Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Jesmo li sami u Svemiru? Ili na zemlji...?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Jesmo li sami u svemiru? Ili na zemlji...?
Da. Sami smo u svemiru. Osim nas nema ničeg, samo beskrajna tamna praznina...
10%
 10%  [ 2 ]
Ne. Nipošto nismo sami u svemiru. Život izvire u svakom kutku i golema svemirska prostranstva bujaju njime...
55%
 55%  [ 11 ]
Zemlju redovito posjećuju bića iz paralelnih svjetova/svemira
5%
 5%  [ 1 ]
Istina je oko nas
30%
 30%  [ 6 ]
Izvanzemaljci su ovdje. Oko nas. Tisuću brodova u orbiti oko zemlje. Krugovi u žitu kazuju im put
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 20

Autor/ica Poruka
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 3:36 čet, 13. 5. 2004    Naslov: Jesmo li sami u Svemiru? Ili na zemlji...? Citirajte i odgovorite

Eto konačno jedna tema dostojna pojave mog avatara.

Nedavno (prije par minuta) sam pročitao na iskonovom index home page portal siteu jednu vijesticu, o snimci neidentificiranih letećih objekata koji su došli u bliski susret s eskadrilom aviona u mexicu.

Sad, to nije neka senzacionalna vijest, niti o čemu niste sve i svašta čuli, ali je vrlo neobično da su takve snimke objavljene službeno, uz odobrenje vlade, kad se obično podržava pristup teorije urote, gdje se svi ini podaci i materijali diskreditiraju ili skrivaju od oka javnosti.

Što li forumaši misle o ovome i vrijedi li uopće ovo, s gledišta matematičara i intelektualaca općenito promatrati kao nešto ozbiljno i neinfantilno dovoljno da bude vrijedno naše pažnje?

Raspišimo se, forumaši!

May the piper lead us to reason :piper:

And of kors the link

http://www.iskon.hr/znanost/page/2004/05/12/0212006.html
Eto konačno jedna tema dostojna pojave mog avatara.

Nedavno (prije par minuta) sam pročitao na iskonovom index home page portal siteu jednu vijesticu, o snimci neidentificiranih letećih objekata koji su došli u bliski susret s eskadrilom aviona u mexicu.

Sad, to nije neka senzacionalna vijest, niti o čemu niste sve i svašta čuli, ali je vrlo neobično da su takve snimke objavljene službeno, uz odobrenje vlade, kad se obično podržava pristup teorije urote, gdje se svi ini podaci i materijali diskreditiraju ili skrivaju od oka javnosti.

Što li forumaši misle o ovome i vrijedi li uopće ovo, s gledišta matematičara i intelektualaca općenito promatrati kao nešto ozbiljno i neinfantilno dovoljno da bude vrijedno naše pažnje?

Raspišimo se, forumaši!

May the piper lead us to reason The piper

And of kors the link

http://www.iskon.hr/znanost/page/2004/05/12/0212006.html



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 13:16 čet, 13. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda je krajnje vrijeme da stupnjeve zamijenimo radijanima u sirim krugovima drustva... :?

(objasnjenje: T. Sikic je svojevremeno objasnio nama na 1. godini da bi trebali mjeriti kuteve u [0..2Pi] a ne u [0..360] da nam se vanzemaljci ne smiju kada dodju, a buduci da su dosli.. jasno je sta nam je ciniti :))
Mozda je krajnje vrijeme da stupnjeve zamijenimo radijanima u sirim krugovima drustva... Confused

(objasnjenje: T. Sikic je svojevremeno objasnio nama na 1. godini da bi trebali mjeriti kuteve u [0..2Pi] a ne u [0..360] da nam se vanzemaljci ne smiju kada dodju, a buduci da su dosli.. jasno je sta nam je ciniti Smile)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 13:45 čet, 13. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]Mozda je krajnje vrijeme da stupnjeve zamijenimo radijanima u sirim krugovima drustva... :?
[/quote]

:biglol: :rotfl: :klapklap:

kako si se samo toga sjetio... :-)
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Mozda je krajnje vrijeme da stupnjeve zamijenimo radijanima u sirim krugovima drustva... Confused


Uber-zabavno! Valjam se po podu od smijeha Toooooo, majstoreeeee!

kako si se samo toga sjetio... Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:39 čet, 13. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sjećam se raznoraznih pokušaja izračunavanja vjerojatnosti da li ima života u svemiru.
Najpoznatija od tih je Drake-ova jednadžba.
Neću je sada tu navoditi, zato sto bi prilicno nerazumljivo ispala sa tim svim indexima i slicno, a i izmeduostaloga zato sto mislim da je ta jednadzba hrpa gluposti.

Uglavnom, rezlutat Drake-ove jednadzbe je godinama bio 0, tj. postoji 0 civilizacija van zemlje koje nas mogu kontaktirati, da bih nebavno saznao da se broj povecao na 50!

E sad ko zna da li ima tu nekakvih komercijalnih vrijednosti ili ne.

I uopce ne sumnjam da cu od danas pa nadalje sve cesce i cesce vidjeti takve pokusaje "izracunavanja" vanzemaljskog zivota. to me podsjeca na onu trisekciju kuta.

Uglavnom, moje misljenje je da nismo jedini zivotni oblik u ovome svemiru. Ako nista drugo, sam svemir ima sve karakteristike živog bića.
Ni danas se ne zna tocno sto je sve potrebno da bi se stvorio život i da bi on opstao (iako život sam po sebi teži opstanku). Čak i da imamo identičnu kopiju zemlje (što se veličine i klimatskih uvjeta tiče), nije dokazano da bi nužno se stvorio život. A isto tako nije dokazano da se nebi stvorio.
No, mnogi se slažu da je preduvjet nekih oblika života - voda.

Baš zbog toga mislim da postoji život. Jer molekula vode nije prekomlicirana...2 atoma vodika i jedan atom kisika. Vodik je najčešći atom u svemiru. Kisik je 8mi po redu na tablici elemenata, a otprilike tim nekim redosljedom se javljaju elementi u cijelom svemiru.
Znaci da nije bas neka mala vjerojatnost da se nađe planet u kojem bi se spojili 2 vodika i kisik i opstali u tekućem stanju.

To su neki osnovni preduvjeti koji sigurno postoje na milijardama planeta, a da li se život razvio ili nije..tko ce to znat...
uvijek se zalažem za onu - "šteta tolikog prostora, ako smo mi jedini"
Sjećam se raznoraznih pokušaja izračunavanja vjerojatnosti da li ima života u svemiru.
Najpoznatija od tih je Drake-ova jednadžba.
Neću je sada tu navoditi, zato sto bi prilicno nerazumljivo ispala sa tim svim indexima i slicno, a i izmeduostaloga zato sto mislim da je ta jednadzba hrpa gluposti.

Uglavnom, rezlutat Drake-ove jednadzbe je godinama bio 0, tj. postoji 0 civilizacija van zemlje koje nas mogu kontaktirati, da bih nebavno saznao da se broj povecao na 50!

E sad ko zna da li ima tu nekakvih komercijalnih vrijednosti ili ne.

I uopce ne sumnjam da cu od danas pa nadalje sve cesce i cesce vidjeti takve pokusaje "izracunavanja" vanzemaljskog zivota. to me podsjeca na onu trisekciju kuta.

Uglavnom, moje misljenje je da nismo jedini zivotni oblik u ovome svemiru. Ako nista drugo, sam svemir ima sve karakteristike živog bića.
Ni danas se ne zna tocno sto je sve potrebno da bi se stvorio život i da bi on opstao (iako život sam po sebi teži opstanku). Čak i da imamo identičnu kopiju zemlje (što se veličine i klimatskih uvjeta tiče), nije dokazano da bi nužno se stvorio život. A isto tako nije dokazano da se nebi stvorio.
No, mnogi se slažu da je preduvjet nekih oblika života - voda.

Baš zbog toga mislim da postoji život. Jer molekula vode nije prekomlicirana...2 atoma vodika i jedan atom kisika. Vodik je najčešći atom u svemiru. Kisik je 8mi po redu na tablici elemenata, a otprilike tim nekim redosljedom se javljaju elementi u cijelom svemiru.
Znaci da nije bas neka mala vjerojatnost da se nađe planet u kojem bi se spojili 2 vodika i kisik i opstali u tekućem stanju.

To su neki osnovni preduvjeti koji sigurno postoje na milijardama planeta, a da li se život razvio ili nije..tko ce to znat...
uvijek se zalažem za onu - "šteta tolikog prostora, ako smo mi jedini"



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zivac
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 23. 02. 2004. (22:50:55)
Postovi: (B4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 30 - 20

PostPostano: 19:52 čet, 13. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad smo kod takvih izračunavanja vjerojatnosti, nedavno sam pročitao da je neki znanstvenik izračunao vjerojatnost postojanja Boga: 67% :) :wink: =D>
Kad smo kod takvih izračunavanja vjerojatnosti, nedavno sam pročitao da je neki znanstvenik izračunao vjerojatnost postojanja Boga: 67% Smile Wink Applause


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 22:09 čet, 13. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa realno gledano samo znamo 2% cijelog svemira, to su negdje objavili, neznam gdje! A vecina tih 2% je na neki nacin povjest! :new-alien:
Pa realno gledano samo znamo 2% cijelog svemira, to su negdje objavili, neznam gdje! A vecina tih 2% je na neki nacin povjest! #Beammeup-alien


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 2:06 pet, 14. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svemir je definitivno prevelik za nas ovdje, ne znam šta bi st njim svim, baš šteta prostora.

Ovo pišem drugi put, prvi sam uspio izbrisat i srušit.

Ono što sam i prvi put napisao je da se pitam koliko je tu u pitanju psihologija masa, što se tiče viđenja NLO itd.

Ispada da s toliko navalom svakakvih informacija danas vezanih uz tu temu bude teško biti objektivan i ako želiš biti objektivan moraš postati krajnji skeptik.

I to upravo zbog toga što se većina informacija servira nan načine koji tjeraju na smijeh ili baremkrajnju nevjericu, u smislu intelektualne razine, složenosti izjava koje se daju.

Tako svojedobno popularni A.C.Clarke, koji je ako se sjećate vodio onu emisiju "misterije svijeta" osim što je i poznati SF pisac napisao u jednom od svojih djela, sad se ne sjećam točno kojemu, mislim da je j edna od odiseja, kako su ljudi, u knjizi, s napretkom znanosti i opće informiranosti tj. ljudska civilizacija, ne ljudi, je zabilježila s vremenom sve manji broj viđenja NLO-a. Brojka viđenja je pala na nulu, sve dok ljudi nisu našli sudbonosan monolit, iz odiseje, i onda su odjednom iz vedra neba krenula opet viđenja NLO-a i raznoraznih takvih čudesa.

Pitam se, zato ja, pitam, je li sve to rezultat propagande, što kaže Sirius, komercijalizacije i koliko ima u svim tim viđenjima istie.

Meni je ta cijela spika spooky.

Mislim, ne možeš opovrgnuti snimke, ali ih možeš drugačije protumačiti...

I još kad slušaš čudake i njihove teorije o uroti i životu na drugim planetima, zapitaš se o svemu i svačemu.

Btw. u zadnje vrijeme sam počeo vjerovati ili ozbiljnjije razmatrati teorije o tome da život može ne samo opstati bilo gdje, nego nastati bilo gdje.

Suvremena znanost je malo preoholo postavila svoje neke dogme i mislim da će je se uskoro smjeti napadati kao i Crkvu u srednjem vijeku, da guši svijet i sprečava mu napredak.

Uglavnom, postoji mogućenost da as we speak neki plinoviti oblačić plina veselo trčkara površinom jupitera i jede tamo pa se razmnožava.
Svemir je definitivno prevelik za nas ovdje, ne znam šta bi st njim svim, baš šteta prostora.

Ovo pišem drugi put, prvi sam uspio izbrisat i srušit.

Ono što sam i prvi put napisao je da se pitam koliko je tu u pitanju psihologija masa, što se tiče viđenja NLO itd.

Ispada da s toliko navalom svakakvih informacija danas vezanih uz tu temu bude teško biti objektivan i ako želiš biti objektivan moraš postati krajnji skeptik.

I to upravo zbog toga što se većina informacija servira nan načine koji tjeraju na smijeh ili baremkrajnju nevjericu, u smislu intelektualne razine, složenosti izjava koje se daju.

Tako svojedobno popularni A.C.Clarke, koji je ako se sjećate vodio onu emisiju "misterije svijeta" osim što je i poznati SF pisac napisao u jednom od svojih djela, sad se ne sjećam točno kojemu, mislim da je j edna od odiseja, kako su ljudi, u knjizi, s napretkom znanosti i opće informiranosti tj. ljudska civilizacija, ne ljudi, je zabilježila s vremenom sve manji broj viđenja NLO-a. Brojka viđenja je pala na nulu, sve dok ljudi nisu našli sudbonosan monolit, iz odiseje, i onda su odjednom iz vedra neba krenula opet viđenja NLO-a i raznoraznih takvih čudesa.

Pitam se, zato ja, pitam, je li sve to rezultat propagande, što kaže Sirius, komercijalizacije i koliko ima u svim tim viđenjima istie.

Meni je ta cijela spika spooky.

Mislim, ne možeš opovrgnuti snimke, ali ih možeš drugačije protumačiti...

I još kad slušaš čudake i njihove teorije o uroti i životu na drugim planetima, zapitaš se o svemu i svačemu.

Btw. u zadnje vrijeme sam počeo vjerovati ili ozbiljnjije razmatrati teorije o tome da život može ne samo opstati bilo gdje, nego nastati bilo gdje.

Suvremena znanost je malo preoholo postavila svoje neke dogme i mislim da će je se uskoro smjeti napadati kao i Crkvu u srednjem vijeku, da guši svijet i sprečava mu napredak.

Uglavnom, postoji mogućenost da as we speak neki plinoviti oblačić plina veselo trčkara površinom jupitera i jede tamo pa se razmnožava.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 2:49 pet, 14. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Otompotom.

Moje je iskustvo da se o nekoj temi ima to vise za reci koliko se o njoj manje zna. Da li je vjerovatnost postojanja Boga 67, 90 ili 5% nije od fundamentalne vaznosti za ljudsku vrstu na bilo koji nacin, ne odgovara niti ne postavlja pitanja i sve u svemu predstavlja jedan jako neinteresantan odgovor na jedno vrlo duboko i nejednoznacno pitanje.
...a vanzemaljci zbilja jesu jako dobar biznis. Samo razmisliti koliko je X-files okrenuo para onih godina dok su isli. Na kraju krajeva, sta tome fali? ako postoji onaj koga to veseli, naci ce se netko tko ce to tome pokusati prodati, no s druge strane, uspjesnost x-filesa ne govori nista o istinitosti postojanja malih zelenih u nasoj sredini, a bogme ne govori ni sva hrpa kontradiktornih "dokaza" i hrpetine ljudi kojima je to malo isuvise bitno da bi to za njih bilo zdravo.
Al... Na kraju krajeva, sve te rasprave diljem svijeta ne bi bile ni priblizno tako zabavne da ne postoje "cvrsti" dokazi na obje strane. Pusti, ne kvari ljudima veselje, nije fer..

Osobno, ne vjerujem da vanzemaljci postoje, ne vjerujem ni da ih nema, o njima cu se brinuti ako/kada dodju a u medjuvremenu cu izbjegavati topice gdje ljudi gube puno daha (iako ovaj nije takav) jer neugodno je pacati se u "one koji vjeruju" ma sto god to vjerovanje predstavljalo. Otompotom.

..u medjuvremenu.. mislim da cu se truditi da, jednom kada dodju, da nam se ne rugaju :inlove:
:D
Otompotom.

Moje je iskustvo da se o nekoj temi ima to vise za reci koliko se o njoj manje zna. Da li je vjerovatnost postojanja Boga 67, 90 ili 5% nije od fundamentalne vaznosti za ljudsku vrstu na bilo koji nacin, ne odgovara niti ne postavlja pitanja i sve u svemu predstavlja jedan jako neinteresantan odgovor na jedno vrlo duboko i nejednoznacno pitanje.
...a vanzemaljci zbilja jesu jako dobar biznis. Samo razmisliti koliko je X-files okrenuo para onih godina dok su isli. Na kraju krajeva, sta tome fali? ako postoji onaj koga to veseli, naci ce se netko tko ce to tome pokusati prodati, no s druge strane, uspjesnost x-filesa ne govori nista o istinitosti postojanja malih zelenih u nasoj sredini, a bogme ne govori ni sva hrpa kontradiktornih "dokaza" i hrpetine ljudi kojima je to malo isuvise bitno da bi to za njih bilo zdravo.
Al... Na kraju krajeva, sve te rasprave diljem svijeta ne bi bile ni priblizno tako zabavne da ne postoje "cvrsti" dokazi na obje strane. Pusti, ne kvari ljudima veselje, nije fer..

Osobno, ne vjerujem da vanzemaljci postoje, ne vjerujem ni da ih nema, o njima cu se brinuti ako/kada dodju a u medjuvremenu cu izbjegavati topice gdje ljudi gube puno daha (iako ovaj nije takav) jer neugodno je pacati se u "one koji vjeruju" ma sto god to vjerovanje predstavljalo. Otompotom.

..u medjuvremenu.. mislim da cu se truditi da, jednom kada dodju, da nam se ne rugaju In love
Very Happy



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:43 pet, 14. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim da kolega Zub ima slicno misljenje o ovome kao i ja. 8)

Svidja mi se paralela s religijom (kod nas Krscanstvom). :) Osobno, ne vjerujem crnoj fleki na nebu (sve na mutnoj fotki) nista vise nego sto vjerujem da je fleka na cjepanici ili prljavstina na prozoru ukazanje Majke Bozje. :roll: Da, sve bi to [b]moglo[/b] biti istina, ali bi moglo i ne biti. 8) IMO, puno je vjerojatnije da nije. :|

Nadalje, vanzemaljci nas posjecuju jos od kamenog doba (postoje crtarije u spiljama koje su znanstvenici interpretirali kao susret s vanzemaljcima). :shock: Pa u tih ne bas malo godina, da ni jednom nisu uspostavili pravi, masovni kontakt s nama... :o Meni je to nekako neuvjerljivo... :? Kao da odem na Antarktik gledati pingvine i onda se tamo par tisuca godina skrivam od njih... :P

Jedna opaska o vodi, zivotu i sl... Kao, vjeruje se da nema zivota bez vode i da on moze nastati gdjegod ima vode. :| Da, to mozda stoji za zivot kakav mi znamo. Zasto, na nekoj udaljenoj planeti, ne bi kamenje moglo setati, razgovarati i sl? :-k Samo zato jer kod nas nije tako evoluiralo? :roll:

Zapadna civilizacija previse gleda stvari iz svoje perspektive. :evil: Vanzemaljci [b]moraju[/b] biti covjekoliki, zivot [b]mora[/b] liciti na nas na Zemlji, Bog [b]mora[/b] liciti na covjeka (khm, isto kao i vanzemaljci? :shock:), cevapi se u svakom svemiru [b]moraju[/b] jesti s lukom (ok, ovo stoji :twisted:),...

Pazite da se ne bi slucajno lijecili ([i]fuj, fuj[/i]) nekim [i]alternativnim[/i], [i]istocnjackim[/i] i tko zna kakvim metodama koje nije odobrila Svemocna i Jedina Prava - Zapadna Civilizacija... :P :evil:

Da se vratim na temu... Mozda vanzemaljci postoje, mozda ne,... A mozda su u shumi... :PP
Vidim da kolega Zub ima slicno misljenje o ovome kao i ja. Cool

Svidja mi se paralela s religijom (kod nas Krscanstvom). Smile Osobno, ne vjerujem crnoj fleki na nebu (sve na mutnoj fotki) nista vise nego sto vjerujem da je fleka na cjepanici ili prljavstina na prozoru ukazanje Majke Bozje. Rolling Eyes Da, sve bi to moglo biti istina, ali bi moglo i ne biti. Cool IMO, puno je vjerojatnije da nije. Neutral

Nadalje, vanzemaljci nas posjecuju jos od kamenog doba (postoje crtarije u spiljama koje su znanstvenici interpretirali kao susret s vanzemaljcima). Shocked Pa u tih ne bas malo godina, da ni jednom nisu uspostavili pravi, masovni kontakt s nama... Surprised Meni je to nekako neuvjerljivo... Confused Kao da odem na Antarktik gledati pingvine i onda se tamo par tisuca godina skrivam od njih... Razz

Jedna opaska o vodi, zivotu i sl... Kao, vjeruje se da nema zivota bez vode i da on moze nastati gdjegod ima vode. Neutral Da, to mozda stoji za zivot kakav mi znamo. Zasto, na nekoj udaljenoj planeti, ne bi kamenje moglo setati, razgovarati i sl? Think Samo zato jer kod nas nije tako evoluiralo? Rolling Eyes

Zapadna civilizacija previse gleda stvari iz svoje perspektive. Evil or Very Mad Vanzemaljci moraju biti covjekoliki, zivot mora liciti na nas na Zemlji, Bog mora liciti na covjeka (khm, isto kao i vanzemaljci? Shocked), cevapi se u svakom svemiru moraju jesti s lukom (ok, ovo stoji Twisted Evil),...

Pazite da se ne bi slucajno lijecili (fuj, fuj) nekim alternativnim, istocnjackim i tko zna kakvim metodama koje nije odobrila Svemocna i Jedina Prava - Zapadna Civilizacija... Razz Evil or Very Mad

Da se vratim na temu... Mozda vanzemaljci postoje, mozda ne,... A mozda su u shumi... Weeee-heeee!!!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 11:01 pet, 14. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Vanzemaljci [b]moraju[/b] biti covjekoliki[/quote]
pa to su fino objasnili u jednoj epizodi zvjezdanih staza :twisted: :twisted:

[quote="filipnet"]Pa realno gledano samo znamo 2% cijelog svemira, to su negdje objavili, neznam gdje! A vecina tih 2% je na neki nacin povjest! [/quote]
Znanstvenik (ili novinar, khm..khm.. :? ) koji je to objavio, previse si je dopustio.

Sjetimo se kako se velicina svemira procjenjuje na 15 milijardi svjetlosnih godina. I to je jos gruba aproksimacija. Vjerojatno je mnogo veci.

A od Zemlje do Sunca ima 8 svjetlosnih minuta..A do Plutona nekoliko svjetlosnih sati, ako se dobro sjecam.
Znaci da je Suncev sustav velik svega nekoliko svjetlosnih sati.
nekoliko (<10) svjetlosnih sati / 15+ milijardi svjetlosnih godina = puuuuuno manje od 0.02, tj. 2%
To sto mi znamo za neke kvazare, udaljene sustave, dvojne sisteme, to je samo kap u moru.
Uostalom, jos nismo niti sigurni koliko planeta ima naš zvjezdani sustav :twisted:
vsego (napisa):
Vanzemaljci moraju biti covjekoliki

pa to su fino objasnili u jednoj epizodi zvjezdanih staza Twisted Evil Twisted Evil

filipnet (napisa):
Pa realno gledano samo znamo 2% cijelog svemira, to su negdje objavili, neznam gdje! A vecina tih 2% je na neki nacin povjest!

Znanstvenik (ili novinar, khm..khm.. Confused ) koji je to objavio, previse si je dopustio.

Sjetimo se kako se velicina svemira procjenjuje na 15 milijardi svjetlosnih godina. I to je jos gruba aproksimacija. Vjerojatno je mnogo veci.

A od Zemlje do Sunca ima 8 svjetlosnih minuta..A do Plutona nekoliko svjetlosnih sati, ako se dobro sjecam.
Znaci da je Suncev sustav velik svega nekoliko svjetlosnih sati.
nekoliko (<10) svjetlosnih sati / 15+ milijardi svjetlosnih godina = puuuuuno manje od 0.02, tj. 2%
To sto mi znamo za neke kvazare, udaljene sustave, dvojne sisteme, to je samo kap u moru.
Uostalom, jos nismo niti sigurni koliko planeta ima naš zvjezdani sustav Twisted Evil



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 14:05 pet, 14. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]Sjetimo se kako se velicina svemira procjenjuje na 15 milijardi svjetlosnih godina. I to je jos gruba aproksimacija. Vjerojatno je mnogo veci.

A od Zemlje do Sunca ima 8 svjetlosnih minuta..A do Plutona nekoliko svjetlosnih sati, ako se dobro sjecam.
Znaci da je Suncev sustav velik svega nekoliko svjetlosnih sati.
nekoliko (<10) svjetlosnih sati / 15+ milijardi svjetlosnih godina = puuuuuno manje od 0.02, tj. 2%[/quote]

Bez ulaženja u raspravu o vanzemaljcima, ovdje je greška u zaključivanju - uspoređuješ kruške i jabuke. (Osim ako se Svemir širi brzinom svjetlosti.)
Lord Sirius (napisa):
Sjetimo se kako se velicina svemira procjenjuje na 15 milijardi svjetlosnih godina. I to je jos gruba aproksimacija. Vjerojatno je mnogo veci.

A od Zemlje do Sunca ima 8 svjetlosnih minuta..A do Plutona nekoliko svjetlosnih sati, ako se dobro sjecam.
Znaci da je Suncev sustav velik svega nekoliko svjetlosnih sati.
nekoliko (<10) svjetlosnih sati / 15+ milijardi svjetlosnih godina = puuuuuno manje od 0.02, tj. 2%


Bez ulaženja u raspravu o vanzemaljcima, ovdje je greška u zaključivanju - uspoređuješ kruške i jabuke. (Osim ako se Svemir širi brzinom svjetlosti.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 19:44 pet, 14. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Da se vratim na temu... Mozda vanzemaljci postoje, mozda ne,... A mozda su u shumi...[/quote]

Hoćemo ih onda sresti na izletu? :?

[quote="Sirius"]
vsego (napisa):
Vanzemaljci moraju biti covjekoliki

pa to su fino objasnili u jednoj epizodi zvjezdanih staza
[/quote]

Da, i to na tečnom engleskom

http://media.fastclick.net/w/get.media?t=s&sid=11953&m=3&f=b&v=1.4&c=678&r=http%3A//cartoons.sev.com.au/index.php%3Fcatid%3D6&d=f

Ok, nije baš najbolji primjer, ali kužite moju namjeru.

Definitivno je riječ o mnogo komercijalizacije, X-files isl. su postigli nevjerojatnu zaradu na svim tim spikama.

Mislim da su paralele s religijom, bar u većini slučajeva, pretjerane. Mada danas komercijalizacija u masovnim razmjerima ima mnogo više utjecaja nego li religija, barem na zapadu.

Kao dijete SF-a imao sam priliku upoznati se s mnogim i svakakvim idejama o alternativnim oblicima života i dosta tih ideja, koliko god suludo zvučale, zapravo u osnovi nemaju razloga biti neostvarive...

Pa i walking sticks and rolling stones, zašto ne? :)

A što se tiče skrupula, dogma i oholosti zapadne civilizacije, predlažem svima ovdje, nevezano uz temu, da pročitaju 'Ishmael', Daniela Quinna, koja je fenomenalna o toj i mnogim temama. (Za ljude s predrasudama, 'Ishmael' nije SF.)
vsego (napisa):

Da se vratim na temu... Mozda vanzemaljci postoje, mozda ne,... A mozda su u shumi...


Hoćemo ih onda sresti na izletu? Confused

Sirius (napisa):

vsego (napisa):
Vanzemaljci moraju biti covjekoliki

pa to su fino objasnili u jednoj epizodi zvjezdanih staza


Da, i to na tečnom engleskom

http://media.fastclick.net/w/get.media?t=s&sid=11953&m=3&f=b&v=1.4&c=678&r=http%3A//cartoons.sev.com.au/index.php%3Fcatid%3D6&d=f

Ok, nije baš najbolji primjer, ali kužite moju namjeru.

Definitivno je riječ o mnogo komercijalizacije, X-files isl. su postigli nevjerojatnu zaradu na svim tim spikama.

Mislim da su paralele s religijom, bar u većini slučajeva, pretjerane. Mada danas komercijalizacija u masovnim razmjerima ima mnogo više utjecaja nego li religija, barem na zapadu.

Kao dijete SF-a imao sam priliku upoznati se s mnogim i svakakvim idejama o alternativnim oblicima života i dosta tih ideja, koliko god suludo zvučale, zapravo u osnovi nemaju razloga biti neostvarive...

Pa i walking sticks and rolling stones, zašto ne? Smile

A što se tiče skrupula, dogma i oholosti zapadne civilizacije, predlažem svima ovdje, nevezano uz temu, da pročitaju 'Ishmael', Daniela Quinna, koja je fenomenalna o toj i mnogim temama. (Za ljude s predrasudama, 'Ishmael' nije SF.)



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-


Zadnja promjena: Blockflöte; 13:42 sub, 15. 5. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:05 pet, 14. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"][quote="Lord Sirius"]Sjetimo se kako se velicina svemira procjenjuje na 15 milijardi svjetlosnih godina. I to je jos gruba aproksimacija. Vjerojatno je mnogo veci.

A od Zemlje do Sunca ima 8 svjetlosnih minuta..A do Plutona nekoliko svjetlosnih sati, ako se dobro sjecam.
Znaci da je Suncev sustav velik svega nekoliko svjetlosnih sati.
nekoliko (<10) svjetlosnih sati / 15+ milijardi svjetlosnih godina = puuuuuno manje od 0.02, tj. 2%[/quote]

Bez ulaženja u raspravu o vanzemaljcima, ovdje je greška u zaključivanju - uspoređuješ kruške i jabuke. [/quote]

zasto greska u zakljucivanju?
nisam nista uspoređivao (mogao si mi barem objasniti sto sam to krivo usporedivao, jer glava mi je prije koji sat bila i u rainbowu i u rangeru tako da nemogu pristojno razmisljati :) ).

samo sam htio na neki bezvezan nacin pokazati kako ne poznajemo ni blizu 2% svemira. poznajemo svoj sustav (i to ne bas pre detaljno) i jos pokoju tockicu u svemiru.

[quote]
(Osim ako se Svemir širi brzinom svjetlosti.)[/quote]
zna se brzina kojom se širi, zapravo, akceleracija se zna, a mislim da nije brzina svjetlosti.
veky (napisa):
Lord Sirius (napisa):
Sjetimo se kako se velicina svemira procjenjuje na 15 milijardi svjetlosnih godina. I to je jos gruba aproksimacija. Vjerojatno je mnogo veci.

A od Zemlje do Sunca ima 8 svjetlosnih minuta..A do Plutona nekoliko svjetlosnih sati, ako se dobro sjecam.
Znaci da je Suncev sustav velik svega nekoliko svjetlosnih sati.
nekoliko (<10) svjetlosnih sati / 15+ milijardi svjetlosnih godina = puuuuuno manje od 0.02, tj. 2%


Bez ulaženja u raspravu o vanzemaljcima, ovdje je greška u zaključivanju - uspoređuješ kruške i jabuke.


zasto greska u zakljucivanju?
nisam nista uspoređivao (mogao si mi barem objasniti sto sam to krivo usporedivao, jer glava mi je prije koji sat bila i u rainbowu i u rangeru tako da nemogu pristojno razmisljati Smile ).

samo sam htio na neki bezvezan nacin pokazati kako ne poznajemo ni blizu 2% svemira. poznajemo svoj sustav (i to ne bas pre detaljno) i jos pokoju tockicu u svemiru.

Citat:

(Osim ako se Svemir širi brzinom svjetlosti.)

zna se brzina kojom se širi, zapravo, akceleracija se zna, a mislim da nije brzina svjetlosti.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:27 sub, 15. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"][quote="vsego"]
Da se vratim na temu... Mozda vanzemaljci postoje, mozda ne,... A mozda su u shumi...[/quote]
Hoćemo ih onda sresti na izletu? :?[/quote]

Ne, ali mogli bi sresti Zagorce, a to ti je slicno.
Blockflöte (napisa):
vsego (napisa):

Da se vratim na temu... Mozda vanzemaljci postoje, mozda ne,... A mozda su u shumi...

Hoćemo ih onda sresti na izletu? Confused


Ne, ali mogli bi sresti Zagorce, a to ti je slicno.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:07 sub, 15. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Blockflöte"][quote="vsego"]
Da se vratim na temu... Mozda vanzemaljci postoje, mozda ne,... A mozda su u shumi...[/quote]
Hoćemo ih onda sresti na izletu? :?[/quote]
Ne, ali mogli bi sresti Zagorce, a to ti je slicno.[/quote]

:OT: Kolika je aktivnost na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=1951]topicu o izletu[/url], sve mi se cini da ce doticnog nece biti... :( Mozda sam odem, pa vam javim kako sam se proveo... 8)
krcko (napisa):
Blockflöte (napisa):
vsego (napisa):

Da se vratim na temu... Mozda vanzemaljci postoje, mozda ne,... A mozda su u shumi...

Hoćemo ih onda sresti na izletu? Confused

Ne, ali mogli bi sresti Zagorce, a to ti je slicno.


Off-topic Kolika je aktivnost na topicu o izletu, sve mi se cini da ce doticnog nece biti... Sad Mozda sam odem, pa vam javim kako sam se proveo... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 19:07 sub, 15. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovako, ljudi, razmišljao sam o tome šta ste napisali, nisam mogo spavat, :nesanica: i došo do slijedećeg zaključka.

Dobro, nisam došo do nikakvog zaključka, ali sam surfao i pronašao dosta zanimljivog materijala vrijednog spomena. Riječ je o raznoraznim snimkama, fotografijama, svjedočanstvima, više ili manje realističnima i autentičnima, sve u svemu, na rubu su i neki su očite fotomontaže, slike neba s flekicama, ali imam jednu koja je ful realistična.

Uploadao sam to na svoj prostor na studentu, uglavnom, to je snimka, videokamerom jednog pejzaža u Arizoni i meni djeluje ful realistično.

Ne znam, pretpostavljam da će skeptici uvijek ostati rezervirani, ali volio bih da pogledate, koliko je to moguće objektivno.

Ja vjerujem da je ovo autentično, sumnjam da je netko, makar i danas, u stanju napraviti ovako realističnu montažu.

I inače se grozim takvih sablasnih scena, bliski susreti i stvari, ali ovo ovdje je poprilično jasno.

Evo, da ne duljim, ovdje je link:

http://student.math.hr/~hperadin/UFO-NLO.gif

Slika je poveća i treba vremena da se loada. Predlažem da prvo skinete cijelu, a tek onda pogledate.
Ovako, ljudi, razmišljao sam o tome šta ste napisali, nisam mogo spavat, Jedna ovca, dvije ovce,... i došo do slijedećeg zaključka.

Dobro, nisam došo do nikakvog zaključka, ali sam surfao i pronašao dosta zanimljivog materijala vrijednog spomena. Riječ je o raznoraznim snimkama, fotografijama, svjedočanstvima, više ili manje realističnima i autentičnima, sve u svemu, na rubu su i neki su očite fotomontaže, slike neba s flekicama, ali imam jednu koja je ful realistična.

Uploadao sam to na svoj prostor na studentu, uglavnom, to je snimka, videokamerom jednog pejzaža u Arizoni i meni djeluje ful realistično.

Ne znam, pretpostavljam da će skeptici uvijek ostati rezervirani, ali volio bih da pogledate, koliko je to moguće objektivno.

Ja vjerujem da je ovo autentično, sumnjam da je netko, makar i danas, u stanju napraviti ovako realističnu montažu.

I inače se grozim takvih sablasnih scena, bliski susreti i stvari, ali ovo ovdje je poprilično jasno.

Evo, da ne duljim, ovdje je link:

http://student.math.hr/~hperadin/UFO-NLO.gif

Slika je poveća i treba vremena da se loada. Predlažem da prvo skinete cijelu, a tek onda pogledate.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Kamti
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2003. (22:30:39)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:22 ned, 16. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkblue]Ma ti svi vanzemaljci, NLO-i, babe, šunke i bla bla... To je sve izmišljotina. Time se samo želi skrenuti pozornost ljudi s nečega na nešto. Hm, nešto je NLO. Nečega? Ne bih znao, možda tajni laboratoriji za prozivodnju ćevapa u Albaniji? :roll: [/color]
Ma ti svi vanzemaljci, NLO-i, babe, šunke i bla bla... To je sve izmišljotina. Time se samo želi skrenuti pozornost ljudi s nečega na nešto. Hm, nešto je NLO. Nečega? Ne bih znao, možda tajni laboratoriji za prozivodnju ćevapa u Albaniji? Rolling Eyes



_________________
"A mi zbilja ne moramo ići na predavanja?", X.Y.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mARio
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (21:49:21)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Pingvinija...

PostPostano: 16:10 ned, 16. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

heh, evo imam i ja nesto u svojem direktoriju, radi se o jednoj emisiji i ovom najnovijem "dogajdaju" u Mexicu...pa procitajte...i slusajte ako 'vatate radio student.

[url]http://student.math.hr/~mariom/ufo_nautica[/url]

cya,

m.m
heh, evo imam i ja nesto u svojem direktoriju, radi se o jednoj emisiji i ovom najnovijem "dogajdaju" u Mexicu...pa procitajte...i slusajte ako 'vatate radio student.

http://student.math.hr/~mariom/ufo_nautica

cya,

m.m


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan