Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadatak: popravni kolokvij
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Macaflyyyyertina_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (21:06:48)
Postovi: (1C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 14:01 čet, 27. 1. 2011    Naslov: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

http://web.math.hr/nastava/em/EM1/kolokviji/0910em1popkol.pdf

7. zadatak
ako je netko riješio...ili je voljan pomoći
rješavam ga euklidovim algoritmom ali vrtim se u krug. pri djeljenju p' i p'' nakon nekog vremena dobijem ostatak. ne mogu dobiti nulu.
pa.. može pomoć, ima li neka fora za rješavanje toga ili što već? (nadam se samo da nije greška u računu..)
da li je moguće da im je zajednička mjera onda 1 ili? :-k
http://web.math.hr/nastava/em/EM1/kolokviji/0910em1popkol.pdf

7. zadatak
ako je netko riješio...ili je voljan pomoći
rješavam ga euklidovim algoritmom ali vrtim se u krug. pri djeljenju p' i p'' nakon nekog vremena dobijem ostatak. ne mogu dobiti nulu.
pa.. može pomoć, ima li neka fora za rješavanje toga ili što već? (nadam se samo da nije greška u računu..)
da li je moguće da im je zajednička mjera onda 1 ili? Think


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
klopka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2011. (10:10:02)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:58 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Re: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

@Macaflyyyyertina do tog zadatka još nisam došla pa ak mi bude išao, napišem ti.

mene muči 5. zadatak s tog istog kolokvija, pa me zanima kako bi se riješio? vuče me na Eulerovu formulu, ali ne znam što bi s tim? SOS :o
@Macaflyyyyertina do tog zadatka još nisam došla pa ak mi bude išao, napišem ti.

mene muči 5. zadatak s tog istog kolokvija, pa me zanima kako bi se riješio? vuče me na Eulerovu formulu, ali ne znam što bi s tim? SOS Surprised


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Macaflyyyyertina_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (21:06:48)
Postovi: (1C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 15:09 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Re: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="klopka"]@Macaflyyyyertina do tog zadatka još nisam došla pa ak mi bude išao, napišem ti.

mene muči 5. zadatak s tog istog kolokvija, pa me zanima kako bi se riješio? vuče me na Eulerovu formulu, ali ne znam što bi s tim? SOS :o[/quote]


Ok, super.
Nego...uhmm ja sam taj preskočila... možda se poslije vratim kad napravim ostalo koje još moram ako mi ostane vremena :P (tj. toplo se nadam da nas takav zadatak neće dočekati na p.kolokviju).
klopka (napisa):
@Macaflyyyyertina do tog zadatka još nisam došla pa ak mi bude išao, napišem ti.

mene muči 5. zadatak s tog istog kolokvija, pa me zanima kako bi se riješio? vuče me na Eulerovu formulu, ali ne znam što bi s tim? SOS Surprised



Ok, super.
Nego...uhmm ja sam taj preskočila... možda se poslije vratim kad napravim ostalo koje još moram ako mi ostane vremena Razz (tj. toplo se nadam da nas takav zadatak neće dočekati na p.kolokviju).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
sstudentica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2010. (13:18:02)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:16 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kako ste rješavali 6. zadatak??
a kako ste rješavali 6. zadatak??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Macaflyyyyertina_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (21:06:48)
Postovi: (1C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 15:24 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sstudentica"]a kako ste rješavali 6. zadatak??[/quote]


Izračunaš koje bi bile nultočke q(x) i r(x), tj. izračunaš alfa (imat ćeš ih 3 jer alfa od r(x) je kratnosti 2). Znači imaš p(a1)=0, p(a2)=0, p'(a2)=0. I onda radiš sustav, uvrštavaš alfu kao x i imat ćeš 3 jednadžbe s 3 nepoznanice. To riješiš i dobiješ koje su vrijednosti a, b i c, tj. imat ćeš polinom p(x).
Ovo je kako sam ja rješavala i ne garantiram točnost, ako gdje griješim neka me netko ispravi.


a1=alfa od q
a2=alfa od r
sstudentica (napisa):
a kako ste rješavali 6. zadatak??



Izračunaš koje bi bile nultočke q(x) i r(x), tj. izračunaš alfa (imat ćeš ih 3 jer alfa od r(x) je kratnosti 2). Znači imaš p(a1)=0, p(a2)=0, p'(a2)=0. I onda radiš sustav, uvrštavaš alfu kao x i imat ćeš 3 jednadžbe s 3 nepoznanice. To riješiš i dobiješ koje su vrijednosti a, b i c, tj. imat ćeš polinom p(x).
Ovo je kako sam ja rješavala i ne garantiram točnost, ako gdje griješim neka me netko ispravi.


a1=alfa od q
a2=alfa od r


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
klopka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2011. (10:10:02)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:26 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sstudentica"]a kako ste rješavali 6. zadatak??[/quote]

ako je p(x) dijeljiv s q(x) to znači da je ostatak nula. onda podijeliš preko hornera p(x) s q(x) i na mjestu gdje bi ti trebao biti ostatak (taj dio) izjednačiš s nulom.

Kako je p(x) dijeljiv i s r(x) onda radiš isto, ali primjeti da ti je r(x)=(x-2)^2 pa tu možeš koristiti hornera 2 puta kao što je gore opisano, ali drugi put ćeš derivirati p(x)... i dobiješ sustav 3 jednadžbe s 3 nepoznanice što znaš riješiti. meni je a=-5/3, b=8, c=-4. može još neko napisati riješenje za provjeru?

**malo kasnim.. :oops:
sstudentica (napisa):
a kako ste rješavali 6. zadatak??


ako je p(x) dijeljiv s q(x) to znači da je ostatak nula. onda podijeliš preko hornera p(x) s q(x) i na mjestu gdje bi ti trebao biti ostatak (taj dio) izjednačiš s nulom.

Kako je p(x) dijeljiv i s r(x) onda radiš isto, ali primjeti da ti je r(x)=(x-2)^2 pa tu možeš koristiti hornera 2 puta kao što je gore opisano, ali drugi put ćeš derivirati p(x)... i dobiješ sustav 3 jednadžbe s 3 nepoznanice što znaš riješiti. meni je a=-5/3, b=8, c=-4. može još neko napisati riješenje za provjeru?

**malo kasnim.. Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Macaflyyyyertina_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (21:06:48)
Postovi: (1C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 15:31 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="klopka"]**malo kasnim.. :oops:[/quote]

Hehe nema veze, i ja sam to rješenje dobila iako nisam preko Hornerovog rješavala :P
klopka (napisa):
**malo kasnim.. Embarassed


Hehe nema veze, i ja sam to rješenje dobila iako nisam preko Hornerovog rješavala Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
klopka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2011. (10:10:02)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:34 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Macaflyyyyertina_"][quote="klopka"]**malo kasnim.. :oops:[/quote]

Hehe nema veze, i ja sam to rješenje dobila iako nisam preko Hornerovog rješavala :P[/quote]

samo me malo buni ovo "Odredite sve trojke realnih brojeva (a; b; c)" onda su SVE trojke zapravo samo jedna trojka : (-5/3, 8, -4)?
Macaflyyyyertina_ (napisa):
klopka (napisa):
**malo kasnim.. Embarassed


Hehe nema veze, i ja sam to rješenje dobila iako nisam preko Hornerovog rješavala Razz


samo me malo buni ovo "Odredite sve trojke realnih brojeva (a; b; c)" onda su SVE trojke zapravo samo jedna trojka : (-5/3, 8, -4)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Macaflyyyyertina_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (21:06:48)
Postovi: (1C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 15:38 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="klopka"] samo me malo buni ovo "Odredite sve trojke realnih brojeva (a; b; c)" onda su SVE trojke zapravo samo jedna trojka : (-5/3, 8, -4)?[/quote]


Aaa ne znam što da ti kažem na to, mislim da sam rješavala isto neke zadatke di je tak pisalo pa ima samo jedno rješenje i tak. Pretpostavimo da je jedan par trojki dovoljan za rješenje. :)
klopka (napisa):
samo me malo buni ovo "Odredite sve trojke realnih brojeva (a; b; c)" onda su SVE trojke zapravo samo jedna trojka : (-5/3, 8, -4)?



Aaa ne znam što da ti kažem na to, mislim da sam rješavala isto neke zadatke di je tak pisalo pa ima samo jedno rješenje i tak. Pretpostavimo da je jedan par trojki dovoljan za rješenje. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
klopka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2011. (10:10:02)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:02 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Re: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Macaflyyyyertina_"]http://web.math.hr/nastava/em/EM1/kolokviji/0910em1popkol.pdf

7. zadatak
ako je netko riješio...ili je voljan pomoći
rješavam ga euklidovim algoritmom ali vrtim se u krug. pri djeljenju p' i p'' nakon nekog vremena dobijem ostatak. ne mogu dobiti nulu.
pa.. može pomoć, ima li neka fora za rješavanje toga ili što već? (nadam se samo da nije greška u računu..)
da li je moguće da im je zajednička mjera onda 1 ili? :-k[/quote]

u ovom zadatku uopće ne mogu dobiti zajedničku mjeru niti za p i p' :((
ovo da nisam vidila na kolokviju, mislila bi da je zadatak šala. pa koliko tu dijeljenja ima???

btw koliko dobiješ kad podijeliš p sa p'?
Macaflyyyyertina_ (napisa):
http://web.math.hr/nastava/em/EM1/kolokviji/0910em1popkol.pdf

7. zadatak
ako je netko riješio...ili je voljan pomoći
rješavam ga euklidovim algoritmom ali vrtim se u krug. pri djeljenju p' i p'' nakon nekog vremena dobijem ostatak. ne mogu dobiti nulu.
pa.. može pomoć, ima li neka fora za rješavanje toga ili što već? (nadam se samo da nije greška u računu..)
da li je moguće da im je zajednička mjera onda 1 ili? Think


u ovom zadatku uopće ne mogu dobiti zajedničku mjeru niti za p i p' Sad(
ovo da nisam vidila na kolokviju, mislila bi da je zadatak šala. pa koliko tu dijeljenja ima???

btw koliko dobiješ kad podijeliš p sa p'?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Macaflyyyyertina_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (21:06:48)
Postovi: (1C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 16:08 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Re: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="klopka"]
u ovom zadatku uopće ne mogu dobiti zajedničku mjeru niti za p i p' :((
ovo da nisam vidila na kolokviju, mislila bi da je zadatak šala. pa koliko tu dijeljenja ima???

btw koliko dobiješ kad podijeliš p sa p'?[/quote]


Zato sam i napisala ovaj post jer ne znam kak to treba ići, da li je krivo zadan zadatak ili ima neku caku :S, jer ne bi htjela da mi sutra dođe takav neki zadatak i ne znam ga riješit kak spada.
Mislim...ima puno djeljenja, konačnih. Ali dobije se ostatak, a treba ispast 0 i tko je tu lud a tko normalan.
Ja nisam djelila p i p', kad sam vidjela što sam dobila, tražila sam greške, opet izračunavala i skužila da je to nešto što ne štima i odustala od zadatka i sad čekam da me netko prosvijetli. :(
klopka (napisa):

u ovom zadatku uopće ne mogu dobiti zajedničku mjeru niti za p i p' Sad(
ovo da nisam vidila na kolokviju, mislila bi da je zadatak šala. pa koliko tu dijeljenja ima???

btw koliko dobiješ kad podijeliš p sa p'?



Zato sam i napisala ovaj post jer ne znam kak to treba ići, da li je krivo zadan zadatak ili ima neku caku :S, jer ne bi htjela da mi sutra dođe takav neki zadatak i ne znam ga riješit kak spada.
Mislim...ima puno djeljenja, konačnih. Ali dobije se ostatak, a treba ispast 0 i tko je tu lud a tko normalan.
Ja nisam djelila p i p', kad sam vidjela što sam dobila, tražila sam greške, opet izračunavala i skužila da je to nešto što ne štima i odustala od zadatka i sad čekam da me netko prosvijetli. Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
klopka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2011. (10:10:02)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:39 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Re: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

hmmm pogledaj ovo: http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=92063 (zadnji post).

dakle kandidati za cjelobrojne nultočke ova naša tri polinoma su +-1; +-4, +-16... ali kad to uvrstimo- niti jedna od njih mi ne ispada da je nultočka. Aj probaj ti :uncle_sam: pa mi javi :)
hmmm pogledaj ovo: http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=92063 (zadnji post).

dakle kandidati za cjelobrojne nultočke ova naša tri polinoma su +-1; +-4, +-16... ali kad to uvrstimo- niti jedna od njih mi ne ispada da je nultočka. Aj probaj ti Uncle Sam pa mi javi Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Macaflyyyyertina_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (21:06:48)
Postovi: (1C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 17:24 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Re: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="klopka"]hmmm pogledaj ovo: http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=92063 (zadnji post).

dakle kandidati za cjelobrojne nultočke ova naša tri polinoma su +-1; +-4, +-16... ali kad to uvrstimo- niti jedna od njih mi ne ispada da je nultočka. Aj probaj ti :uncle_sam: pa mi javi :)[/quote]


Huh dugo mi je trebalo za ovo. Prvo si ispiši sve djelitelje 64 i 96, pogledaj koji su im zajednički i provjeravaj koji od tih je nultočka za p, p', p''. Moj jadni kalkulator je uspio to sve izdržat i samo je +2 zajednička nultočka, tj. mjera im je (x-2)
klopka (napisa):
hmmm pogledaj ovo: http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=92063 (zadnji post).

dakle kandidati za cjelobrojne nultočke ova naša tri polinoma su +-1; +-4, +-16... ali kad to uvrstimo- niti jedna od njih mi ne ispada da je nultočka. Aj probaj ti Uncle Sam pa mi javi Smile



Huh dugo mi je trebalo za ovo. Prvo si ispiši sve djelitelje 64 i 96, pogledaj koji su im zajednički i provjeravaj koji od tih je nultočka za p, p', p''. Moj jadni kalkulator je uspio to sve izdržat i samo je +2 zajednička nultočka, tj. mjera im je (x-2)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
klopka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2011. (10:10:02)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:25 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Re: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

ima li netko voljan pomoći oko 5. i 7. zadatka iz prošlog kolokvija? : http://web.math.hr/nastava/em/EM1/kolokviji/0910em1popkol.pdf

sve jedno koja grupa. hvala :)

[size=9][color=#999999]Added after 43 seconds:[/color][/size]

[quote="Macaflyyyyertina_"][quote="klopka"]hmmm pogledaj ovo: http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=92063 (zadnji post).

dakle kandidati za cjelobrojne nultočke ova naša tri polinoma su +-1; +-4, +-16... ali kad to uvrstimo- niti jedna od njih mi ne ispada da je nultočka. Aj probaj ti :uncle_sam: pa mi javi :)[/quote]


Huh dugo mi je trebalo za ovo. Prvo si ispiši sve djelitelje 64 i 96, pogledaj koji su im zajednički i provjeravaj koji od tih je nultočka za p, p', p''. Moj jadni kalkulator je uspio to sve izdržat i samo je +2 zajednička nultočka, tj. mjera im je (x-2)[/quote]

ajmeee zaboravih na dvojku!!
ima li netko voljan pomoći oko 5. i 7. zadatka iz prošlog kolokvija? : http://web.math.hr/nastava/em/EM1/kolokviji/0910em1popkol.pdf

sve jedno koja grupa. hvala Smile

Added after 43 seconds:

Macaflyyyyertina_ (napisa):
klopka (napisa):
hmmm pogledaj ovo: http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=92063 (zadnji post).

dakle kandidati za cjelobrojne nultočke ova naša tri polinoma su +-1; +-4, +-16... ali kad to uvrstimo- niti jedna od njih mi ne ispada da je nultočka. Aj probaj ti Uncle Sam pa mi javi Smile



Huh dugo mi je trebalo za ovo. Prvo si ispiši sve djelitelje 64 i 96, pogledaj koji su im zajednički i provjeravaj koji od tih je nultočka za p, p', p''. Moj jadni kalkulator je uspio to sve izdržat i samo je +2 zajednička nultočka, tj. mjera im je (x-2)


ajmeee zaboravih na dvojku!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Macaflyyyyertina_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (21:06:48)
Postovi: (1C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 17:29 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Re: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="klopka"]ima li netko voljan pomoći oko 5. i 7. zadatka iz prošlog kolokvija? : http://web.math.hr/nastava/em/EM1/kolokviji/0910em1popkol.pdf

sve jedno koja grupa. hvala :) [/quote]

Sedmi smo riješile. :P

Nego, reci ti meni kako bi riješila 3., 4.? bar jedan od njih xD
klopka (napisa):
ima li netko voljan pomoći oko 5. i 7. zadatka iz prošlog kolokvija? : http://web.math.hr/nastava/em/EM1/kolokviji/0910em1popkol.pdf

sve jedno koja grupa. hvala Smile


Sedmi smo riješile. Razz

Nego, reci ti meni kako bi riješila 3., 4.? bar jedan od njih xD


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
klopka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2011. (10:10:02)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:36 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Re: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Macaflyyyyertina_"][quote="klopka"]ima li netko voljan pomoći oko 5. i 7. zadatka iz prošlog kolokvija? : http://web.math.hr/nastava/em/EM1/kolokviji/0910em1popkol.pdf

sve jedno koja grupa. hvala :) [/quote]

Sedmi smo riješile. :P

Nego, reci ti meni kako bi riješila 3., 4.? bar jedan od njih xD[/quote]

da, znači riješenje 7. prve grupe je (x-2) :)

4. pomoću indukciije, 3. mi je li-la pa da sad počnem pisat sumnjam da bi išta mogla dobro objasniti :S
Macaflyyyyertina_ (napisa):
klopka (napisa):
ima li netko voljan pomoći oko 5. i 7. zadatka iz prošlog kolokvija? : http://web.math.hr/nastava/em/EM1/kolokviji/0910em1popkol.pdf

sve jedno koja grupa. hvala Smile


Sedmi smo riješile. Razz

Nego, reci ti meni kako bi riješila 3., 4.? bar jedan od njih xD


da, znači riješenje 7. prve grupe je (x-2) Smile

4. pomoću indukciije, 3. mi je li-la pa da sad počnem pisat sumnjam da bi išta mogla dobro objasniti :S


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Macaflyyyyertina_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (21:06:48)
Postovi: (1C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 17:38 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Re: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="klopka"]
4. pomoću indukciije[/quote]

hahaha a to znam :oops: ... Ali kako? :( (postupak jel)
klopka (napisa):

4. pomoću indukciije


hahaha a to znam Embarassed ... Ali kako? Sad (postupak jel)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
klopka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2011. (10:10:02)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:49 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Re: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="Macaflyyyyertina_"][quote="klopka"]
4. pomoću indukciije[/quote]

hahaha a to znam :oops: ... Ali kako? :( (postupak jel)[/quote]

baza n=4, pretp. 3^n-2^n>(n+1)^2.
korak 3^(n+1)-2^(n+1)=(preskočeni koraci)=3(3^n-2^n)+2^n>3(n+1)^2 + 2^n. Dalje moraš još samo dokazati da je 3(n+1)^2 + 2^n >(n+2)^2.
Pogledaj si u bilježnici malo ako zapneš. takve primjere ste sigurno riješavali
Macaflyyyyertina_ (napisa):
klopka (napisa):

4. pomoću indukciije


hahaha a to znam Embarassed ... Ali kako? Sad (postupak jel)


baza n=4, pretp. 3^n-2^n>(n+1)^2.
korak 3^(n+1)-2^(n+1)=(preskočeni koraci)=3(3^n-2^n)+2^n>3(n+1)^2 + 2^n. Dalje moraš još samo dokazati da je 3(n+1)^2 + 2^n >(n+2)^2.
Pogledaj si u bilježnici malo ako zapneš. takve primjere ste sigurno riješavali


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Macaflyyyyertina_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (21:06:48)
Postovi: (1C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 17:50 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Re: zadatak: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

[quote="klopka"]baza n=4, pretp. 3^n-2^n>(n+1)^2.
korak 3^(n+1)-2^(n+1)=(preskočeni koraci)=3(3^n-2^n)+2^n>3(n+1)^2 + 2^n. Dalje moraš još samo dokazati da je 3(n+1)^2 + 2^n >(n+2)^2.
Pogledaj si u bilježnici malo ako zapneš. takve primjere ste sigurno riješavali[/quote]

Mhm, okej. Hvala!
klopka (napisa):
baza n=4, pretp. 3^n-2^n>(n+1)^2.
korak 3^(n+1)-2^(n+1)=(preskočeni koraci)=3(3^n-2^n)+2^n>3(n+1)^2 + 2^n. Dalje moraš još samo dokazati da je 3(n+1)^2 + 2^n >(n+2)^2.
Pogledaj si u bilježnici malo ako zapneš. takve primjere ste sigurno riješavali


Mhm, okej. Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
sstudentica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2010. (13:18:02)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 19:18 čet, 27. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

kako ste rješavali 3. zadatak??
kako ste rješavali 3. zadatak??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan