Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

O predavanju zadaca (informacija)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kriptografija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
marcel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 03. 2003. (15:21:00)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
28 = 31 - 3

PostPostano: 13:28 pet, 23. 3. 2007    Naslov: O predavanju zadaca Citirajte i odgovorite

Najprije odgovor na neka pitanja:

1) Da li treba staviti kvacice u desifrirani otvoreni tekst?

Ne treba.

2) Da li treba upisati cijelu tablicu frekvencija slova?

Ne treba, bilo bi dobro popisati nekoliko najfrekventnijih.

--------------------

Sto se tice predavanja zadaca, evo par stvari:
- nemojte predavati rjesenja (u 1 red) bez bilo kakvog postupka. To se sankcionira
- molim vas da rjesenja ne budu predugacka. Npr. mislim da je za vecinu zadataka dovoljan jedan list (odnosno dvije stranice)
- ako ste rjesenja programirali - predajte listing programa. Kod predaje listinga takodjer budite sazeti. Ne zanima me (graficko) sucelje programa.

--------------------
Zadace se predaju u papirnatom obliku na vjezbama ili predavanjima.

Zadace ne primam i ne saljem preko e-maila. Postoje iznimke.


Pozdrav,
Marcel

P.S. Ako sam zaboravio nesto, dopisat cu kasnije.
Najprije odgovor na neka pitanja:

1) Da li treba staviti kvacice u desifrirani otvoreni tekst?

Ne treba.

2) Da li treba upisati cijelu tablicu frekvencija slova?

Ne treba, bilo bi dobro popisati nekoliko najfrekventnijih.

--------------------

Sto se tice predavanja zadaca, evo par stvari:
- nemojte predavati rjesenja (u 1 red) bez bilo kakvog postupka. To se sankcionira
- molim vas da rjesenja ne budu predugacka. Npr. mislim da je za vecinu zadataka dovoljan jedan list (odnosno dvije stranice)
- ako ste rjesenja programirali - predajte listing programa. Kod predaje listinga takodjer budite sazeti. Ne zanima me (graficko) sucelje programa.

--------------------
Zadace se predaju u papirnatom obliku na vjezbama ili predavanjima.

Zadace ne primam i ne saljem preko e-maila. Postoje iznimke.


Pozdrav,
Marcel

P.S. Ako sam zaboravio nesto, dopisat cu kasnije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 19:53 pet, 23. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda ce pitanje zvucati besmisleno, ali evo:
Da li je svejedno (da li ce to uticati na nase bodove:)) ako prilikom desifriranja napisemo abecedu otvorenog teksta(za prvi zadatak) u jednom retku, a onda ispod pisemo kljuc(tj racunamo gdje se slika a,b,c,...) ili trebamo u prvom retku napisati abecedu sifrata, pa onda preko inverzne operacije racunati slova otvorenog teksta koja su se preslikala redom u A,B,C,...? :D
Mozda ce pitanje zvucati besmisleno, ali evo:
Da li je svejedno (da li ce to uticati na nase bodove:)) ako prilikom desifriranja napisemo abecedu otvorenog teksta(za prvi zadatak) u jednom retku, a onda ispod pisemo kljuc(tj racunamo gdje se slika a,b,c,...) ili trebamo u prvom retku napisati abecedu sifrata, pa onda preko inverzne operacije racunati slova otvorenog teksta koja su se preslikala redom u A,B,C,...? Very Happy



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marcel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 03. 2003. (15:21:00)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
28 = 31 - 3

PostPostano: 21:14 pet, 23. 3. 2007    Naslov: Nece utjecati na bodove Citirajte i odgovorite

To nece utjecati na bodove.
To nece utjecati na bodove.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 9:49 sub, 24. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad dodjemo skoro do kraja desifriranja, mozemo li pogoditi onih par slova koja su ostala ili moramo racunati/objasnjavati do kraja?
kad dodjemo skoro do kraja desifriranja, mozemo li pogoditi onih par slova koja su ostala ili moramo racunati/objasnjavati do kraja?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:56 sub, 24. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako u drugom zadatku za samo tri slova koristimo analizu frekvencija,a za ostala koristimo znanje da je kljuc na hrvatskom jeziku, i kako uopce izgleda kljuc, kao i smisao rijeci koje trebamo dobiti, i tako dobijemo rijesenje, da li je to u redu? Zapravo me zanima da li je u redu da koristimo analizu frekvencija za tako malo slova, a ostala dobijemo nekim drugim pretpostavkama?
Ako u drugom zadatku za samo tri slova koristimo analizu frekvencija,a za ostala koristimo znanje da je kljuc na hrvatskom jeziku, i kako uopce izgleda kljuc, kao i smisao rijeci koje trebamo dobiti, i tako dobijemo rijesenje, da li je to u redu? Zapravo me zanima da li je u redu da koristimo analizu frekvencija za tako malo slova, a ostala dobijemo nekim drugim pretpostavkama?


[Vrh]
ta2a
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2004. (12:59:54)
Postovi: (B4)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
12 = 13 - 1
Lokacija: zg

PostPostano: 20:37 uto, 27. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam za drugi zadatak koristila programčić koji je jedan gost ostavio tu na forumu, a prog u biti služi samo za frekvenciju slova i kad zamijenite neko slovo, on ga ubacuje u otvoreni tekst - dakle, štedi malo vremena, papira i vida :wink: enivej poanta je u tome da mi na kraju, kad ja to prepišem na papir, zadatak zauzme jedva jednu stranicu pa me zanima jel to ok? ispisala sam frekvencije i to, i abecedu šifriranog teksta i ključnu riječ te otvoreni tekst...
ja sam za drugi zadatak koristila programčić koji je jedan gost ostavio tu na forumu, a prog u biti služi samo za frekvenciju slova i kad zamijenite neko slovo, on ga ubacuje u otvoreni tekst - dakle, štedi malo vremena, papira i vida Wink enivej poanta je u tome da mi na kraju, kad ja to prepišem na papir, zadatak zauzme jedva jednu stranicu pa me zanima jel to ok? ispisala sam frekvencije i to, i abecedu šifriranog teksta i ključnu riječ te otvoreni tekst...



_________________
Nema kina do Fakina!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marcel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 03. 2003. (15:21:00)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
28 = 31 - 3

PostPostano: 10:01 čet, 29. 3. 2007    Naslov: Ko se boji Citirajte i odgovorite

.. taj se ne treba bojati.
.. taj se ne treba bojati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
raspjevani_opat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2005. (12:42:04)
Postovi: (E5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 16

PostPostano: 0:21 pet, 6. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

koliko treba biti opsiran u 3. zadatku?
jel dovoljno samo opisati kako smo dosli do kljuca, provjeriti kljuc, i onda napisati otvoreni text?

u 1. zadatku, jel moramo u rjesenju pisati formule za racunanje indexa koincidencije, ili je dovoljno napisati samo iznos?
koliko treba biti opsiran u 3. zadatku?
jel dovoljno samo opisati kako smo dosli do kljuca, provjeriti kljuc, i onda napisati otvoreni text?

u 1. zadatku, jel moramo u rjesenju pisati formule za racunanje indexa koincidencije, ili je dovoljno napisati samo iznos?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 16:46 ned, 8. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="raspjevani_opat"]koliko treba biti opsiran u 3. zadatku?
jel dovoljno samo opisati kako smo dosli do kljuca, provjeriti kljuc, i onda napisati otvoreni text?

u 1. zadatku, jel moramo u rjesenju pisati formule za racunanje indexa koincidencije, ili je dovoljno napisati samo iznos?[/quote]

i mene to isto zanima!!

te, oce li uskoro rezultati rijesenih zadataka osvanuti na netu??
raspjevani_opat (napisa):
koliko treba biti opsiran u 3. zadatku?
jel dovoljno samo opisati kako smo dosli do kljuca, provjeriti kljuc, i onda napisati otvoreni text?

u 1. zadatku, jel moramo u rjesenju pisati formule za racunanje indexa koincidencije, ili je dovoljno napisati samo iznos?


i mene to isto zanima!!

te, oce li uskoro rezultati rijesenih zadataka osvanuti na netu??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kriptografija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan