Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Svi kolokviji u jednom tjednu za "Bolonjce" (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 14, 15, 16  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:52 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mad Wilson"]Osim toga, mislim da realno zanemarivo mnogo ljudi uci redovito. I koliko god to bilo lose, to je realnost.[/quote]

Isto tako je realnost da mnogi od tih ljudi koji ne rade redovito nece proci godinu. Najbolje da se naviknete na to odmah u prvom semestru.

[quote="Mad Wilson"]I raditi kalendar nastave po premisi da svi rade redovito je ... Lose. :)[/quote]

Nemas pravo. To je jedna od rijetkih stvari oko koje se slazu valjda sve interpretacije bolonje: cilj je natjerati studente na redovan rad i polaganje ispita odmah, a ne godinama nakon sto odslusaju kolegij. Svi kolokviji u istom tjednu nije jedini moguci put ka tome cilju, ali prijedlog da bismo trebali prilagoditi kalendar nastave cinjenici da dio studenata ne radi redovito mozes odmah zaboraviti. Korisnije bi ti bilo razmisliti o alternativnim nacinima organizacije kolokvija... jedan razuman prijedlog dao je lani vsego, procackaj malo po forumu i procitaj o cemu se radilo.
Mad Wilson (napisa):
Osim toga, mislim da realno zanemarivo mnogo ljudi uci redovito. I koliko god to bilo lose, to je realnost.


Isto tako je realnost da mnogi od tih ljudi koji ne rade redovito nece proci godinu. Najbolje da se naviknete na to odmah u prvom semestru.

Mad Wilson (napisa):
I raditi kalendar nastave po premisi da svi rade redovito je ... Lose. Smile


Nemas pravo. To je jedna od rijetkih stvari oko koje se slazu valjda sve interpretacije bolonje: cilj je natjerati studente na redovan rad i polaganje ispita odmah, a ne godinama nakon sto odslusaju kolegij. Svi kolokviji u istom tjednu nije jedini moguci put ka tome cilju, ali prijedlog da bismo trebali prilagoditi kalendar nastave cinjenici da dio studenata ne radi redovito mozes odmah zaboraviti. Korisnije bi ti bilo razmisliti o alternativnim nacinima organizacije kolokvija... jedan razuman prijedlog dao je lani vsego, procackaj malo po forumu i procitaj o cemu se radilo.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:09 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

malo seciram vase postove da vam pokusam ukazati na apsurdnost nekih misljenja koja imate... pa ih mozda promijenite i u skladu s promjenom pokusate naci alternativa rjesenja (prema zadnjem krckovom postu)

[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=70044#70044]mladac[/url]
[quote]ali zar bi to "ovo je faks" trebalo bit za neš opravdanje? meni nije. [/quote]

ne, to je samo obrazlozenje
1. [size=24]fakultetsko obrazovanje nije obavezno[/size]
2. iako nije obavezno, i dalje je besplatno (pod nekim mizernim uvijetima koji se zovu "daj godinu u roku, nemoj ponavljati godinu vise od jednom i imas pravo na dva ponavljanja" - koja su more or less zadrzana i u novom, bolonjskom sustavu)
3. take it, or leave it

[quote]i ne ljutim se ja na to što su svi kolokviji u jednom tjednu al neka onda to vrijedi za sve, a ne da si svako bolonju intrepetira kako njemu paše. onda jedan fak ovako, drugi onako... [/quote]

primjer:
mioc - srednja skola u kojoj ucis za rukovatelja samohodnim gradjevinskim strojevima (ucis voziti bager i raditi s njime) - uzela sam bas to jer za ovu srednju imam otprilike pojma sto se radilo, ali slobodno uzmi bilo koju drugu

- nemaju iste predmete (gle cuda :shock: isto kao sto npr matematika i fizika nemaju iste predmete, a vidi vraga i medicina je skroz razlicita :shock:)
- nemaju iste profesore (primjeni opasku gore) :arrow: ne moze biti jednaki sustav vrednovanja pojednog ispita/studenta
- nemaju isti cilj (primjeni prethodnu opasku) - jedan ce te pripremiti za upis u fax (dat ce ti jos malo opcenitog znanja kojeg si osnove vidio u osnovnoj), a jedan ce ti dati konkretno znanje s kojim odes na gradiliste i radis i zaradis sa svojih frisko navrsenih 18 godina
- jedni imaju praxu, a drugi ne - jesi li se ikad bunila (ako si bila u gimnaziji) zasto ti nemas praxu - cisto sumnjam :roll: (ako nisi bila u gimnaziji, jesi li se bunila sto _imas_ praxu)

ok, sad kad smo apsolvirali razliku dvije random srednje skole, moram li isto ponoviti na bilo koja dva random faxa? :-k
vjerujem da ne moram

cilj bolonje u ovoj drzavi nije bas jasno definiran, ali se u pravilu moze skoncentrirati u jednoj ideji "treba ju sto brze proci kroz fax" - more or less
sama realizacija JE PREPUSTENA fakultetima na odluku - po odluci nadleznog ministarstva - ako ti se ne svidja odluka nekog fakulteta - odi na neki za kojeg ti se svidja :roll:

tako npr medicina ima nastavu u blokovima, fer ima jedan nacin, mi drugi, biologija treci... valjda zbilja ne moram dalje nabrajati....

ali ovakvo usporedjivanje krusaka i automobila jest APSURDNO

sad uopce ne pricam o tome kome sto osobno pase/ne pase - ali odale treba vuci argumente, a ne iz cinjenice da npr je na medicini to rijeseno tako i tako
NAMJERNO isticem medicinu kako bih vam ukazala apsurdnost situacije, jer ju mnogi ne vide kad se pozivaju na FER
ukratko - na feru se NE trazi onaj dio s dokazima u mjeri i nacinu koji se trazi ovdje
i to je DOVOLJAN razlog da sistem bude _toliko_ drugaciji
FER je tehnicki fakultet - ne bez razloga
matematika je u sklopu prirodoslovno matematicke grupacije

u osobnom razvoju treba se povezivati i traziti slicnosti i razlike izmedju svega i svacega, ali NE ZA ARGUMENT kako je nesto provedeno ovdje, povlaciti argument "a oni nemaju/imaju tako"

treba razmisljati u okvirima danih sredstava (ljudi, prostori, vrijeme) i onda eventualno pogledati neki model za uzor i prilagoditi ga, ali NE se APRIORI buniti kako je tamo negdje drugacije - PA NARAVNO DA JEST - pocetni uvjeti su drugaciji - MORA biti drugacije :roll:
kada ne bi bilo, zar bi nam trabalo nekoliko desetaka fakulteta? :roll:

[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=70071#70071]Mad Wilson[/url]
[quote]Proci je lako (relativno). No pokusas li doista nesto i nauciti, proraditi sve materijale koji ti daju, biti stalno u toku sa cijelokupnim gradivom, prouciti sve finese teorema i dokaza, problem ce ti postati vidljiv veoma brzo. Ako ne i prebrzo. Za prolaz se ne trazi puno, no za nesto vise, se trazi exponencijalno vise. A za to exponencijalno vise, dan predaha izmedu kolokvija za se odmoriti/pregrupirati/spremiti za novu bitku je dar s neba. [/quote]

parafrazirat cu profesora Pandzica sa proslogodisnjeg sastanka studenata prve godine (na kojem se pojavilo zbilja puno ljudi - mozda 30 :roll:)

[quote][color=red]vi trebate biti spremni svaki sat odgovarati sve, stoga, trebali bi biti u stanju sve kolokvije dati u jednom danu[/color][/quote]

malo da razradim - to JEST misljenje profesora (nitko od prisutnih niti tada, a niti kasnije nije rekao da se s time ne slaze, a profesora je bilo desetak)
dakle, mozete uzeti zdravo za gotovo da SVE morate znati u bilo kojem trenutku

to je ono sto se ocekuje od vas

vi ste punoljetne osobe, na svoju ste odgovornost upisali ovaj fakultet - trebate si sami organizirati vrijeme kako biste postigli gorenavedeni uvijet

uopce necu ulaziti u razloge zasto i kako vas se priprema na to da budete sposobni sve odgovarati odjednom - to jest zahtjev, a fakultetsko obrazovanje NIJE srednja skola gdje bi vas se trebalo voditi za ruku i crtati vam sto sad iduce morate napraviti :arrow: toga morate biti sami svjesni i raditi na tome
i naravno, shvatiti ozbiljno prethodno parafraziranje (do sada znam svega par ljudi koji su to uistinu shvatili ozbiljno)

point - neovisno o tome da li imate seminare, zadace, kolokvije ili nista od navedenog - od vas se ocekuje da budete spremni UVIJEK

tko hoce i moze - super, tko nece ili ne moze - mozda je krajnje vrijeme da promijeni fakultet, dok jos nije previse godina i prava izgubio na ovom?

[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=70066#70066]Mad Wilson[/url]
[quote]Mislim da nije u tome stvar. Mislim da nisu svi kolokviji stavljeni u jedan tjedan kako bi mi redovito ucili. U taj dan predaha izmedu kolokvija se bas i ne stignu cuda nauciti. Osim toga, mislim da realno zanemarivo mnogo ljudi uci redovito. I koliko god to bilo lose, to je realnost. I raditi kalendar nastave po premisi da svi rade redovito je ... Lose[/quote]

to je vas problem - i to je ono cega bi vec jednom trebali postati svjesni
uistinu nisu kolokviji stavljeni u jedan tjedan kako biste vi redovito ucili - oni su stavljeni tako jer je tako vijece odlucilo i porucilo vam da (za vecinu studenata) jedino redovitim ucenjem to mozete obaviti korektno
jeste li to shvatili ili ne.... ne znam, niti me zanima, ali samo ispravljam krivo postavljene pretpostavke... (vidi crveni text)

[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=70069#70069]kljuki[/url]
[quote]ne znam stvarno kakva je razlika u ciljevima u srednjoj i na faxu. [i]meni je cilj isti bio i onda kao i sad: završit to jednom. [/i]razlika je što je onda bilo puno lakše, nisam baš morala brinuti o prolazu. al u biti je isto: onda je bila strka oće bit 4 il 5, sad oće bit prolaz il pad. [/quote]

ako je tebi 4 ili 5 isto kao prolaz ili pad, mislim da si i ti u krivom crticu ;-)
ili imas drugacije prioritete ;-)

poanta mog izlaganja primjenjena na ovo tvoje gore jest da i SADA moze biti strka hoce li biti 4 ili 5, razlika je samo u tome koliko vremena i truda zelite odvojiti na nesto sto ste sami odabrali a odaziva se na ime fakultet.... ;-)


nemam namjeru ulaziti u polemike oko ovoga, ovo jest moje misljenje, ali zapravo sadrzava cinjenice koje sam nakupila na ovom fakultetu proteklih godina - isto kao i onaj neki moj post (mozda cak i na ovom topicu) o tome da bez 50 ljudi nejdete u proteste vec da se bavite sobom i svojim studijem

vi ovo izneseno mozete prihvatiti, a mozete i ne prihvatiti, I don't care
nisam tu da vas tjesim or smth, samo sam iznijela stvari koje su se isfiltrirale u mom prisustvu a iznijeli su ih profesori na ovaj ili onaj nacin...

samo cu podsjetiti da niti vi, niti ja zapravo nismo kompetentni pricati o tome sto bismo trebali znati, sto je tesko, kako bi nesto trebalo napraviti - jer mi nismo predavaci, a kad budemo, onda mozemo promatrati ucenike i isprobavati nove tehnike ;-)

point: vi morate znati SAD i SVE, a kako cete to realizirati, je vas problem
kao uostalom, sto ce vas poslodavac reci 'meni treba osoba koja zna poslati 1000 mejlova odjednom' a kako cete vi to realizirati - to je vas problem ;-)
(samo kad on zatrazi slanje 1.000.000 mejlova, zanima me hocete li mijenjati taktiku ;-) )
malo seciram vase postove da vam pokusam ukazati na apsurdnost nekih misljenja koja imate... pa ih mozda promijenite i u skladu s promjenom pokusate naci alternativa rjesenja (prema zadnjem krckovom postu)

mladac
Citat:
ali zar bi to "ovo je faks" trebalo bit za neš opravdanje? meni nije.


ne, to je samo obrazlozenje
1. fakultetsko obrazovanje nije obavezno
2. iako nije obavezno, i dalje je besplatno (pod nekim mizernim uvijetima koji se zovu "daj godinu u roku, nemoj ponavljati godinu vise od jednom i imas pravo na dva ponavljanja" - koja su more or less zadrzana i u novom, bolonjskom sustavu)
3. take it, or leave it

Citat:
i ne ljutim se ja na to što su svi kolokviji u jednom tjednu al neka onda to vrijedi za sve, a ne da si svako bolonju intrepetira kako njemu paše. onda jedan fak ovako, drugi onako...


primjer:
mioc - srednja skola u kojoj ucis za rukovatelja samohodnim gradjevinskim strojevima (ucis voziti bager i raditi s njime) - uzela sam bas to jer za ovu srednju imam otprilike pojma sto se radilo, ali slobodno uzmi bilo koju drugu

- nemaju iste predmete (gle cuda Shocked isto kao sto npr matematika i fizika nemaju iste predmete, a vidi vraga i medicina je skroz razlicita Shocked)
- nemaju iste profesore (primjeni opasku gore) Arrow ne moze biti jednaki sustav vrednovanja pojednog ispita/studenta
- nemaju isti cilj (primjeni prethodnu opasku) - jedan ce te pripremiti za upis u fax (dat ce ti jos malo opcenitog znanja kojeg si osnove vidio u osnovnoj), a jedan ce ti dati konkretno znanje s kojim odes na gradiliste i radis i zaradis sa svojih frisko navrsenih 18 godina
- jedni imaju praxu, a drugi ne - jesi li se ikad bunila (ako si bila u gimnaziji) zasto ti nemas praxu - cisto sumnjam Rolling Eyes (ako nisi bila u gimnaziji, jesi li se bunila sto _imas_ praxu)

ok, sad kad smo apsolvirali razliku dvije random srednje skole, moram li isto ponoviti na bilo koja dva random faxa? Think
vjerujem da ne moram

cilj bolonje u ovoj drzavi nije bas jasno definiran, ali se u pravilu moze skoncentrirati u jednoj ideji "treba ju sto brze proci kroz fax" - more or less
sama realizacija JE PREPUSTENA fakultetima na odluku - po odluci nadleznog ministarstva - ako ti se ne svidja odluka nekog fakulteta - odi na neki za kojeg ti se svidja Rolling Eyes

tako npr medicina ima nastavu u blokovima, fer ima jedan nacin, mi drugi, biologija treci... valjda zbilja ne moram dalje nabrajati....

ali ovakvo usporedjivanje krusaka i automobila jest APSURDNO

sad uopce ne pricam o tome kome sto osobno pase/ne pase - ali odale treba vuci argumente, a ne iz cinjenice da npr je na medicini to rijeseno tako i tako
NAMJERNO isticem medicinu kako bih vam ukazala apsurdnost situacije, jer ju mnogi ne vide kad se pozivaju na FER
ukratko - na feru se NE trazi onaj dio s dokazima u mjeri i nacinu koji se trazi ovdje
i to je DOVOLJAN razlog da sistem bude _toliko_ drugaciji
FER je tehnicki fakultet - ne bez razloga
matematika je u sklopu prirodoslovno matematicke grupacije

u osobnom razvoju treba se povezivati i traziti slicnosti i razlike izmedju svega i svacega, ali NE ZA ARGUMENT kako je nesto provedeno ovdje, povlaciti argument "a oni nemaju/imaju tako"

treba razmisljati u okvirima danih sredstava (ljudi, prostori, vrijeme) i onda eventualno pogledati neki model za uzor i prilagoditi ga, ali NE se APRIORI buniti kako je tamo negdje drugacije - PA NARAVNO DA JEST - pocetni uvjeti su drugaciji - MORA biti drugacije Rolling Eyes
kada ne bi bilo, zar bi nam trabalo nekoliko desetaka fakulteta? Rolling Eyes

Mad Wilson
Citat:
Proci je lako (relativno). No pokusas li doista nesto i nauciti, proraditi sve materijale koji ti daju, biti stalno u toku sa cijelokupnim gradivom, prouciti sve finese teorema i dokaza, problem ce ti postati vidljiv veoma brzo. Ako ne i prebrzo. Za prolaz se ne trazi puno, no za nesto vise, se trazi exponencijalno vise. A za to exponencijalno vise, dan predaha izmedu kolokvija za se odmoriti/pregrupirati/spremiti za novu bitku je dar s neba.


parafrazirat cu profesora Pandzica sa proslogodisnjeg sastanka studenata prve godine (na kojem se pojavilo zbilja puno ljudi - mozda 30 Rolling Eyes)

Citat:
vi trebate biti spremni svaki sat odgovarati sve, stoga, trebali bi biti u stanju sve kolokvije dati u jednom danu


malo da razradim - to JEST misljenje profesora (nitko od prisutnih niti tada, a niti kasnije nije rekao da se s time ne slaze, a profesora je bilo desetak)
dakle, mozete uzeti zdravo za gotovo da SVE morate znati u bilo kojem trenutku

to je ono sto se ocekuje od vas

vi ste punoljetne osobe, na svoju ste odgovornost upisali ovaj fakultet - trebate si sami organizirati vrijeme kako biste postigli gorenavedeni uvijet

uopce necu ulaziti u razloge zasto i kako vas se priprema na to da budete sposobni sve odgovarati odjednom - to jest zahtjev, a fakultetsko obrazovanje NIJE srednja skola gdje bi vas se trebalo voditi za ruku i crtati vam sto sad iduce morate napraviti Arrow toga morate biti sami svjesni i raditi na tome
i naravno, shvatiti ozbiljno prethodno parafraziranje (do sada znam svega par ljudi koji su to uistinu shvatili ozbiljno)

point - neovisno o tome da li imate seminare, zadace, kolokvije ili nista od navedenog - od vas se ocekuje da budete spremni UVIJEK

tko hoce i moze - super, tko nece ili ne moze - mozda je krajnje vrijeme da promijeni fakultet, dok jos nije previse godina i prava izgubio na ovom?

Mad Wilson
Citat:
Mislim da nije u tome stvar. Mislim da nisu svi kolokviji stavljeni u jedan tjedan kako bi mi redovito ucili. U taj dan predaha izmedu kolokvija se bas i ne stignu cuda nauciti. Osim toga, mislim da realno zanemarivo mnogo ljudi uci redovito. I koliko god to bilo lose, to je realnost. I raditi kalendar nastave po premisi da svi rade redovito je ... Lose


to je vas problem - i to je ono cega bi vec jednom trebali postati svjesni
uistinu nisu kolokviji stavljeni u jedan tjedan kako biste vi redovito ucili - oni su stavljeni tako jer je tako vijece odlucilo i porucilo vam da (za vecinu studenata) jedino redovitim ucenjem to mozete obaviti korektno
jeste li to shvatili ili ne.... ne znam, niti me zanima, ali samo ispravljam krivo postavljene pretpostavke... (vidi crveni text)

kljuki
Citat:
ne znam stvarno kakva je razlika u ciljevima u srednjoj i na faxu. meni je cilj isti bio i onda kao i sad: završit to jednom. razlika je što je onda bilo puno lakše, nisam baš morala brinuti o prolazu. al u biti je isto: onda je bila strka oće bit 4 il 5, sad oće bit prolaz il pad.


ako je tebi 4 ili 5 isto kao prolaz ili pad, mislim da si i ti u krivom crticu Wink
ili imas drugacije prioritete Wink

poanta mog izlaganja primjenjena na ovo tvoje gore jest da i SADA moze biti strka hoce li biti 4 ili 5, razlika je samo u tome koliko vremena i truda zelite odvojiti na nesto sto ste sami odabrali a odaziva se na ime fakultet.... Wink


nemam namjeru ulaziti u polemike oko ovoga, ovo jest moje misljenje, ali zapravo sadrzava cinjenice koje sam nakupila na ovom fakultetu proteklih godina - isto kao i onaj neki moj post (mozda cak i na ovom topicu) o tome da bez 50 ljudi nejdete u proteste vec da se bavite sobom i svojim studijem

vi ovo izneseno mozete prihvatiti, a mozete i ne prihvatiti, I don't care
nisam tu da vas tjesim or smth, samo sam iznijela stvari koje su se isfiltrirale u mom prisustvu a iznijeli su ih profesori na ovaj ili onaj nacin...

samo cu podsjetiti da niti vi, niti ja zapravo nismo kompetentni pricati o tome sto bismo trebali znati, sto je tesko, kako bi nesto trebalo napraviti - jer mi nismo predavaci, a kad budemo, onda mozemo promatrati ucenike i isprobavati nove tehnike Wink

point: vi morate znati SAD i SVE, a kako cete to realizirati, je vas problem
kao uostalom, sto ce vas poslodavac reci 'meni treba osoba koja zna poslati 1000 mejlova odjednom' a kako cete vi to realizirati - to je vas problem Wink
(samo kad on zatrazi slanje 1.000.000 mejlova, zanima me hocete li mijenjati taktiku Wink )



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 18:01 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Isto tako je realnost da mnogi od tih ljudi koji ne rade redovito nece proci godinu. Najbolje da se naviknete na to odmah u prvom semestru.[/quote]

Ponavljam; mislim da taj jedan dan predaha ne stvara bas takvu razliku. Razlika je mozda vise psihicki (i konacno fizicki) i sumnjam da bi se bas zrcalila na uspijehu na kolokvijima.

[quote="krcko"]Cilj je natjerati studente na redovan rad i polaganje ispita odmah, a ne godinama nakon sto odslusaju kolegij.[/quote]

Apsolutno. I taj dio Bologna definitivno radi dobro. (ali dva tjedna nisu godine)

[quote="Nesi"]point: vi morate znati SAD i SVE[/quote]

Jasan mi je taj cilj.

[quote="Nesi"]a kako cete to realizirati, je vas problem[/quote]

...posteno...

I doista, ja (teoretski) mogu otici negdje drugdje ako mi ovdje ne odgovara. I ovo nije obavezno. Ali ljudi... jedan dan razmaka medu kolokvijima. JEDAN dan. Mislim da se to doista ne moze smatrati devijacijom od ove kulture.


No van toga jednu finesu ne razumijem: s jedne strane, ovdje smo u gostima i igramo po pravilima fakulteta (ako nam se ne svida, nas problem), a s druge strane potpisujemo peticije za promjene, u kojima nam se obecava utjecaj. Gdje lezi granica? U volji uprave?
krcko (napisa):
Isto tako je realnost da mnogi od tih ljudi koji ne rade redovito nece proci godinu. Najbolje da se naviknete na to odmah u prvom semestru.


Ponavljam; mislim da taj jedan dan predaha ne stvara bas takvu razliku. Razlika je mozda vise psihicki (i konacno fizicki) i sumnjam da bi se bas zrcalila na uspijehu na kolokvijima.

krcko (napisa):
Cilj je natjerati studente na redovan rad i polaganje ispita odmah, a ne godinama nakon sto odslusaju kolegij.


Apsolutno. I taj dio Bologna definitivno radi dobro. (ali dva tjedna nisu godine)

Nesi (napisa):
point: vi morate znati SAD i SVE


Jasan mi je taj cilj.

Nesi (napisa):
a kako cete to realizirati, je vas problem


...posteno...

I doista, ja (teoretski) mogu otici negdje drugdje ako mi ovdje ne odgovara. I ovo nije obavezno. Ali ljudi... jedan dan razmaka medu kolokvijima. JEDAN dan. Mislim da se to doista ne moze smatrati devijacijom od ove kulture.


No van toga jednu finesu ne razumijem: s jedne strane, ovdje smo u gostima i igramo po pravilima fakulteta (ako nam se ne svida, nas problem), a s druge strane potpisujemo peticije za promjene, u kojima nam se obecava utjecaj. Gdje lezi granica? U volji uprave?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:07 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slican stav o tom "samo jednom danu predaha" sam i ja imao, no praksa je - na zalost - pokazala da se taj dan ne koristi za predah, nego za ucenje u zadnji tren i to na nacin da se (puno) manje uci unaprijed. :( Konacan rezultat toga je slabija prolaznost, a to onda i Fakultet - iz nekog razloga - dozivljava kao svoj problem. :?
Slican stav o tom "samo jednom danu predaha" sam i ja imao, no praksa je - na zalost - pokazala da se taj dan ne koristi za predah, nego za ucenje u zadnji tren i to na nacin da se (puno) manje uci unaprijed. Sad Konacan rezultat toga je slabija prolaznost, a to onda i Fakultet - iz nekog razloga - dozivljava kao svoj problem. Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mali_zeleni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 08. 2006. (12:12:05)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 13:01 sri, 7. 2. 2007    Naslov: Moje mišljenje Citirajte i odgovorite

To sve što piše iznad je istina...
Da, studenti trebaju znati sve i sada (hello srednja škola) i to ako se traži je nekako ok.

No isto tako, kada bi se npr kolokviji razrijedili na 2 tjedna, prolaznost bi bila veća, jer bi u tom slučaju i oni studenti koji baš žele učiti u zadnji tren, mogli i naučiti. Nije li to jedan od bitnijih ciljeva fakultetu?
To sve što piše iznad je istina...
Da, studenti trebaju znati sve i sada (hello srednja škola) i to ako se traži je nekako ok.

No isto tako, kada bi se npr kolokviji razrijedili na 2 tjedna, prolaznost bi bila veća, jer bi u tom slučaju i oni studenti koji baš žele učiti u zadnji tren, mogli i naučiti. Nije li to jedan od bitnijih ciljeva fakultetu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Debla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (16:54:24)
Postovi: (94)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 20 - 7

PostPostano: 13:41 sri, 7. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mali_zeleni .. :shock:

dobra ti ta.. to je mislim cilj bolonje..


ok nebitno..

samo sam htjela rec da je meni ovaj sustav razocaravajuc(novo ,ha?)
i nisam jedina(ok ni to nije novo), kolko znam vecina nas uci redovito, sve.. redovito znaci svaki dan po barem sat vremena.. e zadace, kad sam vec kod zadaca,na to se trosi enormno puno vremena.. ok sisla sam s puta.. uglavnom htjela sam rec.. ucio ti redovito ili ne , ucio ti svaki dan, svakako ces u kolokvijskom tjednu svaki dan bit budan do dva, ustat se u 6 i ponovit, pit litre i litre kave, zivcanit, i bit ponosan na sebe kad dobis dva.. meni to zvuci jaaako tuzno.. osobito sad, znam da necu proc vjerojatnost morat cu na popravni , a znam da znam vjerojatnost, ja volim vjerojatnost i htjela bi neku lijepu ocjenu, al nakon toliko neprospavanih noci cu sigurno prihvatit dvojku, i onda kad dodjem na trecu,i udare nam prosjek za upsi na 4. kaj onda?
i znam da nisam jedina.. i znam da ima onih koje uce u zadnjem trenu, fucka mi se za njih..i jest da me takav sustav tjera na stalni rad, ali traj sustav nije human.. jednostavno neizdrziv, neznam ne cini mi se sad da je druga sad tooolko teža.. mislim jest da ima puno puno puno vise gradiva nek na prvoj, al da nemrem disat od kolokvija to je istina,i da ce mi jetra propast(dobro neznam kak utjece kava na jetra, volim dramatizirat)...

ljudi ja volim matematiku, to mi bio životni san, al takav sustav mi nedaje volju za dalje.. i znam da nisam jedina..

ok sorry na dramatiziranju,i na nekohezivnom tekstu..i na pretjerivanju, al kad mi je na duši :lol:
mali_zeleni .. Shocked

dobra ti ta.. to je mislim cilj bolonje..


ok nebitno..

samo sam htjela rec da je meni ovaj sustav razocaravajuc(novo ,ha?)
i nisam jedina(ok ni to nije novo), kolko znam vecina nas uci redovito, sve.. redovito znaci svaki dan po barem sat vremena.. e zadace, kad sam vec kod zadaca,na to se trosi enormno puno vremena.. ok sisla sam s puta.. uglavnom htjela sam rec.. ucio ti redovito ili ne , ucio ti svaki dan, svakako ces u kolokvijskom tjednu svaki dan bit budan do dva, ustat se u 6 i ponovit, pit litre i litre kave, zivcanit, i bit ponosan na sebe kad dobis dva.. meni to zvuci jaaako tuzno.. osobito sad, znam da necu proc vjerojatnost morat cu na popravni , a znam da znam vjerojatnost, ja volim vjerojatnost i htjela bi neku lijepu ocjenu, al nakon toliko neprospavanih noci cu sigurno prihvatit dvojku, i onda kad dodjem na trecu,i udare nam prosjek za upsi na 4. kaj onda?
i znam da nisam jedina.. i znam da ima onih koje uce u zadnjem trenu, fucka mi se za njih..i jest da me takav sustav tjera na stalni rad, ali traj sustav nije human.. jednostavno neizdrziv, neznam ne cini mi se sad da je druga sad tooolko teža.. mislim jest da ima puno puno puno vise gradiva nek na prvoj, al da nemrem disat od kolokvija to je istina,i da ce mi jetra propast(dobro neznam kak utjece kava na jetra, volim dramatizirat)...

ljudi ja volim matematiku, to mi bio životni san, al takav sustav mi nedaje volju za dalje.. i znam da nisam jedina..

ok sorry na dramatiziranju,i na nekohezivnom tekstu..i na pretjerivanju, al kad mi je na duši Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Debla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (16:54:24)
Postovi: (94)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 20 - 7

PostPostano: 13:55 sri, 7. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

e da i još nešto, znam da studentima sa viših godina takav sustav možda zvući bolje, kao nema rokova u 9. pa super imaš ljeto.. bla bla bla..

al nije baš sad tako bajno, jest da ako prođeš se rješiš,al..(tu postoji još nešto)*
mislim da je kvaliteta nas bolonjaca manja i to puno puno manja od ovih starijih, mi kao prvo ne studiramo, u smislu studiozno učenje bla bla, jer za to trebaš imat vremene, i kad nešto baš studiraš u gore navedenom značenju, studiraš samo to, i ništa više, koncentriraš sde na jedno.. ja se bojim svog znanja.. ja mislim da će propast do kraja ove akademske godine(što se tiče znanja s druge godine).. a nije da štrebam.. ok neće propast ono tehničko, neznam kao spa(u smislu kao programiranje), deriviranje, integriranje,bla bla..

(uvijek nekako skrećem s puta)

*to nešto je taj pritisak, moraš i moraš, nemaš druge, ok za osobe koje nemaju savjest nije strašno, al ono.. predaj zadacu, iz 1. 2. 3. kolegija, joj blitz sutra,hoću to napisat kak se spada, joj zeznuo sam, kvragu,joj zadaca iz spa, trebam to rjesit..dobit bodove,to super .. al ups proslo mi puno vremena a jos 5 dana do prvog kolokvija, e sad cu dat 100% a ne dosadasnjih 80%, a trebam jest uh i zadaca, hm mozda i tus kaj vec je 1 aj dobro do 3 cu pisat zadacu pa sutra ucit kolegij A,uh jos tri dana aj sad malo kolegij B, ajoj prekosutra pisem kolegij C a dan poslije D i trebam predat zadacu , aj pisi zadacu pa ces poslije C, uh kaj je vec 1,aj do tri...

i tako izgleda tjedan prije kolokvijskog tjedna..

drugi su slicni osim sto mozdsa ides spavat u 1 svaki dan i jedes redovito, spavas 7 -8 sati i tusiras se cesce(covjek bi mislio da mi bolonjci smrdimo :lol: )

e nemojte sad pitat kak izgleda kolokvijski tjedan..

ili kad sam bila zadnji put doma doma,il vani il negdje !=faks && negdje!=soba && negdje != put(faks,soba)
e da i još nešto, znam da studentima sa viših godina takav sustav možda zvući bolje, kao nema rokova u 9. pa super imaš ljeto.. bla bla bla..

al nije baš sad tako bajno, jest da ako prođeš se rješiš,al..(tu postoji još nešto)*
mislim da je kvaliteta nas bolonjaca manja i to puno puno manja od ovih starijih, mi kao prvo ne studiramo, u smislu studiozno učenje bla bla, jer za to trebaš imat vremene, i kad nešto baš studiraš u gore navedenom značenju, studiraš samo to, i ništa više, koncentriraš sde na jedno.. ja se bojim svog znanja.. ja mislim da će propast do kraja ove akademske godine(što se tiče znanja s druge godine).. a nije da štrebam.. ok neće propast ono tehničko, neznam kao spa(u smislu kao programiranje), deriviranje, integriranje,bla bla..

(uvijek nekako skrećem s puta)

*to nešto je taj pritisak, moraš i moraš, nemaš druge, ok za osobe koje nemaju savjest nije strašno, al ono.. predaj zadacu, iz 1. 2. 3. kolegija, joj blitz sutra,hoću to napisat kak se spada, joj zeznuo sam, kvragu,joj zadaca iz spa, trebam to rjesit..dobit bodove,to super .. al ups proslo mi puno vremena a jos 5 dana do prvog kolokvija, e sad cu dat 100% a ne dosadasnjih 80%, a trebam jest uh i zadaca, hm mozda i tus kaj vec je 1 aj dobro do 3 cu pisat zadacu pa sutra ucit kolegij A,uh jos tri dana aj sad malo kolegij B, ajoj prekosutra pisem kolegij C a dan poslije D i trebam predat zadacu , aj pisi zadacu pa ces poslije C, uh kaj je vec 1,aj do tri...

i tako izgleda tjedan prije kolokvijskog tjedna..

drugi su slicni osim sto mozdsa ides spavat u 1 svaki dan i jedes redovito, spavas 7 -8 sati i tusiras se cesce(covjek bi mislio da mi bolonjci smrdimo Laughing )

e nemojte sad pitat kak izgleda kolokvijski tjedan..

ili kad sam bila zadnji put doma doma,il vani il negdje !=faks && negdje!=soba && negdje != put(faks,soba)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 22:20 sri, 7. 2. 2007    Naslov: Re: Moje mišljenje Citirajte i odgovorite

[quote="mali_zeleni"]No isto tako, kada bi se npr kolokviji razrijedili na 2 tjedna, prolaznost bi bila veća, jer bi u tom slučaju i oni studenti koji baš žele učiti u zadnji tren, mogli i naučiti.[/quote]

Pa mislim da bas i nebi. Ne mozes nabrzaka nesto nauciti. Mozes na par sati, al nakon toga to vrlo brzo zaboravis. Nije to znanje. :noway:

[quote="mali_zeleni"]Nije li to jedan od bitnijih ciljeva fakultetu?[/quote]

Nije, kao sto sam lijepo zakljucio [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=7997&postdays=0&postorder=asc&&start=100#67264]ovdje[/url].

[b]Debla[/b] potpisujem se, ali moram se sloziti s [b]nesi[/b]. Nitko ne inzistira na tome da je PMF-MO najsavrseniji faks out there; jest da hrpa stvari ne valja, ali treba gledati siru sliku, a ta sira slika u sebi ima i raspolozive resurse (financijske i humane) i veliku raznolikost studenata koji studira na PMF-MO (istina je da nazalost ne misle svi kao ti). Dakle, kad uzmes kako faks sagledava tvoje interese i od tog oduzmes kako faks sagledava svoje interese, dobijes svoju nemilu svakodnevnicu.
:shark:
Ain't life great! Ah ta slatka razlika izmedu zelja i mogucnosti...
mali_zeleni (napisa):
No isto tako, kada bi se npr kolokviji razrijedili na 2 tjedna, prolaznost bi bila veća, jer bi u tom slučaju i oni studenti koji baš žele učiti u zadnji tren, mogli i naučiti.


Pa mislim da bas i nebi. Ne mozes nabrzaka nesto nauciti. Mozes na par sati, al nakon toga to vrlo brzo zaboravis. Nije to znanje. No way!

mali_zeleni (napisa):
Nije li to jedan od bitnijih ciljeva fakultetu?


Nije, kao sto sam lijepo zakljucio ovdje.

Debla potpisujem se, ali moram se sloziti s nesi. Nitko ne inzistira na tome da je PMF-MO najsavrseniji faks out there; jest da hrpa stvari ne valja, ali treba gledati siru sliku, a ta sira slika u sebi ima i raspolozive resurse (financijske i humane) i veliku raznolikost studenata koji studira na PMF-MO (istina je da nazalost ne misle svi kao ti). Dakle, kad uzmes kako faks sagledava tvoje interese i od tog oduzmes kako faks sagledava svoje interese, dobijes svoju nemilu svakodnevnicu.
Dobar peso...
Ain't life great! Ah ta slatka razlika izmedu zelja i mogucnosti...




Zadnja promjena: Mad Wilson; 0:54 čet, 8. 2. 2007; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:58 sri, 7. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Debla"]i jest da me takav sustav tjera na stalni rad, ali traj sustav nije human..[/quote]

Jednog dana ces se zaposliti i onda ce te sef tjerati da svaki dan radis 8 sati :shock: Mozda cak i vise, i kod nas je sve rasireniji mentalitet po kojem je normalno da ljudi ostaju prekovremeno. Slazem se da sustav nije human, ali to ti se zove kapitalizam.
Debla (napisa):
i jest da me takav sustav tjera na stalni rad, ali traj sustav nije human..


Jednog dana ces se zaposliti i onda ce te sef tjerati da svaki dan radis 8 sati Shocked Mozda cak i vise, i kod nas je sve rasireniji mentalitet po kojem je normalno da ljudi ostaju prekovremeno. Slazem se da sustav nije human, ali to ti se zove kapitalizam.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Geliriell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2005. (14:48:40)
Postovi: (84)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 7:12 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iskreno, ja jedva cekam da se zaposlim. Vecini ljudi ipak radni dan zavrsava nakon 8 sati. Na faksu me grize savjest ako idem spavat po noci, ili nesto sjednem pojest. A da ne govorim da zaposleni ljudi imaju vikend slobodan. Ili barem nedjelju. I jos ih placaju za to :D

P.S. Uf, jos imaju i pauzu za rucak. Pre dobro! (Na nasem faksu je netko zaboravio da bi studenti trebali i cetvrtkom nesto rucati)
Iskreno, ja jedva cekam da se zaposlim. Vecini ljudi ipak radni dan zavrsava nakon 8 sati. Na faksu me grize savjest ako idem spavat po noci, ili nesto sjednem pojest. A da ne govorim da zaposleni ljudi imaju vikend slobodan. Ili barem nedjelju. I jos ih placaju za to Very Happy

P.S. Uf, jos imaju i pauzu za rucak. Pre dobro! (Na nasem faksu je netko zaboravio da bi studenti trebali i cetvrtkom nesto rucati)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 11:05 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedna stvar me malo zbunila...

[quote] redovito znaci svaki dan po barem sat vremena.. [/quote]

E sad, u 15 tjedana po semestru, 7 dana u tjednu (ne 5), 2 semestra godisnje, to ispadne 210 sati ucenja. Dodamo tome 4 bolonjska tjedna za kolokvije kad se manijakalno strreba u zadnji cas, i 2 tjedna priprema za usmeni (npr, u prosjelku, valjda), kad se uci po... 14? sati dnevno (to je nemoguce al ajde), 588 sati. Ukupno, 789 sati ucenja godisnje (priznajem, uz neke vrlo labave pretpostavke)

Ja racunam da sam tijekom prve godine ucila 10 predmenta, svaki po 2 tjedna, po 8 sati dnevno. To je 1120 sati.

Ni u jedno ni u drugo nisam uracunala odlaske na predavanja i vjezbe.
Jesam li negdje fulala i izgubila trecinu sati (bojim se da nisam)? Ili je stvar u ovom "barem" u originalnom postu? Mislim da je Bolonjcima gadno; stresno je, i fizicki naporno ovo s kolokvijima, i ak se razbolis 2 tjedna onda vec kasnis 5 predmeta, i vjerojatno je frustrirajuce. Al sigurno nije ukupno vise posla nego prije.
Jedna stvar me malo zbunila...

Citat:
redovito znaci svaki dan po barem sat vremena..


E sad, u 15 tjedana po semestru, 7 dana u tjednu (ne 5), 2 semestra godisnje, to ispadne 210 sati ucenja. Dodamo tome 4 bolonjska tjedna za kolokvije kad se manijakalno strreba u zadnji cas, i 2 tjedna priprema za usmeni (npr, u prosjelku, valjda), kad se uci po... 14? sati dnevno (to je nemoguce al ajde), 588 sati. Ukupno, 789 sati ucenja godisnje (priznajem, uz neke vrlo labave pretpostavke)

Ja racunam da sam tijekom prve godine ucila 10 predmenta, svaki po 2 tjedna, po 8 sati dnevno. To je 1120 sati.

Ni u jedno ni u drugo nisam uracunala odlaske na predavanja i vjezbe.
Jesam li negdje fulala i izgubila trecinu sati (bojim se da nisam)? Ili je stvar u ovom "barem" u originalnom postu? Mislim da je Bolonjcima gadno; stresno je, i fizicki naporno ovo s kolokvijima, i ak se razbolis 2 tjedna onda vec kasnis 5 predmeta, i vjerojatno je frustrirajuce. Al sigurno nije ukupno vise posla nego prije.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Debla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (16:54:24)
Postovi: (94)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 20 - 7

PostPostano: 12:15 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

cilj mog posta nije bilo da napadam faks.. ok jesam znam.. al kad ono.. kad popiješ previše kava nekako je sve drugačije.. sad kad sam treznija( od kave naravno, možda bi bilo korisnije da se pije neš drugo za vrijeme kolokvijskog tjedna.. barem bi bilo zabavnije).. uglavnom samo sam htijela dočarati svakodnevnicu bolonjca na ovom faksu(bolonjca koji ući redovito, i radi ono što se traži od njega,dok ne pukne ko kokica i napiše post)..
cilj mog posta nije bilo da napadam faks.. ok jesam znam.. al kad ono.. kad popiješ previše kava nekako je sve drugačije.. sad kad sam treznija( od kave naravno, možda bi bilo korisnije da se pije neš drugo za vrijeme kolokvijskog tjedna.. barem bi bilo zabavnije).. uglavnom samo sam htijela dočarati svakodnevnicu bolonjca na ovom faksu(bolonjca koji ući redovito, i radi ono što se traži od njega,dok ne pukne ko kokica i napiše post)..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
weirdie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2005. (15:39:31)
Postovi: (69)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: na svom aršinu prostora

PostPostano: 12:30 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
tko hoce i moze - super, tko nece ili ne moze - mozda je krajnje vrijeme da promijeni fakultet, dok jos nije previse godina i prava izgubio na ovom?

uistinu nisu kolokviji stavljeni u jedan tjedan kako biste vi redovito ucili - oni su stavljeni tako jer je tako vijece odlucilo i porucilo vam da (za vecinu studenata) jedino redovitim ucenjem to mozete obaviti korektno
jeste li to shvatili ili ne....

[/quote]

da, ovako je ovo sistem uci ODMAH il se pozdravi s faksom!
dok jos nije previse godina i prava izgubio? poznajem ljude s druge godine koji su na ovom faksu tek godinu i pol dana, dali su prvu godinu, ali se osjecaju kao da su najmanje 20 godina mladosti izgubili davajuci ju!

pod ODMAH mislim na tih 3-4 sata dnevno koji su (za neke studente kojima je ipak vazno dobiti neku drugu ocjenu osim 2) postali svakodnevna praksa otkad su ispali iz srednje skole, plus naravno da ne spominjemo tjedno utrošene sate za zadace, s kojima se (istina) skuplja oko 10-15 % od ocjene ali za nerijesena dva il tri zadataka (ona nad kojima smo doslovno zaspali u 3 ujutro) gubis 5 % ... nije puno al mozda je presudno. a da ne pricam o kolokvijskom tjednu (&predkolokvijskom tjednu koje je kolegica Debla precizno opisala...) takodjer, nismo bas svi vunederkindovi, nego upravo onaj Prosjek, izmedju onih kojima se zivo fuchka i koji su tu iz razonode jer sve kuze otprve pa im je i dosadno. upravo taj Prosjek ima vrlo male sanse za postignuce svojih zelja (pa...zavrsit faks u toliko semestara koliko ih ima, bez uzgajanja sijedih prije 21.). istina, neki upisuju fekas samo zbog prava al nekima se matematika svidja. htjeli bi imati mao vremena za finese, bolje ih proucit. ovako ispada da smo mi studenti neorganizirani ( da ne velim glupi) i nemremo zadovoljit zadano.
osobno mi ne bi bio nikakav problem da nastava pocne u rujnu kad tako i tako je dopunska nastava ukinuta za ovu godine (koliko cuh) pa pretpostavljam niti nece biti nekih rokova na jesen (iako bi ih trebalo bit).
(o cemu ja imam trkeljat dosta, obzirom na UUV koji ak ne zadovoljim sad isprve, mogu se oprostit s tim do SLJEDECE GODINE??, pa covjece, ne bi se faks srusio da postoji rok u 4.mjesecu...)

moje izjave mozda jesu energicne al sto je, je. nehumano je.
Nesi (napisa):

tko hoce i moze - super, tko nece ili ne moze - mozda je krajnje vrijeme da promijeni fakultet, dok jos nije previse godina i prava izgubio na ovom?

uistinu nisu kolokviji stavljeni u jedan tjedan kako biste vi redovito ucili - oni su stavljeni tako jer je tako vijece odlucilo i porucilo vam da (za vecinu studenata) jedino redovitim ucenjem to mozete obaviti korektno
jeste li to shvatili ili ne....



da, ovako je ovo sistem uci ODMAH il se pozdravi s faksom!
dok jos nije previse godina i prava izgubio? poznajem ljude s druge godine koji su na ovom faksu tek godinu i pol dana, dali su prvu godinu, ali se osjecaju kao da su najmanje 20 godina mladosti izgubili davajuci ju!

pod ODMAH mislim na tih 3-4 sata dnevno koji su (za neke studente kojima je ipak vazno dobiti neku drugu ocjenu osim 2) postali svakodnevna praksa otkad su ispali iz srednje skole, plus naravno da ne spominjemo tjedno utrošene sate za zadace, s kojima se (istina) skuplja oko 10-15 % od ocjene ali za nerijesena dva il tri zadataka (ona nad kojima smo doslovno zaspali u 3 ujutro) gubis 5 % ... nije puno al mozda je presudno. a da ne pricam o kolokvijskom tjednu (&predkolokvijskom tjednu koje je kolegica Debla precizno opisala...) takodjer, nismo bas svi vunederkindovi, nego upravo onaj Prosjek, izmedju onih kojima se zivo fuchka i koji su tu iz razonode jer sve kuze otprve pa im je i dosadno. upravo taj Prosjek ima vrlo male sanse za postignuce svojih zelja (pa...zavrsit faks u toliko semestara koliko ih ima, bez uzgajanja sijedih prije 21.). istina, neki upisuju fekas samo zbog prava al nekima se matematika svidja. htjeli bi imati mao vremena za finese, bolje ih proucit. ovako ispada da smo mi studenti neorganizirani ( da ne velim glupi) i nemremo zadovoljit zadano.
osobno mi ne bi bio nikakav problem da nastava pocne u rujnu kad tako i tako je dopunska nastava ukinuta za ovu godine (koliko cuh) pa pretpostavljam niti nece biti nekih rokova na jesen (iako bi ih trebalo bit).
(o cemu ja imam trkeljat dosta, obzirom na UUV koji ak ne zadovoljim sad isprve, mogu se oprostit s tim do SLJEDECE GODINE??, pa covjece, ne bi se faks srusio da postoji rok u 4.mjesecu...)

moje izjave mozda jesu energicne al sto je, je. nehumano je.



_________________
don't let them change ya!
or even rearrange ya!
we've got a life to live. they say: only-only-only th fittest of the fittest shall survive!
stay alive! eh!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Geliriell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2005. (14:48:40)
Postovi: (84)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 13:34 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni kod zadaca najvise smeta sto se izgubi stvarno puno vremena bez ikakve povratne informacije. Mi zadace predamo i to je to. Koliko sam ja shvatila zadace sluze da nam pomognu pripremiti se za kolokvij i natjerati nas da radimo redovito
Meni kod zadaca najvise smeta sto se izgubi stvarno puno vremena bez ikakve povratne informacije. Mi zadace predamo i to je to. Koliko sam ja shvatila zadace sluze da nam pomognu pripremiti se za kolokvij i natjerati nas da radimo redovito


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 19:56 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma znate šta ja ne razumijem? ako ste redovito na faxu, na predavanjima i vježbama, i redovito pišete zadaće i učite, kako pobogu imate još nekih problema? i kako se s tolko rada morate opet zadovoljit s dvojkom? ja se zadovoljim s dvojkom, čak budem sretna, prosjek mi nije bitan, ja sam integrirana pa mi to ne znači, jel. al ja se stvarno minimalno potrudim, i uvijek u zadnji čas. i imam problema onda i kave te i nespavanja i šta ti ja znam, al da redovito učim, toga ne bi bilo. jel vama stvarno tolko treba da sve ovo naučite?

možda se iz mojih komentara od prije dalo zaključit da sam ja totalno za bolonju i da nikog od vas ne razumijem i šta ti ja znam. da je bilo po starom, ja bih imala još jednu priliku da dam zadnji ispit koji mi je ostao. i ne bih pala godinu. ovako jesam. al znam da sam ja kriva, a ne bolonja, profesori, asistenti, teta u referadi, lik u kopiraoni, teta čistačica, vanzemaljci, pas koji stalno klopa zadaće i šta ti ja znam na kog sve neće svaljivat krivnju ljudi koji si ne žele priznat neke stvari pa se samozavaravaju stalno. znam kak stavri stoje, al ljudi, bolje vam je da učite neg visite tu po forumu. a i meni je. odoh...
ma znate šta ja ne razumijem? ako ste redovito na faxu, na predavanjima i vježbama, i redovito pišete zadaće i učite, kako pobogu imate još nekih problema? i kako se s tolko rada morate opet zadovoljit s dvojkom? ja se zadovoljim s dvojkom, čak budem sretna, prosjek mi nije bitan, ja sam integrirana pa mi to ne znači, jel. al ja se stvarno minimalno potrudim, i uvijek u zadnji čas. i imam problema onda i kave te i nespavanja i šta ti ja znam, al da redovito učim, toga ne bi bilo. jel vama stvarno tolko treba da sve ovo naučite?

možda se iz mojih komentara od prije dalo zaključit da sam ja totalno za bolonju i da nikog od vas ne razumijem i šta ti ja znam. da je bilo po starom, ja bih imala još jednu priliku da dam zadnji ispit koji mi je ostao. i ne bih pala godinu. ovako jesam. al znam da sam ja kriva, a ne bolonja, profesori, asistenti, teta u referadi, lik u kopiraoni, teta čistačica, vanzemaljci, pas koji stalno klopa zadaće i šta ti ja znam na kog sve neće svaljivat krivnju ljudi koji si ne žele priznat neke stvari pa se samozavaravaju stalno. znam kak stavri stoje, al ljudi, bolje vam je da učite neg visite tu po forumu. a i meni je. odoh...



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Geliriell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2005. (14:48:40)
Postovi: (84)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 20:24 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po cemu si ti zakljucila da mi imamo dvojke? Meni se bas cini da su najnezadovoljniji oni koji se najvise trude, imaju dobre ocjene i uce redovito. Mozda zvuci ofucano, ali ovdje neki studenti stvarno vole matematiku i zele je znati. A ovo letenje kroz sve meni ne obecava da ce zavrsiti nekim znanjem. Ja nikoga ne napadam. Ali isto smatram da ne trebamo sutjeti. Ionako dijalog profesor(ili asistent)-student skoro pa i ne postoji.
I naravno da studenti koji ne dolaze na predavanja nemaju prituzbi na predavanja, profesore, asistente... Pa meni je to logicno.

P.S. Ucila sam redovito pa si mogu dopusiti malo "visenje" po forumu :D
Naglasak na malo :cry:
Po cemu si ti zakljucila da mi imamo dvojke? Meni se bas cini da su najnezadovoljniji oni koji se najvise trude, imaju dobre ocjene i uce redovito. Mozda zvuci ofucano, ali ovdje neki studenti stvarno vole matematiku i zele je znati. A ovo letenje kroz sve meni ne obecava da ce zavrsiti nekim znanjem. Ja nikoga ne napadam. Ali isto smatram da ne trebamo sutjeti. Ionako dijalog profesor(ili asistent)-student skoro pa i ne postoji.
I naravno da studenti koji ne dolaze na predavanja nemaju prituzbi na predavanja, profesore, asistente... Pa meni je to logicno.

P.S. Ucila sam redovito pa si mogu dopusiti malo "visenje" po forumu Very Happy
Naglasak na malo Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 23:30 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

bio je to djelomično komentar na deblin post... ne mislim da svi imate dvojke il nešt.

imaš pravo za ovo s preletavanjem gradiva. na feru ljudi više kuže i rade matematiku. i imaju puno teže ispite. imala sam uvid u njihove knjižice neke šta si mogu nabavit... kakvi su to dvostruki integrali... prestrašno. mi tako šta vidli nismo...

a što se tiče komunikacije s profesorima i asistentima... pa ne znam zaš se tu žališ. ne znam kakvi su tvoji, al ja nisam dosad naišla na profesora il asistenta s kojim se nije moglo dogovorit. svi su iznimno susretljivi. prof. šiftar je malo-malo na forumu i objašnjava ljudima stvari, odgovara na pitanja, rješava zadatke, pojašnjava teoriju... ma meni je ovo sjajno... kad čujem komentare ljudi s drugih faxova, svaki put se nanovo zaljubim u ovaj naš.
bio je to djelomično komentar na deblin post... ne mislim da svi imate dvojke il nešt.

imaš pravo za ovo s preletavanjem gradiva. na feru ljudi više kuže i rade matematiku. i imaju puno teže ispite. imala sam uvid u njihove knjižice neke šta si mogu nabavit... kakvi su to dvostruki integrali... prestrašno. mi tako šta vidli nismo...

a što se tiče komunikacije s profesorima i asistentima... pa ne znam zaš se tu žališ. ne znam kakvi su tvoji, al ja nisam dosad naišla na profesora il asistenta s kojim se nije moglo dogovorit. svi su iznimno susretljivi. prof. šiftar je malo-malo na forumu i objašnjava ljudima stvari, odgovara na pitanja, rješava zadatke, pojašnjava teoriju... ma meni je ovo sjajno... kad čujem komentare ljudi s drugih faxova, svaki put se nanovo zaljubim u ovaj naš.



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:44 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo, skroz je OK da pisete s cime na faksu niste zadovoljni. Tome forum i sluzi - ne morate se ispricavati za "napadanje faksa".

Drugo, slazem se s Geliriell da zadace koje nose bodove, a ne ispravljaju se i nema povratne informacije studentima nisu dobre. Osobno smatram da su "dobrovoljne zadace" i blicevi bolje rjesenje, ali ne mogu uvijek utjecati na pravila kolegija u kojima sudjelujem.

Trece, moram se opet vratiti temi o satima rada potrebnim da bi se polozio kolegij. Naime, ECTS bodovi trebali bi mjeriti upravo to. 30 ECTS bodova odgovara punom radnom vremenu tijekom semestra, 40 sati tjedno. Oduzmite od toga koliko imate sati nastave tjedno. Preostalo vrijeme bi vam trebalo biti dovoljno za rjesavanje zadaca i svega ostalog. Ne znam kako vam je jer nisam studirao po tom sistemu, ali mogu samo primijetiti da je druga godina dosta olaksana u odnosu na prije (mozda jos uvijek nije dovoljno).

Cetvrto, ocjene.

[quote="weirdie"]
pod ODMAH mislim na tih 3-4 sata dnevno koji su (za neke studente kojima je ipak [b]vazno dobiti neku drugu ocjenu osim 2[/b])
....
takodjer, [b]nismo bas svi vunederkindovi[/b], nego upravo onaj Prosjek, izmedju onih kojima se zivo fuchka i koji su tu iz razonode jer sve kuze otprve pa im je i dosadno. upravo taj Prosjek ima vrlo male sanse za postignuce svojih zelja [/quote]

Slicno ce vam biti kad se zaposlite. Necete svi biti manageri i imati super place, nego prosjecne. S time se mozete pomiriti, ili naci dodatni posao i raditi ga navecer, vikendom i kad vec stignete. U drugom slucaju bit cete neispavani i osjecat se opcenito kao bolonjac u kolokvijskom tjednu :)
Prvo, skroz je OK da pisete s cime na faksu niste zadovoljni. Tome forum i sluzi - ne morate se ispricavati za "napadanje faksa".

Drugo, slazem se s Geliriell da zadace koje nose bodove, a ne ispravljaju se i nema povratne informacije studentima nisu dobre. Osobno smatram da su "dobrovoljne zadace" i blicevi bolje rjesenje, ali ne mogu uvijek utjecati na pravila kolegija u kojima sudjelujem.

Trece, moram se opet vratiti temi o satima rada potrebnim da bi se polozio kolegij. Naime, ECTS bodovi trebali bi mjeriti upravo to. 30 ECTS bodova odgovara punom radnom vremenu tijekom semestra, 40 sati tjedno. Oduzmite od toga koliko imate sati nastave tjedno. Preostalo vrijeme bi vam trebalo biti dovoljno za rjesavanje zadaca i svega ostalog. Ne znam kako vam je jer nisam studirao po tom sistemu, ali mogu samo primijetiti da je druga godina dosta olaksana u odnosu na prije (mozda jos uvijek nije dovoljno).

Cetvrto, ocjene.

weirdie (napisa):

pod ODMAH mislim na tih 3-4 sata dnevno koji su (za neke studente kojima je ipak vazno dobiti neku drugu ocjenu osim 2)
....
takodjer, nismo bas svi vunederkindovi, nego upravo onaj Prosjek, izmedju onih kojima se zivo fuchka i koji su tu iz razonode jer sve kuze otprve pa im je i dosadno. upravo taj Prosjek ima vrlo male sanse za postignuce svojih zelja


Slicno ce vam biti kad se zaposlite. Necete svi biti manageri i imati super place, nego prosjecne. S time se mozete pomiriti, ili naci dodatni posao i raditi ga navecer, vikendom i kad vec stignete. U drugom slucaju bit cete neispavani i osjecat se opcenito kao bolonjac u kolokvijskom tjednu Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 2:01 pet, 9. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

rekoh da se necu javljati, ali moram..... apropo brojanja utrosenih sati ;-)

za pocetak, ja se smatram losim studentom, nikakvim vunderkindom, mozda neke stvari malo brze pokopcam, ne volim analizu ;-) i zapravo, po znanju se trpam u prosjek, mozda i ispod prosjeka..... (ipak se mogu usporedjivati samo sa svojom generacijom, a druzila sam se s ljudima i poznavala ljude koji su sve zivo kolokvirali s full bodovima, etc.... ) no, ne bih preslikavala index ;-)
ok, sad umoljavam profesore i asistente da ovo gore zanemare ;-) ja bih ipak rado diplomirala ;-)
ok, mozete i ovo dolje zanemariti... zdravije je ;-)
(I hope da se ocjena ne moze samo tako naknadno ponistiti, zbog nekih tamo natpisa na forumu ;-) )

ali zelim reci jednu uuuuzaaasnu cinjenicu ;-)

1. gledat cu svoju 1. godinu (uz pokoji komentar za drugu)
1.a. vi sada imate nize kriterije i nesto manje gradiva negoli sam ja imala, priznali vi to ili ne, ionako sam to sama vidjela i profesori i asistenti su mi potvrdili)
2. imala sam kolokvije, te 2 pokusaja za izaci na usmeni s njima (samo u zimskom odn u ljetnom roku), inace se ide na ispit i taj izlazak se broji kao treci, iduci je komisija, te se kolegij pada i upisuje nagodinu ponovno, dakle 3+1 sustav
3. popis kolegija i satnica (p+v): ma1(3+4), la1(3+4), em1(2+2), uur(2+2), ma2(3+4), la2(3+4), em2(2+2), c(2+2)
za upis u drugu je trebalo dati sve osim jednog veceg kolegija (ma,la) ili npr uur i c (po nekim starim bodovima, ne tako bitno za pricu) i nije trebalo dati fizike ;-)
ocjene s kolokvija su po sjecanju ;-)
mjerna jedinica vremena je noc, sto varira od 5-8 sati.... (znaci noc ili dan ;-) )

ma1 - kolokvirala s 3, nisam izasla na usmeni u 2. mjesecu, onda je dosao info da oni koji nisu iskoristili svoja dva izlaska mogu izaci jos jednom, pa sam ja pitala prof Guljasa sto je s time, pa je on rekao da takvih nema, pa sam ja rekla da ima, pa je pitao tko, pa sam ja digla ruku (i bila jedina, zasto i kako, ne
znam) pa me pitao par dana kasnije i dobila sam 3 [broj izlazaka = 1]
ucila - 2 noci prije usmenog, noc prije kolokvijax3 (cca 4-6 sati, recimo neka je 5) = 5noci

la1 - kolokvirala s 4, pala usmeni, dosla drugi put, dobila 4 (nisam znala jedan dokaz i prof me pitao jesam li zadovoljna s 4) [broj izlazaka = 2]
ucila - noc prije kolokvijax3, 2x2 noci prije usmenog = 7noci

em1 - kolokvirala s 5, zeznula na usmenom, dobila 4 za kraj (i nisam zbog toga mogla biti demos za EM :-P) [broj izlazaka = 1]
ucila - noc prije kolokvijax2, 1 noc prije usmenog = 3noci

uur - kolokvirala 5, usmeni imala sat-dva prije 3. kolokvija iz LA1, dobila 5 [broj izlazaka = 1]
ucila - 1noc prije usmenog

ma2 - kolokvirala s 3, izasla tek na jesen (u ljeto sam vec imala uvjete) i dobila 3 [broj izlazaka = 1]
ucila - 2 noci prije usmenog, noc prije kolokvijax3 (cca 4-6 sati, recimo neka je 5) = 5noci

la2 - kolokvirala s 4, mislim da ovaj put nisam zviznula i dobila 4 [broj izlazaka = 1]
ucila - 2 noci prije usmenog, noc prije kolokvijax3 (cca 4-6 sati, recimo neka je 5) = 5noci

em2 - kolokvirala s 5, dobila 5 [broj izlazaka = 1]
ucila - noc prije kolokvijax2, 1 noc prije usmenog = 3noci

c - kolokvirala s 5, dobila 5 [broj izlazaka = 1]
ucila - 1noc prije usmenog (usmeni je bilo programiranje na kompu u 3h)

ukupno = 30 noci = 300 h (budimo zadrti i recimo da noc traje 10 sati)
ajmo dodati jos 50 sati (npr sjecam se da sam za uur nacitavala neku knjigu tjedna prije usmenog u pauzama na faxu)
znaci, 350h mog _ucenja_
SVE sam kolokvirala
(i panicno se bojala izaci na pismeni, i stoga je fizika cekala iducu godinu za polaganje, jer nisam htjela da mi fizika bude prvi pismeni u zivotu :lol:)

i u pravilu (nazalost) sve stvari na 1. i 2. godini koje su imale kolokvije sam radila po tom principu
lose ucim, znam da lose ucim - kasno pocnem uciti i onda se polomim....
ali dam ruku u vatru da nisam radila vise od 400h sama....

ali ono sto JESAM radila je da sam svih 45 minuta predavajna ili vjezbi u komadu bila skoncentrirana, radila, rjesavala te zadatke, a ne samo cekala da se magicno pojave na ploci i da ih prepisem
uz tako nesto, zbilja mi nije trebalo puno vremena da se podsjetim prije kolokvija kako se nesto rjesava....

i ova procjena mog zbilja utrosenog vremena je IMO prenapuhana, ali neka ostane....

prosjek ocjena navedenih kolegija = (3+4+4+5+3+4+5+5) / 8 = 4.125 sto je waaay vise od 2

'argumente' o stresu ne priznajem..... da, stresa ima, to vjerujem, svatko si moze naci svoj stres, moj stres nije bio hocu li pasti godinu, vec hocu li zavrsiti u bolnici zbog privatnih problema i opasnog padanja kilaze.... so, stresa ima... svi ga imamo....
ali stres NIJE jedino opravdanje... so, argument 'ako padnem kolokvij padam godinu' ne prihvacam..... sorry...
ja nisam pala nijedan kolokvij, pala sam 1 ili 2 usmena (rekoh za LA2 se ne sjecam), sve sam dala s kolokvijem.... a spremala sam kako sam spremala.... jadno i nikako.... mogla sam i bolje ;-)
so, moze se....

zapitajte se, koliko vas skupa s asistentom rjesava zadatak i provjerava tocnost (barem u etapama, ako se radi o novom gradivu) i trudi se shvatiti ODMAH, a koliko prcka po kosi, mobitelu, sara po biljeznici... etc?

sad se vadite da vam je stresno jer mozete pasti godinu (a ministarstvo ce vam platiti drugu), neki zele raditi.... a kako ce vam biti stresno kad vam sef da zadatak da smislite projekt, bez da vam kaze kako, vec samo sto hoce na kraju, ali to niti njemu samom nije jasno, uz sitni mali komentar da ako to ne napravite u zadanom roku kojeg je ON odredio (a ne da si birate od 2 ponudjena termina, npr kao za usmeni), ostajete bez posla...... kome cete se onda zaliti? :-k

sa stresom treba nauciti zivjeti i nastojati da se dovodimo u sto manje stresnih situacija.... a ne kukati i kumiti nekoga da napravi nesto a vi sami ne znate sto jer ste vi, eto, pod stresom :roll:

ja sam odabrala tesko kampanjsko ucenje, bila pod stresom, ali nisam nikad kukala kako to nije fer ili ne znam sta ja sve ne.... ja sam odabrala taj nacin i nosila sam se s time, a nisam govorila kako nam trebaju dati jos jedan izlazak ili sniziti prag ili ne znam nesto.... sama sam kriva za svoje lose ucenje i basta... nitko drugi :!:
(problem je sto sam s takvim ucenjem dala godinu, pa i drugu, pa je moj mozak nekako pokopcao da to prolazi... pa mi je sad naporno uvjeriti ga da nije uvijek tako ;-) )
(ok, nisam se mogla prisiliti krenuti uciti ranije, trenutacni rekord mi je 3 dana ;-) zato sam s MA3 i dosla na komisiju, ipak je trebalo raditi oko 10tak dana ;-) )

ahda, primjer frendice koja je danima ucila neki predmet na filozofskom... staroslavneski or smth like that (notorno glupo bubetanje nastavaka i tome slicna veselja) :arrow: nije point KOLIKO vremena utrosite na ucenje, vec KAKO ucite i usvajate nauceno
ona je ucila bukvalno tjednima, a nije znala skoro nista
ja ucim par sati, odem na ispit, nakon toga 3 dana spavam jer sam krepana ko pas.. ali tih par sati ja sam skroz u tom kolegiju, ja ga, kao sto netko rece 'studiram'...

ah, ne znam zasto ovo pisem, kad cisto sumnjam da ce itko od sudionika ove rasprave sebi priznati da je lazy student i da nesto on ne radi dobro... vec ce biti kriv stres i fax koji ga je uzrokovao..... :roll:

vjerojatno pisem zato da mi se krcko i martinab mogu cerekati sastrane ;-) valjda me sad nece rusiti onoliko puta koliko zakljuce da mi noci treba za ucenje ;-) :lol:
rekoh da se necu javljati, ali moram..... apropo brojanja utrosenih sati Wink

za pocetak, ja se smatram losim studentom, nikakvim vunderkindom, mozda neke stvari malo brze pokopcam, ne volim analizu Wink i zapravo, po znanju se trpam u prosjek, mozda i ispod prosjeka..... (ipak se mogu usporedjivati samo sa svojom generacijom, a druzila sam se s ljudima i poznavala ljude koji su sve zivo kolokvirali s full bodovima, etc.... ) no, ne bih preslikavala index Wink
ok, sad umoljavam profesore i asistente da ovo gore zanemare Wink ja bih ipak rado diplomirala Wink
ok, mozete i ovo dolje zanemariti... zdravije je Wink
(I hope da se ocjena ne moze samo tako naknadno ponistiti, zbog nekih tamo natpisa na forumu Wink )

ali zelim reci jednu uuuuzaaasnu cinjenicu Wink

1. gledat cu svoju 1. godinu (uz pokoji komentar za drugu)
1.a. vi sada imate nize kriterije i nesto manje gradiva negoli sam ja imala, priznali vi to ili ne, ionako sam to sama vidjela i profesori i asistenti su mi potvrdili)
2. imala sam kolokvije, te 2 pokusaja za izaci na usmeni s njima (samo u zimskom odn u ljetnom roku), inace se ide na ispit i taj izlazak se broji kao treci, iduci je komisija, te se kolegij pada i upisuje nagodinu ponovno, dakle 3+1 sustav
3. popis kolegija i satnica (p+v): ma1(3+4), la1(3+4), em1(2+2), uur(2+2), ma2(3+4), la2(3+4), em2(2+2), c(2+2)
za upis u drugu je trebalo dati sve osim jednog veceg kolegija (ma,la) ili npr uur i c (po nekim starim bodovima, ne tako bitno za pricu) i nije trebalo dati fizike Wink
ocjene s kolokvija su po sjecanju Wink
mjerna jedinica vremena je noc, sto varira od 5-8 sati.... (znaci noc ili dan Wink )

ma1 - kolokvirala s 3, nisam izasla na usmeni u 2. mjesecu, onda je dosao info da oni koji nisu iskoristili svoja dva izlaska mogu izaci jos jednom, pa sam ja pitala prof Guljasa sto je s time, pa je on rekao da takvih nema, pa sam ja rekla da ima, pa je pitao tko, pa sam ja digla ruku (i bila jedina, zasto i kako, ne
znam) pa me pitao par dana kasnije i dobila sam 3 [broj izlazaka = 1]
ucila - 2 noci prije usmenog, noc prije kolokvijax3 (cca 4-6 sati, recimo neka je 5) = 5noci

la1 - kolokvirala s 4, pala usmeni, dosla drugi put, dobila 4 (nisam znala jedan dokaz i prof me pitao jesam li zadovoljna s 4) [broj izlazaka = 2]
ucila - noc prije kolokvijax3, 2x2 noci prije usmenog = 7noci

em1 - kolokvirala s 5, zeznula na usmenom, dobila 4 za kraj (i nisam zbog toga mogla biti demos za EM Razz) [broj izlazaka = 1]
ucila - noc prije kolokvijax2, 1 noc prije usmenog = 3noci

uur - kolokvirala 5, usmeni imala sat-dva prije 3. kolokvija iz LA1, dobila 5 [broj izlazaka = 1]
ucila - 1noc prije usmenog

ma2 - kolokvirala s 3, izasla tek na jesen (u ljeto sam vec imala uvjete) i dobila 3 [broj izlazaka = 1]
ucila - 2 noci prije usmenog, noc prije kolokvijax3 (cca 4-6 sati, recimo neka je 5) = 5noci

la2 - kolokvirala s 4, mislim da ovaj put nisam zviznula i dobila 4 [broj izlazaka = 1]
ucila - 2 noci prije usmenog, noc prije kolokvijax3 (cca 4-6 sati, recimo neka je 5) = 5noci

em2 - kolokvirala s 5, dobila 5 [broj izlazaka = 1]
ucila - noc prije kolokvijax2, 1 noc prije usmenog = 3noci

c - kolokvirala s 5, dobila 5 [broj izlazaka = 1]
ucila - 1noc prije usmenog (usmeni je bilo programiranje na kompu u 3h)

ukupno = 30 noci = 300 h (budimo zadrti i recimo da noc traje 10 sati)
ajmo dodati jos 50 sati (npr sjecam se da sam za uur nacitavala neku knjigu tjedna prije usmenog u pauzama na faxu)
znaci, 350h mog _ucenja_
SVE sam kolokvirala
(i panicno se bojala izaci na pismeni, i stoga je fizika cekala iducu godinu za polaganje, jer nisam htjela da mi fizika bude prvi pismeni u zivotu Laughing)

i u pravilu (nazalost) sve stvari na 1. i 2. godini koje su imale kolokvije sam radila po tom principu
lose ucim, znam da lose ucim - kasno pocnem uciti i onda se polomim....
ali dam ruku u vatru da nisam radila vise od 400h sama....

ali ono sto JESAM radila je da sam svih 45 minuta predavajna ili vjezbi u komadu bila skoncentrirana, radila, rjesavala te zadatke, a ne samo cekala da se magicno pojave na ploci i da ih prepisem
uz tako nesto, zbilja mi nije trebalo puno vremena da se podsjetim prije kolokvija kako se nesto rjesava....

i ova procjena mog zbilja utrosenog vremena je IMO prenapuhana, ali neka ostane....

prosjek ocjena navedenih kolegija = (3+4+4+5+3+4+5+5) / 8 = 4.125 sto je waaay vise od 2

'argumente' o stresu ne priznajem..... da, stresa ima, to vjerujem, svatko si moze naci svoj stres, moj stres nije bio hocu li pasti godinu, vec hocu li zavrsiti u bolnici zbog privatnih problema i opasnog padanja kilaze.... so, stresa ima... svi ga imamo....
ali stres NIJE jedino opravdanje... so, argument 'ako padnem kolokvij padam godinu' ne prihvacam..... sorry...
ja nisam pala nijedan kolokvij, pala sam 1 ili 2 usmena (rekoh za LA2 se ne sjecam), sve sam dala s kolokvijem.... a spremala sam kako sam spremala.... jadno i nikako.... mogla sam i bolje Wink
so, moze se....

zapitajte se, koliko vas skupa s asistentom rjesava zadatak i provjerava tocnost (barem u etapama, ako se radi o novom gradivu) i trudi se shvatiti ODMAH, a koliko prcka po kosi, mobitelu, sara po biljeznici... etc?

sad se vadite da vam je stresno jer mozete pasti godinu (a ministarstvo ce vam platiti drugu), neki zele raditi.... a kako ce vam biti stresno kad vam sef da zadatak da smislite projekt, bez da vam kaze kako, vec samo sto hoce na kraju, ali to niti njemu samom nije jasno, uz sitni mali komentar da ako to ne napravite u zadanom roku kojeg je ON odredio (a ne da si birate od 2 ponudjena termina, npr kao za usmeni), ostajete bez posla...... kome cete se onda zaliti? Think

sa stresom treba nauciti zivjeti i nastojati da se dovodimo u sto manje stresnih situacija.... a ne kukati i kumiti nekoga da napravi nesto a vi sami ne znate sto jer ste vi, eto, pod stresom Rolling Eyes

ja sam odabrala tesko kampanjsko ucenje, bila pod stresom, ali nisam nikad kukala kako to nije fer ili ne znam sta ja sve ne.... ja sam odabrala taj nacin i nosila sam se s time, a nisam govorila kako nam trebaju dati jos jedan izlazak ili sniziti prag ili ne znam nesto.... sama sam kriva za svoje lose ucenje i basta... nitko drugi Exclamation
(problem je sto sam s takvim ucenjem dala godinu, pa i drugu, pa je moj mozak nekako pokopcao da to prolazi... pa mi je sad naporno uvjeriti ga da nije uvijek tako Wink )
(ok, nisam se mogla prisiliti krenuti uciti ranije, trenutacni rekord mi je 3 dana Wink zato sam s MA3 i dosla na komisiju, ipak je trebalo raditi oko 10tak dana Wink )

ahda, primjer frendice koja je danima ucila neki predmet na filozofskom... staroslavneski or smth like that (notorno glupo bubetanje nastavaka i tome slicna veselja) Arrow nije point KOLIKO vremena utrosite na ucenje, vec KAKO ucite i usvajate nauceno
ona je ucila bukvalno tjednima, a nije znala skoro nista
ja ucim par sati, odem na ispit, nakon toga 3 dana spavam jer sam krepana ko pas.. ali tih par sati ja sam skroz u tom kolegiju, ja ga, kao sto netko rece 'studiram'...

ah, ne znam zasto ovo pisem, kad cisto sumnjam da ce itko od sudionika ove rasprave sebi priznati da je lazy student i da nesto on ne radi dobro... vec ce biti kriv stres i fax koji ga je uzrokovao..... Rolling Eyes

vjerojatno pisem zato da mi se krcko i martinab mogu cerekati sastrane Wink valjda me sad nece rusiti onoliko puta koliko zakljuce da mi noci treba za ucenje Wink Laughing



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 8:38 pet, 9. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
ah, ne znam zasto ovo pisem, kad cisto sumnjam da ce itko od sudionika ove rasprave sebi priznati da je lazy student i da nesto on ne radi dobro... vec ce biti kriv stres i fax koji ga je uzrokovao..... :roll:
[/quote]

čitala sam više manje sve ali ono što te hoću pitat zašto se ljde koji traže samo jedan dan u tjednu odmora od kolokvija naziva lijenima? ili lošim studentima? treba se samo svaki dan prešaltat na drugo gradivo i znao ti sve ili ništa treći dan ti je već zlo... nitko na ovom forumu nije tražio nikakve povlastice, nismo tražili 4 roka ili ne znam što... tražili su 1 dan odmora i odmah se tu sve išlo napadat "eh da ste učili redovito..." sve mi to liči onome "jučer si spavao zar moraš i danas"
nisu tu samo kolokviji problemi odmah nakon tih kolokvija slijede usmeni. rekla si da ste vi mogli prenjet 1 ispit (ma,la) u drugu godinu i da ste imali 4 roka... mi niti smo imali 4 roka niti smo ih mogli prenjet

meni ovaj sustav, uz male preinake, nije čak ni loš ali oo što mene osobo najvišee semeta je upravo to što svako bolonju shvača kak njemu paše...
što postoje tolke razlike od fakulteta do fakulteta jer htjeli mi to priznat ili ne naša bolonja je puno oštrija nego kod drugih, a i sam faks ko faks je težak. ja bi rađe da se nekak razrijedni taj kolokviski-usmeni tjedan pa da se ne gubi na kvaliteti nastave
Nesi (napisa):

ah, ne znam zasto ovo pisem, kad cisto sumnjam da ce itko od sudionika ove rasprave sebi priznati da je lazy student i da nesto on ne radi dobro... vec ce biti kriv stres i fax koji ga je uzrokovao..... Rolling Eyes


čitala sam više manje sve ali ono što te hoću pitat zašto se ljde koji traže samo jedan dan u tjednu odmora od kolokvija naziva lijenima? ili lošim studentima? treba se samo svaki dan prešaltat na drugo gradivo i znao ti sve ili ništa treći dan ti je već zlo... nitko na ovom forumu nije tražio nikakve povlastice, nismo tražili 4 roka ili ne znam što... tražili su 1 dan odmora i odmah se tu sve išlo napadat "eh da ste učili redovito..." sve mi to liči onome "jučer si spavao zar moraš i danas"
nisu tu samo kolokviji problemi odmah nakon tih kolokvija slijede usmeni. rekla si da ste vi mogli prenjet 1 ispit (ma,la) u drugu godinu i da ste imali 4 roka... mi niti smo imali 4 roka niti smo ih mogli prenjet

meni ovaj sustav, uz male preinake, nije čak ni loš ali oo što mene osobo najvišee semeta je upravo to što svako bolonju shvača kak njemu paše...
što postoje tolke razlike od fakulteta do fakulteta jer htjeli mi to priznat ili ne naša bolonja je puno oštrija nego kod drugih, a i sam faks ko faks je težak. ja bi rađe da se nekak razrijedni taj kolokviski-usmeni tjedan pa da se ne gubi na kvaliteti nastave



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 14, 15, 16  Sljedeće
Stranica 9 / 16.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan