Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

asistenti i njihove obaveze
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 20:08 sri, 21. 12. 2005    Naslov: asistenti i njihove obaveze Citirajte i odgovorite

[color=blue]Mod edit: splitano [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5729]odavde[/url][/color]

----------------------------------------

[quote="krcko"] .. ali morate razumjeti da ce [b] neopravdani[/b] prigovori izazvati revolt kod [b]prepoterecenih[/b] nastavnika. [/quote]

U ovoj rečenici se vidi sama srž problema; sa jedne strane asistenti misle da su preoptrerečeni, sa druge strane to isto misle i studenti. Jedni drugima to ne uvažavaju, te nastaju ovakve rakcije sa jedne i druge strane. Ono što sam htio pitati je sljedeće, postoji li ovom faxu [b] bilo kakva pravila[/b] koji se [b] moraju[/b] držati asistenti?? Jer, pošto očito dosta toga još nije skrojeno kako spada na ovome faxu, asistenti uzimaju ona "pravila" koja oni žele, a ukoliko nešto ne žele jednostavno se obrane time "asistenti to nisu dužni napraviti" ... Tako sada i sa ovim rezultatima, kako Krcko lijepo reče "nigdje ne piše da su asistenti dužni objaviti rezultate na internetu". Također i kada je riječ o nekim banalnim stvarima tipa stavljanje zadaće na net, naš Krcko se ponovno opravdava "nigdje ne piše da sam dužan to postaviti na web"... da ne nabrajam ostale "nisam dužan" stvari koje naprosto vrve na forumu elementarne... Ali opet, student nikad nije u pravu jer je ipak on samo student, a vi ste asistenti. Da ne govorim o tome da je na forumu nastala poprilično negativna atmosfera jer tko god kaže nešto loše u vezi dešavanja na faxu, asistenata, nastavnika, gradiva bude debelo popljuvan od strane "starosjedilaca" faxa, pa čak i onih sa druge godine koji se podsmjehuju svakom pitanju ili primjedbi koju iznese neki novi forumaš, jer ipak oni su daaaleko ispred nas na drugoj godini, a mi mala gamad početnička želimo narušti sklad njihovog studiranja.

Na kraju, želio bih još jednom napomenuti da bi u buduće bilo jako lijepo kada bi žalbe bile 24h nakon objavljivanja rezultata na oglasnoj ploći i internetu. A ne kasnije da dođemo na žalbe (kao npr. danas) u 2h ispred sobe 110, pa da nam nakon 20tak minuta čekanja ispred vrata izleti neki profesor i kaže da on tu ima nastavau i da nema pojma ništa o žalbama, pa se onda nakon xy vremena nakon lutanja po faxu pojavi asistent koji nam kaže da žalbe za x zadatak neće biti danas nego sutra, kada sutra nema pojma, pa vamo pa tamo... eto, toliko od mene o organiziranosti asistenata na ovome faxu.

p.s. nemojte ovo shvatiti kao napad (kako bi Krcko rekao) nego čisto kao dobronamjernu primjedbu. :wink:
Mod edit: splitano odavde

----------------------------------------

krcko (napisa):
.. ali morate razumjeti da ce neopravdani prigovori izazvati revolt kod prepoterecenih nastavnika.


U ovoj rečenici se vidi sama srž problema; sa jedne strane asistenti misle da su preoptrerečeni, sa druge strane to isto misle i studenti. Jedni drugima to ne uvažavaju, te nastaju ovakve rakcije sa jedne i druge strane. Ono što sam htio pitati je sljedeće, postoji li ovom faxu bilo kakva pravila koji se moraju držati asistenti?? Jer, pošto očito dosta toga još nije skrojeno kako spada na ovome faxu, asistenti uzimaju ona "pravila" koja oni žele, a ukoliko nešto ne žele jednostavno se obrane time "asistenti to nisu dužni napraviti" ... Tako sada i sa ovim rezultatima, kako Krcko lijepo reče "nigdje ne piše da su asistenti dužni objaviti rezultate na internetu". Također i kada je riječ o nekim banalnim stvarima tipa stavljanje zadaće na net, naš Krcko se ponovno opravdava "nigdje ne piše da sam dužan to postaviti na web"... da ne nabrajam ostale "nisam dužan" stvari koje naprosto vrve na forumu elementarne... Ali opet, student nikad nije u pravu jer je ipak on samo student, a vi ste asistenti. Da ne govorim o tome da je na forumu nastala poprilično negativna atmosfera jer tko god kaže nešto loše u vezi dešavanja na faxu, asistenata, nastavnika, gradiva bude debelo popljuvan od strane "starosjedilaca" faxa, pa čak i onih sa druge godine koji se podsmjehuju svakom pitanju ili primjedbi koju iznese neki novi forumaš, jer ipak oni su daaaleko ispred nas na drugoj godini, a mi mala gamad početnička želimo narušti sklad njihovog studiranja.

Na kraju, želio bih još jednom napomenuti da bi u buduće bilo jako lijepo kada bi žalbe bile 24h nakon objavljivanja rezultata na oglasnoj ploći i internetu. A ne kasnije da dođemo na žalbe (kao npr. danas) u 2h ispred sobe 110, pa da nam nakon 20tak minuta čekanja ispred vrata izleti neki profesor i kaže da on tu ima nastavau i da nema pojma ništa o žalbama, pa se onda nakon xy vremena nakon lutanja po faxu pojavi asistent koji nam kaže da žalbe za x zadatak neće biti danas nego sutra, kada sutra nema pojma, pa vamo pa tamo... eto, toliko od mene o organiziranosti asistenata na ovome faxu.

p.s. nemojte ovo shvatiti kao napad (kako bi Krcko rekao) nego čisto kao dobronamjernu primjedbu. Wink


[Vrh]
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (355)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 21:11 sri, 21. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da friški studenti žive u velikoj zabludi.

Naši asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori.
U njihovom ugovoru o radu jedina obveza je da u roku (4+4 godine, ili slično) to i načine. Sve ostalo su sporedna zaduženja.

Situacija je da asistenti imaju i do tri grupe na vježbama, sada su uvedeni kolokviji s popravcima, pa dežurstva ova, pa ukucavanje ocjena, pa poslovi oni, ...
Njihova obveza preuzeta ugovorom je da završe SVOJ studij, jer su i oni većinom STUDENTI.
Niti jedan naš asisten nije ostao bez posla jer se nije trudio u nastavi; mnogi nisu više ovdje, jer su podbacili u svom studiranju, odnosno znanstvenom radu (izradi doktorata).

I zato su njihove obveze u nastavi vrlo neprecizno definirane. Riješeni zadaci pismenih/kolokvija, liste na webu, pripreme, odgovaranje na ovom forumu ...
Sve je to njihova dobra volja, koju potaknuti visokim stupnjem odgovornosti rade, kradući vrijeme od svog osnovnog posla - studiranja.

Zamislite situaciju kad bi netko vama postavio uvjet da biste studirali, da morate predavati matematiku i u dva-tri razreda osnovne škole,
sa svime što tu ide, i da vas onda prozivaju jer zidne novine nisu baš nešto, ili oni geometrijski modeli nisu u bojama.
A vama je vatrena situacija, jer imate svoje kolokvije, ili ispite.

Situacija u državi, kao i u visokom školstvu je takva kakva je. Većina nastavnika je bitno preopterećena. Ali mislim da se trude. Većina.
Trudite li se i vi toliko? Većina?

Ne pitajte samo što drugi mogu načiniti za vas, nego ŠTO VI MOŽETE NAČINITI ZA DRUGE.
Neki to čine, ali VRLO MALO njih.

- Nenad
Mislim da friški studenti žive u velikoj zabludi.

Naši asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori.
U njihovom ugovoru o radu jedina obveza je da u roku (4+4 godine, ili slično) to i načine. Sve ostalo su sporedna zaduženja.

Situacija je da asistenti imaju i do tri grupe na vježbama, sada su uvedeni kolokviji s popravcima, pa dežurstva ova, pa ukucavanje ocjena, pa poslovi oni, ...
Njihova obveza preuzeta ugovorom je da završe SVOJ studij, jer su i oni većinom STUDENTI.
Niti jedan naš asisten nije ostao bez posla jer se nije trudio u nastavi; mnogi nisu više ovdje, jer su podbacili u svom studiranju, odnosno znanstvenom radu (izradi doktorata).

I zato su njihove obveze u nastavi vrlo neprecizno definirane. Riješeni zadaci pismenih/kolokvija, liste na webu, pripreme, odgovaranje na ovom forumu ...
Sve je to njihova dobra volja, koju potaknuti visokim stupnjem odgovornosti rade, kradući vrijeme od svog osnovnog posla - studiranja.

Zamislite situaciju kad bi netko vama postavio uvjet da biste studirali, da morate predavati matematiku i u dva-tri razreda osnovne škole,
sa svime što tu ide, i da vas onda prozivaju jer zidne novine nisu baš nešto, ili oni geometrijski modeli nisu u bojama.
A vama je vatrena situacija, jer imate svoje kolokvije, ili ispite.

Situacija u državi, kao i u visokom školstvu je takva kakva je. Većina nastavnika je bitno preopterećena. Ali mislim da se trude. Većina.
Trudite li se i vi toliko? Većina?

Ne pitajte samo što drugi mogu načiniti za vas, nego ŠTO VI MOŽETE NAČINITI ZA DRUGE.
Neki to čine, ali VRLO MALO njih.

- Nenad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:16 sri, 21. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Također i kada je riječ o nekim banalnim stvarima tipa stavljanje zadaće na net, naš Krcko se ponovno opravdava "nigdje ne piše da sam dužan to postaviti na web"... da ne nabrajam ostale "nisam dužan" stvari koje naprosto vrve na forumu elementarne...[/quote]

Ajde pls nabroji. Sto konkretno iz EM nismo stavili na web i gdje sam se opravdavao u stilu "nisam duzan"?

Za zadace su se profesori i asistenti unaprijed dogovorili da ih necemo stavljati na web, nego ce sluziti kao kontrola dolazenja na nastavu.

A rjesenja drugog kolokvija moci cete procitati na oglasnoj ploci :meditate:

[quote="Anonymous"]Da ne govorim o tome da je na forumu nastala poprilično negativna atmosfera jer tko god kaže nešto loše u vezi dešavanja na faxu, asistenata, nastavnika, gradiva bude debelo popljuvan od strane "starosjedilaca" faxa..[/quote]

Slazem se za negativnu atmosferu. Ajde pls pregledaj [url=http://web.math.hr/nastava/em/]stranicu elementarne[/url], sto sve tamo ima. Onda procitaj jos jednom sto si napisao i reci tko je kriv za negativnu atmosferu.
Anonymous (napisa):
Također i kada je riječ o nekim banalnim stvarima tipa stavljanje zadaće na net, naš Krcko se ponovno opravdava "nigdje ne piše da sam dužan to postaviti na web"... da ne nabrajam ostale "nisam dužan" stvari koje naprosto vrve na forumu elementarne...


Ajde pls nabroji. Sto konkretno iz EM nismo stavili na web i gdje sam se opravdavao u stilu "nisam duzan"?

Za zadace su se profesori i asistenti unaprijed dogovorili da ih necemo stavljati na web, nego ce sluziti kao kontrola dolazenja na nastavu.

A rjesenja drugog kolokvija moci cete procitati na oglasnoj ploci Meditiram

Anonymous (napisa):
Da ne govorim o tome da je na forumu nastala poprilično negativna atmosfera jer tko god kaže nešto loše u vezi dešavanja na faxu, asistenata, nastavnika, gradiva bude debelo popljuvan od strane "starosjedilaca" faxa..


Slazem se za negativnu atmosferu. Ajde pls pregledaj stranicu elementarne, sto sve tamo ima. Onda procitaj jos jednom sto si napisao i reci tko je kriv za negativnu atmosferu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
točkica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 12. 2005. (14:50:03)
Postovi: (F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 21:21 sri, 21. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dragi goste što se tiće tvoje primjedbe na ''nisam dužan'' tu smatram da asistenti imaju potpuno pravo. Asistenti stvarno nisu dužni nama stavljati nikakve rezultate na net. Oni to rade[b] isključivo [/b]da bi pomogli nama studentima. A onda mi još dižemo prašinu na takve banalne stvari (tipa termin žalbi nepaše baš SVIM stdentima)! Mislim, čemu napadati? :roll:

Ako baš ispadne takva situacija da bi bio bolji neki drugi termin onda jednostavno zamolite asistenta.
Svaki čovijek pa tako i asistent (da,oni su isto ljudi :D ) bolje reagira na molbu nego na napad.
Što se tiće tvoje primjedbe na ''starije'' studente- to ti je tužna istina, međutim moje je mišljenje da se tako ponašaju pojedinci a ne svi. Uosalom takvih ljudi ima svuda, zašto bi na matematici bilo drugačije?
Dragi goste što se tiće tvoje primjedbe na ''nisam dužan'' tu smatram da asistenti imaju potpuno pravo. Asistenti stvarno nisu dužni nama stavljati nikakve rezultate na net. Oni to rade isključivo da bi pomogli nama studentima. A onda mi još dižemo prašinu na takve banalne stvari (tipa termin žalbi nepaše baš SVIM stdentima)! Mislim, čemu napadati? Rolling Eyes

Ako baš ispadne takva situacija da bi bio bolji neki drugi termin onda jednostavno zamolite asistenta.
Svaki čovijek pa tako i asistent (da,oni su isto ljudi Very Happy ) bolje reagira na molbu nego na napad.
Što se tiće tvoje primjedbe na ''starije'' studente- to ti je tužna istina, međutim moje je mišljenje da se tako ponašaju pojedinci a ne svi. Uosalom takvih ljudi ima svuda, zašto bi na matematici bilo drugačije?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 22:51 sri, 21. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nenad"]Mislim da friški studenti žive u velikoj zabludi.

Naši asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori. [/quote]

mislim da Vi zivite u zabludi. Nije ministarstvo toliko ludo da placa
nekome samo studiranje. Placa njegov rad na fakultetu,
a u to je ukljucen i znanstveni i predavacki rad. Za samo studiranje
postoje stipendije a ne place.

veliki je problem sto odredjeni dio zaposlenika fakulteta nastavni dio
ne shvaca ozbiljno. Profesor koji se pokaze kao dobar znanstenik
treba predavati manje predmeta od onog koji se ne bavi toliko ozbiljno
znanstvenim radom. Necu ulaziti u nedostatak osoblja na fakultetu iako
to utjece u velikoj mjeri na opterecenje profesora/asistenata, ali
shvacanje predavanja kao nesto sto se mora odraditi jer tako
ministarstvo (ili koja vec nadlezna institucija) nalaze je zalosno.

ne postoji uzalud anketa o kvaliteti profesora (kvaliteti nastave) po bolonji.
i odredjene sankcije povezane uz nju (anketu).
nenad (napisa):
Mislim da friški studenti žive u velikoj zabludi.

Naši asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori.


mislim da Vi zivite u zabludi. Nije ministarstvo toliko ludo da placa
nekome samo studiranje. Placa njegov rad na fakultetu,
a u to je ukljucen i znanstveni i predavacki rad. Za samo studiranje
postoje stipendije a ne place.

veliki je problem sto odredjeni dio zaposlenika fakulteta nastavni dio
ne shvaca ozbiljno. Profesor koji se pokaze kao dobar znanstenik
treba predavati manje predmeta od onog koji se ne bavi toliko ozbiljno
znanstvenim radom. Necu ulaziti u nedostatak osoblja na fakultetu iako
to utjece u velikoj mjeri na opterecenje profesora/asistenata, ali
shvacanje predavanja kao nesto sto se mora odraditi jer tako
ministarstvo (ili koja vec nadlezna institucija) nalaze je zalosno.

ne postoji uzalud anketa o kvaliteti profesora (kvaliteti nastave) po bolonji.
i odredjene sankcije povezane uz nju (anketu).



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:59 sri, 21. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"][quote="nenad"]Mislim da friški studenti žive u velikoj zabludi.
Naši asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori. [/quote]
mislim da Vi zivite u zabludi.[/quote]

"Vani" je normalno da do doktorata ne drzis nastavu. 8)

Inace, kod napredovanja (ili gubitka posla) ce me pitati [b]iskljucivo[/b] za skupljene titule i objavljene radove. :? Postoji tendencija da se gledaju i ocjene studenata, ali za sada nista od predavacke komponente mog posla prakticki ne utjece na moje napredovanje; cak niti na zadrzavanje radnog mjesta. :|

:arrow: placen sam da magistriram (doktoriram, stancam clanke,...), a ne da kvalitetno drzim nastavu i ispitujem. :(
GauSs_ (napisa):
nenad (napisa):
Mislim da friški studenti žive u velikoj zabludi.
Naši asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori.

mislim da Vi zivite u zabludi.


"Vani" je normalno da do doktorata ne drzis nastavu. Cool

Inace, kod napredovanja (ili gubitka posla) ce me pitati iskljucivo za skupljene titule i objavljene radove. Confused Postoji tendencija da se gledaju i ocjene studenata, ali za sada nista od predavacke komponente mog posla prakticki ne utjece na moje napredovanje; cak niti na zadrzavanje radnog mjesta. Neutral

Arrow placen sam da magistriram (doktoriram, stancam clanke,...), a ne da kvalitetno drzim nastavu i ispitujem. Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 23:05 sri, 21. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
"Vani"[/quote]
"Vani" je vani


[quote="vsego"]
:arrow: placen sam da magistriram (doktoriram, stancam clanke,...), a ne da kvalitetno drzim nastavu i ispitujem. :([/quote]

ne govorim ja o kvaliteti! ali da nisi placen za drzanje nastave JESI!

EDIT: da drzis nastavu -> za drzanje nastave
vsego (napisa):

"Vani"

"Vani" je vani


vsego (napisa):

Arrow placen sam da magistriram (doktoriram, stancam clanke,...), a ne da kvalitetno drzim nastavu i ispitujem. Sad


ne govorim ja o kvaliteti! ali da nisi placen za drzanje nastave JESI!

EDIT: da drzis nastavu → za drzanje nastave



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?


Zadnja promjena: GauSs_; 0:08 čet, 22. 12. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (355)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 23:27 sri, 21. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]mislim da Vi zivite u zabludi.[/quote]
Postoje znanstveni novaci (to je formalni status i ugovor) na Zagrebačkom sveučilištu (zaposleni na fakultetima) koji NE DRŽE nastavu. A plaćeni su (ne za nastavu).
Moguće je da se kod nas nastava dodatno plaća, ali to je koja stotina kuna mjesečno više u najboljem slučaju.
Znanstveni novaci su ugovorom vezani uz znanstveni projekt, a tek potom uz instituciju. Negativno izvješće voditelja znanstvenog projekta vodi do gubitka statusa i otkaza.
Prvenstvena je obveza znanstveni rad (studij, pa onda i znanost).
Studentske ankete nimalo ne utječu na znanstvene novake (trebale bi utjecati na nastavnike, tj. docente i profesore, i svakako PREDAVAČE - kojima je posao nastava, bez znanosti :-)

Znam što piše u ugovoru, i znam što pišem u godišnjim izvještajima za novake.

A znate li vi o čemu pišete?

- Nenad
Citat:
mislim da Vi zivite u zabludi.

Postoje znanstveni novaci (to je formalni status i ugovor) na Zagrebačkom sveučilištu (zaposleni na fakultetima) koji NE DRŽE nastavu. A plaćeni su (ne za nastavu).
Moguće je da se kod nas nastava dodatno plaća, ali to je koja stotina kuna mjesečno više u najboljem slučaju.
Znanstveni novaci su ugovorom vezani uz znanstveni projekt, a tek potom uz instituciju. Negativno izvješće voditelja znanstvenog projekta vodi do gubitka statusa i otkaza.
Prvenstvena je obveza znanstveni rad (studij, pa onda i znanost).
Studentske ankete nimalo ne utječu na znanstvene novake (trebale bi utjecati na nastavnike, tj. docente i profesore, i svakako PREDAVAČE - kojima je posao nastava, bez znanosti Smile

Znam što piše u ugovoru, i znam što pišem u godišnjim izvještajima za novake.

A znate li vi o čemu pišete?

- Nenad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 0:03 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nenad"]
Postoje znanstveni novaci (to je formalni status i ugovor) na Zagrebačkom sveučilištu (zaposleni na fakultetima) koji NE DRŽE nastavu. A plaćeni su (ne za nastavu).
[/quote]

ispricavam se na malo pogresno napisanom postu prije:

zelio sam reci "za drzanje nastave" a ne "da drzis nastavu"

ispravljeno sada i u gornjem postu

[quote="nenad"]
Studentske ankete nimalo ne utječu na znanstvene novake (trebale bi utjecati na nastavnike, tj. docente i profesore, i svakako PREDAVAČE - kojima je posao nastava, bez znanosti :-)[/quote]

nisam bas siguran da ne utjecu na asistente (ipak su oni i predavaci)
nenad (napisa):

Postoje znanstveni novaci (to je formalni status i ugovor) na Zagrebačkom sveučilištu (zaposleni na fakultetima) koji NE DRŽE nastavu. A plaćeni su (ne za nastavu).


ispricavam se na malo pogresno napisanom postu prije:

zelio sam reci "za drzanje nastave" a ne "da drzis nastavu"

ispravljeno sada i u gornjem postu

nenad (napisa):

Studentske ankete nimalo ne utječu na znanstvene novake (trebale bi utjecati na nastavnike, tj. docente i profesore, i svakako PREDAVAČE - kojima je posao nastava, bez znanosti Smile


nisam bas siguran da ne utjecu na asistente (ipak su oni i predavaci)



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 8:26 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

zasto pricamo o znanstvenim novacima kad je izjava bila o asistentima?
[quote="nenad"]Mislim da friški studenti žive u velikoj zabludi.
Naši asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori.
[/quote]

[quote="vsego"]
:arrow: placen sam da magistriram (doktoriram, stancam clanke,...), a ne da kvalitetno drzim nastavu i ispitujem. :([/quote]

a zasto onda drzis vjezbe (kad nisi placen za to)? ako te netko prisilio postoji
nadlezni sud (a i hloverka se voli baviti sada modernim "mobingom").
a ako nisi prisiljen sto si onda? svetac? da ti dignemo spomenik?

@vsego: nista osobno. vrijedi i za ostale asistente.
zasto pricamo o znanstvenim novacima kad je izjava bila o asistentima?
nenad (napisa):
Mislim da friški studenti žive u velikoj zabludi.
Naši asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori.


vsego (napisa):

Arrow placen sam da magistriram (doktoriram, stancam clanke,...), a ne da kvalitetno drzim nastavu i ispitujem. Sad


a zasto onda drzis vjezbe (kad nisi placen za to)? ako te netko prisilio postoji
nadlezni sud (a i hloverka se voli baviti sada modernim "mobingom").
a ako nisi prisiljen sto si onda? svetac? da ti dignemo spomenik?

@vsego: nista osobno. vrijedi i za ostale asistente.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (355)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 10:08 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote] zasto pricamo o znanstvenim novacima kad je izjava bila o asistentima? [/quote]

Na PMF-MO znamo li za i jednog asistenta (stalno radno mjesto)?
Ili imamo samo znanstvene novake?

Barem 5 godina onih prvih kod nas nema. Ima ponegdje na drugim fakultetima.
Ali mi raspravljamo o PMF-MO, zar ne? Ili je rasprava o svojstvima elemenata praznog skupa?

- Nenad
Citat:
zasto pricamo o znanstvenim novacima kad je izjava bila o asistentima?


Na PMF-MO znamo li za i jednog asistenta (stalno radno mjesto)?
Ili imamo samo znanstvene novake?

Barem 5 godina onih prvih kod nas nema. Ima ponegdje na drugim fakultetima.
Ali mi raspravljamo o PMF-MO, zar ne? Ili je rasprava o svojstvima elemenata praznog skupa?

- Nenad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 10:14 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nenad"]
Na PMF-MO znamo li za i jednog asistenta (stalno radno mjesto)?
Ili imamo samo znanstvene novake?

Barem 5 godina onih prvih kod nas nema. Ima ponegdje na drugim fakultetima.
Ali mi raspravljamo o PMF-MO, zar ne? Ili je rasprava o svojstvima elemenata praznog skupa?[/quote]

gledajte, nemam namjeru isprazno filozofirati i razbacivati se frazama
( ili da kazem elementima praznog skup :rofl:).

rasprava je bila o asistentima i da vas citiram ponovno
[quote="nenad"]Mislim da friški studenti žive u velikoj zabludi.
Naši [b]asistenti[/b] nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori.
[/quote]

uostalom, zar neke vase kolege nemaju natpis na vratima "asistent" ili "visi asistent"?
jel to mozda krivo predstavljanje?

@nenad: nista osobno :santawave:
nenad (napisa):

Na PMF-MO znamo li za i jednog asistenta (stalno radno mjesto)?
Ili imamo samo znanstvene novake?

Barem 5 godina onih prvih kod nas nema. Ima ponegdje na drugim fakultetima.
Ali mi raspravljamo o PMF-MO, zar ne? Ili je rasprava o svojstvima elemenata praznog skupa?


gledajte, nemam namjeru isprazno filozofirati i razbacivati se frazama
( ili da kazem elementima praznog skup Rolling On the Floor Laughing).

rasprava je bila o asistentima i da vas citiram ponovno
nenad (napisa):
Mislim da friški studenti žive u velikoj zabludi.
Naši asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori.


uostalom, zar neke vase kolege nemaju natpis na vratima "asistent" ili "visi asistent"?
jel to mozda krivo predstavljanje?

@nenad: nista osobno Santa's waving



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 10:51 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

za neupucene:

da postoji razlika izmedju asistenta i znanstvenog novaka
[quote="Status MO-a"]
Članak 73.

Fakultetsko vijeće na prijedlog prodekana za nastavu imenuje voditelje ispitnih razreda. Voditelji ispitnih razreda imenuju se iz reda znanstvenih novaka, mlađih asistenata i asistenata.
[/quote]
za neupucene:

da postoji razlika izmedju asistenta i znanstvenog novaka
Status MO-a (napisa):

Članak 73.

Fakultetsko vijeće na prijedlog prodekana za nastavu imenuje voditelje ispitnih razreda. Voditelji ispitnih razreda imenuju se iz reda znanstvenih novaka, mlađih asistenata i asistenata.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:03 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

samo da pokusam ukazati na zabludu..... digitron je firma, stvar se zove kalkulator

to sto ih mi zovemo asistenti... je jedno
to sto na njihovim vratima pise to isto, je to isto jedno
a sta im pise u ugovoru o radu, je drugo, i to je ono sto nenad pokusava pokazati....

mislim, mozete vi pricati sta hocete, ali cinjenice su: ministarstvo ljude zaposljava na postdiplomski studij, mi te ljude zovemo asistenti ako su ostali na projektu na faxu, zapravo se zovu znanstveni novaci, njima je nastava nuzno zlo.... jer ne postoji institut... ministarstvo tretira nastavu kao nuzno zlo
oni (ova ekipa sa matemtike) NISU ovdje da bi predavali, to im je vise manje utrpano jer nema tko drugi to raditi
sada se proforme prica o nekakvom utjecaju nastave na napredovanje.... sva sreca da nastava pomaze u broju radova... :roll:
i cijelo vrijeme netko iz redova studenata pokusava natjerati one sto ih mi zovemo asistentima na to da se vise bave studentima i zanovijetaju ako nemaju ovo i nemaju ono... umjesto da pogledaju gdje sve pocinje i ZASTO ti tzv asistenti nisu duzni ama bas nista i umjesto da pokazate zahvalnost sto nam toliko izlaze u susret... vi trazite 'pravdu'

prvo odsecite lijepo do ministarstva
onda im recite da vi zelite da vasi tzv asistenti (znat ce oni da vi pricate o znanstvenim novacima) moraju to to i to...
onda kad ministarstvo kaze, ok, evo vam papir na koji se mozete pozvati
ONDA dodjite i trazite nekakvu 'pravdu'

- cinjenice:
1. nacerit ce vam se u facu, znajuci da ce ostati bez pola ljudi ako stave 2 kategorije - znanstvenike i nastavnike
2. i da prodje 1., papir necete dobiti godinama, dakle niti svoju 'pravdu'
3. a onda to provedite..... :twisted:


ajmo, back to earth....
u smislu, dosta napadanja sa 'nhf' izlikama.... koji je uopce smisao ove rasprave?
'natjerati' nase asistente da sto? klece pred vama? :rotfl:
traziti 'pravdu' koja vam ne pripada jer nitko nije nista propisao, a sto nije propisano NIJE obavezno.....

a GauSs_-e, ako mislis dalje istim tonom, molim te da to nastavis u pm sa nenadom....
hvala
samo da pokusam ukazati na zabludu..... digitron je firma, stvar se zove kalkulator

to sto ih mi zovemo asistenti... je jedno
to sto na njihovim vratima pise to isto, je to isto jedno
a sta im pise u ugovoru o radu, je drugo, i to je ono sto nenad pokusava pokazati....

mislim, mozete vi pricati sta hocete, ali cinjenice su: ministarstvo ljude zaposljava na postdiplomski studij, mi te ljude zovemo asistenti ako su ostali na projektu na faxu, zapravo se zovu znanstveni novaci, njima je nastava nuzno zlo.... jer ne postoji institut... ministarstvo tretira nastavu kao nuzno zlo
oni (ova ekipa sa matemtike) NISU ovdje da bi predavali, to im je vise manje utrpano jer nema tko drugi to raditi
sada se proforme prica o nekakvom utjecaju nastave na napredovanje.... sva sreca da nastava pomaze u broju radova... Rolling Eyes
i cijelo vrijeme netko iz redova studenata pokusava natjerati one sto ih mi zovemo asistentima na to da se vise bave studentima i zanovijetaju ako nemaju ovo i nemaju ono... umjesto da pogledaju gdje sve pocinje i ZASTO ti tzv asistenti nisu duzni ama bas nista i umjesto da pokazate zahvalnost sto nam toliko izlaze u susret... vi trazite 'pravdu'

prvo odsecite lijepo do ministarstva
onda im recite da vi zelite da vasi tzv asistenti (znat ce oni da vi pricate o znanstvenim novacima) moraju to to i to...
onda kad ministarstvo kaze, ok, evo vam papir na koji se mozete pozvati
ONDA dodjite i trazite nekakvu 'pravdu'

- cinjenice:
1. nacerit ce vam se u facu, znajuci da ce ostati bez pola ljudi ako stave 2 kategorije - znanstvenike i nastavnike
2. i da prodje 1., papir necete dobiti godinama, dakle niti svoju 'pravdu'
3. a onda to provedite..... Twisted Evil


ajmo, back to earth....
u smislu, dosta napadanja sa 'nhf' izlikama.... koji je uopce smisao ove rasprave?
'natjerati' nase asistente da sto? klece pred vama? Valjam se po podu od smijeha
traziti 'pravdu' koja vam ne pripada jer nitko nije nista propisao, a sto nije propisano NIJE obavezno.....

a GauSs_-e, ako mislis dalje istim tonom, molim te da to nastavis u pm sa nenadom....
hvala



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 12:15 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
a GauSs_-e, ako mislis dalje istim tonom, molim te da to nastavis u pm sa nenadom....
[/quote]

Ispricavam se svima koji su se nasli uvrijedjeni mojiim tonom.
nisam imao namjeru vrijedjati. :oops:

[quote="Nesi"]
'natjerati' nase asistente da sto? klece pred vama?
[/quote]

ja sam samo odgovorio na to da asistentni nisu placeni za predavanje.
Nesi (napisa):

a GauSs_-e, ako mislis dalje istim tonom, molim te da to nastavis u pm sa nenadom....


Ispricavam se svima koji su se nasli uvrijedjeni mojiim tonom.
nisam imao namjeru vrijedjati. Embarassed

Nesi (napisa):

'natjerati' nase asistente da sto? klece pred vama?


ja sam samo odgovorio na to da asistentni nisu placeni za predavanje.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (355)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 12:36 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoje suradnička zvanja (takvih MI nemamo u nastavi) i istraživačka (to su znanstveni novaci).

Nešto više detalja može se naći na [url]http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2002/1663.htm[/url], kao i u drugim propisima.
Asistent je i suradničko i istraživačko zvanje, ali u prvom se slučaju radi o radu na NEodređeno vrijeme, a u drugom na određeno.
Osnovne obveze su navedene u člancima 37-39.
Napominjem da i studenti dodiplomskog studija IMAJU PRAVO sudjelovati u nastavi kao demonstratori, i za to biti plaćeni :-)

Na web stranicama MZOŠ-a nalaze se svi dokumenti, pa ako želimo diskutirati, prvo se malo informirajmo.

- Nenad
Postoje suradnička zvanja (takvih MI nemamo u nastavi) i istraživačka (to su znanstveni novaci).

Nešto više detalja može se naći na http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2002/1663.htm, kao i u drugim propisima.
Asistent je i suradničko i istraživačko zvanje, ali u prvom se slučaju radi o radu na NEodređeno vrijeme, a u drugom na određeno.
Osnovne obveze su navedene u člancima 37-39.
Napominjem da i studenti dodiplomskog studija IMAJU PRAVO sudjelovati u nastavi kao demonstratori, i za to biti plaćeni Smile

Na web stranicama MZOŠ-a nalaze se svi dokumenti, pa ako želimo diskutirati, prvo se malo informirajmo.

- Nenad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 13:43 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nenad"]Postoje suradnička zvanja (takvih MI nemamo u nastavi) i istraživačka (to su znanstveni novaci).

Nešto više detalja može se naći na [url]http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2002/1663.htm[/url], kao i u drugim propisima.
Asistent je i suradničko i istraživačko zvanje, ali u prvom se slučaju radi o radu na NEodređeno vrijeme, a u drugom na određeno.
Osnovne obveze su navedene u člancima 37-39.
Napominjem da i studenti dodiplomskog studija IMAJU PRAVO sudjelovati u nastavi kao demonstratori, i za to biti plaćeni :-)
[/quote]

koliko ja znam to je dio ugovora o znanstvenim novacima.
ja opet pricam o asistentima.

ja samo tvrdim da su asistenti placeni za predavanja koja vrse
inace bi to bilo protuustavno. ne zelim ulaziti u daljne polemike
o raspodjeli radnih mjesta i ugovorima jer ste tu sigurno kompetentniji od mene.

[quote="narodne novine"]
ZNANSTVENO-NASTAVNA ZVANJA

POSLOVI ZAPOSLENIKA U ZNANSTVENO-
-NASTAVNOM ZVANJU

Članak 12.

1) [b]Poslovi zaposlenika u znanstveno-nastavnom zva­nju u okviru 40-satnog radnog vremena su:

– dodiplomska i postdiplomska nastava – predava­nja, vježbe, seminari[/b];

– poslovi koji se smatraju sastavnim dijelom nastavnog optereće­nja: terenska nastava, konzultacije, mentorstva, korekcije programa, pre­gled programa, seminarskih radova, mentorstvo diplomskih radova i dnevnika prakse, ispiti, kolokviji, priprema, usavršava­nje u nastavnim vještinama, rad u fakultetskom vijeću, rad u fakultetskim povjerenstvima;

– znanstvenoistraživački rad i znanstveno usavršava­nje – rad na projektima Ministarstva, uk­ljučujući i rad na pripremi projekta, znanstveno usavršava­nje i publicira­nje radova.

2) Poslovi iz al. 1. stavka 1. ovoga članka normiraju se i čine teme­lj za obračun osnovne plaće.

3) Poslovi iz al. 2. stavka 1. ovoga članka obav­ljaju se po potrebi i u opse­gu koji je nužan i uobičajen za obav­lja­nje poslova iz al. 1. stavaka 1. ovoga članka odnosno koliko je to potrebno prema okolnostima i pravilima na visokom učilištu.

4) Poslovi iz al. 2. stavka 1. ovoga članka posebno se ne vrednuju, što ne isk­ljučuje mogućnost drukčije­g rješe­nja u kolektivnim ugovorima na razini ustanove ili ugovorima o radu.

DODATNI POSLOVI

Članak 13.

1) Zaposlenici u znanstveno-nastavnom zva­nju mogu obav­ljati i znanstveni i stručni rad za tržište koji se obav­lja u okviru fakulteta i sredstvima fakulteta.

2) Poslovi iz stavka 1. ovoga članka dodatno se plaćaju prema zasebnom ugovoru na način određen člankom 9. ovoga ugovora.

OSTALI POSLOVI

Članak 14.

Ostali poslovi osim poslova iz članaka 12. i 13. ovoga ugovora (dežurstva na prijemnim ispitima, izrada satnice i sl.) posebno se plaćaju prema stvarnim satima rada, u visini cijene radnog sata zaposlenika koji obav­lja te poslove.
[/quote]

iz gore podebljanog se vidi sto su poslovi asistenta.

ne volim se ponavljati ali
[quote="nenad"]Mislim da friški studenti žive u velikoj zabludi.
Naši [b]asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe[/b], nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori.
[/quote]
nenad (napisa):
Postoje suradnička zvanja (takvih MI nemamo u nastavi) i istraživačka (to su znanstveni novaci).

Nešto više detalja može se naći na http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2002/1663.htm, kao i u drugim propisima.
Asistent je i suradničko i istraživačko zvanje, ali u prvom se slučaju radi o radu na NEodređeno vrijeme, a u drugom na određeno.
Osnovne obveze su navedene u člancima 37-39.
Napominjem da i studenti dodiplomskog studija IMAJU PRAVO sudjelovati u nastavi kao demonstratori, i za to biti plaćeni Smile


koliko ja znam to je dio ugovora o znanstvenim novacima.
ja opet pricam o asistentima.

ja samo tvrdim da su asistenti placeni za predavanja koja vrse
inace bi to bilo protuustavno. ne zelim ulaziti u daljne polemike
o raspodjeli radnih mjesta i ugovorima jer ste tu sigurno kompetentniji od mene.

narodne novine (napisa):

ZNANSTVENO-NASTAVNA ZVANJA

POSLOVI ZAPOSLENIKA U ZNANSTVENO-
-NASTAVNOM ZVANJU

Članak 12.

1) Poslovi zaposlenika u znanstveno-nastavnom zva­nju u okviru 40-satnog radnog vremena su:

– dodiplomska i postdiplomska nastava – predava­nja, vježbe, seminari
;

– poslovi koji se smatraju sastavnim dijelom nastavnog optereće­nja: terenska nastava, konzultacije, mentorstva, korekcije programa, pre­gled programa, seminarskih radova, mentorstvo diplomskih radova i dnevnika prakse, ispiti, kolokviji, priprema, usavršava­nje u nastavnim vještinama, rad u fakultetskom vijeću, rad u fakultetskim povjerenstvima;

– znanstvenoistraživački rad i znanstveno usavršava­nje – rad na projektima Ministarstva, uk­ljučujući i rad na pripremi projekta, znanstveno usavršava­nje i publicira­nje radova.

2) Poslovi iz al. 1. stavka 1. ovoga članka normiraju se i čine teme­lj za obračun osnovne plaće.

3) Poslovi iz al. 2. stavka 1. ovoga članka obav­ljaju se po potrebi i u opse­gu koji je nužan i uobičajen za obav­lja­nje poslova iz al. 1. stavaka 1. ovoga članka odnosno koliko je to potrebno prema okolnostima i pravilima na visokom učilištu.

4) Poslovi iz al. 2. stavka 1. ovoga članka posebno se ne vrednuju, što ne isk­ljučuje mogućnost drukčije­g rješe­nja u kolektivnim ugovorima na razini ustanove ili ugovorima o radu.

DODATNI POSLOVI

Članak 13.

1) Zaposlenici u znanstveno-nastavnom zva­nju mogu obav­ljati i znanstveni i stručni rad za tržište koji se obav­lja u okviru fakulteta i sredstvima fakulteta.

2) Poslovi iz stavka 1. ovoga članka dodatno se plaćaju prema zasebnom ugovoru na način određen člankom 9. ovoga ugovora.

OSTALI POSLOVI

Članak 14.

Ostali poslovi osim poslova iz članaka 12. i 13. ovoga ugovora (dežurstva na prijemnim ispitima, izrada satnice i sl.) posebno se plaćaju prema stvarnim satima rada, u visini cijene radnog sata zaposlenika koji obav­lja te poslove.


iz gore podebljanog se vidi sto su poslovi asistenta.

ne volim se ponavljati ali
nenad (napisa):
Mislim da friški studenti žive u velikoj zabludi.
Naši asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:19 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gauss, nemas pravo. Na PMF-MO niti jedan asistent nije zaposlen u znanstveno-nastavnom zvanju, svi su u suradnickom zvanju. Ovo sto si citirao odnosi se na docente i vise.
Gauss, nemas pravo. Na PMF-MO niti jedan asistent nije zaposlen u znanstveno-nastavnom zvanju, svi su u suradnickom zvanju. Ovo sto si citirao odnosi se na docente i vise.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 14:38 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako je tako onda nisam u pravu, priznajem. (jedna stvar rjesena 8) )

druga stvar koja mi jos nije jasna:
da li ste placeni za odrzavanje vjezbi?
ako je tako onda nisam u pravu, priznajem. (jedna stvar rjesena Cool )

druga stvar koja mi jos nije jasna:
da li ste placeni za odrzavanje vjezbi?



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 14:50 čet, 22. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Naši asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori.
U njihovom ugovoru o radu jedina obveza je da u roku (4+4 godine, ili slično) to i načine. Sve ostalo su sporedna zaduženja[/quote]
pa zar sveuciliste ne daje asistentima stipendiju(za mag/dokt) u zamjenu za njihovo predavanje na sveucilistu? da li biste vi mogli biti na post-diplomskom a da ne predajete, mogli bi, ali bi ste morali to i platit iz svoga dzepa. da li bi neki sad asistent (ma bilo koji na nasem faxu) mogao reci ja nisam placen da drzim vjezbe vec da se bavim znanstvenim radom,ja vise necu nis predavat?? da li bi bilo nekih reperkusija po njemu,meni se cini iz vaseg posta da vi smatrate da ne bi,ja mislim da ipak bi. iskreno sad me pocelo zanimati sa pravne strane da li je to moguce,jer kada bi bilo istinito ovo sto vi tvrdite,nase akademsko obrazovanje bi bilo vrlo krhko i ovisno o "dobroj volji" pojedinaca!
Citat:
Naši asistenti nisu zaposleni da bi držali vježbe, nego da bi studirali na poslijediplomskom studiju, i postali magistri i doktori.
U njihovom ugovoru o radu jedina obveza je da u roku (4+4 godine, ili slično) to i načine. Sve ostalo su sporedna zaduženja

pa zar sveuciliste ne daje asistentima stipendiju(za mag/dokt) u zamjenu za njihovo predavanje na sveucilistu? da li biste vi mogli biti na post-diplomskom a da ne predajete, mogli bi, ali bi ste morali to i platit iz svoga dzepa. da li bi neki sad asistent (ma bilo koji na nasem faxu) mogao reci ja nisam placen da drzim vjezbe vec da se bavim znanstvenim radom,ja vise necu nis predavat?? da li bi bilo nekih reperkusija po njemu,meni se cini iz vaseg posta da vi smatrate da ne bi,ja mislim da ipak bi. iskreno sad me pocelo zanimati sa pravne strane da li je to moguce,jer kada bi bilo istinito ovo sto vi tvrdite,nase akademsko obrazovanje bi bilo vrlo krhko i ovisno o "dobroj volji" pojedinaca!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan