Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

ftp://login@student.math.hr/ problem
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Računarski praktikumi (smjer nastavnički)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 12:08 ned, 8. 5. 2005    Naslov: ftp://login@student.math.hr/ problem Citirajte i odgovorite

Ja se isto ne mogu spojit na ftp://login@student.math.hr/.Ni sa faksa ni od doma,ni od kud.Na webmail se mogu spojit,mozda ne mogu jer sam citala po forumu da ak se više put upiše lozinka da se account sam zatvori ali zašto se onda mogu spojit na webmail.Trebala bih još malo osvježit svoju stranicu sa nekim novim stvarima.A ne znam kak neće i zašt neće??? :( :(
Ja se isto ne mogu spojit na ftp://login@student.math.hr/.Ni sa faksa ni od doma,ni od kud.Na webmail se mogu spojit,mozda ne mogu jer sam citala po forumu da ak se više put upiše lozinka da se account sam zatvori ali zašto se onda mogu spojit na webmail.Trebala bih još malo osvježit svoju stranicu sa nekim novim stvarima.A ne znam kak neće i zašt neće??? Sad Sad


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:20 ned, 8. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pokusala s FTP Explorerom, kako je preporuceno na sluzbenom siteu? :-k

Ako jesi, koju gresku ti javlja? :-k
Pokusala s FTP Explorerom, kako je preporuceno na sluzbenom siteu? Think

Ako jesi, koju gresku ti javlja? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:31 ned, 8. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam skinula ftp Explorer ali ga baš ne znam koristit.Kad kliknem na nj ikonicu pojavi mi se prozor sa Ok,Enter Key,Buy now.Kaj sad,ja stisnula ok.I pojavi se prozor kao što je prikazan na internetu,no ne znam šta sad da kliknem.Ne znam kak da se preko njega spojim. :oops:
Ja sam skinula ftp Explorer ali ga baš ne znam koristit.Kad kliknem na nj ikonicu pojavi mi se prozor sa Ok,Enter Key,Buy now.Kaj sad,ja stisnula ok.I pojavi se prozor kao što je prikazan na internetu,no ne znam šta sad da kliknem.Ne znam kak da se preko njega spojim. Embarassed


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:31 ned, 8. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[i]Enter key[/i]?! [i]Buy[/i]?!?!? Ja sam mislio da je to skroz besplatno... :zbunj:

Dakle, kad dodjes do ovakvog prozora:
[img]http://www.ftpx.com/images/scrnmain63.gif[/img]
onda klikni na cetvrti gumbic (prvi u drugoj grupi gumba, ima "hint" "[i]Connect to server[/i]" ili tako nesto) ili izaberi nesto iz menua "[i]File[/i]" sto spominje "[i]connect[/i]" (sorry, pishem po sjecanju). :)

Kad ti se otvori tzv. [i]connection dialog[/i]:
[img]http://www.ftpx.com/screenshots/screen8.jpg[/img]
onda pod "[i]Host Address[/i]" stavi [tt]student.math.hr[/tt] (ili, ako bude problema, [tt]161.53.8.14[/tt]). 8)

Ako je ono "[i]Anonymous[/i]" ukljuceno, ugasi to. :) [b]Login i password ostavi PRAZNE[/b] :!: Ako ih tu upishes, snimit ce ih i onda tvojim fileovima moze pristupiti svatko tko koristi isto racunalo (dakle, ovaj savjet vrijedi za javna racunala - u Praktikumu, u domovima, NSBu,...). 8)

Klikni "[i]Connect[/i]" i onda ce te pitati username i password - tamo to upisi ([i]Username[/i] je tvoj login iz e-mail adrese ([b]bez[/b] onog [tt]@student.math.hr[/tt])). :)

Ako si na svojoj vlastitoj masini, onda username i password smijes upisati u onaj prozor prije nego kliknes "[i]Connect[/i]". 8)

Kad ti se otvori student, radis kao i sa Windows Explorerom. 8)

Kad si gotova, FTP vezu na studenta ubijes klikom na peti gumbic (drugi u drugoj grupi; odmah kraj onog s kojim si se spojila). 8)

Sretno! :D
Enter key?! Buy?!?!? Ja sam mislio da je to skroz besplatno... Ojoooj...

Dakle, kad dodjes do ovakvog prozora:

onda klikni na cetvrti gumbic (prvi u drugoj grupi gumba, ima "hint" "Connect to server" ili tako nesto) ili izaberi nesto iz menua "File" sto spominje "connect" (sorry, pishem po sjecanju). Smile

Kad ti se otvori tzv. connection dialog:

onda pod "Host Address" stavi student.math.hr (ili, ako bude problema, 161.53.8.14). Cool

Ako je ono "Anonymous" ukljuceno, ugasi to. Smile Login i password ostavi PRAZNE Exclamation Ako ih tu upishes, snimit ce ih i onda tvojim fileovima moze pristupiti svatko tko koristi isto racunalo (dakle, ovaj savjet vrijedi za javna racunala - u Praktikumu, u domovima, NSBu,...). Cool

Klikni "Connect" i onda ce te pitati username i password - tamo to upisi (Username je tvoj login iz e-mail adrese (bez onog @student.math.hr)). Smile

Ako si na svojoj vlastitoj masini, onda username i password smijes upisati u onaj prozor prije nego kliknes "Connect". Cool

Kad ti se otvori student, radis kao i sa Windows Explorerom. Cool

Kad si gotova, FTP vezu na studenta ubijes klikom na peti gumbic (drugi u drugoj grupi; odmah kraj onog s kojim si se spojila). Cool

Sretno! Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 15:56 ned, 8. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bez obzira na upute nažalost opet neće.Probala sam i s brojem i sa student.math.hr,ali svejedno neće.Ne znam što da radim više.
Bez obzira na upute nažalost opet neće.Probala sam i s brojem i sa student.math.hr,ali svejedno neće.Ne znam što da radim više.


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:03 ned, 8. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se sa Iskona uredno spaja; koliko znam, ni T-Com nema nekih problema... 8) Koju gresku ti FTP Explorer javi? :-k

Mozes me potraziti na faxu, ali ne znam kad cu biti gore... :D A mozes potraziti i Andrijanu ili demose... ;)
Meni se sa Iskona uredno spaja; koliko znam, ni T-Com nema nekih problema... Cool Koju gresku ti FTP Explorer javi? Think

Mozes me potraziti na faxu, ali ne znam kad cu biti gore... Very Happy A mozes potraziti i Andrijanu ili demose... Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c2h5oh
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (17:58:30)
Postovi: (F0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4
Lokacija: Republika PESCENICA

PostPostano: 16:38 pon, 9. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ws_ftp nabavi i radit ce ti bez bada. tako sam ja uploadao
ws_ftp nabavi i radit ce ti bez bada. tako sam ja uploadao



_________________
-----------------------------------------------------------------
I just wanna feel adrenaline rushing through my body.
Life isn't just a straight white line!!!

-----------------------------------------------------------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 11:59 uto, 10. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ljudi, ostavite se FTPa. winscp ([url=http://winscp.sf.net]winscp.sf.net[/url]) je puno bolja alternativa.
Ljudi, ostavite se FTPa. winscp (winscp.sf.net) je puno bolja alternativa.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:13 uto, 10. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mosor"]Ljudi, ostavite se FTPa. winscp ([url=http://winscp.sf.net]winscp.sf.net[/url]) je puno bolja alternativa.[/quote]

Jesi li ga pokusao koristiti u kombinaciji sa studenom? :-k Sjecam se da je prije 2-3 godine bilo izuzetno tesko uskladiti to dvoje. :(
Mosor (napisa):
Ljudi, ostavite se FTPa. winscp (winscp.sf.net) je puno bolja alternativa.


Jesi li ga pokusao koristiti u kombinaciji sa studenom? Think Sjecam se da je prije 2-3 godine bilo izuzetno tesko uskladiti to dvoje. Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 14:49 uto, 10. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Jesi li ga pokusao koristiti u kombinaciji sa studenom? :-k Sjecam se da je prije 2-3 godine bilo izuzetno tesko uskladiti to dvoje. :([/quote]
Tada nisam bio na faksu, pa ne mogu rec :). Ali koristin ga vec odavno i FTP sam skroz izbacio iz upotrebe, jer ovo radi gdje god SSH radi. I nikad nikakvih problema sa studentom.
vsego (napisa):
Jesi li ga pokusao koristiti u kombinaciji sa studenom? Think Sjecam se da je prije 2-3 godine bilo izuzetno tesko uskladiti to dvoje. Sad

Tada nisam bio na faksu, pa ne mogu rec Smile. Ali koristin ga vec odavno i FTP sam skroz izbacio iz upotrebe, jer ovo radi gdje god SSH radi. I nikad nikakvih problema sa studentom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 18:43 uto, 10. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala svima.Sad mi radi account.bila ja na faksu i sredila kaj sam trebala.
Hvala svima.Sad mi radi account.bila ja na faksu i sredila kaj sam trebala.


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Računarski praktikumi (smjer nastavnički) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan