Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

evo smo i mi u maloj hrvatskoj docekali adsl flatrate
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 16:36 pon, 21. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moj dojam adsl-a.

Odlucili smo uzeti (ima nas cetvoro) iskonovu flatrate adsl uslugu.
Otac ga je isao prijaviti. Tamo su ga tri puta strasili da nece moci ici na internet ako se ne prijavi na t-com internet pretplatu. Potpisao je iskljucivanje ISDN linije i ugradnju DSL-a preko analogne (linije). Nije se zbunio i rekao je da cemo uzeti preko Iskona (tri puta).
Nakon dva tjedna (imaju obavezu to uciniti u mjesec dana) dolaze radne ekipe i veselje je u kuci. Skidaju ISDN uredjaj sa zida i.. Odlaze. Kaze: "moram vam prvo ukloniti ISDN liniju da mi nakon toga mogu izdati [i]radni nalog za instalaciju adsl-a preko analogne linije[/i]"
Aha.. Blijedim i pitam kada ce to biti. On kaze "do kraja tjedna". Tri tjedna bez interneta kasnije, povlacimo vezu u t-comu i radna ekipa stize iduci dan, instaliravaju dsl modem i liniju. Na radnom nalogu kojeg potpisete da potvrdite da ste primili adsl modem automatski dobite username i password za t-comovu baznu pretplatu od 100kn mjesecno :!: :evil:
Dva dana kasnije stize i pismo od t-coma u kojem nas obavjestavaju da smo dobili "username i password" za DSL start (ili kakogaveczovu) internet uslugu. Zovem sluzbu za korisnike i zlostavljam operatera koji kaze da cemo morati ici u centralu da zatrazimo raskid ugovora (kojega nismo ni trazili ni potpisali i dapace opetavano naglasavali da ga nezelimo) te da ce nam poslati racun na kraju mjeseca :blueshock:
Nakon 5 dana stize i drugo pismo. Za DRUGI username i password, za istu uslugu :!: :blueshock: (u to vrijeme vec tjedan dana pristupam internetu preko iskona)

No, dsl modem pravi probleme. Gubi kontakt sa mrezom svako malo, po 16 sati dnevno nema pristupa internetu. Resetiranje modema vise ne pomaze i zovem montere da to srede. Monter dodje nakon tjedan dana i upali i ugasi modem i kaze "sada ce biti u redu". Ja ludim na njihovu tehnicku podrsku te ovi posalju druge montere i zamjene uredjaj. Masina radi dosta dobro i ne vise od 4 sata dnevno nema pristup netu :roll:
Tokom dva tjedna se stvari pomalo pogorsavaju i dodje do tocke 8-10 sati dnevno offlinea.
Opet ludim na montazne ekipe i oni kazu da su vec imali taj problem, da taj model Siemensovog (C-010) modema ima teeeeesku fobiju od padova napona kakvi su cesti u tom kvartu.

Kaze: "kupite si stabilizator" :shock: kazem da si necu "si kupiti stabilizator" zbog njihove retardirane opreme i tip kaze da mi on to ne moze instalirati i preporuci usb modem. Objasnim zasto mi je usb modem paklena gnjavaza (od novog kernela do kombinatorike sa pci slotovljem) i da ocu drugi model ethernet modema. On kaze da nemaju drugi model(http://www.tportal.hr/maxadsl/fset.html) :roll: i kaze da ce dofurati danas navecer usb modem pa da bar vidimo jel problem u naponu.

U svakom slucaju, pazite se ako ocete Iskonovu uslugu i pazite se ako uzimate ethernet adsl modem.
Moj dojam adsl-a.

Odlucili smo uzeti (ima nas cetvoro) iskonovu flatrate adsl uslugu.
Otac ga je isao prijaviti. Tamo su ga tri puta strasili da nece moci ici na internet ako se ne prijavi na t-com internet pretplatu. Potpisao je iskljucivanje ISDN linije i ugradnju DSL-a preko analogne (linije). Nije se zbunio i rekao je da cemo uzeti preko Iskona (tri puta).
Nakon dva tjedna (imaju obavezu to uciniti u mjesec dana) dolaze radne ekipe i veselje je u kuci. Skidaju ISDN uredjaj sa zida i.. Odlaze. Kaze: "moram vam prvo ukloniti ISDN liniju da mi nakon toga mogu izdati radni nalog za instalaciju adsl-a preko analogne linije"
Aha.. Blijedim i pitam kada ce to biti. On kaze "do kraja tjedna". Tri tjedna bez interneta kasnije, povlacimo vezu u t-comu i radna ekipa stize iduci dan, instaliravaju dsl modem i liniju. Na radnom nalogu kojeg potpisete da potvrdite da ste primili adsl modem automatski dobite username i password za t-comovu baznu pretplatu od 100kn mjesecno Exclamation Evil or Very Mad
Dva dana kasnije stize i pismo od t-coma u kojem nas obavjestavaju da smo dobili "username i password" za DSL start (ili kakogaveczovu) internet uslugu. Zovem sluzbu za korisnike i zlostavljam operatera koji kaze da cemo morati ici u centralu da zatrazimo raskid ugovora (kojega nismo ni trazili ni potpisali i dapace opetavano naglasavali da ga nezelimo) te da ce nam poslati racun na kraju mjeseca Disaster!!!
Nakon 5 dana stize i drugo pismo. Za DRUGI username i password, za istu uslugu Exclamation Disaster!!! (u to vrijeme vec tjedan dana pristupam internetu preko iskona)

No, dsl modem pravi probleme. Gubi kontakt sa mrezom svako malo, po 16 sati dnevno nema pristupa internetu. Resetiranje modema vise ne pomaze i zovem montere da to srede. Monter dodje nakon tjedan dana i upali i ugasi modem i kaze "sada ce biti u redu". Ja ludim na njihovu tehnicku podrsku te ovi posalju druge montere i zamjene uredjaj. Masina radi dosta dobro i ne vise od 4 sata dnevno nema pristup netu Rolling Eyes
Tokom dva tjedna se stvari pomalo pogorsavaju i dodje do tocke 8-10 sati dnevno offlinea.
Opet ludim na montazne ekipe i oni kazu da su vec imali taj problem, da taj model Siemensovog (C-010) modema ima teeeeesku fobiju od padova napona kakvi su cesti u tom kvartu.

Kaze: "kupite si stabilizator" Shocked kazem da si necu "si kupiti stabilizator" zbog njihove retardirane opreme i tip kaze da mi on to ne moze instalirati i preporuci usb modem. Objasnim zasto mi je usb modem paklena gnjavaza (od novog kernela do kombinatorike sa pci slotovljem) i da ocu drugi model ethernet modema. On kaze da nemaju drugi model(http://www.tportal.hr/maxadsl/fset.html) Rolling Eyes i kaze da ce dofurati danas navecer usb modem pa da bar vidimo jel problem u naponu.

U svakom slucaju, pazite se ako ocete Iskonovu uslugu i pazite se ako uzimate ethernet adsl modem.



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 21:29 pon, 21. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]
Ne znam za T-Com-ove adsl modeme, ali oni od kabelske rade bez problema sa CDCEther driverom iz 2.4.24 kernela :) (iz jednog knoppixa)

T-Com tvrdi da je cak i USB verzija kompatibilna sa linuxom, pretpostavljam sa istim driverom :-k

Moze netko to potvrditi sa knoppixom?

Btw: za sada nitko ne nudi stalnu ip adresu :?[/quote]

Imam ethernet modem i instalacija na Millenium, XP i Linux (Mandrake 10.1) je isla bez ikakvih problema, ali Knppix nisam uspio nagovoriti da radi, ali to je mozda zbog mojeg neznanja.

SickJedi
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):

Ne znam za T-Com-ove adsl modeme, ali oni od kabelske rade bez problema sa CDCEther driverom iz 2.4.24 kernela Smile (iz jednog knoppixa)

T-Com tvrdi da je cak i USB verzija kompatibilna sa linuxom, pretpostavljam sa istim driverom Think

Moze netko to potvrditi sa knoppixom?

Btw: za sada nitko ne nudi stalnu ip adresu Confused


Imam ethernet modem i instalacija na Millenium, XP i Linux (Mandrake 10.1) je isla bez ikakvih problema, ali Knppix nisam uspio nagovoriti da radi, ali to je mozda zbog mojeg neznanja.

SickJedi



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 21:45 pon, 21. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]Imam ethernet modem i instalacija na Millenium, XP i Linux (Mandrake 10.1) je isla bez ikakvih problema, ali Knppix nisam uspio nagovoriti da radi, ali to je mozda zbog mojeg neznanja.[/quote]
OK :roll: linux (bar do kernela 2.6.8 ) NE podrzava Siemens A-010-I modem (USB verzija) koji standardno T-Com isporucuje diljem svijeta. Googlanje nije dalo nikakve pametne rezultate, dapace ni pribliznu napomenu o kompatibilnosti sa ikakvim driverom niti da se na necem takvom radi (i to nakon sto sam se nacitao ceskih stranica gdje T-Comovi korisnici bespomocno pitaju za drivere :g:)

Ethernet modem je jedino sto sigurno i bez problema radi pod linuxom :?

Pod debianom (a knoppix je debian :-k) postoji program pppoeconf koji vise-manje automatski sve podesi. Na debianu stvar ide out-of-the box :) Jedini problem je ono stalno gubljenje veze (valjda) poradi napona, pa sam morao napraviti skriptu koja svako 15 sekundi provjerava jel moze pingat gatewaya :?

PS mozda si imao problem sa gatewayanjem? Za pppoe je najbolje staviti firewall skriptu u /etc/ppp/ip-up.d. Nazalost, ne razumijem zasto se na gubitku ip-a ne pozovu skripte iz ip-down.d :-k

Savjet: ako mozete preko xneta (kabelske) na net, ostavite se t-coma :? (obicni dhclient u interface i gotovo :) - i uredjaji koji se dobiju su motorole sa ethernet I usb prikljuckom i oboje provjereno radi sa linuxom)
SickJedi (napisa):
Imam ethernet modem i instalacija na Millenium, XP i Linux (Mandrake 10.1) je isla bez ikakvih problema, ali Knppix nisam uspio nagovoriti da radi, ali to je mozda zbog mojeg neznanja.

OK Rolling Eyes linux (bar do kernela 2.6.8 ) NE podrzava Siemens A-010-I modem (USB verzija) koji standardno T-Com isporucuje diljem svijeta. Googlanje nije dalo nikakve pametne rezultate, dapace ni pribliznu napomenu o kompatibilnosti sa ikakvim driverom niti da se na necem takvom radi (i to nakon sto sam se nacitao ceskih stranica gdje T-Comovi korisnici bespomocno pitaju za drivere Mr. Green)

Ethernet modem je jedino sto sigurno i bez problema radi pod linuxom Confused

Pod debianom (a knoppix je debian Think) postoji program pppoeconf koji vise-manje automatski sve podesi. Na debianu stvar ide out-of-the box Smile Jedini problem je ono stalno gubljenje veze (valjda) poradi napona, pa sam morao napraviti skriptu koja svako 15 sekundi provjerava jel moze pingat gatewaya Confused

PS mozda si imao problem sa gatewayanjem? Za pppoe je najbolje staviti firewall skriptu u /etc/ppp/ip-up.d. Nazalost, ne razumijem zasto se na gubitku ip-a ne pozovu skripte iz ip-down.d Think

Savjet: ako mozete preko xneta (kabelske) na net, ostavite se t-coma Confused (obicni dhclient u interface i gotovo Smile - i uredjaji koji se dobiju su motorole sa ethernet I usb prikljuckom i oboje provjereno radi sa linuxom)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 23:00 pon, 21. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

mi doma nismo imali problema sa modemom od dsl, tj. mi imamo onaj prvi modem koji su nudili za dsl, na pocetku. taj na sebi ima prikljucak i za ethernet i za usb! i nikad nije zezao!! 8) ak te vec zeza modem, zakaj si nekupis neki drugi, koji nije u ponudi od HT-a!! nebi trebao biti preskup! :grebgreb:
mi doma nismo imali problema sa modemom od dsl, tj. mi imamo onaj prvi modem koji su nudili za dsl, na pocetku. taj na sebi ima prikljucak i za ethernet i za usb! i nikad nije zezao!! Cool ak te vec zeza modem, zakaj si nekupis neki drugi, koji nije u ponudi od HT-a!! nebi trebao biti preskup! Kotacici rade 100 na sat



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 23:26 pon, 21. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]mi doma nismo imali problema sa modemom od dsl, tj. mi imamo onaj prvi modem koji su nudili za dsl, na pocetku. taj na sebi ima prikljucak i za ethernet i za usb! i nikad nije zezao!! 8) ak te vec zeza modem, zakaj si nekupis neki drugi, koji nije u ponudi od HT-a!! nebi trebao biti preskup! :grebgreb:[/quote]
Mozda neki interni 8) mozda i ocu, al nema ih bas na trzistu :?
filipnet (napisa):
mi doma nismo imali problema sa modemom od dsl, tj. mi imamo onaj prvi modem koji su nudili za dsl, na pocetku. taj na sebi ima prikljucak i za ethernet i za usb! i nikad nije zezao!! Cool ak te vec zeza modem, zakaj si nekupis neki drugi, koji nije u ponudi od HT-a!! nebi trebao biti preskup! Kotacici rade 100 na sat

Mozda neki interni Cool mozda i ocu, al nema ih bas na trzistu Confused



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:35 čet, 31. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ljudovi ne petljajte s modemima... uzmite si wifi .... :))
ljudovi ne petljajte s modemima... uzmite si wifi .... Smile)



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 13:36 sub, 16. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BigFOot"]a ako hocu ic na net sa svima u isto vrijeme, mogu stavit u jedan komp divje mrezne tako da mi jedna sluzi za komunikaciju s modemom, a druga ide u hub prema ostatku mreze. tako samo na taj komp s dvije mrezne stavim firewall i gotovo..[/quote]
http://programiranje.net/forum/viewtopic.php?t=1723
navodno je moguce ustekati ethernet modem drito u hub tako da svi ostali strojevi spojeni u hub mogu istovremeno ostvariti vezu na net. Moze netko potvrditi?
BigFOot (napisa):
a ako hocu ic na net sa svima u isto vrijeme, mogu stavit u jedan komp divje mrezne tako da mi jedna sluzi za komunikaciju s modemom, a druga ide u hub prema ostatku mreze. tako samo na taj komp s dvije mrezne stavim firewall i gotovo..

http://programiranje.net/forum/viewtopic.php?t=1723
navodno je moguce ustekati ethernet modem drito u hub tako da svi ostali strojevi spojeni u hub mogu istovremeno ostvariti vezu na net. Moze netko potvrditi?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:10 sub, 16. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Navodno da se moze; te stvarcice imaju u sebi sve sto trebas (DHCP, NAT,...). :shock: Imam negdje upute (kao Word DOC) koje mozes naci i na Mrezi, no meni (kod roditelja) nje uspjelo. :-s Don't know why. :grebgreb: Kolegi (phxu s ovog Foruma) je proradilo odmah, prema istim uputama... :/
Navodno da se moze; te stvarcice imaju u sebi sve sto trebas (DHCP, NAT,...). Shocked Imam negdje upute (kao Word DOC) koje mozes naci i na Mrezi, no meni (kod roditelja) nje uspjelo. Eh? Don't know why. Kotacici rade 100 na sat Kolegi (phxu s ovog Foruma) je proradilo odmah, prema istim uputama... Ehm?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 15:34 sub, 16. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]
http://programiranje.net/forum/viewtopic.php?t=1723
navodno je moguce ustekati ethernet modem drito u hub tako da svi ostali strojevi spojeni u hub mogu istovremeno ostvariti vezu na net. Moze netko potvrditi?[/quote]
Da i ne! Imas dvije opcije!
1. moras odrediti jedan kompjuter kao gateway! Tj. MOras na njemu imat dvije ethernet kartice! Na jednu ti ide adsl, a na drugu spojis hub i na hub ostale kompjutere!
2. adsl spojis na router, a na route druge kompjutere!

Ja doma koristim ovu prvu opciju! Imam umrezeno 4 kompjutera+laptop! 8) 8)
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):

http://programiranje.net/forum/viewtopic.php?t=1723
navodno je moguce ustekati ethernet modem drito u hub tako da svi ostali strojevi spojeni u hub mogu istovremeno ostvariti vezu na net. Moze netko potvrditi?

Da i ne! Imas dvije opcije!
1. moras odrediti jedan kompjuter kao gateway! Tj. MOras na njemu imat dvije ethernet kartice! Na jednu ti ide adsl, a na drugu spojis hub i na hub ostale kompjutere!
2. adsl spojis na router, a na route druge kompjutere!

Ja doma koristim ovu prvu opciju! Imam umrezeno 4 kompjutera+laptop! Cool Cool



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 16:04 ned, 17. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]Da i ne! Imas dvije opcije!
1. moras odrediti jedan kompjuter kao gateway! Tj. MOras na njemu imat dvije ethernet kartice! Na jednu ti ide adsl, a na drugu spojis hub i na hub ostale kompjutere!
2. adsl spojis na router, a na route druge kompjutere![/quote]
Znam :PP

ono sto sam ja cuo (vidi link iz proslog posta) je da je covjek ustekao DSL modem drito u hub, a ne u router :shock:

(PS kombinacija sa routerom je u poslijednje vrijeme pocela ljudima raditi probleme iz nekog nepoznatog razloga :? - dsl modem se konektira al se nista dalje ne desi - navodno do t-com-a. Ima netko tih problema sa foruma?)
filipnet (napisa):
Da i ne! Imas dvije opcije!
1. moras odrediti jedan kompjuter kao gateway! Tj. MOras na njemu imat dvije ethernet kartice! Na jednu ti ide adsl, a na drugu spojis hub i na hub ostale kompjutere!
2. adsl spojis na router, a na route druge kompjutere!

Znam Weeee-heeee!!!

ono sto sam ja cuo (vidi link iz proslog posta) je da je covjek ustekao DSL modem drito u hub, a ne u router Shocked

(PS kombinacija sa routerom je u poslijednje vrijeme pocela ljudima raditi probleme iz nekog nepoznatog razloga Confused - dsl modem se konektira al se nista dalje ne desi - navodno do t-com-a. Ima netko tih problema sa foruma?)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 17:36 ned, 17. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]
(PS kombinacija sa routerom je u poslijednje vrijeme pocela ljudima raditi probleme iz nekog nepoznatog razloga :? - dsl modem se konektira al se nista dalje ne desi - navodno do t-com-a. Ima netko tih problema sa foruma?)[/quote]
za to neznam!! mozda je problem u firewall-u, tj. mozda firewall vidi taj spoj kao moguci napad, pa ga onda blokira! ali nemislim na firewall koji dolazi uz windowns sa SP2, nego onaj firewall koji si neki ljudi naknadno stave! U tom slucaju bi trebalo deinstalirat firewall i na novo ga instalirat. Zapravo najbolje bi bilo cijeli system na novo instalirat na komp kad se adsl spoji, onda imas cistu pricu! :idea:
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):

(PS kombinacija sa routerom je u poslijednje vrijeme pocela ljudima raditi probleme iz nekog nepoznatog razloga Confused - dsl modem se konektira al se nista dalje ne desi - navodno do t-com-a. Ima netko tih problema sa foruma?)

za to neznam!! mozda je problem u firewall-u, tj. mozda firewall vidi taj spoj kao moguci napad, pa ga onda blokira! ali nemislim na firewall koji dolazi uz windowns sa SP2, nego onaj firewall koji si neki ljudi naknadno stave! U tom slucaju bi trebalo deinstalirat firewall i na novo ga instalirat. Zapravo najbolje bi bilo cijeli system na novo instalirat na komp kad se adsl spoji, onda imas cistu pricu! Idea



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 19:02 ned, 17. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]za to neznam!! mozda je problem u firewall-u, tj. mozda firewall vidi taj spoj kao moguci napad, pa ga onda blokira! ali nemislim na firewall koji dolazi uz windowns sa SP2, nego onaj firewall koji si neki ljudi naknadno stave! U tom slucaju bi trebalo deinstalirat firewall i na novo ga instalirat. Zapravo najbolje bi bilo cijeli system na novo instalirat na komp kad se adsl spoji, onda imas cistu pricu! :idea:[/quote]
vsego kaze da te stvari imaju dhcp, nat, ... i ostalo sto bi to trebalo uciniti mogucim.. TO po svemu znaci da imaju svoj IP? Ili nemaju?

Da.. Ne znam kako to tocno ide, ali bi volem znati ako se nekome da probati :)

(netko je spominjao da je ukucao default gateway 192.168.1.1 u toj situaciji?)
filipnet (napisa):
za to neznam!! mozda je problem u firewall-u, tj. mozda firewall vidi taj spoj kao moguci napad, pa ga onda blokira! ali nemislim na firewall koji dolazi uz windowns sa SP2, nego onaj firewall koji si neki ljudi naknadno stave! U tom slucaju bi trebalo deinstalirat firewall i na novo ga instalirat. Zapravo najbolje bi bilo cijeli system na novo instalirat na komp kad se adsl spoji, onda imas cistu pricu! Idea

vsego kaze da te stvari imaju dhcp, nat, ... i ostalo sto bi to trebalo uciniti mogucim.. TO po svemu znaci da imaju svoj IP? Ili nemaju?

Da.. Ne znam kako to tocno ide, ali bi volem znati ako se nekome da probati Smile

(netko je spominjao da je ukucao default gateway 192.168.1.1 u toj situaciji?)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:47 ned, 17. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadjoh: [url=http://free-zg.t-com.hr/Marko/ADSLmodem.htm]clicky[/url] :D

Ako netko proba i proradi mu, bilo bi lijepo da se javi (ovdje ili meni na PM), pogotovo ako je bilo problema (da mi objasni kako ih je zaobisao/la). 8)
Nadjoh: clicky Very Happy

Ako netko proba i proradi mu, bilo bi lijepo da se javi (ovdje ili meni na PM), pogotovo ako je bilo problema (da mi objasni kako ih je zaobisao/la). Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan