Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Avion na pokretnoj traci
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Kralj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (20:25:04)
Postovi: (15)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:56 sri, 28. 2. 2007    Naslov: Avion na pokretnoj traci Citirajte i odgovorite

Avion na pokretnoj traci
Stara zagonetka koja uvijek rezultira zanimljivom raspravom koja neke i poduči koječemu.

Dakle:

avion stoji na pisti koja se može micati poput pokretne trake. Avion se kreće u jednom smjeru dok se pokretna traka ispod njega kreće u suprotnom. Traka ima kontrolni sustav koji trenutno prati brzinu aviona i podešava brzinu pomične trake tako da uvijek bude jednaka brzini aviona (ali u suprotnom smjeru).

Hoće li avion poletjeti ili ne?

Ja smatram da hoće. Ako netko želi obrazloženje, rado ću ga dati.
Ali pripazite, prijateljstva / poznanstva lako pucaju čim se podijele mišljenja ;)
Avion na pokretnoj traci
Stara zagonetka koja uvijek rezultira zanimljivom raspravom koja neke i poduči koječemu.

Dakle:

avion stoji na pisti koja se može micati poput pokretne trake. Avion se kreće u jednom smjeru dok se pokretna traka ispod njega kreće u suprotnom. Traka ima kontrolni sustav koji trenutno prati brzinu aviona i podešava brzinu pomične trake tako da uvijek bude jednaka brzini aviona (ali u suprotnom smjeru).

Hoće li avion poletjeti ili ne?

Ja smatram da hoće. Ako netko želi obrazloženje, rado ću ga dati.
Ali pripazite, prijateljstva / poznanstva lako pucaju čim se podijele mišljenja Wink



_________________
The real troubles in your life are apt to be things that never crossed your worried mind; the kind that blindside you at 4pm on some idle Tuesday.
http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=892416
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 20:10 sri, 28. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja mislim da nece jer ako avion stoji na mjestu, strujanja zraka nema. Dakle, nema ni razlike u brzini zraka ispod i iznad krila, a upravo ta razlika omogucuje avionu podizanje s tla i let. Zakljucak, avionu je svejedno vrte mu se kotaci, bitan je vjetar. A da stave veliki ventilator pred njega? :PPP
Ja mislim da nece jer ako avion stoji na mjestu, strujanja zraka nema. Dakle, nema ni razlike u brzini zraka ispod i iznad krila, a upravo ta razlika omogucuje avionu podizanje s tla i let. Zakljucak, avionu je svejedno vrte mu se kotaci, bitan je vjetar. A da stave veliki ventilator pred njega? Imam lijepi jezik



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 20:12 sri, 28. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

vrlo interesantno pitanje, javim ti se kad smislim neki dobar odg, ali ovako mislim da nebi
vrlo interesantno pitanje, javim ti se kad smislim neki dobar odg, ali ovako mislim da nebi



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Kralj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (20:25:04)
Postovi: (15)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:37 sri, 28. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bnikola"]Ja mislim da nece jer ako avion stoji na mjestu[/quote]

A zašto misliš da stoji na mjestu? Šta je pogonski element - kotači ili motori? :wink:
bnikola (napisa):
Ja mislim da nece jer ako avion stoji na mjestu


A zašto misliš da stoji na mjestu? Šta je pogonski element - kotači ili motori? Wink



_________________
The real troubles in your life are apt to be things that never crossed your worried mind; the kind that blindside you at 4pm on some idle Tuesday.
http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=892416
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 20:44 sri, 28. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kralj"]A zašto misliš da stoji na mjestu? Šta je pogonski element - kotači ili motori? :wink:[/quote]

[quote="Kralj"]Avion se kreće u jednom smjeru dok se pokretna traka ispod njega kreće u suprotnom. Traka ima kontrolni sustav koji trenutno prati brzinu aviona i podešava brzinu pomične trake tako da uvijek bude jednaka brzini aviona (ali u suprotnom smjeru). [/quote]

Ako je brzina aviona jednaka brzini trake, onda je ukupna brzina jednaka 0. Bar bi tako trebalo biti. A motori nemaju utjecaja na strujanje zraka ispod i iznad krila. Mislim, imaju, ali oni pokrecu cijeli avion da bi time omogucili i vjetar oko krila, a ne samo dio. Postiglo bi se nekakvo strujanje na ovaj nacin, ali vjerujem da ne bi bilo ni priblizno dovoljno.
Kralj (napisa):
A zašto misliš da stoji na mjestu? Šta je pogonski element - kotači ili motori? Wink


Kralj (napisa):
Avion se kreće u jednom smjeru dok se pokretna traka ispod njega kreće u suprotnom. Traka ima kontrolni sustav koji trenutno prati brzinu aviona i podešava brzinu pomične trake tako da uvijek bude jednaka brzini aviona (ali u suprotnom smjeru).


Ako je brzina aviona jednaka brzini trake, onda je ukupna brzina jednaka 0. Bar bi tako trebalo biti. A motori nemaju utjecaja na strujanje zraka ispod i iznad krila. Mislim, imaju, ali oni pokrecu cijeli avion da bi time omogucili i vjetar oko krila, a ne samo dio. Postiglo bi se nekakvo strujanje na ovaj nacin, ali vjerujem da ne bi bilo ni priblizno dovoljno.



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Kralj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (20:25:04)
Postovi: (15)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:11 sri, 28. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rezultantna sila bi bila 0 kad bi pogon bio na kotače.

...ali nije! Pusti sad silu uzgona. Prvo idemo vidjet kreće li se avion.

Imamo 2 sile - F1 i F2.

Sila F1 je sila potiska motora, sila F2 je sila trenja između kotača i trake. Ti tvrdiš da su te dvije sile jednake? Hm, ne znam baš.. Razmisli opet :)

Da smo umjesto aviona uzeli auto / čovjeka / vlak - bilošta od navedenog se ne bi mrdnulo s mjesta, ali avion.. :wink:

Kotači i traka se kreću u istome smjeru :wink:
Rezultantna sila bi bila 0 kad bi pogon bio na kotače.

...ali nije! Pusti sad silu uzgona. Prvo idemo vidjet kreće li se avion.

Imamo 2 sile - F1 i F2.

Sila F1 je sila potiska motora, sila F2 je sila trenja između kotača i trake. Ti tvrdiš da su te dvije sile jednake? Hm, ne znam baš.. Razmisli opet Smile

Da smo umjesto aviona uzeli auto / čovjeka / vlak - bilošta od navedenog se ne bi mrdnulo s mjesta, ali avion.. Wink

Kotači i traka se kreću u istome smjeru Wink



_________________
The real troubles in your life are apt to be things that never crossed your worried mind; the kind that blindside you at 4pm on some idle Tuesday.
http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=892416
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:06 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

U prvi mah sam se htio sloziti s bnikolom, jer zaboravljamo da motori ne pokrecu kotace (pa da rezultantna brzina ispada nula), nego turbine koje se "odguruju" od okolnog zraka. 8) Dakle, avion ide, a traka samo udvostrucuje brzinu vrtnje njegovih kotaca (jadni kotaci :pijan:). Kad avion dostigne pokretnu brzinu, letiiiii..... :D

Zapravo, jedina svrha kotaca kod aviona je da on ne dere po trbuhu prije nego poleti; nemaju pogonsku vrijednost kao kod kopnenih vozila. 8)

:plane:
U prvi mah sam se htio sloziti s bnikolom, jer zaboravljamo da motori ne pokrecu kotace (pa da rezultantna brzina ispada nula), nego turbine koje se "odguruju" od okolnog zraka. Cool Dakle, avion ide, a traka samo udvostrucuje brzinu vrtnje njegovih kotaca (jadni kotaci Bio je to DOBAR tulum!). Kad avion dostigne pokretnu brzinu, letiiiii..... Very Happy

Zapravo, jedina svrha kotaca kod aviona je da on ne dere po trbuhu prije nego poleti; nemaju pogonsku vrijednost kao kod kopnenih vozila. Cool

Ja leeeeetiiiiiimmmmm....



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kralj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (20:25:04)
Postovi: (15)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 1:07 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"] Kad avion dostigne pokretnu brzinu, letiiiii[/quote]

Ah, napokon zdrav razum :miniklap:

Na drugom forumu su me napali čim sam spomenuo da će poletiti...a tek kad sam obrazložio tvrdnju - ajme! :kidam:
vsego (napisa):
Kad avion dostigne pokretnu brzinu, letiiiii


Ah, napokon zdrav razum Applause

Na drugom forumu su me napali čim sam spomenuo da će poletiti...a tek kad sam obrazložio tvrdnju - ajme! Kidam nalijevo



_________________
The real troubles in your life are apt to be things that never crossed your worried mind; the kind that blindside you at 4pm on some idle Tuesday.
http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=892416
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 9:13 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Zapravo, jedina svrha kotaca kod aviona je da on ne dere po trbuhu prije nego poleti; nemaju pogonsku vrijednost kao kod kopnenih vozila. 8)
:plane:[/quote]

a opet mozda ima i nekakvu svrhu prilikon slijetanja? x:PP

zar avionski kotaci ne sluze i brzen kretanju aviona dok je na zemlji? ;)
vsego (napisa):
Zapravo, jedina svrha kotaca kod aviona je da on ne dere po trbuhu prije nego poleti; nemaju pogonsku vrijednost kao kod kopnenih vozila. Cool
Ja leeeeetiiiiiimmmmm....


a opet mozda ima i nekakvu svrhu prilikon slijetanja? X-mass blaeh

zar avionski kotaci ne sluze i brzen kretanju aviona dok je na zemlji? Wink



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Kralj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (20:25:04)
Postovi: (15)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:23 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"][quote="vsego"]Zapravo, jedina svrha kotaca kod aviona je da on ne dere po trbuhu prije nego poleti [/quote]
zar avionski kotaci ne sluze i brzen kretanju aviona dok je na zemlji? ;)[/quote]

Pa upravo to je Šego i rekao - ako avion ne 'dere' po pisti, manje je trenje ->veća brzina :) :wink:
sorrow (napisa):
vsego (napisa):
Zapravo, jedina svrha kotaca kod aviona je da on ne dere po trbuhu prije nego poleti

zar avionski kotaci ne sluze i brzen kretanju aviona dok je na zemlji? Wink


Pa upravo to je Šego i rekao - ako avion ne 'dere' po pisti, manje je trenje →veća brzina Smile Wink



_________________
The real troubles in your life are apt to be things that never crossed your worried mind; the kind that blindside you at 4pm on some idle Tuesday.
http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=892416
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 9:27 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mozda, a mozda i ne... ;) uglavnon, gust se malo zezat... :D
mozda, a mozda i ne... Wink uglavnon, gust se malo zezat... Very Happy



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Kralj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (20:25:04)
Postovi: (15)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:31 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apsolutno.. :twisted:

Nego, čudi me da nitko ne tvrdi suprotno - tj da anion neće poletjeti :roll:
Zar je Vedranova riječ posljednja? :lol:
Apsolutno.. Twisted Evil

Nego, čudi me da nitko ne tvrdi suprotno - tj da anion neće poletjeti Rolling Eyes
Zar je Vedranova riječ posljednja? Laughing



_________________
The real troubles in your life are apt to be things that never crossed your worried mind; the kind that blindside you at 4pm on some idle Tuesday.
http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=892416
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:39 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kralj"]Nego, čudi me da nitko ne tvrdi suprotno - tj da anion neće poletjeti :roll:
Zar je Vedranova riječ posljednja? :lol:[/quote]

I jedno i drugo. Avion [b]nece[/b] poletjeti.

:lockdance:
Kralj (napisa):
Nego, čudi me da nitko ne tvrdi suprotno - tj da anion neće poletjeti Rolling Eyes
Zar je Vedranova riječ posljednja? Laughing


I jedno i drugo. Avion nece poletjeti.

Lokot koji plese



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 20:18 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[img]http://www.cosgan.de/images/midi/boese/e015.gif[/img] :lockdance: :arrow: [img]http://img267.imageshack.us/img267/2973/deadlockdancelo4.png[/img] :arrow: [img]http://www.gottadeal.com/forums/images/smilies/unlock%5B1%5D.gif[/img]
:g:
Lokot koji plese Arrow Arrow
Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Kralj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (20:25:04)
Postovi: (15)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:27 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

:worship: :lol2:
I worship thee Jako smijesno...



_________________
The real troubles in your life are apt to be things that never crossed your worried mind; the kind that blindside you at 4pm on some idle Tuesday.
http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=892416
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 2:50 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajooj sad je moja izjava samo napola tocna. To me kao matematicara duboko pogadja. Ajd bar da obrazlozim zasto avion nece poletjeti.

Svar je u tome da su mu kotaci dizajnirani za tipicnu brzinu polijetanja, recimo 250 km/h. Na pokretnoj traci ce se vrtiti kao da ide 500 km/h, puknut ce mu osovina i avion ce zaderati nosom o traku. Poletit ce, ali u sitnim komadicima na sve strane :rain:
Ajooj sad je moja izjava samo napola tocna. To me kao matematicara duboko pogadja. Ajd bar da obrazlozim zasto avion nece poletjeti.

Svar je u tome da su mu kotaci dizajnirani za tipicnu brzinu polijetanja, recimo 250 km/h. Na pokretnoj traci ce se vrtiti kao da ide 500 km/h, puknut ce mu osovina i avion ce zaderati nosom o traku. Poletit ce, ali u sitnim komadicima na sve strane Kiša



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 5:56 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Svar je u tome da su mu kotaci dizajnirani za tipicnu brzinu polijetanja, recimo 250 km/h. Na pokretnoj traci ce se vrtiti kao da ide 500 km/h, puknut ce mu osovina i avion ce zaderati nosom o traku. Poletit ce, ali u sitnim komadicima na sve strane :rain:[/quote]

Krivo. :ccc: Avionski kotaci mogu izdrzati [b]minimum[/b] 500km/h. 8)

Besides, ako cemo gledati fizikalna ogranicenja materijala i konstrukcija, mislim da je pokretna traka od nekoliko tona daleko ugrozenija od kotaca. ;)
krcko (napisa):
Svar je u tome da su mu kotaci dizajnirani za tipicnu brzinu polijetanja, recimo 250 km/h. Na pokretnoj traci ce se vrtiti kao da ide 500 km/h, puknut ce mu osovina i avion ce zaderati nosom o traku. Poletit ce, ali u sitnim komadicima na sve strane Kiša


Krivo. Ccc.... Sram te bilo... Avionski kotaci mogu izdrzati minimum 500km/h. Cool

Besides, ako cemo gledati fizikalna ogranicenja materijala i konstrukcija, mislim da je pokretna traka od nekoliko tona daleko ugrozenija od kotaca. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kralj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (20:25:04)
Postovi: (15)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:08 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čuj, pošto je sama ideja već dovoljno apstraktna, recimo da je NASA izumila kotače koji čak ni pri 1000km/h neće puknuti i osovine koje izdrže silu od 1M N... :wink: ...u tom slučaju avion će poletjeti, right? 8)
Čuj, pošto je sama ideja već dovoljno apstraktna, recimo da je NASA izumila kotače koji čak ni pri 1000km/h neće puknuti i osovine koje izdrže silu od 1M N... Wink ...u tom slučaju avion će poletjeti, right? Cool



_________________
The real troubles in your life are apt to be things that never crossed your worried mind; the kind that blindside you at 4pm on some idle Tuesday.
http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=892416
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Kralj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (20:25:04)
Postovi: (15)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:09 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Krivo. :ccc: Avionski kotaci mogu izdrzati [b]minimum[/b] 500km/h. 8)
[/quote]

Znači, ak idu <500km/h, raspast će se? 8) :lol:
vsego (napisa):

Krivo. Ccc.... Sram te bilo... Avionski kotaci mogu izdrzati minimum 500km/h. Cool


Znači, ak idu <500km/h, raspast će se? Cool Laughing



_________________
The real troubles in your life are apt to be things that never crossed your worried mind; the kind that blindside you at 4pm on some idle Tuesday.
http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=892416
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:54 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kralj"]Čuj, pošto je sama ideja već dovoljno apstraktna, recimo da je NASA izumila kotače koji čak ni pri 1000km/h neće puknuti i osovine koje izdrže silu od 1M N... :wink: ...u tom slučaju avion će poletjeti, right? 8)[/quote]

Ma nece, sigurno ce se nesto dogoditi. Udar groma, teroristicki napad... ne mozes napraviti pokretnu traku dugu 2 km koja se vrti brzinom 250 km/h a da nesto ne podje po zlu...
Kralj (napisa):
Čuj, pošto je sama ideja već dovoljno apstraktna, recimo da je NASA izumila kotače koji čak ni pri 1000km/h neće puknuti i osovine koje izdrže silu od 1M N... Wink ...u tom slučaju avion će poletjeti, right? Cool


Ma nece, sigurno ce se nesto dogoditi. Udar groma, teroristicki napad... ne mozes napraviti pokretnu traku dugu 2 km koja se vrti brzinom 250 km/h a da nesto ne podje po zlu...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan