Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kako doći do knjiga kada...

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 12:08 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Kako doći do knjiga kada... Citirajte i odgovorite

...one na amazon.com koštaju u prosjeku $100?
U algoritmu ne jeftinije od 300kn?

Neka područja su dobro pokrivena literaturom po prihvatljivoj cijeni, npr. analiza i teorija vjerojatnosti, ali što sa ostalom literaturom?

Npr. za ODJ je navedena literatura prof. Alića i Boyce, DiPrima - ODE.
A po knjizi prof. Alića se skoro pa ništa ne radi :?
Boyce DiPrima košta preko $100, a u knjižnici je nema.

Da li postoji neki način da studenti matematike jeftinije, s nekim popustom, dođu do matematičke literature (osim da je skinu s neta)?
Da li možda fakultet ima neke privilegije pri kupovanju knjiga stranih autora i da li može organizirati da svojim studentima ponudi iste knjige kao što nudi npr. algoritam, ali po manjoj cijeni?
...one na amazon.com koštaju u prosjeku $100?
U algoritmu ne jeftinije od 300kn?

Neka područja su dobro pokrivena literaturom po prihvatljivoj cijeni, npr. analiza i teorija vjerojatnosti, ali što sa ostalom literaturom?

Npr. za ODJ je navedena literatura prof. Alića i Boyce, DiPrima - ODE.
A po knjizi prof. Alića se skoro pa ništa ne radi Confused
Boyce DiPrima košta preko $100, a u knjižnici je nema.

Da li postoji neki način da studenti matematike jeftinije, s nekim popustom, dođu do matematičke literature (osim da je skinu s neta)?
Da li možda fakultet ima neke privilegije pri kupovanju knjiga stranih autora i da li može organizirati da svojim studentima ponudi iste knjige kao što nudi npr. algoritam, ali po manjoj cijeni?



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:09 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je knjiga preporucena za koristenje u nastavi, onda bi bilo jako prakticno da ju Sredisnja knjiznica ima. 8)

[b]Prijedlog predstavnicima:[/b] sastavite popis koje knjige bi bilo dobro nabaviti za nastavu, pa popricajte s Fakultetom (valjda s Dekanom ili Prodekanicom; ne znam) o tome. :) Fakultetu ipak par k$ za matematicku literaturu ne bi smio biti problem... :D

[b]Prijedlog studentima:[/b] prijavite koje knjige (uz objasnjenje za koji kolegij) mislite da treba nabaviti. :) Prije toga [b]provjerite[/b] da doticne stvarno ne postoje u Sredisnjoj knjiznici. 8)
Ako je knjiga preporucena za koristenje u nastavi, onda bi bilo jako prakticno da ju Sredisnja knjiznica ima. Cool

Prijedlog predstavnicima: sastavite popis koje knjige bi bilo dobro nabaviti za nastavu, pa popricajte s Fakultetom (valjda s Dekanom ili Prodekanicom; ne znam) o tome. Smile Fakultetu ipak par k$ za matematicku literaturu ne bi smio biti problem... Very Happy

Prijedlog studentima: prijavite koje knjige (uz objasnjenje za koji kolegij) mislite da treba nabaviti. Smile Prije toga provjerite da doticne stvarno ne postoje u Sredisnjoj knjiznici. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 13:49 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@vsego:

Prijedlozi su ti odlicni, ali bojim se da njihova realizacija ne bi bitno popravila situaciju. Zasto?

Za svaku kvalitetniju/vredniju knjigu u Sredisnjoj knjiznici vrijedi barem jedno od sljedeceg:

0) Knjiga postoji u jednom jedinom primjerku.
1) Knjiga nije posudiva, tj. iznosiva igdje van knjiznice/citaone.
2) Ako je knjiga posudiva, onda je posudjena i u pravilu se ne vraca mjesecima i godinama, bez efektivnog sredstva prisile koji bi stao na kraj toj ruznoj praksi.

Novonabavljene knjige ne bi bila iznimka od gore navedenog, osim ako se politika i ovlasti Knjiznice ne bi drasticno revidirale i tako revidirane zbilja provodile. To je glavni prioritet.

Takodjer, subvencioniranje literature je izvrsna ideja, ali treba vidjeti kako bi na takvo sto reagirali MZOS i MF (financije). Tom praksom bi se smanjili copyright violationi, a studenti bi posjedovali literaturu u kvalitetnijem obliku od Xerox kupusara.

Ali to su dugorocni i problematicni zahtjevi.
Ono sto ti predlazes je mnogo lakse provodivo, samo treba voditi racuna o recenim nezgodnim situacijama.
@vsego:

Prijedlozi su ti odlicni, ali bojim se da njihova realizacija ne bi bitno popravila situaciju. Zasto?

Za svaku kvalitetniju/vredniju knjigu u Sredisnjoj knjiznici vrijedi barem jedno od sljedeceg:

0) Knjiga postoji u jednom jedinom primjerku.
1) Knjiga nije posudiva, tj. iznosiva igdje van knjiznice/citaone.
2) Ako je knjiga posudiva, onda je posudjena i u pravilu se ne vraca mjesecima i godinama, bez efektivnog sredstva prisile koji bi stao na kraj toj ruznoj praksi.

Novonabavljene knjige ne bi bila iznimka od gore navedenog, osim ako se politika i ovlasti Knjiznice ne bi drasticno revidirale i tako revidirane zbilja provodile. To je glavni prioritet.

Takodjer, subvencioniranje literature je izvrsna ideja, ali treba vidjeti kako bi na takvo sto reagirali MZOS i MF (financije). Tom praksom bi se smanjili copyright violationi, a studenti bi posjedovali literaturu u kvalitetnijem obliku od Xerox kupusara.

Ali to su dugorocni i problematicni zahtjevi.
Ono sto ti predlazes je mnogo lakse provodivo, samo treba voditi racuna o recenim nezgodnim situacijama.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:59 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislio sam na "1) Knjiga nije posudiva, tj. iznosiva igdje van knjiznice/citaone."; IMO, dosta je 10ak primjeraka, pa da cijeli ODJ bude pokriven. 8) Bar dok i on ne upadne u Balkanju (ne znam je l' po tom programu 2. ili 3. godina). :?
Mislio sam na "1) Knjiga nije posudiva, tj. iznosiva igdje van knjiznice/citaone."; IMO, dosta je 10ak primjeraka, pa da cijeli ODJ bude pokriven. Cool Bar dok i on ne upadne u Balkanju (ne znam je l' po tom programu 2. ili 3. godina). Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 14:06 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cesto se jeftine rabljene knjige mogu naci na [url=http://www.abebooks.com]http://www.abebooks.com[/url].
Cesto se jeftine rabljene knjige mogu naci na http://www.abebooks.com.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:27 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nema te knjige koja se ne moze skinut s Neta, pa cak i one domacih izdavaca. Vise od toga ne smijem reci jer cu dobit po prstima od admina :oops:
Nema te knjige koja se ne moze skinut s Neta, pa cak i one domacih izdavaca. Vise od toga ne smijem reci jer cu dobit po prstima od admina Embarassed



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:33 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]Nema te knjige koja se ne moze skinut s Neta, pa cak i one domacih izdavaca. Vise od toga ne smijem reci jer cu dobit po prstima od admina :oops:[/quote]

[quote="Lord Sirius"]Da li postoji neki način da studenti matematike jeftinije, s nekim popustom, dođu do matematičke literature [size=28][b][color=red]
(osim da je skinu s neta)[/color][/b][/size]? [/quote]

Ja inače imam interaktivno izdanje Boyce, DiPrima - ODE u PDF formatu, ali htio bih knjigu jer
- knjiga ima 1400 stranica, a ja nemam 700 listova papira da ju isprintam, niti neograničenu količinu tonera
- čitanje slova na monitoru je jako zamorno, pogotovo ako je pozadina bijela

Naravno, mogu printati poglavlje po poglavlje, ali nije o tome riječ u ovome topicu.

Inače, link koji je Duje ponudio nudi zanimljive mogućnosti - spomenuta knjiga košta $1 + $9 poštarine, cca 60kn što je puno prihvatljivije od 600
Gordan (napisa):
Nema te knjige koja se ne moze skinut s Neta, pa cak i one domacih izdavaca. Vise od toga ne smijem reci jer cu dobit po prstima od admina Embarassed


Lord Sirius (napisa):
Da li postoji neki način da studenti matematike jeftinije, s nekim popustom, dođu do matematičke literature
(osim da je skinu s neta)
?


Ja inače imam interaktivno izdanje Boyce, DiPrima - ODE u PDF formatu, ali htio bih knjigu jer
- knjiga ima 1400 stranica, a ja nemam 700 listova papira da ju isprintam, niti neograničenu količinu tonera
- čitanje slova na monitoru je jako zamorno, pogotovo ako je pozadina bijela

Naravno, mogu printati poglavlje po poglavlje, ali nije o tome riječ u ovome topicu.

Inače, link koji je Duje ponudio nudi zanimljive mogućnosti - spomenuta knjiga košta $1 + $9 poštarine, cca 60kn što je puno prihvatljivije od 600



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
alf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (20:53:54)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: ZG

PostPostano: 12:03 sri, 5. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="duje"]Cesto se jeftine rabljene knjige mogu naci na [url=http://www.abebooks.com]http://www.abebooks.com[/url].[/quote]

Kakva su iskustva s kupovinom knjiga s tog site-a??
Koliko se ceka na knjigu?? (vidio sam tamo da se moze birati rok dostave te da o tome ovisi postarina)
Kakvo je iskustvo s koristenjem kreditnih kartica??
duje (napisa):
Cesto se jeftine rabljene knjige mogu naci na http://www.abebooks.com.


Kakva su iskustva s kupovinom knjiga s tog site-a??
Koliko se ceka na knjigu?? (vidio sam tamo da se moze birati rok dostave te da o tome ovisi postarina)
Kakvo je iskustvo s koristenjem kreditnih kartica??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 15:17 sri, 5. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="alf"][quote="duje"]Cesto se jeftine rabljene knjige mogu naci na [url=http://www.abebooks.com]http://www.abebooks.com[/url].[/quote]

Kakva su iskustva s kupovinom knjiga s tog site-a??
Koliko se ceka na knjigu?? (vidio sam tamo da se moze birati rok dostave te da o tome ovisi postarina)
Kakvo je iskustvo s koristenjem kreditnih kartica??[/quote]

Moja iskustva su dobra. Nabavio sam preko njih 10-tak knjiga. Sto se tice roka dostave, uvijek sam birao najjeftiniju varijantu. Mislim da su stizale za 15-30 dana.
alf (napisa):
duje (napisa):
Cesto se jeftine rabljene knjige mogu naci na http://www.abebooks.com.


Kakva su iskustva s kupovinom knjiga s tog site-a??
Koliko se ceka na knjigu?? (vidio sam tamo da se moze birati rok dostave te da o tome ovisi postarina)
Kakvo je iskustvo s koristenjem kreditnih kartica??


Moja iskustva su dobra. Nabavio sam preko njih 10-tak knjiga. Sto se tice roka dostave, uvijek sam birao najjeftiniju varijantu. Mislim da su stizale za 15-30 dana.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
alf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (20:53:54)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: ZG

PostPostano: 10:41 čet, 6. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Danas sam narucio jednu knjigu. Javit cu ovdje kad ju dobijem(!) kako je proslo te kako je proslo "opterecivanje" kartice.
Danas sam narucio jednu knjigu. Javit cu ovdje kad ju dobijem(!) kako je proslo te kako je proslo "opterecivanje" kartice.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
alf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (20:53:54)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: ZG

PostPostano: 7:49 pon, 10. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lova je skinuta, jos samo treba stici the book.... :pray:
Lova je skinuta, jos samo treba stici the book.... Pray


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
alf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (20:53:54)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: ZG

PostPostano: 21:17 sri, 26. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

... i knjiga je stigla živa i zdrava. Zakon! Poštarina je bila oko 6 zelembaća i to je stiglo lagano avionom iz Indije. Neloše :D
... i knjiga je stigla živa i zdrava. Zakon! Poštarina je bila oko 6 zelembaća i to je stiglo lagano avionom iz Indije. Neloše Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (350)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 8:25 uto, 8. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Boyce-DiPrima postoji u knjižnici (2 primjerka novijeg izdanja).
Dijelovi starog izdanja su i fotokopirani (i u knjižnici).

Možda drugih knjiga i nema, ali ovo nije jedna od tih :-)

- Nenad
Boyce-DiPrima postoji u knjižnici (2 primjerka novijeg izdanja).
Dijelovi starog izdanja su i fotokopirani (i u knjižnici).

Možda drugih knjiga i nema, ali ovo nije jedna od tih Smile

- Nenad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan