Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

alpha naočale
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 7:36 uto, 30. 8. 2005    Naslov: alpha naočale Citirajte i odgovorite

Navodno postoje neke alpha naočale pomoću kojih se ispravlja dioptrija. "Liječenje" je moguće i u Hrvatskoj. Navodno je cijena oko 3000 kn. A liječi se na slijedeći način: svaki dan čitaš s tim naočalama barem sat vremena.

Ima li tko kakvih saznanja o tome... je li to fakat tak? Ajd nek napiše ak netko zna nekaj ili ima iskustva.

Fala!
Navodno postoje neke alpha naočale pomoću kojih se ispravlja dioptrija. "Liječenje" je moguće i u Hrvatskoj. Navodno je cijena oko 3000 kn. A liječi se na slijedeći način: svaki dan čitaš s tim naočalama barem sat vremena.

Ima li tko kakvih saznanja o tome... je li to fakat tak? Ajd nek napiše ak netko zna nekaj ili ima iskustva.

Fala!



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 8:21 uto, 30. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvi puta čujem za te [i]alpha naočale[/i], ali moja mama je još prije nekih 20 godina sebi kupila neku knjigu naslovljenu [i]Odbacite svoje naočale[/i] i isto tako ko fol moraš samo naprezati oči vježbajući čitati svakodnevno, pa se kao smanji dioptrija.

Ja osobno mislim da je to sve jedna velika glupost i da su to opet samo izmislili da bi ljudi nasjeli na to i trošili novce. :?

Ali, ako netko uspije s tim naočalama, svakako javite! :wink:
Prvi puta čujem za te alpha naočale, ali moja mama je još prije nekih 20 godina sebi kupila neku knjigu naslovljenu Odbacite svoje naočale i isto tako ko fol moraš samo naprezati oči vježbajući čitati svakodnevno, pa se kao smanji dioptrija.

Ja osobno mislim da je to sve jedna velika glupost i da su to opet samo izmislili da bi ljudi nasjeli na to i trošili novce. Confused

Ali, ako netko uspije s tim naočalama, svakako javite! Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 9:22 uto, 30. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da mozes to jeednostavnije i mislim jeftinije! laserskom intervencijom! sad se ne zezam nego ozbiljno kazem,to ekipa radi kada ide na plasticne operacije za pomladjivanje (ono koza,lips,izbjeljivanje zubi i lasersko izostravanje vida)
mislim da mozes to jeednostavnije i mislim jeftinije! laserskom intervencijom! sad se ne zezam nego ozbiljno kazem,to ekipa radi kada ide na plasticne operacije za pomladjivanje (ono koza,lips,izbjeljivanje zubi i lasersko izostravanje vida)



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 12:12 uto, 30. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="buba"][i]Odbacite svoje naočale[/i] i isto tako ko fol moraš samo naprezati oči vježbajući čitati svakodnevno, pa se kao smanji dioptrija.
[/quote]
ma jedino sto mozes postic takvom metodom je glavobolja i nervoza. zvuci mi kao fora na koju bi nasjeo samo netko tko nije nikad nosio naocale, pa ne zna koji je to napor citat bez naocala.
buba (napisa):
Odbacite svoje naočale i isto tako ko fol moraš samo naprezati oči vježbajući čitati svakodnevno, pa se kao smanji dioptrija.

ma jedino sto mozes postic takvom metodom je glavobolja i nervoza. zvuci mi kao fora na koju bi nasjeo samo netko tko nije nikad nosio naocale, pa ne zna koji je to napor citat bez naocala.



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:29 uto, 30. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Laserske operacije su jos uvijek prilicno skupe (barem kod nas), a imaju i tu manu da ih ne mozes raditi u nedogled, nego jako ograniceno (jednu ili tri, ako se ne varam). :(

IMO, za manje dioptrije je najbolje uzeti naocale, za srednje lece, a tek za nege grozomorne dioptrije ici "brusiti" oci. 8)

:google: ne vraca nista korisno za "[url=http://www.google.com/search?q=%22alpha+glasses%22&sourceid=mozilla&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8]alpha glasses[/url]", sto mi je dovoljan argument da takvo nesto ne postoji, ili barem nije narocito poznato. :? Mozda se ne zovu bas tako? :-k
Laserske operacije su jos uvijek prilicno skupe (barem kod nas), a imaju i tu manu da ih ne mozes raditi u nedogled, nego jako ograniceno (jednu ili tri, ako se ne varam). Sad

IMO, za manje dioptrije je najbolje uzeti naocale, za srednje lece, a tek za nege grozomorne dioptrije ici "brusiti" oci. Cool

Google rulez! ne vraca nista korisno za "alpha glasses", sto mi je dovoljan argument da takvo nesto ne postoji, ili barem nije narocito poznato. Confused Mozda se ne zovu bas tako? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 13:12 uto, 30. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja prvi puta cujem za takve naocale. Mislim da bi znao za njih da postoje. Pricao sam s okulisticom nedavno o toj laserskoj operaciji i rekla je nesto sto mi je sasvim dovoljno da prestanem o tome razmisljati-ljudi koji rade tu operaciju (doktori), nose naocale! Zanimljivo, a? E, pa dok oni ne isprave svoje dioptrije, nedam im ja svoje oci! :?
I ja prvi puta cujem za takve naocale. Mislim da bi znao za njih da postoje. Pricao sam s okulisticom nedavno o toj laserskoj operaciji i rekla je nesto sto mi je sasvim dovoljno da prestanem o tome razmisljati-ljudi koji rade tu operaciju (doktori), nose naocale! Zanimljivo, a? E, pa dok oni ne isprave svoje dioptrije, nedam im ja svoje oci! Confused



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 13:51 uto, 30. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedna cura je upravo na tom tretmanu... ja ju ne poznajem, negu ju poznaje neko koga ja poznajem...

uglavnom, javim kad nešt saznam... al činjenica je da se male dioptrije povećavaju ukoliko se naočale stalno nose jer se očni živac opusti i ne izvršava svoju zadaću.

Ne znam, skeptična sam...
Jedna cura je upravo na tom tretmanu... ja ju ne poznajem, negu ju poznaje neko koga ja poznajem...

uglavnom, javim kad nešt saznam... al činjenica je da se male dioptrije povećavaju ukoliko se naočale stalno nose jer se očni živac opusti i ne izvršava svoju zadaću.

Ne znam, skeptična sam...



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 13:57 uto, 30. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da sam cula nesto da se laserske operacije (bar kod nas) rade ljudima tek kad im dioptrija pređe 5, inace to nema smisla. sto je ovako poprilicno u skladu s vseginim rezoniranjem i zvuci poprilicno logicno.
mislim da sam cula nesto da se laserske operacije (bar kod nas) rade ljudima tek kad im dioptrija pređe 5, inace to nema smisla. sto je ovako poprilicno u skladu s vseginim rezoniranjem i zvuci poprilicno logicno.



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 16:38 uto, 30. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]
al činjenica je da se male dioptrije povećavaju ukoliko se naočale stalno nose jer se očni živac opusti i ne izvršava svoju zadaću.
[/quote]
si ti ziher za ovo... ja sam imao neku sitnu dioptriju prije 5-6 godina i kratko vrijeme sam nosio naočale i onda prestao jer mi se nije dalo nosit... al ja sve vidim najnormalnije i opće nemam potrebu za naočalama.. :shock:
Ivančica (napisa):

al činjenica je da se male dioptrije povećavaju ukoliko se naočale stalno nose jer se očni živac opusti i ne izvršava svoju zadaću.

si ti ziher za ovo... ja sam imao neku sitnu dioptriju prije 5-6 godina i kratko vrijeme sam nosio naočale i onda prestao jer mi se nije dalo nosit... al ja sve vidim najnormalnije i opće nemam potrebu za naočalama.. Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 18:37 uto, 30. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam da li i vi svi primate (koji živite u Zagrebu, of course) onaj besplatni dvotjednik [i]Zagreb News[/i], ali u njemu je čini mi se u srpnju (ove godine) izdan članak o oftamološkim laserskim zahvatima najnovije vrste.

Vrlo bih vam rado prepisala taj članak, ali nažalost netko od mojih ukućana ih je već bacio u smeće. :(

Na Google-u nema ništa, a te novine nemaju svoju web stranicu, pa čak niti kontaktni e-mail (barem ja nisam uspjela naći). :(
Ne znam da li i vi svi primate (koji živite u Zagrebu, of course) onaj besplatni dvotjednik Zagreb News, ali u njemu je čini mi se u srpnju (ove godine) izdan članak o oftamološkim laserskim zahvatima najnovije vrste.

Vrlo bih vam rado prepisala taj članak, ali nažalost netko od mojih ukućana ih je već bacio u smeće. Sad

Na Google-u nema ništa, a te novine nemaju svoju web stranicu, pa čak niti kontaktni e-mail (barem ja nisam uspjela naći). Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 21:03 uto, 30. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

sto se tice laserske operacije... evo nekih cinjenica by okulisti:

1. ne mogu sve dioptrije to raditi - mogu samo "obicni" kratkovidni i dalekovidni
cilindri, astigmatizam, cudni kutevi - jok
2. ako napravis samo JEDNU operaciju - nikad vise ne mozes nositi lece
3. najcesce se dioptrija "reze" sa nekoliko operacija....
4. nije iskljucen djelomicni ili cijeli povratak na staro

bila sam se svojevremeno raspitivala o tome.... i odustala....
ovo 3. i 4. je bilo prije nekoliko godina - to se mozda promijenilo
a za 1. i 2. sumnjam da se promijenilo
sto se tice laserske operacije... evo nekih cinjenica by okulisti:

1. ne mogu sve dioptrije to raditi - mogu samo "obicni" kratkovidni i dalekovidni
cilindri, astigmatizam, cudni kutevi - jok
2. ako napravis samo JEDNU operaciju - nikad vise ne mozes nositi lece
3. najcesce se dioptrija "reze" sa nekoliko operacija....
4. nije iskljucen djelomicni ili cijeli povratak na staro

bila sam se svojevremeno raspitivala o tome.... i odustala....
ovo 3. i 4. je bilo prije nekoliko godina - to se mozda promijenilo
a za 1. i 2. sumnjam da se promijenilo



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Casper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 04. 2005. (14:45:29)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Krk

PostPostano: 1:58 sri, 31. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote=" Glasilo Hrvatskog saveza slijepih,GODIŠTE 12,BROJ 5/2005."]
PRIRODNA OKULISTIKA
Umjesto naočala, smanjenje dioptrije vježbom očnih mišića

NAKON DVA TJEDNA VJEŽBI ZDRAVE OČI

ZAGREB - Vježbom očnih mišića te bez uporabe naočala ili leća, odnedavno je i u Hrvatskoj moguće u potpu-nosti ukloniti dioptriju i poremećaje vi-da, a nestaje čak i glaukom.
Takvu prirodnu metodu liječenja vida, poznatu pod nazivom prirodna okulistika, kod nas primjenjuje jedino dr. Milan Pavić koji tvrdi da konvencionalna pomagala poput naočala štete vidu.

Vježbe ne pomažu slijepima
Naime, postupak prirodnog izlječenja vida i nestanka dioptrije sastoji se od je-dnostavnog čitanja pomoću specijalnih na-očala s alfa-kutem, koje prisiljavaju oko da gleda u jednu točku. Duljina čitanja ovisi o dijagnozi, a u prosjeku se radi oko jedan sat dnevno. Postoje tri načina vježbanja koja se razlikuju o vrsti poremećaja, odno-sno o tome je li riječ o dalekovidnosti, kratkovidnosti ili mladenačkoj dalekovidnosti. - Nema onoga tko se ne može izliječiti. Naši očni mišići rade kao i ostali mišići. Ako se oja-čaju na pravilan na-čin, očna jabučica vraća se u priro-dni položaj. Paci-jente naučim ka-ko da pravilno vježbaju oko, a oni već prvi dan primijete popravak vida - objasnio je Pavić. Dodao je da je izliječio tisuće pacijenata, ali povra-tak vida slijepim osobama ipak nije mo-guć ni tom metodom. Nakon dijagnoze većina Pavićevih pacijenata vježba samo-stalno kod kuće, a za nestajanje dioptrije -1,5 potrebno je samo 15-ak dana.
Vježbanjem očnih mišića dva sata dne-vno tijekom mjesec dana svoju je dioptri-ju uklonila studentica Renata Rukavina. Ona je istaknula da je na taj način uspje-la spasiti vid i na nulu svesti dioptriju ko-ja je bila čak +4,50. Dodala je da je nakon desetak dana vježbanja osjetila promjenu i poboljšanje vida.

Metoda nije medicina
Osim uklanjanja diop-trije vježbama, u svo-joj ordinaciji u za-grebačkom naseIju Špansko dr. Pavić na malo drukčiji način, kako tvrdi, liječi glaukom koji naj-češće dovodi do slje-pila. Tu tešku bolest oka liječi pomoću otopine, a glaukom, prema njegovim rije-čima, nestaje nakon 20-ak dana. Prirodna okulistika kao smjer, odnosno grana medi-cine ne postoji, a najrazvijenija je i ustroje-na kao dio medicine u Americi.

Ivana Rimac I Lidlja Jagarčec
Jutarnji list, 21.5.2005.[/quote]

:google:
Glasilo Hrvatskog saveza slijepih,GODIŠTE 12,BROJ 5/2005. (napisa):

PRIRODNA OKULISTIKA
Umjesto naočala, smanjenje dioptrije vježbom očnih mišića

NAKON DVA TJEDNA VJEŽBI ZDRAVE OČI

ZAGREB - Vježbom očnih mišića te bez uporabe naočala ili leća, odnedavno je i u Hrvatskoj moguće u potpu-nosti ukloniti dioptriju i poremećaje vi-da, a nestaje čak i glaukom.
Takvu prirodnu metodu liječenja vida, poznatu pod nazivom prirodna okulistika, kod nas primjenjuje jedino dr. Milan Pavić koji tvrdi da konvencionalna pomagala poput naočala štete vidu.

Vježbe ne pomažu slijepima
Naime, postupak prirodnog izlječenja vida i nestanka dioptrije sastoji se od je-dnostavnog čitanja pomoću specijalnih na-očala s alfa-kutem, koje prisiljavaju oko da gleda u jednu točku. Duljina čitanja ovisi o dijagnozi, a u prosjeku se radi oko jedan sat dnevno. Postoje tri načina vježbanja koja se razlikuju o vrsti poremećaja, odno-sno o tome je li riječ o dalekovidnosti, kratkovidnosti ili mladenačkoj dalekovidnosti. - Nema onoga tko se ne može izliječiti. Naši očni mišići rade kao i ostali mišići. Ako se oja-čaju na pravilan na-čin, očna jabučica vraća se u priro-dni položaj. Paci-jente naučim ka-ko da pravilno vježbaju oko, a oni već prvi dan primijete popravak vida - objasnio je Pavić. Dodao je da je izliječio tisuće pacijenata, ali povra-tak vida slijepim osobama ipak nije mo-guć ni tom metodom. Nakon dijagnoze većina Pavićevih pacijenata vježba samo-stalno kod kuće, a za nestajanje dioptrije -1,5 potrebno je samo 15-ak dana.
Vježbanjem očnih mišića dva sata dne-vno tijekom mjesec dana svoju je dioptri-ju uklonila studentica Renata Rukavina. Ona je istaknula da je na taj način uspje-la spasiti vid i na nulu svesti dioptriju ko-ja je bila čak +4,50. Dodala je da je nakon desetak dana vježbanja osjetila promjenu i poboljšanje vida.

Metoda nije medicina
Osim uklanjanja diop-trije vježbama, u svo-joj ordinaciji u za-grebačkom naseIju Špansko dr. Pavić na malo drukčiji način, kako tvrdi, liječi glaukom koji naj-češće dovodi do slje-pila. Tu tešku bolest oka liječi pomoću otopine, a glaukom, prema njegovim rije-čima, nestaje nakon 20-ak dana. Prirodna okulistika kao smjer, odnosno grana medi-cine ne postoji, a najrazvijenija je i ustroje-na kao dio medicine u Americi.

Ivana Rimac I Lidlja Jagarčec
Jutarnji list, 21.5.2005.


Google rulez!



_________________
Marijan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 7:35 sri, 31. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, imala sam priliku vidjeti brošure... tip koji to radi je pravi pravcati, priznati doktor. Živi u Španskom. Koliko sam ja shvatila, kut između zrake u kom smjeru vidi normalno oko i one u iskrivljenom naziva je alfa kut. Alfa naočale ispravljaju taj kut do normale. Liječi se dalekovidnost, kratkovidnost, staračka dalekovidnost i druge nepravilnosti oka (zakrivljenosti leća). Problem je u tome što ljudima oslabi očni mišić te postaje labav. Ovim tretmanom se vježba čitajući pomoću ovih naočala i vid se trajno ispravlja.

Još jedna činjenica: tu metodu koriste u američkoj vojsci (jer je kao jeftinija od operacije). Je li to tak, ne znam, ali prisjetite se jeste li vidjeli nekog američkog vojnika (profesionalnog) s naočalama.

Brošure (2 dijela) su na 30ak stranica s detaljnim opisom funkcioniranja oka (sjećate se biologije?) te malo teorije iz fizike (optika :-() te zatim piše kak se pomoću tih naočala ispravlja vid. Nisam stigla puno pročitat, ne znam da li funkcionira, al mogu reć da tip nije šarlatan i da se isplati uložiti 3000 kn kako bi se vid ispravio prirodnim putem (a ne puno više operacijom). Priložene su i karte za provjeru vida --- ona slova i brojčice kao kod doktora. I da, mislim da mogu sve dioptrije, al naravno za veće treba više vremena.
Evo, imala sam priliku vidjeti brošure... tip koji to radi je pravi pravcati, priznati doktor. Živi u Španskom. Koliko sam ja shvatila, kut između zrake u kom smjeru vidi normalno oko i one u iskrivljenom naziva je alfa kut. Alfa naočale ispravljaju taj kut do normale. Liječi se dalekovidnost, kratkovidnost, staračka dalekovidnost i druge nepravilnosti oka (zakrivljenosti leća). Problem je u tome što ljudima oslabi očni mišić te postaje labav. Ovim tretmanom se vježba čitajući pomoću ovih naočala i vid se trajno ispravlja.

Još jedna činjenica: tu metodu koriste u američkoj vojsci (jer je kao jeftinija od operacije). Je li to tak, ne znam, ali prisjetite se jeste li vidjeli nekog američkog vojnika (profesionalnog) s naočalama.

Brošure (2 dijela) su na 30ak stranica s detaljnim opisom funkcioniranja oka (sjećate se biologije?) te malo teorije iz fizike (optika Sad) te zatim piše kak se pomoću tih naočala ispravlja vid. Nisam stigla puno pročitat, ne znam da li funkcionira, al mogu reć da tip nije šarlatan i da se isplati uložiti 3000 kn kako bi se vid ispravio prirodnim putem (a ne puno više operacijom). Priložene su i karte za provjeru vida --- ona slova i brojčice kao kod doktora. I da, mislim da mogu sve dioptrije, al naravno za veće treba više vremena.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 7:48 sri, 31. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]
tu metodu koriste u američkoj vojsci (jer je kao jeftinija od operacije). Je li to tak, ne znam, ali prisjetite se jeste li vidjeli nekog američkog vojnika (profesionalnog) s naočalama..[/quote]
Možda zato što prođu sve one testove na moguće i nemoguće bolesti, pa ni u Hrvatskoj profesionalni vojnici baš ne nose naočale. :?

[quote="Ivančica"]al mogu reć da tip nije šarlatan i da se isplati uložiti 3000 kn kako bi se vid ispravio prirodnim putem (a ne puno više operacijom). [/quote]
A to da je šarlatan ili ne, ne bih baš željela isprobati na svojim očima i svom džepu. :evil:
Ivančica (napisa):

tu metodu koriste u američkoj vojsci (jer je kao jeftinija od operacije). Je li to tak, ne znam, ali prisjetite se jeste li vidjeli nekog američkog vojnika (profesionalnog) s naočalama..

Možda zato što prođu sve one testove na moguće i nemoguće bolesti, pa ni u Hrvatskoj profesionalni vojnici baš ne nose naočale. Confused

Ivančica (napisa):
al mogu reć da tip nije šarlatan i da se isplati uložiti 3000 kn kako bi se vid ispravio prirodnim putem (a ne puno više operacijom).

A to da je šarlatan ili ne, ne bih baš željela isprobati na svojim očima i svom džepu. Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 7:52 sri, 31. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"]
A to da je šarlatan ili ne, ne bih baš željela isprobati na svojim očima i svom džepu. :evil:[/quote]

Zato ću ja čekat da vidim rezultate ;-)
Osim toga, nije mi dioptrija tak strašna (za sad)
Anđelčić (napisa):

A to da je šarlatan ili ne, ne bih baš željela isprobati na svojim očima i svom džepu. Evil or Very Mad


Zato ću ja čekat da vidim rezultate Wink
Osim toga, nije mi dioptrija tak strašna (za sad)



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 8:16 sri, 31. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja nosim naocale od svojih malih nogu i dioptrija mi se samo povecavala. :( Za sada stagnira, ali nitko niti ne zeli izvesti neki operativni zahvat na mojim ocima, jer je to u biti kao nemoguce sve dok imam bilo kakav vid, tj. najprije su mi rekli da ne mogu to dok sam u razvoju, pa zatim ne dok budem punoljetna, a sada kao nece dok god vidim! :shock: Probala sam s lecama, ali nisam uspjela vise od par tjedana. Onda sam negdje u drugom srednje, pocela naocale koristiti samo za citanje. Tako je i danas. Ne znam kako to, ali od onda imam feeling, da mi se vid malo popravio. :neznam:
Ja nosim naocale od svojih malih nogu i dioptrija mi se samo povecavala. Sad Za sada stagnira, ali nitko niti ne zeli izvesti neki operativni zahvat na mojim ocima, jer je to u biti kao nemoguce sve dok imam bilo kakav vid, tj. najprije su mi rekli da ne mogu to dok sam u razvoju, pa zatim ne dok budem punoljetna, a sada kao nece dok god vidim! Shocked Probala sam s lecama, ali nisam uspjela vise od par tjedana. Onda sam negdje u drugom srednje, pocela naocale koristiti samo za citanje. Tako je i danas. Ne znam kako to, ali od onda imam feeling, da mi se vid malo popravio. Ja to stvarno ne znam


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 8:26 sri, 31. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="buba"]Onda sam negdje u drugom srednje, pocela naocale koristiti samo za citanje.[/quote]
Me 2, ali nisam bas sigurna koliko je to pametno. Kolika ti je dioptrija?
buba (napisa):
Onda sam negdje u drugom srednje, pocela naocale koristiti samo za citanje.

Me 2, ali nisam bas sigurna koliko je to pametno. Kolika ti je dioptrija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 10:53 sri, 31. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

A tko je taj doktor? Ima neka web stranica njegova ili nesto takvo?
A tko je taj doktor? Ima neka web stranica njegova ili nesto takvo?



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 11:10 sri, 31. 8. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

uf toliko postova da neznam na sta bih prvo odgovorio!

mozda se naocale zovu alphae!!! mislim ja nisam nikad cuo za njih (nemam problema sa vidom pa me to podrucje bas i nezanima) ali se nekad alpha pise i alphae!

laser brijem da nije vise toliko skup!! i ipak medicina zajedno sa tehnologijom extremno brzo raste u napretku!!

netko je komentirao da covjek koji vrsi lasersku operaciju nosi naocale!! pa i doktori koji vrse liposukciju su debeli, ima 1000 razloga zasto to nezele, mozda ne stignu ili je covjek jedini u RH koji to radi pa njemu to nemoze nitko obavit, a da ode vani je to skuupo! kod nas su estetski zahvati ful jeftini (naprema vani) u srbiji jos jeftiniji ali mi smo malo sigurniji pa europljani ipak dodju radje kod nas!
uf toliko postova da neznam na sta bih prvo odgovorio!

mozda se naocale zovu alphae!!! mislim ja nisam nikad cuo za njih (nemam problema sa vidom pa me to podrucje bas i nezanima) ali se nekad alpha pise i alphae!

laser brijem da nije vise toliko skup!! i ipak medicina zajedno sa tehnologijom extremno brzo raste u napretku!!

netko je komentirao da covjek koji vrsi lasersku operaciju nosi naocale!! pa i doktori koji vrse liposukciju su debeli, ima 1000 razloga zasto to nezele, mozda ne stignu ili je covjek jedini u RH koji to radi pa njemu to nemoze nitko obavit, a da ode vani je to skuupo! kod nas su estetski zahvati ful jeftini (naprema vani) u srbiji jos jeftiniji ali mi smo malo sigurniji pa europljani ipak dodju radje kod nas!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 3:29 čet, 1. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Zato ću ja čekat da vidim rezultate ;-)
Osim toga, nije mi dioptrija tak strašna (za sad)[/quote]

1. javi :g:
2. kad javljas, onda napisi i pravo stanje prije toga.... - to je isto jako bitno... jer nije svejedno kakve su sve nepravilnosti bile....
3. gdje ima brosurica za pokupiti?

sto se doktora tice... mozda pogledati da li on ima naocale? :g:
Ivančica (napisa):
Zato ću ja čekat da vidim rezultate Wink
Osim toga, nije mi dioptrija tak strašna (za sad)


1. javi Mr. Green
2. kad javljas, onda napisi i pravo stanje prije toga.... - to je isto jako bitno... jer nije svejedno kakve su sve nepravilnosti bile....
3. gdje ima brosurica za pokupiti?

sto se doktora tice... mozda pogledati da li on ima naocale? Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan