Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Problem izgubljenih podataka na hard disku

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 0:05 pon, 3. 4. 2006    Naslov: Problem izgubljenih podataka na hard disku Citirajte i odgovorite

Sa diska1, koji ima 5 particija, sam presnimio sve podatke na disk2. Zatim sam ubacio win xp cd i putem setupa pobrisao svih 5 particijna na disku1, ponovo ih kreirao (sve su iste veličine kao i prije brisanja), a win setup je formatirao sistemsku particiju i snimio sistem na nju.
Kada su se pokrenuli win, prvo sam formatirao preostalih 4 novostvorenih particija, pa sa diska2 sam vratio podatke na disk1. Svi podaci su se dobro iskopirali osim podataka koji su se nalazili na particiji D, tj. konkretno samo slike su se kopirale pogrešno iz tko zna kojeg razloga (slike sa ostalih particija su dobro iskopirane).
Na disku2 nisu se mogle pokrenuti slike, a te slike nije niti iskopirao na disk1.
Nakon restarta sistema, win su automatski pokrenule recovery i pronašle slike kao fileove, no pri pokretanju filea, irfan-view javlja poruku: "can't read header"

Sad problematična stvar je ova:
1. sve slike koje nisu bile na particiji D se mogu pokrenuti
2. sve slike na particiji D u hex zapisu imaju samo nule
3. sve slike na particiji D imaju informaciju o tome koliko su velike i kada su zadnji put mijenjane.

Pitanja:
1. Očito pitanje - mogu li ikako vratiti te slike nazad?
2. Ako je hex zapis tih slika ima samo nule, zašto i gdje onda ima zapisanu informaciju koliko je file velik i kada je zadnji put mijenjan.

Hvala svima na pomoći.
Sa diska1, koji ima 5 particija, sam presnimio sve podatke na disk2. Zatim sam ubacio win xp cd i putem setupa pobrisao svih 5 particijna na disku1, ponovo ih kreirao (sve su iste veličine kao i prije brisanja), a win setup je formatirao sistemsku particiju i snimio sistem na nju.
Kada su se pokrenuli win, prvo sam formatirao preostalih 4 novostvorenih particija, pa sa diska2 sam vratio podatke na disk1. Svi podaci su se dobro iskopirali osim podataka koji su se nalazili na particiji D, tj. konkretno samo slike su se kopirale pogrešno iz tko zna kojeg razloga (slike sa ostalih particija su dobro iskopirane).
Na disku2 nisu se mogle pokrenuti slike, a te slike nije niti iskopirao na disk1.
Nakon restarta sistema, win su automatski pokrenule recovery i pronašle slike kao fileove, no pri pokretanju filea, irfan-view javlja poruku: "can't read header"

Sad problematična stvar je ova:
1. sve slike koje nisu bile na particiji D se mogu pokrenuti
2. sve slike na particiji D u hex zapisu imaju samo nule
3. sve slike na particiji D imaju informaciju o tome koliko su velike i kada su zadnji put mijenjane.

Pitanja:
1. Očito pitanje - mogu li ikako vratiti te slike nazad?
2. Ako je hex zapis tih slika ima samo nule, zašto i gdje onda ima zapisanu informaciju koliko je file velik i kada je zadnji put mijenjan.

Hvala svima na pomoći.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
jp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2004. (08:06:38)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 4 - 5

PostPostano: 9:09 pon, 3. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imas dosta programa za recovery podataka koji su obrisani. Ja samo osobno koristio Get Data Back i Get Back File, al ima ih jos, bas za multimediju. S njima sam uspio vratiti jedno 2Gb slika sa formatiranog diska. Bitno je jedino da sto manje koristis komp dok to ne vratis. Pretrazi s tim oba diska pa mozda nadjes nesto.
Imas dosta programa za recovery podataka koji su obrisani. Ja samo osobno koristio Get Data Back i Get Back File, al ima ih jos, bas za multimediju. S njima sam uspio vratiti jedno 2Gb slika sa formatiranog diska. Bitno je jedino da sto manje koristis komp dok to ne vratis. Pretrazi s tim oba diska pa mozda nadjes nesto.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 9:37 pon, 3. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

bilo je vec nekih rasprava o tome ovdje

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=44107&highlight=#44107
bilo je vec nekih rasprava o tome ovdje

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=44107&highlight=#44107



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 9:41 pon, 3. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]bilo je vec nekih rasprava o tome ovdje

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=44107&highlight=#44107[/quote]

Ta rasprava ne odgovara na pitanje broj 2 ;)
bily (napisa):
bilo je vec nekih rasprava o tome ovdje

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=44107&highlight=#44107


Ta rasprava ne odgovara na pitanje broj 2 Wink



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pbanicev
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2004. (19:32:44)
Postovi: (52)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0
Lokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero

PostPostano: 14:09 pon, 3. 4. 2006    Naslov: Re: Problem izgubljenih podataka na hard disku Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]2. Ako je hex zapis tih slika ima samo nule, zašto i gdje onda ima zapisanu informaciju koliko je file velik i kada je zadnji put mijenjan.[/quote]Zaista te to interesira :-s i kad bis saznao nebi ti nis koristilo gdje pise kad je zadnji put mijenjan ... , a zasto hex zapis slike ima samo nule :?:

Ako je zapis u hex samo "nule" onda zbogom fotke. Moguci uzroci su raznoliki a iz onog sto si napisao se nemoze nista prakticno odgonetnuti :|
No postoji mogucnost da se slike jos nalaze na mjesu odakle si ih kopirao, naravno pod uvjetom da ih nisi izbrisao (opet ovisi kako ih je OS izbrisao, jedno je sigurno slike nisu barem jos 100% izbrisane, ili 100% izmijenjene, formatiranje diska ne brise podatke, samo jedan omanji dio, kod Win sam se u to vise puta uvjerio)

Moj ti je savjet da pogledas koji je to format fotke, i kakav je njen opcenit izgled i da pokusas pronac datoteke takvog tipa na oba diska. 8)
goranm (napisa):
2. Ako je hex zapis tih slika ima samo nule, zašto i gdje onda ima zapisanu informaciju koliko je file velik i kada je zadnji put mijenjan.
Zaista te to interesira Eh? i kad bis saznao nebi ti nis koristilo gdje pise kad je zadnji put mijenjan ... , a zasto hex zapis slike ima samo nule Question

Ako je zapis u hex samo "nule" onda zbogom fotke. Moguci uzroci su raznoliki a iz onog sto si napisao se nemoze nista prakticno odgonetnuti Neutral
No postoji mogucnost da se slike jos nalaze na mjesu odakle si ih kopirao, naravno pod uvjetom da ih nisi izbrisao (opet ovisi kako ih je OS izbrisao, jedno je sigurno slike nisu barem jos 100% izbrisane, ili 100% izmijenjene, formatiranje diska ne brise podatke, samo jedan omanji dio, kod Win sam se u to vise puta uvjerio)

Moj ti je savjet da pogledas koji je to format fotke, i kakav je njen opcenit izgled i da pokusas pronac datoteke takvog tipa na oba diska. Cool



_________________
vim vim vim
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:17 pon, 3. 4. 2006    Naslov: Re: Problem izgubljenih podataka na hard disku Citirajte i odgovorite

[quote="pbanicev"]Zaista te to interesira :-s i kad bis saznao nebi ti nis koristilo gdje pise kad je zadnji put mijenjan ... , a zasto hex zapis slike ima samo nule :?[/quote]
Zašto same nule ima valjda samo kompjuter zna, a interesira me zato što ako fileovi u hex zapisu imaju same nule, onda bi to značilo da nema nikakvih podataka u njemu? Zato mi nije jasno gdje se čuva informacija o zadnjem modificiranju i mijenjanju fajla. Ajde još mogu razumijeti da win izmjere količinu po broju nula, ali nije mi jasno kako su zapamtili datum zadnje modifikacije.
pbanicev (napisa):
Zaista te to interesira Eh? i kad bis saznao nebi ti nis koristilo gdje pise kad je zadnji put mijenjan ... , a zasto hex zapis slike ima samo nule Confused

Zašto same nule ima valjda samo kompjuter zna, a interesira me zato što ako fileovi u hex zapisu imaju same nule, onda bi to značilo da nema nikakvih podataka u njemu? Zato mi nije jasno gdje se čuva informacija o zadnjem modificiranju i mijenjanju fajla. Ajde još mogu razumijeti da win izmjere količinu po broju nula, ali nije mi jasno kako su zapamtili datum zadnje modifikacije.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:19 pon, 3. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jp"]Ja samo osobno koristio Get Data Back i Get Back File, al ima ih jos, bas za multimediju.[/quote]
Ne mogu ih pronaći na googleu, imaš li kakav link?
jp (napisa):
Ja samo osobno koristio Get Data Back i Get Back File, al ima ih jos, bas za multimediju.

Ne mogu ih pronaći na googleu, imaš li kakav link?



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:31 pon, 3. 4. 2006    Naslov: Re: Problem izgubljenih podataka na hard disku Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"][quote="pbanicev"]Zaista te to interesira :-s i kad bis saznao nebi ti nis koristilo gdje pise kad je zadnji put mijenjan ... , a zasto hex zapis slike ima samo nule :?[/quote]
Zašto same nule ima valjda samo kompjuter zna, a interesira me zato što ako fileovi u hex zapisu imaju same nule, onda bi to značilo da nema nikakvih podataka u njemu? Zato mi nije jasno gdje se čuva informacija o zadnjem modificiranju i mijenjanju fajla. Ajde još mogu razumijeti da win izmjere količinu po broju nula, ali nije mi jasno kako su zapamtili datum zadnje modifikacije.[/quote]

IIRC, ti podaci se cuvaju u file tabeli, a FAT32 ih ima (cini mi se) tri; format brise samo prvu. 8)
goranm (napisa):
pbanicev (napisa):
Zaista te to interesira Eh? i kad bis saznao nebi ti nis koristilo gdje pise kad je zadnji put mijenjan ... , a zasto hex zapis slike ima samo nule Confused

Zašto same nule ima valjda samo kompjuter zna, a interesira me zato što ako fileovi u hex zapisu imaju same nule, onda bi to značilo da nema nikakvih podataka u njemu? Zato mi nije jasno gdje se čuva informacija o zadnjem modificiranju i mijenjanju fajla. Ajde još mogu razumijeti da win izmjere količinu po broju nula, ali nije mi jasno kako su zapamtili datum zadnje modifikacije.


IIRC, ti podaci se cuvaju u file tabeli, a FAT32 ih ima (cini mi se) tri; format brise samo prvu. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 23:39 pon, 3. 4. 2006    Naslov: Re: Problem izgubljenih podataka na hard disku Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]
2. Ako je hex zapis tih slika ima samo nule, zašto i gdje onda ima zapisanu informaciju koliko je file velik i kada je zadnji put mijenjan.

Hvala svima na pomoći.[/quote]

ovo prvo ne bi odgovarao, ali sansa je vrlo mala da se moze vratit. ovo drugo ti se nalazi u directory listingu. taj je dio za svaki direktorij odvojen i nema veze sa podatkovnim dijelom. kod NTFSa, koji nema klasican directory listing, to je jos jedan entry u MFT.
goranm (napisa):

2. Ako je hex zapis tih slika ima samo nule, zašto i gdje onda ima zapisanu informaciju koliko je file velik i kada je zadnji put mijenjan.

Hvala svima na pomoći.


ovo prvo ne bi odgovarao, ali sansa je vrlo mala da se moze vratit. ovo drugo ti se nalazi u directory listingu. taj je dio za svaki direktorij odvojen i nema veze sa podatkovnim dijelom. kod NTFSa, koji nema klasican directory listing, to je jos jedan entry u MFT.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
jp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2004. (08:06:38)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 4 - 5

PostPostano: 23:30 uto, 4. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni google izbacuje dosta rezultata, istina da su to trial verzije, al evo ti jednog: [url]http://www.runtime.org/[/url] Trial verzijom neces moci vratiti podatke vec ih samo naci, pa ces se morat pobrinuti za registraciju :wink:
Meni google izbacuje dosta rezultata, istina da su to trial verzije, al evo ti jednog: http://www.runtime.org/ Trial verzijom neces moci vratiti podatke vec ih samo naci, pa ces se morat pobrinuti za registraciju Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan