Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Fobije

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Valica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2012. (23:06:34)
Postovi: (25)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:44 ned, 22. 4. 2012    Naslov: Fobije Citirajte i odgovorite

-Imate li kakvih fobija? Neke zanimljive događaje vezane uz njih?


[size=16][i]Astrafobija[/i][/size]
Jednog dana, još dok sam išla u srednju školu, kiša je padala kao luda. :rain:
Nas četvero se zguralo pod jedan kišobran koji sam ja držala.
Oko nas je bilo još dosta ljudi koji su komotno hodali svaki pod svojim kišobranom.

Odjedom je počelo sijevati, sijevnulo je malo jače i onda je krenula jaaaka grmljavina.
Ukopala sam se na mjestu, počela vrištati iz sveg glasa i mahati kišobranom na sve moguće strane.

Na tren sam izgubila pojam o tome gdje sam.

Ne znam koliko je to dugo trajalo ali kad je grmljavina utihnula
i ja došla k sebi, vidjela sam da svi oko mene umiru od smijeha.
A ja jadna nasmrt preplašena...

:stars:
-Imate li kakvih fobija? Neke zanimljive događaje vezane uz njih?


Astrafobija
Jednog dana, još dok sam išla u srednju školu, kiša je padala kao luda. Kiša
Nas četvero se zguralo pod jedan kišobran koji sam ja držala.
Oko nas je bilo još dosta ljudi koji su komotno hodali svaki pod svojim kišobranom.

Odjedom je počelo sijevati, sijevnulo je malo jače i onda je krenula jaaaka grmljavina.
Ukopala sam se na mjestu, počela vrištati iz sveg glasa i mahati kišobranom na sve moguće strane.

Na tren sam izgubila pojam o tome gdje sam.

Ne znam koliko je to dugo trajalo ali kad je grmljavina utihnula
i ja došla k sebi, vidjela sam da svi oko mene umiru od smijeha.
A ja jadna nasmrt preplašena...

Vidim sve zvijezdice


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 15:57 ned, 22. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da se ovo moje zove dendrofobija. Majko mila, kak se ja bojim tih zubara, a pogotovo zubarki. Uvijek kad kažem da me boli, s onim svim čudima u ustima, ona meni kaže "ajde šta si curica, stisni zube i šuti!!" AL KAK DA IH STISNEM SA SISALJKOM U USTIMA?!
Jednom kad sam bio manji, 4-5 godine, otišli isto tako kod zubarke, puna čekaonica djece, svi se igraju, skaču okolo, i onda došao red na meneee. Kad sam ja izašao od zubarke, djeca su sjedila tiho u čekaonici kao da čekaju odlazak na vješanje :)
Mislim da se ovo moje zove dendrofobija. Majko mila, kak se ja bojim tih zubara, a pogotovo zubarki. Uvijek kad kažem da me boli, s onim svim čudima u ustima, ona meni kaže "ajde šta si curica, stisni zube i šuti!!" AL KAK DA IH STISNEM SA SISALJKOM U USTIMA?!
Jednom kad sam bio manji, 4-5 godine, otišli isto tako kod zubarke, puna čekaonica djece, svi se igraju, skaču okolo, i onda došao red na meneee. Kad sam ja izašao od zubarke, djeca su sjedila tiho u čekaonici kao da čekaju odlazak na vješanje Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 18:52 ned, 22. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]Mislim da se ovo moje zove dendrofobija.[/quote]

Kaj nije to strah od drveća? :D

Edit: sad pogledo: dentofobija je ovo tvoje
Milojko (napisa):
Mislim da se ovo moje zove dendrofobija.


Kaj nije to strah od drveća? Very Happy

Edit: sad pogledo: dentofobija je ovo tvoje


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 20:04 ned, 22. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam fobiju stajanja tik uz velike brodove, sablažnjava me pomisao da me netko baci da plivam kraj trupa velikog broda, skladno tome strah me velike dubine, osim toga imam fobiju ili radije reci gađenje naspram rakova i ne volim hodati uz rub visokih zgrada da mi nešto ne padne na glavu ali to još mogu prehodati uz malo energičniji hod.
Imam fobiju stajanja tik uz velike brodove, sablažnjava me pomisao da me netko baci da plivam kraj trupa velikog broda, skladno tome strah me velike dubine, osim toga imam fobiju ili radije reci gađenje naspram rakova i ne volim hodati uz rub visokih zgrada da mi nešto ne padne na glavu ali to još mogu prehodati uz malo energičniji hod.



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 20:57 ned, 22. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"]Imam fobiju stajanja tik uz velike brodove, sablažnjava me pomisao da me netko baci da plivam kraj trupa velikog broda, skladno tome strah me velike dubine[/quote]

Ovo mi nikad ne bi palo na pamet da ti nisi spomenuo. Ali da, imam isti strah. Ili recimo plivati pokraj velike litice koja izranja iz mora. Mislim da bi dozivio zivcani slom da ispod mene dok se kupam pocne izranjati podmornica ili kit. Sreca pa su sanse za to su mizerne :)
RonnieColeman (napisa):
Imam fobiju stajanja tik uz velike brodove, sablažnjava me pomisao da me netko baci da plivam kraj trupa velikog broda, skladno tome strah me velike dubine


Ovo mi nikad ne bi palo na pamet da ti nisi spomenuo. Ali da, imam isti strah. Ili recimo plivati pokraj velike litice koja izranja iz mora. Mislim da bi dozivio zivcani slom da ispod mene dok se kupam pocne izranjati podmornica ili kit. Sreca pa su sanse za to su mizerne Smile



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 10:45 pon, 23. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Novi"]Ili recimo plivati pokraj velike litice koja izranja iz mora. Mislim da bi dozivio zivcani slom da ispod mene dok se kupam pocne izranjati podmornica ili kit. Sreca pa su sanse za to su mizerne :)[/quote]

Mizerne ili ne, ali [latex]P(A)>0[/latex] :P
Novi (napisa):
Ili recimo plivati pokraj velike litice koja izranja iz mora. Mislim da bi dozivio zivcani slom da ispod mene dok se kupam pocne izranjati podmornica ili kit. Sreca pa su sanse za to su mizerne Smile


Mizerne ili ne, ali Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 14:22 sri, 25. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

S obzirom da se uvijek držim unutar sto metara od plaže, mislim da sam siguran po pitanju podmornica :)

A uostalom, tko još sjedi na plaži i razmišlja "Uuuu, vidi onu grdosiju od broda. Ajd idem plivat kraj njega čim krene nekud" :)
S obzirom da se uvijek držim unutar sto metara od plaže, mislim da sam siguran po pitanju podmornica Smile

A uostalom, tko još sjedi na plaži i razmišlja "Uuuu, vidi onu grdosiju od broda. Ajd idem plivat kraj njega čim krene nekud" Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:41 sri, 25. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]S obzirom da se uvijek držim unutar sto metara od plaže, mislim da sam siguran po pitanju podmornica :)[/quote]

[url=http://englishrussia.com/2006/11/15/russian-submarine-appears-near-the-beach/]Naravno da jesi[/url]. :chuckle:
Milojko (napisa):
S obzirom da se uvijek držim unutar sto metara od plaže, mislim da sam siguran po pitanju podmornica Smile


Naravno da jesi. Chuckle



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 22:10 sri, 25. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

kod mene su stepenice (al one duže) :lol:
za to je kriva moja teta i njeni hororci. ko mala sam išla na kat kod nje gledat filmove i da se razumijemo to nije bio neki light horor. sam kad se sjetim kak sam poslije filma letila stubištem jer sam mislila da će me neko iza gurnut il ščepat il šta već ne. još uvijek se stresem kad vidim neke poduže stepenice niz koje bi kao trebala sić. da ima neki duži okolni put, rado ga prihvaćam, al ak nema onda ko manijak letim :D
kod mene su stepenice (al one duže) Laughing
za to je kriva moja teta i njeni hororci. ko mala sam išla na kat kod nje gledat filmove i da se razumijemo to nije bio neki light horor. sam kad se sjetim kak sam poslije filma letila stubištem jer sam mislila da će me neko iza gurnut il ščepat il šta već ne. još uvijek se stresem kad vidim neke poduže stepenice niz koje bi kao trebala sić. da ima neki duži okolni put, rado ga prihvaćam, al ak nema onda ko manijak letim Very Happy



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 23:05 sri, 25. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja trenutno nemam ništa dijagnosticirano, al slobodno možete probat nadmašit fobiju moje sestre koja se sa 24g boji gumbiju.
Nikad nije obukla ništa šta na sebi ima gumbe, posteljina joj je bez gumbi...

Službeni naziv je koumpounophobia i od nje pati otprilike jedna na svakih 75.000 osoba. Ona čak poznaje dvije cure sa istom fobijom :lol:
Ja trenutno nemam ništa dijagnosticirano, al slobodno možete probat nadmašit fobiju moje sestre koja se sa 24g boji gumbiju.
Nikad nije obukla ništa šta na sebi ima gumbe, posteljina joj je bez gumbi...

Službeni naziv je koumpounophobia i od nje pati otprilike jedna na svakih 75.000 osoba. Ona čak poznaje dvije cure sa istom fobijom Laughing



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:40 sri, 25. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]Ja trenutno nemam ništa dijagnosticirano, al slobodno možete probat nadmašit fobiju moje sestre koja se sa 24g boji gumbiju.
Nikad nije obukla ništa šta na sebi ima gumbe, posteljina joj je bez gumbi...

Službeni naziv je koumpounophobia i od nje pati otprilike jedna na svakih 75.000 osoba. Ona čak poznaje dvije cure sa istom fobijom :lol:[/quote]
U potpunosti je razumijem. Ne plašim se gumbiju, ali ljigavi su mi na dodir, kada ih dotaknem obično mi se stvori slika gušenja gumbom, ne podnosim nijedan komad odjeće osim hlača, traperica i sličnog, a da ima gumbe, posteljina mora biti okrenuta tako da su gumbi kod nogu i ne diraju noge, jastučnice imam samo one koje u startu nemaju gumbe. Mislim da bi Google trebao slaviti Gideona Sundbäcka svaki dan, ne samo par dana oko njegovog rođendana.

Moja fobija su leteći kukci, ali samo oni koji zuje oko 25-40Hz.
mladac (napisa):
Ja trenutno nemam ništa dijagnosticirano, al slobodno možete probat nadmašit fobiju moje sestre koja se sa 24g boji gumbiju.
Nikad nije obukla ništa šta na sebi ima gumbe, posteljina joj je bez gumbi...

Službeni naziv je koumpounophobia i od nje pati otprilike jedna na svakih 75.000 osoba. Ona čak poznaje dvije cure sa istom fobijom Laughing

U potpunosti je razumijem. Ne plašim se gumbiju, ali ljigavi su mi na dodir, kada ih dotaknem obično mi se stvori slika gušenja gumbom, ne podnosim nijedan komad odjeće osim hlača, traperica i sličnog, a da ima gumbe, posteljina mora biti okrenuta tako da su gumbi kod nogu i ne diraju noge, jastučnice imam samo one koje u startu nemaju gumbe. Mislim da bi Google trebao slaviti Gideona Sundbäcka svaki dan, ne samo par dana oko njegovog rođendana.

Moja fobija su leteći kukci, ali samo oni koji zuje oko 25-40Hz.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 4:39 čet, 26. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam se kao dijete bojala da će me gumbi na posteljini ugušit jer nemirno spavam i svašta se može desit.
Prošlo me.

A moj Milojko, da s' ti mene godinama gledao kako dolazim kod zubara, čujem bušilice/šta god, okrenem se i odem, ne bi to svoje ni zvao fobijom :rofl: :roll: :facepalm:
Riješila sam se i toga, al' tek prošle godine i popravila čak sve zube! Nakon toga mislim da se valjda svake fobije mogu riješit.
Najgore u cijeloj priči je što mene pokvareni zubi nisu boljeli pa je to dodatno rasteglo cijeli proces.

Kukaca sam se isto bojala do prošle godine. Bila sam poznatija kao ona kojoj se išlo tjerat leptire iz sobe. Znala sam vriskom pošteno prepast docimerice.

Sad me muči... a ne znam. Pišite pa ću se sjetit.

2 najgore fobije su mi definitivno bile zubar i kukci. Užas. I sad mi bude mučno kad se sjetim kako sam se tad osjećala.
Ja sam se kao dijete bojala da će me gumbi na posteljini ugušit jer nemirno spavam i svašta se može desit.
Prošlo me.

A moj Milojko, da s' ti mene godinama gledao kako dolazim kod zubara, čujem bušilice/šta god, okrenem se i odem, ne bi to svoje ni zvao fobijom Rolling On the Floor Laughing Rolling Eyes O, kuku meni...
Riješila sam se i toga, al' tek prošle godine i popravila čak sve zube! Nakon toga mislim da se valjda svake fobije mogu riješit.
Najgore u cijeloj priči je što mene pokvareni zubi nisu boljeli pa je to dodatno rasteglo cijeli proces.

Kukaca sam se isto bojala do prošle godine. Bila sam poznatija kao ona kojoj se išlo tjerat leptire iz sobe. Znala sam vriskom pošteno prepast docimerice.

Sad me muči... a ne znam. Pišite pa ću se sjetit.

2 najgore fobije su mi definitivno bile zubar i kukci. Užas. I sad mi bude mučno kad se sjetim kako sam se tad osjećala.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan