Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Što pita prof. Ungar?
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Zivac
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 23. 02. 2004. (22:50:55)
Postovi: (B4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 30 - 20

PostPostano: 21:52 pet, 18. 2. 2005    Naslov: Što pita prof. Ungar? Citirajte i odgovorite

Točnije, pita li dokaz teorema o implicitnoj funkciji za vektorski slučaj i ostale teoreme koje nije rekao na satu npr. 4.18 i 4.19?
Točnije, pita li dokaz teorema o implicitnoj funkciji za vektorski slučaj i ostale teoreme koje nije rekao na satu npr. 4.18 i 4.19?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 22:48 pet, 18. 2. 2005    Naslov: Re: Što pita prof. Ungar? Citirajte i odgovorite

[quote="Zivac"]Točnije, pita li dokaz teorema o implicitnoj funkciji za vektorski slučaj i ostale teoreme koje nije rekao na satu npr. 4.18 i 4.19?[/quote]rekao je da dokaz vektorskog slucaja ne pita. a sto su ti tm-ovi 4.18 i 4.19 ne znam jer imamo valjda razlicita izdanja skripte i razlicitu numeraciju :)
Zivac (napisa):
Točnije, pita li dokaz teorema o implicitnoj funkciji za vektorski slučaj i ostale teoreme koje nije rekao na satu npr. 4.18 i 4.19?
rekao je da dokaz vektorskog slucaja ne pita. a sto su ti tm-ovi 4.18 i 4.19 ne znam jer imamo valjda razlicita izdanja skripte i razlicitu numeraciju Smile



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zivac
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 23. 02. 2004. (22:50:55)
Postovi: (B4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 30 - 20

PostPostano: 17:10 sub, 19. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Teorem 4.18
Neka je f:X->Y uniformno neprekidno preslikavanje metričkih prostora. Ako je (Pk)k Cauchyev niz u X onda je (f(Pk))k Cauchyev niz u Y.

Teorem 4.19
Neka su X i Y metrički prostori, A gust podskup od X, i neka je f:A->Y uniformno neprekidno preslikavanje. Ako je prostor Y potpun, onda se f može proširiti, i to na jedinstven način, na čitav X, tj. postoji jedno jedino neprekidno preslikavanje f^:X->Y takvo da je f^|A=f. Preslikavanje f^ čak je uniformno neprekidno.
Teorem 4.18
Neka je f:X->Y uniformno neprekidno preslikavanje metričkih prostora. Ako je (Pk)k Cauchyev niz u X onda je (f(Pk))k Cauchyev niz u Y.

Teorem 4.19
Neka su X i Y metrički prostori, A gust podskup od X, i neka je f:A->Y uniformno neprekidno preslikavanje. Ako je prostor Y potpun, onda se f može proširiti, i to na jedinstven način, na čitav X, tj. postoji jedno jedino neprekidno preslikavanje f^:X->Y takvo da je f^|A=f. Preslikavanje f^ čak je uniformno neprekidno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 17:51 sub, 19. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ofak. imas [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=16246#16246]ovdje[/url] hrpu pitanja koja su skupljana sa usmenih, i tamo tvrde da nisu vidili da je bas nekoga pitao nesto izvan toga. i na tom popisu se ne spominju ti teoremi.
imam i ja neke papire s kolekcijom pitanja s usmenih (ima u skriptarnici!), nisam sigurna jesu li to isti (cini mi se da je ovo na forumu malo opseznije) i na njima isto nema tih teorema. naravno, nitko se nece ljutit ako ih ti naucis ;)
znaci, vidimo se u utorak na usmenom? :)

p.s. sad sam skuzila da je medu pitanjima potpuno preskoceno poglavlje s diferencijalima, pa cisto ... e :)
ofak. imas ovdje hrpu pitanja koja su skupljana sa usmenih, i tamo tvrde da nisu vidili da je bas nekoga pitao nesto izvan toga. i na tom popisu se ne spominju ti teoremi.
imam i ja neke papire s kolekcijom pitanja s usmenih (ima u skriptarnici!), nisam sigurna jesu li to isti (cini mi se da je ovo na forumu malo opseznije) i na njima isto nema tih teorema. naravno, nitko se nece ljutit ako ih ti naucis Wink
znaci, vidimo se u utorak na usmenom? Smile

p.s. sad sam skuzila da je medu pitanjima potpuno preskoceno poglavlje s diferencijalima, pa cisto ... e Smile



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (12:57:32)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:28 sub, 19. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

a da odes na usmeni jednom pa da vidis ha
a da odes na usmeni jednom pa da vidis ha



_________________
postoji samo jedno mjesto iz kojeg izidjes a nikad se ne vratis cijeli!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:13 sub, 19. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladen"]a da odes na usmeni jednom pa da vidis ha[/quote]

Treba vidjeti puno usmenih da bi se pohvatalo [b]sve[/b] sto pita. :roll: Zato su ovakve kolekcije (ref. Koryn link) korisne. 8)

@Zivac: Tm 4.18 je raspis po definicijama. :D Ako to cak i ja vidim, nece ti biti problem dokazati, sve i da te to pita... 8)

Tm 4.19 nije tako jako ocit, ali mislim da ni on nije nesto posebno tezak... :)

Inace, [b]ako se dobro sjecam[/b], prof. Ungar nema obicaj pitati ono sto nije ispredavao... 8)
mladen (napisa):
a da odes na usmeni jednom pa da vidis ha


Treba vidjeti puno usmenih da bi se pohvatalo sve sto pita. Rolling Eyes Zato su ovakve kolekcije (ref. Koryn link) korisne. Cool

@Zivac: Tm 4.18 je raspis po definicijama. Very Happy Ako to cak i ja vidim, nece ti biti problem dokazati, sve i da te to pita... Cool

Tm 4.19 nije tako jako ocit, ali mislim da ni on nije nesto posebno tezak... Smile

Inace, ako se dobro sjecam, prof. Ungar nema obicaj pitati ono sto nije ispredavao... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ashley
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 04. 2004. (22:54:03)
Postovi: (77)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 21:09 sub, 19. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Medu tim pitanjima nisam nasla particiju jedinice i Tietzeov tm. To prof. ne pita?
Ja sam bila na jednom usmenom i nije to pitao (ni 4.18 i 4.19), ali kako bih mogla po tome zakljucit da nikad ne pita?

[quote]a da odes na usmeni jednom pa da vidis ha[/quote]
Bio je tek jedan rok, sto smo mozda prosle godine trebali ic slusat te usmene???
Medu tim pitanjima nisam nasla particiju jedinice i Tietzeov tm. To prof. ne pita?
Ja sam bila na jednom usmenom i nije to pitao (ni 4.18 i 4.19), ali kako bih mogla po tome zakljucit da nikad ne pita?

Citat:
a da odes na usmeni jednom pa da vidis ha

Bio je tek jedan rok, sto smo mozda prosle godine trebali ic slusat te usmene???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 15:31 ned, 20. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad je usmeni za one koji su kolokvirali, a prijavili za 2 rok? znam da je u utorak i srijedu, ali ko je kad to ne znam. pa ako ko zna nek napise. hvala
kad je usmeni za one koji su kolokvirali, a prijavili za 2 rok? znam da je u utorak i srijedu, ali ko je kad to ne znam. pa ako ko zna nek napise. hvala


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan