Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Molim pomoc kod instalacije NetBeans-a

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 0:10 uto, 22. 11. 2005    Naslov: Molim pomoc kod instalacije NetBeans-a Citirajte i odgovorite

:?:
instalirao sam j2eesdk-1_4_02_2005Q2-windows i zatim sam pokusao instalirati netbeans-4_1-windows ali prilikom pokretanja instalacije javi poruku "A suitable JVM could not be found. Please run the program again using the option -is:javahome<JAVA HOME DIRECTORY>". Pokusavao sam pozvati naredbu sa putem do instalacijskog direktorija ali javlja mi gresku u sintaksi pa ne znam kako tocno treba naredba glasiti :oops: Pokusavao sam i sa SET CLASSPATH ali nije rijesilo problem. Molim pomoc! :?
Question
instalirao sam j2eesdk-1_4_02_2005Q2-windows i zatim sam pokusao instalirati netbeans-4_1-windows ali prilikom pokretanja instalacije javi poruku "A suitable JVM could not be found. Please run the program again using the option -is:javahome<JAVA HOME DIRECTORY>". Pokusavao sam pozvati naredbu sa putem do instalacijskog direktorija ali javlja mi gresku u sintaksi pa ne znam kako tocno treba naredba glasiti Embarassed Pokusavao sam i sa SET CLASSPATH ali nije rijesilo problem. Molim pomoc! Confused


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:10 uto, 22. 11. 2005    Naslov: Re: Molim pomoc kod instalacije NetBeans-a Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Pokusavao sam pozvati naredbu sa putem do instalacijskog direktorija ali javlja mi gresku u sintaksi pa ne znam kako tocno treba naredba glasiti :oops:[/quote]

Mozes napisati cijelu naredbu koju si zadao? :)
Anonymous (napisa):
Pokusavao sam pozvati naredbu sa putem do instalacijskog direktorija ali javlja mi gresku u sintaksi pa ne znam kako tocno treba naredba glasiti Embarassed


Mozes napisati cijelu naredbu koju si zadao? Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 1:21 uto, 22. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne znam vise jer sam pisao svasta. jedna je cak i prosla... imao sam stariju verziju jave pa sam mislio da mi zbog toga nece instalirati NB. molim da mi pomognete ako znate kako jer mi je hitno :(
ne znam vise jer sam pisao svasta. jedna je cak i prosla... imao sam stariju verziju jave pa sam mislio da mi zbog toga nece instalirati NB. molim da mi pomognete ako znate kako jer mi je hitno Sad


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:20 uto, 22. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovako napamet je tesko reci. :( Trazeci po [url=http://www.google.com/search?q=netbeans+%22A+suitable+JVM+could+not+be+found.+Please+run+the+program+again+using+the+option+-is%3Ajavahome%22&sourceid=mozilla&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8]:google:[/url] sam nasao da bi trebalo raditi ako pokrenes instalaciju NetBeansa iz Command prompta s parametrom
[tt]-is:javahome <JAVA HOME DIRECTORY>[/tt]
Pri tome treba [tt]<JAVA HOME DIRECTORY>[/tt] zamijeniti s putom do direktorija gdje je Java. :) Pada mi na pamet da mozda treba pisati skraceno ([tt]progra~1[/tt] umjesto [tt]Program Files[/tt]) ili zapakirati taj put u navodnike, dakle:
[tt]-is:javahome "C:\Program Files\Sun\Java\..."[/tt]
ili kako to vec ide (ja sam na Linuxu, pa nemam blage gdje se Java ugnijezdi na Win ;)).

Za vise od toga, treba ti netko tko je iskusio istu gresku (sto tesko da postoji ovdje) ili moras detaljnije napisati sto ti se instalacija buni (valjda napise neku gresku osim ove gore). :)

Apart from that, [url=http://www.netbeans.org/servlets/ReadMsg?list=nbusers&msgNo=38167]ovdje[/url] savjetuju da [b]samo za potrebe instalacije NetBeansa[/b] koristis noviju Javu. :)
Ovako napamet je tesko reci. Sad Trazeci po Google rulez! sam nasao da bi trebalo raditi ako pokrenes instalaciju NetBeansa iz Command prompta s parametrom
-is:javahome <JAVA HOME DIRECTORY>
Pri tome treba <JAVA HOME DIRECTORY> zamijeniti s putom do direktorija gdje je Java. Smile Pada mi na pamet da mozda treba pisati skraceno (progra~1 umjesto Program Files) ili zapakirati taj put u navodnike, dakle:
-is:javahome "C:\Program Files\Sun\Java\..."
ili kako to vec ide (ja sam na Linuxu, pa nemam blage gdje se Java ugnijezdi na Win Wink).

Za vise od toga, treba ti netko tko je iskusio istu gresku (sto tesko da postoji ovdje) ili moras detaljnije napisati sto ti se instalacija buni (valjda napise neku gresku osim ove gore). Smile

Apart from that, ovdje savjetuju da samo za potrebe instalacije NetBeansa koristis noviju Javu. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Casper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 04. 2005. (14:45:29)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Krk

PostPostano: 3:00 uto, 22. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ne uspijes s NB (meni je instalacija prosla bez problema :? ) onda pokusaj sa sljedecim editorima
[url=http://www.jedit.org/index.php?page=download]jEdit[/url]
[url=http://www.bluej.org/download/download.html]BlueJ[/url]
meni je bolji BlueJ, jednostavan, pregledan. A za kolokvij mozes koristit bilo koji od njih.
Ako ne uspijes s NB (meni je instalacija prosla bez problema Confused ) onda pokusaj sa sljedecim editorima
jEdit
BlueJ
meni je bolji BlueJ, jednostavan, pregledan. A za kolokvij mozes koristit bilo koji od njih.



_________________
Marijan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 16:05 uto, 22. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Casper, hvala na linku! :D Instalirao sam BlueJ i sve radi. Imas pravo, stvarno je jednostavan i pregledan. Imao sam srece sto on prilikom prvog pokretanja potrazi sve dostupne verzije jave instalirane na stroju pa me to spasilo. inace, i on je isto na pocetku javio da nema instalirane jave. Gdje se ta java ukopa nakon instalacije?! :evil:





[color=blue]Ne ljutiti moderatore nepocudnim izrazima, pa makar ih pisali u "skracenom" obliku.[/color] :ccc:
Casper, hvala na linku! Very Happy Instalirao sam BlueJ i sve radi. Imas pravo, stvarno je jednostavan i pregledan. Imao sam srece sto on prilikom prvog pokretanja potrazi sve dostupne verzije jave instalirane na stroju pa me to spasilo. inace, i on je isto na pocetku javio da nema instalirane jave. Gdje se ta java ukopa nakon instalacije?! Evil or Very Mad





Ne ljutiti moderatore nepocudnim izrazima, pa makar ih pisali u "skracenom" obliku. Ccc.... Sram te bilo...


[Vrh]
Gost






PostPostano: 22:28 uto, 22. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:oops: Sorry! Greska u sintaksi :wink:
Embarassed Sorry! Greska u sintaksi Wink


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan