Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadaci s vježbi (par komentara)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Blah
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2006. (18:07:56)
Postovi: (C1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 8

PostPostano: 19:37 čet, 19. 4. 2007    Naslov: zadaci s vježbi (par komentara) Citirajte i odgovorite

Kada ispitujemo da li je broj prost u zadatku 3.11 zašto ne broji kad upišemo jedinicu?
Da li je gornje/donje trokutasta matrica samo onda kad su joj 0 iznad/ispod dijagonale jer u primjeru 3.1 se nula nalazi i u lijevom kutu a ne samo iznad dijagonale( aij!=0 za i<=j)
Kada ispitujemo da li je broj prost u zadatku 3.11 zašto ne broji kad upišemo jedinicu?
Da li je gornje/donje trokutasta matrica samo onda kad su joj 0 iznad/ispod dijagonale jer u primjeru 3.1 se nula nalazi i u lijevom kutu a ne samo iznad dijagonale( aij!=0 za i<=j)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 19:43 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod ispitivanja gornje/donje trokutastosti ti nije bitna dijagonala. Tamo može biti bilo što. A u 3.11 ne broji jedinicu jer se ona for petlja sa k niti ne izvršava, a 1 po dogovoru i nije prost broj.
Kod ispitivanja gornje/donje trokutastosti ti nije bitna dijagonala. Tamo može biti bilo što. A u 3.11 ne broji jedinicu jer se ona for petlja sa k niti ne izvršava, a 1 po dogovoru i nije prost broj.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
marta
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 05. 2006. (14:27:19)
Postovi: (5F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 17 - 3

PostPostano: 19:43 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

edit: ..zaboravi što napisah.. sad sam se zbunila, ne znam kaj sam rekla :lol:
edit: ..zaboravi što napisah.. sad sam se zbunila, ne znam kaj sam rekla Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marta
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 05. 2006. (14:27:19)
Postovi: (5F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 17 - 3

PostPostano: 20:45 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, bila sam dobro rekla, donje/gornje trokutasta matrica ima nule iznad/ispod glavne dijagonale. hehe, nije bitno, al da se zna :lol:
da, bila sam dobro rekla, donje/gornje trokutasta matrica ima nule iznad/ispod glavne dijagonale. hehe, nije bitno, al da se zna Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:14 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Re: zadaci s vježbi (par komentara) Citirajte i odgovorite

[quote="Blah"]Kada ispitujemo da li je broj prost u zadatku 3.11 zašto ne broji kad upišemo jedinicu?[/quote]

Od kad je 1 prost broj? :shock:

[quote="Blah"]Da li je gornje/donje trokutasta matrica samo onda kad su joj 0 iznad/ispod dijagonale jer u primjeru 3.1 se nula nalazi i u lijevom kutu a ne samo iznad dijagonale( aij!=0 za i<=j)[/quote]

Gradivo Linearne algebre. :P Definicija trokutastosti ne kaze da su nule [b]samo[/b] gore/dolje, nego da su gore/dolje nule, a s druge strane dijagonale bilo sto (pa mozda cak i nule). 8)

Zato i ona napomena da "ne trebate pisati da je matrica gornje i donje trokutasta ako je dijagonalna", jer je dijagonalna matrica stvarno i gornje i donje trokutasta. ;)

Zar vas nista ne uce na Elementarnoj i Linearnoj? :twisted: :P
Blah (napisa):
Kada ispitujemo da li je broj prost u zadatku 3.11 zašto ne broji kad upišemo jedinicu?


Od kad je 1 prost broj? Shocked

Blah (napisa):
Da li je gornje/donje trokutasta matrica samo onda kad su joj 0 iznad/ispod dijagonale jer u primjeru 3.1 se nula nalazi i u lijevom kutu a ne samo iznad dijagonale( aij!=0 za i⇐j)


Gradivo Linearne algebre. Razz Definicija trokutastosti ne kaze da su nule samo gore/dolje, nego da su gore/dolje nule, a s druge strane dijagonale bilo sto (pa mozda cak i nule). Cool

Zato i ona napomena da "ne trebate pisati da je matrica gornje i donje trokutasta ako je dijagonalna", jer je dijagonalna matrica stvarno i gornje i donje trokutasta. Wink

Zar vas nista ne uce na Elementarnoj i Linearnoj? Twisted Evil Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blah
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2006. (18:07:56)
Postovi: (C1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 8

PostPostano: 21:21 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zbunilo me to jer u gradivu uur-a koje sam probavala,jer nisam slušala lani,kad se ispituje da li je broj prost,kad upišeš 1 ispiše da je prost. A ovo gornje/donje ispod/iznad me zanimalo jer nemrem nać bilježnicu iz linearne.Hvala!
Zbunilo me to jer u gradivu uur-a koje sam probavala,jer nisam slušala lani,kad se ispituje da li je broj prost,kad upišeš 1 ispiše da je prost. A ovo gornje/donje ispod/iznad me zanimalo jer nemrem nać bilježnicu iz linearne.Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:35 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@vsego Kad je već spomenut zadatak kad se ispituju svojstva matrice, bilo bi dobro da se u iduću verziju vježbi stavi i slučaj da je učitana matrica nul-matrica. Po ovom je ta matrica dijagonalna, što i jest u teoriji, ali ipak je malo glupo za nul matricu reć da je takva :roll:
@vsego Kad je već spomenut zadatak kad se ispituju svojstva matrice, bilo bi dobro da se u iduću verziju vježbi stavi i slučaj da je učitana matrica nul-matrica. Po ovom je ta matrica dijagonalna, što i jest u teoriji, ali ipak je malo glupo za nul matricu reć da je takva Rolling Eyes



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:47 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blah"]Zbunilo me to jer u gradivu uur-a koje sam probavala,jer nisam slušala lani,kad se ispituje da li je broj prost,kad upišeš 1 ispiše da je prost.[/quote]

Mozda je bila neka greska. :neznam: Ja sam uvijek naglasavao da jedan nije prost, bas zato jer je to bila cesta greska na pismenima. :?

[quote="Luuka"]@vsego Kad je već spomenut zadatak kad se ispituju svojstva matrice, bilo bi dobro da se u iduću verziju vježbi stavi i slučaj da je učitana matrica nul-matrica. Po ovom je ta matrica dijagonalna, što i jest u teoriji, ali ipak je malo glupo za nul matricu reć da je takva :roll:[/quote]

Nije glupo jer je to definicija. :? Kao da kazes da je glupo reci da je 2 paran jer parnost znaci "djeljivost s dva". :) Jednostavno, to je definicija i nul-matrica [b]je[/b] specijalni slucaj dijagonalne matrice, koja je specijalni slucaj i gornje i donje trokutaste matrice, kao i specijalni slucaj simetricne matrice. :D

Zato je i dana [b]matematicka[/b] definicija. 8) U cijeloj prici, bitnije je da znate provjeriti svojstvo zadano matematickom definicijom. ;) Recimo, ja sada definiram "resetkastu" matricu [latex]A \in \mathbb{R}^{m \times n}[/latex] kao matricu za koju vrijedi:
1. [latex]m, n \in 2\mathbb{N}_0 + 1[/latex] (dakle, [i]m[/i] i [i]n[/i] neparni) i
2. [latex]i, j \in 2 \mathbb{N} \Rightarrow A_{i,j} = 0[/latex]
Dakle, matrica koja na mjestu [latex]A_{i,j}[/latex] ima nule za sve parne [i]i[/i] i [i]j[/i] (pri tome nista ne kazem za neparne ili one razlicite parnosti ;)). Tada je opet nul-matrica neparnog reda "resetkasta". 8)

Naravno, u C-u indexi krecu od 0 (a ne od 1 kao u matematici), pa se definicija malo mijenja (gledaju se neparni [i]i[/i] i [i]j[/i]). ;)

Vidis, ja sam pojam "resetkaste" matrice sada izmislio i solidno sam siguran da se nigdje ne koristi jer mi djeluje solidno beskorisno. 8) Ali, dao sam matematicku definiciju i vi bi prema tome trebali znati provjeriti je li dana matrica "resetkasta". :D

Jasnije? ;)

P.S. Vidis... dobar zadatak za buducnost. :blista:
Blah (napisa):
Zbunilo me to jer u gradivu uur-a koje sam probavala,jer nisam slušala lani,kad se ispituje da li je broj prost,kad upišeš 1 ispiše da je prost.


Mozda je bila neka greska. Ja to stvarno ne znam Ja sam uvijek naglasavao da jedan nije prost, bas zato jer je to bila cesta greska na pismenima. Confused

Luuka (napisa):
@vsego Kad je već spomenut zadatak kad se ispituju svojstva matrice, bilo bi dobro da se u iduću verziju vježbi stavi i slučaj da je učitana matrica nul-matrica. Po ovom je ta matrica dijagonalna, što i jest u teoriji, ali ipak je malo glupo za nul matricu reć da je takva Rolling Eyes


Nije glupo jer je to definicija. Confused Kao da kazes da je glupo reci da je 2 paran jer parnost znaci "djeljivost s dva". Smile Jednostavno, to je definicija i nul-matrica je specijalni slucaj dijagonalne matrice, koja je specijalni slucaj i gornje i donje trokutaste matrice, kao i specijalni slucaj simetricne matrice. Very Happy

Zato je i dana matematicka definicija. Cool U cijeloj prici, bitnije je da znate provjeriti svojstvo zadano matematickom definicijom. Wink Recimo, ja sada definiram "resetkastu" matricu kao matricu za koju vrijedi:
1. (dakle, m i n neparni) i
2.
Dakle, matrica koja na mjestu ima nule za sve parne i i j (pri tome nista ne kazem za neparne ili one razlicite parnosti Wink). Tada je opet nul-matrica neparnog reda "resetkasta". Cool

Naravno, u C-u indexi krecu od 0 (a ne od 1 kao u matematici), pa se definicija malo mijenja (gledaju se neparni i i j). Wink

Vidis, ja sam pojam "resetkaste" matrice sada izmislio i solidno sam siguran da se nigdje ne koristi jer mi djeluje solidno beskorisno. Cool Ali, dao sam matematicku definiciju i vi bi prema tome trebali znati provjeriti je li dana matrica "resetkasta". Very Happy

Jasnije? Wink

P.S. Vidis... dobar zadatak za buducnost. Reklamiram neku zubnu pastu



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 21:47 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]@vsego Kad je već spomenut zadatak kad se ispituju svojstva matrice, bilo bi dobro da se u iduću verziju vježbi stavi i slučaj da je učitana matrica nul-matrica. Po ovom je ta matrica dijagonalna, što i jest u teoriji, ali ipak je malo glupo za nul matricu reć da je takva :roll:[/quote]
Nece ici, ajde procitaj tekst zadatka prije nego prodikujes. Lijepo je postavljen uvjet za dijagonalnu da je a[i][j] razlicito od nule za i=j. A ako nul matrica ima na dijagonali elemente razlite od nule onda mora da mi se jako pobrkalo gradivo linearne. :roll:
Luuka (napisa):
@vsego Kad je već spomenut zadatak kad se ispituju svojstva matrice, bilo bi dobro da se u iduću verziju vježbi stavi i slučaj da je učitana matrica nul-matrica. Po ovom je ta matrica dijagonalna, što i jest u teoriji, ali ipak je malo glupo za nul matricu reć da je takva Rolling Eyes

Nece ici, ajde procitaj tekst zadatka prije nego prodikujes. Lijepo je postavljen uvjet za dijagonalnu da je a[i][j] razlicito od nule za i=j. A ako nul matrica ima na dijagonali elemente razlite od nule onda mora da mi se jako pobrkalo gradivo linearne. Rolling Eyes



_________________
Reci 'NE!' drogama Umirem od smijeha! Zivili! Ne vjerujem!!! Manira pravog kavalira Wave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:53 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok ljudi kaj me odmah napadate!!! U svom kodu sam napravio da mi provjerava za gornji i donji trokut pa ako je oboje da je dijagonalna. Bilo je to krivo uže...očito nije tako. A ova rešetkasta je zanimljiva koliko i beskorisna. Al dobra ideja za buduće generacije. :lol:
Ok ljudi kaj me odmah napadate!!! U svom kodu sam napravio da mi provjerava za gornji i donji trokut pa ako je oboje da je dijagonalna. Bilo je to krivo uže...očito nije tako. A ova rešetkasta je zanimljiva koliko i beskorisna. Al dobra ideja za buduće generacije. Laughing



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:54 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="me_me"][quote="Luuka"]@vsego Kad je već spomenut zadatak kad se ispituju svojstva matrice, bilo bi dobro da se u iduću verziju vježbi stavi i slučaj da je učitana matrica nul-matrica. Po ovom je ta matrica dijagonalna, što i jest u teoriji, ali ipak je malo glupo za nul matricu reć da je takva :roll:[/quote]
Nece ici, ajde procitaj tekst zadatka prije nego prodikujes. Lijepo je postavljen uvjet za dijagonalnu da je a[i][j] razlicito od nule za i=j. A ako nul matrica ima na dijagonali elemente razlite od nule onda mora da mi se jako pobrkalo gradivo linearne. :roll:[/quote]

Dijagonalna matrica nije ona koja ima ne-nule na dijagonali, nego ona koja ima nule izvan dijagonale. :|

Dakle, kako pise: [latex]a_{i,j} \not= 0 \Rightarrow i=j[/latex]

Ono sto ti pricas je obratno: [latex]i=j \Rightarrow a_{i,j} \not= 0[/latex]

Vidis razliku? ;)
me_me (napisa):
Luuka (napisa):
@vsego Kad je već spomenut zadatak kad se ispituju svojstva matrice, bilo bi dobro da se u iduću verziju vježbi stavi i slučaj da je učitana matrica nul-matrica. Po ovom je ta matrica dijagonalna, što i jest u teoriji, ali ipak je malo glupo za nul matricu reć da je takva Rolling Eyes

Nece ici, ajde procitaj tekst zadatka prije nego prodikujes. Lijepo je postavljen uvjet za dijagonalnu da je a[i][j] razlicito od nule za i=j. A ako nul matrica ima na dijagonali elemente razlite od nule onda mora da mi se jako pobrkalo gradivo linearne. Rolling Eyes


Dijagonalna matrica nije ona koja ima ne-nule na dijagonali, nego ona koja ima nule izvan dijagonale. Neutral

Dakle, kako pise:

Ono sto ti pricas je obratno:

Vidis razliku? Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:57 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha!!! Ipak je bilo pravo uže!! Kod mi je dobar...baš super. Još ću samo ubacit slučaj kad je nul matrica i to je to. Ipak mi je bezveze za nju reć da je dijagonalna makar po definiciji je. :roll:
Aha!!! Ipak je bilo pravo uže!! Kod mi je dobar...baš super. Još ću samo ubacit slučaj kad je nul matrica i to je to. Ipak mi je bezveze za nju reć da je dijagonalna makar po definiciji je. Rolling Eyes



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 21:58 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obrat implikacije.
Tebi treba obrat po kontrapoziciji. 8)
Obrat implikacije.
Tebi treba obrat po kontrapoziciji. Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 22:01 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ups, moja greska. :oops: Previse ucenja u zadnjih par tjedana. :oops:
Ups, moja greska. Embarassed Previse ucenja u zadnjih par tjedana. Embarassed



_________________
Reci 'NE!' drogama Umirem od smijeha! Zivili! Ne vjerujem!!! Manira pravog kavalira Wave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 22:35 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Mozda je bila neka greska. :neznam:[/quote]
\:D/ [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=8733]da, da...[/url]

[quote="vsego"]Vidis, ja sam pojam "resetkaste" matrice sada izmislio i solidno sam siguran da se nigdje ne koristi jer mi djeluje solidno beskorisno.[/quote]
meni je ideja odlična! pa one čine vektorski prostor :jabuka: . di ćeš boljeg svojstva? :woot:
vsego (napisa):
Mozda je bila neka greska. Ja to stvarno ne znam

Dancing da, da...

vsego (napisa):
Vidis, ja sam pojam "resetkaste" matrice sada izmislio i solidno sam siguran da se nigdje ne koristi jer mi djeluje solidno beskorisno.

meni je ideja odlična! pa one čine vektorski prostor Jabuke pleshe . di ćeš boljeg svojstva? Woot!



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 22:42 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Govori se o korisnosti nekog svojstva. A to da čine vekt prostor ipak nije nešt jako korisno... :roll:
Govori se o korisnosti nekog svojstva. A to da čine vekt prostor ipak nije nešt jako korisno... Rolling Eyes



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:43 čet, 19. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ma"][quote="vsego"]Mozda je bila neka greska. :neznam:[/quote]
\:D/ [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=8733]da, da...[/url][/quote]

:grebgreb:

[quote="ma"][quote="vsego"]Vidis, ja sam pojam "resetkaste" matrice sada izmislio i solidno sam siguran da se nigdje ne koristi jer mi djeluje solidno beskorisno.[/quote]
meni je ideja odlična! pa one čine vektorski prostor :jabuka: . di ćeš boljeg svojstva? :woot:[/quote]

Cine li? :-k Cine grupu u odnosu na zbrajanje, ali nisu uopce zatvorene u odnosu na mnozenje. :?

[latex]M = \left[
\begin{array}{lll}
1 & 1 & 1 \\
1 & 0 & 1 \\
1 & 1 & 1
\end{array}
\right] \Rightarrow M^2 = \left[
\begin{array}{lll}
3 & 2 & 3 \\
2 & 2 & 2 \\
3 & 2 & 3
\end{array}
\right][/latex]

@Luuka: bivanje vektorskim prostorom je korisno: lako se provjeri, a povlaci gomilu svojstava. ;)
ma (napisa):
vsego (napisa):
Mozda je bila neka greska. Ja to stvarno ne znam

Dancing da, da...


Kotacici rade 100 na sat

ma (napisa):
vsego (napisa):
Vidis, ja sam pojam "resetkaste" matrice sada izmislio i solidno sam siguran da se nigdje ne koristi jer mi djeluje solidno beskorisno.

meni je ideja odlična! pa one čine vektorski prostor Jabuke pleshe . di ćeš boljeg svojstva? Woot!


Cine li? Think Cine grupu u odnosu na zbrajanje, ali nisu uopce zatvorene u odnosu na mnozenje. Confused



@Luuka: bivanje vektorskim prostorom je korisno: lako se provjeri, a povlaci gomilu svojstava. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 11:02 pet, 20. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Cine li? :-k Cine grupu u odnosu na zbrajanje, ali nisu uopce zatvorene u odnosu na mnozenje. :?

[latex]M = \left[
\begin{array}{lll}
1 & 1 & 1 \\
1 & 0 & 1 \\
1 & 1 & 1
\end{array}
\right] \Rightarrow M^2 = \left[
\begin{array}{lll}
3 & 2 & 3 \\
2 & 2 & 2 \\
3 & 2 & 3
\end{array}
\right][/latex][/quote]

:ccc: čine, čine. bitno je zbrajanje i množenje skalarom.
da vrijedi ovo što si ti napisao, činile bi algebru. no, to ipak ne. :mracnjak:

Luuka, ako vektorske prostore ne smatraš važnima i korisnima, što misliš tek o kolegiju linearna 1? :lol:
[size=7]znam, znam, dijelim tvoje mišljenje...[/size] :crazyeyes:
vsego (napisa):
Cine li? Think Cine grupu u odnosu na zbrajanje, ali nisu uopce zatvorene u odnosu na mnozenje. Confused



Ccc.... Sram te bilo... čine, čine. bitno je zbrajanje i množenje skalarom.
da vrijedi ovo što si ti napisao, činile bi algebru. no, to ipak ne. Ja sam kul jer sam mracni tip

Luuka, ako vektorske prostore ne smatraš važnima i korisnima, što misliš tek o kolegiju linearna 1? Laughing
znam, znam, dijelim tvoje mišljenje... #Crazy



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan