Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Margaritas...

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 17:29 uto, 29. 6. 2004    Naslov: Margaritas... Citirajte i odgovorite

Mislim da stvarno nije fer da ljudi koji se pripremaju za ispite ne mogu dobiti potpunije odgovore na svoja pitanja, samo zato što se ljudi koji bi na njih odgovarali svađaju s nekim moderatorima oko toga kako bi ovaj Forum trebao izgledati.

Za one koje zanima moj pogled na svijet, neki odgovori nalaze se na http://web.math.hr/~veky/forum . Intencija je tamo stavljati odgovore koje smatram bitnima, u ovoj prijelaznoj fazi dok se moj problem s Forumom ne riješi, ili mojim potpunim odlaskom odavdje bez osvrtanja, ili povratkom u velikom stilu.

Za ljude koji žele dvosmjernu komunikaciju, preferiram mail pred pm-ovima.

Veky
Mislim da stvarno nije fer da ljudi koji se pripremaju za ispite ne mogu dobiti potpunije odgovore na svoja pitanja, samo zato što se ljudi koji bi na njih odgovarali svađaju s nekim moderatorima oko toga kako bi ovaj Forum trebao izgledati.

Za one koje zanima moj pogled na svijet, neki odgovori nalaze se na http://web.math.hr/~veky/forum . Intencija je tamo stavljati odgovore koje smatram bitnima, u ovoj prijelaznoj fazi dok se moj problem s Forumom ne riješi, ili mojim potpunim odlaskom odavdje bez osvrtanja, ili povratkom u velikom stilu.

Za ljude koji žele dvosmjernu komunikaciju, preferiram mail pred pm-ovima.

Veky


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 17:52 uto, 29. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:shock: Tko mi je naljutio vekya ?! :evil:

:( nije u redu :evil:

jel vezano uz javne rasprave ili pm-ove sa modovima? :(
Shocked Tko mi je naljutio vekya ?! Evil or Very Mad

Sad nije u redu Evil or Very Mad

jel vezano uz javne rasprave ili pm-ove sa modovima? Sad



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:24 sri, 30. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

veky je kit na mjestu. Nije mi jasno zakaj se naljutil' i tko ga je naljutil'.

Kliknul' sam na link koji je ostavil', al' nisam niš skužil'. :?
Kaj se to događa?
veky je kit na mjestu. Nije mi jasno zakaj se naljutil' i tko ga je naljutil'.

Kliknul' sam na link koji je ostavil', al' nisam niš skužil'. Confused
Kaj se to događa?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
defar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2004. (01:37:19)
Postovi: (152)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 10:24 sri, 30. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo i mene medju nepozvanim podrzavateljima :D
nadam se da se ubrzano radi na nekom trajnom rjesenju, jer ovo privremeno uopce nije rjesenje. ok, suzdrzavanjem od aktivnog prisustfovanja na forumu veky je (nadam se) postigao da ga svi mi ozbiljno shvatimo (kao sto, uostalom, zasluzuje, i on i svaka druga osoba ).
al sada je vrijeme za otvoren razgovor! oukej, shvacam da je potrebno vjerovatno prvo rijesiti neke stvari s moderatorima/organizatorima/nekakvim sluzbenim osobama...ali nisu samo oni odgovorni za to sto vekyja vise nema! dajte recite jasno u cemu je problem, pa da ga rijesimo zajedno :)
evo i mene medju nepozvanim podrzavateljima Very Happy
nadam se da se ubrzano radi na nekom trajnom rjesenju, jer ovo privremeno uopce nije rjesenje. ok, suzdrzavanjem od aktivnog prisustfovanja na forumu veky je (nadam se) postigao da ga svi mi ozbiljno shvatimo (kao sto, uostalom, zasluzuje, i on i svaka druga osoba ).
al sada je vrijeme za otvoren razgovor! oukej, shvacam da je potrebno vjerovatno prvo rijesiti neke stvari s moderatorima/organizatorima/nekakvim sluzbenim osobama...ali nisu samo oni odgovorni za to sto vekyja vise nema! dajte recite jasno u cemu je problem, pa da ga rijesimo zajedno Smile



_________________
`To begin with, a dog's not mad. You grant that? 'Well, then,' the Cat went on, `you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:17 sri, 30. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ga dovoljno glasno pozovete, mozda se i vrati :wink:

[img]http://web.math.hr/~krcko/pict/veky.gif[/img]
Ako ga dovoljno glasno pozovete, mozda se i vrati Wink




_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 14:36 pet, 9. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="defar"]evo i mene medju nepozvanim podrzavateljima :D
nadam se da se ubrzano radi na nekom trajnom rjesenju, jer ovo privremeno uopce nije rjesenje. ok, suzdrzavanjem od aktivnog prisustfovanja na forumu veky je (nadam se) postigao da ga svi mi ozbiljno shvatimo (kao sto, uostalom, zasluzuje, i on i svaka druga osoba ).
al sada je vrijeme za otvoren razgovor! oukej, shvacam da je potrebno vjerovatno prvo rijesiti neke stvari s moderatorima/organizatorima/nekakvim sluzbenim osobama...ali nisu samo oni odgovorni za to sto vekyja vise nema! dajte recite jasno u cemu je problem, pa da ga rijesimo zajedno :)[/quote]

Dakle, svima koji vjerno prate moje postove postalo je jasno da se meni Forum prestaje sviđati, ako ne prije, onda s postom http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=15967#15967 . Mislim da ne trebam puno pričati o razlozima, svim pametnim ljudima je jasno iz stvari na koje sam pokušao reagirati, da nisam došao na ovaj Forum da bi se on pretvorio u jedan veliki alt.flame.flame.flame (u Usenet terminologiji), da za pisanje gluposti postoje drugi mediji, te da će za mene, dok god postoji u mojoj slici svijeta, ovaj Forum ostati forum za podršku nastavi na mathu.

S obzirom na to da je količina irelevantnih gluposti na Forumu nezadrživo rasla, odlučio sam nešto učiniti. Otišao sam moderatorima, adminima, pričao o svojem pogledu na stvari (na Adminov poziv!), rekao što mislim da bi trebalo napraviti, i kako bismo se mogli vratiti onim jednostavnim principima na kojima je Forum funkcionirao dok je dobro funkcionirao.

Kako sam dočekan... direktno ne smijem navoditi, jer sam obvezan šutnjom na koju sam pristao kad sam uveden u krug savjetnikâ, ali mislim da mogu reći da su neki komentari bili takvi da mi nije preostalo ništa drugo nego da više na Forumu ne napišem ni jednu riječ. Napominjem da je to došlo od moderatora, dakle nekog tko je od strane Admina ovlašten brinuti o ovom Forumu, i donositi odluke o tome kako bi on trebao izgledati.

Naravno, mnogi su bili na mojoj strani, i inFact moj dolazak je iznio na površinu mnoge sitne nesporazume koji su u ukupnom zbroju doveli do toga da je Forum postao zatrpan glupostima. Zbog svega toga bilo mi je vrlo žao, i u jednom trenutku sam požalio što sam uopće krenuo u "misiju čišćenja Foruma". No povratka više nije bilo... morao sam braniti svoje stavove do kraja, a to je prilično teško kad se razilaziš u mišljenju s čovjekom koji ima mogućnost editirati i obrisati svaki tvoj post.

Da stvar bude zapetljanija, sve se to dogodilo na pragu ispitnih rokova, kad hrpa ljudi očajnički traži zadnju slamku spasa na ovom Forumu, postajući često i njima samima nerazumljive zadatke i očekujući efikasne i zaokružene odgovore iz kojih bi mogli ponešto naučiti. Naravno da u takvim situacijama kriteriji doživljavaju burne varijacije, i potrebno je biti vrlo oprezan razlučujući stvari vrijedne odgovaranja od... onih drugih. Ja sam to možda i mogao po svojim kriterijima, ali uzevši u obzir gornji odlomak, po kriterijima nekih moderatora ovog Foruma to nisam mogao.

Zato mi je jedino preostalo Forum shvatiti kao read only, i odgovore stavljati na svoj web. Slažem se da je to bilo ridikulozno i djetinjasto, ali dobro sam odvagnuo situaciju i još uvijek mislim da sam napravio najbolje što sam mogao u danim uvjetima. Cijela situacija je bila vrlo ridikulozna, i prepirke oko "misije čišćenja" su stvarno bile djetinjaste.

No kroz sve to, od mog početnog otvorenog izražavanja neslaganja s trenutnom moderatorskom politikom ( http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=16017#16017 , http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=16087#16087 ), preko gore referiranih djetinjastih raspravâ i prepucavanja (linkovi odavdje nemogući: ), sve do konačne verzije Novih Pravilâ ( http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=16964#16964 ), [color=red]jedan je čovjek čvrstom rukom vodio raspravu[/color], i u svakom trenutku imao vrlo dobre argumente za svoje akcije, u situaciji koja je zaista bila teška. Točno je rekao meni gdje pretjerujem, točno je rekao i svima ostalima što ima smisla, a što su samo kratkoročni dojmovi pod utjecajem emocija i stresne situacije. Također je znao i poslušati svačije mišljenje, odvagnuti tuđe argumente čak i kad su bili napisani pod PMSom, i uvažiti poglede ostalih ljudi, ipak ni u jednom trenutku ne dozvoljavajući nam da zaboravimo da je Forum njegov. Time je pokazao ono što smo svi mi nekako naslućivali, ali mnogi nisu htjeli priznati.

[b]Skoro svatko može skinuti phpBB, instalirati ga i pokrenuti svoj forum. No rijetki ga mogu dovesti do globalne popularnosti na jednom toliko diverse fakultetu poput našeg, zadovoljiti nevjerojatno širok spektar korisničkih zahtjevâ i hirova, a pri tome ostati vjerni osnovnim principima na kojima su i započeli.

Vsego je jedan od njih.[/b]

Hvala, Admine! Još jednom si pokazao da si dorastao zadatku koji si samom sebi postavio. Želim ti puno uspjeha s ovim Forumom i dalje. Ja ću doprinijeti onako kako ja najbolje znam. ;-)

Veky

[size=9]P.S. i slobodno editiraj ovaj post ako misliš da sam negdje, po svom dobrom starom običaju, rekao previše.[/size]
defar (napisa):
evo i mene medju nepozvanim podrzavateljima Very Happy
nadam se da se ubrzano radi na nekom trajnom rjesenju, jer ovo privremeno uopce nije rjesenje. ok, suzdrzavanjem od aktivnog prisustfovanja na forumu veky je (nadam se) postigao da ga svi mi ozbiljno shvatimo (kao sto, uostalom, zasluzuje, i on i svaka druga osoba ).
al sada je vrijeme za otvoren razgovor! oukej, shvacam da je potrebno vjerovatno prvo rijesiti neke stvari s moderatorima/organizatorima/nekakvim sluzbenim osobama...ali nisu samo oni odgovorni za to sto vekyja vise nema! dajte recite jasno u cemu je problem, pa da ga rijesimo zajedno Smile


Dakle, svima koji vjerno prate moje postove postalo je jasno da se meni Forum prestaje sviđati, ako ne prije, onda s postom http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=15967#15967 . Mislim da ne trebam puno pričati o razlozima, svim pametnim ljudima je jasno iz stvari na koje sam pokušao reagirati, da nisam došao na ovaj Forum da bi se on pretvorio u jedan veliki alt.flame.flame.flame (u Usenet terminologiji), da za pisanje gluposti postoje drugi mediji, te da će za mene, dok god postoji u mojoj slici svijeta, ovaj Forum ostati forum za podršku nastavi na mathu.

S obzirom na to da je količina irelevantnih gluposti na Forumu nezadrživo rasla, odlučio sam nešto učiniti. Otišao sam moderatorima, adminima, pričao o svojem pogledu na stvari (na Adminov poziv!), rekao što mislim da bi trebalo napraviti, i kako bismo se mogli vratiti onim jednostavnim principima na kojima je Forum funkcionirao dok je dobro funkcionirao.

Kako sam dočekan... direktno ne smijem navoditi, jer sam obvezan šutnjom na koju sam pristao kad sam uveden u krug savjetnikâ, ali mislim da mogu reći da su neki komentari bili takvi da mi nije preostalo ništa drugo nego da više na Forumu ne napišem ni jednu riječ. Napominjem da je to došlo od moderatora, dakle nekog tko je od strane Admina ovlašten brinuti o ovom Forumu, i donositi odluke o tome kako bi on trebao izgledati.

Naravno, mnogi su bili na mojoj strani, i inFact moj dolazak je iznio na površinu mnoge sitne nesporazume koji su u ukupnom zbroju doveli do toga da je Forum postao zatrpan glupostima. Zbog svega toga bilo mi je vrlo žao, i u jednom trenutku sam požalio što sam uopće krenuo u "misiju čišćenja Foruma". No povratka više nije bilo... morao sam braniti svoje stavove do kraja, a to je prilično teško kad se razilaziš u mišljenju s čovjekom koji ima mogućnost editirati i obrisati svaki tvoj post.

Da stvar bude zapetljanija, sve se to dogodilo na pragu ispitnih rokova, kad hrpa ljudi očajnički traži zadnju slamku spasa na ovom Forumu, postajući često i njima samima nerazumljive zadatke i očekujući efikasne i zaokružene odgovore iz kojih bi mogli ponešto naučiti. Naravno da u takvim situacijama kriteriji doživljavaju burne varijacije, i potrebno je biti vrlo oprezan razlučujući stvari vrijedne odgovaranja od... onih drugih. Ja sam to možda i mogao po svojim kriterijima, ali uzevši u obzir gornji odlomak, po kriterijima nekih moderatora ovog Foruma to nisam mogao.

Zato mi je jedino preostalo Forum shvatiti kao read only, i odgovore stavljati na svoj web. Slažem se da je to bilo ridikulozno i djetinjasto, ali dobro sam odvagnuo situaciju i još uvijek mislim da sam napravio najbolje što sam mogao u danim uvjetima. Cijela situacija je bila vrlo ridikulozna, i prepirke oko "misije čišćenja" su stvarno bile djetinjaste.

No kroz sve to, od mog početnog otvorenog izražavanja neslaganja s trenutnom moderatorskom politikom ( http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=16017#16017 , http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=16087#16087 ), preko gore referiranih djetinjastih raspravâ i prepucavanja (linkovi odavdje nemogući: ), sve do konačne verzije Novih Pravilâ ( http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=16964#16964 ), jedan je čovjek čvrstom rukom vodio raspravu, i u svakom trenutku imao vrlo dobre argumente za svoje akcije, u situaciji koja je zaista bila teška. Točno je rekao meni gdje pretjerujem, točno je rekao i svima ostalima što ima smisla, a što su samo kratkoročni dojmovi pod utjecajem emocija i stresne situacije. Također je znao i poslušati svačije mišljenje, odvagnuti tuđe argumente čak i kad su bili napisani pod PMSom, i uvažiti poglede ostalih ljudi, ipak ni u jednom trenutku ne dozvoljavajući nam da zaboravimo da je Forum njegov. Time je pokazao ono što smo svi mi nekako naslućivali, ali mnogi nisu htjeli priznati.

Skoro svatko može skinuti phpBB, instalirati ga i pokrenuti svoj forum. No rijetki ga mogu dovesti do globalne popularnosti na jednom toliko diverse fakultetu poput našeg, zadovoljiti nevjerojatno širok spektar korisničkih zahtjevâ i hirova, a pri tome ostati vjerni osnovnim principima na kojima su i započeli.

Vsego je jedan od njih.


Hvala, Admine! Još jednom si pokazao da si dorastao zadatku koji si samom sebi postavio. Želim ti puno uspjeha s ovim Forumom i dalje. Ja ću doprinijeti onako kako ja najbolje znam. Wink

Veky

P.S. i slobodno editiraj ovaj post ako misliš da sam negdje, po svom dobrom starom običaju, rekao previše.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:00 sub, 10. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obzirom da je veky odlucio "svoj pogled na svijet" napisati na javnom dijelu foruma, red je da se cuje i druga strana.

Ne slazem se da se na forumu povecava udio "glupih postova", off-topičarenja i chatova. S porastom popularnosti raste ukupan broj postova na forumu, samim time i broj nezeljenih. Ipak, protiv sam subjektivnih kriterija za moderiranje. Razlog zbog kojeg je potrebno uklanjati psovke i uvredljive poruke lezi u tome sto forum koristi resurse PMF-MO, koji je pravno odgovoran za sadrzaj. Intervencije koje prelaze te okvire smatram suvisnim, jer mislim da je forum medij kojem ne treba uredjivacka politika.

Ako se nekom ne svidja neciji post, ako ga smatra glupim, ne treba na njega odgovarati. Flameovi i chatovi u nastavnim podforumima cesto nastaju upravo zbog komentiranja necijeg "glupog posta". U tome su nazalost znali sudjelovati i moderatori. Da ne bi bilo nesporazuma, nisam protiv intervencija kojima je cilj povecati citljivost foruma. Mijenjanje naslova topica u informativniji, merganje slicnih topica i brisanje duplikata i sam provodim na forumima kolegija iz kojih vodim vjezbe. Medjutim, brisanje posta samo zato sto ga netko smatra glupim ipak mi se cini previse.

[quote="veky"]No povratka više nije bilo... morao sam braniti svoje stavove do kraja, a to je prilično teško kad se razilaziš u mišljenju s čovjekom koji ima mogućnost editirati i obrisati svaki tvoj post.[/quote]

Ovaj komentar smatram krajnje licemjernim. Implicira se da sam ja ili netko drugi moderatorskim intervencijama ogranicavao vekyja u diskusiji. Glavni razlog zbog kojeg sam protiv vekyjeve "misije ciscenja foruma" upravo je u tome da moderatori ne dovedu ostale korisnike foruma u neravnopravan polozaj subjektivnom primjenom ovlasti. Manje vazno, ali ipak cu reci da komentar sadrzi laz. Rasprava o poostravanju moderiranja do sada se vodila na zatvorenom dijelu foruma, na kojem su moderatori i "savjetnici" potpuno ravnopravni. Jedini koji tamo imaju ovlasti moderiranja su administratori.

Pravi razlog za vekyjevu "misiju ciscenja" moze se IMO procitati u naslovu topica - pretpostavljam da aludira na uzrecicu "margaritas ante porcos iacere" (bacati bisere pred svinje). Mislim da veky time zeli reci kako su njegovi postovi iznad nivoa drugih korisnika foruma. Naravno, veky ima pravo na to misljenje. Medjutim, nema pravo traziti od moderatora da zbog toga uklanjaju postove koje on smatra glupima, tim vise sto je nekoliko puta odbijao sam preuzeti odgovornost i postati moderator. Odgovor na uzrecicu iz naslova moze biti samo "nemojte bacati bisere", nikako "zacepite gubice svinjama". Zao mi je ako je to razlog zbog kojeg neko vrijeme nije pisao na forumu.
Obzirom da je veky odlucio "svoj pogled na svijet" napisati na javnom dijelu foruma, red je da se cuje i druga strana.

Ne slazem se da se na forumu povecava udio "glupih postova", off-topičarenja i chatova. S porastom popularnosti raste ukupan broj postova na forumu, samim time i broj nezeljenih. Ipak, protiv sam subjektivnih kriterija za moderiranje. Razlog zbog kojeg je potrebno uklanjati psovke i uvredljive poruke lezi u tome sto forum koristi resurse PMF-MO, koji je pravno odgovoran za sadrzaj. Intervencije koje prelaze te okvire smatram suvisnim, jer mislim da je forum medij kojem ne treba uredjivacka politika.

Ako se nekom ne svidja neciji post, ako ga smatra glupim, ne treba na njega odgovarati. Flameovi i chatovi u nastavnim podforumima cesto nastaju upravo zbog komentiranja necijeg "glupog posta". U tome su nazalost znali sudjelovati i moderatori. Da ne bi bilo nesporazuma, nisam protiv intervencija kojima je cilj povecati citljivost foruma. Mijenjanje naslova topica u informativniji, merganje slicnih topica i brisanje duplikata i sam provodim na forumima kolegija iz kojih vodim vjezbe. Medjutim, brisanje posta samo zato sto ga netko smatra glupim ipak mi se cini previse.

veky (napisa):
No povratka više nije bilo... morao sam braniti svoje stavove do kraja, a to je prilično teško kad se razilaziš u mišljenju s čovjekom koji ima mogućnost editirati i obrisati svaki tvoj post.


Ovaj komentar smatram krajnje licemjernim. Implicira se da sam ja ili netko drugi moderatorskim intervencijama ogranicavao vekyja u diskusiji. Glavni razlog zbog kojeg sam protiv vekyjeve "misije ciscenja foruma" upravo je u tome da moderatori ne dovedu ostale korisnike foruma u neravnopravan polozaj subjektivnom primjenom ovlasti. Manje vazno, ali ipak cu reci da komentar sadrzi laz. Rasprava o poostravanju moderiranja do sada se vodila na zatvorenom dijelu foruma, na kojem su moderatori i "savjetnici" potpuno ravnopravni. Jedini koji tamo imaju ovlasti moderiranja su administratori.

Pravi razlog za vekyjevu "misiju ciscenja" moze se IMO procitati u naslovu topica - pretpostavljam da aludira na uzrecicu "margaritas ante porcos iacere" (bacati bisere pred svinje). Mislim da veky time zeli reci kako su njegovi postovi iznad nivoa drugih korisnika foruma. Naravno, veky ima pravo na to misljenje. Medjutim, nema pravo traziti od moderatora da zbog toga uklanjaju postove koje on smatra glupima, tim vise sto je nekoliko puta odbijao sam preuzeti odgovornost i postati moderator. Odgovor na uzrecicu iz naslova moze biti samo "nemojte bacati bisere", nikako "zacepite gubice svinjama". Zao mi je ako je to razlog zbog kojeg neko vrijeme nije pisao na forumu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
defar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2004. (01:37:19)
Postovi: (152)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 23:51 sub, 10. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

onih prvih par recenica napisala sam jer:

1. je veki ocito bio nezadovoljan razvojem situacije "degiorgi", a veky je osoba koju cijenim i koja mi je osobno simpaticna (na onoj razini na kojoj je to moguce kad se netko poznaje koliko dugo se vec veky i ja poznajemo)

2.je vekyjevo nezadovoljstvo uzrokovalo poteskoce u funkcioniranju foruma , a

2.a) meni je, kao studentici naseg faksa, ovaj forum korisno pomagalo
2.b) meni se, kao osobi, svidja ideja foruma (onakva kakvom sam si je ja tada predstavljala*)
2.c) osjecala sam se dijelom odgovornom za vekyjevo nezadovoljstvo, a samim time i kocenje rada foruma

sad pisem jer:

1. krcko je ocito nezadovoljan rijesenjem koje je trenutno na snazi, a krcko je osoba koju cijenim i koja mi je osobno simpaticna (na onoj razini na kojoj je to moguce kad se netko poznaje koliko dugo se vec krcko i ja poznajemo)

2. mislim da rijesenje kojim je duboko nezadovoljan jedan od nositelja foruma (a dozvoljavam si reci "duboko", jer ocito se ono kosi s nekim osnovnim krckovim uvjerenjima), nije dobro rijesenje, u smislu nece dugorocno funkcionirati (bas kad sam mislila da je sve gotovo!)

3. tek sada kad je otvoreno iznesen dio informacija o uzrocima problema i nacinima njegovog rjesavanja ustvari uopce mogu bilo sto konkretno napisati

4. nije mi drago sto se dva covjeka koja su mi simpaticna prozivaju/osjecaju prozvanima kao (potencijalni) uzrokovatelji disfunkcionalnosti foruma
onih prvih par recenica napisala sam jer:

1. je veki ocito bio nezadovoljan razvojem situacije "degiorgi", a veky je osoba koju cijenim i koja mi je osobno simpaticna (na onoj razini na kojoj je to moguce kad se netko poznaje koliko dugo se vec veky i ja poznajemo)

2.je vekyjevo nezadovoljstvo uzrokovalo poteskoce u funkcioniranju foruma , a

2.a) meni je, kao studentici naseg faksa, ovaj forum korisno pomagalo
2.b) meni se, kao osobi, svidja ideja foruma (onakva kakvom sam si je ja tada predstavljala*)
2.c) osjecala sam se dijelom odgovornom za vekyjevo nezadovoljstvo, a samim time i kocenje rada foruma

sad pisem jer:

1. krcko je ocito nezadovoljan rijesenjem koje je trenutno na snazi, a krcko je osoba koju cijenim i koja mi je osobno simpaticna (na onoj razini na kojoj je to moguce kad se netko poznaje koliko dugo se vec krcko i ja poznajemo)

2. mislim da rijesenje kojim je duboko nezadovoljan jedan od nositelja foruma (a dozvoljavam si reci "duboko", jer ocito se ono kosi s nekim osnovnim krckovim uvjerenjima), nije dobro rijesenje, u smislu nece dugorocno funkcionirati (bas kad sam mislila da je sve gotovo!)

3. tek sada kad je otvoreno iznesen dio informacija o uzrocima problema i nacinima njegovog rjesavanja ustvari uopce mogu bilo sto konkretno napisati

4. nije mi drago sto se dva covjeka koja su mi simpaticna prozivaju/osjecaju prozvanima kao (potencijalni) uzrokovatelji disfunkcionalnosti foruma



_________________
`To begin with, a dog's not mad. You grant that? 'Well, then,' the Cat went on, `you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:03 ned, 11. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="defar"]
1. krcko je ocito nezadovoljan rijesenjem koje je trenutno na snazi, a krcko je osoba koju cijenim i koja mi je osobno simpaticna (na onoj razini na kojoj je to moguce kad se netko poznaje koliko dugo se vec krcko i ja poznajemo)

2. mislim da rijesenje kojim je duboko nezadovoljan jedan od nositelja foruma (a dozvoljavam si reci "duboko", jer ocito se ono kosi s nekim osnovnim krckovim uvjerenjima), nije dobro rijesenje, u smislu nece dugorocno funkcionirati (bas kad sam mislila da je sve gotovo!)[/quote]

Nisam nezadovoljan trenutnim rjesenjem. Bio bih nezadovoljan da je stvar otisla u smjeru u kojem je krenula, ali "molba korisnicima" koja je izasla u javnost poprilicno se razlikuje od prvobitne varijante. Na primjer, jedna od mjera koja se razmatrala (i koju je veky zagovarao) je zabrana postanja svim gostima - od toga i od dosta drugih stvari se odustalo nakon diskusije. Sto se mene tice, sve [b]je[/b] gotovo.

Dodao bih jos da je i meni zao sto veky neko vrijeme nije pisao na forumu (uglavnom zbog mojih grubih argumenata). Napisao sam vec gore, ali mozda se ne shvati ozbiljno u onom kontekstu.
defar (napisa):

1. krcko je ocito nezadovoljan rijesenjem koje je trenutno na snazi, a krcko je osoba koju cijenim i koja mi je osobno simpaticna (na onoj razini na kojoj je to moguce kad se netko poznaje koliko dugo se vec krcko i ja poznajemo)

2. mislim da rijesenje kojim je duboko nezadovoljan jedan od nositelja foruma (a dozvoljavam si reci "duboko", jer ocito se ono kosi s nekim osnovnim krckovim uvjerenjima), nije dobro rijesenje, u smislu nece dugorocno funkcionirati (bas kad sam mislila da je sve gotovo!)


Nisam nezadovoljan trenutnim rjesenjem. Bio bih nezadovoljan da je stvar otisla u smjeru u kojem je krenula, ali "molba korisnicima" koja je izasla u javnost poprilicno se razlikuje od prvobitne varijante. Na primjer, jedna od mjera koja se razmatrala (i koju je veky zagovarao) je zabrana postanja svim gostima - od toga i od dosta drugih stvari se odustalo nakon diskusije. Sto se mene tice, sve je gotovo.

Dodao bih jos da je i meni zao sto veky neko vrijeme nije pisao na forumu (uglavnom zbog mojih grubih argumenata). Napisao sam vec gore, ali mozda se ne shvati ozbiljno u onom kontekstu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
defar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2004. (01:37:19)
Postovi: (152)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 0:20 ned, 11. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

daklem, ako sam ja dobro shvatila, nije sporno da je forum podrska nastavi. sporno je je li forum samo podrska nastavi.
u tom slucaju, sto se mene osobno tice, prihvatiti cu pravila kakva god ona bila (mozda ce mi trebati malo vremena da shvatim : ) gdje su tocno granice, mozda mi ponekad izleti neka nedopustena, al naucit cu), jer zelim ponekad iskoristiti tu podrsku.

sad, pravila ponasanja na forumu, tj. koristenja foruma ovise o njegovoj osnovnoj namjeni.
tko odlucuje o osnovnoj namjeni foruma? jedna osoba? dvije? tri? u svakome slucaju netko ce morati povuci granicu, i odluciti sto je tocno sve "podrska nastavi". buduci da je "podrska" jedno od najsubjektivnijih izraza, definicija podrske nastavi ce varirati od osobe do osobe, i ne znaci da ce taj netko nadlezan biti u pravu, ali ipak je njegovo pravo i duznost da to napravi, kao idejnog autora foruma.
jer, cista demokracija ne postoji. ljudi su visoko razvijene socijalne zivotinje s mogucnoscu empatije, i to je sve. svi mi pojednostavnjujemo stvari u svakodnevnom zivotu, kategoriziramo ih, odjeljujemo bitno od nebitnog...i svi mi mislimo da postupamo svijesno, ali cinjenica je da je vecina mehanizama koji nam osiguravaju snalazenje u tako glomaznom i kompleksnom drustvu starija pa cak i od nase vrste!


sto htjedoh rec, prije nego sto se uspavam ovim kvazi filozofsko-antropoloskim pricicama..zna li se tko je idejni otac foruma, ako postoji jedan?

za mene osobno je "podrska nastavi" pojam koji obuhvaca puno vise od rijesavanja zadataka, ali cini mi se, zasada, da je to mozda najbitnije zato jer je tesko dostupno u nekom drugom obliku (kao ganjat asistente/starije/iskusnije po faksu s papirom i olovkom), za razliku od savjeta o pristupu matematici, studiranju i osjecaja povezanosti sa kolegama, asistentima i profesorima, koji se mozda mogu ostvariti i na druge nacine. i zato cu pristat cu na sakacenje tog pojma, nek netko povuce granicu, zbog funkcionalnosti, nije to nista osobno.

i, da, btw, ovo s margaritas ante porcos me bocka od prije, i strasno me podsjetilo na jednu strasno neiskrenu osobu (jer ne vjerujem da itko moze biti toliko nerazuman i zlocest sam po sebi) i njenu najdrazu "quod licet Jovis, non licet bovis". koliko god da smo svi goveda u neku ruku u ovom glomaznom drustvu sa svim tim medijima.
:lol:

p.s. ehej, krcko, jos si tu! :D nista, zakasnila sam s ovim drugim dijelom posta. pa, onda su svi zadovoljni, ja se prestajem uzrujavat i odo u krpe. pozcdrav, pa ke sera sera!
daklem, ako sam ja dobro shvatila, nije sporno da je forum podrska nastavi. sporno je je li forum samo podrska nastavi.
u tom slucaju, sto se mene osobno tice, prihvatiti cu pravila kakva god ona bila (mozda ce mi trebati malo vremena da shvatim : ) gdje su tocno granice, mozda mi ponekad izleti neka nedopustena, al naucit cu), jer zelim ponekad iskoristiti tu podrsku.

sad, pravila ponasanja na forumu, tj. koristenja foruma ovise o njegovoj osnovnoj namjeni.
tko odlucuje o osnovnoj namjeni foruma? jedna osoba? dvije? tri? u svakome slucaju netko ce morati povuci granicu, i odluciti sto je tocno sve "podrska nastavi". buduci da je "podrska" jedno od najsubjektivnijih izraza, definicija podrske nastavi ce varirati od osobe do osobe, i ne znaci da ce taj netko nadlezan biti u pravu, ali ipak je njegovo pravo i duznost da to napravi, kao idejnog autora foruma.
jer, cista demokracija ne postoji. ljudi su visoko razvijene socijalne zivotinje s mogucnoscu empatije, i to je sve. svi mi pojednostavnjujemo stvari u svakodnevnom zivotu, kategoriziramo ih, odjeljujemo bitno od nebitnog...i svi mi mislimo da postupamo svijesno, ali cinjenica je da je vecina mehanizama koji nam osiguravaju snalazenje u tako glomaznom i kompleksnom drustvu starija pa cak i od nase vrste!


sto htjedoh rec, prije nego sto se uspavam ovim kvazi filozofsko-antropoloskim pricicama..zna li se tko je idejni otac foruma, ako postoji jedan?

za mene osobno je "podrska nastavi" pojam koji obuhvaca puno vise od rijesavanja zadataka, ali cini mi se, zasada, da je to mozda najbitnije zato jer je tesko dostupno u nekom drugom obliku (kao ganjat asistente/starije/iskusnije po faksu s papirom i olovkom), za razliku od savjeta o pristupu matematici, studiranju i osjecaja povezanosti sa kolegama, asistentima i profesorima, koji se mozda mogu ostvariti i na druge nacine. i zato cu pristat cu na sakacenje tog pojma, nek netko povuce granicu, zbog funkcionalnosti, nije to nista osobno.

i, da, btw, ovo s margaritas ante porcos me bocka od prije, i strasno me podsjetilo na jednu strasno neiskrenu osobu (jer ne vjerujem da itko moze biti toliko nerazuman i zlocest sam po sebi) i njenu najdrazu "quod licet Jovis, non licet bovis". koliko god da smo svi goveda u neku ruku u ovom glomaznom drustvu sa svim tim medijima.
Laughing

p.s. ehej, krcko, jos si tu! Very Happy nista, zakasnila sam s ovim drugim dijelom posta. pa, onda su svi zadovoljni, ja se prestajem uzrujavat i odo u krpe. pozcdrav, pa ke sera sera!



_________________
`To begin with, a dog's not mad. You grant that? 'Well, then,' the Cat went on, `you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:26 ned, 11. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="defar"]zna li se tko je idejni otac foruma, ako postoji jedan?[/quote]

Postoji: vsego. Procitaj si kojiput i sigove :wink:

[quote="defar"]p.s. ehej, krcko, jos si tu! :D nista, zakasnila sam s ovim drugim dijelom posta. pa, onda su svi zadovoljni, ja se prestajem uzrujavat i odo u krpe. [/quote]

Jesam jos malo. Nemoj se vise uzrujavati - sad smo opet "one bih happy family". Bar je tako bilo do mojeg posta gore :shrug:
defar (napisa):
zna li se tko je idejni otac foruma, ako postoji jedan?


Postoji: vsego. Procitaj si kojiput i sigove Wink

defar (napisa):
p.s. ehej, krcko, jos si tu! Very Happy nista, zakasnila sam s ovim drugim dijelom posta. pa, onda su svi zadovoljni, ja se prestajem uzrujavat i odo u krpe.


Jesam jos malo. Nemoj se vise uzrujavati - sad smo opet "one bih happy family". Bar je tako bilo do mojeg posta gore :shrug:



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:14 ned, 11. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo kratka opaska, ako nekoga zanima sto jedan od Admina ima reci... :|

[list][*]Vekyjev i Krckov sukob je sukob misljenja... prilicno normalna stvar kad se dozvoli sloboda misli koja, IMO, nikad nije bila upitna na ovom Forumu. 8)
Ogranicen je samo [b]nacin izrazavanja[/b]. ;)
[*]Forum [b]je[/b] podrska nastavi, ali i ostalim temama vezanim uz Fakultet. :) Tipican primjer je podforum za "ozbiljne" teme, "[i]Faxovske opcenitosti[/i]". 8) Takodjer i podforumi vezani uz sam Forum (npr. "[i]Obavijesti[/i]" i "[i]Smajliji[/i]"). :)
Logicna popratna pojava je i "[i]Buckuris[/i]" (ex-[i]Cumez[/i]) - svastara gdje je odredjena jedino publika (vecinom osobe vezane uz Fakultet i/ili matematiku). :) Bas taj "izbor" publike razlikuje nasu svastaru od svih ostalih.
Eh, problem nastupi kad se pojam "[i]podrska nastavi[/i]" shvatio kao "[i][b]iskljucivo[/b] podrska nastavi[/i]". :roll: Tada "[i]Buckuris[/i]" postaje teret! :( Kako je on teret uglavnom osobama koje dolaze na Forum pomoci studentima, odlucio sam potruditi se i skloniti im to iz vidokruga. :o Case dismissed! :verycool:
[*]Chattanje, off-topicharenje, trollanje,... to su stvari koje na "[i]Buckurisu[/i]" mogu biti donekle ignorirane. :) Ne potpuno, jer imamo i ogranicenje resursa, a i cinjenicu da zelimo biti [b]pretezno[/b] podrska nastavi, a ne svastara.
Do problema je doslo kad su se te stvari prelile iz "[i]Buckurisa[/i]" u nastavne podforume. :x Rezultat je [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2390]molba korisnicima[/url]. 8)[/list:u]

To je, IMO, rezime dogadjaja koji su doveli do [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2390]molbe[/url]. :) Detalji ostaju na moderatorskom forumu i ne bi trebali biti interesantni siroj javnosti. :P

Jos jedan mali odgovor za defar...

[quote="defar"]tko odlucuje o osnovnoj namjeni foruma? jedna osoba? dvije? tri?[/quote]

IMO, to bih bio ja. 8) Koliko je to osoba, prepustit cemo psihijatrima. :twisted:

Za sve vece odluke, pokusavam se konzultirati s moderatorima (i tzv. savjetnicima), te s drugim Adminom, no na kraju ispadne da ja moram odluciti. 8) Ipak, te rasprave su uglavnom prilicno korisne i pomazu mi donijeti odluku kad ju nemam ili promijeniti kad je kriva. :shock: :D

[quote="defar"]u svakome slucaju netko ce morati povuci granicu, i odluciti sto je tocno sve "podrska nastavi". buduci da je "podrska" jedno od najsubjektivnijih izraza, definicija podrske nastavi ce varirati od osobe do osobe, i ne znaci da ce taj netko nadlezan biti u pravu, ali ipak je njegovo pravo i duznost da to napravi, kao idejnog autora foruma.[/quote]

Ne, to ne bi islo. :( Tvrda definicija, bez "rupa", je nemoguca. :( Mislim da je jasno da pitanje (izmisljam) "[i]Jeste primijetili da vsego ima par sijedih u brkovima?[/i]" :shock: ne spada u nastavne teme iako sam ja asistent. S druge strane, molba "[i]Molim Vas da mi netko dokaze Dirichletov princip![/i]" spada u nastavne teme. 8)

Ostatak [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2390]molbe[/url] je vise uputa da se Forum odrzi sto pristupacniji, kako za nove i stare korisnike, tako i za one koji odgovaraju na pitanja i time cine vazan dio Foruma. 8)

Toliko o mom [b]kratkom[/b] odgovoru... :roll:

:wave:
Samo kratka opaska, ako nekoga zanima sto jedan od Admina ima reci... Neutral

  • Vekyjev i Krckov sukob je sukob misljenja... prilicno normalna stvar kad se dozvoli sloboda misli koja, IMO, nikad nije bila upitna na ovom Forumu. Cool
    Ogranicen je samo nacin izrazavanja. Wink
  • Forum je podrska nastavi, ali i ostalim temama vezanim uz Fakultet. Smile Tipican primjer je podforum za "ozbiljne" teme, "Faxovske opcenitosti". Cool Takodjer i podforumi vezani uz sam Forum (npr. "Obavijesti" i "Smajliji"). Smile
    Logicna popratna pojava je i "Buckuris" (ex-Cumez) - svastara gdje je odredjena jedino publika (vecinom osobe vezane uz Fakultet i/ili matematiku). Smile Bas taj "izbor" publike razlikuje nasu svastaru od svih ostalih.
    Eh, problem nastupi kad se pojam "podrska nastavi" shvatio kao "iskljucivo podrska nastavi". Rolling Eyes Tada "Buckuris" postaje teret! Sad Kako je on teret uglavnom osobama koje dolaze na Forum pomoci studentima, odlucio sam potruditi se i skloniti im to iz vidokruga. Surprised Case dismissed! Very cool
  • Chattanje, off-topicharenje, trollanje,... to su stvari koje na "Buckurisu" mogu biti donekle ignorirane. Smile Ne potpuno, jer imamo i ogranicenje resursa, a i cinjenicu da zelimo biti pretezno podrska nastavi, a ne svastara.
    Do problema je doslo kad su se te stvari prelile iz "Buckurisa" u nastavne podforume. Mad Rezultat je molba korisnicima. Cool


To je, IMO, rezime dogadjaja koji su doveli do molbe. Smile Detalji ostaju na moderatorskom forumu i ne bi trebali biti interesantni siroj javnosti. Razz

Jos jedan mali odgovor za defar...

defar (napisa):
tko odlucuje o osnovnoj namjeni foruma? jedna osoba? dvije? tri?


IMO, to bih bio ja. Cool Koliko je to osoba, prepustit cemo psihijatrima. Twisted Evil

Za sve vece odluke, pokusavam se konzultirati s moderatorima (i tzv. savjetnicima), te s drugim Adminom, no na kraju ispadne da ja moram odluciti. Cool Ipak, te rasprave su uglavnom prilicno korisne i pomazu mi donijeti odluku kad ju nemam ili promijeniti kad je kriva. Shocked Very Happy

defar (napisa):
u svakome slucaju netko ce morati povuci granicu, i odluciti sto je tocno sve "podrska nastavi". buduci da je "podrska" jedno od najsubjektivnijih izraza, definicija podrske nastavi ce varirati od osobe do osobe, i ne znaci da ce taj netko nadlezan biti u pravu, ali ipak je njegovo pravo i duznost da to napravi, kao idejnog autora foruma.


Ne, to ne bi islo. Sad Tvrda definicija, bez "rupa", je nemoguca. Sad Mislim da je jasno da pitanje (izmisljam) "Jeste primijetili da vsego ima par sijedih u brkovima?" Shocked ne spada u nastavne teme iako sam ja asistent. S druge strane, molba "Molim Vas da mi netko dokaze Dirichletov princip!" spada u nastavne teme. Cool

Ostatak molbe je vise uputa da se Forum odrzi sto pristupacniji, kako za nove i stare korisnike, tako i za one koji odgovaraju na pitanja i time cine vazan dio Foruma. Cool

Toliko o mom kratkom odgovoru... Rolling Eyes

Wave



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
defar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2004. (01:37:19)
Postovi: (152)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 12:58 ned, 11. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

je, shvacam da stvari u real lifeu nisu bas tako jednostavne. i sva sreca nije moje da rijesavam te stvari pa cu sada pametno usutit i idem ucit.

sto se mene tice, ja sam hepi s trenutacnim stanjem stvari! vsego, ti si stvarno
[b]jedna[/b] izuzetno stabilna osoba kad treba, a to je jedino vazno ! :banana: (ova banana mi je postala najdrazi emoticon, nije tu u sluzbi sarkazma ;) )
je, shvacam da stvari u real lifeu nisu bas tako jednostavne. i sva sreca nije moje da rijesavam te stvari pa cu sada pametno usutit i idem ucit.

sto se mene tice, ja sam hepi s trenutacnim stanjem stvari! vsego, ti si stvarno
jedna izuzetno stabilna osoba kad treba, a to je jedino vazno ! Dancing banana (ova banana mi je postala najdrazi emoticon, nije tu u sluzbi sarkazma Wink )



_________________
`To begin with, a dog's not mad. You grant that? 'Well, then,' the Cat went on, `you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 16:38 uto, 18. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]jedna od mjera koja se razmatrala (i koju je veky zagovarao) je zabrana postanja svim gostima - od toga i od dosta drugih stvari se odustalo nakon diskusije.[/quote]

Nažalost, stvari nisu funkcionirale baš onako kako smo se nadali (bar ja). Gosti, kao cjelina, sve manje mare za pravila. Kao posljedica toga, morao sam učiniti [url=http://web.math.hr/~veky/forum/noguest.html]ovo[/url].
krcko (napisa):
jedna od mjera koja se razmatrala (i koju je veky zagovarao) je zabrana postanja svim gostima - od toga i od dosta drugih stvari se odustalo nakon diskusije.


Nažalost, stvari nisu funkcionirale baš onako kako smo se nadali (bar ja). Gosti, kao cjelina, sve manje mare za pravila. Kao posljedica toga, morao sam učiniti ovo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:05 uto, 18. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Podrzavam vekyja i dodajem svoj glas zahtjevu da se zabrani postanje gostima. Time se nece zatvoriti forum, jer svi imaju pravo da se registriraju.
Takodjer se pridruzujem bojkotu postova ciji autori nisu registrirani.


:trekkie:
Live long and prosper!
Podrzavam vekyja i dodajem svoj glas zahtjevu da se zabrani postanje gostima. Time se nece zatvoriti forum, jer svi imaju pravo da se registriraju.
Takodjer se pridruzujem bojkotu postova ciji autori nisu registrirani.


Trekkie
Live long and prosper!



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 18:19 uto, 18. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa mislim da tu nema nista lose! iskreno meni je svejedno bio reg user ili ne! mislim da tu ima i dobrih strana npr. covjek(namjerno sam koristio ovu rijec jer je moguce da je ta osoba bilo tko) koji napada drugoga i mozda predje granicu, nije u redu da se skriva kao gost i tako izbjegne sankcije! isto tako registriranje traje cca. 30 sec, sto znaci da i ako netko u zurbi treba neki response moze lako i brzo obavit reistraciju!

ps. sad me nemojte napast sto cu dat ovaj prijedlog, ali mozda ne bi bilo lose da se napravi neka beta verzija chata gdje bi se mogli davat, ucit i obradjivat podaci istovremeno! Neznam jel vam za to trebaju mozda jace masine i programi ali ako bi bilo volje i mogucnosti,moglo bi bit i vrlo zanimljivo! Znam da dosta ljudi uci doma i to u vecernjim satima, i nije tako glupo za predlozit koliko bi se moglo izvuci iz cijele situacije, umjesto da se zovemo u toku noci na mobitele i ostavljamo bogatstvo telekomu!
pa mislim da tu nema nista lose! iskreno meni je svejedno bio reg user ili ne! mislim da tu ima i dobrih strana npr. covjek(namjerno sam koristio ovu rijec jer je moguce da je ta osoba bilo tko) koji napada drugoga i mozda predje granicu, nije u redu da se skriva kao gost i tako izbjegne sankcije! isto tako registriranje traje cca. 30 sec, sto znaci da i ako netko u zurbi treba neki response moze lako i brzo obavit reistraciju!

ps. sad me nemojte napast sto cu dat ovaj prijedlog, ali mozda ne bi bilo lose da se napravi neka beta verzija chata gdje bi se mogli davat, ucit i obradjivat podaci istovremeno! Neznam jel vam za to trebaju mozda jace masine i programi ali ako bi bilo volje i mogucnosti,moglo bi bit i vrlo zanimljivo! Znam da dosta ljudi uci doma i to u vecernjim satima, i nije tako glupo za predlozit koliko bi se moglo izvuci iz cijele situacije, umjesto da se zovemo u toku noci na mobitele i ostavljamo bogatstvo telekomu!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:37 uto, 18. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goc9999"] covjek koji napada drugoga i mozda predje granicu, nije u redu da se skriva kao gost i tako izbjegne sankcije! [/quote]

Ne moze on ni kao gost izbjeci sankcije, to ti nekoliko njih koji su tako mislili moze i potvrditi :twisted: Druga je stvar sto se vecini ljudi nece dati prolaziti kroz postupak registracije (ma koliko on kratko trajao) samo da bi nekoga uvrijedili ili postali nesto na sto zbog nepostivanja pravila nece dobiti odgovor.


[quote] mozda ne bi bilo lose da se napravi neka beta verzija chata gdje bi se mogli davat, ucit i obradjivat podaci istovremeno![/quote]

Moze pojasnjenje? Nije mi bas jasno sto bi to znacilo "davat, ucit i obradjivat podatke".
goc9999 (napisa):
covjek koji napada drugoga i mozda predje granicu, nije u redu da se skriva kao gost i tako izbjegne sankcije!


Ne moze on ni kao gost izbjeci sankcije, to ti nekoliko njih koji su tako mislili moze i potvrditi Twisted Evil Druga je stvar sto se vecini ljudi nece dati prolaziti kroz postupak registracije (ma koliko on kratko trajao) samo da bi nekoga uvrijedili ili postali nesto na sto zbog nepostivanja pravila nece dobiti odgovor.


Citat:
mozda ne bi bilo lose da se napravi neka beta verzija chata gdje bi se mogli davat, ucit i obradjivat podaci istovremeno!


Moze pojasnjenje? Nije mi bas jasno sto bi to znacilo "davat, ucit i obradjivat podatke".



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 22:44 čet, 20. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa vrlo je jednostavno- kad ucis ak nes ne shvatis, stavis na screen i netko ti to objasni (prednost chata bi bila ta sto bi se ekipa okupila koja sprema isti kolegij i jedna drugoj davala objasnjenja i postavljala pitanja, ako netko nesto ne bi znao)! prednost je naravno brzina i mogucnost diskusije!
Pa vrlo je jednostavno- kad ucis ak nes ne shvatis, stavis na screen i netko ti to objasni (prednost chata bi bila ta sto bi se ekipa okupila koja sprema isti kolegij i jedna drugoj davala objasnjenja i postavljala pitanja, ako netko nesto ne bi znao)! prednost je naravno brzina i mogucnost diskusije!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 23:37 čet, 20. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goc9999"]Pa vrlo je jednostavno- kad ucis ak nes ne shvatis, stavis na screen i netko ti to objasni (prednost chata bi bila ta sto bi se ekipa okupila koja sprema isti kolegij i jedna drugoj davala objasnjenja i postavljala pitanja, ako netko nesto ne bi znao)! prednost je naravno brzina i mogucnost diskusije![/quote]

:-k i nije bas da je aktivna populacija ovog foruma razasuta sirom hrvatske, ali ako se adminu da igrati :)
goc9999 (napisa):
Pa vrlo je jednostavno- kad ucis ak nes ne shvatis, stavis na screen i netko ti to objasni (prednost chata bi bila ta sto bi se ekipa okupila koja sprema isti kolegij i jedna drugoj davala objasnjenja i postavljala pitanja, ako netko nesto ne bi znao)! prednost je naravno brzina i mogucnost diskusije!


Think i nije bas da je aktivna populacija ovog foruma razasuta sirom hrvatske, ali ako se adminu da igrati Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:50 pet, 21. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Adminu se ne da igrati se. :PP

Ma, chat je ok ako je site [b]stalno[/b] manje-vise posjecen, a na Forumu se cesto desi da nema nikog (osim mene O:)). Inace, rijetko se nadje vise od 5-6 ljudi odjednom... :?

IMO, response time ljudi koji odgovaraju je zadivljujuc! =D> Prekratak je samo onima koji se sjete pitati nesto u zadnji tren. :roll:
Adminu se ne da igrati se. Weeee-heeee!!!

Ma, chat je ok ako je site stalno manje-vise posjecen, a na Forumu se cesto desi da nema nikog (osim mene Angel). Inace, rijetko se nadje vise od 5-6 ljudi odjednom... Confused

IMO, response time ljudi koji odgovaraju je zadivljujuc! Applause Prekratak je samo onima koji se sjete pitati nesto u zadnji tren. Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan