Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pomoć kod upisa (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:51 sri, 26. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]Ali opet me sada nešto muči, ja nisam položila baze podataka, a s obzirom da je to preduvjet za RP2 studomat mi ga ne nudi, no na stranici RP2 piše da se ta dva predmeta mogu slušat paralelno. Je li to znači da uz neku molbu(koju?) mogu dobiti upis tog predmeta?[/quote]

Presudno je ono sto pise u [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=5324]redu predavanja[/url]. RP2 s ISVU sifrom 45695 ima prethodnik Baze podataka i ne mozes ga upisati dok ih ne polozis. Predmetni nastavnik ne moze samostalno mijenjati prethodnike tako da nesto napise na webu, ali moze uputiti prijedlog za promjenu prethodnika nadleznom Vijecu. Nikakav takav prijedlog nismo dobili za RP2 pa do daljneg ostaje stanje kakvo je u redu predavanja i u studomatu :amen:

[size=9][color=#999999]Added after 6 minutes:[/color][/size]

[quote="malimis"]Da li se kod placanja godine gledaju ECTS-i iz Studentskih natjecanja iz matematike ako ga upisemo kao fakultativni kolegij?Tj ako imamo 26 ECTS i upisemo Studentska natjecanja iz matematike koja nose 4ECTS, moramo li onda placati punu skolarinu?[/quote]

ECTS bodovi iz fakultativnih i drugih neobaveznih predmeta ne mogu nikako smanjiti participaciju, ali mogu je povecati ako ih upisete i ne uspijete poloziti. Detaljna pravila imate [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4236&sec=284]ovdje[/url].

Moj savjet je da [b]ne[/b] upisujete Studentska natjecanja zbog ECTS bodova i slicnih razloga. Upisite taj predmet samo ako vam je napeto rjesavanje teskih natjecateljskih zadataka i ako vam to stvarno lezi.
Megy Poe (napisa):
Ali opet me sada nešto muči, ja nisam položila baze podataka, a s obzirom da je to preduvjet za RP2 studomat mi ga ne nudi, no na stranici RP2 piše da se ta dva predmeta mogu slušat paralelno. Je li to znači da uz neku molbu(koju?) mogu dobiti upis tog predmeta?


Presudno je ono sto pise u redu predavanja. RP2 s ISVU sifrom 45695 ima prethodnik Baze podataka i ne mozes ga upisati dok ih ne polozis. Predmetni nastavnik ne moze samostalno mijenjati prethodnike tako da nesto napise na webu, ali moze uputiti prijedlog za promjenu prethodnika nadleznom Vijecu. Nikakav takav prijedlog nismo dobili za RP2 pa do daljneg ostaje stanje kakvo je u redu predavanja i u studomatu Ajde, dosta vise...

Added after 6 minutes:

malimis (napisa):
Da li se kod placanja godine gledaju ECTS-i iz Studentskih natjecanja iz matematike ako ga upisemo kao fakultativni kolegij?Tj ako imamo 26 ECTS i upisemo Studentska natjecanja iz matematike koja nose 4ECTS, moramo li onda placati punu skolarinu?


ECTS bodovi iz fakultativnih i drugih neobaveznih predmeta ne mogu nikako smanjiti participaciju, ali mogu je povecati ako ih upisete i ne uspijete poloziti. Detaljna pravila imate ovdje.

Moj savjet je da ne upisujete Studentska natjecanja zbog ECTS bodova i slicnih razloga. Upisite taj predmet samo ako vam je napeto rjesavanje teskih natjecateljskih zadataka i ako vam to stvarno lezi.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 12:58 sri, 26. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Megy Poe"]Ali opet me sada nešto muči, ja nisam položila baze podataka, a s obzirom da je to preduvjet za RP2 studomat mi ga ne nudi, no na stranici RP2 piše da se ta dva predmeta mogu slušat paralelno. Je li to znači da uz neku molbu(koju?) mogu dobiti upis tog predmeta?[/quote]

Presudno je ono sto pise u [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=5324]redu predavanja[/url]. RP2 s ISVU sifrom 45695 ima prethodnik Baze podataka i ne mozes ga upisati dok ih ne polozis. Predmetni nastavnik ne moze samostalno mijenjati prethodnike tako da nesto napise na webu, ali moze uputiti prijedlog za promjenu prethodnika nadleznom Vijecu. Nikakav takav prijedlog nismo dobili za RP2 pa do daljneg ostaje stanje kakvo je u redu predavanja i u studomatu :amen:

[size=9][color=#999999]Added after 6 minutes:[/color][/size]

Samo želim komentirat da je glupo što onda RP2 spada u prvu godinu kad ga se na prvoj godini ne može upisat(predmeti su u istom semestru na istoj godini)
[quote="krcko"]
Megy Poe (napisa):
Ali opet me sada nešto muči, ja nisam položila baze podataka, a s obzirom da je to preduvjet za RP2 studomat mi ga ne nudi, no na stranici RP2 piše da se ta dva predmeta mogu slušat paralelno. Je li to znači da uz neku molbu(koju?) mogu dobiti upis tog predmeta?


Presudno je ono sto pise u redu predavanja. RP2 s ISVU sifrom 45695 ima prethodnik Baze podataka i ne mozes ga upisati dok ih ne polozis. Predmetni nastavnik ne moze samostalno mijenjati prethodnike tako da nesto napise na webu, ali moze uputiti prijedlog za promjenu prethodnika nadleznom Vijecu. Nikakav takav prijedlog nismo dobili za RP2 pa do daljneg ostaje stanje kakvo je u redu predavanja i u studomatu Ajde, dosta vise...

Added after 6 minutes:

Samo želim komentirat da je glupo što onda RP2 spada u prvu godinu kad ga se na prvoj godini ne može upisat(predmeti su u istom semestru na istoj godini)




Zadnja promjena: Megy Poe; 13:11 sri, 26. 2. 2014; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 13:11 sri, 26. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Presudno je ono sto pise u [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=5324]redu predavanja[/url]. RP2 s ISVU sifrom 45695 ima prethodnik Baze podataka i ne mozes ga upisati dok ih ne polozis. Predmetni nastavnik ne moze samostalno mijenjati prethodnike tako da nesto napise na webu, ali moze uputiti prijedlog za promjenu prethodnika nadleznom Vijecu. Nikakav takav prijedlog nismo dobili za RP2 pa do daljneg ostaje stanje kakvo je u redu predavanja i u studomatu :amen:
[/quote]

Ali to nema smisla. Oba kolegija su redovita na prvoj godini racunarstva. Sto to znaci da ako netko nije polozio baze na preddiplomskom odmah mora studirati godinu vise (ili na 2. godini upisati jedan kolegij vise) jer je netko stavio da je prethodnik za kolegij na prvoj godini, kolegij sa prve godine (u istom semestru) koji jos nitko nije slusao jer nije mogao :S

Takoder, svih prijasnjih godina, studenti koji nisu slusali baze na preddiplomskom, paralelno su slusali RP2 i baze (s obzirom da su oba obavezna). I ako se dobro sjecam, prethodnih godina u redu predavanja je pisalo da se to moze slusati paralelno (ne mogu naci nikakav stari RP da provjerim informaciju), ali sam siguran da se to dozvoljavalo jer sam slusao s kolegama RP2 koji su paralelno slusali i baze.
krcko (napisa):

Presudno je ono sto pise u redu predavanja. RP2 s ISVU sifrom 45695 ima prethodnik Baze podataka i ne mozes ga upisati dok ih ne polozis. Predmetni nastavnik ne moze samostalno mijenjati prethodnike tako da nesto napise na webu, ali moze uputiti prijedlog za promjenu prethodnika nadleznom Vijecu. Nikakav takav prijedlog nismo dobili za RP2 pa do daljneg ostaje stanje kakvo je u redu predavanja i u studomatu Ajde, dosta vise...


Ali to nema smisla. Oba kolegija su redovita na prvoj godini racunarstva. Sto to znaci da ako netko nije polozio baze na preddiplomskom odmah mora studirati godinu vise (ili na 2. godini upisati jedan kolegij vise) jer je netko stavio da je prethodnik za kolegij na prvoj godini, kolegij sa prve godine (u istom semestru) koji jos nitko nije slusao jer nije mogao :S

Takoder, svih prijasnjih godina, studenti koji nisu slusali baze na preddiplomskom, paralelno su slusali RP2 i baze (s obzirom da su oba obavezna). I ako se dobro sjecam, prethodnih godina u redu predavanja je pisalo da se to moze slusati paralelno (ne mogu naci nikakav stari RP da provjerim informaciju), ali sam siguran da se to dozvoljavalo jer sam slusao s kolegama RP2 koji su paralelno slusali i baze.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:50 sri, 26. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kontaktirajte nastavnika ili voditeljicu diplomskog studija RM i recite im. Od pisanja po forumu nece se nista promijeniti. Svih prethodnih godina taj prethodnik je pisao u redu predavanja, inace ga ne bi bilo ni ove godine.
Kontaktirajte nastavnika ili voditeljicu diplomskog studija RM i recite im. Od pisanja po forumu nece se nista promijeniti. Svih prethodnih godina taj prethodnik je pisao u redu predavanja, inace ga ne bi bilo ni ove godine.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
gljividus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2012. (22:18:49)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:41 sri, 26. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima me nešto... Ako sam položila oba izborna kolegija koja sam uzela i nisam zadovoljna ocjenom jednog, mogu li upisati još jedan izborni( valjda to uz molbu?) i hoće li se na upisu za diplomski gledati dvije najbolje ocjene od ta tri izborna ili..? hvala puno :)
Zanima me nešto... Ako sam položila oba izborna kolegija koja sam uzela i nisam zadovoljna ocjenom jednog, mogu li upisati još jedan izborni( valjda to uz molbu?) i hoće li se na upisu za diplomski gledati dvije najbolje ocjene od ta tri izborna ili..? hvala puno Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:40 sri, 26. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije završetka preddiplomskog popunjavat ces obrazac na kojem ces napisati koji od visestruko polozenih izbornih ulaze u 180 ECTS-a za razredbeni postupak. Ti koje navedes ce se gledati.
Prije završetka preddiplomskog popunjavat ces obrazac na kojem ces napisati koji od visestruko polozenih izbornih ulaze u 180 ECTS-a za razredbeni postupak. Ti koje navedes ce se gledati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
gljividus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2012. (22:18:49)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 8:27 čet, 27. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala! I oba mogu biti na primjer iiz ljetnog semestra?
Hvala! I oba mogu biti na primjer iiz ljetnog semestra?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:28 čet, 27. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Biraš samo između "zamjenjivih" izbornih. Ako su na istom popisu u [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=5324]redu predavanja[/url], onda su zamjenjivi.
Biraš samo između "zamjenjivih" izbornih. Ako su na istom popisu u redu predavanja, onda su zamjenjivi.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 13:58 čet, 27. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sad sam već zabrinut :shock:

Profesorica iz engleskog je rekla da će odmah odnijeti u referadu popis, a to je bilo prije dva tjedna. Jel kojim slučajem ima još netko a da mu nije engleski upisan u studomat ili bi trebao polako u referadu?
Sad sam već zabrinut Shocked

Profesorica iz engleskog je rekla da će odmah odnijeti u referadu popis, a to je bilo prije dva tjedna. Jel kojim slučajem ima još netko a da mu nije engleski upisan u studomat ili bi trebao polako u referadu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
white_butterfly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2011. (17:44:57)
Postovi: (40)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 15:09 pet, 28. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

koje predmete inženjeri mogu upisati s nastavničkog smjera u ljetnom semestru?
koje predmete inženjeri mogu upisati s nastavničkog smjera u ljetnom semestru?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinkvina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2014. (12:22:23)
Postovi: (A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:42 ned, 2. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="white_butterfly"]koje predmete inženjeri mogu upisati s nastavničkog smjera u ljetnom semestru?[/quote]to i mene zanima :) imam polozenu elementarnu.
white_butterfly (napisa):
koje predmete inženjeri mogu upisati s nastavničkog smjera u ljetnom semestru?
to i mene zanima Smile imam polozenu elementarnu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:01 pon, 3. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod upisa predmeta iz drugog studija nema garancije da ce ista biti odobreno. Mogu samo reci koji se ne mogu upisivati: oni za koje postoji ekvivalent u vlastitom studijskom programu i oni za koje nisu polozeni prethodnici (ili ekvivalenti prethodnika). Preporucujem razgovor s voditeljem studija i [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=4838]molbu[/url] ako pronadjete nesto sto vas zanima. Molba kosta 100 kn bila odobrena ili odbijena.

Nemojte upisivati predmete iz drugih studija zbog Pokemon mentaliteta ("moram skupit sto vise ECTS bodova") ili zbog smanjivanja participacije. Svrha studiranja nisu ECTS bodovi nego znanje, a participacija vam sigurno nece biti manja. Moze samo biti veca.
[img]http://nintendo3dscommunity.com/public/style_emoticons/default/pikachu.gif[/img]
Kod upisa predmeta iz drugog studija nema garancije da ce ista biti odobreno. Mogu samo reci koji se ne mogu upisivati: oni za koje postoji ekvivalent u vlastitom studijskom programu i oni za koje nisu polozeni prethodnici (ili ekvivalenti prethodnika). Preporucujem razgovor s voditeljem studija i molbu ako pronadjete nesto sto vas zanima. Molba kosta 100 kn bila odobrena ili odbijena.

Nemojte upisivati predmete iz drugih studija zbog Pokemon mentaliteta ("moram skupit sto vise ECTS bodova") ili zbog smanjivanja participacije. Svrha studiranja nisu ECTS bodovi nego znanje, a participacija vam sigurno nece biti manja. Moze samo biti veca.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 23:23 pon, 3. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislio sam da je Pokemon mentalitet "moram skupit sve", a ne "moram ih skupiti sto vise"... :D
Mislio sam da je Pokemon mentalitet "moram skupit sve", a ne "moram ih skupiti sto vise"... Very Happy



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:22 uto, 4. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa to i nije los mentalitet ako se radi o ECTS bodovima iz vlastitog decka, pardon studijskog programa :)
Pa to i nije los mentalitet ako se radi o ECTS bodovima iz vlastitog decka, pardon studijskog programa Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
sloth
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 03. 2014. (14:25:13)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:20 sri, 5. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja bih trebala pomoć. Naime, pala sam MA1, te ju, naravno, ne mogu upisati u ljetnom semestru, a svi ostali kolegiji mi zajedno nose 21 ECTS bod, dok mi treba 25-35 za upis. Moram li ja onda upisati Studentska natjecanja jer je to jedini način da sakupim dovoljno bodova za upis ili možda postoji neki drugi način?
I ja bih trebala pomoć. Naime, pala sam MA1, te ju, naravno, ne mogu upisati u ljetnom semestru, a svi ostali kolegiji mi zajedno nose 21 ECTS bod, dok mi treba 25-35 za upis. Moram li ja onda upisati Studentska natjecanja jer je to jedini način da sakupim dovoljno bodova za upis ili možda postoji neki drugi način?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 15:38 sri, 5. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sloth"]I ja bih trebala pomoć. Naime, pala sam MA1, te ju, naravno, ne mogu upisati u ljetnom semestru, a svi ostali kolegiji mi zajedno nose 21 ECTS bod, dok mi treba 25-35 za upis. Moram li ja onda upisati Studentska natjecanja jer je to jedini način da sakupim dovoljno bodova za upis ili možda postoji neki drugi način?[/quote]

Upišeš sve što ti studomat nudi tj. da skupiš barem tih 25 ECTS-a i onda napišeš molbu da ti se poništi upis onih kolegija koje ne želiš slušati.

Univerzalni obrazac -> Ostalo
[url]http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=3606&sec=279[/url]

Drugačije nejde jer ako ti studomat nudi, onda baš moraš upisati tako da bude minimalno 25 ECTS-a, ali ako ne želiš slušati taj kolegij, možeš ga poništiti.
sloth (napisa):
I ja bih trebala pomoć. Naime, pala sam MA1, te ju, naravno, ne mogu upisati u ljetnom semestru, a svi ostali kolegiji mi zajedno nose 21 ECTS bod, dok mi treba 25-35 za upis. Moram li ja onda upisati Studentska natjecanja jer je to jedini način da sakupim dovoljno bodova za upis ili možda postoji neki drugi način?


Upišeš sve što ti studomat nudi tj. da skupiš barem tih 25 ECTS-a i onda napišeš molbu da ti se poništi upis onih kolegija koje ne želiš slušati.

Univerzalni obrazac → Ostalo
http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=3606&sec=279

Drugačije nejde jer ako ti studomat nudi, onda baš moraš upisati tako da bude minimalno 25 ECTS-a, ali ako ne želiš slušati taj kolegij, možeš ga poništiti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:20 sri, 5. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sloth"]I ja bih trebala pomoć. Naime, pala sam MA1, te ju, naravno, ne mogu upisati u ljetnom semestru, a svi ostali kolegiji mi zajedno nose 21 ECTS bod, dok mi treba 25-35 za upis. Moram li ja onda upisati Studentska natjecanja jer je to jedini način da sakupim dovoljno bodova za upis ili možda postoji neki drugi način?[/quote]

Ne treba ti 25-35 ECTS-a za upis. Ako ne mozes upisati 25 ECTS-a zbog nepolozenih prethodnika, upisat ces manje od 25. Moj je iskreni savjet da ne upisujes Studentska natjecanja ako si pala MA1. ECTS bodove stjeces samo ako polozis kolegij, a inace upisani nepolozeni predmeti mogu biti razlog za placanje vece participacije.
sloth (napisa):
I ja bih trebala pomoć. Naime, pala sam MA1, te ju, naravno, ne mogu upisati u ljetnom semestru, a svi ostali kolegiji mi zajedno nose 21 ECTS bod, dok mi treba 25-35 za upis. Moram li ja onda upisati Studentska natjecanja jer je to jedini način da sakupim dovoljno bodova za upis ili možda postoji neki drugi način?


Ne treba ti 25-35 ECTS-a za upis. Ako ne mozes upisati 25 ECTS-a zbog nepolozenih prethodnika, upisat ces manje od 25. Moj je iskreni savjet da ne upisujes Studentska natjecanja ako si pala MA1. ECTS bodove stjeces samo ako polozis kolegij, a inace upisani nepolozeni predmeti mogu biti razlog za placanje vece participacije.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 21:34 sri, 5. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

taj studomat me jako ljuti zbog takvih stvari... morat cu pokrenut istragu koga ispitivat po tom pitanju da se promjene takve bedastoce (krcko, uskoro se cujemo po tom pitanju :) ). mene je to kostalo pada 2 kolegija koja sam morao upisati a nisam htio (naravno da sam ih ove godine fino i platio, jako glup sistem koji je uveden, blazeno nase sveuciliste).
jako bedasta pravila ponekad
taj studomat me jako ljuti zbog takvih stvari... morat cu pokrenut istragu koga ispitivat po tom pitanju da se promjene takve bedastoce (krcko, uskoro se cujemo po tom pitanju Smile ). mene je to kostalo pada 2 kolegija koja sam morao upisati a nisam htio (naravno da sam ih ove godine fino i platio, jako glup sistem koji je uveden, blazeno nase sveuciliste).
jako bedasta pravila ponekad



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sloth
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 03. 2014. (14:25:13)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:42 sri, 5. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="sloth"]I ja bih trebala pomoć. Naime, pala sam MA1, te ju, naravno, ne mogu upisati u ljetnom semestru, a svi ostali kolegiji mi zajedno nose 21 ECTS bod, dok mi treba 25-35 za upis. Moram li ja onda upisati Studentska natjecanja jer je to jedini način da sakupim dovoljno bodova za upis ili možda postoji neki drugi način?[/quote]

Ne treba ti 25-35 ECTS-a za upis. Ako ne mozes upisati 25 ECTS-a zbog nepolozenih prethodnika, upisat ces manje od 25. Moj je iskreni savjet da ne upisujes Studentska natjecanja ako si pala MA1. ECTS bodove stjeces samo ako polozis kolegij, a inace upisani nepolozeni predmeti mogu biti razlog za placanje vece participacije.[/quote]

Šta da onda radim? Da upišem, pa pišem tu molbu ili da se obratim nekom u referadi za pomoć. Ne mogu upisati godinu preko studomata u protivnom. :(
krcko (napisa):
sloth (napisa):
I ja bih trebala pomoć. Naime, pala sam MA1, te ju, naravno, ne mogu upisati u ljetnom semestru, a svi ostali kolegiji mi zajedno nose 21 ECTS bod, dok mi treba 25-35 za upis. Moram li ja onda upisati Studentska natjecanja jer je to jedini način da sakupim dovoljno bodova za upis ili možda postoji neki drugi način?


Ne treba ti 25-35 ECTS-a za upis. Ako ne mozes upisati 25 ECTS-a zbog nepolozenih prethodnika, upisat ces manje od 25. Moj je iskreni savjet da ne upisujes Studentska natjecanja ako si pala MA1. ECTS bodove stjeces samo ako polozis kolegij, a inace upisani nepolozeni predmeti mogu biti razlog za placanje vece participacije.


Šta da onda radim? Da upišem, pa pišem tu molbu ili da se obratim nekom u referadi za pomoć. Ne mogu upisati godinu preko studomata u protivnom. Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 22:28 sri, 5. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam već 2 puta tako radio i ovaj semestar ću isto napraviti. Samo studomat traži 25+ ECTS-a, ti možeš upisati i manje tako da napišeš molbu da ti se poništi upisani kolegij.

Znači, preko studomata upiši sve ono što hoćeš (i možeš) + ono što ti fali da bude 25 ECTS-a tj. da te studomat ostavi na miru i najkasnije do kraja idućeg tjedna odneseš molbu i indeks da ti ponište upis tog/tih kolegija koje ne želiš/ne stigneš slušati.

Kod mene je recimo prva dva puta bila situacija da sam se već prije upisao (imao sam sreće pa su ocjene u studomatu bile vrlo brzo unešene) i onda kasnije (prva dva tjedna nastave) poništio "neželjene" kolegije tako što sam donio indeks i molbu, odmah sam dobio pečat "službeno poništeno" u indeks i maknuto mi je odmah sa studomata, doslovno 2 minute.
Ja sam već 2 puta tako radio i ovaj semestar ću isto napraviti. Samo studomat traži 25+ ECTS-a, ti možeš upisati i manje tako da napišeš molbu da ti se poništi upisani kolegij.

Znači, preko studomata upiši sve ono što hoćeš (i možeš) + ono što ti fali da bude 25 ECTS-a tj. da te studomat ostavi na miru i najkasnije do kraja idućeg tjedna odneseš molbu i indeks da ti ponište upis tog/tih kolegija koje ne želiš/ne stigneš slušati.

Kod mene je recimo prva dva puta bila situacija da sam se već prije upisao (imao sam sreće pa su ocjene u studomatu bile vrlo brzo unešene) i onda kasnije (prva dva tjedna nastave) poništio "neželjene" kolegije tako što sam donio indeks i molbu, odmah sam dobio pečat "službeno poništeno" u indeks i maknuto mi je odmah sa studomata, doslovno 2 minute.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan