Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

komisija iz uvisa
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 22:32 ned, 2. 10. 2005    Naslov: komisija iz uvisa Citirajte i odgovorite

da li je netko prosao na komisijskom ispitu kod prof. sarape ako nije prosao pismeni?? kak je to izgledalo? da li je prof strozi? da li su pitanja teza??
da li je netko prosao na komisijskom ispitu kod prof. sarape ako nije prosao pismeni?? kak je to izgledalo? da li je prof strozi? da li su pitanja teza??


[Vrh]
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 10:18 pon, 3. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ponajprije od kolega cuh da ti se pitanja vrte ista i nije nista teze ali naravno pozeljno je da prodes pismeni ali opet mislim da je najbitnije to tvoje znjanje na samom ispitivanju
A i od nekih profesora nacuh sada nevezano za uvis da se komisijski rok treba smatrat i najlaksim...

eto ja ti zelim srecu i uspijet ces zasigurno
ponajprije od kolega cuh da ti se pitanja vrte ista i nije nista teze ali naravno pozeljno je da prodes pismeni ali opet mislim da je najbitnije to tvoje znjanje na samom ispitivanju
A i od nekih profesora nacuh sada nevezano za uvis da se komisijski rok treba smatrat i najlaksim...

eto ja ti zelim srecu i uspijet ces zasigurno



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 21:57 pon, 3. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala bily!! puno mi znaci...
hvala bily!! puno mi znaci...


[Vrh]
Casper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 04. 2005. (14:45:29)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Krk

PostPostano: 7:57 uto, 4. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Od velike pomoci bi bilo da oni koji danas odgovaraju UVIS posalju sto se danas vrtilo od pitanja... kako je prosla komisija za one koji nisu prosli pismeni...

Molim vas, pomozite :pray:
Od velike pomoci bi bilo da oni koji danas odgovaraju UVIS posalju sto se danas vrtilo od pitanja... kako je prosla komisija za one koji nisu prosli pismeni...

Molim vas, pomozite Pray



_________________
Marijan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
hexy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2002. (09:39:35)
Postovi: (8A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 19:01 uto, 4. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ja sam danas imala komisiju iz UVISa. Nisam prosla pismeni, ali to nije razlog zbog kojeg su me rusili, imala sam svojih bisera. Pitali su me jedan zadatak, nije s pismenog, ali je lagan, zatim Poissonov tm i lokalni M-L tm. Znam, lagana pitanja, ali sva sam se smotala, zaboravila par uvjeta napisat, bubnula jedan biser i to je bio moj kraj. Inace, u komisiji su bili Sarapa, Basrak i Huzak, najvise me pitao Basrak.
Ljude koji su prosli pismeni nisu pitali zadatak (samo jednog koji je imao 45 bod), pitali su ocekivanje, varijancu, funkciju distribucije (njena svojstva i nacrtat graf), prop.2.1. i to je uglavnom bilo to.
Nadam se da sam malo pomogla !

Sretno svima !
Evo ja sam danas imala komisiju iz UVISa. Nisam prosla pismeni, ali to nije razlog zbog kojeg su me rusili, imala sam svojih bisera. Pitali su me jedan zadatak, nije s pismenog, ali je lagan, zatim Poissonov tm i lokalni M-L tm. Znam, lagana pitanja, ali sva sam se smotala, zaboravila par uvjeta napisat, bubnula jedan biser i to je bio moj kraj. Inace, u komisiji su bili Sarapa, Basrak i Huzak, najvise me pitao Basrak.
Ljude koji su prosli pismeni nisu pitali zadatak (samo jednog koji je imao 45 bod), pitali su ocekivanje, varijancu, funkciju distribucije (njena svojstva i nacrtat graf), prop.2.1. i to je uglavnom bilo to.
Nadam se da sam malo pomogla !

Sretno svima !


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Caki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2004. (00:37:53)
Postovi: (14)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:57 sri, 5. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam jučer prosao komisiju. Nisu me pitali zadatke jer sam prosao pismeni.Mene su pitali definiciju i svojstva funkcije distribucije, te da dokažem lim (x->-°°) F(x)=0;Druga pitanja koja su se vrtila:

1. X~B(2,1/2), Y~P(2) ;izračunaj P{X+Y>0};
a) X i Y nezavisne;
b) X i Y proizvoljne, tj. ne moraju biti nezavisne
2. X~P(2); Y~P(2); X i Y nezavisne; izračunaj P{X+Y>0}
3. svojstva očekivanja: 1)nenegativnost, 2)monotonost, 3)linearnost;
Pomoću 1 i 3 dokazati 2;
4. X~B(2,1/2); odredi distribuciju i i nacrtaj graf funkcije distribucije
5. Iskaze: Poisson, lokalni/integralni ML tm

Nemojte da vas zadaci zbune,jer nisu teški,samo treba primjeniti teoriju, tj. neku tvrdnju teorema.
Sretno svima.
Ja sam jučer prosao komisiju. Nisu me pitali zadatke jer sam prosao pismeni.Mene su pitali definiciju i svojstva funkcije distribucije, te da dokažem lim (x->-°°) F(x)=0;Druga pitanja koja su se vrtila:

1. X~B(2,1/2), Y~P(2) ;izračunaj P{X+Y>0};
a) X i Y nezavisne;
b) X i Y proizvoljne, tj. ne moraju biti nezavisne
2. X~P(2); Y~P(2); X i Y nezavisne; izračunaj P{X+Y>0}
3. svojstva očekivanja: 1)nenegativnost, 2)monotonost, 3)linearnost;
Pomoću 1 i 3 dokazati 2;
4. X~B(2,1/2); odredi distribuciju i i nacrtaj graf funkcije distribucije
5. Iskaze: Poisson, lokalni/integralni ML tm

Nemojte da vas zadaci zbune,jer nisu teški,samo treba primjeniti teoriju, tj. neku tvrdnju teorema.
Sretno svima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tony25
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2004. (10:32:11)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 8:22 čet, 6. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel moze neko rijesiti ove zadatke....
tnx
jel moze neko rijesiti ove zadatke....
tnx


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Fran
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 07. 2005. (12:24:58)
Postovi: (1A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 22:37 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, prošao sam nedavno komisiju, pa da i ja podijelim iskustvo. Pismeni nisam prošao (35 bodova), tako da su me prvo pitali jedan zadatak sa pismenog (29. 11. 2005., 4. zadatak), riješenje i rok su na netu. Slijedeće pitanje je bilo kako bi izgledala slučajna varijabla koja predstavlja vjerojatnost da je k-ti dn prvi dan u kojem nije bilo dovoljno mjesta u oba kina (geometrijska sl. var.), i nakon toga izvod očekivanja Poissonove slučajne varijable. Tek na ovom zadnjem sam malo zapeo sa sumom, ali tu su mi profesori pomogli, ispetljao sam se i prošao. Sve u svemu, ništa strašno, profesori su bili vrlo pristojni...ukratko, svakome preporučam komisiju :D
Evo, prošao sam nedavno komisiju, pa da i ja podijelim iskustvo. Pismeni nisam prošao (35 bodova), tako da su me prvo pitali jedan zadatak sa pismenog (29. 11. 2005., 4. zadatak), riješenje i rok su na netu. Slijedeće pitanje je bilo kako bi izgledala slučajna varijabla koja predstavlja vjerojatnost da je k-ti dn prvi dan u kojem nije bilo dovoljno mjesta u oba kina (geometrijska sl. var.), i nakon toga izvod očekivanja Poissonove slučajne varijable. Tek na ovom zadnjem sam malo zapeo sa sumom, ali tu su mi profesori pomogli, ispetljao sam se i prošao. Sve u svemu, ništa strašno, profesori su bili vrlo pristojni...ukratko, svakome preporučam komisiju Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mala
Gost





PostPostano: 21:02 čet, 21. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

danas je bila komisija pa bih molila prisutna da podijele iskustvo sa nama? hvala!! :lol:
danas je bila komisija pa bih molila prisutna da podijele iskustvo sa nama? hvala!! Laughing


[Vrh]
kornjacica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 09. 2006. (08:36:30)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 8:46 pet, 22. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ja sam jucer prosla na komisiji! :D
Pitali su me zakon velikih brojeva (dokazati pomocu Cebisevljeve nejednakosti). Vecina ljudi koji su odgovarali prije mene su prosli. Pitanja koja su se vrtila su uglavnom vec sva napisana na forumu. :) Sretno svima koji jos moraju rijesiti uvis! :)
Evo ja sam jucer prosla na komisiji! Very Happy
Pitali su me zakon velikih brojeva (dokazati pomocu Cebisevljeve nejednakosti). Vecina ljudi koji su odgovarali prije mene su prosli. Pitanja koja su se vrtila su uglavnom vec sva napisana na forumu. Smile Sretno svima koji jos moraju rijesiti uvis! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Iki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 08. 2003. (22:43:04)
Postovi: (AA)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Drzim se susedovog plota

PostPostano: 13:03 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo danas sam bil na komisiji i nazalost sam pal. Obzirom da mi je to jedino ostalo s 2. a na 3. sam skupil uvjet onda mi je ovaj ispit bio od velike vaznosti. I naravno trema me je nadvladala i dok sam usel u prostoriju nisam apsolutno nis znal.
Pitali su me Teorem 5.1, zadatak X~B(4,1/2), Y~P(2) nezavisne i zracunati P{X+Y>1}
Pal sam jer se nisam mogel sjetiti definicije kada su dvije sl. var. nezavisne, makar sam 2 minute prije toga iskoristil to u zadatku.
Katastrofa, ljut sam na sebe jer nisu me pital tesko, a ja sam se totalno ukomiral.
Evo danas sam bil na komisiji i nazalost sam pal. Obzirom da mi je to jedino ostalo s 2. a na 3. sam skupil uvjet onda mi je ovaj ispit bio od velike vaznosti. I naravno trema me je nadvladala i dok sam usel u prostoriju nisam apsolutno nis znal.
Pitali su me Teorem 5.1, zadatak X~B(4,1/2), Y~P(2) nezavisne i zracunati P{X+Y>1}
Pal sam jer se nisam mogel sjetiti definicije kada su dvije sl. var. nezavisne, makar sam 2 minute prije toga iskoristil to u zadatku.
Katastrofa, ljut sam na sebe jer nisu me pital tesko, a ja sam se totalno ukomiral.



_________________
Idu dva vektora ulicom jedan padne i skalarni produkt je nula.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Casper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 04. 2005. (14:45:29)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Krk

PostPostano: 15:01 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

funkcija distribucije + svojstva + dokazi svojstava
poissonova sl.var izracunat ocekivanje i varijancu


prije mene:
gemetrijska razdioba
funkcija distribucije + svojstva + dokazi svojstava
poissonova sl.var izracunat ocekivanje i varijancu


prije mene:
gemetrijska razdioba



_________________
Marijan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 15:19 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze li help. tocan postupak ovoga i objasnjenja.

1. X~B(2,1/2), Y~P(2) ;izračunaj P{X+Y>0};
a) X i Y nezavisne;
b) X i Y proizvoljne, tj. ne moraju biti nezavisne
Moze li help. tocan postupak ovoga i objasnjenja.

1. X~B(2,1/2), Y~P(2) ;izračunaj P{X+Y>0};
a) X i Y nezavisne;
b) X i Y proizvoljne, tj. ne moraju biti nezavisne


[Vrh]
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 17:31 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Buduci da je [latex]X \geq 0[/latex] i [latex]Y \geq 0[/latex], imas:
[latex]P \{ X+Y > 0 \} = 1 - P \{ X+Y \leq 0 \} = 1 - P \{ X = 0 ,Y = 0 \} [/latex]
[latex]a) P \{ X = 0 ,Y = 0 \} = P \{ X = 0 \}P \{Y = 0 \} = \frac{1}{4} e^{-2}[/latex]
[latex]b) P \{ X = 0 ,Y = 0 \} = P \{ X = 0 \}P \{Y = 0 | X = 0\}= \frac{1}{4} \cdot[/latex] uvjetna vjerojatnost koju ne znas bez dodatnih podataka
Buduci da je i , imas:


uvjetna vjerojatnost koju ne znas bez dodatnih podataka



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 18:14 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala!
Cak sam i dobro mislila ali trebala mi je provjera
:)
Puno hvala!
Cak sam i dobro mislila ali trebala mi je provjera
Smile


[Vrh]
jadni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2007. (16:01:46)
Postovi: (30)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 19 - 4

PostPostano: 16:29 ned, 23. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene su pitali sve o Poissonovoj i binomnoj, te ako je X = B~(n, p) binomna sto je n-X. To je B~(n, 1-p).
Mene su pitali sve o Poissonovoj i binomnoj, te ako je X = B~(n, p) binomna sto je n-X. To je B~(n, 1-p).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Radolfi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2007. (23:32:21)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:42 uto, 25. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čuo sam da nema prof. Sarape iduća 2 tjedna, dali može to netko potvrditi?
Čuo sam da nema prof. Sarape iduća 2 tjedna, dali može to netko potvrditi?



_________________
Vino me je opilo...
Orfanele su đabe!
šuma!
vratite mu oko!
biba!
čiča & korpa!
rAZBIĆU!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan