Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

sirenje ubuntua u hrvatskoj
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
punio4
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2006. (18:32:34)
Postovi: (120)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:47 uto, 10. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto, ako itko misli da foobar nije dovoljno moćan, dovoljno je pogledati ovaj config:
http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=566958
Osobno ga ne koristim jer mi je *pre*kompliciran, ali jako dobro pokazuje za što je foobar sve sposoban.
Eto, ako itko misli da foobar nije dovoljno moćan, dovoljno je pogledati ovaj config:
http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=566958
Osobno ga ne koristim jer mi je *pre*kompliciran, ali jako dobro pokazuje za što je foobar sve sposoban.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Marko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2004. (11:05:48)
Postovi: (71)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 23:21 sri, 11. 7. 2007    Naslov: Ko kaže da foobar nije program za linux? Citirajte i odgovorite

Za sve koji su naviknuti na foobar, slika u attachmentu govori sve.
Inače za te windows programe postoji nekoliko programa pomoću kojih se oni mogu pokretati na linuxu, jedan je Wine.
Za sve koji su naviknuti na foobar, slika u attachmentu govori sve.
Inače za te windows programe postoji nekoliko programa pomoću kojih se oni mogu pokretati na linuxu, jedan je Wine.



_________________
Iljo



Screenshot.jpg
 Description:
 Filesize:  229.33 KB
 Viewed:  169 Time(s)

Screenshot.jpg


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
punio4
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2006. (18:32:34)
Postovi: (120)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:18 ned, 21. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto, da ne otvaram novi topic...
Igram se malo sad sa Ubuntuom 7.10, i stvar koja me jako smeta je zvuk u linuxu.

Naime, zvuk ima delay kod play/pause, često pucketa, sviranje mp3-ca zauzima 20% cpu-a, a kad treba mixat zvukove, recimo kad stigne poruka u pidginu dok svira mp3-ca u pozadini... ha prođe ponekad i 5 sekundi dok on ne playa "new message". A i zvuk pucketa onda...

Mogu popravit situaciju tako da instaliram nvidijine soundstorm drivere (oss) iz 2001, al skoro svaku stvar onda moram ručno rekonfigurirat ili rekompajlirat da koristi OSS. Previše zezancije.

No čak u windowsima, kad koristim AC97 drivere realtekove, zvuk ne šteka.
U čemu je problem, i zašto je ALSA tako... ha loša?
Eto, da ne otvaram novi topic...
Igram se malo sad sa Ubuntuom 7.10, i stvar koja me jako smeta je zvuk u linuxu.

Naime, zvuk ima delay kod play/pause, često pucketa, sviranje mp3-ca zauzima 20% cpu-a, a kad treba mixat zvukove, recimo kad stigne poruka u pidginu dok svira mp3-ca u pozadini... ha prođe ponekad i 5 sekundi dok on ne playa "new message". A i zvuk pucketa onda...

Mogu popravit situaciju tako da instaliram nvidijine soundstorm drivere (oss) iz 2001, al skoro svaku stvar onda moram ručno rekonfigurirat ili rekompajlirat da koristi OSS. Previše zezancije.

No čak u windowsima, kad koristim AC97 drivere realtekove, zvuk ne šteka.
U čemu je problem, i zašto je ALSA tako... ha loša?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Marko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2004. (11:05:48)
Postovi: (71)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 19:16 ned, 21. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koji player koristiš?
Probaj nasnimit audacious ili još manji xmms (oboje su furka na winamp).

Makar mislim da nije u playeru jer meni svaki player za sad dobro radi, i to baš sa ALSA driverima.
Koji player koristiš?
Probaj nasnimit audacious ili još manji xmms (oboje su furka na winamp).

Makar mislim da nije u playeru jer meni svaki player za sad dobro radi, i to baš sa ALSA driverima.



_________________
Iljo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 18:20 pon, 22. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nevjeroatno! Moj Ubuntu je upravo pao. U biti to je understatement. Raspao se koliko je dug i sirok! Sto sam napravio? Boot-ao sam ga!!

Meni je Uby pojam. Probao sam 2 izdanja (cini mi se da su se zvali edgy i breezy, sto li) i svaki put je smislio novi nacin da se srusi. Nicim izazvan. Kako stvari stoje, ne vidim u cemu Ubuntu moze konkurirati komercijalnim OS-ovima (tipa Win). Potonji se barem dignu.
Nevjeroatno! Moj Ubuntu je upravo pao. U biti to je understatement. Raspao se koliko je dug i sirok! Sto sam napravio? Boot-ao sam ga!!

Meni je Uby pojam. Probao sam 2 izdanja (cini mi se da su se zvali edgy i breezy, sto li) i svaki put je smislio novi nacin da se srusi. Nicim izazvan. Kako stvari stoje, ne vidim u cemu Ubuntu moze konkurirati komercijalnim OS-ovima (tipa Win). Potonji se barem dignu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:40 pon, 22. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

:lol:

Ili si nesto opako zeznuo (sumnjam da ti je to uspjelo) ili imas problem s hardwareom. ;)

Fedora mi se rusila na dvije masine... ispalo je da je jednoj malo krepana memorija, a na drugoj ne tako malo krepana majka ploca. :) Racunaj da sam izmijenjao dva Debiana, 3 RedHata i 5 Fedora, te aktivno radio pod pas Knoppixa live na ukupno 10+ masina. 8)

Mozes li barem opisati to "raspadanje koliko je dug i sirok"? :-k
Laughing

Ili si nesto opako zeznuo (sumnjam da ti je to uspjelo) ili imas problem s hardwareom. Wink

Fedora mi se rusila na dvije masine... ispalo je da je jednoj malo krepana memorija, a na drugoj ne tako malo krepana majka ploca. Smile Racunaj da sam izmijenjao dva Debiana, 3 RedHata i 5 Fedora, te aktivno radio pod pas Knoppixa live na ukupno 10+ masina. Cool

Mozes li barem opisati to "raspadanje koliko je dug i sirok"? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 19:45 pon, 22. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Ili si nesto opako zeznuo (sumnjam da ti je to uspjelo) ili imas problem s hardwareom. ;)
[/quote]

Sto se prvog tice, prvi put kad sam stavio prvi ubuntu i prvi put ga bootao, sasuo mi je toliko gresaka da nisu stale na ekran. Zeznuo? Nisam nista ni stigao napraviti. To me jako razljutilo, jer mi je OS stigao pokvaren! Buh...

Hardware? Ubu je tu i tamo radio (!). Pa malo nije. Hardware je isti, greske su nove.

Ako te veseli:

"general protection rip:45331a rsp:7fff .... blabla error:0"
to mi ispise u recover modu

U biti ispred general... mi ispisuje float-ove od 0 pa na dalje??!?!
vsego (napisa):

Ili si nesto opako zeznuo (sumnjam da ti je to uspjelo) ili imas problem s hardwareom. Wink


Sto se prvog tice, prvi put kad sam stavio prvi ubuntu i prvi put ga bootao, sasuo mi je toliko gresaka da nisu stale na ekran. Zeznuo? Nisam nista ni stigao napraviti. To me jako razljutilo, jer mi je OS stigao pokvaren! Buh...

Hardware? Ubu je tu i tamo radio (!). Pa malo nije. Hardware je isti, greske su nove.

Ako te veseli:

"general protection rip:45331a rsp:7fff .... blabla error:0"
to mi ispise u recover modu

U biti ispred general... mi ispisuje float-ove od 0 pa na dalje??!?!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:45 pon, 22. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

H/W greske su cudne i ne manifestiraju se stalno. :? Prije prelaska na aktualni hardware, DeGiorgi (masina koja ocito radi malo vise od tvoje doma) se [b]mjesecima[/b] vrtio s blago falicnom memorijom, sto je rezultiralo rusenjima samo jednom u mjesec-dva. :) Je l' da nisi primijetio? :twisted:

I dalje mislim da je hardware, no mozda to Windowsima nece smetati (tj. nece se rusiti cesce nego je to uobicajeno :twisted:). Kako god bilo, sretno (iskreno)! :D
H/W greske su cudne i ne manifestiraju se stalno. Confused Prije prelaska na aktualni hardware, DeGiorgi (masina koja ocito radi malo vise od tvoje doma) se mjesecima vrtio s blago falicnom memorijom, sto je rezultiralo rusenjima samo jednom u mjesec-dva. Smile Je l' da nisi primijetio? Twisted Evil

I dalje mislim da je hardware, no mozda to Windowsima nece smetati (tj. nece se rusiti cesce nego je to uobicajeno Twisted Evil). Kako god bilo, sretno (iskreno)! Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 21:09 pon, 22. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hmm... RAM sam testirao (radi savrseno), procesori rade il ne rade, ploca je serverska (dobro i te se kvare...). Ipak cu za sve okriviti Ubyja. Nabavim si 7.04, mozda cu biti bolje srece.
Hmm... RAM sam testirao (radi savrseno), procesori rade il ne rade, ploca je serverska (dobro i te se kvare...). Ipak cu za sve okriviti Ubyja. Nabavim si 7.04, mozda cu biti bolje srece.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:54 pon, 22. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze biti i konflikt inace ispravnih hardwarea; ne znam previse o tome. :(

Recimo, meni je majka ploca vristala (bukvalno) kod boota i ne bi niti dosla do BIOS-a i vec sam dogovorio kupnju nove... i onda skuzio da je zvucna vrisnula. :shock: Srecom, u ducanu su imali razumijevanja i samo rekli "Nema frke, drago nam je da Vam je proradilo". :D

Opcenito, ne znam jesam li ikad na ikojem od isprobanih Linuxa iskusio (za Windowse jako tipicno) nekonzistentno ponasanja ("malo radi malo ne, [b]u istoj situaciji[/b]") i zato se tako jako i drzim toga da je problem u hardwareu. :)

Savjet: pocupaj van sve sto nije nuzno (zvucnu, interni modem, dodatnu USB karticu (ako imas, naranvo),...), ukljucivo i sve SIMMove RAM-a osim jednog (kasnije tog jedenog zamijeni s nekim od izvadjenih),... Ako imas pristupa drugoj masini, prebaci disk u nju i vidi kako se boota (vjerujem da nisi buildao svoj, hardware-specific kernel ;)),... :) Ako ovo zadnje (samo disk isti, a sve ostalo drugacije) vrisne, prihvatit cu da je Ubuntu kriv (IINM, takve greske ipak ne dolaze od [i]faulty[/i] diska). ;)
Moze biti i konflikt inace ispravnih hardwarea; ne znam previse o tome. Sad

Recimo, meni je majka ploca vristala (bukvalno) kod boota i ne bi niti dosla do BIOS-a i vec sam dogovorio kupnju nove... i onda skuzio da je zvucna vrisnula. Shocked Srecom, u ducanu su imali razumijevanja i samo rekli "Nema frke, drago nam je da Vam je proradilo". Very Happy

Opcenito, ne znam jesam li ikad na ikojem od isprobanih Linuxa iskusio (za Windowse jako tipicno) nekonzistentno ponasanja ("malo radi malo ne, u istoj situaciji") i zato se tako jako i drzim toga da je problem u hardwareu. Smile

Savjet: pocupaj van sve sto nije nuzno (zvucnu, interni modem, dodatnu USB karticu (ako imas, naranvo),...), ukljucivo i sve SIMMove RAM-a osim jednog (kasnije tog jedenog zamijeni s nekim od izvadjenih),... Ako imas pristupa drugoj masini, prebaci disk u nju i vidi kako se boota (vjerujem da nisi buildao svoj, hardware-specific kernel Wink),... Smile Ako ovo zadnje (samo disk isti, a sve ostalo drugacije) vrisne, prihvatit cu da je Ubuntu kriv (IINM, takve greske ipak ne dolaze od faulty diska). Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 22:54 pon, 22. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mad Wilson"]Hmm... RAM sam testirao (radi savrseno), procesori rade il ne rade, ploca je serverska (dobro i te se kvare...). Ipak cu za sve okriviti Ubyja. Nabavim si 7.04, mozda cu biti bolje srece.[/quote]

a sad si stavio 7.10 ?
Mad Wilson (napisa):
Hmm... RAM sam testirao (radi savrseno), procesori rade il ne rade, ploca je serverska (dobro i te se kvare...). Ipak cu za sve okriviti Ubyja. Nabavim si 7.04, mozda cu biti bolje srece.


a sad si stavio 7.10 ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 11:45 uto, 23. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Savjet: pocupaj van sve sto nije nuzno (zvucnu, interni modem, dodatnu USB karticu (ako imas, naranvo),...), ukljucivo i sve SIMMove RAM-a osim jednog (kasnije tog jedenog zamijeni s nekim od izvadjenih),... Ako imas pristupa drugoj masini, prebaci disk u nju i vidi kako se boota (vjerujem da nisi buildao svoj, hardware-specific kernel ;)),... [/quote]

Haha... Takvih dugih popodneva sam imao sasvim dovoljno za jedan zivot. Sad bih za promjenu volio sustav koji radi.

[quote="Markec"]a sad si stavio 7.10 ?[/quote]

Nisam ni skuzio da je 7.10 dosao. Ne, imam nesto starije.

Probat cu se docepati najnovijeg ubuntu-a (dakle 7.10) i nadati se da su ga ovaj put napravili kak spada.
vsego (napisa):
Savjet: pocupaj van sve sto nije nuzno (zvucnu, interni modem, dodatnu USB karticu (ako imas, naranvo),...), ukljucivo i sve SIMMove RAM-a osim jednog (kasnije tog jedenog zamijeni s nekim od izvadjenih),... Ako imas pristupa drugoj masini, prebaci disk u nju i vidi kako se boota (vjerujem da nisi buildao svoj, hardware-specific kernel Wink),...


Haha... Takvih dugih popodneva sam imao sasvim dovoljno za jedan zivot. Sad bih za promjenu volio sustav koji radi.

Markec (napisa):
a sad si stavio 7.10 ?


Nisam ni skuzio da je 7.10 dosao. Ne, imam nesto starije.

Probat cu se docepati najnovijeg ubuntu-a (dakle 7.10) i nadati se da su ga ovaj put napravili kak spada.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shere
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2006. (17:04:03)
Postovi: (17)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: Zagreb grad

PostPostano: 17:03 ned, 25. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

inace kao dugogodinji poklonik slackwarea, bio sam skeptican glede ubuntua...

al evo stavio sam ga, i radi ko urica, nevjerojatno da je sav harveraj prepoznat bez ikakvih peripetija (laptop), stabilnost jos nisam provjerio, al cini mi se da je sve u redu


go ubuntu :D
inace kao dugogodinji poklonik slackwarea, bio sam skeptican glede ubuntua...

al evo stavio sam ga, i radi ko urica, nevjerojatno da je sav harveraj prepoznat bez ikakvih peripetija (laptop), stabilnost jos nisam provjerio, al cini mi se da je sve u redu


go ubuntu Very Happy



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
k8yvis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2006. (14:32:30)
Postovi: (79)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-36 = 8 - 44

PostPostano: 10:47 pon, 10. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam si stavila Mandriva Linux 2008, i mogu reći da zasad radi besprijekorno, uz malo ručnih preinaka :wink: . Iako sam češće koristila Windows, sad mi je nekako Linux počeo ić na no.1 poziciju. Zato: ŽIVIO LINUX!!! 8)
Ja sam si stavila Mandriva Linux 2008, i mogu reći da zasad radi besprijekorno, uz malo ručnih preinaka Wink . Iako sam češće koristila Windows, sad mi je nekako Linux počeo ić na no.1 poziciju. Zato: ŽIVIO LINUX!!! Cool



_________________
Da li je napredak kad ljudozder uzme vilicu?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan