Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

strumfovi
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Strumfovi: Za ili protiv?
Ok su
102%
 102%  [ 666 ]
Ubijte ta plava cudovista
-2%
 -2%  [ -17 ]
Ukupno glasova : 649

Autor/ica Poruka
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:40 ned, 19. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovako sto se tice strumfova oni su slatki, cakini i sta ja znam sta sve ne.. jednom rjecju strumfasticni :!: Vidi se da si je vsego dao truda... :weee:

ALI moje skromno vidjenje problema:
1. Svi su bili naviknuti na pingvine. Rjesenje: Nista cekati da se ljudi naviknu na stumfove :wink:

2. Hm... kako da kazem slike treba prebaciti u gif umjesto u png koj oce biti jako skompliciran.. naime u mom IE-u i subSilver stilu ti vrazji rankovi nisu prozirni vec se vidi neka siva pozadina! Sto jako ruzno djeluje! Jos me vise sokiralo kada sam pocrckao te slicice rankova i vidio da su u biti prozirne.. ali nisu prozirne u IE-u... :roll:

3. Posto ovdje svi imaju monstruozno velike avatare koje ja ne volim bas ali oK i ja sam si napravio veci avatar da ga se zamjeti medju ovim divovima na DG-u. Ali ljudi sa manjim avatarima od ovih Strumfova ne dodju do izrazaja.. pa moj bi prjedlog bio napumpati malo prozirnog spejsa tako da postoj malo veci razmak izmedju avatara i ranka, cisto par pixela... 8)
Ovako sto se tice strumfova oni su slatki, cakini i sta ja znam sta sve ne.. jednom rjecju strumfasticni Exclamation Vidi se da si je vsego dao truda... Weeeeeee!!!!!!!!!!!

ALI moje skromno vidjenje problema:
1. Svi su bili naviknuti na pingvine. Rjesenje: Nista cekati da se ljudi naviknu na stumfove Wink

2. Hm... kako da kazem slike treba prebaciti u gif umjesto u png koj oce biti jako skompliciran.. naime u mom IE-u i subSilver stilu ti vrazji rankovi nisu prozirni vec se vidi neka siva pozadina! Sto jako ruzno djeluje! Jos me vise sokiralo kada sam pocrckao te slicice rankova i vidio da su u biti prozirne.. ali nisu prozirne u IE-u... Rolling Eyes

3. Posto ovdje svi imaju monstruozno velike avatare koje ja ne volim bas ali oK i ja sam si napravio veci avatar da ga se zamjeti medju ovim divovima na DG-u. Ali ljudi sa manjim avatarima od ovih Strumfova ne dodju do izrazaja.. pa moj bi prjedlog bio napumpati malo prozirnog spejsa tako da postoj malo veci razmak izmedju avatara i ranka, cisto par pixela... Cool



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 23:05 ned, 19. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Prox"]2. Hm... kako da kazem slike treba prebaciti u gif umjesto u png koj oce biti jako skompliciran.. naime u mom IE-u i subSilver stilu ti vrazji rankovi nisu prozirni vec se vidi neka siva pozadina! Sto jako ruzno djeluje! Jos me vise sokiralo kada sam pocrckao te slicice rankova i vidio da su u biti prozirne.. ali nisu prozirne u IE-u... :roll: [/quote]To se ne bu štrumfnulo! (prijevod: Not gonna hapen!)
Naš :verycool: admin #1 :verycool: vas nesvjesne time želi podsvjesno natjerati na korištenje Mozile, gdje .png lijepo rade (sad će on reć: [i]gdje sve lijepo radi[/i] :lol: :wink: ).

Uff, sad sam odal tajnu. :twisted: :lol: :lol: :lol: :wink:

Sad malo drugim riječima: [b]Nije problem DG-u, nego u IE-u![/b] [color=red]Promjenite si browser.[/color] Hmm...baš bi si ga i ja mog'o promjenit.
Sad bi tu dobro došla jedna iz C'tebine knjige mudrosti... :lol:
Prox (napisa):
2. Hm... kako da kazem slike treba prebaciti u gif umjesto u png koj oce biti jako skompliciran.. naime u mom IE-u i subSilver stilu ti vrazji rankovi nisu prozirni vec se vidi neka siva pozadina! Sto jako ruzno djeluje! Jos me vise sokiralo kada sam pocrckao te slicice rankova i vidio da su u biti prozirne.. ali nisu prozirne u IE-u... Rolling Eyes
To se ne bu štrumfnulo! (prijevod: Not gonna hapen!)
Naš Very cool admin #1 Very cool vas nesvjesne time želi podsvjesno natjerati na korištenje Mozile, gdje .png lijepo rade (sad će on reć: gdje sve lijepo radi Laughing Wink ).

Uff, sad sam odal tajnu. Twisted Evil Laughing Laughing Laughing Wink

Sad malo drugim riječima: Nije problem DG-u, nego u IE-u! Promjenite si browser. Hmm...baš bi si ga i ja mog'o promjenit.
Sad bi tu dobro došla jedna iz C'tebine knjige mudrosti... Laughing



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:38 ned, 19. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Sad malo drugim riječima: [b]Nije problem DG-u, nego u IE-u![/b] [color=red]Promjenite si browser.[/color] Hmm...baš bi si ga i ja mog'o promjenit.
Sad bi tu dobro došla jedna iz C'tebine knjige mudrosti... :lol:[/quote]
"Ako sve ostalo propadne, obrni polaritet"
Dobra? :?
steelworker (napisa):
Sad malo drugim riječima: Nije problem DG-u, nego u IE-u! Promjenite si browser. Hmm...baš bi si ga i ja mog'o promjenit.
Sad bi tu dobro došla jedna iz C'tebine knjige mudrosti... Laughing

"Ako sve ostalo propadne, obrni polaritet"
Dobra? Confused



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:41 ned, 19. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Sad malo drugim riječima: [b]Nije problem DG-u, nego u IE-u![/b] [color=red]Promjenite si browser.[/color][/quote]

:x Na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=926]slican nacin[/url] me M$ pokusava natjerati na promjenu mailera. Bug je u oba slucaja u M$-softveru, al ne volim kad me se tjera na promjene bez kojih mogu zivjeti.
steelworker (napisa):
Sad malo drugim riječima: Nije problem DG-u, nego u IE-u! Promjenite si browser.


Mad Na slican nacin me M$ pokusava natjerati na promjenu mailera. Bug je u oba slucaja u M$-softveru, al ne volim kad me se tjera na promjene bez kojih mogu zivjeti.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:02 pon, 20. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="steelworker"]Sad malo drugim riječima: [b]Nije problem DG-u, nego u IE-u![/b] [color=red]Promjenite si browser.[/color][/quote]
:x Na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=926]slican nacin[/url] me M$ pokusava natjerati na promjenu mailera. Bug je u oba slucaja u M$-softveru, al ne volim kad me se tjera na promjene bez kojih mogu zivjeti.[/quote]

1. Nitko vas na nista ne tjera. Kog briga ako avatari imaju sivu pozadinu? :shock:

2. PNG je free, GIF nije. [b]TO[/b] je kljucni razlog izbora PNGa.

Opcenito, kad sam radim slicice, to su JPGovi i PNGovi. Nisam GIF slozio vec godinu-dvije (mozda i vise)... 8)

Sto se Proxovog prijedloga za razmak tice... Ako netko doda svakoj slicici 20ak pixela prozirnog materijala na dnu, ja cu to lako uploadati... :D Mozda cak i da se neki separator doda u same slicice? Ili nesto kao "[i]moj rank[/i]" strelica s Proxovog avatara? To bi bilo kewl... 8)
krcko (napisa):
steelworker (napisa):
Sad malo drugim riječima: Nije problem DG-u, nego u IE-u! Promjenite si browser.

Mad Na slican nacin me M$ pokusava natjerati na promjenu mailera. Bug je u oba slucaja u M$-softveru, al ne volim kad me se tjera na promjene bez kojih mogu zivjeti.


1. Nitko vas na nista ne tjera. Kog briga ako avatari imaju sivu pozadinu? Shocked

2. PNG je free, GIF nije. TO je kljucni razlog izbora PNGa.

Opcenito, kad sam radim slicice, to su JPGovi i PNGovi. Nisam GIF slozio vec godinu-dvije (mozda i vise)... Cool

Sto se Proxovog prijedloga za razmak tice... Ako netko doda svakoj slicici 20ak pixela prozirnog materijala na dnu, ja cu to lako uploadati... Very Happy Mozda cak i da se neki separator doda u same slicice? Ili nesto kao "moj rank" strelica s Proxovog avatara? To bi bilo kewl... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:31 pon, 20. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Sad malo drugim riječima: [b]Nije problem DG-u, nego u IE-u![/b] [color=red]Promjenite si browser.[/color] Hmm...baš bi si ga i ja mog'o promjenit.[/quote]
Ma to je cista laž :!: Evo i dokaza
[img]http://www.forumlegendi.com/rank06.png[/img]
Hm... tako mi strumfa :!: kako je Prox uspio natjerati png da bude proziran u IE-u :?: :shock:
Zakljucak: Greska nije u DG-u... ali je definitivno u softveru pomocu kojeg je napravljen taj png.. nekako njusim da iza svega stoji gimp jel tako :?:

Drugi puta nemojte odmah optuzivati tradicionalno losh M$-ov softver... nije bas uvijek kriv :wink:

[quote="vsego"]1. Nitko vas na nista ne tjera. Kog briga ako avatari imaju sivu pozadinu? :shock: [/quote]
Ma nisam ja reko da me netko tjera na nesto... to se steel izlanuo :lol:
Meni su ruzni neprozirni rankovi... sa sivom ruznom pozadinom.. jos doma bi se spasio sa Mozillom ali na faksu nema Mozille :? tako da bi se za sada forum trebao primarno prliagodjavati za IE.. dok se na instalira neki drugi browser na faksu.
[quote="vsego"]
2. PNG je free, GIF nije. [b]TO[/b] je kljucni razlog izbora PNGa. [/quote]
Mozda. Ali gif je puno kvalitetniji. Osim toga gif zivi skupa sa internetom :!: Gif je poput disketara na kompu.. ma kako novi komp kupili ipak cete staviti i disketar... Note: primjetimo moju fascinranost gif formatom! BTW jos nisam cuo da je netko platio za gif... molim pojasnjenje.
[quote="vsego"]
Opcenito, kad sam radim slicice, to su JPGovi i PNGovi. Nisam GIF slozio vec godinu-dvije (mozda i vise)... 8) [/quote]
vsego je zadnji gif slozio... cca. prije godinu dana sigurno jednom :!: pod pretpostavkm da je logo foruma nastao kada i forum 8)
[img]http://degiorgi.math.hr/forum/templates/subSilver/images/logo_phpBB.gif[/img]
Za one koj ne kuže logo foruma je cisti gif!

[quote="vsego"]
Sto se Proxovog prijedloga za razmak tice... Ako netko doda svakoj slicici 20ak pixela prozirnog materijala na dnu, ja cu to lako uploadati... :D Mozda cak i da se neki separator doda u same slicice? Ili nesto kao "[i]moj rank[/i]" strelica s Proxovog avatara? To bi bilo kewl... 8)[/quote]
Moze, ja se javljam za taj posao! Dodam spejsa odmah sutra ili kada dobijem sve slikice na mejl jer mi ih se ne da sada hvatati po forumu. A o "separatoru" vi jos raspravitie sta bi trebalo da pise ili da bude nacrtano...
steelworker (napisa):
Sad malo drugim riječima: Nije problem DG-u, nego u IE-u! Promjenite si browser. Hmm...baš bi si ga i ja mog'o promjenit.

Ma to je cista laž Exclamation Evo i dokaza

Hm... tako mi strumfa Exclamation kako je Prox uspio natjerati png da bude proziran u IE-u Question Shocked
Zakljucak: Greska nije u DG-u... ali je definitivno u softveru pomocu kojeg je napravljen taj png.. nekako njusim da iza svega stoji gimp jel tako Question

Drugi puta nemojte odmah optuzivati tradicionalno losh M$-ov softver... nije bas uvijek kriv Wink

vsego (napisa):
1. Nitko vas na nista ne tjera. Kog briga ako avatari imaju sivu pozadinu? Shocked

Ma nisam ja reko da me netko tjera na nesto... to se steel izlanuo Laughing
Meni su ruzni neprozirni rankovi... sa sivom ruznom pozadinom.. jos doma bi se spasio sa Mozillom ali na faksu nema Mozille Confused tako da bi se za sada forum trebao primarno prliagodjavati za IE.. dok se na instalira neki drugi browser na faksu.
vsego (napisa):

2. PNG je free, GIF nije. TO je kljucni razlog izbora PNGa.

Mozda. Ali gif je puno kvalitetniji. Osim toga gif zivi skupa sa internetom Exclamation Gif je poput disketara na kompu.. ma kako novi komp kupili ipak cete staviti i disketar... Note: primjetimo moju fascinranost gif formatom! BTW jos nisam cuo da je netko platio za gif... molim pojasnjenje.
vsego (napisa):

Opcenito, kad sam radim slicice, to su JPGovi i PNGovi. Nisam GIF slozio vec godinu-dvije (mozda i vise)... Cool

vsego je zadnji gif slozio... cca. prije godinu dana sigurno jednom Exclamation pod pretpostavkm da je logo foruma nastao kada i forum Cool

Za one koj ne kuže logo foruma je cisti gif!

vsego (napisa):

Sto se Proxovog prijedloga za razmak tice... Ako netko doda svakoj slicici 20ak pixela prozirnog materijala na dnu, ja cu to lako uploadati... Very Happy Mozda cak i da se neki separator doda u same slicice? Ili nesto kao "moj rank" strelica s Proxovog avatara? To bi bilo kewl... Cool

Moze, ja se javljam za taj posao! Dodam spejsa odmah sutra ili kada dobijem sve slikice na mejl jer mi ih se ne da sada hvatati po forumu. A o "separatoru" vi jos raspravitie sta bi trebalo da pise ili da bude nacrtano...



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 23:30 pon, 20. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Prox"][quote="steelworker"]Sad malo drugim riječima: [b]Nije problem DG-u, nego u IE-u![/b] [color=red]Promjenite si browser.[/color] Hmm...baš bi si ga i ja mog'o promjenit.[/quote]
Ma to je cista laž :!: Evo i dokaza...[/quote]Moj štrumPf, moj štrumPf, moj preveliki štrumPf. Priznajem...da sam pogriješio. Nije baš da sam lagao, jer nisam znao da govorim neistinu. :roll:
[quote="Prox"][quote="vsego"]1. Nitko vas na nista ne tjera. Kog briga ako avatari imaju sivu pozadinu? :shock: [/quote]
Ma nisam ja reko da me netko tjera na nesto... to se steel izlanuo :lol: [/quote]Uff, kaj me ozbiljno shvaćate. To [i]natjerati[/i] sam rekao u šali. Pa znate i sami kak nam je vsego dobar i da [i]mazi i pazi[/i] (nemojte sad i ovo preuveličavat i zezat, pliiiz) svoje usere, pa ne bi on svoje male usere prisiljavao na niš. Brovsajte si u ćem' god 'oćete!
Prox (napisa):
steelworker (napisa):
Sad malo drugim riječima: Nije problem DG-u, nego u IE-u! Promjenite si browser. Hmm...baš bi si ga i ja mog'o promjenit.

Ma to je cista laž Exclamation Evo i dokaza...
Moj štrumPf, moj štrumPf, moj preveliki štrumPf. Priznajem...da sam pogriješio. Nije baš da sam lagao, jer nisam znao da govorim neistinu. Rolling Eyes
Prox (napisa):
vsego (napisa):
1. Nitko vas na nista ne tjera. Kog briga ako avatari imaju sivu pozadinu? Shocked

Ma nisam ja reko da me netko tjera na nesto... to se steel izlanuo Laughing
Uff, kaj me ozbiljno shvaćate. To natjerati sam rekao u šali. Pa znate i sami kak nam je vsego dobar i da mazi i pazi (nemojte sad i ovo preuveličavat i zezat, pliiiz) svoje usere, pa ne bi on svoje male usere prisiljavao na niš. Brovsajte si u ćem' god 'oćete!



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:07 uto, 21. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"] Brovsajte si u ćem' god 'oćete![/quote]
Ali, po mogućnosti u mozzili :D
steelworker (napisa):
Brovsajte si u ćem' god 'oćete!

Ali, po mogućnosti u mozzili Very Happy



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:14 uto, 21. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Prox"]Hm... tako mi strumfa :!: kako je Prox uspio natjerati png da bude proziran u IE-u :?: :shock:
Zakljucak: Greska nije u DG-u... ali je definitivno u softveru pomocu kojeg je napravljen taj png.. nekako njusim da iza svega stoji gimp jel tako :?:[/quote]

Tako je. 8) A to sto neki SW ide M$u niz dlaku, ne znaci da se GIMP ne drzi propisanih standarda... :P

[quote="Prox"][quote="vsego"]1. Nitko vas na nista ne tjera. Kog briga ako avatari imaju sivu pozadinu? :shock: [/quote]
Ma nisam ja reko da me netko tjera na nesto... to se steel izlanuo :lol:
Meni su ruzni neprozirni rankovi... sa sivom ruznom pozadinom.. jos doma bi se spasio sa Mozillom ali na faksu nema Mozille :? tako da bi se za sada forum trebao primarno prliagodjavati za IE.. dok se na instalira neki drugi browser na faksu.[/quote]

Pa, stavi Firebird. Dosta ga je raspakirati (bez instalacije). A u pozadini je Mozillin engine (skines sa [url]http://www.mozilla.org/[/url]).

[quote="Prox"][quote="vsego"]2. PNG je free, GIF nije. [b]TO[/b] je kljucni razlog izbora PNGa. [/quote]
Mozda. Ali gif je puno kvalitetniji.[/quote]

:shock: Gdje si to cuo?!? Npr. pospremi u GIF slicicu sa 16M (ili ista preko 256) boja... :roll:

Ili, pokusaj dobiti [b]opacity[/b] ([i]apha blending[/i], parcijalna transparentnost,... kako ti se vise svidja) sa GIFom... :D Pogledaj ovo (nuzno pod Mozillom!): [url]http://www.w3.org/Graphics/PNG/inline-alpha.html[/url]. :verycool:

[quote="Prox"]Osim toga gif zivi skupa sa internetom :!: Gif je poput disketara na kompu.. ma kako novi komp kupili ipak cete staviti i disketar... Note: primjetimo moju fascinranost gif formatom![/quote]

Slicno smo prije par godina mogli reci za apsolutnu dominaciju Windoza... :lol:

Zanimljivost: stranice [url=http://www.w3.org/Graphics/PNG/]Portable Network Graphics siteu[/url] su dio sitea [url=http://www.w3.org/]World Wide Web Consortiuma[/url]... :o :D

Inace, sluzbeni PNG site je [url]http://www.libpng.org/pub/png/[/url]. Ima zanimljivih primjera (ukljucujuci i MNGove - animirane PNGove). Naravno, preporuca se Mozilla ili tako nesto sto zna ispravno baratati s PNGovima. ;) Dakle, IE vam tamo nece biti jako koristan... :twisted:

Po meni najbolji primjer(c)i za transparentnost su [url=http://www.libpng.org/pub/png/pngs-img-bg.html]ovdje[/url].

[i]Enough about PNG.
Lets talk about you.
What do you think about PNG?[/i] ;)

[quote="Prox"]BTW jos nisam cuo da je netko platio za gif... molim pojasnjenje.[/quote]

Platiti mora svatko tko zeli napisati SW koji generira GIFove. :x To je rezultiralo ukidanjem podrske za GIF u mnogim aplikacijama. Medju ostalim, GD koji je u pozadini crtanja iz mnogih prog. jezika (Perl, PHP, C,...).

Kako da netko napise free (kao "[i]free beer[/i]") SW za generiranje GIFova, ako to sam mora platiti? :(

Ok, ne placam [b]JA[/b], ali necu ni podrzavati takav format... Pokusavam DeGiorgija drzati na free tehnologijama. Je l' to toliki problem?

[quote="Prox"]Za one koj ne kuže logo foruma je cisti gif![/quote]

Da, mislim da je to zadnji GIF koji slozih. A i tada je bio solidno osamljeno celjade... ;) Ne sjecam se vise cemu GIF, a ne PNG... :?

[quote="Prox"]Moze, ja se javljam za taj posao! Dodam spejsa odmah sutra ili kada dobijem sve slikice na mejl jer mi ih se ne da sada hvatati po forumu. A o "separatoru" vi jos raspravitie sta bi trebalo da pise ili da bude nacrtano...[/quote]

Meni se svidja ovo s tvog avatara. Ako se nitko ne pobuni... 8)

[quote="C'Tebo"][quote="steelworker"]Brovsajte si u ćem' god 'oćete![/quote]
Ali, po mogućnosti u mozzili Very Happy[/quote]

Svasta! Zasto u Mozilli?!? :shock: Firebird je cist' ok... :P
Prox (napisa):
Hm... tako mi strumfa Exclamation kako je Prox uspio natjerati png da bude proziran u IE-u Question Shocked
Zakljucak: Greska nije u DG-u... ali je definitivno u softveru pomocu kojeg je napravljen taj png.. nekako njusim da iza svega stoji gimp jel tako Question


Tako je. Cool A to sto neki SW ide M$u niz dlaku, ne znaci da se GIMP ne drzi propisanih standarda... Razz

Prox (napisa):
vsego (napisa):
1. Nitko vas na nista ne tjera. Kog briga ako avatari imaju sivu pozadinu? Shocked

Ma nisam ja reko da me netko tjera na nesto... to se steel izlanuo Laughing
Meni su ruzni neprozirni rankovi... sa sivom ruznom pozadinom.. jos doma bi se spasio sa Mozillom ali na faksu nema Mozille Confused tako da bi se za sada forum trebao primarno prliagodjavati za IE.. dok se na instalira neki drugi browser na faksu.


Pa, stavi Firebird. Dosta ga je raspakirati (bez instalacije). A u pozadini je Mozillin engine (skines sa http://www.mozilla.org/).

Prox (napisa):
vsego (napisa):
2. PNG je free, GIF nije. TO je kljucni razlog izbora PNGa.

Mozda. Ali gif je puno kvalitetniji.


Shocked Gdje si to cuo?!? Npr. pospremi u GIF slicicu sa 16M (ili ista preko 256) boja... Rolling Eyes

Ili, pokusaj dobiti opacity (apha blending, parcijalna transparentnost,... kako ti se vise svidja) sa GIFom... Very Happy Pogledaj ovo (nuzno pod Mozillom!): http://www.w3.org/Graphics/PNG/inline-alpha.html. Very cool

Prox (napisa):
Osim toga gif zivi skupa sa internetom Exclamation Gif je poput disketara na kompu.. ma kako novi komp kupili ipak cete staviti i disketar... Note: primjetimo moju fascinranost gif formatom!


Slicno smo prije par godina mogli reci za apsolutnu dominaciju Windoza... Laughing

Zanimljivost: stranice Portable Network Graphics siteu su dio sitea World Wide Web Consortiuma... Surprised Very Happy

Inace, sluzbeni PNG site je http://www.libpng.org/pub/png/. Ima zanimljivih primjera (ukljucujuci i MNGove - animirane PNGove). Naravno, preporuca se Mozilla ili tako nesto sto zna ispravno baratati s PNGovima. Wink Dakle, IE vam tamo nece biti jako koristan... Twisted Evil

Po meni najbolji primjer(c)i za transparentnost su ovdje.

Enough about PNG.
Lets talk about you.
What do you think about PNG?
Wink

Prox (napisa):
BTW jos nisam cuo da je netko platio za gif... molim pojasnjenje.


Platiti mora svatko tko zeli napisati SW koji generira GIFove. Mad To je rezultiralo ukidanjem podrske za GIF u mnogim aplikacijama. Medju ostalim, GD koji je u pozadini crtanja iz mnogih prog. jezika (Perl, PHP, C,...).

Kako da netko napise free (kao "free beer") SW za generiranje GIFova, ako to sam mora platiti? Sad

Ok, ne placam JA, ali necu ni podrzavati takav format... Pokusavam DeGiorgija drzati na free tehnologijama. Je l' to toliki problem?

Prox (napisa):
Za one koj ne kuže logo foruma je cisti gif!


Da, mislim da je to zadnji GIF koji slozih. A i tada je bio solidno osamljeno celjade... Wink Ne sjecam se vise cemu GIF, a ne PNG... Confused

Prox (napisa):
Moze, ja se javljam za taj posao! Dodam spejsa odmah sutra ili kada dobijem sve slikice na mejl jer mi ih se ne da sada hvatati po forumu. A o "separatoru" vi jos raspravitie sta bi trebalo da pise ili da bude nacrtano...


Meni se svidja ovo s tvog avatara. Ako se nitko ne pobuni... Cool

C'Tebo (napisa):
steelworker (napisa):
Brovsajte si u ćem' god 'oćete!

Ali, po mogućnosti u mozzili Very Happy


Svasta! Zasto u Mozilli?!? Shocked Firebird je cist' ok... Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Jack
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 07. 2003. (09:00:59)
Postovi: (27)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:06 uto, 21. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Prox"]Osim toga gif zivi skupa sa internetom :!: Gif je poput disketara na kompu.. ma kako novi komp kupili ipak cete staviti i disketar... Note: primjetimo moju fascinranost gif formatom![/quote]
Wroong! Ja kupio bez diskete :D

Anyway, ajde još neko protiv štrumfova, ajdeajdeajde :D :D :D
Prox (napisa):
Osim toga gif zivi skupa sa internetom Exclamation Gif je poput disketara na kompu.. ma kako novi komp kupili ipak cete staviti i disketar... Note: primjetimo moju fascinranost gif formatom!

Wroong! Ja kupio bez diskete Very Happy

Anyway, ajde još neko protiv štrumfova, ajdeajdeajde Very Happy Very Happy Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:49 uto, 21. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ljudi vise ni disketare ne kupuju :shock: Mora da zivim u proslosti.. :roll:

Hm.. ok.. ok argumentirano ste me potopili.. moj zivot vise nema smisla.. idem pojesti jedan jogurt i onda...

Anyway, proso sam malo one linkove od naseg The Admina i sada...

[quote="http://www.libpng.org/pub/png/pngs-img-bg.html"]If the images have obvious rectangular borders (due to the color specified in the bKGD chunk), the browser is broken.[/quote]
No da u Moz je bilo sve Ok.. dok u IE-u hm... da bili su ti pravokutnici :?

Ja cu i dalje koristiti gif... za male ikonice i slicne stvarcice.. jer obicno velicina gifa ispadne malcice manja od png-a, a za male slikice nikada ni ne treba preko 256 boja, te moja zelja da na svim browserima bude isto prikazano... :D

Uuuf ova tema je nekako naporna postala... :wink:

[quote="Jack"]Anyway, ajde još neko protiv štrumfova, ajdeajdeajde :D :D :D[/quote]
Ja volim štrumfove :D
Pa ljudi vise ni disketare ne kupuju Shocked Mora da zivim u proslosti.. Rolling Eyes

Hm.. ok.. ok argumentirano ste me potopili.. moj zivot vise nema smisla.. idem pojesti jedan jogurt i onda...

Anyway, proso sam malo one linkove od naseg The Admina i sada...

http://www.libpng.org/pub/png/pngs-img-bg.html (napisa):
If the images have obvious rectangular borders (due to the color specified in the bKGD chunk), the browser is broken.

No da u Moz je bilo sve Ok.. dok u IE-u hm... da bili su ti pravokutnici Confused

Ja cu i dalje koristiti gif... za male ikonice i slicne stvarcice.. jer obicno velicina gifa ispadne malcice manja od png-a, a za male slikice nikada ni ne treba preko 256 boja, te moja zelja da na svim browserima bude isto prikazano... Very Happy

Uuuf ova tema je nekako naporna postala... Wink

Jack (napisa):
Anyway, ajde još neko protiv štrumfova, ajdeajdeajde Very Happy Very Happy Very Happy

Ja volim štrumfove Very Happy



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Jack
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 07. 2003. (09:00:59)
Postovi: (27)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:40 čet, 23. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kvragu, čak su mi postali simpatični... eto, povlačim svoj glas protiv plave gamadi...

Samo, prox, ajde složi te png-iće da budu pravo prozirni, jer se ne namjeravam micati sa explorera :D
Kvragu, čak su mi postali simpatični... eto, povlačim svoj glas protiv plave gamadi...

Samo, prox, ajde složi te png-iće da budu pravo prozirni, jer se ne namjeravam micati sa explorera Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 8:36 pet, 24. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Jack"]Kvragu, čak su mi postali simpatični... eto, povlačim svoj glas protiv plave gamadi... [/quote]
Ma znao sam da ces ih zavoliti... :lol:

[quote="Jack"]Samo, prox, ajde složi te png-iće da budu pravo prozirni, jer se ne namjeravam micati sa explorera :D [/quote]
Jesam, jesam, no na "Shefu" foruma je da odluci da li ce ih staviti. Dakle znas kome platiti cevape za prozirne rankove (iako neprozirni samo u IE-u) :wink:
Jack (napisa):
Kvragu, čak su mi postali simpatični... eto, povlačim svoj glas protiv plave gamadi...

Ma znao sam da ces ih zavoliti... Laughing

Jack (napisa):
Samo, prox, ajde složi te png-iće da budu pravo prozirni, jer se ne namjeravam micati sa explorera Very Happy

Jesam, jesam, no na "Shefu" foruma je da odluci da li ce ih staviti. Dakle znas kome platiti cevape za prozirne rankove (iako neprozirni samo u IE-u) Wink



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:03 pet, 14. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Prox"][quote="Jack"]Samo, prox, ajde složi te png-iće da budu pravo prozirni, jer se ne namjeravam micati sa explorera :D [/quote]
Jesam, jesam, no na "Shefu" foruma je da odluci da li ce ih staviti. Dakle znas kome platiti cevape za prozirne rankove (iako neprozirni samo u IE-u) :wink:[/quote]

Evo, kolega [url=http://degiorgi.math.hr/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=149]Prox[/url], srce (300 na sekundu ;)) i dusa od covjeka je slozio i isporucio malo obradjene slicice rankova. :banana:

U planu je jos malo usminkavanja, no pitanje je kad ce to (ako uopce hoce) biti realizirano... :roll:

U svakom slucaju, hvala Proxu na sredjenim rankovima... :weee:

P.S. Ako netko ne vidi pod rankovima textic "my rank", onda treba force-reloadati stranicu ([i]Shift[/i] ili [i]Ctrl[/i] i klik na [i]Reload[/i] u browseru ili [i]Refresh[/i] u izgovoru za browser).
Prox (napisa):
Jack (napisa):
Samo, prox, ajde složi te png-iće da budu pravo prozirni, jer se ne namjeravam micati sa explorera Very Happy

Jesam, jesam, no na "Shefu" foruma je da odluci da li ce ih staviti. Dakle znas kome platiti cevape za prozirne rankove (iako neprozirni samo u IE-u) Wink


Evo, kolega Prox, srce (300 na sekundu Wink) i dusa od covjeka je slozio i isporucio malo obradjene slicice rankova. Dancing banana

U planu je jos malo usminkavanja, no pitanje je kad ce to (ako uopce hoce) biti realizirano... Rolling Eyes

U svakom slucaju, hvala Proxu na sredjenim rankovima... Weeeeeee!!!!!!!!!!!

P.S. Ako netko ne vidi pod rankovima textic "my rank", onda treba force-reloadati stranicu (Shift ili Ctrl i klik na Reload u browseru ili Refresh u izgovoru za browser).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ahri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2003. (23:16:07)
Postovi: (193)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 23:13 ned, 19. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ispricavam se zbog iskopavanja topika, ali ne mogu ne primjetiti da je vise glasova protiv strumpfova nego za:)
ispricavam se zbog iskopavanja topika, ali ne mogu ne primjetiti da je vise glasova protiv strumpfova nego za:)



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:37 ned, 19. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ahri"]ispricavam se zbog iskopavanja topika, ali ne mogu ne primjetiti da je vise glasova protiv strumpfova nego za:)[/quote]

Meni se cini da ipak nije tako. :twisted:

Dakle, Strumpfovi se [b]MENI[/b] svidjaju, a ako nekoga tako jako smetaju, ima na ovom lijepom Internetu puuuuuuuno foruma bez njih. :blista:

Mislim da ovaj forum jako dobro funkcionira i ako su Strumpfovi jedini prigovor, onda se stvarno postavlja pitanje cemu toliko pilis oko njih. :grrr:
ahri (napisa):
ispricavam se zbog iskopavanja topika, ali ne mogu ne primjetiti da je vise glasova protiv strumpfova nego za:)


Meni se cini da ipak nije tako. Twisted Evil

Dakle, Strumpfovi se MENI svidjaju, a ako nekoga tako jako smetaju, ima na ovom lijepom Internetu puuuuuuuno foruma bez njih. Reklamiram neku zubnu pastu

Mislim da ovaj forum jako dobro funkcionira i ako su Strumpfovi jedini prigovor, onda se stvarno postavlja pitanje cemu toliko pilis oko njih. Grrrrr....



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PIPboy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2005. (00:10:07)
Postovi: (F5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 3
Lokacija: Vault 13

PostPostano: 0:06 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda bi opet trebao napraviti anketu ? :wink:
Mozda bi opet trebao napraviti anketu ? Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Asmodai
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (16:42:53)
Postovi: (C7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Gernsback Continuum

PostPostano: 0:17 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="PIPboy"]Mozda bi opet trebao napraviti anketu ? :wink:[/quote]

Nema smisla kad admin var... ovaj prikzuje drugu perspektivu ;)
PIPboy (napisa):
Mozda bi opet trebao napraviti anketu ? Wink


Nema smisla kad admin var... ovaj prikzuje drugu perspektivu Wink



_________________
Take him to the labs and start the experiments at once... If you harm him in any way...

... you know you are doing something right!
-Blitzkrieg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ahri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2003. (23:16:07)
Postovi: (193)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 0:56 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="ahri"]ispricavam se zbog iskopavanja topika, ali ne mogu ne primjetiti da je vise glasova protiv strumpfova nego za:)[/quote]

Meni se cini da ipak nije tako. :twisted:

Dakle, Strumpfovi se [b]MENI[/b] svidjaju, a ako nekoga tako jako smetaju, ima na ovom lijepom Internetu puuuuuuuno foruma bez njih. :blista:

Mislim da ovaj forum jako dobro funkcionira i ako su Strumpfovi jedini prigovor, onda se stvarno postavlja pitanje cemu toliko pilis oko njih. :grrr:[/quote]

ne svidjaju mi se, i mislim da bi bilo odlicno kada bi se stavio mod da svaki korisnik moze odabrati hoce li ih gledati (isto kao i avatare i signatureove).
vsego (napisa):
ahri (napisa):
ispricavam se zbog iskopavanja topika, ali ne mogu ne primjetiti da je vise glasova protiv strumpfova nego za:)


Meni se cini da ipak nije tako. :twisted:

Dakle, Strumpfovi se MENI svidjaju, a ako nekoga tako jako smetaju, ima na ovom lijepom Internetu puuuuuuuno foruma bez njih. :blista:

Mislim da ovaj forum jako dobro funkcionira i ako su Strumpfovi jedini prigovor, onda se stvarno postavlja pitanje cemu toliko pilis oko njih. :grrr:


ne svidjaju mi se, i mislim da bi bilo odlicno kada bi se stavio mod da svaki korisnik moze odabrati hoce li ih gledati (isto kao i avatare i signatureove).



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:01 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ahri"]ne svidjaju mi se, i mislim da bi bilo odlicno kada bi se stavio mod da svaki korisnik moze odabrati hoce li ih gledati (isto kao i avatare i signatureove).[/quote]

A jos bi bolje bilo kada bi se stavio mod koji automatski rjesava zadatke koje korisnici postave. :roll:

Imam pametnijeg posla nego da to idem programirati ili cak "samo" dodavati, za slucaj da postoji. :roll:

Btw, ako forumašiš pomocu lynxa, ne vide se ni avatari ni Strumpfovi... =:PPPP
ahri (napisa):
ne svidjaju mi se, i mislim da bi bilo odlicno kada bi se stavio mod da svaki korisnik moze odabrati hoce li ih gledati (isto kao i avatare i signatureove).


A jos bi bolje bilo kada bi se stavio mod koji automatski rjesava zadatke koje korisnici postave. Rolling Eyes

Imam pametnijeg posla nego da to idem programirati ili cak "samo" dodavati, za slucaj da postoji. Rolling Eyes

Btw, ako forumašiš pomocu lynxa, ne vide se ni avatari ni Strumpfovi... Blaeh! with hat



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 2 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan