Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kad je ispit iz integrala i mjere
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Mjera i integral
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 12:28 ned, 17. 6. 2007    Naslov: Kad je ispit iz integrala i mjere Citirajte i odgovorite

za one koji su kolokvirali?
za one koji su kolokvirali?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 13:19 ned, 17. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

na prvom roku u sri 27.6. ako se ne varam.. ne znam u kolko je sati..
na prvom roku u sri 27.6. ako se ne varam.. ne znam u kolko je sati..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 15:23 ned, 17. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

sta su dosli rezultati ?
sta su dosli rezultati ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 16:28 ned, 17. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Profesor je rekao 27.06. u 17:30.
Profesor je rekao 27.06. u 17:30.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 20:40 pon, 18. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.Doe"]sta su dosli rezultati ?[/quote]
da, na oglasnoj ploci su izvjeseni, ne znam ima li ih na netu..
Mr.Doe (napisa):
sta su dosli rezultati ?

da, na oglasnoj ploci su izvjeseni, ne znam ima li ih na netu..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 15:17 uto, 19. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pričalo se kao da će biti i neka skripta. :whistle2: Navodno je neki dobri student nesebično izrađuje :wink:
Pričalo se kao da će biti i neka skripta. Whistle Navodno je neki dobri student nesebično izrađuje Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 16:04 uto, 19. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, braslav ju je napravio i velikodusno stavio na forum al ces ju morat sam potrazit jer zaboravih di je tocno.. 8)
da, braslav ju je napravio i velikodusno stavio na forum al ces ju morat sam potrazit jer zaboravih di je tocno.. Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 16:35 uto, 19. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=9675
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=9675


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 18:20 uto, 19. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li netko zna primjer skupa koji nije Borel izmjeriv, a jeste Lebesgue izmjeriv? :)
Da li netko zna primjer skupa koji nije Borel izmjeriv, a jeste Lebesgue izmjeriv? Smile



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 9:42 pet, 22. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na internetu sam nasao jedan primjer koji se temelji na zapisu realanog broja u verizni razlomak, ali bez dokaza. Dokaz da takav postoji je puno laksi od konstrukcije ide ovako Borelovih skupova ima kontunuum, a Lebesgovih ima 2^kontunuum.

Dokaz
Cantorov skup je neprebrojiv i Lebesgov pa su i svi njegovi postskupovi Lebesgouvi jer je Lebesgova mjera potpuna pa ih ima 2^kontunuum, a buduci da Lebesgovih skupova ima najvise 2^kontinuum sto je kardinalni broj od partitivnog skupa skupa realnih brojeva vidimo da Lebesgovih skupova ima 2^kontunuum.

S druge strane napravimo ovakvu konstrukciju Borelovih skupova: prvo uzmimo samo otvorene intervale I1 ima ih kontunuum pa napravimo sve prebrojive ili konacne unije otvorenih intervala I2 tih ima kontunuum^alef0=kontunuum zatim uzmimo razlike svaka dva elementa iz I2 tako dobimo I3, sada opet uzmemo sve prebrojive ili konacne unije elemenata iz I3, pa dobijemo I4,... u svakom koraku povecamo skup ali kardinalnost ostaje kontunuum tim postupkom ocito dobijemo sve Borelove skupove. kojih onda ime manje nego kontinuum^alef0=kontunuum.

Pa sigurno postoji skup koji je Lebegov, a nje Borelov.
Na internetu sam nasao jedan primjer koji se temelji na zapisu realanog broja u verizni razlomak, ali bez dokaza. Dokaz da takav postoji je puno laksi od konstrukcije ide ovako Borelovih skupova ima kontunuum, a Lebesgovih ima 2^kontunuum.

Dokaz
Cantorov skup je neprebrojiv i Lebesgov pa su i svi njegovi postskupovi Lebesgouvi jer je Lebesgova mjera potpuna pa ih ima 2^kontunuum, a buduci da Lebesgovih skupova ima najvise 2^kontinuum sto je kardinalni broj od partitivnog skupa skupa realnih brojeva vidimo da Lebesgovih skupova ima 2^kontunuum.

S druge strane napravimo ovakvu konstrukciju Borelovih skupova: prvo uzmimo samo otvorene intervale I1 ima ih kontunuum pa napravimo sve prebrojive ili konacne unije otvorenih intervala I2 tih ima kontunuum^alef0=kontunuum zatim uzmimo razlike svaka dva elementa iz I2 tako dobimo I3, sada opet uzmemo sve prebrojive ili konacne unije elemenata iz I3, pa dobijemo I4,... u svakom koraku povecamo skup ali kardinalnost ostaje kontunuum tim postupkom ocito dobijemo sve Borelove skupove. kojih onda ime manje nego kontinuum^alef0=kontunuum.

Pa sigurno postoji skup koji je Lebegov, a nje Borelov.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 13:19 pet, 22. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ti si sada dokazao da postoji takav skup, ali medju pitanjima koje nam je profesor dao trazi se da skiciramo takav skup. Da li znas konstruirati neki?
Ti si sada dokazao da postoji takav skup, ali medju pitanjima koje nam je profesor dao trazi se da skiciramo takav skup. Da li znas konstruirati neki?



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 17:38 pet, 22. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam, ali ne znam dokaz da je Lebesguov, a nije Borelov evo ovo sam nasao na internetu...

Promatras skup svih x takvih da je
[latex] x=a_0+\frac{1}{a_1+\frac{1}{a_2+\frac{1}{a_3+...}}}[/latex]

gdje za prirodne brojeve [latex]r(1)<r(2)<r(3)<...[/latex]

imamo da [latex]a_{r(i)}[/latex] dijeli [latex]a_{r(i+1)}[/latex] za sve [latex]i[/latex]

Lusin je 1927 pokazao da je taj skup Lebesgue izmjeriv, a nije Borelov. Pa ako ti to nesto znaci...
Znam, ali ne znam dokaz da je Lebesguov, a nije Borelov evo ovo sam nasao na internetu...

Promatras skup svih x takvih da je


gdje za prirodne brojeve

imamo da dijeli za sve

Lusin je 1927 pokazao da je taj skup Lebesgue izmjeriv, a nije Borelov. Pa ako ti to nesto znaci...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 12:24 sub, 23. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala:)) Sada me zanima na listi pitanja koje nam je profesor dao, da li je pitanje broj 5 dobro postavljeno? Mi smo radili konstrukciju kada smo imali sigma aditivnu funkciju na prstenu, pa smo je prosirili do sigma aditivne na algebri, a u pitanjima stoji konacno aditivna? :)
Hvala:)) Sada me zanima na listi pitanja koje nam je profesor dao, da li je pitanje broj 5 dobro postavljeno? Mi smo radili konstrukciju kada smo imali sigma aditivnu funkciju na prstenu, pa smo je prosirili do sigma aditivne na algebri, a u pitanjima stoji konacno aditivna? Smile



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 14:51 sub, 23. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam isto razmišljao o tom 5. pitanju, ali mene nešto drugo muči. Mislim da smo definirali vanjsku mjeru kada smo imali sigma-aditivnu funkciju na algebri, a ne na prstenu. Kako općenito s prstena proširiti na algebru?
Ja sam isto razmišljao o tom 5. pitanju, ali mene nešto drugo muči. Mislim da smo definirali vanjsku mjeru kada smo imali sigma-aditivnu funkciju na algebri, a ne na prstenu. Kako općenito s prstena proširiti na algebru?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 15:04 sub, 23. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Umjesto prstena trebala bi biti algebra jer u suprotnom ne mozemo uvijek naci pokrivac svakog skupa, u nasem slucaju (prsten svih konacnih unija poluotvornih intervala) mi to mozemo, ali u opcenitom slucaju ne mozemo s prebrojivo elemenata prstena pokriti svaki skup dakle ne mozemo u opcenitom slucaju definirati vanjsku mjeru kada imamo samo posla s prstenom.

U definiciji vanjske mjere nista se ne mijenja ako umijesto svojstva sigma aditivnosti na algebri imamo samo konacnu aditivnost.

Prijelaz s prstena na algebru je jednostavan jer najmanja algebra koja sadrzi prsten R je skup svih skupova A takvih da je A ili A^c element iz R.
Umjesto prstena trebala bi biti algebra jer u suprotnom ne mozemo uvijek naci pokrivac svakog skupa, u nasem slucaju (prsten svih konacnih unija poluotvornih intervala) mi to mozemo, ali u opcenitom slucaju ne mozemo s prebrojivo elemenata prstena pokriti svaki skup dakle ne mozemo u opcenitom slucaju definirati vanjsku mjeru kada imamo samo posla s prstenom.

U definiciji vanjske mjere nista se ne mijenja ako umijesto svojstva sigma aditivnosti na algebri imamo samo konacnu aditivnost.

Prijelaz s prstena na algebru je jednostavan jer najmanja algebra koja sadrzi prsten R je skup svih skupova A takvih da je A ili A^c element iz R.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 16:42 sub, 23. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

U tom pitanju definicija vanjske mjere se odnosi na sto?na onu definiciju koju smo mi uveli kao konstrukciju koja koristi inf..., ili na alternativnu.A onda se ova konstrukcija odnosi na prvu definiciju sa infimumom suma?

Isto tako u pitanju 14. ima greska. nije istina da je svaka Riemann integrabilna funkcija Lebesgue integrabilna(protuprimjer na vjezbama), to vrijedi samo za nenegativne funkcije.

Jos pitanja:
Za mjeru kazemo da je potpuna ako je pripadni prostor s mjerom potpun?
U pitanju 4. misli se na RxRxR...xR(d puta)?
Pitanje 25: u definiciji ndostaje inf ispred zagrada?
U pitanju 24. prsten elementarnih skupova E=skup svih konacnih unija skupova iz P?
Primjer mjere koja nije sigma konacna?

Unaprijed hvala:)
U tom pitanju definicija vanjske mjere se odnosi na sto?na onu definiciju koju smo mi uveli kao konstrukciju koja koristi inf..., ili na alternativnu.A onda se ova konstrukcija odnosi na prvu definiciju sa infimumom suma?

Isto tako u pitanju 14. ima greska. nije istina da je svaka Riemann integrabilna funkcija Lebesgue integrabilna(protuprimjer na vjezbama), to vrijedi samo za nenegativne funkcije.

Jos pitanja:
Za mjeru kazemo da je potpuna ako je pripadni prostor s mjerom potpun?
U pitanju 4. misli se na RxRxR...xR(d puta)?
Pitanje 25: u definiciji ndostaje inf ispred zagrada?
U pitanju 24. prsten elementarnih skupova E=skup svih konacnih unija skupova iz P?
Primjer mjere koja nije sigma konacna?

Unaprijed hvala:)



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 18:10 sub, 23. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

I jos par stvari :
zar ne bi u zad 23. trebalo pretpostaviti da je C npr. poluprsten?
Zad 25.:R je algebra, a ne prsten? i ona suma u zagradama je beskonacna?
I jos par stvari :
zar ne bi u zad 23. trebalo pretpostaviti da je C npr. poluprsten?
Zad 25.:R je algebra, a ne prsten? i ona suma u zagradama je beskonacna?



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 18:11 sub, 23. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

14. pitanje: Istina. A kako se dokaže za nenegativne? :grebgreb:

[quote]Za mjeru kazemo da je potpuna ako je pripadni prostor s mjerom potpun? [/quote]
Ja sam to tako shvatio.

4. pitanje: Da, zapravo sam ga ja tako rješavao.

24. : Mislim da da.

25. : Da, ali šta bi tu trebalo dokazati? One aksiome iz alternativne definicije? I opet je definirana na prstenu, a ne algebri :?

Primjer mjere koja nije sigma-konačna:
Neka je [latex]+\infty[/latex] u nepraznim skupovima i 0 na praznom skupu. Uzmi bilo koji izmjeriv prostor.

Imam i ja neka pitanja:

3. Koji su razlozi da su nam svojstva koja zahtijevamo od Lebesgue-ove mjere zadovoljavajuća? Mislim, padaju mi na pamet samo oni, "intuitivnosti radi" razlozi...

14. Ummm, primjer metričkog koji nije normiran? :oops: Malo me sram, možda bi i smislio da se ubijem or razmišljanja al čini mi se da će oni koji su slušali metričke prije znati.

23. Ovo ne vrijedi za proizvoljnu familiju C. Npr [latex]C=\{\{a\},\{a,b\}\}[/latex] i [latex]A=\{\emptyset,\{a\},\{a,b\}\}[/latex] a to nije prsten jer [latex]\{a,b\}\backslash \{a\}=\{b\}\notin A[/latex]
Možda je profesor mislio na poluprsten?
14. pitanje: Istina. A kako se dokaže za nenegativne? Kotacici rade 100 na sat

Citat:
Za mjeru kazemo da je potpuna ako je pripadni prostor s mjerom potpun?

Ja sam to tako shvatio.

4. pitanje: Da, zapravo sam ga ja tako rješavao.

24. : Mislim da da.

25. : Da, ali šta bi tu trebalo dokazati? One aksiome iz alternativne definicije? I opet je definirana na prstenu, a ne algebri Confused

Primjer mjere koja nije sigma-konačna:
Neka je u nepraznim skupovima i 0 na praznom skupu. Uzmi bilo koji izmjeriv prostor.

Imam i ja neka pitanja:

3. Koji su razlozi da su nam svojstva koja zahtijevamo od Lebesgue-ove mjere zadovoljavajuća? Mislim, padaju mi na pamet samo oni, "intuitivnosti radi" razlozi...

14. Ummm, primjer metričkog koji nije normiran? Embarassed Malo me sram, možda bi i smislio da se ubijem or razmišljanja al čini mi se da će oni koji su slušali metričke prije znati.

23. Ovo ne vrijedi za proizvoljnu familiju C. Npr i a to nije prsten jer
Možda je profesor mislio na poluprsten?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 18:20 sub, 23. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zadovoljavajuca svojstva su invarijantnost na translaciju i da je mjera intervala zapravo njegova duljina. To je vezano za odgovor u pitanju 3.

Ja sam isto taj primjer za sigma konacnu mjeru uzela, ali zar on nije trivijalan? U pitanju je receno netrivijalan:)

Zad 25:mislim da je mislio na ona svojstva vanjske mjere zapravo, tj ona tri iz alternativne definicije.
Zadovoljavajuca svojstva su invarijantnost na translaciju i da je mjera intervala zapravo njegova duljina. To je vezano za odgovor u pitanju 3.

Ja sam isto taj primjer za sigma konacnu mjeru uzela, ali zar on nije trivijalan? U pitanju je receno netrivijalan:)

Zad 25:mislim da je mislio na ona svojstva vanjske mjere zapravo, tj ona tri iz alternativne definicije.



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 18:33 sub, 23. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[latex](X,\mathcal{M})=([0,1],\mathcal{B}([0,1])),\mu : \mathcal{M}\rightarrow \mathbb{R} \cup \{-\infty,+\infty\}[/latex]. def. je sa
[latex]\mu (A):=card(\mathbb{R}\backslash \mathbb{Q} \cap A) [/latex], ako [latex]card(\mathbb{R}\backslash \mathbb{Q}\cap A)\in \mathbb{N}\cup \{0 \}[/latex], inace [latex]+\infty[/latex].
Moze se pokazati da je mjera ,no nije [latex] \sigma [/latex] konacna.

(mozete primjetiti da sam "malo" modificirao jedan od zadataka sa kolokvija 8) , takoder postoji mogucnost da sam "bubnuo" glupost ,buduci da sada ne ucim integral i mjeru, te unaprijed uvazite moje isprike )

Edit:
Takoder je nepotrebno, definirati je na R (potez) ,buduci da je ocito nenegativna
. def. je sa
, ako , inace .
Moze se pokazati da je mjera ,no nije konacna.

(mozete primjetiti da sam "malo" modificirao jedan od zadataka sa kolokvija Cool , takoder postoji mogucnost da sam "bubnuo" glupost ,buduci da sada ne ucim integral i mjeru, te unaprijed uvazite moje isprike )

Edit:
Takoder je nepotrebno, definirati je na R (potez) ,buduci da je ocito nenegativna


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Mjera i integral Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 1 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan