Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Plaćanje studija (2010./2011)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:37 čet, 9. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da evo poslala sam mail i dobih odgovor:


[quote]Sukladno odluci o participaciji u troskovima studija (vidi www.math.hr
I oglasna ploca)

Studenti druge godine placaju po ects bodu ponovno upisanog predmeta.

Srdacan pozdrav,

L. Grubisic[/quote]
Da evo poslala sam mail i dobih odgovor:


Citat:
Sukladno odluci o participaciji u troskovima studija (vidi www.math.hr
I oglasna ploca)

Studenti druge godine placaju po ects bodu ponovno upisanog predmeta.

Srdacan pozdrav,

L. Grubisic



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
d@nijel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (13:42:56)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 20:37 pet, 10. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda ministarstvo ipak plati:

http://www.vecernji.hr/vijesti/diplomski-studiji-ipak-besplatni-vlada-iznenada-pronasla-novac-clanak-189357
Mozda ministarstvo ipak plati:

http://www.vecernji.hr/vijesti/diplomski-studiji-ipak-besplatni-vlada-iznenada-pronasla-novac-clanak-189357


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bubsi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2008. (17:18:35)
Postovi: (4A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 1 - 8
Lokacija: Split

PostPostano: 21:38 pet, 10. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadajmo se :D
Nadajmo se Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mililimi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2005. (13:33:48)
Postovi: (6D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 2

PostPostano: 10:12 uto, 14. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

suska se nes da je sluzbeno da buju platili jel zna ko mozda iz prve ruke kaj?
suska se nes da je sluzbeno da buju platili jel zna ko mozda iz prve ruke kaj?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 11:17 uto, 14. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovo je sa stranice MZOŠ http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=10170&sec=1933 ... al opet, crno na bijelo oću vidjet :D
ovo je sa stranice MZOŠ http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=10170&sec=1933 ... al opet, crno na bijelo oću vidjet Very Happy



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 21:20 pon, 20. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

pozdrav


evo nekaj na kaj slučajno nabasao

http://www.mojfaks.com/vijesti/diplomski-studiji-ipak-se-nece-placati

nisam gledao za službena izvješća... pa ako što ima :D
ja idem spat :D

evo i ovo

http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=10170&sec=1933

pogledao :D
pozdrav


evo nekaj na kaj slučajno nabasao

http://www.mojfaks.com/vijesti/diplomski-studiji-ipak-se-nece-placati

nisam gledao za službena izvješća... pa ako što ima Very Happy
ja idem spat Very Happy

evo i ovo

http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=10170&sec=1933

pogledao Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 6:09 pet, 15. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

zanima me kolika je maksimalna školarina na preddiplomskom studiju (tj da li postoji neka granica)?

Konkretno da li je moguće da ljudi koji već plaćaju 5000kn godinu, ako upišu po 2 predmeta s kvaziparcijale imaju na kraju školarinu od 10000kn?????
zanima me kolika je maksimalna školarina na preddiplomskom studiju (tj da li postoji neka granica)?

Konkretno da li je moguće da ljudi koji već plaćaju 5000kn godinu, ako upišu po 2 predmeta s kvaziparcijale imaju na kraju školarinu od 10000kn?????


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:01 pet, 15. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ECTS bod na diplomskim studijima kosta oko 130 kn. Koliko upises, toliko placas.
ECTS bod na diplomskim studijima kosta oko 130 kn. Koliko upises, toliko placas.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 13:27 pet, 15. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sramota, umjesto da se fakultet trudi da nam olakša studiranje time da rješavamo predmete s više godine, oni nam samo otimaju novce. A još žalosnije što su svi krivo informirani i sad odjednom oni koji već plaćaju 5000kn, moraju platiti još i kvazi, a u 7 mj kad sam pitala, rekli, ma ne to se odnosi samo na bolonjce koji plaćaju po ECTS bodu...

I sad moram poništiti predmete, a već pol semestra prošlo, riješila i zadaće koje nisu bile lagane, a sad pada sve u vodu jer par nemam.

Hvala PMF-MO, hvala puno!
Sramota, umjesto da se fakultet trudi da nam olakša studiranje time da rješavamo predmete s više godine, oni nam samo otimaju novce. A još žalosnije što su svi krivo informirani i sad odjednom oni koji već plaćaju 5000kn, moraju platiti još i kvazi, a u 7 mj kad sam pitala, rekli, ma ne to se odnosi samo na bolonjce koji plaćaju po ECTS bodu...

I sad moram poništiti predmete, a već pol semestra prošlo, riješila i zadaće koje nisu bile lagane, a sad pada sve u vodu jer par nemam.

Hvala PMF-MO, hvala puno!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:19 pet, 15. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

To nisu kolegiji s vise godine, nego kolegiji s drugog studija. Raspitaj se malo kako je na drugim fakultetima/odsjecima... je l' uopce moguce polagati nesto s diplomskog prije nego zavrsis preddiplomski. Koliko je meni poznato, tu mogucnost daje samo MO.

Inace, placanje je uvedeno jer je puno studenata upisivalo tako kolegije (po principu "sto vise, kad se ionako ne placa") i padalo, a onda bi opet isto upisali besplatno na diplomskom studiju. Dakle, studenti s kvaziparcijale su imali po dva besplatna pokusaja, a oni koji su redovito studirali (bez kvaziparcijale) samo po jedan. Sram nas bilo da smo odlucili uvesti da svi imaju jednak broj besplatnih sansi (jednu).

S obzirom na zahvalnost studenata, mozda bi kvaziparcijalu (koja je uvedena na moju inicijativu) mogli i ukinuti.
To nisu kolegiji s vise godine, nego kolegiji s drugog studija. Raspitaj se malo kako je na drugim fakultetima/odsjecima... je l' uopce moguce polagati nesto s diplomskog prije nego zavrsis preddiplomski. Koliko je meni poznato, tu mogucnost daje samo MO.

Inace, placanje je uvedeno jer je puno studenata upisivalo tako kolegije (po principu "sto vise, kad se ionako ne placa") i padalo, a onda bi opet isto upisali besplatno na diplomskom studiju. Dakle, studenti s kvaziparcijale su imali po dva besplatna pokusaja, a oni koji su redovito studirali (bez kvaziparcijale) samo po jedan. Sram nas bilo da smo odlucili uvesti da svi imaju jednak broj besplatnih sansi (jednu).

S obzirom na zahvalnost studenata, mozda bi kvaziparcijalu (koja je uvedena na moju inicijativu) mogli i ukinuti.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 16:24 pet, 15. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Inace, placanje je uvedeno jer je puno studenata upisivalo tako kolegije (po principu "sto vise, kad se ionako ne placa") i padalo, a onda bi opet isto upisali besplatno na diplomskom studiju. Dakle, studenti s kvaziparcijale su imali po dva besplatna pokusaja, a oni koji su redovito studirali (bez kvaziparcijale) samo po jedan. Sram nas bilo da smo odlucili uvesti da svi imaju jednak broj besplatnih sansi (jednu).
[/quote]

Hm, moglo se nekako staviti da se prvi put upisuje besplatno a onda plaća ako se ponovo upiše na diplomskom? :)

(Nije da sam ja tu na bilo čijoj strani, nemam pravo tvrditi da treba biti onako kako bi meni više odgovaralo, a opet se neću baš boriti protiv osobnih interesa)
vsego (napisa):

Inace, placanje je uvedeno jer je puno studenata upisivalo tako kolegije (po principu "sto vise, kad se ionako ne placa") i padalo, a onda bi opet isto upisali besplatno na diplomskom studiju. Dakle, studenti s kvaziparcijale su imali po dva besplatna pokusaja, a oni koji su redovito studirali (bez kvaziparcijale) samo po jedan. Sram nas bilo da smo odlucili uvesti da svi imaju jednak broj besplatnih sansi (jednu).


Hm, moglo se nekako staviti da se prvi put upisuje besplatno a onda plaća ako se ponovo upiše na diplomskom? Smile

(Nije da sam ja tu na bilo čijoj strani, nemam pravo tvrditi da treba biti onako kako bi meni više odgovaralo, a opet se neću baš boriti protiv osobnih interesa)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 17:30 pet, 15. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Atomised"]

Hm, moglo se nekako staviti da se prvi put upisuje besplatno a onda plaća ako se ponovo upiše na diplomskom? :)

(Nije da sam ja tu na bilo čijoj strani, nemam pravo tvrditi da treba biti onako kako bi meni više odgovaralo, a opet se neću baš boriti protiv osobnih interesa)[/quote]

Da, to bi bilo logičnije, da mi koji želimo to položiti, prvi put ne platimo, a ne da ljudi upisuju to i rade gužve, a neki to stvarno žele položiti...

A druga glupost je, da netko kome je ostao 1 predmet iz 2. semestra 3. godine, mora čekati godinu dana da položi taj jedan predmet, umjesto da postoji mogućnost da se to polaže u zimskom semestru i ako se ne želi studirati dalje, ima dodiplomu i može ići raditi (nemojte mi prodavati fore da se i ovak može zaposliti dok čeka godinu, jer ne može!)
Atomised (napisa):


Hm, moglo se nekako staviti da se prvi put upisuje besplatno a onda plaća ako se ponovo upiše na diplomskom? Smile

(Nije da sam ja tu na bilo čijoj strani, nemam pravo tvrditi da treba biti onako kako bi meni više odgovaralo, a opet se neću baš boriti protiv osobnih interesa)


Da, to bi bilo logičnije, da mi koji želimo to položiti, prvi put ne platimo, a ne da ljudi upisuju to i rade gužve, a neki to stvarno žele položiti...

A druga glupost je, da netko kome je ostao 1 predmet iz 2. semestra 3. godine, mora čekati godinu dana da položi taj jedan predmet, umjesto da postoji mogućnost da se to polaže u zimskom semestru i ako se ne želi studirati dalje, ima dodiplomu i može ići raditi (nemojte mi prodavati fore da se i ovak može zaposliti dok čeka godinu, jer ne može!)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:44 pet, 15. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Atomised"][quote="vsego"]Inace, placanje je uvedeno jer je puno studenata upisivalo tako kolegije (po principu "sto vise, kad se ionako ne placa") i padalo, a onda bi opet isto upisali besplatno na diplomskom studiju. Dakle, studenti s kvaziparcijale su imali po dva besplatna pokusaja, a oni koji su redovito studirali (bez kvaziparcijale) samo po jedan. Sram nas bilo da smo odlucili uvesti da svi imaju jednak broj besplatnih sansi (jednu).[/quote]
Hm, moglo se nekako staviti da se prvi put upisuje besplatno a onda plaća ako se ponovo upiše na diplomskom? :)[/quote]

Nije se moglo, bas zato jer su to razliciti studiji. Formalno, mislim da su i kolegiji raziliciti, pa se radi priznavanje "ekvivalentnih" (a zapravo istih) kolegija na diplomskom ako su polozeni prije (putem "kvaziparcijale").

Anyway, poanta je: MO nije duzan dati kvaziparcijalu. Dapace, vecina faxeva (ako itko osim nas) uopce ne nudi takvu mogucnost. Kome ne pase, ne mora prihvatiti i mir. Bit ce manje grupe na diplomskim studijima, sto uopce nije lose.
Atomised (napisa):
vsego (napisa):
Inace, placanje je uvedeno jer je puno studenata upisivalo tako kolegije (po principu "sto vise, kad se ionako ne placa") i padalo, a onda bi opet isto upisali besplatno na diplomskom studiju. Dakle, studenti s kvaziparcijale su imali po dva besplatna pokusaja, a oni koji su redovito studirali (bez kvaziparcijale) samo po jedan. Sram nas bilo da smo odlucili uvesti da svi imaju jednak broj besplatnih sansi (jednu).

Hm, moglo se nekako staviti da se prvi put upisuje besplatno a onda plaća ako se ponovo upiše na diplomskom? Smile


Nije se moglo, bas zato jer su to razliciti studiji. Formalno, mislim da su i kolegiji raziliciti, pa se radi priznavanje "ekvivalentnih" (a zapravo istih) kolegija na diplomskom ako su polozeni prije (putem "kvaziparcijale").

Anyway, poanta je: MO nije duzan dati kvaziparcijalu. Dapace, vecina faxeva (ako itko osim nas) uopce ne nudi takvu mogucnost. Kome ne pase, ne mora prihvatiti i mir. Bit ce manje grupe na diplomskim studijima, sto uopce nije lose.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 20:17 pet, 15. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaj nije shema da drugi fakulteti imaju imaju foru, upiši kaj god možeš (do neke granice bodova naravno) za ono za što imaš položenog prethodnika?
Kaj nije shema da drugi fakulteti imaju imaju foru, upiši kaj god možeš (do neke granice bodova naravno) za ono za što imaš položenog prethodnika?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:51 sub, 16. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Charmed"]Kaj nije shema da drugi fakulteti imaju imaju foru, upiši kaj god možeš (do neke granice bodova naravno) za ono za što imaš položenog prethodnika?[/quote]

Da, na [b]istom studiju[/b], sto ima i MO. Za upis icega s diplomskog treba biti student diplomskog, a to ne ide bez dovrsenog preddiplomskog.

Kad sam prezentirao ideju kvaziparcijale, bila je to novost koju niti jedan fax nije imao (mislim da se to cak povuklo negdje kao argument protiv kvaziparcijale). Ne znam je l' u medjuvremenu neki fax uveo to ili nesto slicno. Koliko znam, nije.
Charmed (napisa):
Kaj nije shema da drugi fakulteti imaju imaju foru, upiši kaj god možeš (do neke granice bodova naravno) za ono za što imaš položenog prethodnika?


Da, na istom studiju, sto ima i MO. Za upis icega s diplomskog treba biti student diplomskog, a to ne ide bez dovrsenog preddiplomskog.

Kad sam prezentirao ideju kvaziparcijale, bila je to novost koju niti jedan fax nije imao (mislim da se to cak povuklo negdje kao argument protiv kvaziparcijale). Ne znam je l' u medjuvremenu neki fax uveo to ili nesto slicno. Koliko znam, nije.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 12:40 sub, 16. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

a je li moze student diplomskog uzeti predmet s preddiplomskog? ne nuzno da mu se broji u ukupni broj ects bodova sa diplomskog, vec cisto kao nadopunu znanja ili nesto?

ps. ja sam na diplomskom i nemam nista od toga ni da se placa ni da se ne placa kvaziparcijala, ali smatram da je najbolje da je prvi put besplatno, a ako se onda upisuje opet, da se placa. ako se moze uvesti kvaziparcijala, moglo bi se uvesti i tako nesto..valjda?
a je li moze student diplomskog uzeti predmet s preddiplomskog? ne nuzno da mu se broji u ukupni broj ects bodova sa diplomskog, vec cisto kao nadopunu znanja ili nesto?

ps. ja sam na diplomskom i nemam nista od toga ni da se placa ni da se ne placa kvaziparcijala, ali smatram da je najbolje da je prvi put besplatno, a ako se onda upisuje opet, da se placa. ako se moze uvesti kvaziparcijala, moglo bi se uvesti i tako nesto..valjda?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
dosed_girl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2006. (21:01:46)
Postovi: (6F)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 17 - 0
Lokacija: -zG-

PostPostano: 17:03 ned, 17. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]
ps. ja sam na diplomskom i nemam nista od toga ni da se placa ni da se ne placa kvaziparcijala, ali smatram da je najbolje da je prvi put besplatno, a ako se onda upisuje opet, da se placa. ako se moze uvesti kvaziparcijala, moglo bi se uvesti i tako nesto..valjda?[/quote]

tak je bilo prošle godine, kvaziparcijala besplatna (fala svemiru, jer bi se naplaćala brdo), tek od ove je uvedeno plaćanje. tako da sumnjam da će ponovo bit besplatno. il barem neće tako brzo.
Crazylamb1 (napisa):

ps. ja sam na diplomskom i nemam nista od toga ni da se placa ni da se ne placa kvaziparcijala, ali smatram da je najbolje da je prvi put besplatno, a ako se onda upisuje opet, da se placa. ako se moze uvesti kvaziparcijala, moglo bi se uvesti i tako nesto..valjda?


tak je bilo prošle godine, kvaziparcijala besplatna (fala svemiru, jer bi se naplaćala brdo), tek od ove je uvedeno plaćanje. tako da sumnjam da će ponovo bit besplatno. il barem neće tako brzo.



_________________
a part of me gets sick / a part of me gets sore
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:58 ned, 17. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dosed_girl"]tak je bilo prošle godine, kvaziparcijala besplatna (fala svemiru, jer bi se naplaćala brdo), tek od ove je uvedeno plaćanje. tako da sumnjam da će ponovo bit besplatno. il barem neće tako brzo.[/quote]

Bila je besplatna prve (mislim) dvije godine, pa je primijeceno jako puno "turistickih" upisivanja (cit. studenti upisu kojesta jer mogu, a vrlo malo toga polaze). Tako se doslo na ideju da to treba naplacivati, a onda je tek primijeceno da je zapravo trebalo biti naplacivano od prvog dana (jer je to kolegij s drugog studija). Ponavljam: "kvaziparcijala" je samo nas kolokvijalizam i stvar formalno ne postoji... hence ono "kvazi" u nazivu.

Objasnio sam zasto ne moze "prvi put besplatno" (tj. zasto se drugi put, ako se upisuje na diplomskom, ne moze naplatiti).
dosed_girl (napisa):
tak je bilo prošle godine, kvaziparcijala besplatna (fala svemiru, jer bi se naplaćala brdo), tek od ove je uvedeno plaćanje. tako da sumnjam da će ponovo bit besplatno. il barem neće tako brzo.


Bila je besplatna prve (mislim) dvije godine, pa je primijeceno jako puno "turistickih" upisivanja (cit. studenti upisu kojesta jer mogu, a vrlo malo toga polaze). Tako se doslo na ideju da to treba naplacivati, a onda je tek primijeceno da je zapravo trebalo biti naplacivano od prvog dana (jer je to kolegij s drugog studija). Ponavljam: "kvaziparcijala" je samo nas kolokvijalizam i stvar formalno ne postoji... hence ono "kvazi" u nazivu.

Objasnio sam zasto ne moze "prvi put besplatno" (tj. zasto se drugi put, ako se upisuje na diplomskom, ne moze naplatiti).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 13:27 sri, 20. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

I tako sam faksu poklonila 200kn za kvaziparcijalnu molbu, uvjerena da je neću morati platiti. Krasno...
I tako sam faksu poklonila 200kn za kvaziparcijalnu molbu, uvjerena da je neću morati platiti. Krasno...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:17 sri, 20. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Problem je dijelom u tome sto nemate studentske predstavnike koji bi dolazili na razne sastanke i sjednice i obavjestavali vas o takvim odlukama. Ili jos bolje, pokusali utjecati na odluke.

Ocekujem da ce uskoro biti raspisan natjecaj za studentske predstavnike u Vijecu MO. Hoces se kandidirati? :idea:
Problem je dijelom u tome sto nemate studentske predstavnike koji bi dolazili na razne sastanke i sjednice i obavjestavali vas o takvim odlukama. Ili jos bolje, pokusali utjecati na odluke.

Ocekujem da ce uskoro biti raspisan natjecaj za studentske predstavnike u Vijecu MO. Hoces se kandidirati? Idea



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 5 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan