Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

dopunska nastava
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 15:11 ned, 27. 8. 2006    Naslov: dopunska nastava Citirajte i odgovorite

Znali netko kojeg datuma pocinje i u kolko sati i dal cemo morat ponovno radit zadace?
Znali netko kojeg datuma pocinje i u kolko sati i dal cemo morat ponovno radit zadace?



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:42 ned, 27. 8. 2006    Naslov: Re: dopunska nastava Citirajte i odgovorite

[quote="Bug"]dal cemo morat ponovno radit zadace?[/quote]

http://degiorgi.math.hr/forum/images/posts/oglasna_ploca/dsc01402.jpg
Bug (napisa):
dal cemo morat ponovno radit zadace?


http://degiorgi.math.hr/forum/images/posts/oglasna_ploca/dsc01402.jpg



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 13:06 pon, 28. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na obavjesti!!!
Karma up :D
Hvala na obavjesti!!!
Karma up Very Happy



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 14:33 uto, 29. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

E ništa ti nije sigurno za C. Vidi pod Obavijesti na www.math.hr gdje ti sve piše za dopunsku, samo neznam da li je onaj objavljeni popis sa nas nekih cirka oko 50 kompletan popis za tu dopunsku ili ne.
I imala sam neki osjećaj da ću morati učiti na svoj rođendan. :cry:
E ništa ti nije sigurno za C. Vidi pod Obavijesti na www.math.hr gdje ti sve piše za dopunsku, samo neznam da li je onaj objavljeni popis sa nas nekih cirka oko 50 kompletan popis za tu dopunsku ili ne.
I imala sam neki osjećaj da ću morati učiti na svoj rođendan. Crying or Very sad



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 15:00 uto, 29. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitanjce za vsegu.

Šta se misli pod "gradivo UUR-a s elementarnim naredbama i elementarnim tipovima podataka jezika C". To je pisalo na obavijesti. Ja ti se više nesjećam UUR-a pa neznam pod šta se to misli, na pisanje programa ili odgovaranje na neka pitanja.Ili onaj KNF i DNF? Ja ovdje paničarim tak da [color=red]no hard felings.[/color] :lol:
Pitanjce za vsegu.

Šta se misli pod "gradivo UUR-a s elementarnim naredbama i elementarnim tipovima podataka jezika C". To je pisalo na obavijesti. Ja ti se više nesjećam UUR-a pa neznam pod šta se to misli, na pisanje programa ili odgovaranje na neka pitanja.Ili onaj KNF i DNF? Ja ovdje paničarim tak da no hard felings. Laughing



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:27 uto, 29. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja nemam veze s dopunskom nastavom; na obavijesti pise tko ima, pa pitaj njih (mailom). :|
Ja nemam veze s dopunskom nastavom; na obavijesti pise tko ima, pa pitaj njih (mailom). Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 9:39 sri, 30. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Thx anyway! Imam sad kog "gnjaviti" umjesto tebe. :D
Thx anyway! Imam sad kog "gnjaviti" umjesto tebe. Very Happy



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
kus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2005. (12:33:18)
Postovi: (4F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Poso, kuća birtija

PostPostano: 11:58 sri, 30. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni nikako nije jasno kako se došlo na tu ideju da se radi taj inicijalni test. Za to još nigdje nisam čuo. Na ostalim faksovima je najnormalnije sve napravljeno, rokovi u desetom mjesecu, prijaviš ispit i pišeš ga (u našem slučaju kolokvije). Ćemu uopće ta dopunska nastava, pa odslušali smo kolegij.
Sva sreća da sam položio prvi kolokvij pa mogu u petak pisat samo drugi :) :) ali kad bolje razmislim teško da će bit nekog boljeg rezultata. :( :(
meni nikako nije jasno kako se došlo na tu ideju da se radi taj inicijalni test. Za to još nigdje nisam čuo. Na ostalim faksovima je najnormalnije sve napravljeno, rokovi u desetom mjesecu, prijaviš ispit i pišeš ga (u našem slučaju kolokvije). Ćemu uopće ta dopunska nastava, pa odslušali smo kolegij.
Sva sreća da sam položio prvi kolokvij pa mogu u petak pisat samo drugi Smile Smile ali kad bolje razmislim teško da će bit nekog boljeg rezultata. Sad Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:09 sri, 30. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kus"]Ćemu uopće ta dopunska nastava, pa odslušali smo kolegij.[/quote]

Ali nisi dobio potpis. Na drugim faksevima bi ga morao ponovo upisati iduce akademske godine i prije ga ne bi mogao polagati.
kus (napisa):
Ćemu uopće ta dopunska nastava, pa odslušali smo kolegij.


Ali nisi dobio potpis. Na drugim faksevima bi ga morao ponovo upisati iduce akademske godine i prije ga ne bi mogao polagati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:40 sri, 30. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kus"]meni nikako nije jasno kako se došlo na tu ideju da se radi taj inicijalni test.[/quote]

i to pise u toj istoj obavijesti - puno previse ljudi je trazilo ponavljanje iz C-a
treba sve procitati :PPPP
kus (napisa):
meni nikako nije jasno kako se došlo na tu ideju da se radi taj inicijalni test.


i to pise u toj istoj obavijesti - puno previse ljudi je trazilo ponavljanje iz C-a
treba sve procitati Blaeh!



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2005. (12:33:18)
Postovi: (4F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Poso, kuća birtija

PostPostano: 20:09 sri, 30. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"][quote="kus"]meni nikako nije jasno kako se došlo na tu ideju da se radi taj inicijalni test.[/quote]

i to pise u toj istoj obavijesti - puno previse ljudi je trazilo ponavljanje iz C-a
treba sve procitati :PPPP[/quote]

Pa zašto je kao prvo svima odobreno polaganje ispita?

[quote="krcko"][quote="kus"]Ćemu uopće ta dopunska nastava, pa odslušali smo kolegij.[/quote]

Ali nisi dobio potpis. Na drugim faksevima bi ga morao ponovo upisati iduce akademske godine i prije ga ne bi mogao polagati.[/quote]

A jesam li na ikoji način mogao dobiti potpis??
Nesi (napisa):
kus (napisa):
meni nikako nije jasno kako se došlo na tu ideju da se radi taj inicijalni test.


i to pise u toj istoj obavijesti - puno previse ljudi je trazilo ponavljanje iz C-a
treba sve procitati Blaeh!


Pa zašto je kao prvo svima odobreno polaganje ispita?

krcko (napisa):
kus (napisa):
Ćemu uopće ta dopunska nastava, pa odslušali smo kolegij.


Ali nisi dobio potpis. Na drugim faksevima bi ga morao ponovo upisati iduce akademske godine i prije ga ne bi mogao polagati.


A jesam li na ikoji način mogao dobiti potpis??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:09 sri, 30. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kus"]Pa zašto je kao prvo svima odobreno polaganje ispita?[/quote]

U sedmom mjesecu se znalo kako ce izgledati dopunska "nastava" iz C-a, tj. da ce se jako oslanjati na individualni rad. 8) Sada se pruza jednaka sansa svima da dobiju "drugu priliku", a iskoristit ce ju oni koji su se potrudili raditi preko ljeta, tj. ne cekaju da im netko nesto pokloni na "popravku". :D IMO, pravedno. =D>

Da je manje molbi odobreno (npr. da nije tvoja odobrena), onda bi pitali "Zasto nije vise molbi odobreno?" :roll:

[quote="kus"]A jesam li na ikoji način mogao dobiti potpis??[/quote]

Polaganjem zadace i oba kolokvija. 8) Bolonja kaze da si ti kolegij pao, a Krcko pojasnjava da na drugim fakultetima takav kolegij upisujes ponovno kad na njega dodje red (nagodinu), bez ovakve "druge sanse" da ga ipak naknadno polozis. :)
kus (napisa):
Pa zašto je kao prvo svima odobreno polaganje ispita?


U sedmom mjesecu se znalo kako ce izgledati dopunska "nastava" iz C-a, tj. da ce se jako oslanjati na individualni rad. Cool Sada se pruza jednaka sansa svima da dobiju "drugu priliku", a iskoristit ce ju oni koji su se potrudili raditi preko ljeta, tj. ne cekaju da im netko nesto pokloni na "popravku". Very Happy IMO, pravedno. Applause

Da je manje molbi odobreno (npr. da nije tvoja odobrena), onda bi pitali "Zasto nije vise molbi odobreno?" Rolling Eyes

kus (napisa):
A jesam li na ikoji način mogao dobiti potpis??


Polaganjem zadace i oba kolokvija. Cool Bolonja kaze da si ti kolegij pao, a Krcko pojasnjava da na drugim fakultetima takav kolegij upisujes ponovno kad na njega dodje red (nagodinu), bez ovakve "druge sanse" da ga ipak naknadno polozis. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2005. (12:33:18)
Postovi: (4F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Poso, kuća birtija

PostPostano: 22:31 sri, 30. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali ćemu onda , ako ne zbog onih 50 kuna, pisanje molbi za polaganje? Moglo se odmah reći da će biti inicijalni test za sve koji nisu položili C.
Ali ćemu onda , ako ne zbog onih 50 kuna, pisanje molbi za polaganje? Moglo se odmah reći da će biti inicijalni test za sve koji nisu položili C.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:28 sri, 30. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

...i da pristupanje testu kosta 50 kn. Slazem se, to bi bilo bolje. Ali ovo je ipak prvi put da se tako nesto provodi pa je razumljivo da se nije sve unaprijed znalo.
...i da pristupanje testu kosta 50 kn. Slazem se, to bi bilo bolje. Ali ovo je ipak prvi put da se tako nesto provodi pa je razumljivo da se nije sve unaprijed znalo.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:57 sri, 30. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerojatno je broj molbi nadmasio ocekivanja, pa se pokusalo ici na kvalitetu, tj. pruziti sansu onima koji ju nekako zasluze (znanjem, naravno). 8)

Slazem se da bi bilo bolje da su se "pravila igre" znala odmah, ali - kako krcko rece - ipak je sada prvi put. :| Nemoj zaboraviti i da je cijela dopunska "nastava" bonus. ;)
Vjerojatno je broj molbi nadmasio ocekivanja, pa se pokusalo ici na kvalitetu, tj. pruziti sansu onima koji ju nekako zasluze (znanjem, naravno). Cool

Slazem se da bi bilo bolje da su se "pravila igre" znala odmah, ali - kako krcko rece - ipak je sada prvi put. Neutral Nemoj zaboraviti i da je cijela dopunska "nastava" bonus. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2006. (18:10:50)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 28 - 2

PostPostano: 18:19 pet, 1. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako netko zna što će biti u ponedjeljak u pristupnom ispitu,otprilike, neka bude dobar i stavi na forum. možda je netko slao profesoru singeru mail,pa neka javi ako mu je odgovorio.
unaprijed hvala
ako netko zna što će biti u ponedjeljak u pristupnom ispitu,otprilike, neka bude dobar i stavi na forum. možda je netko slao profesoru singeru mail,pa neka javi ako mu je odgovorio.
unaprijed hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:05 pet, 1. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="[url=http://www.math.hr/Default.aspx?art=3035&sec=236]Sluzbena obavijest[/url]"]Pristupni pismeni ispit sadržavat će gradivo Uvoda u računarstvo zajedno s elementarnim naredbama i elementarnim tipovima podataka jezika C.[/quote]
Sluzbena obavijest (napisa):
Pristupni pismeni ispit sadržavat će gradivo Uvoda u računarstvo zajedno s elementarnim naredbama i elementarnim tipovima podataka jezika C.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2006. (18:10:50)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 28 - 2

PostPostano: 14:13 sub, 2. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala vsego, ali to sam i ja pročitala. mislila sam malo konkretnije kako bi to moglo izgledat. da li će biti pisanje programa ili odgovaranje na nekakva pitanja?da li će biti brojevni sustavi,KNF,DNF...? gradivo uur-a je dosta opširno. da li će biti više teoretsko, npr. pitanja o građi računala,procesoru,memoriji... to su sve stvari koje je profesor singer obradio na predavanjima.
hvala vsego, ali to sam i ja pročitala. mislila sam malo konkretnije kako bi to moglo izgledat. da li će biti pisanje programa ili odgovaranje na nekakva pitanja?da li će biti brojevni sustavi,KNF,DNF...? gradivo uur-a je dosta opširno. da li će biti više teoretsko, npr. pitanja o građi računala,procesoru,memoriji... to su sve stvari koje je profesor singer obradio na predavanjima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:30 sub, 2. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vini"]hvala vsego, ali to sam i ja pročitala. mislila sam malo konkretnije kako bi to moglo izgledat. da li će biti pisanje programa ili odgovaranje na nekakva pitanja?da li će biti brojevni sustavi,KNF,DNF...? gradivo uur-a je dosta opširno. da li će biti više teoretsko, npr. pitanja o građi računala,procesoru,memoriji... to su sve stvari koje je profesor singer obradio na predavanjima.[/quote]

Ponovno: to zna samo doc. Singer (ja sam dezurao, ali i dalje ne sudjelujem u toj nastavi). :tso:

Spominjao je algoritme, ali ga nisam pitao za detalje. :| Mozes ga pitati mailom, pa prenesi (ovdje) ostalima kad ti odgovori. :)
vini (napisa):
hvala vsego, ali to sam i ja pročitala. mislila sam malo konkretnije kako bi to moglo izgledat. da li će biti pisanje programa ili odgovaranje na nekakva pitanja?da li će biti brojevni sustavi,KNF,DNF...? gradivo uur-a je dosta opširno. da li će biti više teoretsko, npr. pitanja o građi računala,procesoru,memoriji... to su sve stvari koje je profesor singer obradio na predavanjima.


Ponovno: to zna samo doc. Singer (ja sam dezurao, ali i dalje ne sudjelujem u toj nastavi). Trudim Se Objasniti...

Spominjao je algoritme, ali ga nisam pitao za detalje. Neutral Mozes ga pitati mailom, pa prenesi (ovdje) ostalima kad ti odgovori. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2006. (18:10:50)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 28 - 2

PostPostano: 10:31 ned, 3. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

poslah mail jučer,profesor mi ne odgovara. šteta!
poslah mail jučer,profesor mi ne odgovara. šteta!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan