Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

(Očekujte sve češća) pitanja o LaTeXu
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 10:41 uto, 10. 7. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo sa H ostavlja isto kako je bilo.
[b]\newpage[/b] radi ono što želim. Hvala
Ovo sa H ostavlja isto kako je bilo.
\newpage radi ono što želim. Hvala



_________________
Sphere is a cow-shaped inanimate round object with no legs, no horns, no udders, no big sad brown eyes, no floppy ears, is totally bereft of fur, and is also prominently missing a tail and a head.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 23:23 uto, 11. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dame i gospodo, počujte!
Pošto je moj opis i definicija vanjskog gornjeg kuta čak i meni presmiješna, koristit ću primjer [url=http://degiorgi.math.hr/prog1/materijali/p1-vjezbe.pdf]vsegine skripte[/url], stranica broj 2. U gornjem desnom kutu piše ime cjeline ili naslova, u ovom trenutku to nije ni bitno. Kad smo već kod toga, kako se to (pretpostavljam) automatizirano postiže, a kako se postiže da na tom mjestu bude ispisan proizvoljan (isti) niz znakova na svakoj stranici?

:thankyou:
Dame i gospodo, počujte!
Pošto je moj opis i definicija vanjskog gornjeg kuta čak i meni presmiješna, koristit ću primjer vsegine skripte, stranica broj 2. U gornjem desnom kutu piše ime cjeline ili naslova, u ovom trenutku to nije ni bitno. Kad smo već kod toga, kako se to (pretpostavljam) automatizirano postiže, a kako se postiže da na tom mjestu bude ispisan proizvoljan (isti) niz znakova na svakoj stranici?

Thank you



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:41 uto, 11. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Dame i gospodo, počujte!
Pošto je moj opis i definicija vanjskog gornjeg kuta čak i meni presmiješna, koristit ću primjer [url=http://degiorgi.math.hr/prog1/materijali/p1-vjezbe.pdf]vsegine skripte[/url], stranica broj 2. U gornjem desnom kutu piše ime cjeline ili naslova, u ovom trenutku to nije ni bitno. Kad smo već kod toga, kako se to (pretpostavljam) automatizirano postiže, a kako se postiže da na tom mjestu bude ispisan proizvoljan (isti) niz znakova na svakoj stranici?

:thankyou:[/quote]
Paket fancyhdr ili memoir klasa i pripadna uputstva.
Zenon (napisa):
Dame i gospodo, počujte!
Pošto je moj opis i definicija vanjskog gornjeg kuta čak i meni presmiješna, koristit ću primjer vsegine skripte, stranica broj 2. U gornjem desnom kutu piše ime cjeline ili naslova, u ovom trenutku to nije ni bitno. Kad smo već kod toga, kako se to (pretpostavljam) automatizirano postiže, a kako se postiže da na tom mjestu bude ispisan proizvoljan (isti) niz znakova na svakoj stranici?

Thank you

Paket fancyhdr ili memoir klasa i pripadna uputstva.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 23:47 uto, 11. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala, pogledat ću to sutra!
A ima li način da na stranici iskoristim naredbu [tt]\maketitle[/tt], a da prije nje ispišem nekakav tekst. Naime, u slučaju da ispišem bilo što, on meni skoči na novu stranicu. Ako već to nije moguće, kako bih pisao točno na sredinu lista pa sam napravio ono što [tt]\maketitle[/tt] radi?
Hvala, pogledat ću to sutra!
A ima li način da na stranici iskoristim naredbu \maketitle, a da prije nje ispišem nekakav tekst. Naime, u slučaju da ispišem bilo što, on meni skoči na novu stranicu. Ako već to nije moguće, kako bih pisao točno na sredinu lista pa sam napravio ono što \maketitle radi?



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 0:16 sri, 12. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Hvala, pogledat ću to sutra!
A ima li način da na stranici iskoristim naredbu [tt]\maketitle[/tt], a da prije nje ispišem nekakav tekst. Naime, u slučaju da ispišem bilo što, on meni skoči na novu stranicu. Ako već to nije moguće, kako bih pisao točno na sredinu lista pa sam napravio ono što [tt]\maketitle[/tt] radi?[/quote]

ovo je gospodin google izbacio na prvom hitu:
[quote]The [tt]\maketitle[/tt] command generates a title on a separate title page - except in the article style, where the title normally goes at the top of the first page. Information used to produce the title is obtained from the following declarations, which should precede the [tt]\maketitle[/tt] command.[/quote]

znaci tebi netreba [tt]\maketitle[/tt] nego moras sam napisiti kod (smislti vlastitu naredbu) koji ce to raditi, znam da se tako nesto moze, ali ne pitaj kako, to neznam/ne sjecam se

progooglaj :)

p.s. [url=http://en.wikibooks.org/wiki/LaTeX/Customizing_LaTeX]probaj ovo, mozda pomogne[/url]
Zenon (napisa):
Hvala, pogledat ću to sutra!
A ima li način da na stranici iskoristim naredbu \maketitle, a da prije nje ispišem nekakav tekst. Naime, u slučaju da ispišem bilo što, on meni skoči na novu stranicu. Ako već to nije moguće, kako bih pisao točno na sredinu lista pa sam napravio ono što \maketitle radi?


ovo je gospodin google izbacio na prvom hitu:
Citat:
The \maketitle command generates a title on a separate title page - except in the article style, where the title normally goes at the top of the first page. Information used to produce the title is obtained from the following declarations, which should precede the \maketitle command.


znaci tebi netreba \maketitle nego moras sam napisiti kod (smislti vlastitu naredbu) koji ce to raditi, znam da se tako nesto moze, ali ne pitaj kako, to neznam/ne sjecam se

progooglaj Smile

p.s. probaj ovo, mozda pomogne



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2009. (17:48:30)
Postovi: (143)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
83 = 86 - 3

PostPostano: 14:39 pet, 14. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za opcenite savjete i pomoc s (la)texom, obavezno posjetite fb stranicu:
[url]https://www.facebook.com/pages/TeXLaTeX-savjeti/261129223970236[/url]
Donald Knuth je ucio s ovoga :)
Za opcenite savjete i pomoc s (la)texom, obavezno posjetite fb stranicu:
https://www.facebook.com/pages/TeXLaTeX-savjeti/261129223970236
Donald Knuth je ucio s ovoga Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kaMatko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2012. (14:00:47)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:32 pet, 2. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima! Imam big problem, trebam sastavit ispit znanja u Latex-u i sve je OK, pronašla sam zgodan template i prilagodila ali sam totalno zapela kod postavljanja nekoliko zadataka (kolona) u jednom redu tipa: 1. Zadatak: a) neki zraz pa pored b) izraz ispod njega jos izraz - drugim rijecima tabbing aligments, nekoliko usporednih kolona u kojima su zadaci jedni pored drugoga. Moj pokusaj se razbio već na početku i izbacuje mi stalno pogresku: {\hsize = 1.7 cm \settabs 2 \columns
\+abb&bbc\cr
\+ddd&fff\cr
\+ggg&rrr\cr}
stalno izbacuje Undefined control sequence. Evo screen:
[url]http://s1311.beta.photobucket.com/user/kaMatko/media/Latex_pogreska.png.html?sort=3&o=0[/url]
Probala sam i sa
{ \hsize = 3cm \settabs 3 \columns
+a&b&c \cr

\+$ \frac{5}{6}\hspace{2 mm} i \hspace{2 mm}\frac{2}{6}$&
$ \frac{5}{6}\hspace{2 mm} i \hspace{2 mm}\frac{2}{6}$&
$ \frac{5}{6}\hspace{2 mm} i \hspace{2 mm}\frac{2}{6}$\cr}


I opet isto. Unaprijed zahvaljujem na svakom savjetu ili linku.
Pozdrav svima! Imam big problem, trebam sastavit ispit znanja u Latex-u i sve je OK, pronašla sam zgodan template i prilagodila ali sam totalno zapela kod postavljanja nekoliko zadataka (kolona) u jednom redu tipa: 1. Zadatak: a) neki zraz pa pored b) izraz ispod njega jos izraz - drugim rijecima tabbing aligments, nekoliko usporednih kolona u kojima su zadaci jedni pored drugoga. Moj pokusaj se razbio već na početku i izbacuje mi stalno pogresku: {\hsize = 1.7 cm \settabs 2 \columns
\+abb&bbc\cr
\+ddd&fff\cr
\+ggg&rrr\cr}
stalno izbacuje Undefined control sequence. Evo screen:
http://s1311.beta.photobucket.com/user/kaMatko/media/Latex_pogreska.png.html?sort=3&o=0
Probala sam i sa
{ \hsize = 3cm \settabs 3 \columns
+a&b&c \cr

\+$ \frac{5}{6}\hspace{2 mm} i \hspace{2 mm}\frac{2}{6}$&
$ \frac{5}{6}\hspace{2 mm} i \hspace{2 mm}\frac{2}{6}$&
$ \frac{5}{6}\hspace{2 mm} i \hspace{2 mm}\frac{2}{6}$\cr}


I opet isto. Unaprijed zahvaljujem na svakom savjetu ili linku.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 11:45 sub, 3. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako sam dobro shvatio krajnji rezultat bi trebale biti dvije kolone lijepo poravnate? Ak je tak onda bi ja koristio tablice (tabular environment)

[code:1]\begin{tabular}{p{3cm}p{3cm}}
aaa & bbb \\
aaa & bbb \\
aaa & bbb \\
aaa & bbb \\
aaa & bbb \\
\end{tabular}
[/code:1]

ovo 3cm i 3cm označava širine svake od kolona, te se može mijenjati po potrebi
Ako sam dobro shvatio krajnji rezultat bi trebale biti dvije kolone lijepo poravnate? Ak je tak onda bi ja koristio tablice (tabular environment)

Kod:
\begin{tabular}{p{3cm}p{3cm}}
aaa & bbb \\
aaa & bbb \\
aaa & bbb \\
aaa & bbb \\
aaa & bbb \\
\end{tabular}


ovo 3cm i 3cm označava širine svake od kolona, te se može mijenjati po potrebi


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kaMatko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2012. (14:00:47)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:37 pon, 5. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

E pa hvala :) Cobs, budem onda probala na taj način.
E pa hvala Smile Cobs, budem onda probala na taj način.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivan.kokan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 05. 2010. (20:41:30)
Postovi: (21)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 10 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:23 čet, 8. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kaMatko"]Pozdrav svima! Imam big problem, trebam sastavit ispit znanja u Latex-u i sve je OK, pronašla sam zgodan template i prilagodila ali sam totalno zapela kod postavljanja nekoliko zadataka (kolona) u jednom redu tipa: 1. Zadatak: a) neki zraz pa pored b) izraz ispod njega jos izraz - drugim rijecima tabbing aligments, nekoliko usporednih kolona u kojima su zadaci jedni pored drugoga. Moj pokusaj se razbio već na početku i izbacuje mi stalno pogresku: {\hsize = 1.7 cm \settabs 2 \columns
\+abb&bbc\cr
\+ddd&fff\cr
\+ggg&rrr\cr}
stalno izbacuje Undefined control sequence. Evo screen:
[url]http://s1311.beta.photobucket.com/user/kaMatko/media/Latex_pogreska.png.html?sort=3&o=0[/url]
Probala sam i sa
{ \hsize = 3cm \settabs 3 \columns
+a&b&c \cr

\+$ \frac{5}{6}\hspace{2 mm} i \hspace{2 mm}\frac{2}{6}$&
$ \frac{5}{6}\hspace{2 mm} i \hspace{2 mm}\frac{2}{6}$&
$ \frac{5}{6}\hspace{2 mm} i \hspace{2 mm}\frac{2}{6}$\cr}


I opet isto. Unaprijed zahvaljujem na svakom savjetu ili linku.[/quote]

Kao i uvijek, preporučujem rješenja koja idu u skladu s WYSIWYM paradigmom, jer takva rješenja u pravilu ispadnu najjednostavnija.

[code:1]\documentclass{article}

\usepackage[utf8]{inputenc}
\usepackage[T1]{fontenc}

\usepackage{multicol}
\usepackage{enumitem}
\usepackage{multienum}

\setlength{\parindent}{0pt}
\setlength{\parskip}{6pt}

\begin{document}
\section{Prva varijanta}
Izračunaj:
\begin{multicols}{2}
\begin{enumerate}[label=\arabic*),font=\bfseries]
\item $3 + 4$
\item b
\item c
\item $\cos{x} + \cos{\left(-x\right)}$
\item e
\item f.
\end{enumerate}
\end{multicols}

\section{Druga varijanta}
Izračunaj:
\begin{multienumerate}
\mitemxx{$3 + 4$}{b}
\mitemxx{c}{$\cos{x} + \cos{\left(-x\right)}$}
\mitemxx{e}{f.}
\end{multienumerate}
\end{document}[/code:1]

Za rješenje s multienum paketom svakako pogledajte kakve sve naredbe osim \mitemxx imate na raspolaganju ([url]http://ctan.ijs.si/tex-archive/macros/latex/contrib/multenum/multienum.pdf[/url]).

Također, kao čovjek "koji stoji iza" stranice TeX/LaTeX savjeti na Facebooku, pozivam Vas da i tamo potražite rješenja vaših problema ([url]https://www.facebook.com/pages/TeXLaTeX-savjeti/261129223970236[/url]).


BONUS: Jako jednostavnu implementaciju omogućuje i paket shortlst - dokumentacija ima svega šest stranica pa ne mislim da je problem izdvojiti 10 minuta za upoznavanje ([url]http://ctan.ijs.si/tex-archive/macros/latex/contrib/shortlst/shortlst.pdf[/url]).
kaMatko (napisa):
Pozdrav svima! Imam big problem, trebam sastavit ispit znanja u Latex-u i sve je OK, pronašla sam zgodan template i prilagodila ali sam totalno zapela kod postavljanja nekoliko zadataka (kolona) u jednom redu tipa: 1. Zadatak: a) neki zraz pa pored b) izraz ispod njega jos izraz - drugim rijecima tabbing aligments, nekoliko usporednih kolona u kojima su zadaci jedni pored drugoga. Moj pokusaj se razbio već na početku i izbacuje mi stalno pogresku: {\hsize = 1.7 cm \settabs 2 \columns
\+abb&bbc\cr
\+ddd&fff\cr
\+ggg&rrr\cr}
stalno izbacuje Undefined control sequence. Evo screen:
http://s1311.beta.photobucket.com/user/kaMatko/media/Latex_pogreska.png.html?sort=3&o=0
Probala sam i sa
{ \hsize = 3cm \settabs 3 \columns
+a&b&c \cr

\+$ \frac{5}{6}\hspace{2 mm} i \hspace{2 mm}\frac{2}{6}$&
$ \frac{5}{6}\hspace{2 mm} i \hspace{2 mm}\frac{2}{6}$&
$ \frac{5}{6}\hspace{2 mm} i \hspace{2 mm}\frac{2}{6}$\cr}


I opet isto. Unaprijed zahvaljujem na svakom savjetu ili linku.


Kao i uvijek, preporučujem rješenja koja idu u skladu s WYSIWYM paradigmom, jer takva rješenja u pravilu ispadnu najjednostavnija.

Kod:
\documentclass{article}

\usepackage[utf8]{inputenc}
\usepackage[T1]{fontenc}

\usepackage{multicol}
\usepackage{enumitem}
\usepackage{multienum}

\setlength{\parindent}{0pt}
\setlength{\parskip}{6pt}

\begin{document}
   \section{Prva varijanta}
   Izračunaj:
   \begin{multicols}{2}
      \begin{enumerate}[label=\arabic*),font=\bfseries]
         \item $3 + 4$
         \item b
         \item c
         \item $\cos{x} + \cos{\left(-x\right)}$
         \item e
         \item f.
      \end{enumerate}
   \end{multicols}
   
   \section{Druga varijanta}
   Izračunaj:
   \begin{multienumerate}
      \mitemxx{$3 + 4$}{b}
      \mitemxx{c}{$\cos{x} + \cos{\left(-x\right)}$}
      \mitemxx{e}{f.}
   \end{multienumerate}
\end{document}


Za rješenje s multienum paketom svakako pogledajte kakve sve naredbe osim \mitemxx imate na raspolaganju (http://ctan.ijs.si/tex-archive/macros/latex/contrib/multenum/multienum.pdf).

Također, kao čovjek "koji stoji iza" stranice TeX/LaTeX savjeti na Facebooku, pozivam Vas da i tamo potražite rješenja vaših problema (https://www.facebook.com/pages/TeXLaTeX-savjeti/261129223970236).


BONUS: Jako jednostavnu implementaciju omogućuje i paket shortlst - dokumentacija ima svega šest stranica pa ne mislim da je problem izdvojiti 10 minuta za upoznavanje (http://ctan.ijs.si/tex-archive/macros/latex/contrib/shortlst/shortlst.pdf).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
azra0605
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2011. (15:46:10)
Postovi: (A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 19:31 uto, 22. 1. 2013    Naslov: dipl Citirajte i odgovorite

imam dva pitanja, pisala sam diplomski u latex ljuski,
1. pitanje, je li normalno da su nazivi poglavlja u sadrzaju uokvireni crvenim okvirima?
2. putanje:zasto mi je na prvoj stranici onaj dio Zagreb, 2013 otisao na drugu stranicu, mozda zato sto imam dugi naslov?
imam dva pitanja, pisala sam diplomski u latex ljuski,
1. pitanje, je li normalno da su nazivi poglavlja u sadrzaju uokvireni crvenim okvirima?
2. putanje:zasto mi je na prvoj stranici onaj dio Zagreb, 2013 otisao na drugu stranicu, mozda zato sto imam dugi naslov?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivan.kokan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 05. 2010. (20:41:30)
Postovi: (21)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 10 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:43 uto, 22. 1. 2013    Naslov: Re: dipl Citirajte i odgovorite

[quote="azra0605"]imam dva pitanja, pisala sam diplomski u latex ljuski,
1. pitanje, je li normalno da su nazivi poglavlja u sadrzaju uokvireni crvenim okvirima?
2. putanje:zasto mi je na prvoj stranici onaj dio Zagreb, 2013 otisao na drugu stranicu, mozda zato sto imam dugi naslov?[/quote]

1. Vrlo vjerojatno je razlog uključeni paket hyperref. Crveni pravokutnici označavaju poveznicu (link) prema nekom dijelu dokumenta (PDF format). Međutim, oni neće biti vidljivi u ispisu. Za poveznice se može odabrati i varijanta bez okvira, samo je pitanje želi li autor pružiti čitatelju "osjećaj" poveznice ili ne. Ako želi, može postaviti drukčiju boju od pretpostavljene (crne), ali u tom slučaju se promjena boje propagira i na ispis.

2. Umjesto fiksnih vertikalnih razmaka i preskoka (\vspace, \vskip) radije koristi \vfill (ako je ideja da zapis "Zagreb, 2013." bude skroz na dnu naslovne stranice).
azra0605 (napisa):
imam dva pitanja, pisala sam diplomski u latex ljuski,
1. pitanje, je li normalno da su nazivi poglavlja u sadrzaju uokvireni crvenim okvirima?
2. putanje:zasto mi je na prvoj stranici onaj dio Zagreb, 2013 otisao na drugu stranicu, mozda zato sto imam dugi naslov?


1. Vrlo vjerojatno je razlog uključeni paket hyperref. Crveni pravokutnici označavaju poveznicu (link) prema nekom dijelu dokumenta (PDF format). Međutim, oni neće biti vidljivi u ispisu. Za poveznice se može odabrati i varijanta bez okvira, samo je pitanje želi li autor pružiti čitatelju "osjećaj" poveznice ili ne. Ako želi, može postaviti drukčiju boju od pretpostavljene (crne), ali u tom slučaju se promjena boje propagira i na ispis.

2. Umjesto fiksnih vertikalnih razmaka i preskoka (\vspace, \vskip) radije koristi \vfill (ako je ideja da zapis "Zagreb, 2013." bude skroz na dnu naslovne stranice).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
griotte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 07. 2007. (12:39:00)
Postovi: (19)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 22:42 uto, 22. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav, imam problemčić:
Meni se ime mentora podijelilo u 2 reda. Napisano je u \advisor{}.
Ako stavim desno poravnanje bez \advisor{} ništa mi ne ispisuje.

Ima ko kakav prijedlog?
Pozdrav, imam problemčić:
Meni se ime mentora podijelilo u 2 reda. Napisano je u \advisor{}.
Ako stavim desno poravnanje bez \advisor{} ništa mi ne ispisuje.

Ima ko kakav prijedlog?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
azra0605
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2011. (15:46:10)
Postovi: (A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 23:28 uto, 22. 1. 2013    Naslov: odg Citirajte i odgovorite

za ovaj problem sa naslovom, ovo sto si naveo bas i ne znam provesti, tj, cini mi se da nije tako definirano... ta ljuska je znaci ona gotova sa stranica faksa, pa ako zna tko sta bi tu trebalo mijenjati

[size=9][color=#999999]Added after 40 minutes:[/color][/size]

ispravila :-)
za ovaj problem sa naslovom, ovo sto si naveo bas i ne znam provesti, tj, cini mi se da nije tako definirano... ta ljuska je znaci ona gotova sa stranica faksa, pa ako zna tko sta bi tu trebalo mijenjati

Added after 40 minutes:

ispravila Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivan.kokan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 05. 2010. (20:41:30)
Postovi: (21)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 10 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 8:07 sri, 23. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="griotte"]Pozdrav, imam problemčić:
Meni se ime mentora podijelilo u 2 reda. Napisano je u \advisor{}.
Ako stavim desno poravnanje bez \advisor{} ništa mi ne ispisuje.

Ima ko kakav prijedlog?[/quote]

Prvo provjeri s mentorom jesu li njegovi studenti već imali isti problem i na koji način su ga riješili. Također, provjeri smiješ li mijenjati paket (diplomski.sty?). Ako smiješ, predlažem proširenje minipage okoline gdje se ispisuje advisor i/ili izbacivanje \Large deklaracije iz iste (sudeći po implementaciji paketa s vremenskom oznakom 2009.).
griotte (napisa):
Pozdrav, imam problemčić:
Meni se ime mentora podijelilo u 2 reda. Napisano je u \advisor{}.
Ako stavim desno poravnanje bez \advisor{} ništa mi ne ispisuje.

Ima ko kakav prijedlog?


Prvo provjeri s mentorom jesu li njegovi studenti već imali isti problem i na koji način su ga riješili. Također, provjeri smiješ li mijenjati paket (diplomski.sty?). Ako smiješ, predlažem proširenje minipage okoline gdje se ispisuje advisor i/ili izbacivanje \Large deklaracije iz iste (sudeći po implementaciji paketa s vremenskom oznakom 2009.).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 18:45 sri, 20. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako napravit znak sumacije koji ispod sebe ima dva ili vise uvjeta?
Kako napravit znak sumacije koji ispod sebe ima dva ili vise uvjeta?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivan.kokan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 05. 2010. (20:41:30)
Postovi: (21)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 10 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:01 sri, 20. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nightrider"]Kako napravit znak sumacije koji ispod sebe ima dva ili vise uvjeta?[/quote]

Pogledaj 6. poglavlje MathModea: http://www.tex.ac.uk/ctan/info/math/voss/mathmode/Mathmode.pdf.
Nightrider (napisa):
Kako napravit znak sumacije koji ispod sebe ima dva ili vise uvjeta?


Pogledaj 6. poglavlje MathModea: http://www.tex.ac.uk/ctan/info/math/voss/mathmode/Mathmode.pdf.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 19:12 sri, 20. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[latex]\displaystyle\sum_{m=1}^{n}{\sum_{{j=1}\atop {p^{j}|m}}^{\infty}}[/latex]

Hvala ti!


Hvala ti!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nightrider
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 19. 03. 2013. (19:01:05)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-40 = 8 - 48

PostPostano: 13:23 pet, 22. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako ovo napravit u LaTexu, je li moguce uopce:

http://www.sketchtoy.com/25897671
Kako ovo napravit u LaTexu, je li moguce uopce:

http://www.sketchtoy.com/25897671


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:04 pet, 22. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako naglasak nije na animaciji,
[dtex]\frac{\not2^1}{\not4_2} = \frac{1}{2}[/dtex]
Mozemo se i igrati s razmacima:
[dtex]\frac{\not2^{\displaystyle\ 1}}{\not4_{\displaystyle\ 2}} = \frac{1}{2}[/dtex]
Daljnja "cifranja" bi vjerojatno isla uz pomoc [tt]\mbox{}[/tt], naredbi za velicinu fonta i sl.

Ako cemo bas komplicirati:
[dtex]\left.\frac{{\Large /}\hspace{-1.3ex}2}{{\Large /}\hspace{-1.3ex}4}\right.^{\displaystyle\ 1}_{\displaystyle\ 2} = \frac{1}{2}[/dtex]
Ako naglasak nije na animaciji,
[dtex]\frac{\not2^1}{\not4_2} = \frac{1}{2}[/dtex]
Mozemo se i igrati s razmacima:
[dtex]\frac{\not2^{\displaystyle\ 1}}{\not4_{\displaystyle\ 2}} = \frac{1}{2}[/dtex]
Daljnja "cifranja" bi vjerojatno isla uz pomoc \mbox{}, naredbi za velicinu fonta i sl.

Ako cemo bas komplicirati:
[dtex]\left.\frac{{\Large /}\hspace{-1.3ex}2}{{\Large /}\hspace{-1.3ex}4}\right.^{\displaystyle\ 1}_{\displaystyle\ 2} = \frac{1}{2}[/dtex]



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Stranica 18 / 21.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan