Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

dokaz simetrične razlike (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
malalodacha
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2011. (17:06:13)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 9 - 33

PostPostano: 17:36 sri, 12. 9. 2012    Naslov: dokaz simetrične razlike Citirajte i odgovorite

može netko napisati kako dokazati :

A n (B (simetrična razlika) C)=(A n B) (simetrična razlika) (A n C)
može netko napisati kako dokazati :

A n (B (simetrična razlika) C)=(A n B) (simetrična razlika) (A n C)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shaman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 09. 2011. (22:21:43)
Postovi: (76)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 22:12 sri, 12. 9. 2012    Naslov: Re: zadatak Citirajte i odgovorite

[quote="malalodacha"]može netko napisati kako dokazati :

A n (B (simetrična razlika) C)=(A n B) (simetrična razlika) (A n C)[/quote]

mozes pokazati da su desna i lijeva strana ekvivalentne s izrazom:
((A presjek B) \ C) unija ((A presjek C) \ B)
tako sto raspises simetricnu razliku na uniju razlika, pa koristis distributivnost konjunkcije ili disjunkcije.
Pa zbog toga sto je relacija ekvivalencije simetricna i tranzitivna slijedi da su desna i lijeva strana jednake.
malalodacha (napisa):
može netko napisati kako dokazati :

A n (B (simetrična razlika) C)=(A n B) (simetrična razlika) (A n C)


mozes pokazati da su desna i lijeva strana ekvivalentne s izrazom:
((A presjek B) \ C) unija ((A presjek C) \ B)
tako sto raspises simetricnu razliku na uniju razlika, pa koristis distributivnost konjunkcije ili disjunkcije.
Pa zbog toga sto je relacija ekvivalencije simetricna i tranzitivna slijedi da su desna i lijeva strana jednake.



_________________
it was merely a setback
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kikzmyster
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (13:35:08)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
45 = 46 - 1

PostPostano: 22:38 sri, 12. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

S jedne strane, [tex] A \cap (B \bigtriangleup C) = A \cap ((B \setminus C) \cup (C \setminus B)) = (A \cap (B \setminus C)) \cup (A \cap (C \setminus B)) = (A \cap B \cap C^c) \cup (A \cap C \cap B^c) = (A\cap B)\setminus C \ \cup \ (A\cap C)\setminus B [/tex].

S druge strane, [tex] (A \cap B) \bigtriangleup (A\cap C) = ((A \cap B)\setminus(A \cap C)) \cup ((A\cap C) \setminus (A \cap B)) [/tex].

Sad pokazimo jedan pomocni rezultat iz kojeg ce odmah slijediti jednakost gornjih izraza.

Ako je [tex]X \subseteq Y [/tex], onda je [tex]X \setminus (Y \cap Z ) = X \setminus Z[/tex]. Naime, [tex] a \in X \setminus (Y\cap Z) \Leftrightarrow a \in X \cap {(Y\cap Z)}^c \Leftrightarrow a \in X \cap (Y^c \cup Z^c) \Leftrightarrow a \in (X \cap Y^c) \cup (X\cap Z^c) \Leftrightarrow a \in X \cap Z^c = X \setminus Z [/tex]. Zadnja ekvivalencija vrijedi jer je [tex]X \cap Y^c = \emptyset [/tex].

Sad ovo primijenimo na [tex]((A \cap B)\setminus(A \cap C)) \cup ((A\cap C) \setminus (A \cap B)) [/tex] znajuci da je [tex] A\cap B \subseteq A [/tex] i [tex] A\cap C \subseteq A[/tex], i slijedi [tex]((A \cap B)\setminus(A \cap C)) \cup ((A\cap C) \setminus (A \cap B)) =(A\cap B)\setminus C \ \cup \ (A\cap C)\setminus B[/tex]
S jedne strane, [tex] A \cap (B \bigtriangleup C) = A \cap ((B \setminus C) \cup (C \setminus B)) = (A \cap (B \setminus C)) \cup (A \cap (C \setminus B)) = (A \cap B \cap C^c) \cup (A \cap C \cap B^c) = (A\cap B)\setminus C \ \cup \ (A\cap C)\setminus B [/tex].

S druge strane, [tex] (A \cap B) \bigtriangleup (A\cap C) = ((A \cap B)\setminus(A \cap C)) \cup ((A\cap C) \setminus (A \cap B)) [/tex].

Sad pokazimo jedan pomocni rezultat iz kojeg ce odmah slijediti jednakost gornjih izraza.

Ako je [tex]X \subseteq Y [/tex], onda je [tex]X \setminus (Y \cap Z ) = X \setminus Z[/tex]. Naime, [tex] a \in X \setminus (Y\cap Z) \Leftrightarrow a \in X \cap {(Y\cap Z)}^c \Leftrightarrow a \in X \cap (Y^c \cup Z^c) \Leftrightarrow a \in (X \cap Y^c) \cup (X\cap Z^c) \Leftrightarrow a \in X \cap Z^c = X \setminus Z [/tex]. Zadnja ekvivalencija vrijedi jer je [tex]X \cap Y^c = \emptyset [/tex].

Sad ovo primijenimo na [tex]((A \cap B)\setminus(A \cap C)) \cup ((A\cap C) \setminus (A \cap B)) [/tex] znajuci da je [tex] A\cap B \subseteq A [/tex] i [tex] A\cap C \subseteq A[/tex], i slijedi [tex]((A \cap B)\setminus(A \cap C)) \cup ((A\cap C) \setminus (A \cap B)) =(A\cap B)\setminus C \ \cup \ (A\cap C)\setminus B[/tex]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
malalodacha
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2011. (17:06:13)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 9 - 33

PostPostano: 20:57 čet, 27. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

1.47 Set za čaj se sastoji od šest šalica i šest tanjurića u tri boje. Šalice su slučajno raspoređene na tanjuriće. Kolika je vjerojatnost da ni jedna šalica nije na tanjuriću iste boje?

1.48 Bacamo par simetričnih kocaka sve dok se ne pojavi zbroj jednak 5 ili 7. Izračunajte vjerojatnost da se zbroj 5 pojavi prije.

može pomoć oko ovih zadataka, u prvom me zanima k(omega), a u drugom šta kada imam vjerojatnosti od 5 i 7
1.47 Set za čaj se sastoji od šest šalica i šest tanjurića u tri boje. Šalice su slučajno raspoređene na tanjuriće. Kolika je vjerojatnost da ni jedna šalica nije na tanjuriću iste boje?

1.48 Bacamo par simetričnih kocaka sve dok se ne pojavi zbroj jednak 5 ili 7. Izračunajte vjerojatnost da se zbroj 5 pojavi prije.

može pomoć oko ovih zadataka, u prvom me zanima k(omega), a u drugom šta kada imam vjerojatnosti od 5 i 7


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grizly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 01. 2011. (21:30:01)
Postovi: (27)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 2

PostPostano: 0:33 pet, 28. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvi gledaj ovako: zamisli da su tanjurići već postavljeni u nekom redosljedu (recimo da su plave, žute i crvene boje pa stoje na način PPŽŽCC) pa na njih nekako stavljaš šalice. Sada je broj svih mogućih postavljanja broj permutacija multiskupa {P^2, Ž^2, C^2} odnosno 6!/(2!*2!*2!)=90 (nadam se da znaš te formule iz diskretne).
E sad, možda ima neko pametnije rješenje za drugi, ali ja razmišljam ovako: da ti prvi put padne zbroj 5 vjerojatnost je 4/36. ako imaš n+1 bacanja onda vjerojatnost da ti se dogodi da u n+1-vom dobiješ zbroj 5 je (26/36)^n*(4/36) (26/36 je vjerojatnost da ne dobiješ zbroj ni 5 ni 7, pa tako n puta, a 4/36 je vjerojatnost da na kraju dobiješ 5). Kako ti je za svaki n ovaj događaj dobar i za različite n-ove su oni disjunktni, onda samo sumiraš po svim n-ovima od 0 do beskonačno (dobiješ najobičniji geometrijski red) pa ti na kraju ispadne 2/5. valjda sam dobro izračunala :)
Prvi gledaj ovako: zamisli da su tanjurići već postavljeni u nekom redosljedu (recimo da su plave, žute i crvene boje pa stoje na način PPŽŽCC) pa na njih nekako stavljaš šalice. Sada je broj svih mogućih postavljanja broj permutacija multiskupa {P^2, Ž^2, C^2} odnosno 6!/(2!*2!*2!)=90 (nadam se da znaš te formule iz diskretne).
E sad, možda ima neko pametnije rješenje za drugi, ali ja razmišljam ovako: da ti prvi put padne zbroj 5 vjerojatnost je 4/36. ako imaš n+1 bacanja onda vjerojatnost da ti se dogodi da u n+1-vom dobiješ zbroj 5 je (26/36)^n*(4/36) (26/36 je vjerojatnost da ne dobiješ zbroj ni 5 ni 7, pa tako n puta, a 4/36 je vjerojatnost da na kraju dobiješ 5). Kako ti je za svaki n ovaj događaj dobar i za različite n-ove su oni disjunktni, onda samo sumiraš po svim n-ovima od 0 do beskonačno (dobiješ najobičniji geometrijski red) pa ti na kraju ispadne 2/5. valjda sam dobro izračunala Smile



_________________
Nit' sam normalna nit' se s takvima družim
Tux, doing some gymnastics
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
malalodacha
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2011. (17:06:13)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 9 - 33

PostPostano: 9:20 pet, 28. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

baš i nismo multiskupove učili još iz diskretne, pa se nisam toga sjetio. hvala
baš i nismo multiskupove učili još iz diskretne, pa se nisam toga sjetio. hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grizly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 01. 2011. (21:30:01)
Postovi: (27)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 2

PostPostano: 21:33 sub, 29. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

aha, sorry, ne znam baš koliko se to rano/kasno radi... ali logika ti je ova: ostanimo na istom skupu plavih, žutih i crvenih. Da su svi različiti bilo bi 6! načina da ih permutiraš (valjda ste to radili). E sad, kako su dvije plave, ako njih zamijeniš opet si na istom, pa dijeliš s 2, odnosno 2! (da su 3 njih permutiraš na 3! načina pa bi se time dijelilo), pa još kako su i dvije žute i dvije crvene, onda još dvaput dijeliš s 2. Kad sam se već uvalila, bar da objasnim :D
aha, sorry, ne znam baš koliko se to rano/kasno radi... ali logika ti je ova: ostanimo na istom skupu plavih, žutih i crvenih. Da su svi različiti bilo bi 6! načina da ih permutiraš (valjda ste to radili). E sad, kako su dvije plave, ako njih zamijeniš opet si na istom, pa dijeliš s 2, odnosno 2! (da su 3 njih permutiraš na 3! načina pa bi se time dijelilo), pa još kako su i dvije žute i dvije crvene, onda još dvaput dijeliš s 2. Kad sam se već uvalila, bar da objasnim Very Happy



_________________
Nit' sam normalna nit' se s takvima družim
Tux, doing some gymnastics
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
malalodacha
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2011. (17:06:13)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 9 - 33

PostPostano: 11:00 ned, 30. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo, dobila si la pohva-u za trud :)
evo, dobila si la pohva-u za trud Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
malalodacha
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2011. (17:06:13)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 9 - 33

PostPostano: 17:23 sri, 10. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

2.23 U kutiji se nalazi 4 plave, 5 bijelih i 6 crnih kuglica. Izvlacimo tri kuglice,
jednu po jednu bez vracanja. Promotrimo sljedece dogadaje:
A = {sve tri kuglice su razliˇcitih boja}, B = {prva kuglica je bijela}
C = {prve dvije kuglice su razlicitih boja.}
Izracunajte P(A), P(A|B), P(A|C). Jesu li dogadaji A i B nezavisni?
2.23 U kutiji se nalazi 4 plave, 5 bijelih i 6 crnih kuglica. Izvlacimo tri kuglice,
jednu po jednu bez vracanja. Promotrimo sljedece dogadaje:
A = {sve tri kuglice su razliˇcitih boja}, B = {prva kuglica je bijela}
C = {prve dvije kuglice su razlicitih boja.}
Izracunajte P(A), P(A|B), P(A|C). Jesu li dogadaji A i B nezavisni?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kikzmyster
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (13:35:08)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
45 = 46 - 1

PostPostano: 12:46 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Izracunajmo prvo [tex]\mathbb{P}(A)[/tex]. Pogledajmo npr. vjerojatnost da smo izabrali redom plavu, pa bijelu, pa crnu kuglicu. Kako sve skupa ima 15 kuglica, to je vjerojatnost plava-bijela-crna jednaka [tex]\frac{4}{15}\cdot \frac{5}{14}\cdot \frac{6}{13}\cdot [/tex]. Postoji [tex]3![/tex] permutacija tih tri boja, ali uocimo da cemo za svaku permutaciju dobiti ovu gornju vjerojatnost (samo se permutiraju brojnici), pa je [tex]\mathbb{P}(A)=3! \cdot \frac{6 \cdot 5 \cdot 4}{15 \cdot 14 \cdot 13} [/tex]. Uoci da bi istu vjerojatnost dobili da nismo pazili na redoslijed, [tex] \displaystyle \mathbb{P}(A) = \frac{6 \cdot 5 \cdot 4}{{15 \choose 3}}[/tex] (biramo po jednu kuglicu svake boje, a sve skupa mozemo 3 kuglice izabrati na [tex]{15 \choose 3}[/tex] nacina).

Izracunajmo sad [tex]\mathbb{P}(A|B)[/tex]. Znamo da je izvucena bijela kuglica, pa je u kutiji ostalo 14 kuglica. Da bi na kraju imali 3 kuglice razlicitih boja, ili druga kuglica treba biti plava, pa treca crna, ili druga kuglica treba biti crna, pa treca plava. Dakle [tex]\mathbb{P}(A|B) = \frac{4}{14}\cdot \frac{6}{13} + \frac{6}{14} \cdot \frac{4}{13}[/tex].

Sad mozemo odrediti jesu li A i B nezavisni. Naime, A i B su po definiciji nezavisni ako vrijedi [tex]\mathbb{P}(A\cap B) = \mathbb{P}(A) \cdot \mathbb{P}(B)[/tex]. Ali iz toga slijedi (jer je [tex]\mathbb{P}(B) > 0[/tex]) da su A i B nezavisni ako vrijedi [tex]\frac{\mathbb{P}(A\cap B)}{\mathbb{P}(B)} = \mathbb{P}(A) [/tex] odnosno [tex]\mathbb{P}(A|B) = \mathbb{P}(A) [/tex]. Vidimo da to zaista vrijedi, dakle A i B su nezavisni.

Preostaje izracunati [tex]\mathbb{P}(A|C)[/tex].

Imamo [tex]\displaystyle \mathbb{P}(A|C) = \frac{\mathbb{P}(C|A) \cdot \mathbb{P}(A)}{\mathbb{P}(C)} [/tex]. Uocimo da je [tex]\mathbb{P}(C|A) = 1 [/tex]. Dakle samo nam preostaje izracunati vjerojatnost dogadaja C. Kako prve dvije kuglice (da bi bile razlicite boje) mozemo izabrati na sljedece nacine: plava-bijela, plava-crna, bijela-crna, crna-bijela, crna-plava, bijela-plava, dobijemo [tex]\mathbb{P}(C) = \frac{4}{15}\cdot \frac{5}{14} + \frac{4}{15}\cdot \frac{6}{14} + \frac{5}{15}\cdot \frac{6}{14} + \frac{6}{15}\cdot \frac{5}{14} + \frac{6}{15}\cdot \frac{4}{14} + \frac{5}{15}\cdot \frac{4}{14} [/tex].
Izracunajmo prvo [tex]\mathbb{P}(A)[/tex]. Pogledajmo npr. vjerojatnost da smo izabrali redom plavu, pa bijelu, pa crnu kuglicu. Kako sve skupa ima 15 kuglica, to je vjerojatnost plava-bijela-crna jednaka [tex]\frac{4}{15}\cdot \frac{5}{14}\cdot \frac{6}{13}\cdot [/tex]. Postoji [tex]3![/tex] permutacija tih tri boja, ali uocimo da cemo za svaku permutaciju dobiti ovu gornju vjerojatnost (samo se permutiraju brojnici), pa je [tex]\mathbb{P}(A)=3! \cdot \frac{6 \cdot 5 \cdot 4}{15 \cdot 14 \cdot 13} [/tex]. Uoci da bi istu vjerojatnost dobili da nismo pazili na redoslijed, [tex] \displaystyle \mathbb{P}(A) = \frac{6 \cdot 5 \cdot 4}{{15 \choose 3}}[/tex] (biramo po jednu kuglicu svake boje, a sve skupa mozemo 3 kuglice izabrati na [tex]{15 \choose 3}[/tex] nacina).

Izracunajmo sad [tex]\mathbb{P}(A|B)[/tex]. Znamo da je izvucena bijela kuglica, pa je u kutiji ostalo 14 kuglica. Da bi na kraju imali 3 kuglice razlicitih boja, ili druga kuglica treba biti plava, pa treca crna, ili druga kuglica treba biti crna, pa treca plava. Dakle [tex]\mathbb{P}(A|B) = \frac{4}{14}\cdot \frac{6}{13} + \frac{6}{14} \cdot \frac{4}{13}[/tex].

Sad mozemo odrediti jesu li A i B nezavisni. Naime, A i B su po definiciji nezavisni ako vrijedi [tex]\mathbb{P}(A\cap B) = \mathbb{P}(A) \cdot \mathbb{P}(B)[/tex]. Ali iz toga slijedi (jer je [tex]\mathbb{P}(B) > 0[/tex]) da su A i B nezavisni ako vrijedi [tex]\frac{\mathbb{P}(A\cap B)}{\mathbb{P}(B)} = \mathbb{P}(A) [/tex] odnosno [tex]\mathbb{P}(A|B) = \mathbb{P}(A) [/tex]. Vidimo da to zaista vrijedi, dakle A i B su nezavisni.

Preostaje izracunati [tex]\mathbb{P}(A|C)[/tex].

Imamo [tex]\displaystyle \mathbb{P}(A|C) = \frac{\mathbb{P}(C|A) \cdot \mathbb{P}(A)}{\mathbb{P}(C)} [/tex]. Uocimo da je [tex]\mathbb{P}(C|A) = 1 [/tex]. Dakle samo nam preostaje izracunati vjerojatnost dogadaja C. Kako prve dvije kuglice (da bi bile razlicite boje) mozemo izabrati na sljedece nacine: plava-bijela, plava-crna, bijela-crna, crna-bijela, crna-plava, bijela-plava, dobijemo [tex]\mathbb{P}(C) = \frac{4}{15}\cdot \frac{5}{14} + \frac{4}{15}\cdot \frac{6}{14} + \frac{5}{15}\cdot \frac{6}{14} + \frac{6}{15}\cdot \frac{5}{14} + \frac{6}{15}\cdot \frac{4}{14} + \frac{5}{15}\cdot \frac{4}{14} [/tex].


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pipi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 06. 2010. (19:16:56)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 17:55 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel mi moze netko reći u zadatku 1.33 b) sto je najmanja sigma-algebra?
Jel mi moze netko reći u zadatku 1.33 b) sto je najmanja sigma-algebra?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 18:38 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pipi"]Jel mi moze netko reći u zadatku 1.33 b) sto je najmanja sigma-algebra?[/quote]
Što, mi bismo sada trebali pogađati odakle si izvukao/la zadatak?
pipi (napisa):
Jel mi moze netko reći u zadatku 1.33 b) sto je najmanja sigma-algebra?

Što, mi bismo sada trebali pogađati odakle si izvukao/la zadatak?



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pipi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 06. 2010. (19:16:56)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 18:50 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"][quote="pipi"]Jel mi moze netko reći u zadatku 1.33 b) sto je najmanja sigma-algebra?[/quote]
Što, mi bismo sada trebali pogađati odakle si izvukao/la zadatak?[/quote]

http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uuv/files/chap1.pdf
Zenon (napisa):
pipi (napisa):
Jel mi moze netko reći u zadatku 1.33 b) sto je najmanja sigma-algebra?

Što, mi bismo sada trebali pogađati odakle si izvukao/la zadatak?


http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uuv/files/chap1.pdf


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pedro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2010. (14:08:21)
Postovi: (19B)16
Sarma = la pohva - posuda
-22 = 16 - 38

PostPostano: 13:24 uto, 6. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm.. jesi rješio/la taj zad pa samo trebaš provjeru?

ovako ja sam dobila

a) F = {sve unije od {1,4}, {2}, {3,6}, {5}} U {prazan skup}

b) F = {sve unije od {1,3}, {2,6}, {4}, {5}} U {prazan skup}
ovo mi se čini da ne mogu na manje rastaviti, pomoć???
hm.. jesi rješio/la taj zad pa samo trebaš provjeru?

ovako ja sam dobila

a) F = {sve unije od {1,4}, {2}, {3,6}, {5}} U {prazan skup}

b) F = {sve unije od {1,3}, {2,6}, {4}, {5}} U {prazan skup}
ovo mi se čini da ne mogu na manje rastaviti, pomoć???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pipi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 06. 2010. (19:16:56)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 15:46 uto, 6. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pedro"]hm.. jesi rješio/la taj zad pa samo trebaš provjeru?

ovako ja sam dobila

a) F = {sve unije od {1,4}, {2}, {3,6}, {5}} U {prazan skup}

b) F = {sve unije od {1,3}, {2,6}, {4}, {5}} U {prazan skup}
ovo mi se čini da ne mogu na manje rastaviti, pomoć???[/quote]

Tako je i meni ispalo.
pedro (napisa):
hm.. jesi rješio/la taj zad pa samo trebaš provjeru?

ovako ja sam dobila

a) F = {sve unije od {1,4}, {2}, {3,6}, {5}} U {prazan skup}

b) F = {sve unije od {1,3}, {2,6}, {4}, {5}} U {prazan skup}
ovo mi se čini da ne mogu na manje rastaviti, pomoć???


Tako je i meni ispalo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan