Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

nejasan zadatak
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mali zmaj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2007. (04:09:10)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 1:36 uto, 10. 7. 2007    Naslov: nejasan zadatak Citirajte i odgovorite

Na jednoj nagradnoj igri sam nasao ovaj zadatak i meni se cini da je malo nejasno zadan no onima kojima je jasan molim vas neka ga rijese jer me zadatak ubija.

Glasi tocno ovako (velka mala slova, znakovi nejednakosti, sve tocno tako):
Koliko najmanje skupova od R elemenata moramo odabrati iz skupa od N elemenata da bi u barem jednom skupu od R elemenata bilo najmanje K istih elemenata iz bilo kojeg skupa od R iz N, gdje je N>R>K.
Na jednoj nagradnoj igri sam nasao ovaj zadatak i meni se cini da je malo nejasno zadan no onima kojima je jasan molim vas neka ga rijese jer me zadatak ubija.

Glasi tocno ovako (velka mala slova, znakovi nejednakosti, sve tocno tako):
Koliko najmanje skupova od R elemenata moramo odabrati iz skupa od N elemenata da bi u barem jednom skupu od R elemenata bilo najmanje K istih elemenata iz bilo kojeg skupa od R iz N, gdje je N>R>K.



_________________
Bolje biti optimist i u krivu,
nego pesimist i u pravu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Iki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 08. 2003. (22:43:04)
Postovi: (AA)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Drzim se susedovog plota

PostPostano: 11:40 pet, 19. 10. 2007    Naslov: Pomoć oko rješavanja zadatka Citirajte i odgovorite

Zanima me kako rješiti sljedeći zadatak:

Koliko najmanje skupova od R elemenata moramo odabrati iz skupa N elemenata da bi u barem jednom skupu od R elemenata bilo najmanje K istih elemenata iz bilo kojeg skupa od R iz N, gdje je N>R>K ?
Zanima me kako rješiti sljedeći zadatak:

Koliko najmanje skupova od R elemenata moramo odabrati iz skupa N elemenata da bi u barem jednom skupu od R elemenata bilo najmanje K istih elemenata iz bilo kojeg skupa od R iz N, gdje je N>R>K ?



_________________
Idu dva vektora ulicom jedan padne i skalarni produkt je nula.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:15 pet, 19. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako sam dobro razumio pitanje, "zadatak" je jako tesko rijesiti u toj opcenitosti. Loto problem spominjao se na forumu u [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=29]ovom[/url] i [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=54]ovom[/url] topicu. Mozes pogledati diplomski rad od Benjamina Ivekovica s istim naslovom (ima ga dolje u knjiznici).

Naknadni edit: OK, vidim da se ista stvar spominjala ranije (mergao sam s prethodnim topicom). Mozete napisati o kakvoj je nagradnoj igri rijec, tj. od kuda tocno zadatak?
Ako sam dobro razumio pitanje, "zadatak" je jako tesko rijesiti u toj opcenitosti. Loto problem spominjao se na forumu u ovom i ovom topicu. Mozes pogledati diplomski rad od Benjamina Ivekovica s istim naslovom (ima ga dolje u knjiznici).

Naknadni edit: OK, vidim da se ista stvar spominjala ranije (mergao sam s prethodnim topicom). Mozete napisati o kakvoj je nagradnoj igri rijec, tj. od kuda tocno zadatak?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan