Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Diplomski studij matematika-smjer nastavnički
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 17:57 čet, 26. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ŽivjelaBolonja"]Tako je, da se razumijemo, ja ne želim nikome nesreću i drago mi je da ljudi nisu izbačeni s faksa, ali zbog njih neki drugi studenti ne mogu nastaviti školovanje.
Da čekam iduću godinu da upišem diplomski?
Tko mi garantira da ću upasti opet tj da se ovakva situacija neće ponoviti?
Radit s tri godine ne mogu... Koje je rješenje?[/quote]

Koliko sam skužila ostat će mjesta na smjeru Matematika i informatika?
Možeš to upisati i slušat zajedničke predmete sa "običnim" smjerom pa se sljedeće godine prebaciti? Tako nećeš izgubiti godinu.
ŽivjelaBolonja (napisa):
Tako je, da se razumijemo, ja ne želim nikome nesreću i drago mi je da ljudi nisu izbačeni s faksa, ali zbog njih neki drugi studenti ne mogu nastaviti školovanje.
Da čekam iduću godinu da upišem diplomski?
Tko mi garantira da ću upasti opet tj da se ovakva situacija neće ponoviti?
Radit s tri godine ne mogu... Koje je rješenje?


Koliko sam skužila ostat će mjesta na smjeru Matematika i informatika?
Možeš to upisati i slušat zajedničke predmete sa "običnim" smjerom pa se sljedeće godine prebaciti? Tako nećeš izgubiti godinu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ŽivjelaBolonja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2013. (16:05:13)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:58 čet, 26. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

P.S. Para da si platim diplomski na privatnom faksu nemam.
P.S. Para da si platim diplomski na privatnom faksu nemam.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 18:01 čet, 26. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ŽivjelaBolonja"]Tako je, da se razumijemo, ja ne želim nikome nesreću i drago mi je da ljudi nisu izbačeni s faksa, ali zbog njih neki drugi studenti ne mogu nastaviti školovanje.
Da čekam iduću godinu da upišem diplomski?
Tko mi garantira da ću upasti opet tj da se ovakva situacija neće ponoviti?
Radit s tri godine ne mogu... Koje je rješenje?[/quote]

Koliko sam ja shvatila ostat će mjesta na smjeru Matematika i informatika, možeš to upisati i izabrati da slušaš predmete koji su zajednički na oba smjera i slj godine se prebaciti.
ŽivjelaBolonja (napisa):
Tako je, da se razumijemo, ja ne želim nikome nesreću i drago mi je da ljudi nisu izbačeni s faksa, ali zbog njih neki drugi studenti ne mogu nastaviti školovanje.
Da čekam iduću godinu da upišem diplomski?
Tko mi garantira da ću upasti opet tj da se ovakva situacija neće ponoviti?
Radit s tri godine ne mogu... Koje je rješenje?


Koliko sam ja shvatila ostat će mjesta na smjeru Matematika i informatika, možeš to upisati i izabrati da slušaš predmete koji su zajednički na oba smjera i slj godine se prebaciti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 18:30 čet, 26. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"][quote="ŽivjelaBolonja"]Tako je, da se razumijemo, ja ne želim nikome nesreću i drago mi je da ljudi nisu izbačeni s faksa, ali zbog njih neki drugi studenti ne mogu nastaviti školovanje.
Da čekam iduću godinu da upišem diplomski?
Tko mi garantira da ću upasti opet tj da se ovakva situacija neće ponoviti?
Radit s tri godine ne mogu... Koje je rješenje?[/quote]

Koliko sam ja shvatila ostat će mjesta na smjeru Matematika i informatika, možeš to upisati i izabrati da slušaš predmete koji su zajednički na oba smjera i slj godine se prebaciti.[/quote]

Za smjer matematika i informatika treba imati polozen racunarski modul, a ocito puno ljudi koji nisu upali na cistu matematiku nema polozen taj modul (nije bio obavezan ako se ide na cistu matematiku)
Megy Poe (napisa):
ŽivjelaBolonja (napisa):
Tako je, da se razumijemo, ja ne želim nikome nesreću i drago mi je da ljudi nisu izbačeni s faksa, ali zbog njih neki drugi studenti ne mogu nastaviti školovanje.
Da čekam iduću godinu da upišem diplomski?
Tko mi garantira da ću upasti opet tj da se ovakva situacija neće ponoviti?
Radit s tri godine ne mogu... Koje je rješenje?


Koliko sam ja shvatila ostat će mjesta na smjeru Matematika i informatika, možeš to upisati i izabrati da slušaš predmete koji su zajednički na oba smjera i slj godine se prebaciti.


Za smjer matematika i informatika treba imati polozen racunarski modul, a ocito puno ljudi koji nisu upali na cistu matematiku nema polozen taj modul (nije bio obavezan ako se ide na cistu matematiku)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
holidayRainbowLights
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2012. (23:58:54)
Postovi: (11)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 19:16 čet, 26. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lafiel"]Prilično sam sigurna da kvote ne ovise o interesu, nego o kapacitetu, što nastavnog osoblja, što fizičkom. :?
[/quote]
to ne bi trebao biti naš problem
Lafiel (napisa):
Prilično sam sigurna da kvote ne ovise o interesu, nego o kapacitetu, što nastavnog osoblja, što fizičkom. Confused

to ne bi trebao biti naš problem



_________________
"Perfection is achieved not when there is nothing more to add, but when there's nothing more to take away." (Exupery)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jackass9
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2009. (10:23:58)
Postovi: (15D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 13 - 21
Lokacija: pod stolom

PostPostano: 19:51 čet, 26. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

koliko ja znam, kvote ne određuje faks (ni odsjek) nego puno više instance...

na našem faksu je kronični manjak nastavnog osoblja također, tu opet ništa nije kriv odsjek

sve više i asistenti beže čim im se otvori prilika

zaključak, nije naš faks za ništ kriv, većinom su to odlični ljudi koji su stvarno bliski sa studentima i uvijek pomažu koliko god mogu...jedan od boljih primjera kaj se fakulteta na sveučilištu tiče
koliko ja znam, kvote ne određuje faks (ni odsjek) nego puno više instance...

na našem faksu je kronični manjak nastavnog osoblja također, tu opet ništa nije kriv odsjek

sve više i asistenti beže čim im se otvori prilika

zaključak, nije naš faks za ništ kriv, većinom su to odlični ljudi koji su stvarno bliski sa studentima i uvijek pomažu koliko god mogu...jedan od boljih primjera kaj se fakulteta na sveučilištu tiče



_________________
Nema mozga do malog mozga
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
holidayRainbowLights
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2012. (23:58:54)
Postovi: (11)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 1:12 pet, 27. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma sve je to divno krasno i nema problema.
nitko ne dovodi u pitanje 'dobrotu' osoblja niti je faks ili odsjek za nešto okrivio.
brinem se, samo to. nakon završenog preddiplomskog će mi reći, sori za tebe više nema mjesta?
mislim da to nije u redu. možda sam u krivu..
ma sve je to divno krasno i nema problema.
nitko ne dovodi u pitanje 'dobrotu' osoblja niti je faks ili odsjek za nešto okrivio.
brinem se, samo to. nakon završenog preddiplomskog će mi reći, sori za tebe više nema mjesta?
mislim da to nije u redu. možda sam u krivu..



_________________
"Perfection is achieved not when there is nothing more to add, but when there's nothing more to take away." (Exupery)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jackass9
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2009. (10:23:58)
Postovi: (15D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 13 - 21
Lokacija: pod stolom

PostPostano: 10:44 pet, 27. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, razumijem te...situacija je stvarno jako loša...i frend je među prekobrojnima tak da se nadam da ćete svi to uspjet riješit....sretno :)
da, razumijem te...situacija je stvarno jako loša...i frend je među prekobrojnima tak da se nadam da ćete svi to uspjet riješit....sretno Smile



_________________
Nema mozga do malog mozga
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dodinho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2011. (11:17:47)
Postovi: (4B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 2

PostPostano: 16:18 pet, 27. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja vam držim fige da se nešto napravi po tom pitanju...
Sretno!
Ja vam držim fige da se nešto napravi po tom pitanju...
Sretno!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
holidayRainbowLights
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2012. (23:58:54)
Postovi: (11)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 17:38 pet, 27. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

tnx.

izbrojala sam 57 ljudi koji nisu upali nigdje. ja sam jedna od njih. to se odnosi samo na inženjerski smjer.
ostalo je slobodno 10 mjesta.
jako me veseli ovaj razvoj, naprosto mi je toplo oko srca.

zanimao bi me krckov komentar.
tnx.

izbrojala sam 57 ljudi koji nisu upali nigdje. ja sam jedna od njih. to se odnosi samo na inženjerski smjer.
ostalo je slobodno 10 mjesta.
jako me veseli ovaj razvoj, naprosto mi je toplo oko srca.

zanimao bi me krckov komentar.



_________________
"Perfection is achieved not when there is nothing more to add, but when there's nothing more to take away." (Exupery)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 19:23 pet, 27. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="holidayRainbowLights"]tnx.

izbrojala sam 57 ljudi koji nisu upali nigdje. ja sam jedna od njih. to se odnosi samo na inženjerski smjer.
ostalo je slobodno 10 mjesta.
jako me veseli ovaj razvoj, naprosto mi je toplo oko srca.

zanimao bi me krckov komentar.[/quote]

Meni malo bilo dosadno pa sam išla gledat koliko je duplih prijava..15 ljudi s inžinjerskog se prijavilo na dva smjera od ovih kaj nisu upali..tak da je 42 koji nisu upali nigdje..
Nisam uspoređivala s nastavničkim al sigurno je od tih 42 i nastavnika koji su se prijavili na naše smjerove..

[size=9][color=#999999]Added after 20 minutes:[/color][/size]

[quote="Megy Poe"][quote="holidayRainbowLights"]tnx.

izbrojala sam 57 ljudi koji nisu upali nigdje. ja sam jedna od njih. to se odnosi samo na inženjerski smjer.
ostalo je slobodno 10 mjesta.
jako me veseli ovaj razvoj, naprosto mi je toplo oko srca.

zanimao bi me krckov komentar.[/quote]

Meni malo bilo dosadno pa sam išla gledat koliko je duplih prijava..15 ljudi s injžinjerskog se prijavilo na dva smjera od ovih kaj nisu upali..tak da je 42 koji nisu upali nigdje..
Nisam uspoređivala s nastavničkim al sigurno je od tih 42 i nastavnika koji su se prijavili na naše smjerove..[/quote]

Bilo mi još dosadno lol..napravih totalnu sumaciju..10 prijava je došlo i s nastavničkog smjera..

Sve ukupno znači s nastavnicima 80 ljudi nije upalo od toga je 25 duplih prijava..znači 55 ljudi nije upalo nigdje..a da sve zajedno je svega 27 slobodnih mjesta..:/ :/

Jedino što se možete nadat da su se možda prijavili ljudi s drugih fakulteta..npr s pmf- u Splitu i slično..

Želim svima sreću na drugom roku!
holidayRainbowLights (napisa):
tnx.

izbrojala sam 57 ljudi koji nisu upali nigdje. ja sam jedna od njih. to se odnosi samo na inženjerski smjer.
ostalo je slobodno 10 mjesta.
jako me veseli ovaj razvoj, naprosto mi je toplo oko srca.

zanimao bi me krckov komentar.


Meni malo bilo dosadno pa sam išla gledat koliko je duplih prijava..15 ljudi s inžinjerskog se prijavilo na dva smjera od ovih kaj nisu upali..tak da je 42 koji nisu upali nigdje..
Nisam uspoređivala s nastavničkim al sigurno je od tih 42 i nastavnika koji su se prijavili na naše smjerove..

Added after 20 minutes:

Megy Poe (napisa):
holidayRainbowLights (napisa):
tnx.

izbrojala sam 57 ljudi koji nisu upali nigdje. ja sam jedna od njih. to se odnosi samo na inženjerski smjer.
ostalo je slobodno 10 mjesta.
jako me veseli ovaj razvoj, naprosto mi je toplo oko srca.

zanimao bi me krckov komentar.


Meni malo bilo dosadno pa sam išla gledat koliko je duplih prijava..15 ljudi s injžinjerskog se prijavilo na dva smjera od ovih kaj nisu upali..tak da je 42 koji nisu upali nigdje..
Nisam uspoređivala s nastavničkim al sigurno je od tih 42 i nastavnika koji su se prijavili na naše smjerove..


Bilo mi još dosadno lol..napravih totalnu sumaciju..10 prijava je došlo i s nastavničkog smjera..

Sve ukupno znači s nastavnicima 80 ljudi nije upalo od toga je 25 duplih prijava..znači 55 ljudi nije upalo nigdje..a da sve zajedno je svega 27 slobodnih mjesta..Ehm? Ehm?

Jedino što se možete nadat da su se možda prijavili ljudi s drugih fakulteta..npr s pmf- u Splitu i slično..

Želim svima sreću na drugom roku!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:36 sub, 28. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad zavrsite osnovnu skolu, tko garantira da cete se moci upisati u srednju?
Kad zavrsite srednju, tko garantira da cete se moci upisati na faks?
Zasto bi zavrsen preddiplomski studij bio garancija za upis na diplomski?

Ja se nadam da ce dio ljudi konacno shvatiti da nije svejedno na koji nacin prolaze kroz preddiplomski studij. Poslodavcima pogotovo nije svejedno. Njima nije vazno sto ste polozili, nego sto ste naucili.
Kad zavrsite osnovnu skolu, tko garantira da cete se moci upisati u srednju?
Kad zavrsite srednju, tko garantira da cete se moci upisati na faks?
Zasto bi zavrsen preddiplomski studij bio garancija za upis na diplomski?

Ja se nadam da ce dio ljudi konacno shvatiti da nije svejedno na koji nacin prolaze kroz preddiplomski studij. Poslodavcima pogotovo nije svejedno. Njima nije vazno sto ste polozili, nego sto ste naucili.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 21:44 sub, 28. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Ja se nadam da ce dio ljudi konacno shvatiti da nije svejedno na koji nacin prolaze kroz preddiplomski studij. Poslodavcima pogotovo nije svejedno. Njima nije vazno sto ste polozili, nego sto ste naucili.[/quote]

Iako uvijet za upis u srednje škole,kao i na diplomski studij nije znanje nego ocjene a nažalost dobra ocjena ne povlači uvijek kvalitetno znanje.
krcko (napisa):

Ja se nadam da ce dio ljudi konacno shvatiti da nije svejedno na koji nacin prolaze kroz preddiplomski studij. Poslodavcima pogotovo nije svejedno. Njima nije vazno sto ste polozili, nego sto ste naucili.


Iako uvijet za upis u srednje škole,kao i na diplomski studij nije znanje nego ocjene a nažalost dobra ocjena ne povlači uvijek kvalitetno znanje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 10:35 ned, 29. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.M_G"][quote="krcko"]
Ja se nadam da ce dio ljudi konacno shvatiti da nije svejedno na koji nacin prolaze kroz preddiplomski studij. Poslodavcima pogotovo nije svejedno. Njima nije vazno sto ste polozili, nego sto ste naucili.[/quote]

Iako uvijet za upis u srednje škole,kao i na diplomski studij nije znanje nego ocjene a nažalost dobra ocjena ne povlači uvijek kvalitetno znanje.[/quote]

Dali predlažeš pisanje testa prije upisa diplomskog?

Gotovo jamčim da bi tada upisi na željeni studij bili tim grozniji.
Mr.M_G (napisa):
krcko (napisa):

Ja se nadam da ce dio ljudi konacno shvatiti da nije svejedno na koji nacin prolaze kroz preddiplomski studij. Poslodavcima pogotovo nije svejedno. Njima nije vazno sto ste polozili, nego sto ste naucili.


Iako uvijet za upis u srednje škole,kao i na diplomski studij nije znanje nego ocjene a nažalost dobra ocjena ne povlači uvijek kvalitetno znanje.


Dali predlažeš pisanje testa prije upisa diplomskog?

Gotovo jamčim da bi tada upisi na željeni studij bili tim grozniji.



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 11:30 ned, 29. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"][quote="Mr.M_G"][quote="krcko"]
Ja se nadam da ce dio ljudi konacno shvatiti da nije svejedno na koji nacin prolaze kroz preddiplomski studij. Poslodavcima pogotovo nije svejedno. Njima nije vazno sto ste polozili, nego sto ste naucili.[/quote]

Iako uvijet za upis u srednje škole,kao i na diplomski studij nije znanje nego ocjene a nažalost dobra ocjena ne povlači uvijek kvalitetno znanje.[/quote]

Dali predlažeš pisanje testa prije upisa diplomskog?

Gotovo jamčim da bi tada upisi na željeni studij bili tim grozniji.[/quote]
Bilo bi zanimljivo stavit test, i to test na kojem postoji neki prag.
Mislim da bi na svim smjerovima bilo mjesta na drugom roku.
:?
RonnieColeman (napisa):
Mr.M_G (napisa):
krcko (napisa):

Ja se nadam da ce dio ljudi konacno shvatiti da nije svejedno na koji nacin prolaze kroz preddiplomski studij. Poslodavcima pogotovo nije svejedno. Njima nije vazno sto ste polozili, nego sto ste naucili.


Iako uvijet za upis u srednje škole,kao i na diplomski studij nije znanje nego ocjene a nažalost dobra ocjena ne povlači uvijek kvalitetno znanje.


Dali predlažeš pisanje testa prije upisa diplomskog?

Gotovo jamčim da bi tada upisi na željeni studij bili tim grozniji.

Bilo bi zanimljivo stavit test, i to test na kojem postoji neki prag.
Mislim da bi na svim smjerovima bilo mjesta na drugom roku.
Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 11:52 ned, 29. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"][quote="Mr.M_G"][quote="krcko"]
Ja se nadam da ce dio ljudi konacno shvatiti da nije svejedno na koji nacin prolaze kroz preddiplomski studij. Poslodavcima pogotovo nije svejedno. Njima nije vazno sto ste polozili, nego sto ste naucili.[/quote]

Iako uvijet za upis u srednje škole,kao i na diplomski studij nije znanje nego ocjene a nažalost dobra ocjena ne povlači uvijek kvalitetno znanje.[/quote]

Dali predlažeš pisanje testa prije upisa diplomskog?

Gotovo jamčim da bi tada upisi na željeni studij bili tim grozniji.[/quote]

Ništa ja ne predlažem. Ja sam samo rekao da ocjena ne osigurava kvalitetno znanje.Svi znamo da petica iz svih škola ne vrijedi jednako, a mislim da će se i dobar dio kolega složiti da nije svejedno niti kod kojeg si profesora položio koji kolegij (primjerice jedan profesor drži usmeni drugi ne itd...)
RonnieColeman (napisa):
Mr.M_G (napisa):
krcko (napisa):

Ja se nadam da ce dio ljudi konacno shvatiti da nije svejedno na koji nacin prolaze kroz preddiplomski studij. Poslodavcima pogotovo nije svejedno. Njima nije vazno sto ste polozili, nego sto ste naucili.


Iako uvijet za upis u srednje škole,kao i na diplomski studij nije znanje nego ocjene a nažalost dobra ocjena ne povlači uvijek kvalitetno znanje.


Dali predlažeš pisanje testa prije upisa diplomskog?

Gotovo jamčim da bi tada upisi na željeni studij bili tim grozniji.


Ništa ja ne predlažem. Ja sam samo rekao da ocjena ne osigurava kvalitetno znanje.Svi znamo da petica iz svih škola ne vrijedi jednako, a mislim da će se i dobar dio kolega složiti da nije svejedno niti kod kojeg si profesora položio koji kolegij (primjerice jedan profesor drži usmeni drugi ne itd...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 12:59 ned, 29. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.M_G"]
Ja sam samo rekao da ocjena ne osigurava kvalitetno znanje.Svi znamo da petica iz svih škola ne vrijedi jednako, a mislim da će se i dobar dio kolega složiti da nije svejedno niti kod kojeg si profesora položio koji kolegij (primjerice jedan profesor drži usmeni drugi ne itd...)[/quote]

To je trivijalan zaključak.

Ta svi smo bili, ili jesmo, uronjeni u obrazovni sustav.

Čovjeka ocjenjuje čovjek, ne robot, dakle podložnost subjektivizmu je neminovna. Da ne spominjem one spretnije pa prepisuju. ;)
Mr.M_G (napisa):

Ja sam samo rekao da ocjena ne osigurava kvalitetno znanje.Svi znamo da petica iz svih škola ne vrijedi jednako, a mislim da će se i dobar dio kolega složiti da nije svejedno niti kod kojeg si profesora položio koji kolegij (primjerice jedan profesor drži usmeni drugi ne itd...)


To je trivijalan zaključak.

Ta svi smo bili, ili jesmo, uronjeni u obrazovni sustav.

Čovjeka ocjenjuje čovjek, ne robot, dakle podložnost subjektivizmu je neminovna. Da ne spominjem one spretnije pa prepisuju. Wink



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 15:26 ned, 29. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"]

To je trivijalan zaključak.

Ta svi smo bili, ili jesmo, uronjeni u obrazovni sustav.

Čovjeka ocjenjuje čovjek, ne robot, dakle podložnost subjektivizmu je neminovna. Da ne spominjem one spretnije pa prepisuju. ;)[/quote]

Ja sam sam mislio na usmeni dio ispita,koji na istom kolegiju jedan profesor održi a drugi ne (tu pogotovo profitiraju oni spretniji :) ), a ne na objektivnost.

U potpunosti se slažem s profesorom Krčadincem da se kroz studij ne bi trebalo moći provući kako god i dobiti dipomu,samo nisam siguran da je to u ovakvom sustavu moguće.

Primjer:poznajem kolegicu koja je upisala nastavnički diplomski i to sa prosjekom >4,a nije znala riješiti običnu trigonometrijsku jednadžbu.
Ovo mi je zanimljiv primjer jer sam primijetio da dosta srednjoškolskih profesora ovaj dio gradiva proleti ili u potpunosti izbaci jer kao učenicima je teško,a realnost je zapravo malo drugačija :)
RonnieColeman (napisa):


To je trivijalan zaključak.

Ta svi smo bili, ili jesmo, uronjeni u obrazovni sustav.

Čovjeka ocjenjuje čovjek, ne robot, dakle podložnost subjektivizmu je neminovna. Da ne spominjem one spretnije pa prepisuju. Wink


Ja sam sam mislio na usmeni dio ispita,koji na istom kolegiju jedan profesor održi a drugi ne (tu pogotovo profitiraju oni spretniji Smile ), a ne na objektivnost.

U potpunosti se slažem s profesorom Krčadincem da se kroz studij ne bi trebalo moći provući kako god i dobiti dipomu,samo nisam siguran da je to u ovakvom sustavu moguće.

Primjer:poznajem kolegicu koja je upisala nastavnički diplomski i to sa prosjekom >4,a nije znala riješiti običnu trigonometrijsku jednadžbu.
Ovo mi je zanimljiv primjer jer sam primijetio da dosta srednjoškolskih profesora ovaj dio gradiva proleti ili u potpunosti izbaci jer kao učenicima je teško,a realnost je zapravo malo drugačija Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan