Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Softversko inžinjerstvo

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 20:17 pon, 24. 4. 2006    Naslov: Softversko inžinjerstvo Citirajte i odgovorite

Želim se ovim putem zahvaliti našem dragom profesoru Mangeru na prekrasnoj ideji da se skuplja 50% dolazaka na njegova predavanja, ukoliko, naravno, želimo potpis. Htio sam se za isto, zahvaliti na forunu od dotičnog kolegija, no takvo što ne postoji (vjerojatno nema potrebe za komunikacijom sa studentima, kad smo na satovima s.i. svi kao jedna veeelika sretna obitelj i nikome nije problem bilo što pitati našeg dragog profesora, a ako nam već profesor ima što izvanredno poručiti, za to služi oglasna ploča- ne(?)). Sada ćemo svi biti ispunjeni srijedom u podne, sa dva sata slušanja (ili čitanja, kako za koga) lektire.
Želim se ovim putem zahvaliti našem dragom profesoru Mangeru na prekrasnoj ideji da se skuplja 50% dolazaka na njegova predavanja, ukoliko, naravno, želimo potpis. Htio sam se za isto, zahvaliti na forunu od dotičnog kolegija, no takvo što ne postoji (vjerojatno nema potrebe za komunikacijom sa studentima, kad smo na satovima s.i. svi kao jedna veeelika sretna obitelj i nikome nije problem bilo što pitati našeg dragog profesora, a ako nam već profesor ima što izvanredno poručiti, za to služi oglasna ploča- ne(?)). Sada ćemo svi biti ispunjeni srijedom u podne, sa dva sata slušanja (ili čitanja, kako za koga) lektire.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 16:21 uto, 25. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja ocito zivim na marsu, sto se na predavanja zbilja mora dolaziti?
zasto srijedom u podne, sto nisu predavanja ponedjeljkom?
ja ocito zivim na marsu, sto se na predavanja zbilja mora dolaziti?
zasto srijedom u podne, sto nisu predavanja ponedjeljkom?


[Vrh]
frrr
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 04. 2004. (19:17:12)
Postovi: (47)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Winterfell

PostPostano: 19:56 uto, 25. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Predavanja su nedavno (prije mozda dva tjedna) prebacena u srijedu 10-12.
Predavanja su nedavno (prije mozda dva tjedna) prebacena u srijedu 10-12.



_________________
Winter is coming.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:33 uto, 25. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=blue]Molim prvog gosta da smanji dozu sarkazma i objasni cime nije zadovoljan u vezi predavanja iz Softverskog inzinjerstva. Kritike bi trebalo malo bolje argumentirati.[/color]
Molim prvog gosta da smanji dozu sarkazma i objasni cime nije zadovoljan u vezi predavanja iz Softverskog inzinjerstva. Kritike bi trebalo malo bolje argumentirati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 18:27 sri, 26. 4. 2006    Naslov: predavanja iz Softverskog Citirajte i odgovorite

Evo, ja nisam napisao prvi post ali pokušati ću razjasniti neke stvari.
Prvo, termin je prebačen na srijedu tek nakon dosta tjedana. Do tada se
poklapao sa vježbama iz Upravljanja Softverskim projektima. Stoga
je posjećenost bila još i manja (recimo ja bi najvjerojatnije dolazio na predavanja, čisto kontinuiteta radi, a ovako nisam). A kad je termin napokon pomaknut u razumno vrijeme, puno ljudi je već bilo u tolikom zaostatku da više nisu htjeli dolaziti na predavanja (opet, ja sam među tim ljudima).

Što se samih predavanja tiče, evo par riječi bez nepotrebnog i neumjesnog sarkazma.
Mislim da je kolega povukao paralele s lektirom zbog činjenice da cca. 90% izgovorenog na predavanjima 100% odgovara onome što piše u skripti. S tim da moram napomenuti da je skripta stvarno dobra, svaka čast, samo što predavanja po navedenoj formuli stvarno čine dolazak na predavanja nepotrebim.
Zbog svega navedenog smatram da profesor baš i nema previše razloga inzistirati na dolasku. A kvota od 50% je besmislena. Mislim, kao da će 50% predavanja ikome koristiti. Znači, ili 0% ili 90+%...

I još jedna stvar, neovisno o kolegiju i predavaču:
zašto profesori ne privlače studente na predavanja njihovom kvalitetom i
zanimljivošću nego sankcijama? Mislim, ako na predavanjima nema ljudi onda valjda nije stvar u studentima već ili u terminu (kao što sam gore objasnio za ovaj slučaj) ili u predavaču (copy paste prethodne zagrade). Pa ima ljudi čija su predavanja uvijek dupkom puna...
I to bez ikakvih sankcija...
Evo, ja nisam napisao prvi post ali pokušati ću razjasniti neke stvari.
Prvo, termin je prebačen na srijedu tek nakon dosta tjedana. Do tada se
poklapao sa vježbama iz Upravljanja Softverskim projektima. Stoga
je posjećenost bila još i manja (recimo ja bi najvjerojatnije dolazio na predavanja, čisto kontinuiteta radi, a ovako nisam). A kad je termin napokon pomaknut u razumno vrijeme, puno ljudi je već bilo u tolikom zaostatku da više nisu htjeli dolaziti na predavanja (opet, ja sam među tim ljudima).

Što se samih predavanja tiče, evo par riječi bez nepotrebnog i neumjesnog sarkazma.
Mislim da je kolega povukao paralele s lektirom zbog činjenice da cca. 90% izgovorenog na predavanjima 100% odgovara onome što piše u skripti. S tim da moram napomenuti da je skripta stvarno dobra, svaka čast, samo što predavanja po navedenoj formuli stvarno čine dolazak na predavanja nepotrebim.
Zbog svega navedenog smatram da profesor baš i nema previše razloga inzistirati na dolasku. A kvota od 50% je besmislena. Mislim, kao da će 50% predavanja ikome koristiti. Znači, ili 0% ili 90+%...

I još jedna stvar, neovisno o kolegiju i predavaču:
zašto profesori ne privlače studente na predavanja njihovom kvalitetom i
zanimljivošću nego sankcijama? Mislim, ako na predavanjima nema ljudi onda valjda nije stvar u studentima već ili u terminu (kao što sam gore objasnio za ovaj slučaj) ili u predavaču (copy paste prethodne zagrade). Pa ima ljudi čija su predavanja uvijek dupkom puna...
I to bez ikakvih sankcija...


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:41 sri, 26. 4. 2006    Naslov: Re: predavanja iz Softverskog Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]I još jedna stvar, neovisno o kolegiju i predavaču:
zašto profesori ne privlače studente na predavanja njihovom kvalitetom i
zanimljivošću nego sankcijama?[/quote]

Nazalost mislim da su sankcije nuzno zlo, pogotovo u Bolonjskom rezimu u kojem studente treba natjerati da ispite polazu odmah, a ne tek kad zagusti. Bilo bi lijepo kad bi se kvalitetom predavanja mogla postici posjecenost nastave i motivirati sve studente na samostalan rad potreban za svladavanje gradiva tokom semestra. Moje je iskustvo da je za znacajan postotak studenata trenutak kad se pocinju pripremati dan-dva prije kolokvija/ispita (necu sad spominjati imena :zelenizub:), a dolaske na predavanja, zadace i ostale obaveze odradjuju tocno u onoj mjeri koja je propisana kao uvjet za potpis. Mislim da se to moze pripisati ljudskoj psihologiji - i sam cesto odgadjam poslove koje ne volim do zadnjeg casa.
Anonymous (napisa):
I još jedna stvar, neovisno o kolegiju i predavaču:
zašto profesori ne privlače studente na predavanja njihovom kvalitetom i
zanimljivošću nego sankcijama?


Nazalost mislim da su sankcije nuzno zlo, pogotovo u Bolonjskom rezimu u kojem studente treba natjerati da ispite polazu odmah, a ne tek kad zagusti. Bilo bi lijepo kad bi se kvalitetom predavanja mogla postici posjecenost nastave i motivirati sve studente na samostalan rad potreban za svladavanje gradiva tokom semestra. Moje je iskustvo da je za znacajan postotak studenata trenutak kad se pocinju pripremati dan-dva prije kolokvija/ispita (necu sad spominjati imena ...naplanetidosade), a dolaske na predavanja, zadace i ostale obaveze odradjuju tocno u onoj mjeri koja je propisana kao uvjet za potpis. Mislim da se to moze pripisati ljudskoj psihologiji - i sam cesto odgadjam poslove koje ne volim do zadnjeg casa.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 23:00 sri, 26. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, da, slažem se da ljudska psiha ima snažnu težnju konvergencije k lijenosti :).
No, barem prema mojim iskustvima, kvalitetna predavanja su vrlo posječena, a ona kvalitetna nisu. Znači, kvaliteta definitivno ima veliku statističku tezinu.

A što se Bolonje tiče, Režim (sa velikim R) i Natjeravanje (sa velikim N)
su, barem meni, katastrofa. Iako sam, hvala zeusu, izbjegao tu pošast.
Pa neke ispite sam dao puctajem prsta a za neke dobrano učio. I zašto bi me sada Režim masirao sa obavezama za dotične predmete. Bolonja donosi kolokvije. Ali, na mnogim predmetima je već uveden kolokvij neovisno o Bolonji. I ti kolokviji imaju vise nego dobar odaziv, znaju ljudi sta je korisno i pametno. Ja sam iskoristio oko 80% tih pruženih mogućnosti. Što se ostatka tiče, procjenih da mi kolokviji ne olakšavaju ništa. Ali opet je statistika jako dobra za neobavezne kolokvije. Što se tiče uključivanja studenata u nastavu ima mnogo drugih mehanizama a mi eto isfuravamo isključivo Bolonju, po mojem mišljenju prebrzo i prežestoko i zato da bi se pokazali kao dobri Evropejci.
Ali to je vec offtopic.

A fax-obaveze koje ne volim i ja odgađam do zadnjeg časa.
Ali ih odradim i oduzmu mi znatno manje vremena nego što bi napravili
da su cjelosemestralna masaža (jer ih odradim ljevom nogom, začepljenog nosa i sretan sam zbog toga). A ono što volim, pratim i učim.
No naravno, 80% studenata nema ni mrve ljubavi prema svojoj disciplini
pa izgleda da je onda ipak šiba rajski izum :(

Dva loša ubiše Miloša. 80% loših uguraše 20% Miloša u Bolonju :(
ali, mene su preskočili
:D
Da, da, slažem se da ljudska psiha ima snažnu težnju konvergencije k lijenosti Smile.
No, barem prema mojim iskustvima, kvalitetna predavanja su vrlo posječena, a ona kvalitetna nisu. Znači, kvaliteta definitivno ima veliku statističku tezinu.

A što se Bolonje tiče, Režim (sa velikim R) i Natjeravanje (sa velikim N)
su, barem meni, katastrofa. Iako sam, hvala zeusu, izbjegao tu pošast.
Pa neke ispite sam dao puctajem prsta a za neke dobrano učio. I zašto bi me sada Režim masirao sa obavezama za dotične predmete. Bolonja donosi kolokvije. Ali, na mnogim predmetima je već uveden kolokvij neovisno o Bolonji. I ti kolokviji imaju vise nego dobar odaziv, znaju ljudi sta je korisno i pametno. Ja sam iskoristio oko 80% tih pruženih mogućnosti. Što se ostatka tiče, procjenih da mi kolokviji ne olakšavaju ništa. Ali opet je statistika jako dobra za neobavezne kolokvije. Što se tiče uključivanja studenata u nastavu ima mnogo drugih mehanizama a mi eto isfuravamo isključivo Bolonju, po mojem mišljenju prebrzo i prežestoko i zato da bi se pokazali kao dobri Evropejci.
Ali to je vec offtopic.

A fax-obaveze koje ne volim i ja odgađam do zadnjeg časa.
Ali ih odradim i oduzmu mi znatno manje vremena nego što bi napravili
da su cjelosemestralna masaža (jer ih odradim ljevom nogom, začepljenog nosa i sretan sam zbog toga). A ono što volim, pratim i učim.
No naravno, 80% studenata nema ni mrve ljubavi prema svojoj disciplini
pa izgleda da je onda ipak šiba rajski izum Sad

Dva loša ubiše Miloša. 80% loših uguraše 20% Miloša u Bolonju Sad
ali, mene su preskočili
Very Happy


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:45 sri, 26. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]No, barem prema mojim iskustvima, kvalitetna predavanja su vrlo posječena, a ona kvalitetna nisu. Znači, kvaliteta definitivno ima veliku statističku tezinu.[/quote]

Uzmi u obzir poslovicnu pretrpanost naseg faksa (koja je posljedica prevelikih upisnih kvota o cemu sam vec puno puta pricao :bird:). Velika posjecenost, kad je predavaonica dupkom puna, u tipicnoj situaciji znaci da je doslo 60-70% studenata koji bi tamo trebali biti. "Srednja posjecenost" znaci da je doslo oko 40% od upisanih studenata, a losa posjecenost manje od 20%. Sad to spoji sa zahtjevom da 70% ili vise od upisanih polozi kolegij odmah po zavrsetku semestra.

[quote="Anonymous"]A što se Bolonje tiče, Režim (sa velikim R) i Natjeravanje (sa velikim N)
su, barem meni, katastrofa. Iako sam, hvala zeusu, izbjegao tu pošast.[/quote]

Zeus s malim z? :shock:

Taj dio price jest katastrofa. Nije zabavno biti natjeravan, ali vjeruj jos je manje zabavno natjeravati. U vojsci je najgore biti razvodnik (onaj kom je posao urlati na vojnike). Katastrofa je izmisljena da bi sprijecila jos vecu katastrofu, a to je prosjecno vrijeme studiranja od 7 godina studija koji bi trebao trajati 4 godine.

[quote="Anonymous"]Što se tiče uključivanja studenata u nastavu ima mnogo drugih mehanizama a mi eto isfuravamo isključivo Bolonju, po mojem mišljenju prebrzo i prežestoko i zato da bi se pokazali kao dobri Evropejci.[/quote]

Apsurd je u tome sto dobar dio kontinentalnih Evropćana (:wink:) muce iste visokoskolske muke kao i nas (dugo vrijeme studiranja, visoki dropout itd.). Bolonja je u velikoj mjeri kopiranje americko-britanskog sistema. Mora se priznati da je taj sistem daleko efikasniji od naseg i da ima svojih prednosti, samo je pitanje kako doci do tog cilja.

[quote="Anonymous"]Dva loša ubiše Miloša. 80% loših uguraše 20% Miloša u Bolonju :([/quote]

IMO uzrok problema nisu losi studenti. Tesko mi je vjerovati da je prosjecan americki student bolji od prosjecnog kod nas. Ocito su i kriteriji malo drugaciji, a dio razlike cini i mentalitet. "I've been working hard" kod nas se jako rijetko cuje kao argument za dobivanje prolazne ocjene. "Profesore dajte dva" obicno se pravda teskom zivotnom situacijom i slicno.
Anonymous (napisa):
No, barem prema mojim iskustvima, kvalitetna predavanja su vrlo posječena, a ona kvalitetna nisu. Znači, kvaliteta definitivno ima veliku statističku tezinu.


Uzmi u obzir poslovicnu pretrpanost naseg faksa (koja je posljedica prevelikih upisnih kvota o cemu sam vec puno puta pricao Pa, ptica... Zar nije ocito?). Velika posjecenost, kad je predavaonica dupkom puna, u tipicnoj situaciji znaci da je doslo 60-70% studenata koji bi tamo trebali biti. "Srednja posjecenost" znaci da je doslo oko 40% od upisanih studenata, a losa posjecenost manje od 20%. Sad to spoji sa zahtjevom da 70% ili vise od upisanih polozi kolegij odmah po zavrsetku semestra.

Anonymous (napisa):
A što se Bolonje tiče, Režim (sa velikim R) i Natjeravanje (sa velikim N)
su, barem meni, katastrofa. Iako sam, hvala zeusu, izbjegao tu pošast.


Zeus s malim z? Shocked

Taj dio price jest katastrofa. Nije zabavno biti natjeravan, ali vjeruj jos je manje zabavno natjeravati. U vojsci je najgore biti razvodnik (onaj kom je posao urlati na vojnike). Katastrofa je izmisljena da bi sprijecila jos vecu katastrofu, a to je prosjecno vrijeme studiranja od 7 godina studija koji bi trebao trajati 4 godine.

Anonymous (napisa):
Što se tiče uključivanja studenata u nastavu ima mnogo drugih mehanizama a mi eto isfuravamo isključivo Bolonju, po mojem mišljenju prebrzo i prežestoko i zato da bi se pokazali kao dobri Evropejci.


Apsurd je u tome sto dobar dio kontinentalnih Evropćana (Wink) muce iste visokoskolske muke kao i nas (dugo vrijeme studiranja, visoki dropout itd.). Bolonja je u velikoj mjeri kopiranje americko-britanskog sistema. Mora se priznati da je taj sistem daleko efikasniji od naseg i da ima svojih prednosti, samo je pitanje kako doci do tog cilja.

Anonymous (napisa):
Dva loša ubiše Miloša. 80% loših uguraše 20% Miloša u Bolonju Sad


IMO uzrok problema nisu losi studenti. Tesko mi je vjerovati da je prosjecan americki student bolji od prosjecnog kod nas. Ocito su i kriteriji malo drugaciji, a dio razlike cini i mentalitet. "I've been working hard" kod nas se jako rijetko cuje kao argument za dobivanje prolazne ocjene. "Profesore dajte dva" obicno se pravda teskom zivotnom situacijom i slicno.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:08 čet, 27. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

To sve skupa nema veze s - jos uvijek nebolonjskim - kolegijem [i]Softversko inzenjerstvo[/i]. :ccc:

Meni, kao ni gostima ovdje, nikad nije bila jasna svrha prepisivanja vlastite skripte na plocu. :( Profesor Manger stvarno radi dobre biljeske (skripte, je l' te ;)) i steta je sto predavanja trosi na vjezbanje zgobova studenata. :(

Kad sam drzao RP2 (Motif and stuff) prije puno godina, studentima sam dao da si te biljeske fotokopiraju i onda smo vjezbe, umjesto na klasicno prepisivanje, trosili na modifikacije programa, isprobavanje raznih mogucnosti,... :) IMO, daleko korisnije nego copy/paste biljeske->ploca->papiri. :blista:
To sve skupa nema veze s - jos uvijek nebolonjskim - kolegijem Softversko inzenjerstvo. Ccc.... Sram te bilo...

Meni, kao ni gostima ovdje, nikad nije bila jasna svrha prepisivanja vlastite skripte na plocu. Sad Profesor Manger stvarno radi dobre biljeske (skripte, je l' te Wink) i steta je sto predavanja trosi na vjezbanje zgobova studenata. Sad

Kad sam drzao RP2 (Motif and stuff) prije puno godina, studentima sam dao da si te biljeske fotokopiraju i onda smo vjezbe, umjesto na klasicno prepisivanje, trosili na modifikacije programa, isprobavanje raznih mogucnosti,... Smile IMO, daleko korisnije nego copy/paste biljeske→ploca→papiri. Reklamiram neku zubnu pastu



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:58 čet, 4. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][color=blue]Molim prvog gosta da smanji dozu sarkazma i objasni cime nije zadovoljan u vezi predavanja iz Softverskog inzinjerstva. Kritike bi trebalo malo bolje argumentirati.[/color][/quote]

Prijatelju, odi jednu srijedu na predavanje (od 10 do 12 su) pa cu te u 12:05 pitat za jednu ne-sarkasticnu izjavu. :) To nema veze ni sa Bolognom ni sa Londonom. :) Pozdrav!!
krcko (napisa):
Molim prvog gosta da smanji dozu sarkazma i objasni cime nije zadovoljan u vezi predavanja iz Softverskog inzinjerstva. Kritike bi trebalo malo bolje argumentirati.


Prijatelju, odi jednu srijedu na predavanje (od 10 do 12 su) pa cu te u 12:05 pitat za jednu ne-sarkasticnu izjavu. Smile To nema veze ni sa Bolognom ni sa Londonom. Smile Pozdrav!!


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:16 čet, 4. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=blue]Prijatelju, na forumu postoje odredjena pravila ponasanja. Ako zelis kritizirati rad bilo kojeg profesora ili asistenta samo naprijed, ali ucini to tako da razumiju i ljudi koji nece biti tocno u odredjeno vrijeme na odredjenom mjestu. Lock.[/color] :lockdance:
Prijatelju, na forumu postoje odredjena pravila ponasanja. Ako zelis kritizirati rad bilo kojeg profesora ili asistenta samo naprijed, ali ucini to tako da razumiju i ljudi koji nece biti tocno u odredjeno vrijeme na odredjenom mjestu. Lock. Lokot koji plese



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan