Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

1.kolokvij la2
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 13:35 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matmih"][quote="stuey"]
nije istina da kolokviji nemaju nikakvu ulogu. jednostavan je primjer netko tko rješi kolokvije super i onda na usmenom ništa ne pokaže.
[/quote]

:ccc: Ako niš ne pokaže na usmenom pada makar je imao i 100 bodova na kolokviju.

[/quote]

ah, cjepidlako :) ovaj moj "ništa ne znat" je relativan pojam koji može značit "znat definicije i najosnovnije stvari, ali nijedan dokaz" ili tako nešto :)

bit je da kolokviji nisu nevažni :!:

btw, svaka čast na trudu oko 2.zad iz kol., ali nije li danas dan prije programiranja :?: :)
matmih (napisa):
stuey (napisa):

nije istina da kolokviji nemaju nikakvu ulogu. jednostavan je primjer netko tko rješi kolokvije super i onda na usmenom ništa ne pokaže.


Ccc.... Sram te bilo... Ako niš ne pokaže na usmenom pada makar je imao i 100 bodova na kolokviju.



ah, cjepidlako Smile ovaj moj "ništa ne znat" je relativan pojam koji može značit "znat definicije i najosnovnije stvari, ali nijedan dokaz" ili tako nešto Smile

bit je da kolokviji nisu nevažni Exclamation

btw, svaka čast na trudu oko 2.zad iz kol., ali nije li danas dan prije programiranja Question Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:37 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

inače,taj zadatak i 5. iz druge grupe imate u zbirci... (225. i 273.)
inače,taj zadatak i 5. iz druge grupe imate u zbirci... (225. i 273.)


[Vrh]
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 13:50 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[latex]{\mathop{\rm Im}\nolimits} \left( {D_a } \right) = \left\{ {D_a \left( p \right):p \in P_n } \right\}[/latex]. Nek je [latex]p \in P_n[/latex], sada znamo da ga možemo zapisati kao [latex]p\left( x \right) = \sum\limits_{i = 0}^n {a_i x^i }[/latex]. Sada je [latex]D_a \left( {p\left( x \right)} \right) = \frac{{\sum\limits_{i = 0}^{n - 1} {a_i \left[ {\left( {x + a} \right)^i - x^i } \right]} + a_n \sum\limits_{j = 0}^{n - 1} {\left( \begin{array}{c}
n \\
j \\
\end{array} \right)a^{n - j} x^j } }}{a}[/latex]. Kako je kolega prije pokazao, konstante su baza za jezgru, a one su razapete sa [latex]\left\{ 1 \right\}[/latex], a to je i baza za jezgru. Gore vidimo da u slici nema polinoma stupnja [latex]n[/latex], a teorem o rangu i defektu kaže da je slika dimenzije [latex]n-1[/latex]. Kako je jedini potprostor u prostoru polinoma stupnja najviše [latex]n[/latex] bez polinoma stupnja [latex]n[/latex] zapravo prostor polinoma stupnja najviše [latex]n-1[/latex], dobivamo da je baza za sliku na primjer [latex]\left\{ {x,x^2 ,...,x^{n - 1} } \right\}[/latex]
. Nek je , sada znamo da ga možemo zapisati kao . Sada je . Kako je kolega prije pokazao, konstante su baza za jezgru, a one su razapete sa , a to je i baza za jezgru. Gore vidimo da u slici nema polinoma stupnja , a teorem o rangu i defektu kaže da je slika dimenzije . Kako je jedini potprostor u prostoru polinoma stupnja najviše bez polinoma stupnja zapravo prostor polinoma stupnja najviše , dobivamo da je baza za sliku na primjer



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 14:17 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svaka čast :!: :D
Svaka čast Exclamation Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
crnka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 01. 2007. (20:03:59)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 14:23 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="erzsebet"]a ljudi, pa na faksu ste da naucite zakljuciti iz hrpe dokaza i teorije koje radimo na vjezbama kako se rjesavaju zadaci.

mislim, glupo je za ocekivati da ce se na vjezbama vjezbati ono sto bi moglo biti na kolokviju...


:roll:[/quote]

gle, mislim da je malo glupo da su do sad davali banalne kolokvije u kojima uopce ne moras razmisljat, nego samo rijesis onako kako smo radili na vjezbama... i sad odjednom neki bolesni zadaci...
ja se npr. nisam uopce udubljavala u gradivo jer sam pretpostavila da ce bit najosnovnije stvari ko i uvijek... a da sam se udubljavala i razmisljala o cijelom gradivu kako i zasto je nesto tako kako je, vjerojatno bi to znala rijesit...
ja mislim da ce se na ovom kolokviju izdvojit ljudi koji obicno uce puno vise nego sto je potrebno...
sorry ak sam nekog uvrijedila, al mislim da je tak :lol:
erzsebet (napisa):
a ljudi, pa na faksu ste da naucite zakljuciti iz hrpe dokaza i teorije koje radimo na vjezbama kako se rjesavaju zadaci.

mislim, glupo je za ocekivati da ce se na vjezbama vjezbati ono sto bi moglo biti na kolokviju...


Rolling Eyes


gle, mislim da je malo glupo da su do sad davali banalne kolokvije u kojima uopce ne moras razmisljat, nego samo rijesis onako kako smo radili na vjezbama... i sad odjednom neki bolesni zadaci...
ja se npr. nisam uopce udubljavala u gradivo jer sam pretpostavila da ce bit najosnovnije stvari ko i uvijek... a da sam se udubljavala i razmisljala o cijelom gradivu kako i zasto je nesto tako kako je, vjerojatno bi to znala rijesit...
ja mislim da ce se na ovom kolokviju izdvojit ljudi koji obicno uce puno vise nego sto je potrebno...
sorry ak sam nekog uvrijedila, al mislim da je tak Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 14:38 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma, kolokvij je bio takav kakav je, nama naravno ne paše s obzirom na odrađene vježbe i ostalo.
najgore od svega je kaj mi možemo sad tu ispisat i 20 stranica na forumu, ali kad njih to tak i tak ne zanima....niti će oni neš promjeniti, sljedeći kolokvij će opet biti kak oni žele, a ne kak mi kažemo i mislimo da je pravedno.

Kad kažem "oni" mislim na profesore i asistente iz LA2
ma, kolokvij je bio takav kakav je, nama naravno ne paše s obzirom na odrađene vježbe i ostalo.
najgore od svega je kaj mi možemo sad tu ispisat i 20 stranica na forumu, ali kad njih to tak i tak ne zanima....niti će oni neš promjeniti, sljedeći kolokvij će opet biti kak oni žele, a ne kak mi kažemo i mislimo da je pravedno.

Kad kažem "oni" mislim na profesore i asistente iz LA2
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 14:42 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

alen, možeš molim te objasnit kako si dobio da je [latex]D_a \left( {p\left( x \right)} \right)[/latex] to što već je? :grunt:
alen, možeš molim te objasnit kako si dobio da je to što već je? Deep thinking



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
paulay6
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 02. 2007. (11:08:25)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 14:48 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovaj kolokvij nije bio normalan, i jako me zanima koja je bila njegova poanta. Sto ih toliko zivciramo mi bolonjci da nam zele drasticno smanjiti kvotu, ili pak zele dokazati da smo glupi?! Svi ovi zadaci bi bili rjesivi da smo napravili par primjera od svakog na vjezbama. Zapravo bi bilo bas dobro da takve stvari radimo, samo neka dragi profesori zapamte da, za razliku od proslih studenata koji su imali pravo 500 puta izaci na ispit, mi imamo oko 1,5 sansu, kako uzmes.
happytux (ovaj smajlic def tu ne pripada, ali je bas fora)
Ovaj kolokvij nije bio normalan, i jako me zanima koja je bila njegova poanta. Sto ih toliko zivciramo mi bolonjci da nam zele drasticno smanjiti kvotu, ili pak zele dokazati da smo glupi?! Svi ovi zadaci bi bili rjesivi da smo napravili par primjera od svakog na vjezbama. Zapravo bi bilo bas dobro da takve stvari radimo, samo neka dragi profesori zapamte da, za razliku od proslih studenata koji su imali pravo 500 puta izaci na ispit, mi imamo oko 1,5 sansu, kako uzmes.
Tux, doing some gymnastics (ovaj smajlic def tu ne pripada, ali je bas fora)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 14:54 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="crnka"][quote="erzsebet"]a ljudi, pa na faksu ste da naucite zakljuciti iz hrpe dokaza i teorije koje radimo na vjezbama kako se rjesavaju zadaci.

mislim, glupo je za ocekivati da ce se na vjezbama vjezbati ono sto bi moglo biti na kolokviju...


:roll:[/quote]

gle, mislim da je malo glupo da su do sad davali banalne kolokvije u kojima uopce ne moras razmisljat, nego samo rijesis onako kako smo radili na vjezbama... i sad odjednom neki bolesni zadaci...
ja se npr. nisam uopce udubljavala u gradivo jer sam pretpostavila da ce bit najosnovnije stvari ko i uvijek... [b]a da sam se udubljavala i razmisljala o cijelom gradivu kako i zasto je nesto tako kako je, vjerojatno bi to znala rijesit...
ja mislim da ce se na ovom kolokviju izdvojit ljudi koji obicno uce puno vise nego sto je potrebno...[/b]
sorry ak sam nekog uvrijedila, al mislim da je tak :lol:[/quote]

:shock: kaj bu u bolonji učenje s razumijevanjem izumiralo?!
crnka (napisa):
erzsebet (napisa):
a ljudi, pa na faksu ste da naucite zakljuciti iz hrpe dokaza i teorije koje radimo na vjezbama kako se rjesavaju zadaci.

mislim, glupo je za ocekivati da ce se na vjezbama vjezbati ono sto bi moglo biti na kolokviju...


Rolling Eyes


gle, mislim da je malo glupo da su do sad davali banalne kolokvije u kojima uopce ne moras razmisljat, nego samo rijesis onako kako smo radili na vjezbama... i sad odjednom neki bolesni zadaci...
ja se npr. nisam uopce udubljavala u gradivo jer sam pretpostavila da ce bit najosnovnije stvari ko i uvijek... a da sam se udubljavala i razmisljala o cijelom gradivu kako i zasto je nesto tako kako je, vjerojatno bi to znala rijesit...
ja mislim da ce se na ovom kolokviju izdvojit ljudi koji obicno uce puno vise nego sto je potrebno...

sorry ak sam nekog uvrijedila, al mislim da je tak Laughing


Shocked kaj bu u bolonji učenje s razumijevanjem izumiralo?!




Zadnja promjena: marijap; 14:56 čet, 19. 4. 2007; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bubble
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2007. (00:21:29)
Postovi: (8C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 14:55 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]O tome gdje stvar za sada ide najbolje pokazuje reakcija ljudi na ovome topicu, tj. cim se bolonjcima zadaju zadaci koji su predbolonjskim generacijama bili normalna pojava na pismenima i kolokvijima odmah nastane pobuna. Moje osobno misljenje je da je to zalosno :cry:.[/quote]

Ali mi se ne bunimo na zadatke vec na to sto nam nitko nije takve zadatke do sada zadavao iliti ucio nas kako na njih odgovoriti. Ne mozete ocekivati od nas da sami zakljucujemo na kolokviju kompleksnije stvari od onih koje smo trebali zakljucivati na satu. Ovdje smo da naucimo zakljucivati, a vi (mislim na sve predavace i zbog toga je malim slovom) ste tu da nas tome naucite.

Ako smijem usporediti ovo s Programiranjem: Ovo je isto kao da nas na vjezbama ucite "Hello programe", a na kolokviju od nas trazite da sortiramo nizove...
Dobro, nije bas tako, ali shvacate sto zelim reci... :D
mdoko (napisa):
O tome gdje stvar za sada ide najbolje pokazuje reakcija ljudi na ovome topicu, tj. cim se bolonjcima zadaju zadaci koji su predbolonjskim generacijama bili normalna pojava na pismenima i kolokvijima odmah nastane pobuna. Moje osobno misljenje je da je to zalosno Crying or Very sad.


Ali mi se ne bunimo na zadatke vec na to sto nam nitko nije takve zadatke do sada zadavao iliti ucio nas kako na njih odgovoriti. Ne mozete ocekivati od nas da sami zakljucujemo na kolokviju kompleksnije stvari od onih koje smo trebali zakljucivati na satu. Ovdje smo da naucimo zakljucivati, a vi (mislim na sve predavace i zbog toga je malim slovom) ste tu da nas tome naucite.

Ako smijem usporediti ovo s Programiranjem: Ovo je isto kao da nas na vjezbama ucite "Hello programe", a na kolokviju od nas trazite da sortiramo nizove...
Dobro, nije bas tako, ali shvacate sto zelim reci... Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nymeria
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2006. (21:00:29)
Postovi: (10)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:58 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slazem se... opcenito slusam po faksevima kako su manje-vise svi "nadlezni" nezadovoljni s nama bolonjcima i s nasim rezultatima... pa zar je moguce da su nasa generacija i genaracija prije toliko gluplje od onih prije bolonja ere??? Koliko znam, po bolonji se dio gradiva morao izbaciti iz programa, pa kompliciranije stvari se zato cesto vise i ne rade... nismo mi zato krivi. Ako se nesto teze ocekuje od nas, super, ali bi bilo ok da onda to i radimo na vjezbama buduci da nemamo rokove i gomilu sansi za proc :?
Slazem se... opcenito slusam po faksevima kako su manje-vise svi "nadlezni" nezadovoljni s nama bolonjcima i s nasim rezultatima... pa zar je moguce da su nasa generacija i genaracija prije toliko gluplje od onih prije bolonja ere??? Koliko znam, po bolonji se dio gradiva morao izbaciti iz programa, pa kompliciranije stvari se zato cesto vise i ne rade... nismo mi zato krivi. Ako se nesto teze ocekuje od nas, super, ali bi bilo ok da onda to i radimo na vjezbama buduci da nemamo rokove i gomilu sansi za proc Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 14:59 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bubble"][quote="mdoko"]O tome gdje stvar za sada ide najbolje pokazuje reakcija ljudi na ovome topicu, tj. cim se bolonjcima zadaju zadaci koji su predbolonjskim generacijama bili normalna pojava na pismenima i kolokvijima odmah nastane pobuna. Moje osobno misljenje je da je to zalosno :cry:.[/quote]

Ali mi se ne bunimo na zadatke vec na to sto nam nitko nije takve zadatke do sada zadavao iliti ucio nas kako na njih odgovoriti. Ne mozete ocekivati od nas da sami zakljucujemo na kolokviju kompleksnije stvari od onih koje smo trebali zakljucivati na satu. Ovdje smo da naucimo zakljucivati, a vi (mislim na sve predavace i zbog toga je malim slovom) ste tu da nas tome naucite.

Ako smijem usporediti ovo s Programiranjem: Ovo je isto kao da nas na vjezbama ucite "Hello programe", a na kolokviju od nas trazite da sortiramo nizove...
Dobro, nije bas tako, ali shvacate sto zelim reci... :D[/quote]

potpisujem.

može sad branit asistente tko god hoće, ali je činjenica da ovakva tema netom nakon kolokvija još nije bila otvorena.
bubble (napisa):
mdoko (napisa):
O tome gdje stvar za sada ide najbolje pokazuje reakcija ljudi na ovome topicu, tj. cim se bolonjcima zadaju zadaci koji su predbolonjskim generacijama bili normalna pojava na pismenima i kolokvijima odmah nastane pobuna. Moje osobno misljenje je da je to zalosno Crying or Very sad.


Ali mi se ne bunimo na zadatke vec na to sto nam nitko nije takve zadatke do sada zadavao iliti ucio nas kako na njih odgovoriti. Ne mozete ocekivati od nas da sami zakljucujemo na kolokviju kompleksnije stvari od onih koje smo trebali zakljucivati na satu. Ovdje smo da naucimo zakljucivati, a vi (mislim na sve predavace i zbog toga je malim slovom) ste tu da nas tome naucite.

Ako smijem usporediti ovo s Programiranjem: Ovo je isto kao da nas na vjezbama ucite "Hello programe", a na kolokviju od nas trazite da sortiramo nizove...
Dobro, nije bas tako, ali shvacate sto zelim reci... Very Happy


potpisujem.

može sad branit asistente tko god hoće, ali je činjenica da ovakva tema netom nakon kolokvija još nije bila otvorena.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivanka
Gost





PostPostano: 15:14 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

SLAŽEM SE U POTPUNOSTI!!! OVO JE VIŠE PREŠLO SVAKU MJERU I GRANICU!!! :twisted: :twisted: :twisted:
SLAŽEM SE U POTPUNOSTI!!! OVO JE VIŠE PREŠLO SVAKU MJERU I GRANICU!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


[Vrh]
erzsebet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2006. (18:04:17)
Postovi: (20)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 18 - 14

PostPostano: 15:37 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]@ivanzub Daj se smiri malo čovječe!!! Sve mi je jasno kaj hoćeš reć, i slažem se potpuno. Al ovo žaljenje neće pomoć ni tebi ni ikome. Možemo samo na vježbama tražit da se rješava ono kaj će nam trebat i da se ubaci i koji teži zadatak. Drugo nam ne preostaje. Asistenti će nam sigurno to odobrit jer mislim da je i njima već dosta glupih zadataka koji nemaju smisla i koji su čista šablona. Bit će bolje drugi put....

@gost Ma doći će se nekako do usmenog. Ima i drugi kolokvij, a i popravni su tu. Postoji svijetlo na kraju tunela...[/quote]

Luuka pusti ljude da se zale i bune. Neki od nas jos nisu pronasli isusa i svijetlo na kraju tunela ;))
Luuka (napisa):
@ivanzub Daj se smiri malo čovječe!!! Sve mi je jasno kaj hoćeš reć, i slažem se potpuno. Al ovo žaljenje neće pomoć ni tebi ni ikome. Možemo samo na vježbama tražit da se rješava ono kaj će nam trebat i da se ubaci i koji teži zadatak. Drugo nam ne preostaje. Asistenti će nam sigurno to odobrit jer mislim da je i njima već dosta glupih zadataka koji nemaju smisla i koji su čista šablona. Bit će bolje drugi put....

@gost Ma doći će se nekako do usmenog. Ima i drugi kolokvij, a i popravni su tu. Postoji svijetlo na kraju tunela...


Luuka pusti ljude da se zale i bune. Neki od nas jos nisu pronasli isusa i svijetlo na kraju tunela Wink)



_________________
The Day Burzum Killed Mayhem
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 15:40 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bubble"]
Ali mi se ne bunimo na zadatke vec na to sto nam nitko nije takve zadatke do sada zadavao iliti ucio nas kako na njih odgovoriti. Ne mozete ocekivati od nas da sami zakljucujemo na kolokviju kompleksnije stvari od onih koje smo trebali zakljucivati na satu. Ovdje smo da naucimo zakljucivati, a vi (mislim na sve predavace i zbog toga je malim slovom) ste tu da nas tome naucite.
[/quote]
Ne ulazim u to sto je i kako radjeno na vjezbama iz linearne, buduci da ja to ne drzim.

Do sada (citaj: prije bolonje) na vecini pismenih je bila praksa da na pismenom budu 2 zadatka kakva su radjena na vjezbama, 2 zadataka malo slozenija od onih koji su radjeni na vjezbama i jedan "zadatak za 5" tj. zadatak koji bi trazio neku dosjetku ili nesto slicno.

Meni je stvarno neshvatljivo kako studenti matematike mogu zahtjeveti da im na ispitima dolaze iskljucivo zadaci koje su vec vidjeli na vjezbama ili minimalne modifikacije istih. Tko zna rijesiti samo one zadatke koji se pojavljuju na vjezbama i nije u stanju snaci se kad vidi malo kompleksniji zadatak zasluzuje prolaz, ali ne zasluzuje ocjenu vecu od 2.

Kao sto je vec receno (a upravo toga se bojim):
[quote="marijap"]
kaj bu u bolonji učenje s razumijevanjem izumiralo?!
[/quote]
bubble (napisa):

Ali mi se ne bunimo na zadatke vec na to sto nam nitko nije takve zadatke do sada zadavao iliti ucio nas kako na njih odgovoriti. Ne mozete ocekivati od nas da sami zakljucujemo na kolokviju kompleksnije stvari od onih koje smo trebali zakljucivati na satu. Ovdje smo da naucimo zakljucivati, a vi (mislim na sve predavace i zbog toga je malim slovom) ste tu da nas tome naucite.

Ne ulazim u to sto je i kako radjeno na vjezbama iz linearne, buduci da ja to ne drzim.

Do sada (citaj: prije bolonje) na vecini pismenih je bila praksa da na pismenom budu 2 zadatka kakva su radjena na vjezbama, 2 zadataka malo slozenija od onih koji su radjeni na vjezbama i jedan "zadatak za 5" tj. zadatak koji bi trazio neku dosjetku ili nesto slicno.

Meni je stvarno neshvatljivo kako studenti matematike mogu zahtjeveti da im na ispitima dolaze iskljucivo zadaci koje su vec vidjeli na vjezbama ili minimalne modifikacije istih. Tko zna rijesiti samo one zadatke koji se pojavljuju na vjezbama i nije u stanju snaci se kad vidi malo kompleksniji zadatak zasluzuje prolaz, ali ne zasluzuje ocjenu vecu od 2.

Kao sto je vec receno (a upravo toga se bojim):
marijap (napisa):

kaj bu u bolonji učenje s razumijevanjem izumiralo?!



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 15:44 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="stuey"]
činjenica da ovakva tema netom nakon kolokvija još nije bila otvorena.[/quote]
Mislis?
[url]http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5534[/url] :wink:
stuey (napisa):

činjenica da ovakva tema netom nakon kolokvija još nije bila otvorena.

Mislis?
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5534 Wink



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
paulay6
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 02. 2007. (11:08:25)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:58 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]
Meni je stvarno neshvatljivo kako studenti matematike mogu zahtjeveti da im na ispitima dolaze iskljucivo zadaci koje su vec vidjeli na vjezbama ili minimalne modifikacije istih.

Kao sto je vec receno (a upravo toga se bojim):
[quote="marijap"]
kaj bu u bolonji učenje s razumijevanjem izumiralo?!
[/quote][/quote]

Oni koji ne uce sa razumijevanjem ionako nece imati vise od 2, ako i do toga doguraju. Meni su ocjene oko trojke, a za svaki dio gradiva bi mogla drzati instrukcije jer ga fakat razumijem i znam.

Predbolonjci su se za ispit pripremali po vjezbama.
Mi se pripremamo po vjezbama.

U redu je da je tezina zadatka na vjezbama slicna tezini na kolokvijima. Nismo mi krivi, glupi ili lijeni sto po su nam po bolonji skratili gradivo. Ili ocete reci da je generacija od prije dvije godine bila na dobroj razini inteligencije, ali smo onda dosli mi cernobilci pa da zato razina znjanja na pmf-u otpada?!

Samo trazimo da razina na vjezbama i na kolokviju bude podjednaka, ne da nam se olaksa i da se ne ocekuje od nas vise od sablonskog rjesavanja.
mdoko (napisa):

Meni je stvarno neshvatljivo kako studenti matematike mogu zahtjeveti da im na ispitima dolaze iskljucivo zadaci koje su vec vidjeli na vjezbama ili minimalne modifikacije istih.

Kao sto je vec receno (a upravo toga se bojim):
marijap (napisa):

kaj bu u bolonji učenje s razumijevanjem izumiralo?!


Oni koji ne uce sa razumijevanjem ionako nece imati vise od 2, ako i do toga doguraju. Meni su ocjene oko trojke, a za svaki dio gradiva bi mogla drzati instrukcije jer ga fakat razumijem i znam.

Predbolonjci su se za ispit pripremali po vjezbama.
Mi se pripremamo po vjezbama.

U redu je da je tezina zadatka na vjezbama slicna tezini na kolokvijima. Nismo mi krivi, glupi ili lijeni sto po su nam po bolonji skratili gradivo. Ili ocete reci da je generacija od prije dvije godine bila na dobroj razini inteligencije, ali smo onda dosli mi cernobilci pa da zato razina znjanja na pmf-u otpada?!

Samo trazimo da razina na vjezbama i na kolokviju bude podjednaka, ne da nam se olaksa i da se ne ocekuje od nas vise od sablonskog rjesavanja.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 16:12 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="stuey"]
činjenica da ovakva tema netom nakon kolokvija još nije bila otvorena.[/quote]
Mislis?
[url]http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5534[/url] :wink:[/quote]

to je bilo davne 2005. :lol: :luckast:
mdoko (napisa):
stuey (napisa):

činjenica da ovakva tema netom nakon kolokvija još nije bila otvorena.

Mislis?
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5534 Wink


to je bilo davne 2005. Laughing Luckast


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 16:14 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]
Do sada (citaj: prije bolonje) na vecini pismenih je bila praksa da na pismenom budu 2 zadatka kakva su radjena na vjezbama, 2 zadataka malo slozenija od onih koji su radjeni na vjezbama i jedan "zadatak za 5" tj. zadatak koji bi trazio neku dosjetku ili nesto slicno.

Meni je stvarno neshvatljivo kako studenti matematike mogu zahtjeveti da im na ispitima dolaze iskljucivo zadaci koje su vec vidjeli na vjezbama ili minimalne modifikacije istih. Tko zna rijesiti samo one zadatke koji se pojavljuju na vjezbama i nije u stanju snaci se kad vidi malo kompleksniji zadatak zasluzuje prolaz, ali ne zasluzuje ocjenu vecu od 2.

[/quote]

Sta se konacna ocjena ne formira na usmenom? Ne, sta je je, zadatci su bili teski (izuzev 4.)... nije bilo lagano... a sad tko je kriv tomu sto smo se mi bazirali na proslogodisnjim kolokvijima i nasim vjezbama (i predavanjima). Mislim... sta je je, nitko nam nije rekao sta mozemo ocekivati na kolokviju, ok valjda to ni nije nicija duznost. Ne znam, morat cu pitati one nebolonjce ipak su oni tu najpametniji.
Jos mi nije jasno sta je to pravilo o sastavljanju kolokvija pocelo tek sad vrijediti, mislim sta bi u 1.semestru i na ostalim kolegijima?


meni jos nesto nije jasno... kako sam ja uspjela u 2.zadatku zamijeniti bazu i dim od Ker i Im... i jos sam bila 100% sigurna da ako mi je ideja dobra da mora biti tako kako sam napisala... a jeste 100% sigurni da je tako kako ste vi napisali? da slucajno nije obrnuto? :) mislim meni bi pomoglo da je... :twisted:

P.S. takoder potpisujem Bubbleov post
mdoko (napisa):

Do sada (citaj: prije bolonje) na vecini pismenih je bila praksa da na pismenom budu 2 zadatka kakva su radjena na vjezbama, 2 zadataka malo slozenija od onih koji su radjeni na vjezbama i jedan "zadatak za 5" tj. zadatak koji bi trazio neku dosjetku ili nesto slicno.

Meni je stvarno neshvatljivo kako studenti matematike mogu zahtjeveti da im na ispitima dolaze iskljucivo zadaci koje su vec vidjeli na vjezbama ili minimalne modifikacije istih. Tko zna rijesiti samo one zadatke koji se pojavljuju na vjezbama i nije u stanju snaci se kad vidi malo kompleksniji zadatak zasluzuje prolaz, ali ne zasluzuje ocjenu vecu od 2.



Sta se konacna ocjena ne formira na usmenom? Ne, sta je je, zadatci su bili teski (izuzev 4.)... nije bilo lagano... a sad tko je kriv tomu sto smo se mi bazirali na proslogodisnjim kolokvijima i nasim vjezbama (i predavanjima). Mislim... sta je je, nitko nam nije rekao sta mozemo ocekivati na kolokviju, ok valjda to ni nije nicija duznost. Ne znam, morat cu pitati one nebolonjce ipak su oni tu najpametniji.
Jos mi nije jasno sta je to pravilo o sastavljanju kolokvija pocelo tek sad vrijediti, mislim sta bi u 1.semestru i na ostalim kolegijima?


meni jos nesto nije jasno... kako sam ja uspjela u 2.zadatku zamijeniti bazu i dim od Ker i Im... i jos sam bila 100% sigurna da ako mi je ideja dobra da mora biti tako kako sam napisala... a jeste 100% sigurni da je tako kako ste vi napisali? da slucajno nije obrnuto? Smile mislim meni bi pomoglo da je... Twisted Evil

P.S. takoder potpisujem Bubbleov post


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 16:22 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="stuey"][quote="mdoko"][quote="stuey"]
činjenica da ovakva tema netom nakon kolokvija još nije bila otvorena.[/quote]
Mislis?
[url]http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5534[/url] :wink:[/quote]

to je bilo davne 2005. :lol: :luckast:[/quote]

jos nesto bih izdvojila, sto je po meni kljucno :
[quote="zzsan"]
iako sam očekivala da će biti dosta težak (jer je zadaća bila jako teška),
[/quote]

nama su zadace bile jednostavne, iako svi govore da zadace uvijek budu teze od kolokvija.
stuey (napisa):
mdoko (napisa):
stuey (napisa):

činjenica da ovakva tema netom nakon kolokvija još nije bila otvorena.

Mislis?
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5534 Wink


to je bilo davne 2005. Laughing Luckast


jos nesto bih izdvojila, sto je po meni kljucno :
zzsan (napisa):

iako sam očekivala da će biti dosta težak (jer je zadaća bila jako teška),


nama su zadace bile jednostavne, iako svi govore da zadace uvijek budu teze od kolokvija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Stranica 5 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan