Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pomoć (objasnjenje gradiva)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
the maja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2006. (09:35:27)
Postovi: (5D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:38 pon, 27. 11. 2006    Naslov: pomoć Citirajte i odgovorite

kako bi trebala negirati A/B? to me muči jer ne ZNAM KAKO BI DOKAZALA DA JE (A/B)/C podskup od A/(B/c).ja bi to negirala kao x nije element A ili x elemet od B al nikako da dokažem do kraja :?
kako bi trebala negirati A/B? to me muči jer ne ZNAM KAKO BI DOKAZALA DA JE (A/B)/C podskup od A/(B/c).ja bi to negirala kao x nije element A ili x elemet od B al nikako da dokažem do kraja Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 19:56 pon, 27. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja mislim da se to tako treba dokazati:
Uzmeš x element iz (A/B)/C. Otuda slijedi da je x element iz A i x nije element iz B i x nije element iz C. Pošto x nije element niti iz B niti iz C slijedi da je x element iz A i x nije element iz BUC. Pošto je BUC nadskup skupa B/C slijedi da je A/(BUC) podskup od A/(B/C). Ako netko vidi grešku neka me ispravi. :)
Ja mislim da se to tako treba dokazati:
Uzmeš x element iz (A/B)/C. Otuda slijedi da je x element iz A i x nije element iz B i x nije element iz C. Pošto x nije element niti iz B niti iz C slijedi da je x element iz A i x nije element iz BUC. Pošto je BUC nadskup skupa B/C slijedi da je A/(BUC) podskup od A/(B/C). Ako netko vidi grešku neka me ispravi. Smile


[Vrh]
the maja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2006. (09:35:27)
Postovi: (5D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:17 pon, 27. 11. 2006    Naslov: hm Citirajte i odgovorite

da ali nisam sigurna da ti je ovaj zadnji dio dobar.malo mi je to sumnjivo. to što si ti rekao da je A/(BUC) podskup od A/(B/C) ne znači da je cijeli A/(BUC) saržan,nego dio, tak da brijem da to nije tak. kaj ne?
da ali nisam sigurna da ti je ovaj zadnji dio dobar.malo mi je to sumnjivo. to što si ti rekao da je A/(BUC) podskup od A/(B/C) ne znači da je cijeli A/(BUC) saržan,nego dio, tak da brijem da to nije tak. kaj ne?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 20:29 pon, 27. 11. 2006    Naslov: Re: hm Citirajte i odgovorite

[quote="the maja"]da ali nisam sigurna da ti je ovaj zadnji dio dobar.malo mi je to sumnjivo. to što si ti rekao da je A/(BUC) podskup od A/(B/C) ne znači da je cijeli A/(BUC) saržan,nego dio, tak da brijem da to nije tak. kaj ne?[/quote]

Pazi. ako imaš A bez unije B i C, to znaći bez svih elemenata koji su u A i u B onda to mora biti manje od A bez elemenata koji jesu u B, a nisu u C, onaj dio elemenata koji je u C- u ti tako može upast u A, dok u prvom slučaju nemože. :)
the maja (napisa):
da ali nisam sigurna da ti je ovaj zadnji dio dobar.malo mi je to sumnjivo. to što si ti rekao da je A/(BUC) podskup od A/(B/C) ne znači da je cijeli A/(BUC) saržan,nego dio, tak da brijem da to nije tak. kaj ne?


Pazi. ako imaš A bez unije B i C, to znaći bez svih elemenata koji su u A i u B onda to mora biti manje od A bez elemenata koji jesu u B, a nisu u C, onaj dio elemenata koji je u C- u ti tako može upast u A, dok u prvom slučaju nemože. Smile


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:12 pon, 27. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Razlika skupova je [tt]\[/tt], a ne [tt]/[/tt]. :?

[latex]$\begin{align*}
x \in (A \setminus B) \setminus C &\Rightarrow x \in A \setminus B \textrm{ i } x \not\in C \\
&\Rightarrow (x \in A \textrm{ i } x \not\in B) \textrm{ i } x \not\in C \\
&\Rightarrow x \in A \textrm{ i } (x \not\in B \cup C) \\
B \cup C &\supset B \supset B \setminus S \textrm{ (za bilo koji skup $S$)} \Rightarrow \\
B \cup C &\supset B \setminus C \\
x \not\in B \cup C &\Rightarrow x \notin B \setminus C \\
x \in (A \setminus B) \setminus C &\Rightarrow x \in A \textrm{ i } (x \not\in B \setminus C) \\
&\Rightarrow x \in A \setminus (B \setminus C) \\
(A \setminus B) \setminus C &\subset A \setminus (B \setminus C)
\end{align*}$[/latex]

8)
Razlika skupova je \, a ne /. Confused



Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 22:40 pon, 27. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Razlika skupova je [tt]\[/tt], a ne [tt]/[/tt]. :?
[/quote]

Istina ispričavam se :!:
vsego (napisa):
Razlika skupova je \, a ne /. Confused


Istina ispričavam se Exclamation


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan