Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2kolokvij
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:06 sub, 24. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Ma, to mi je jasno, ali... Dakle, pretih je :?: Pitam jer meni ne djeluje tako. :) Istina, ja mu (jos ;)) ne idem na vjezbe... ;)[/quote]

Ne, vec je preglasan.I to nije samo od sad, vec od pocetka semestra, kad smo jos svi bili na satu.Toliko se derao da sam sebe nisam cuo. :x

[quote]Pa, meni je gore pri pocetku semestra. Pred kraj imam solidno jasnu sliku koliko mi je vremena, a koliko gradiva ostalo... :)[/quote]

To shvacam.Ja recimo znam da mi je ostala KOMPLETNA Elementarna Matematika I :twisted: :( .


[quote]Ja zivim u zalosnom uvjerenju da je ovo [b]fakultet[/b], a ne djecji vrtic... :([/quote]

Odgovor za NESI: Nije bed ako samo glasnije prica, problem je kad sam sebe ne mozes cuti od nekoga.

Nazalost, to ponekad i nije tako.

[quote]Nije to nikad lako/ugodno/... Ja iza sebe imam (cini mi se) pet izbacenih individua s pismenih ispita. To nikad nije ugodno i napravio sam to zato jer sam smatrao da je nuzno. :evil: Na vjezbama jos nisam dosao do toga, jer smatram da tamo mogu i ostali studenti usutkavati izgrednike... :roll:[/quote]

Da, ali i vi mozete tu i tamo se izvikat da se stisaju, kak je to FENOMENALNO izvela Franka na vjezbama prosli tjedan :twisted: :lol: .

[quote]Takodjer, ako u gomili od 80 studenata cujem konstantni zamor, tesko mi je utvrditi odakle on dolazi. :x A zadnje sto zelim je izbaciti krivog studenta... :([/quote]

To je rizik.


[quote]Moj point exactly! :D Ali, mislim da ne treba poseban topic; svatko moze otvoriti svoj topic o onoj osobi koju zeli komentirati, ne? :)

U svakom slucaju, dobro je da smo konacno culi i studente... 8)[/quote]

Zao mi je sto sam jedini koji o tome prica.
Citat:
Ma, to mi je jasno, ali... Dakle, pretih je Question Pitam jer meni ne djeluje tako. Smile Istina, ja mu (jos Wink) ne idem na vjezbe... Wink


Ne, vec je preglasan.I to nije samo od sad, vec od pocetka semestra, kad smo jos svi bili na satu.Toliko se derao da sam sebe nisam cuo. Mad

Citat:
Pa, meni je gore pri pocetku semestra. Pred kraj imam solidno jasnu sliku koliko mi je vremena, a koliko gradiva ostalo... Smile


To shvacam.Ja recimo znam da mi je ostala KOMPLETNA Elementarna Matematika I Twisted Evil Sad .


Citat:
Ja zivim u zalosnom uvjerenju da je ovo fakultet, a ne djecji vrtic... Sad


Odgovor za NESI: Nije bed ako samo glasnije prica, problem je kad sam sebe ne mozes cuti od nekoga.

Nazalost, to ponekad i nije tako.

Citat:
Nije to nikad lako/ugodno/... Ja iza sebe imam (cini mi se) pet izbacenih individua s pismenih ispita. To nikad nije ugodno i napravio sam to zato jer sam smatrao da je nuzno. Evil or Very Mad Na vjezbama jos nisam dosao do toga, jer smatram da tamo mogu i ostali studenti usutkavati izgrednike... Rolling Eyes


Da, ali i vi mozete tu i tamo se izvikat da se stisaju, kak je to FENOMENALNO izvela Franka na vjezbama prosli tjedan Twisted Evil Laughing .

Citat:
Takodjer, ako u gomili od 80 studenata cujem konstantni zamor, tesko mi je utvrditi odakle on dolazi. Mad A zadnje sto zelim je izbaciti krivog studenta... Sad


To je rizik.


Citat:
Moj point exactly! Very Happy Ali, mislim da ne treba poseban topic; svatko moze otvoriti svoj topic o onoj osobi koju zeli komentirati, ne? Smile

U svakom slucaju, dobro je da smo konacno culi i studente... Cool


Zao mi je sto sam jedini koji o tome prica.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 22:14 sub, 24. 1. 2004    Naslov: Re: Kolokvij i vjezbe Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]Sto se tice demosa, neki su katastrofalno losi.Recimo, ljudi koji su imali 5 iz Analize I ne znaju dokazati Arhimedov aksiom.Onda mi njih moramo uciti, umjesto da bude vice-versa :x .Niste ni vi neduzna djecica, ali ovakvo ponasanje studenata je vise nego za osudit.Mozda i jesu za djecji vrtic. :twisted:[/quote]

hmm.... i za takve opaske postoji onaj topic 'zalbe na demose'
nije to samo za demose u praktikumima

recimo, ja sam ucila UUR u onom pascalu prevedenom na hrvatski, sa nesto drugacijim pravilima
i onda kasnije Ce
sad je UUR skoro pa C i onda moram ljudima govoriti da me isprave ako nesto sintakse nije kako su to radili, ili ih pitam kako radite ovo ili kako radite ono....
takve stvari su mi ok... i demosi mogu nesto zaboraviti, nemamo mi neki plan i program rada... a ne vjerujem da svi nose sa sobom svoje biljeske i kopaju po njima... :)

hocu reci, demosi se ne mogu bas pripremiti za 'nastavu'... mogu se samo potruditi sto vise toga iscupati is sjecanja....

a sto se tice djecjeg vrtica... bila sam ja i tamo.... tam bar djeca slusaju..... :g:
HijenA (napisa):
Sto se tice demosa, neki su katastrofalno losi.Recimo, ljudi koji su imali 5 iz Analize I ne znaju dokazati Arhimedov aksiom.Onda mi njih moramo uciti, umjesto da bude vice-versa Mad .Niste ni vi neduzna djecica, ali ovakvo ponasanje studenata je vise nego za osudit.Mozda i jesu za djecji vrtic. Twisted Evil


hmm.... i za takve opaske postoji onaj topic 'zalbe na demose'
nije to samo za demose u praktikumima

recimo, ja sam ucila UUR u onom pascalu prevedenom na hrvatski, sa nesto drugacijim pravilima
i onda kasnije Ce
sad je UUR skoro pa C i onda moram ljudima govoriti da me isprave ako nesto sintakse nije kako su to radili, ili ih pitam kako radite ovo ili kako radite ono....
takve stvari su mi ok... i demosi mogu nesto zaboraviti, nemamo mi neki plan i program rada... a ne vjerujem da svi nose sa sobom svoje biljeske i kopaju po njima... Smile

hocu reci, demosi se ne mogu bas pripremiti za 'nastavu'... mogu se samo potruditi sto vise toga iscupati is sjecanja....

a sto se tice djecjeg vrtica... bila sam ja i tamo.... tam bar djeca slusaju..... Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.


Zadnja promjena: Nesi; 22:16 sub, 24. 1. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 22:15 sub, 24. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="HijenA"]Nije vecina studenata takva.Konkretno, u mojoj grupi postoji grupa od 4-5 studenata koji ometaju rad drugih studenata i samog asistenta.Znam da ni vama nije lako, ali morate se drugacije postaviti.[/quote]
Nije to nikad lako/ugodno/... Ja iza sebe imam (cini mi se) pet izbacenih individua s pismenih ispita. To nikad nije ugodno i napravio sam to zato jer sam smatrao da je nuzno. :evil: Na vjezbama jos nisam dosao do toga, jer smatram da tamo mogu i ostali studenti usutkavati izgrednike... :roll:
Takodjer, ako u gomili od 80 studenata cujem konstantni zamor, tesko mi je utvrditi odakle on dolazi. :x A zadnje sto zelim je izbaciti krivog studenta... :([/quote]

ako vas tjesi, nije ni na demonstraturama nista bolje....
ali ja si zemem pravo da sam samo (ako) godinu dana starija i da se volim fajtati pa ono :)

dakle, srijeda i cetvrtak prije kolokvija iz UURa u ponedjeljak
oba dana preko 50 ljudi
srijeda: nakon sat vremena ostalo je 20tak ljudi sa kojima je bilo uzitak raditi
ostali su izbaceni van, ili su se sami pokupili kad sam ja odbila dalje raditi dok nemam tisinu - ja nemam nikakav predlozak po kojem mogu provjeriti jesam li dobro napisala program, moram ga kodirati na licu mjesta, a na onim podijima je uzasna buka i izuzetno se dobro cuje - kad netko u prvoj klupi susne ja ga tako dobro cujem da mu istog trena odgovorim, a covjek ostane paf (moj sluh NIJE toliko dobar, da ne bi sad bilo da koristim super uho ili ne znam sta :g:)
cetvrtak - uciona ociscena u pola sata
mislim, poceli su se kartat u zadnjoj klupi, ja sam svima porucila nek se kupe ako mi misle raditi buku i 'lijepo' ih gledala dok se nisu pokupili

i onda je bilo bas divno raditi

ali to je bilo vrlo neakademski od mene, ali mislim da su mi oni koji su ostali bili zahvalni.... i da su zbilja mogli nesmetano shvatiti sve sto im do tada nije bilo jasno.. .

a da se neki profac ili asistent tako postavi u stilu 'vi koji lajete van!, il cu vas ja maknut' mislim da bi ga u najmanju ruku cudno gledali....
vsego (napisa):
HijenA (napisa):
Nije vecina studenata takva.Konkretno, u mojoj grupi postoji grupa od 4-5 studenata koji ometaju rad drugih studenata i samog asistenta.Znam da ni vama nije lako, ali morate se drugacije postaviti.

Nije to nikad lako/ugodno/... Ja iza sebe imam (cini mi se) pet izbacenih individua s pismenih ispita. To nikad nije ugodno i napravio sam to zato jer sam smatrao da je nuzno. Evil or Very Mad Na vjezbama jos nisam dosao do toga, jer smatram da tamo mogu i ostali studenti usutkavati izgrednike... Rolling Eyes
Takodjer, ako u gomili od 80 studenata cujem konstantni zamor, tesko mi je utvrditi odakle on dolazi. Mad A zadnje sto zelim je izbaciti krivog studenta... Sad


ako vas tjesi, nije ni na demonstraturama nista bolje....
ali ja si zemem pravo da sam samo (ako) godinu dana starija i da se volim fajtati pa ono Smile

dakle, srijeda i cetvrtak prije kolokvija iz UURa u ponedjeljak
oba dana preko 50 ljudi
srijeda: nakon sat vremena ostalo je 20tak ljudi sa kojima je bilo uzitak raditi
ostali su izbaceni van, ili su se sami pokupili kad sam ja odbila dalje raditi dok nemam tisinu - ja nemam nikakav predlozak po kojem mogu provjeriti jesam li dobro napisala program, moram ga kodirati na licu mjesta, a na onim podijima je uzasna buka i izuzetno se dobro cuje - kad netko u prvoj klupi susne ja ga tako dobro cujem da mu istog trena odgovorim, a covjek ostane paf (moj sluh NIJE toliko dobar, da ne bi sad bilo da koristim super uho ili ne znam sta Mr. Green)
cetvrtak - uciona ociscena u pola sata
mislim, poceli su se kartat u zadnjoj klupi, ja sam svima porucila nek se kupe ako mi misle raditi buku i 'lijepo' ih gledala dok se nisu pokupili

i onda je bilo bas divno raditi

ali to je bilo vrlo neakademski od mene, ali mislim da su mi oni koji su ostali bili zahvalni.... i da su zbilja mogli nesmetano shvatiti sve sto im do tada nije bilo jasno.. .

a da se neki profac ili asistent tako postavi u stilu 'vi koji lajete van!, il cu vas ja maknut' mislim da bi ga u najmanju ruku cudno gledali....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 1:33 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="diex"]Ja mislim da je covjek mislio reci da smo se svi vise manje pripremali na primjerima starih kolkovija i zadataka i nijedamput nam nije receno kakvi bi primjeri zadataka mogli doci u ovom,dapace mozda nas se cak navelo na krivi put.
Kolegama Krcku i Veky-u: mislim da se vase misljenje o tezini zadataka ne moze uzet bash realno,to je kao da vas Bruce Lee uvjerava kako je lagano s glavom strgat 3 daske.
Sve u svemu,ovaj kolokvij je bio poucan:ocekuj neocekivano,cini se da me ceka puno vise posla za knjigom.

I na kraju jedna opaska nekim asistentima: NE vrti se cjeli svjet oko matematika :D[/quote]

hm. tebe ceka puno vise posla sa samim sobom.
a) ako ne mislis da se svijet vrti oko matematike, sto radis na matematici?
b) ovogodisnji kolokvij je bio _laksi_ od svih drugih koje sam vidjela, a ja sam samo skromni student prve godine, nisam bruce lee.
c) pa kod koga ti slusas vjezbe? da nisam lijeno krme, sad bih se ustala, i iz svoje teke s vjezbi skenirala ono sto sam zapisala da ce doci u kolokviju. vec sam rekla u drugom topicu, za 1. zadatak nam je veki prakticki nacrtao rjesenje. stvarno ne shvacam kako to nitko nije vidio.
diex (napisa):
Ja mislim da je covjek mislio reci da smo se svi vise manje pripremali na primjerima starih kolkovija i zadataka i nijedamput nam nije receno kakvi bi primjeri zadataka mogli doci u ovom,dapace mozda nas se cak navelo na krivi put.
Kolegama Krcku i Veky-u: mislim da se vase misljenje o tezini zadataka ne moze uzet bash realno,to je kao da vas Bruce Lee uvjerava kako je lagano s glavom strgat 3 daske.
Sve u svemu,ovaj kolokvij je bio poucan:ocekuj neocekivano,cini se da me ceka puno vise posla za knjigom.

I na kraju jedna opaska nekim asistentima: NE vrti se cjeli svjet oko matematika Very Happy


hm. tebe ceka puno vise posla sa samim sobom.
a) ako ne mislis da se svijet vrti oko matematike, sto radis na matematici?
b) ovogodisnji kolokvij je bio _laksi_ od svih drugih koje sam vidjela, a ja sam samo skromni student prve godine, nisam bruce lee.
c) pa kod koga ti slusas vjezbe? da nisam lijeno krme, sad bih se ustala, i iz svoje teke s vjezbi skenirala ono sto sam zapisala da ce doci u kolokviju. vec sam rekla u drugom topicu, za 1. zadatak nam je veki prakticki nacrtao rjesenje. stvarno ne shvacam kako to nitko nije vidio.


[Vrh]
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:36 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

procitao sam sve vase komentare i kritike, kao na ovom topicu, tako i na onom koji je zapocet sa temom da je guzva na vjezbama elementarne (no nakraju su se ipak sveli na isto).
Ako je vec netko ovo sto cu sada reci vec izjavio (sto mislim da nije, ako sam dovoljno pozorno citao) neka me ispravi.
Moja namjera nije soljenje pameti, niti hvaljenje nego cisti objektivizam.
Vjerujem da nitko od studenata ili asistenata nije spomenuo samostalan rad. Ne domaću zadaću, nego samostalan rad doma gdje vam je knjiga asistent/profesor a vi ste i dalje studenti.
Svjeze se sjecam vjezbi iz elementarne i bio sam uglavnom na 90% njih. Bilo je izostanaka sto zbog dosade sto zbog emocionalnog stanja sto zbog ljenosti..No ipak se svelo na to da sam ja doma odradio posten broj zadataka. Gledao sam u isti zadatak dok mi nije postao jasan i dok nisam skužio koja teorija stoji iza njega. Priznajem da gotovo nista nisam radio do mozda tjedan dana prije kolokvija, ali kada sam radio onda sam razmisljao, jeo, pio i sanjao matematiku.
Kad sam dosao na kolokvij (ili pismeni), vidio sam 5 zadataka i odmah u sebi rekao 4 ih već znam, nema panike, polako i smireno pa ćemo i onaj 5 rješiti. Točno znam razliku izmedu vjezbanja za ispit i nevjezbanja, to se vidjelo i po bodovima i po ocjenama.
Nemojte sad misliti da ja samo radim matematiku, da nemam život. Bavim se muzikom, sviram po 5h dnevno, citam knjige (cija je tematika razlicita od one matematicke) idem van kad se osjecam za otici van i svejedno stignem (pogotovo sad u ovim predispitnim danima) pogledat knjigu (matematicku) po minimalno 3 sata dnevno.
Kako prof. Polonijo kaze..."nemorate na glas reci zasto ovo vrijedi (raspravljalo se o jednoj propoziciji). Vi u sebi kazite da li razumijete ili ne. Lagati sebi ne mozete."
Tako i Vi napravite...pitajte se jeste li zbilja doma dostatno i sa dovoljnim razumjevanjem radili. Da li ste se dovoljno trudili?

Sto se tice MIOC-a:
Ne znam zasto se svi pozivate na "nismo mi mioc-ani, nemozemo mi to sve tako brzo pratiti"..Mislite da su mioc-ani superljudi? Da imaju nadprosjecne sposobnosti praćenja nastave? Da im je u genima upisan svaki zadatak, dokaz svakog teorema?
E pa nije. Jer oni su kao i svi ostali razmisljali samo o maturalcima i polaganju mature.
Ja sam isao u MIOC i znam sto se sve tamo radi i kako se radi. Nismo svi bili superlumenštreberi da znamo sve odgovore na sva pitanja.
Necete vjerovati, ali od otprilike 250 ucenika kolko je bilo na 4. godini, mozda je 50 izaslo sa nekakvim znanjem matematike.
Od tih 50, 15 je izaslo sa znanjem na nivou drzavnog natjecanja, a 35 je jako dobro znalo...Ostalih 200...moglo bi se reci da su vec zaboravili razliku izmedu aksioma i teorema i kako se radi okomica na pravac.
Tako da vam "nismo mi mioc-ani, nisam ja isao u mioc" nije nikakva isprika.
Stovise, isao sam u razred sa najtalentiranijem matematicarem moje generacije (ostali neka mi oproste, ovo je bila subjektivna izjava). Ni on nije radio matematiku 20 sati dnevno..Puno je svirao klavir, cesto sam s njim isao u kazaliste, na koncerte itd. A mnogi bi rekli da on ne pusta knjigu iz ruke. Bilo je takvih i u mom razredu koji su ga prezirali zbog njegovog znanja. No istina bi bila ocita, da su se potrudili samo 10 min dnevno popricati s njim.
Isto tako poznajem veci dio bivse olimpijske ekipe...
jedan je metalac (Nesi ispravi me ako sam u krivu)...jedan samo prica o southparku...
Znaci da nije ipak knjiga toliki bauk da bi se za njom moglo sjediti 3,4,5,6 sati dnevno i da uz to stignete napraviti sve sto ste isplanirali.
procitao sam sve vase komentare i kritike, kao na ovom topicu, tako i na onom koji je zapocet sa temom da je guzva na vjezbama elementarne (no nakraju su se ipak sveli na isto).
Ako je vec netko ovo sto cu sada reci vec izjavio (sto mislim da nije, ako sam dovoljno pozorno citao) neka me ispravi.
Moja namjera nije soljenje pameti, niti hvaljenje nego cisti objektivizam.
Vjerujem da nitko od studenata ili asistenata nije spomenuo samostalan rad. Ne domaću zadaću, nego samostalan rad doma gdje vam je knjiga asistent/profesor a vi ste i dalje studenti.
Svjeze se sjecam vjezbi iz elementarne i bio sam uglavnom na 90% njih. Bilo je izostanaka sto zbog dosade sto zbog emocionalnog stanja sto zbog ljenosti..No ipak se svelo na to da sam ja doma odradio posten broj zadataka. Gledao sam u isti zadatak dok mi nije postao jasan i dok nisam skužio koja teorija stoji iza njega. Priznajem da gotovo nista nisam radio do mozda tjedan dana prije kolokvija, ali kada sam radio onda sam razmisljao, jeo, pio i sanjao matematiku.
Kad sam dosao na kolokvij (ili pismeni), vidio sam 5 zadataka i odmah u sebi rekao 4 ih već znam, nema panike, polako i smireno pa ćemo i onaj 5 rješiti. Točno znam razliku izmedu vjezbanja za ispit i nevjezbanja, to se vidjelo i po bodovima i po ocjenama.
Nemojte sad misliti da ja samo radim matematiku, da nemam život. Bavim se muzikom, sviram po 5h dnevno, citam knjige (cija je tematika razlicita od one matematicke) idem van kad se osjecam za otici van i svejedno stignem (pogotovo sad u ovim predispitnim danima) pogledat knjigu (matematicku) po minimalno 3 sata dnevno.
Kako prof. Polonijo kaze..."nemorate na glas reci zasto ovo vrijedi (raspravljalo se o jednoj propoziciji). Vi u sebi kazite da li razumijete ili ne. Lagati sebi ne mozete."
Tako i Vi napravite...pitajte se jeste li zbilja doma dostatno i sa dovoljnim razumjevanjem radili. Da li ste se dovoljno trudili?

Sto se tice MIOC-a:
Ne znam zasto se svi pozivate na "nismo mi mioc-ani, nemozemo mi to sve tako brzo pratiti"..Mislite da su mioc-ani superljudi? Da imaju nadprosjecne sposobnosti praćenja nastave? Da im je u genima upisan svaki zadatak, dokaz svakog teorema?
E pa nije. Jer oni su kao i svi ostali razmisljali samo o maturalcima i polaganju mature.
Ja sam isao u MIOC i znam sto se sve tamo radi i kako se radi. Nismo svi bili superlumenštreberi da znamo sve odgovore na sva pitanja.
Necete vjerovati, ali od otprilike 250 ucenika kolko je bilo na 4. godini, mozda je 50 izaslo sa nekakvim znanjem matematike.
Od tih 50, 15 je izaslo sa znanjem na nivou drzavnog natjecanja, a 35 je jako dobro znalo...Ostalih 200...moglo bi se reci da su vec zaboravili razliku izmedu aksioma i teorema i kako se radi okomica na pravac.
Tako da vam "nismo mi mioc-ani, nisam ja isao u mioc" nije nikakva isprika.
Stovise, isao sam u razred sa najtalentiranijem matematicarem moje generacije (ostali neka mi oproste, ovo je bila subjektivna izjava). Ni on nije radio matematiku 20 sati dnevno..Puno je svirao klavir, cesto sam s njim isao u kazaliste, na koncerte itd. A mnogi bi rekli da on ne pusta knjigu iz ruke. Bilo je takvih i u mom razredu koji su ga prezirali zbog njegovog znanja. No istina bi bila ocita, da su se potrudili samo 10 min dnevno popricati s njim.
Isto tako poznajem veci dio bivse olimpijske ekipe...
jedan je metalac (Nesi ispravi me ako sam u krivu)...jedan samo prica o southparku...
Znaci da nije ipak knjiga toliki bauk da bi se za njom moglo sjediti 3,4,5,6 sati dnevno i da uz to stignete napraviti sve sto ste isplanirali.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 1:40 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovako, ja sam bio na Nesinim demonstraturama i stvarno su bile dobre, sve sato je zahtjevala je bila tisina i to je to, ali bio sam na demonstraturama od elementarne i bas nisam bio u najmanju ruku zadovoljan! Bila su dva demosa i svaki je objasnio neki problem na drugi nacin tak da sam na kraju ostao malo zbunjen! Tj. ostao sam u dvoumici kako najbolje doci do rjesenja!
Ovako, ja sam bio na Nesinim demonstraturama i stvarno su bile dobre, sve sato je zahtjevala je bila tisina i to je to, ali bio sam na demonstraturama od elementarne i bas nisam bio u najmanju ruku zadovoljan! Bila su dva demosa i svaki je objasnio neki problem na drugi nacin tak da sam na kraju ostao malo zbunjen! Tj. ostao sam u dvoumici kako najbolje doci do rjesenja!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
crna_ofca
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2003. (13:34:18)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Veliko Brdo

PostPostano: 1:46 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Re: Kolokvij i vjezbe Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"].Jedna stvar koja me iznervirala vec druge ili trece vjezbe jest Vasa arogancija prema nama.Ako Vam mi kazemo da nesto nije jasno, onda je vasa duznost kao asistenta da nam objasnite NA SATU, a ne da nas otpilite kazavsi da "kojima nije jasno, neka idu na konzultacije".Razmislite malo o tome.[/quote]

a vi cete, kolega, biti tako dobri, pa da tih pola sata sto odu na objasnjavanje stvari pojedincima:
a) zabavite ostale kojima je jasno?
b) ispredajete gradivo predvidjeno za tih pola sata?

pa zaboga, ako se vama ne da ici na konzultacije, onda imate puno ozbiljniji problem od toga sto ne volite vekija.

[quote]
PS.Smatram da se s gornjim izjavama slaze 90% grupe koja kod Vas dolazi slusati vjezbe iz elementarne (ovo se odnosi na sve ljude koji bi trebali doci, znaci ukljucujuci one koji idu na druge vjezbe).[/quote]

ja smatram da su svi oni koji _dolaze_ na vjezbe super zadovoljni. a oni koji ne dolaze, kako oni mogu znati sto se zbiva???
a iskreno (znam da cete me proglasiti arogantnom, ali posto (jos) nisam asistent, to nece biti tako strasno), [size=18][color=blue][b]***********[/b][/color][/size] sto o vjezbama misle oni koji u zadnjim klupama kartaju, koji melju sa susjedima, kojima se ne da ukljucit mozak i poslusat sto veky prica, kojima se ne da na konzultacije, jer "zasto bi oni jos 2 sata ostali na faxu kad ne moraju"... ovdje lijepo recite svoje misljenje, ali vi niste 90% vekijeve grupe. niste ni 90% komplementa vekijeve grupe.

PS: gost 2 posta iznad sam bila ja, nemam pojma kako sam uspjela biti nelogirana..


[color=blue]Pravila ponašanja vrijede za sve.
Kolegice, ovdje se koristi akademski riječnik. Bilo bi lijepo da to što prije upamtite i da Vam postane navika.[/color]

[color=blue][b][size=25]DODATAK[/size][/b] by Moderator:
[size=20]Kolegice, ako je već Vaš post cenzuriran, to što ga Vi idete 'vratiti na staro' jer Vi smatrate da nije trebao biti moderiran, nije Vaš posao i takvim prepravljanjem kršite Pravila ponašanja
[b][i]"Lažno izdavanje za Admina/moderatora rezultirat će ukidanjem accounta i prijavom odgovarajućoj Abuse službi"[/i][/b][/size][/color]
HijenA (napisa):
.Jedna stvar koja me iznervirala vec druge ili trece vjezbe jest Vasa arogancija prema nama.Ako Vam mi kazemo da nesto nije jasno, onda je vasa duznost kao asistenta da nam objasnite NA SATU, a ne da nas otpilite kazavsi da "kojima nije jasno, neka idu na konzultacije".Razmislite malo o tome.


a vi cete, kolega, biti tako dobri, pa da tih pola sata sto odu na objasnjavanje stvari pojedincima:
a) zabavite ostale kojima je jasno?
b) ispredajete gradivo predvidjeno za tih pola sata?

pa zaboga, ako se vama ne da ici na konzultacije, onda imate puno ozbiljniji problem od toga sto ne volite vekija.

Citat:

PS.Smatram da se s gornjim izjavama slaze 90% grupe koja kod Vas dolazi slusati vjezbe iz elementarne (ovo se odnosi na sve ljude koji bi trebali doci, znaci ukljucujuci one koji idu na druge vjezbe).


ja smatram da su svi oni koji _dolaze_ na vjezbe super zadovoljni. a oni koji ne dolaze, kako oni mogu znati sto se zbiva???
a iskreno (znam da cete me proglasiti arogantnom, ali posto (jos) nisam asistent, to nece biti tako strasno), *********** sto o vjezbama misle oni koji u zadnjim klupama kartaju, koji melju sa susjedima, kojima se ne da ukljucit mozak i poslusat sto veky prica, kojima se ne da na konzultacije, jer "zasto bi oni jos 2 sata ostali na faxu kad ne moraju"... ovdje lijepo recite svoje misljenje, ali vi niste 90% vekijeve grupe. niste ni 90% komplementa vekijeve grupe.

PS: gost 2 posta iznad sam bila ja, nemam pojma kako sam uspjela biti nelogirana..


Pravila ponašanja vrijede za sve.
Kolegice, ovdje se koristi akademski riječnik. Bilo bi lijepo da to što prije upamtite i da Vam postane navika.


DODATAK by Moderator:
Kolegice, ako je već Vaš post cenzuriran, to što ga Vi idete 'vratiti na staro' jer Vi smatrate da nije trebao biti moderiran, nije Vaš posao i takvim prepravljanjem kršite Pravila ponašanja
"Lažno izdavanje za Admina/moderatora rezultirat će ukidanjem accounta i prijavom odgovarajućoj Abuse službi"



_________________
...trazili smo se po
prethodnim zivotima...


Zadnja promjena: crna_ofca; 3:15 ned, 25. 1. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku YIM
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 3:01 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]Vjerujem da nitko od studenata ili asistenata nije spomenuo samostalan rad. [/quote]

mislim da netko je, u smislu da bas nije radio :lol: al mislim da te nije to zanimalo :g:
stoji da jako puno toga lezi na samostalnom radu
ali ako nisi shvatio princip, mozes ti buljit u knjigu danima, no neces uspjet (ok, mozda ne ti, ali veliki broj ljudi nece)
i zato mislim da je bolje da se na pitanje, ako je ikako moguce, odgovori odmah, a ne cekati kasnije... etc...
uostalom, oni koje vole slatke male dokaze, mogu i sami doci na konzultacije po njih, zar ne?
nekako mi se cini da tih ljudi ne bi bilo bas tako puno koliko Ofca tvrdi :?

[quote="Lord Sirius"]Svjeze se sjecam vjezbi iz elementarne i bio sam uglavnom na 90% njih. [/quote]

zaboravio si spomenuti kod kojeg assitenta, jer sa time je sve i pocelo

[quote="Lord Sirius"]Sto se tice MIOC-a:
Ne znam zasto se svi pozivate na "nismo mi mioc-ani, nemozemo mi to sve tako brzo pratiti"..[/quote]

znas, to je dobar izgovor za nemati mogucnost brzog zapisivanja biljeski
ali to je nesto sto se uci godinama
nas je zena iz povijesti u OSNOVNOJ maltretirala da hvatamo njena predavanja, jer 'na faxu vam nitko nece toliko puno pisati po ploci'
ono... u OSNOVNOJ....
tako da u miocu nisam imala problema sa hvatanjem biljeski - imala sam praxu... tako da niti sada nemam problema (uglavnom :g: )
ima ponesto ljudi na grupi sada sto jednostavno ne stignu tako brzo pisati, pa 'parazitiraju' susjedu u klupi - uglavnom su to frendovi koji stalno sjede skupa
ali, i oni imaju sve biljeske....

a za dobre biljeske se samo treba skoncentrirati.... zaboraviti na onaj vecernjak koji kruzi ucionom, na onu curu iz prve klupe koja je bas zgodna, ili na onu crnu tockicu u donjem lijevom kutu srednje ploce....
na predavanjima/vjezbama... trebate biti samo vi, vasa biljeznica i predavac
i onda cete moci hvatati dobre biljeske....

i ZATO ja jako MRZIM sve one koji nesto stalno suskaju, krevelje se, cerecu i izvode kojekakve gluposti i prave buku :evil:
al kad ih tresnes po glavi, usute :g:

[quote="Lord Sirius"]Mislite da su mioc-ani superljudi? Da imaju nadprosjecne sposobnosti praćenja nastave? Da im je u genima upisan svaki zadatak, dokaz svakog teorema?[/quote]

:lol:
ovo je zabavno :g:
da bar je tako...... eh.... :grebgreb: :grrr:

[quote="Lord Sirius"]E pa nije. Jer oni su kao i svi ostali razmisljali samo o maturalcima i polaganju mature.[/quote]

nisam :PP

[quote="Lord Sirius"]Isto tako poznajem veci dio bivse olimpijske ekipe...[/quote]

eh, nije bitno cak niti koje... bilo ih je zbilja svakakvih :g:
ono, totalno spaljena ekipa, i da ih vidite u gradu, zadnje sto bi pomislili o njima je da su olimpijci :g:

[quote="Lord Sirius"]jedan je metalac (Nesi ispravi me ako sam u krivu)...jedan samo prica o southparku...[/quote]

ne znam na koga tocno ciljas, ako mislis na Ahrija, koliko ja znam jos uvijek je.... a SP mislis na Polica? ili sam nes smijesala?

[quote="Lord Sirius"]Znaci da nije ipak knjiga toliki bauk da bi se za njom moglo sjediti 3,4,5,6 sati dnevno i da uz to stignete napraviti sve sto ste isplanirali.[/quote]

uf..... da bar imam 3 sata dnevno za knjigu :)
al to je moja losa organizacija.... nema veze sa vjezbama... (prosle godine je bilo ponesto problema.... al ove je relativno ok)
Lord Sirius (napisa):
Vjerujem da nitko od studenata ili asistenata nije spomenuo samostalan rad.


mislim da netko je, u smislu da bas nije radio Laughing al mislim da te nije to zanimalo Mr. Green
stoji da jako puno toga lezi na samostalnom radu
ali ako nisi shvatio princip, mozes ti buljit u knjigu danima, no neces uspjet (ok, mozda ne ti, ali veliki broj ljudi nece)
i zato mislim da je bolje da se na pitanje, ako je ikako moguce, odgovori odmah, a ne cekati kasnije... etc...
uostalom, oni koje vole slatke male dokaze, mogu i sami doci na konzultacije po njih, zar ne?
nekako mi se cini da tih ljudi ne bi bilo bas tako puno koliko Ofca tvrdi Confused

Lord Sirius (napisa):
Svjeze se sjecam vjezbi iz elementarne i bio sam uglavnom na 90% njih.


zaboravio si spomenuti kod kojeg assitenta, jer sa time je sve i pocelo

Lord Sirius (napisa):
Sto se tice MIOC-a:
Ne znam zasto se svi pozivate na "nismo mi mioc-ani, nemozemo mi to sve tako brzo pratiti"..


znas, to je dobar izgovor za nemati mogucnost brzog zapisivanja biljeski
ali to je nesto sto se uci godinama
nas je zena iz povijesti u OSNOVNOJ maltretirala da hvatamo njena predavanja, jer 'na faxu vam nitko nece toliko puno pisati po ploci'
ono... u OSNOVNOJ....
tako da u miocu nisam imala problema sa hvatanjem biljeski - imala sam praxu... tako da niti sada nemam problema (uglavnom Mr. Green )
ima ponesto ljudi na grupi sada sto jednostavno ne stignu tako brzo pisati, pa 'parazitiraju' susjedu u klupi - uglavnom su to frendovi koji stalno sjede skupa
ali, i oni imaju sve biljeske....

a za dobre biljeske se samo treba skoncentrirati.... zaboraviti na onaj vecernjak koji kruzi ucionom, na onu curu iz prve klupe koja je bas zgodna, ili na onu crnu tockicu u donjem lijevom kutu srednje ploce....
na predavanjima/vjezbama... trebate biti samo vi, vasa biljeznica i predavac
i onda cete moci hvatati dobre biljeske....

i ZATO ja jako MRZIM sve one koji nesto stalno suskaju, krevelje se, cerecu i izvode kojekakve gluposti i prave buku Evil or Very Mad
al kad ih tresnes po glavi, usute Mr. Green

Lord Sirius (napisa):
Mislite da su mioc-ani superljudi? Da imaju nadprosjecne sposobnosti praćenja nastave? Da im je u genima upisan svaki zadatak, dokaz svakog teorema?


Laughing
ovo je zabavno Mr. Green
da bar je tako...... eh.... Kotacici rade 100 na sat Grrrrr....

Lord Sirius (napisa):
E pa nije. Jer oni su kao i svi ostali razmisljali samo o maturalcima i polaganju mature.


nisam Weeee-heeee!!!

Lord Sirius (napisa):
Isto tako poznajem veci dio bivse olimpijske ekipe...


eh, nije bitno cak niti koje... bilo ih je zbilja svakakvih Mr. Green
ono, totalno spaljena ekipa, i da ih vidite u gradu, zadnje sto bi pomislili o njima je da su olimpijci Mr. Green

Lord Sirius (napisa):
jedan je metalac (Nesi ispravi me ako sam u krivu)...jedan samo prica o southparku...


ne znam na koga tocno ciljas, ako mislis na Ahrija, koliko ja znam jos uvijek je.... a SP mislis na Polica? ili sam nes smijesala?

Lord Sirius (napisa):
Znaci da nije ipak knjiga toliki bauk da bi se za njom moglo sjediti 3,4,5,6 sati dnevno i da uz to stignete napraviti sve sto ste isplanirali.


uf..... da bar imam 3 sata dnevno za knjigu Smile
al to je moja losa organizacija.... nema veze sa vjezbama... (prosle godine je bilo ponesto problema.... al ove je relativno ok)



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:09 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo [b]off-topica[/b]... ;)

[quote="Nesi"]zaboraviti na onaj vecernjak koji kruzi ucionom, na [color=red]onu curu iz prve klupe koja je bas zgodna[/color],...[/quote]

Koja je to i gdje sjedi? :D :twisted: ;)

[quote="Nesi"]al kad ih tresnes po glavi, usute :g:[/quote]

Kolegice, to nije akademska metoda... :PP

[quote="Nesi"][quote="Lord Sirius"]Isto tako poznajem veci dio bivse olimpijske ekipe...[/quote]
eh, nije bitno cak niti koje... bilo ih je zbilja svakakvih :g:
ono, totalno spaljena ekipa, i da ih vidite u gradu, zadnje sto bi pomislili o njima je da su olimpijci :g:[/quote]

Da vas utjesim, nisu ni Nobelovci i slicne "face" bitno drugaciji... ;)

[quote="Nesi"][quote="Lord Sirius"]jedan je metalac (Nesi ispravi me ako sam u krivu)...jedan samo prica o southparku...[/quote]
ne znam na koga tocno ciljas, ako mislis na Ahrija, koliko ja znam jos uvijek je.... a SP mislis na Polica? ili sam nes smijesala?[/quote]

Ovo malo vuce na privatne "spike"... :roll: Nemojte bas jako zabrazditi... :?
Malo off-topica... Wink

Nesi (napisa):
zaboraviti na onaj vecernjak koji kruzi ucionom, na onu curu iz prve klupe koja je bas zgodna,...


Koja je to i gdje sjedi? Very Happy Twisted Evil Wink

Nesi (napisa):
al kad ih tresnes po glavi, usute Mr. Green


Kolegice, to nije akademska metoda... Weeee-heeee!!!

Nesi (napisa):
Lord Sirius (napisa):
Isto tako poznajem veci dio bivse olimpijske ekipe...

eh, nije bitno cak niti koje... bilo ih je zbilja svakakvih Mr. Green
ono, totalno spaljena ekipa, i da ih vidite u gradu, zadnje sto bi pomislili o njima je da su olimpijci Mr. Green


Da vas utjesim, nisu ni Nobelovci i slicne "face" bitno drugaciji... Wink

Nesi (napisa):
Lord Sirius (napisa):
jedan je metalac (Nesi ispravi me ako sam u krivu)...jedan samo prica o southparku...

ne znam na koga tocno ciljas, ako mislis na Ahrija, koliko ja znam jos uvijek je.... a SP mislis na Polica? ili sam nes smijesala?


Ovo malo vuce na privatne "spike"... Rolling Eyes Nemojte bas jako zabrazditi... Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dodge
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 19. 02. 2003. (10:47:50)
Postovi: (85)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: quick stop

PostPostano: 10:52 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]
ali od otprilike 250 ucenika kolko je bilo na 4. godini, mozda je 50 izaslo sa nekakvim znanjem matematike.
Od tih 50, 15 je izaslo sa znanjem na nivou drzavnog natjecanja, a 35 je jako dobro znalo...
[/quote]

Nism prelistao citav topic, ali se zato upalio moj mioc-detektor, pa uocih ovo.

Misim da si daleko premasio s ovih 50, a pogotovo s ovih 15 ili ja mozda imam stroze kriterije sto je znanje matematike. U biti nemam pojma sto si mislio pod ovim znanjem za drzavna natjecanja, jer za to ne treba nista vise znanja od onoga sto se radi u _svakoj_ srednjoj skoli.
Lord Sirius (napisa):

ali od otprilike 250 ucenika kolko je bilo na 4. godini, mozda je 50 izaslo sa nekakvim znanjem matematike.
Od tih 50, 15 je izaslo sa znanjem na nivou drzavnog natjecanja, a 35 je jako dobro znalo...


Nism prelistao citav topic, ali se zato upalio moj mioc-detektor, pa uocih ovo.

Misim da si daleko premasio s ovih 50, a pogotovo s ovih 15 ili ja mozda imam stroze kriterije sto je znanje matematike. U biti nemam pojma sto si mislio pod ovim znanjem za drzavna natjecanja, jer za to ne treba nista vise znanja od onoga sto se radi u _svakoj_ srednjoj skoli.



_________________
Your logic does not resemble our Earth logic.
Mine is much more advanced.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:33 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dodge"]Misim da si daleko premasio s ovih 50, a pogotovo s ovih 15 ili ja mozda imam stroze kriterije sto je znanje matematike[/quote]
hmm...to je kao 6.25 osoba po razredu koji znaju mat...mozda ipak jesam pretjerao..jer se sjecam da je iz suprotnog turnusa mozda 1 osoba znala nesto...neznam uopce...mozda oko 30? znam da je puno ljudi imalo petice ali to nije imalo pojima o icemu (u najgorem slucaju, bili su spuzve)..neznam koji bi realan odnos bio, ali u mom razredu je oko 6 ljudi znalo, pa sam mislio da je tak i u ostalima ( :twisted: zanemario sam da je pola skole jezicni smjer :twisted: )
[quote="dodge"]U biti nemam pojma sto si mislio pod ovim znanjem za drzavna natjecanja, jer za to ne treba nista vise znanja od onoga sto se radi u _svakoj_ srednjoj skoli.[/quote]
ma mislio sam na to da se zna dokazati teorem bez da ti profesor prvo pokaze, rjesiti neki tezi zadatak koji prvi put vidis i to...
dodge (napisa):
Misim da si daleko premasio s ovih 50, a pogotovo s ovih 15 ili ja mozda imam stroze kriterije sto je znanje matematike

hmm...to je kao 6.25 osoba po razredu koji znaju mat...mozda ipak jesam pretjerao..jer se sjecam da je iz suprotnog turnusa mozda 1 osoba znala nesto...neznam uopce...mozda oko 30? znam da je puno ljudi imalo petice ali to nije imalo pojima o icemu (u najgorem slucaju, bili su spuzve)..neznam koji bi realan odnos bio, ali u mom razredu je oko 6 ljudi znalo, pa sam mislio da je tak i u ostalima ( Twisted Evil zanemario sam da je pola skole jezicni smjer Twisted Evil )
dodge (napisa):
U biti nemam pojma sto si mislio pod ovim znanjem za drzavna natjecanja, jer za to ne treba nista vise znanja od onoga sto se radi u _svakoj_ srednjoj skoli.

ma mislio sam na to da se zna dokazati teorem bez da ti profesor prvo pokaze, rjesiti neki tezi zadatak koji prvi put vidis i to...



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 21:42 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Re: Kolokvij i vjezbe Citirajte i odgovorite

[quote="crna_ofca"]
a vi cete, kolega, biti tako dobri, pa da tih pola sata sto odu na objasnjavanje stvari pojedincima:
a) zabavite ostale kojima je jasno?
b) ispredajete gradivo predvidjeno za tih pola sata?

pa zaboga, ako se vama ne da ici na konzultacije, onda imate puno ozbiljniji problem od toga sto ne volite vekija.[/quote]

:o :roll: :lol: e pa, kolegice, citirajte mi dio posta gdje ja govorim kako ne treba ici na konzultacije?

[quote="crna_ofca"]
ja smatram da su svi oni koji _dolaze_ na vjezbe super zadovoljni. a oni koji ne dolaze, kako oni mogu znati sto se zbiva??? [/quote]

To je vase misljenje.

[quote="crna_ofca"]
a iskreno (znam da cete me proglasiti arogantnom, ali posto (jos) nisam asistent, to nece biti tako strasno), [color=blue]*********[/color] sto o vjezbama misle oni koji u zadnjim klupama kartaju, koji melju sa susjedima, kojima se ne da ukljucit mozak i poslusat sto veky prica, kojima se ne da na konzultacije, jer "zasto bi oni jos 2 sata ostali na faxu kad ne moraju"... ovdje lijepo recite svoje misljenje, ali vi niste 90% vekijeve grupe. niste ni 90% komplementa vekijeve grupe. [/quote]

Tu se slazemo.Mene isto [color=blue]*********[/color] za one u zadnjim klupama koji kartaju, zafrkavaju i slicno, ali dogod mene ne smetaju u radu.Njima bi ja napravio ono sto sam rekao u gornjem postu.Sto se tice "komplementa", samo :lol: .jer vi idete na vjezbe kod kolege?Pretpostavljam da ne idete.E vidite, kad pocnete ici, onda mi mozete pametovat kako taj covjek vodi/ne vodi vjezbe.Onda mi mozete pametovat o 40 ljudi koji idu na vjezbe kod drugog asistenta.Onda mi mozete pametovat o tome sta oni misle o njemu konkretno i sta misle o njegovom vodjenju vjezbi.



[color=blue]Okanite se takvih izraza dok ste na Forumu, da ne bi bilo ostrijih mjera. :evil:[/color]
crna_ofca (napisa):

a vi cete, kolega, biti tako dobri, pa da tih pola sata sto odu na objasnjavanje stvari pojedincima:
a) zabavite ostale kojima je jasno?
b) ispredajete gradivo predvidjeno za tih pola sata?

pa zaboga, ako se vama ne da ici na konzultacije, onda imate puno ozbiljniji problem od toga sto ne volite vekija.


Surprised Rolling Eyes Laughing e pa, kolegice, citirajte mi dio posta gdje ja govorim kako ne treba ici na konzultacije?

crna_ofca (napisa):

ja smatram da su svi oni koji _dolaze_ na vjezbe super zadovoljni. a oni koji ne dolaze, kako oni mogu znati sto se zbiva???


To je vase misljenje.

crna_ofca (napisa):

a iskreno (znam da cete me proglasiti arogantnom, ali posto (jos) nisam asistent, to nece biti tako strasno), ********* sto o vjezbama misle oni koji u zadnjim klupama kartaju, koji melju sa susjedima, kojima se ne da ukljucit mozak i poslusat sto veky prica, kojima se ne da na konzultacije, jer "zasto bi oni jos 2 sata ostali na faxu kad ne moraju"... ovdje lijepo recite svoje misljenje, ali vi niste 90% vekijeve grupe. niste ni 90% komplementa vekijeve grupe.


Tu se slazemo.Mene isto ********* za one u zadnjim klupama koji kartaju, zafrkavaju i slicno, ali dogod mene ne smetaju u radu.Njima bi ja napravio ono sto sam rekao u gornjem postu.Sto se tice "komplementa", samo Laughing .jer vi idete na vjezbe kod kolege?Pretpostavljam da ne idete.E vidite, kad pocnete ici, onda mi mozete pametovat kako taj covjek vodi/ne vodi vjezbe.Onda mi mozete pametovat o 40 ljudi koji idu na vjezbe kod drugog asistenta.Onda mi mozete pametovat o tome sta oni misle o njemu konkretno i sta misle o njegovom vodjenju vjezbi.



Okanite se takvih izraza dok ste na Forumu, da ne bi bilo ostrijih mjera. Evil or Very Mad



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
diex
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (14:04:21)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:53 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da mislim da je stvar otisla malo predaleko.
Mi samo kazemo da nismo zadovoljni s vekyevim vjezbama.
Da mislim da je stvar otisla malo predaleko.
Mi samo kazemo da nismo zadovoljni s vekyevim vjezbama.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 10:35 pon, 26. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="diex"]Ja mislim da je covjek mislio reci da smo se svi vise manje pripremali na primjerima starih kolkovija i zadataka i nijedamput nam nije receno kakvi bi primjeri zadataka mogli doci u ovom,dapace mozda nas se cak navelo na krivi put.[/quote]

Smijem li pitati kod koga ideš na vježbe?

[quote]Kolegama Krcku i Veky-u: mislim da se vase misljenje o tezini zadataka ne moze uzet bash realno,to je kao da vas Bruce Lee uvjerava kako je lagano s glavom strgat 3 daske.[/quote]

Ma sigurno. Potpuno isto kao da ja kažem da se tvoje mišljenje o težini zadataka ne može uzet baš realno, jer nemaš pojma o elementarnoj. A ti nađi pogrešku u dokazu. (Hint: miješanje uzroka i posljedice.)

[quote]Sve u svemu,ovaj kolokvij je bio poucan:ocekuj neocekivano,[/quote]

Na osnovu jednog zadatka?? Ili hoćeš reći da su i ostali bili neočekivani?

[quote]cini se da me ceka puno vise posla za knjigom.[/quote]

To definitivno. Ako i ne zbog pismenog, onda zbog usmenog.

[quote]I na kraju jedna opaska nekim asistentima: NE vrti se cjeli svjet oko matematika :D[/quote]

Acknowledged. Jedna moja opaska: _meni_ se vrti. :-)
diex (napisa):
Ja mislim da je covjek mislio reci da smo se svi vise manje pripremali na primjerima starih kolkovija i zadataka i nijedamput nam nije receno kakvi bi primjeri zadataka mogli doci u ovom,dapace mozda nas se cak navelo na krivi put.


Smijem li pitati kod koga ideš na vježbe?

Citat:
Kolegama Krcku i Veky-u: mislim da se vase misljenje o tezini zadataka ne moze uzet bash realno,to je kao da vas Bruce Lee uvjerava kako je lagano s glavom strgat 3 daske.


Ma sigurno. Potpuno isto kao da ja kažem da se tvoje mišljenje o težini zadataka ne može uzet baš realno, jer nemaš pojma o elementarnoj. A ti nađi pogrešku u dokazu. (Hint: miješanje uzroka i posljedice.)

Citat:
Sve u svemu,ovaj kolokvij je bio poucan:ocekuj neocekivano,


Na osnovu jednog zadatka?? Ili hoćeš reći da su i ostali bili neočekivani?

Citat:
cini se da me ceka puno vise posla za knjigom.


To definitivno. Ako i ne zbog pismenog, onda zbog usmenog.

Citat:
I na kraju jedna opaska nekim asistentima: NE vrti se cjeli svjet oko matematika Very Happy


Acknowledged. Jedna moja opaska: _meni_ se vrti. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 11:34 pon, 26. 1. 2004    Naslov: Re: Kolokvij i vjezbe Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]Nisam rekao da se nije moglo dobiti 20 bodova.Zadnja dva zadatka su tome bila i namjenjena.[/quote]

Točno. Za Vas. Za neke druge, možda su to bili 2. i 3.
Meni, npr., najlakši su bili 1. i 4. Razlikujemo se.:-)

Ali u svakom slučaju, prolaz se mogao dobiti. A time gubi na uvjerljivosti onaj Vaš dio rečenice "ne bih ja sada razmišljao jesam li prošao ili nisam."

[quote]Mozete li objasniti sto ste mislili pod "tipovima izjava"?[/quote]

Naravno. Mislim na izjave o aroganciji asistenata i "ubijanju u pojam". Znam da je to omiljen hobi brucošima, praviti zmajeve od asistenata i slično, ali neki frame of reference biste mogli skupiti prije.

[quote]Sto se tice linka, mislim da ste Vi kolega krivi sto pola ljudi ne dolazi na vase vjezbe.[/quote]

Sasvim moguće. Zato smo ovdje, da riješimo problem.

[quote]Jer se Vi uopce cujete u razredu?[/quote]

Dakako. :lol:

[quote]Pa pricate tonazom glasa od cirka 150 dB (mlazni avion kad polijece radi razinu buke od 120 dB).[/quote]

Hvala na komplimentu. :-)

Ne, ozbiljno, moram priznati da je ovo prvi put da čujem da je neki asistent (uopće, ne mislim samo na mene) preglasan. A prečesto sam slušao priče i bio svjedokom definitivno pretihog pričanja pojedinih asistenata, i odlučio sam bar na svojim vježbama to promijeniti - budući da potencijala, kao što sami kažete, imam:-). Zaista nisam mislio da bi to nekome moglo _smetati_, osim dakako ljudima kojima želim smetati - onima koji još uvijek misle da postoje neopravdani sati i da je pričanje pod satom vrlo zabavno.

Očito ste bili na mojim vježbama (osim ak me čujete iz 004orke; ))... smijem li pitati u kojoj ste klupi sjedili?

[quote]Predajete prebrzo,[/quote]

Moguće. Ali bar nemam zaostatke s gradivom. Ja sam prvi koji bih volio da imam 10 sati tjedno na raspolaganju, i vjerujte, znao bih ih popuniti samo _vježbama_ iz _EM_ (pa čak i po Edovoj definiciji: ). No nekako mi se čini da vi studenti baš i nemate toliko vremena (što nije ni čudo - postoje linearna, analiza,...), a vidim po posjećenosti svojjih konzultacijâ da mi čak ni drastično usporavanje ne bi pomoglo kod većine ljudi.
Možete nešto o tome pročitati i na http://web.math.hr/~veky/em/emails/emem2.html . Inače, ta priča je završila tako da mi je 5 ljudi došlo na konzultacije, otišli smo u 101inicu, i detaljno prošli kroz sve što im je bio problem. Nisam siguran, ali mislim da mi svi ti ljudi i dalje idu na vježbe.

[quote] zna se dogodit da 3.plocu dovodite u direktnu vezu sa prvom,[/quote]

Mislim da ploču shvaćate malo preozbiljno (u redu, možda je ja shvaćam preneozbiljno - ali to je moj način zapisivanja stvari, a prebacivanje na nešto drugo bi nažalost koštalo previše vremena). Poanta je da sve što napišem na ploču, ujedno i _kažem_, a kažem i puno više od toga. Intencija je da na ploči budu samo stvari koje su nužne za glavnu liniju priče, a sve digresije i detaljnija objašnjenja samo pričam. Ako samo mehanički prepisujete s ploče (that means, onim redom kojim ja pišem stvari na nju... slažem se da nema smisla uzeti "sreen shot" ploče svako toliko, jer ćete dobiti besmislice - ali ne vidim zašto biste to radili, ako ste cijelo vrijeme koncentrirani na vježbe) i doma to malo pogledate, vjerujem da možete dobiti solidnu ocjenu na kolokviju (tipa 3 , a vjerojatno i 4 ako se doma malo više potrudite). Ako slušate što pričam, i to pokušate povezati s onim što piše na ploči, možda ugledate i Štrumfove;-)... one slatke male stvari o kojima ofca priča, a čine EM zabavnom - bar meni.

[quote] opcenito se doimate vrlo konfuznim, neorganiziranim i zbunjenim.[/quote]

U pogledu čega? Zbunjen definitivno jesam, to je jedna od osobinâ koje želim što dulje zadržati u životu, ali ne vidim kakve to veze ima s Elementarnom.(?) Što se gradiva koje predajem tiče, u bilo kojem trenutku imam ga u glavi potpuno položeno i mogao bih predavati uopće bez papira, samo što bi tad neka sirova računanja oduzela previše vremena.

[quote]Da ne spominjemo kako katastrofalno objasnjavate.[/quote]

Eh... jedni me hvale, drugi žale, treći kažu "E, moj brale..." itd. :-)
Primio sam otprilike jednako energične pohvale mom načinu objašnjavanja, poput ovih Vaših kritikâ. Možda i energičnije... :-) Ipak mislim da moj način objašnjavanja ima svoje mjesto pod math-nebom, a bilo bi ga i teško promijeniti (iz temelja, that is).

A drugo, "katastrofalno" je bez sumnje negativan pridjev, ali složit ćete se da ne govori puno. Bilo bi lijepo kad biste precizirali. Ako je ovo dolje jedini prigovor, read on.

[quote]Ja ne znam da li svi asistenti misle da li svi ljudi koji idu studirati matematiku dolaze iz, primjerice, Lucijanke, 5. gimnazije, 10. gimnazije ili MIOC-a.[/quote]

Možda će Vas zanimati, ja nisam išao ni u jednu od tih škola. Išao sam u gimnaziju u Puli, prirodoslovno-matematičku, ali to samo zato da ne učim talijanski. ;-)
Pa ipak mi je Kurepa bio najbolji profesor, a T. Šikić najbolji asistent na prvoj godini.

Jest da sam jedno vrijeme maštao o odlasku u MIOC ili nešto slično, ali nakon što sam vidio širi spektar ljudi koji izlaze odatle, došao sam do sličnih zaključaka kao i Lord Sirius... svuda ima svega. Lako je idealizirati MIOC nekome izvana.

[quote]Ovo se tice svih asistenata, jer mislim da je to zapravo najveci problem trenutno na studiju.Sto se mene tice, ovo se jedino ne odnosi na kolegicu Starcevic, za koju smatram da je vrsna asistentica, te da mi je bolja i od nekih profesora.Smatram da biste i Vi bili jednako uspjesni, samo kad bi malo pripazili na gornje mane.[/quote]

Vi imate pravo misliti što god želite. Ja ipak ne bih _tako drastično_ mijenjao svoj stil (zamislite npr. da netko zamoli kolegicu Starčević da počne držati vježbe ko ja:-o : ), dok god nisam siguran da nema drugog izbora.

[quote]Jedna stvar koja me iznervirala vec druge ili trece vjezbe jest Vasa arogancija prema nama.Ako Vam mi kazemo da nesto nije jasno, onda je vasa duznost kao asistenta da nam objasnite NA SATU, a ne da nas otpilite kazavsi da "kojima nije jasno, neka idu na konzultacije".[/quote]

Arogancija? Otpilim? Mislim da zaista trebate posložiti ponešto u glavi.

Vama dođe čovjek i kaže "Evo, imam termin (koji i vama odgovara), rezerviran samo za Vas, da raspravimo konkretno o čemu se radi i što nije jasno, a i poslije toga i u međuvremenu me možete dobiti mailom ili me praktički uvijek naći na faksu.", i Vi to zovete "otpiliti"? Mislim da ćete imati jako zanimljive odnose s poslovnim partnerima, npr.

[quote]Razmislite malo o tome.

PS.Smatram da se s gornjim izjavama slaze 90% grupe koja kod Vas dolazi slusati vjezbe iz elementarne (ovo se odnosi na sve ljude koji bi trebali doci, znaci ukljucujuci one koji idu na druge vjezbe).[/quote]

Preciznije, _samo_ na njih - jer ovi koji mi još uvijek dolaze na vježbe očito nemaju tih problema. :)
HijenA (napisa):
Nisam rekao da se nije moglo dobiti 20 bodova.Zadnja dva zadatka su tome bila i namjenjena.


Točno. Za Vas. Za neke druge, možda su to bili 2. i 3.
Meni, npr., najlakši su bili 1. i 4. Razlikujemo se.Smile

Ali u svakom slučaju, prolaz se mogao dobiti. A time gubi na uvjerljivosti onaj Vaš dio rečenice "ne bih ja sada razmišljao jesam li prošao ili nisam."

Citat:
Mozete li objasniti sto ste mislili pod "tipovima izjava"?


Naravno. Mislim na izjave o aroganciji asistenata i "ubijanju u pojam". Znam da je to omiljen hobi brucošima, praviti zmajeve od asistenata i slično, ali neki frame of reference biste mogli skupiti prije.

Citat:
Sto se tice linka, mislim da ste Vi kolega krivi sto pola ljudi ne dolazi na vase vjezbe.


Sasvim moguće. Zato smo ovdje, da riješimo problem.

Citat:
Jer se Vi uopce cujete u razredu?


Dakako. Laughing

Citat:
Pa pricate tonazom glasa od cirka 150 dB (mlazni avion kad polijece radi razinu buke od 120 dB).


Hvala na komplimentu. Smile

Ne, ozbiljno, moram priznati da je ovo prvi put da čujem da je neki asistent (uopće, ne mislim samo na mene) preglasan. A prečesto sam slušao priče i bio svjedokom definitivno pretihog pričanja pojedinih asistenata, i odlučio sam bar na svojim vježbama to promijeniti - budući da potencijala, kao što sami kažete, imam:-). Zaista nisam mislio da bi to nekome moglo _smetati_, osim dakako ljudima kojima želim smetati - onima koji još uvijek misle da postoje neopravdani sati i da je pričanje pod satom vrlo zabavno.

Očito ste bili na mojim vježbama (osim ak me čujete iz 004orke; ))... smijem li pitati u kojoj ste klupi sjedili?

Citat:
Predajete prebrzo,


Moguće. Ali bar nemam zaostatke s gradivom. Ja sam prvi koji bih volio da imam 10 sati tjedno na raspolaganju, i vjerujte, znao bih ih popuniti samo _vježbama_ iz _EM_ (pa čak i po Edovoj definiciji: ). No nekako mi se čini da vi studenti baš i nemate toliko vremena (što nije ni čudo - postoje linearna, analiza,...), a vidim po posjećenosti svojjih konzultacijâ da mi čak ni drastično usporavanje ne bi pomoglo kod većine ljudi.
Možete nešto o tome pročitati i na http://web.math.hr/~veky/em/emails/emem2.html . Inače, ta priča je završila tako da mi je 5 ljudi došlo na konzultacije, otišli smo u 101inicu, i detaljno prošli kroz sve što im je bio problem. Nisam siguran, ali mislim da mi svi ti ljudi i dalje idu na vježbe.

Citat:
zna se dogodit da 3.plocu dovodite u direktnu vezu sa prvom,


Mislim da ploču shvaćate malo preozbiljno (u redu, možda je ja shvaćam preneozbiljno - ali to je moj način zapisivanja stvari, a prebacivanje na nešto drugo bi nažalost koštalo previše vremena). Poanta je da sve što napišem na ploču, ujedno i _kažem_, a kažem i puno više od toga. Intencija je da na ploči budu samo stvari koje su nužne za glavnu liniju priče, a sve digresije i detaljnija objašnjenja samo pričam. Ako samo mehanički prepisujete s ploče (that means, onim redom kojim ja pišem stvari na nju... slažem se da nema smisla uzeti "sreen shot" ploče svako toliko, jer ćete dobiti besmislice - ali ne vidim zašto biste to radili, ako ste cijelo vrijeme koncentrirani na vježbe) i doma to malo pogledate, vjerujem da možete dobiti solidnu ocjenu na kolokviju (tipa 3 , a vjerojatno i 4 ako se doma malo više potrudite). Ako slušate što pričam, i to pokušate povezati s onim što piše na ploči, možda ugledate i Štrumfove;-)... one slatke male stvari o kojima ofca priča, a čine EM zabavnom - bar meni.

Citat:
opcenito se doimate vrlo konfuznim, neorganiziranim i zbunjenim.


U pogledu čega? Zbunjen definitivno jesam, to je jedna od osobinâ koje želim što dulje zadržati u životu, ali ne vidim kakve to veze ima s Elementarnom.(?) Što se gradiva koje predajem tiče, u bilo kojem trenutku imam ga u glavi potpuno položeno i mogao bih predavati uopće bez papira, samo što bi tad neka sirova računanja oduzela previše vremena.

Citat:
Da ne spominjemo kako katastrofalno objasnjavate.


Eh... jedni me hvale, drugi žale, treći kažu "E, moj brale..." itd. Smile
Primio sam otprilike jednako energične pohvale mom načinu objašnjavanja, poput ovih Vaših kritikâ. Možda i energičnije... Smile Ipak mislim da moj način objašnjavanja ima svoje mjesto pod math-nebom, a bilo bi ga i teško promijeniti (iz temelja, that is).

A drugo, "katastrofalno" je bez sumnje negativan pridjev, ali složit ćete se da ne govori puno. Bilo bi lijepo kad biste precizirali. Ako je ovo dolje jedini prigovor, read on.

Citat:
Ja ne znam da li svi asistenti misle da li svi ljudi koji idu studirati matematiku dolaze iz, primjerice, Lucijanke, 5. gimnazije, 10. gimnazije ili MIOC-a.


Možda će Vas zanimati, ja nisam išao ni u jednu od tih škola. Išao sam u gimnaziju u Puli, prirodoslovno-matematičku, ali to samo zato da ne učim talijanski. Wink
Pa ipak mi je Kurepa bio najbolji profesor, a T. Šikić najbolji asistent na prvoj godini.

Jest da sam jedno vrijeme maštao o odlasku u MIOC ili nešto slično, ali nakon što sam vidio širi spektar ljudi koji izlaze odatle, došao sam do sličnih zaključaka kao i Lord Sirius... svuda ima svega. Lako je idealizirati MIOC nekome izvana.

Citat:
Ovo se tice svih asistenata, jer mislim da je to zapravo najveci problem trenutno na studiju.Sto se mene tice, ovo se jedino ne odnosi na kolegicu Starcevic, za koju smatram da je vrsna asistentica, te da mi je bolja i od nekih profesora.Smatram da biste i Vi bili jednako uspjesni, samo kad bi malo pripazili na gornje mane.


Vi imate pravo misliti što god želite. Ja ipak ne bih _tako drastično_ mijenjao svoj stil (zamislite npr. da netko zamoli kolegicu Starčević da počne držati vježbe ko ja:-o : ), dok god nisam siguran da nema drugog izbora.

Citat:
Jedna stvar koja me iznervirala vec druge ili trece vjezbe jest Vasa arogancija prema nama.Ako Vam mi kazemo da nesto nije jasno, onda je vasa duznost kao asistenta da nam objasnite NA SATU, a ne da nas otpilite kazavsi da "kojima nije jasno, neka idu na konzultacije".


Arogancija? Otpilim? Mislim da zaista trebate posložiti ponešto u glavi.

Vama dođe čovjek i kaže "Evo, imam termin (koji i vama odgovara), rezerviran samo za Vas, da raspravimo konkretno o čemu se radi i što nije jasno, a i poslije toga i u međuvremenu me možete dobiti mailom ili me praktički uvijek naći na faksu.", i Vi to zovete "otpiliti"? Mislim da ćete imati jako zanimljive odnose s poslovnim partnerima, npr.

Citat:
Razmislite malo o tome.

PS.Smatram da se s gornjim izjavama slaze 90% grupe koja kod Vas dolazi slusati vjezbe iz elementarne (ovo se odnosi na sve ljude koji bi trebali doci, znaci ukljucujuci one koji idu na druge vjezbe).


Preciznije, _samo_ na njih - jer ovi koji mi još uvijek dolaze na vježbe očito nemaju tih problema. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 11:44 pon, 26. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="diex"]Sto se tice hijene,covjek je stvarno hrabro izjasnio svoja stajalista,dao jedan istinit komentar,i ja se nadam da ce doticni asistenti umjesto da idu otkrivat ko je on,pokusavat ga "kaznit" etc,potrudit se da isprave sto je isti naveo u svom postu.[/quote]

Ja čisto ne mogu povjerovati što su sve neki ljudi spremni napisati.

Mislim da percipirate ovaj faks kao nešto između komunizma i totalitarizma - ili bar smatrate da su neki asistenti tamo zaostali. Vjerujte, nije mi ni na kraj pameti ići otkrivati "tko" je hijena, a pogotovo ga "kažnjavati" na bilo koji način.
diex (napisa):
Sto se tice hijene,covjek je stvarno hrabro izjasnio svoja stajalista,dao jedan istinit komentar,i ja se nadam da ce doticni asistenti umjesto da idu otkrivat ko je on,pokusavat ga "kaznit" etc,potrudit se da isprave sto je isti naveo u svom postu.


Ja čisto ne mogu povjerovati što su sve neki ljudi spremni napisati.

Mislim da percipirate ovaj faks kao nešto između komunizma i totalitarizma - ili bar smatrate da su neki asistenti tamo zaostali. Vjerujte, nije mi ni na kraj pameti ići otkrivati "tko" je hijena, a pogotovo ga "kažnjavati" na bilo koji način.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 11:47 pon, 26. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="koryanshea"]jos sam 5 minuta malo piljila u prvi (vekyev, jel')[/quote]

Jok ba, Mein. Veky je dao onaj najlaksi (kojigod to bio :D )[/quote]

Eto. To je ono što ja zovem defaultni scapegoat.
_Zašto_ ljudi poistovjećuju težinu ovog kolokvija sa mnom? Koliko mi se čini, iz razgovora s ostalim asistentima, čak i za taj inkriminirajući prvi zadatak dao sam više hintova nego svi ostali.
krcko (napisa):
koryanshea (napisa):
jos sam 5 minuta malo piljila u prvi (vekyev, jel')


Jok ba, Mein. Veky je dao onaj najlaksi (kojigod to bio Very Happy )


Eto. To je ono što ja zovem defaultni scapegoat.
_Zašto_ ljudi poistovjećuju težinu ovog kolokvija sa mnom? Koliko mi se čini, iz razgovora s ostalim asistentima, čak i za taj inkriminirajući prvi zadatak dao sam više hintova nego svi ostali.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 12:16 pon, 26. 1. 2004    Naslov: Re: Kolokvij i vjezbe Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]nije nemoguce ici sporije - Krcko je to pokazao, i nije bilo nikakvih zaostataka i problema... [/quote]

Krcko je legenda, ja definitivno želim biti kao on kad odrastem:-), ali on je ipak malo dulje asistent. Krcko zna kako mu diše svaki pojedini student na vježbama, i onda mu nije problem napraviti prerez. Ja to isto mogu, kad mi je na vježbama 10ak ljudi... ali 70:-o - ne.

[quote]a to sto Mea ili Veky imaju takav svoj tempo... nije da se tu moze puno promijeniti.... jer, cinjenica je da je to stvar koja je usadjena u covjeka (pretpostavljam :) ) mozda mogu ponekad se prisjetiti toga da su prebrzi i usporiti, ali to im je u krvi i jednostavno nejde generalno....[/quote]

Radio sam pokuse. Mogu (iako nije trivijalno, kao što kažeš, i trebam se nonstop podsjećati), ali nije u tome problem. Problem je u tome da tada efektivno nemam vremena. I mislim da je to upravo u vezi s tim što mi to nije prirodan način izražavanja. Naime, da sam takav po prirodi, vjerojatno bih preciznije znao rasporediti vrijeme, i ne bih stalno imao taj osjećaj da kasnim.

[quote]mozda bi se trebali vise truditi da budu sporiji u smislu izgovaranja recenica.... (pricam za Elementarnu, da ne bi bilo zabune :g:) pisanja po ploci, povezivanja prve ploce sa trecom :g:
i pogotovo kada se radi neki novi dio gradiva[/quote]

Eh... ja bih čak rekao da je ovo problem u suprotnom smjeru. Naime, često imam nešto dulje pripreme kad prelazimo na novu cjelinu. Možda malo previše uvodim ljude u stvar koju oni već znaju, ali kažem, to je posljedica one moje vjere u reusability. Da odmah krenem na zadatke i trikove objašnjavam on the fly, vjerojatno bih imao više vremena ukupno, pa bih si mogao priuštiti biti čak i neprirodno sporiji.

[quote]jer, cinjenica je, nema smisla sve samo sablonski prepisivati s ploce, poanta je shvaitti na licu mjesta, a pri brzom tempu je tesko zapisatii i biljesku sastrane koja kaze nesto tipa 'mnozis obrnutim redom' ili slicno[/quote]

Eh da... ali to tek trebaju naučiti. A do tada...?

[quote]ma, svi vi to mozete, znam ja :g:[/quote]

Sjeti se ove svoje rečenice kad budeš asistentica/profesorica/whatever. ;-)

[quote]sto se objasnjavanja tice, meni je Veky objasnjavao pocetke teorije skupova dak sam bila u trecem srednje.... koliko me sjecanje sluzi :g:[/quote]

Vidi vidi, pa ti se toga sjecas... :-)

[quote]dakle, problem je sto Veky ocekuje neko predznanje, ili bar da razumijete kad nema nikakvih pitanja tipa 'otkud to' ili 'zasto tako'
npr, ja se sad ne ustrucavam nikome dobaciti iz klupe 'a zasto'
i dobijem odgovor - neovisno o tome jesam li ja zaboravila neku cinjenicu, ne mogu li povezati, ili je greska na ploci - nije bitno - odgovor stize
asistenti ce vam (bar bi trebali :g:) odgovoriti na pitanje 'zasto' [/quote]

To sigurno.
Da se razumijemo, ono "otpiljivanje" je uvijek bilo _nakon_ poluminutnog odgovora, i uvijek u obliku "_ako Vas zanima detaljnije_, dođite na konzultacije".

[quote]svi boje da nece stici, a ni nama ni njima se ne drze odrade... [/quote]

Meni nije toliki problem. :-) Ali njima jest, i shvaćam to.
Nesi (napisa):
nije nemoguce ici sporije - Krcko je to pokazao, i nije bilo nikakvih zaostataka i problema...


Krcko je legenda, ja definitivno želim biti kao on kad odrastem:-), ali on je ipak malo dulje asistent. Krcko zna kako mu diše svaki pojedini student na vježbama, i onda mu nije problem napraviti prerez. Ja to isto mogu, kad mi je na vježbama 10ak ljudi... ali 70:-o - ne.

Citat:
a to sto Mea ili Veky imaju takav svoj tempo... nije da se tu moze puno promijeniti.... jer, cinjenica je da je to stvar koja je usadjena u covjeka (pretpostavljam Smile ) mozda mogu ponekad se prisjetiti toga da su prebrzi i usporiti, ali to im je u krvi i jednostavno nejde generalno....


Radio sam pokuse. Mogu (iako nije trivijalno, kao što kažeš, i trebam se nonstop podsjećati), ali nije u tome problem. Problem je u tome da tada efektivno nemam vremena. I mislim da je to upravo u vezi s tim što mi to nije prirodan način izražavanja. Naime, da sam takav po prirodi, vjerojatno bih preciznije znao rasporediti vrijeme, i ne bih stalno imao taj osjećaj da kasnim.

Citat:
mozda bi se trebali vise truditi da budu sporiji u smislu izgovaranja recenica.... (pricam za Elementarnu, da ne bi bilo zabune Mr. Green) pisanja po ploci, povezivanja prve ploce sa trecom Mr. Green
i pogotovo kada se radi neki novi dio gradiva


Eh... ja bih čak rekao da je ovo problem u suprotnom smjeru. Naime, često imam nešto dulje pripreme kad prelazimo na novu cjelinu. Možda malo previše uvodim ljude u stvar koju oni već znaju, ali kažem, to je posljedica one moje vjere u reusability. Da odmah krenem na zadatke i trikove objašnjavam on the fly, vjerojatno bih imao više vremena ukupno, pa bih si mogao priuštiti biti čak i neprirodno sporiji.

Citat:
jer, cinjenica je, nema smisla sve samo sablonski prepisivati s ploce, poanta je shvaitti na licu mjesta, a pri brzom tempu je tesko zapisatii i biljesku sastrane koja kaze nesto tipa 'mnozis obrnutim redom' ili slicno


Eh da... ali to tek trebaju naučiti. A do tada...?

Citat:
ma, svi vi to mozete, znam ja Mr. Green


Sjeti se ove svoje rečenice kad budeš asistentica/profesorica/whatever. Wink

Citat:
sto se objasnjavanja tice, meni je Veky objasnjavao pocetke teorije skupova dak sam bila u trecem srednje.... koliko me sjecanje sluzi Mr. Green


Vidi vidi, pa ti se toga sjecas... Smile

Citat:
dakle, problem je sto Veky ocekuje neko predznanje, ili bar da razumijete kad nema nikakvih pitanja tipa 'otkud to' ili 'zasto tako'
npr, ja se sad ne ustrucavam nikome dobaciti iz klupe 'a zasto'
i dobijem odgovor - neovisno o tome jesam li ja zaboravila neku cinjenicu, ne mogu li povezati, ili je greska na ploci - nije bitno - odgovor stize
asistenti ce vam (bar bi trebali Mr. Green) odgovoriti na pitanje 'zasto'


To sigurno.
Da se razumijemo, ono "otpiljivanje" je uvijek bilo _nakon_ poluminutnog odgovora, i uvijek u obliku "_ako Vas zanima detaljnije_, dođite na konzultacije".

Citat:
svi boje da nece stici, a ni nama ni njima se ne drze odrade...


Meni nije toliki problem. Smile Ali njima jest, i shvaćam to.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 13:53 pon, 26. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"][quote="krcko"][quote="koryanshea"]jos sam 5 minuta malo piljila u prvi (vekyev, jel')[/quote]

Jok ba, Mein. Veky je dao onaj najlaksi (kojigod to bio :D )[/quote]

Eto. To je ono što ja zovem defaultni scapegoat.
_Zašto_ ljudi poistovjećuju težinu ovog kolokvija sa mnom? Koliko mi se čini, iz razgovora s ostalim asistentima, čak i za taj inkriminirajući prvi zadatak dao sam više hintova nego svi ostali.[/quote]

sawwy, ja sam nekako imala film u glavi da je netko napisao da je tvoj prvi zadatak. negdje. na pocetku topica. my bad
veky (napisa):
krcko (napisa):
koryanshea (napisa):
jos sam 5 minuta malo piljila u prvi (vekyev, jel')


Jok ba, Mein. Veky je dao onaj najlaksi (kojigod to bio Very Happy )


Eto. To je ono što ja zovem defaultni scapegoat.
_Zašto_ ljudi poistovjećuju težinu ovog kolokvija sa mnom? Koliko mi se čini, iz razgovora s ostalim asistentima, čak i za taj inkriminirajući prvi zadatak dao sam više hintova nego svi ostali.


sawwy, ja sam nekako imala film u glavi da je netko napisao da je tvoj prvi zadatak. negdje. na pocetku topica. my bad



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:53 pon, 26. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]Eto. To je ono što ja zovem defaultni scapegoat.
_Zašto_ ljudi poistovjećuju težinu ovog kolokvija sa mnom? Koliko mi se čini, iz razgovora s ostalim asistentima, čak i za taj inkriminirajući prvi zadatak dao sam više hintova nego svi ostali.[/quote]

Ajde ajde, nemoj cvilit. Zadnjih 10 godina Mea je bila dezurni krivac za svaki teski zadatak iz Elementarne (i sire). Bez obzira je li to bio njezin zadatak ili ne. I da li je uopce drzala vjezbe iz tog kolegija :D A sad si ti na redu :uncle_sam: :lol:

Ima to i pozitivnih strana, npr. ispravljat ces manje pismenih :D
veky (napisa):
Eto. To je ono što ja zovem defaultni scapegoat.
_Zašto_ ljudi poistovjećuju težinu ovog kolokvija sa mnom? Koliko mi se čini, iz razgovora s ostalim asistentima, čak i za taj inkriminirajući prvi zadatak dao sam više hintova nego svi ostali.


Ajde ajde, nemoj cvilit. Zadnjih 10 godina Mea je bila dezurni krivac za svaki teski zadatak iz Elementarne (i sire). Bez obzira je li to bio njezin zadatak ili ne. I da li je uopce drzala vjezbe iz tog kolegija Very Happy A sad si ti na redu Uncle Sam Laughing

Ima to i pozitivnih strana, npr. ispravljat ces manje pismenih Very Happy



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan