Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Besplatni MS softver za studente PMF-a(-MO-a ;))?!
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Fakultet
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 13:54 sub, 30. 4. 2005    Naslov: Besplatni MS softver za studente PMF-a(-MO-a ;))?! Citirajte i odgovorite

[color=blue]molim ovo na announcement, pliz :)[/color]

[quote="vcipan na rasprave.fizika.org"]Molim moderatore da ovu temu objave kao VAZNO ili OBAVIJEST :D

Lijep pozdrav svima,

Neki od vas znaju, neki i ne da sam prije nekoliko tjedana postao Microsoft Student Partner za PMF. Malo sam razmisljao i sada izlazim pred vas kolege s prvim svojim prijedlogom, tj. idejom.

Naime, prema informacijama kojima raspolazem, znacajan broj nasih studenata koristi Windowse i razno razni drugi MS-ov softver, najcesce bez originalnih licenci. Želite li to izmjeniti, [b]bez ikakvog troška [/b]za vas tj. nas?

Microsoft Academic Program u kojem aktivno sudjelujem, nudi mogućnost da se svim studentima i zaposlenicima našeg (Fizičkog) odsjeka osigura besplatan sljedeći softver:

[b]Svi operativni sustavi:[/b] Windows XP Professional, Windows 2000 Professional, Windows 2000 Server, Windows 2000 Advanced Server, Windows 2000 Datacenter Server, Windows 2000 Small Business Server, Windows ME, Windows NT Embedded, and Windows CE.

[b]Visual Studio Professional[/b]

[b]Serverske platforme[/b]. Uključuje: Windows, SQL Server, Exchange Server, Commerce Server, BizTalk Server, HIS, Application Center, ISA Server, Mobile Information ServerVisio Pro, Project Pro, InfoPath, OneNote, MapPoint, Virtual PC, Access, SharePoint Potral

[b]MSDN Library[/b] - osnovni resurs za developere koji razvijaju software koristeći Microsoft alate, proizvode i tehnologije. Sadrži more informacija o programiranju uključujući članke, source code, dokumentaciju, ...

[b]VisualFox Pro[/b]

[b]Razvojni alati za Windows CE [/b]

[b]Microsoft eLearning Library[/b]

[b]Nove beta verzije ovih software-a, nova izdanja, update-ovi. [/b]

Taj bi softver mogli koristiti za sve svoje potrebe dok one nisu komercijalne - dakle za ucenje i neprofitne znanstveno istraživačke svrhe .

[b]Ovi su uvjeti vazeci:[/b]

Software se smije koristiti u svrhu učenja i za neprofitne istraživačke svrhe.

Samo studenti koji slušaju kolegije unutar akreditiranog odjela mogu dobiti software

Studenti ne smiju posjedovati medij. Moraju ga ili download-at ili posuditi CD na svom fakultetu.


Napominjem, [b]mi kao studenti nemamo nikakvih troskova[/b]!!! I to je ono najbolje od svega.


Dakle, ima li zainteresiranih za ovo, pisite tu na Raspravama ili na moj mail kako bih mogao s Microsoftom i Faksom započeti dogovoriti detalje.

Iduce akademske godine planiramo i informatickim knjigama opremiti nasu knjiznicu. Mislim da su to sve dobre inicijative i uvjeren sam kako bi mogle poboljšati kvalitetu našeg studija.

Ako imate bilo kakvih pitanja vezanih uz MS tehnologije i programe, ili uz konkretno ovu inicijativu, slobodno mi pisite na vibor.cipan@studentconsultant.org

Također, ako sami imati kakav prijedlog ili inicijativu slobodno se javite i nastojat cemo to realizirati. MS je velika tvrtka s velikim mogucnostima od kojih i mi mozemo imati znacajne koristi.

Vibor[/quote]

http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?t=1696
molim ovo na announcement, pliz Smile

vcipan na rasprave.fizika.org (napisa):
Molim moderatore da ovu temu objave kao VAZNO ili OBAVIJEST Very Happy

Lijep pozdrav svima,

Neki od vas znaju, neki i ne da sam prije nekoliko tjedana postao Microsoft Student Partner za PMF. Malo sam razmisljao i sada izlazim pred vas kolege s prvim svojim prijedlogom, tj. idejom.

Naime, prema informacijama kojima raspolazem, znacajan broj nasih studenata koristi Windowse i razno razni drugi MS-ov softver, najcesce bez originalnih licenci. Želite li to izmjeniti, bez ikakvog troška za vas tj. nas?

Microsoft Academic Program u kojem aktivno sudjelujem, nudi mogućnost da se svim studentima i zaposlenicima našeg (Fizičkog) odsjeka osigura besplatan sljedeći softver:

Svi operativni sustavi: Windows XP Professional, Windows 2000 Professional, Windows 2000 Server, Windows 2000 Advanced Server, Windows 2000 Datacenter Server, Windows 2000 Small Business Server, Windows ME, Windows NT Embedded, and Windows CE.

Visual Studio Professional

Serverske platforme. Uključuje: Windows, SQL Server, Exchange Server, Commerce Server, BizTalk Server, HIS, Application Center, ISA Server, Mobile Information ServerVisio Pro, Project Pro, InfoPath, OneNote, MapPoint, Virtual PC, Access, SharePoint Potral

MSDN Library - osnovni resurs za developere koji razvijaju software koristeći Microsoft alate, proizvode i tehnologije. Sadrži more informacija o programiranju uključujući članke, source code, dokumentaciju, ...

VisualFox Pro

Razvojni alati za Windows CE

Microsoft eLearning Library

Nove beta verzije ovih software-a, nova izdanja, update-ovi.

Taj bi softver mogli koristiti za sve svoje potrebe dok one nisu komercijalne - dakle za ucenje i neprofitne znanstveno istraživačke svrhe .

Ovi su uvjeti vazeci:

Software se smije koristiti u svrhu učenja i za neprofitne istraživačke svrhe.

Samo studenti koji slušaju kolegije unutar akreditiranog odjela mogu dobiti software

Studenti ne smiju posjedovati medij. Moraju ga ili download-at ili posuditi CD na svom fakultetu.


Napominjem, mi kao studenti nemamo nikakvih troskova!!! I to je ono najbolje od svega.


Dakle, ima li zainteresiranih za ovo, pisite tu na Raspravama ili na moj mail kako bih mogao s Microsoftom i Faksom započeti dogovoriti detalje.

Iduce akademske godine planiramo i informatickim knjigama opremiti nasu knjiznicu. Mislim da su to sve dobre inicijative i uvjeren sam kako bi mogle poboljšati kvalitetu našeg studija.

Ako imate bilo kakvih pitanja vezanih uz MS tehnologije i programe, ili uz konkretno ovu inicijativu, slobodno mi pisite na vibor.cipan@studentconsultant.org

Također, ako sami imati kakav prijedlog ili inicijativu slobodno se javite i nastojat cemo to realizirati. MS je velika tvrtka s velikim mogucnostima od kojih i mi mozemo imati znacajne koristi.

Vibor


http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?t=1696



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink


Zadnja promjena: ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE; 14:19 sub, 30. 4. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 14:09 sub, 30. 4. 2005    Naslov: Re: Besplatni MS softver za studente PMF-a(-MO-a ;))! Citirajte i odgovorite

[quote="vcipan na rasprave.fizika.org"]Microsoft Academic Program u kojem aktivno sudjelujem, nudi mogućnost da se svim studentima i zaposlenicima našeg (Fizičkog) odsjeka osigura besplatan sljedeći softver:
(...)

Samo studenti koji slušaju kolegije unutar akreditiranog odjela mogu dobiti software [/quote]

nekako mi se cini da to znaci da studenti koji su odslusali fiziku prije ovog dogovora nemaju veze s tim :|
vcipan na rasprave.fizika.org (napisa):
Microsoft Academic Program u kojem aktivno sudjelujem, nudi mogućnost da se svim studentima i zaposlenicima našeg (Fizičkog) odsjeka osigura besplatan sljedeći softver:
(...)

Samo studenti koji slušaju kolegije unutar akreditiranog odjela mogu dobiti software


nekako mi se cini da to znaci da studenti koji su odslusali fiziku prije ovog dogovora nemaju veze s tim Neutral



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 14:14 sub, 30. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postao sam ovdje jer sam zelio razviti raspravu koja bi se prelila i na rasprave

Covjek je student partner za PMF, ali nema mnogo veze sa ostatkom PMF-a.
Postao sam ovdje jer sam zelio razviti raspravu koja bi se prelila i na rasprave

Covjek je student partner za PMF, ali nema mnogo veze sa ostatkom PMF-a.



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:17 sub, 30. 4. 2005    Naslov: Re: Besplatni MS softver za studente PMF-a(-MO-a ;))! Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"][color=blue]molim ovo na announcement, pliz :)[/color][/quote]

Cemu announcement, kad se to odnosi samo na PMF-[color=red][b]F[/b][/color]O? :-k

Btw, preskupo je to za tako nekvalitetan "software". :twisted: :PP
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
molim ovo na announcement, pliz Smile


Cemu announcement, kad se to odnosi samo na PMF-FO? Think

Btw, preskupo je to za tako nekvalitetan "software". Twisted Evil Weeee-heeee!!!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 14:22 sub, 30. 4. 2005    Naslov: Re: Besplatni MS softver za studente PMF-a(-MO-a ;))! Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Cemu announcement, kad se to odnosi samo na PMF-[color=red][b]F[/b][/color]O? :-k[/quote]
:roll: radite sta ocete, ako ne postoji interes da se takvo nesto organizira i za studente MO-a, onda je zbilja steta to staviti na announcement, zar ne?
vsego (napisa):
Cemu announcement, kad se to odnosi samo na PMF-FO? Think

Rolling Eyes radite sta ocete, ako ne postoji interes da se takvo nesto organizira i za studente MO-a, onda je zbilja steta to staviti na announcement, zar ne?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 15:26 sub, 30. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Btw, preskupo je to za tako nekvalitetan "software". Twisted Evil Weeee-heeee!!![/quote]

sta oces reci da microsfot nije vrijedan niti 1 kn kolko dodje medij?
Citat:
Btw, preskupo je to za tako nekvalitetan "software". Twisted Evil Weeee-heeee!!!


sta oces reci da microsfot nije vrijedan niti 1 kn kolko dodje medij?



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:31 sub, 30. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goc9999"][quote]Btw, preskupo je to za tako nekvalitetan "software". Twisted Evil Weeee-heeee!!![/quote]
sta oces reci da microsfot nije vrijedan niti 1 kn kolko dodje medij?[/quote]

Pise da ne smijes imati medij... )-PP
goc9999 (napisa):
Citat:
Btw, preskupo je to za tako nekvalitetan "software". Twisted Evil Weeee-heeee!!!

sta oces reci da microsfot nije vrijedan niti 1 kn kolko dodje medij?


Pise da ne smijes imati medij... Hehehe...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 16:48 sub, 30. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zar nema MO MSDN-A licencu, tj. isto ovo što se trenutačno pokušava isfurati na FO, a FER već ima jako dugo i na čemu sam jako zavidio nekim svojim frendovima.

uvijek se možemo potruditi da se to primjenjuje na cijelom PMF-u, ipak smo isti faks :g:
Zar nema MO MSDN-A licencu, tj. isto ovo što se trenutačno pokušava isfurati na FO, a FER već ima jako dugo i na čemu sam jako zavidio nekim svojim frendovima.

uvijek se možemo potruditi da se to primjenjuje na cijelom PMF-u, ipak smo isti faks Mr. Green



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 16:58 sub, 30. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]Zar nema MO MSDN-A licencu, tj. isto ovo što se trenutačno pokušava isfurati na FO, a FER već ima jako dugo i na čemu sam jako zavidio nekim svojim frendovima.

uvijek se možemo potruditi da se to primjenjuje na cijelom PMF-u, ipak smo isti faks :g:[/quote]
Ako MO ima MSDN-A licencu, onda ju ne primjenjuje na svoje studente :-k
nemo (napisa):
Zar nema MO MSDN-A licencu, tj. isto ovo što se trenutačno pokušava isfurati na FO, a FER već ima jako dugo i na čemu sam jako zavidio nekim svojim frendovima.

uvijek se možemo potruditi da se to primjenjuje na cijelom PMF-u, ipak smo isti faks Mr. Green

Ako MO ima MSDN-A licencu, onda ju ne primjenjuje na svoje studente Think



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:42 sub, 30. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zar nije ta licenca dogovorena na razini Drzave, izmedju Ministarstva i onih drugih? :-k

@Zub: Evo ti a noun cement, da ne places preglasno... :P
Zar nije ta licenca dogovorena na razini Drzave, izmedju Ministarstva i onih drugih? Think

@Zub: Evo ti a noun cement, da ne places preglasno... Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 17:45 sub, 30. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Zar nije ta licenca dogovorena na razini Drzave, izmedju Ministarstva i onih drugih? :-k

@Zub: Evo ti a noun cement, da ne places preglasno... :P[/quote]
:inlove:
vsego (napisa):
Zar nije ta licenca dogovorena na razini Drzave, izmedju Ministarstva i onih drugih? Think

@Zub: Evo ti a noun cement, da ne places preglasno... Razz

In love



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 23:03 sub, 30. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]Zar nema MO MSDN-A licencu, tj. isto ovo što se trenutačno pokušava isfurati na FO, a FER već ima jako dugo i na čemu sam jako zavidio nekim svojim frendovima.

uvijek se možemo potruditi da se to primjenjuje na cijelom PMF-u, ipak smo isti faks :g:[/quote]

[b]Ima[/b], samo jos nije smisljeno kako da se sav taj softver efikasno da studentima. To je puno snimanja...

I svi bi odjednom navalili, sto ce vjerojatno odmah u ponedjeljak i napraviti kad ovo procitaju... UPS!

Ljudi su i do sad mogli (i jesu..) doci u RC i traziti da im se da njihova licencirana verzija softvera koju trebaju.

BTW, osim FER-a ima i FSB.
nemo (napisa):
Zar nema MO MSDN-A licencu, tj. isto ovo što se trenutačno pokušava isfurati na FO, a FER već ima jako dugo i na čemu sam jako zavidio nekim svojim frendovima.

uvijek se možemo potruditi da se to primjenjuje na cijelom PMF-u, ipak smo isti faks Mr. Green


Ima, samo jos nije smisljeno kako da se sav taj softver efikasno da studentima. To je puno snimanja...

I svi bi odjednom navalili, sto ce vjerojatno odmah u ponedjeljak i napraviti kad ovo procitaju... UPS!

Ljudi su i do sad mogli (i jesu..) doci u RC i traziti da im se da njihova licencirana verzija softvera koju trebaju.

BTW, osim FER-a ima i FSB.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (355)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 9:33 ned, 1. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko je meni bilo rečeno, licenca pokriva UPGRADE:
ako se kupi (ili ima) Win95, slobodno se načini upgrade na WinXP Pro (npr.).

Barem za zaposlene, upute su bile da se kupi najjeftinija MS licenca, a potom načini upgrade.
Priznajem da nisam posebno zainteresiran, jer nešto od MS ne bih priključio na mrežu, i
koristim to samo za multimediju.

YMMV. Read the fine print.

- Nenad.
Koliko je meni bilo rečeno, licenca pokriva UPGRADE:
ako se kupi (ili ima) Win95, slobodno se načini upgrade na WinXP Pro (npr.).

Barem za zaposlene, upute su bile da se kupi najjeftinija MS licenca, a potom načini upgrade.
Priznajem da nisam posebno zainteresiran, jer nešto od MS ne bih priključio na mrežu, i
koristim to samo za multimediju.

YMMV. Read the fine print.

- Nenad.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 10:27 ned, 1. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

onda to na MOu radi drugačije nego na FERu (kako radi na FSBu ne znam). oni tamo stvarno dobivaju originale, a ne upgreadaju. Dobro pitanje je - da li M$ još uvijek prodaje DOS 6.22 :D :twisted: :lol:

[color=blue]Moderator: Dio rasprave o MSovim operativnim sustavima prebačen je [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=28397#28397]ovdje[/url].[/color]
onda to na MOu radi drugačije nego na FERu (kako radi na FSBu ne znam). oni tamo stvarno dobivaju originale, a ne upgreadaju. Dobro pitanje je - da li M$ još uvijek prodaje DOS 6.22 Very Happy Twisted Evil Laughing

Moderator: Dio rasprave o MSovim operativnim sustavima prebačen je ovdje.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.


Zadnja promjena: nemo; 14:56 pon, 2. 5. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 12:15 ned, 1. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nenad"]Koliko je meni bilo rečeno, licenca pokriva UPGRADE:
ako se kupi (ili ima) Win95, slobodno se načini upgrade na WinXP Pro (npr.).

Barem za zaposlene, upute su bile da se kupi najjeftinija MS licenca, a potom načini upgrade.
Priznajem da nisam posebno zainteresiran, jer nešto od MS ne bih priključio na mrežu, i
koristim to samo za multimediju.[/quote]
:D

mi bi pokusali srediti "sponzorstvo" bez restriktivnih uvjeta. Moje je stajaliste da MS mora znati da kombinacija studentskog standarda i ekspanzije open source softvera stvara kriticni knowledge base u kojem se sve vise ljudi navikava na GNU nacin rada i da govorimo o nekoliko tisuca ljudi koji ce za koju godinu diktirati potraznju gospodarskog sektora.

@nenad: ne bi ni ja, ali to nije razlog da ljudima oduzmemo pravo izbora :)
btw,
[code:1]deb ftp://ftp.nerim.net/debian-marillat testing main[/code:1]
ovdje postoji package w32codecs koji sadrzi sve nove filtere za xine i radi savrseno :)
(ima i najnoviji acrobat reader za debiana)
nenad (napisa):
Koliko je meni bilo rečeno, licenca pokriva UPGRADE:
ako se kupi (ili ima) Win95, slobodno se načini upgrade na WinXP Pro (npr.).

Barem za zaposlene, upute su bile da se kupi najjeftinija MS licenca, a potom načini upgrade.
Priznajem da nisam posebno zainteresiran, jer nešto od MS ne bih priključio na mrežu, i
koristim to samo za multimediju.

Very Happy

mi bi pokusali srediti "sponzorstvo" bez restriktivnih uvjeta. Moje je stajaliste da MS mora znati da kombinacija studentskog standarda i ekspanzije open source softvera stvara kriticni knowledge base u kojem se sve vise ljudi navikava na GNU nacin rada i da govorimo o nekoliko tisuca ljudi koji ce za koju godinu diktirati potraznju gospodarskog sektora.

@nenad: ne bi ni ja, ali to nije razlog da ljudima oduzmemo pravo izbora Smile
btw,
Kod:
deb ftp://ftp.nerim.net/debian-marillat testing main

ovdje postoji package w32codecs koji sadrzi sve nove filtere za xine i radi savrseno Smile
(ima i najnoviji acrobat reader za debiana)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nenadk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 05. 2003. (23:30:13)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: sava

PostPostano: 12:40 pon, 2. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nenad"] Koliko je meni bilo rečeno, licenca pokriva UPGRADE:
ako se kupi (ili ima) Win95, slobodno se načini upgrade na WinXP Pro (npr.). [/quote]

Ako se ne varam, radi se o maloj pogreski u razmisljanju - ovo o cemu vi pricate je softver koji se dobiva putem referalnog centra - MS_REF centar, Srce. Uistinu, tamo je navedeno da se pomocu softvera nabavljenog na taj nacin moze raditi iskljucivo upgrade. OK, zapravo ne upgrade, to su puni instalacijski cd-i, ali negdje u ormaru mora biti barem nekakva verzija windoza original. MS_REF centar radi iskljucivo za akademske ustanove, tj. za ustanove koje su u sustavu znanosti u RH. Na taj nacin nabavljen softver moze se instalirati iskljucivo na racunala koja su u vlasnistvu fakulteta, i koliko sam ja upoznat sa time, nema nikakve veze sa ovime o cemu Vibor pise. MSDN-A program (Academic Alliance, ili tako nesto) je namijenjen upravo tome da se softver slobodno distribuira medju studente, bez obzira da li postoji neka originalna verzija windowsa ili ne. osobno smatram da je to vise nego ok nacin za distribuciju softvera, a posebice s obzirom da bi onda konacno i mi na fizici mogli raditi u jedinstvenom okruzenju (recimo c, c++ i c# bi konacno se moglo raditi u normalnom okruzenju) - svaka cast dev c++, ali ipak je studio studio.
mislim da sam u pravu sa ovim informacijama, ali ogradjujem se od tocnosti - pretpostavljam da sam u pravu, ali ne garantiram.

pozdrav,
nenad
nenad (napisa):
Koliko je meni bilo rečeno, licenca pokriva UPGRADE:
ako se kupi (ili ima) Win95, slobodno se načini upgrade na WinXP Pro (npr.).


Ako se ne varam, radi se o maloj pogreski u razmisljanju - ovo o cemu vi pricate je softver koji se dobiva putem referalnog centra - MS_REF centar, Srce. Uistinu, tamo je navedeno da se pomocu softvera nabavljenog na taj nacin moze raditi iskljucivo upgrade. OK, zapravo ne upgrade, to su puni instalacijski cd-i, ali negdje u ormaru mora biti barem nekakva verzija windoza original. MS_REF centar radi iskljucivo za akademske ustanove, tj. za ustanove koje su u sustavu znanosti u RH. Na taj nacin nabavljen softver moze se instalirati iskljucivo na racunala koja su u vlasnistvu fakulteta, i koliko sam ja upoznat sa time, nema nikakve veze sa ovime o cemu Vibor pise. MSDN-A program (Academic Alliance, ili tako nesto) je namijenjen upravo tome da se softver slobodno distribuira medju studente, bez obzira da li postoji neka originalna verzija windowsa ili ne. osobno smatram da je to vise nego ok nacin za distribuciju softvera, a posebice s obzirom da bi onda konacno i mi na fizici mogli raditi u jedinstvenom okruzenju (recimo c, c++ i c# bi konacno se moglo raditi u normalnom okruzenju) - svaka cast dev c++, ali ipak je studio studio.
mislim da sam u pravu sa ovim informacijama, ali ogradjujem se od tocnosti - pretpostavljam da sam u pravu, ali ne garantiram.

pozdrav,
nenad



_________________

>>Time is a companion that goes with us on a journey. It reminds us to cherish each moment, because it will never come again. What we leave behind is not as important as how we have lived.<<

by Jean-Luc Picard
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
DarkOne™24/7®
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2004. (05:46:52)
Postovi: (A7)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 5 - 7
Lokacija: zg

PostPostano: 23:14 pon, 2. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja neznam nikoga tko ima originalni software....?????
Uostalom ima besplatnih OS-a.. :)) a stvarno ako oces nije bed nabavit bilo koji software.... pogotovo u znanstvene svrhe...
Ja neznam nikoga tko ima originalni software....?????
Uostalom ima besplatnih OS-a.. :)) a stvarno ako oces nije bed nabavit bilo koji software.... pogotovo u znanstvene svrhe...



_________________
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail AIM YIM MSNM
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:10 uto, 3. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="DarkOne™24/7®"]Ja neznam nikoga tko ima originalni software....?????[/quote]

Npr., izmedju ostalog, ja imam legalni .NET Studio _besplatno_. Podigao sam svoju licenciranu verziju u RC-u. :D

[quote="DarkOne™24/7®"]a stvarno ako oces nije bed nabavit bilo koji software.... pogotovo u znanstvene svrhe...[/quote]

[color=darkred]Nadam se da je ovo samo komentar opce situacije, a ne ponuda piratluka na Forumu. :evil: :ccc: ;)[/color]
DarkOne™24/7® (napisa):
Ja neznam nikoga tko ima originalni software....?????


Npr., izmedju ostalog, ja imam legalni .NET Studio _besplatno_. Podigao sam svoju licenciranu verziju u RC-u. Very Happy

DarkOne™24/7® (napisa):
a stvarno ako oces nije bed nabavit bilo koji software.... pogotovo u znanstvene svrhe...


Nadam se da je ovo samo komentar opce situacije, a ne ponuda piratluka na Forumu. Evil or Very Mad Ccc.... Sram te bilo... Wink



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:45 uto, 3. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][quote="DarkOne™24/7®"]Ja neznam nikoga tko ima originalni software....?????[/quote]
Npr., izmedju ostalog, ja imam legalni .NET Studio _besplatno_. Podigao sam svoju licenciranu verziju u RC-u. :D[/quote]

Ja sam svojedobno [b]PLATIO[/b] Delphi 3 Professional, EDU licencu (prva Borlandova EDU licenca u Hrvatskoj! :gg:). Kostalo me oko 400DEM (cca 1500kn), ali nije mi krivo. :D

[quote="steelworker"][quote="DarkOne™24/7®"]a stvarno ako oces nije bed nabavit bilo koji software.... pogotovo u znanstvene svrhe...[/quote]
[color=darkred]Nadam se da je ovo samo komentar opce situacije, a ne ponuda piratluka na Forumu. :evil: :ccc: ;)[/color][/quote]

Naravno da nije ponuda piratluka. :D Dark One sigurno zna da bi ga to pretvorilo i The One Swallowed By Dark. :verytwisted: ;)

[color=darkred]A sad ozbiljno: bilo kakvo oglasavanje/prodaja/... piratluka (software, ilegalne MP3ce i filmovi,...) rezultira trenutnm gubljenjem accounta na Forumu, te prijavom nadleznima (BSA, Abuse sluzba, CERT i, po mogucnosti, Fakultet). :anishock: Zato preporucam da se s takvim stvarima ne igrate ovdje...[/color] 8)

Inace nisam pobornik (cesto pretjeranog) naplacivanja softwarea, ali danas svaki iole rasireni program ima svoju free inacicu pod nekim besplatnim OSom koja se moze mjeriti s placenom verzijom. :D Dakle, nema razloga (preciznije: izgovora) za ilegalije! :D

:sheep2: :sheep2: :sheep2: neka placaju software, a oni koji ne zele placati, mogu koristiti :minitux: :amen:
steelworker (napisa):
DarkOne™24/7® (napisa):
Ja neznam nikoga tko ima originalni software....?????

Npr., izmedju ostalog, ja imam legalni .NET Studio _besplatno_. Podigao sam svoju licenciranu verziju u RC-u. Very Happy


Ja sam svojedobno PLATIO Delphi 3 Professional, EDU licencu (prva Borlandova EDU licenca u Hrvatskoj! Mr Green being very Greeen indeed). Kostalo me oko 400DEM (cca 1500kn), ali nije mi krivo. Very Happy

steelworker (napisa):
DarkOne™24/7® (napisa):
a stvarno ako oces nije bed nabavit bilo koji software.... pogotovo u znanstvene svrhe...

Nadam se da je ovo samo komentar opce situacije, a ne ponuda piratluka na Forumu. Evil or Very Mad Ccc.... Sram te bilo... Wink


Naravno da nije ponuda piratluka. Very Happy Dark One sigurno zna da bi ga to pretvorilo i The One Swallowed By Dark. Very twisted Wink

A sad ozbiljno: bilo kakvo oglasavanje/prodaja/... piratluka (software, ilegalne MP3ce i filmovi,...) rezultira trenutnm gubljenjem accounta na Forumu, te prijavom nadleznima (BSA, Abuse sluzba, CERT i, po mogucnosti, Fakultet). Jos jedan shock Zato preporucam da se s takvim stvarima ne igrate ovdje... Cool

Inace nisam pobornik (cesto pretjeranog) naplacivanja softwarea, ali danas svaki iole rasireni program ima svoju free inacicu pod nekim besplatnim OSom koja se moze mjeriti s placenom verzijom. Very Happy Dakle, nema razloga (preciznije: izgovora) za ilegalije! Very Happy

Jos jedna ovca Jos jedna ovca Jos jedna ovca neka placaju software, a oni koji ne zele placati, mogu koristiti Mali Tux Ajde, dosta vise...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DarkOne™24/7®
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2004. (05:46:52)
Postovi: (A7)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 5 - 7
Lokacija: zg

PostPostano: 10:28 uto, 3. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne nikakva ponuda. Evo da ima iz prve ruke. Nemam sto ponudit, ljudima.. :)) A i nikad me nije zanimala takva vrsta zarade.
Da to jest samo komentar situacije. Onaj kome treba nesto to ce nabavit poreko p2p programa, bez da od ikog kupuje.

[quote]steelworker (napisa):
Npr., izmedju ostalog, ja imam legalni .NET Studio _besplatno_. Podigao sam svoju licenciranu verziju u RC-u.
[/quote]

Ja nemam nista protiv legalne verzije pogotovo kad je besplatna. :))
ne nikakva ponuda. Evo da ima iz prve ruke. Nemam sto ponudit, ljudima.. :)) A i nikad me nije zanimala takva vrsta zarade.
Da to jest samo komentar situacije. Onaj kome treba nesto to ce nabavit poreko p2p programa, bez da od ikog kupuje.

Citat:
steelworker (napisa):
Npr., izmedju ostalog, ja imam legalni .NET Studio _besplatno_. Podigao sam svoju licenciranu verziju u RC-u.


Ja nemam nista protiv legalne verzije pogotovo kad je besplatna. :))



_________________
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail AIM YIM MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Fakultet Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan