Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bologna
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Za ili protiv Bologne?
Bologna je zakon
21%
 21%  [ 20 ]
Ništa to ne valja...
78%
 78%  [ 72 ]
Ukupno glasova : 92

Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:30 čet, 21. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="k8yvis"]Puno bolje nego smišljat kako popravit sustav koji je sasvim dobro funkcionirao :roll:[/quote]

Samo sto stari sustav nije dobro funkcionirao. Kad bitas bilo koga od asistenata i profesora, reci ce ti da je njemu bilo super studirati po starom sistemu. To je zato sto se nastavnici (uglavnom) regrutiraju iz onih 5% studentske populacije koji su stari studij zavrsavali u roku.

[quote="D.E.A."]nas koji imamo priliku upisat 4 godinu ima 20-ak(a jos nam je ostao jedan semestar).a svi pricaju da je bolonja uvedena da bi se povecala prolaznost...da li se samo meni cini il nije postignuto nista?[/quote]

Postignuto je da ste vas 20-tak koji zavrsavate preddiplomski studij [b]dali sve ispite u roku[/b]. Prije bi vas isto bilo 20-tak na zavrsnoj godini studija, samo sto bi diplomiravali iduce 2-3 godine.

Inace, ja se potpuno slazem da nije postignuto dovoljno. Prolaznost bi trebala biti znatno veca i to se ne bi trebalo raditi spustanjem kriterija. Samo sto ne znam kako to postici.
k8yvis (napisa):
Puno bolje nego smišljat kako popravit sustav koji je sasvim dobro funkcionirao Rolling Eyes


Samo sto stari sustav nije dobro funkcionirao. Kad bitas bilo koga od asistenata i profesora, reci ce ti da je njemu bilo super studirati po starom sistemu. To je zato sto se nastavnici (uglavnom) regrutiraju iz onih 5% studentske populacije koji su stari studij zavrsavali u roku.

D.E.A. (napisa):
nas koji imamo priliku upisat 4 godinu ima 20-ak(a jos nam je ostao jedan semestar).a svi pricaju da je bolonja uvedena da bi se povecala prolaznost...da li se samo meni cini il nije postignuto nista?


Postignuto je da ste vas 20-tak koji zavrsavate preddiplomski studij dali sve ispite u roku. Prije bi vas isto bilo 20-tak na zavrsnoj godini studija, samo sto bi diplomiravali iduce 2-3 godine.

Inace, ja se potpuno slazem da nije postignuto dovoljno. Prolaznost bi trebala biti znatno veca i to se ne bi trebalo raditi spustanjem kriterija. Samo sto ne znam kako to postici.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pssst
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (18:09:32)
Postovi: (4C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 6

PostPostano: 17:50 čet, 21. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li se zna točan broj bolonjaca na trećoj godini koji su dali sve ispite do sada?
da li se zna točan broj bolonjaca na trećoj godini koji su dali sve ispite do sada?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
k8yvis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2006. (14:32:30)
Postovi: (79)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-36 = 8 - 44

PostPostano: 19:38 čet, 21. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Samo sto stari sustav nije dobro funkcionirao. Kad bitas bilo koga od asistenata i profesora, reci ce ti da je njemu bilo super studirati po starom sistemu. To je zato sto se nastavnici (uglavnom) regrutiraju iz onih 5% studentske populacije koji su stari studij zavrsavali u roku.
[/quote]
Nisam još nikoga upoznala tko se žalio... I kome je studiranje ostalo u lošem sjećanju.
krcko (napisa):

Samo sto stari sustav nije dobro funkcionirao. Kad bitas bilo koga od asistenata i profesora, reci ce ti da je njemu bilo super studirati po starom sistemu. To je zato sto se nastavnici (uglavnom) regrutiraju iz onih 5% studentske populacije koji su stari studij zavrsavali u roku.

Nisam još nikoga upoznala tko se žalio... I kome je studiranje ostalo u lošem sjećanju.



_________________
Da li je napredak kad ljudozder uzme vilicu?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 20:20 čet, 21. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="k8yvis"]Nisam još nikoga upoznala tko se žalio... I kome je studiranje ostalo u lošem sjećanju.[/quote]

ja nisam nikad upoznala Mongolca. ne znaci da ne postoje.
k8yvis (napisa):
Nisam još nikoga upoznala tko se žalio... I kome je studiranje ostalo u lošem sjećanju.


ja nisam nikad upoznala Mongolca. ne znaci da ne postoje.



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 20:29 čet, 21. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kljuki"]

ja nisam nikad upoznala Mongolca. ne znaci da ne postoje.[/quote]

:rotfl:

Doooobar!

:karma: za provalu
kljuki (napisa):


ja nisam nikad upoznala Mongolca. ne znaci da ne postoje.


Valjam se po podu od smijeha

Doooobar!

karma++ za provalu



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:23 čet, 21. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="k8yvis"][quote="krcko"]Samo sto stari sustav nije dobro funkcionirao. Kad bitas bilo koga od asistenata i profesora, reci ce ti da je njemu bilo super studirati po starom sistemu. To je zato sto se nastavnici (uglavnom) regrutiraju iz onih 5% studentske populacije koji su stari studij zavrsavali u roku.[/quote]
Nisam još nikoga upoznala tko se žalio... I kome je studiranje ostalo u lošem sjećanju.[/quote]

Ja sam upoznao povecu kolicinu ljudi koji su odustali. :( Nije frka (iz perspektive sustava) kad netko padne godinu ili cak dvije, nego kad potrati nekoliko godina i nikad ne zavrsi! :tso: Od moje generacije, ne znam je l' 30% [b]ikad[/b] zavrsilo! :shock: U roku nas je zavrsilo mozda 15ak%. :(

Prosjek studiranja na PMF-MO je - prije Bolonje - bio cca 7.5 godina (za [b]petogodisnji[/b] studij i to racunato samo za one koji su zavrsili!), a rekorder je - cini mi se - kolega koji je nedavno diplomirao... 16.5 godina nakon sto je upisao. :shock: =D>

Ja i dalje smatram da je ovaj sustav nehuman, ali prvenstveno zbog realizacije. :? Sama ideja nije nuzno losa. :)

Anyway, ovaj topic je - IMO - bezveze jer se prezvakavaju stvari koje su vec vise puta recene. :( Bilo bi lijepo cuti nesto svjeze... provedivi prijedlog poboljsanja ili tako nesto... :sigh:
k8yvis (napisa):
krcko (napisa):
Samo sto stari sustav nije dobro funkcionirao. Kad bitas bilo koga od asistenata i profesora, reci ce ti da je njemu bilo super studirati po starom sistemu. To je zato sto se nastavnici (uglavnom) regrutiraju iz onih 5% studentske populacije koji su stari studij zavrsavali u roku.

Nisam još nikoga upoznala tko se žalio... I kome je studiranje ostalo u lošem sjećanju.


Ja sam upoznao povecu kolicinu ljudi koji su odustali. Sad Nije frka (iz perspektive sustava) kad netko padne godinu ili cak dvije, nego kad potrati nekoliko godina i nikad ne zavrsi! Trudim Se Objasniti... Od moje generacije, ne znam je l' 30% ikad zavrsilo! Shocked U roku nas je zavrsilo mozda 15ak%. Sad

Prosjek studiranja na PMF-MO je - prije Bolonje - bio cca 7.5 godina (za petogodisnji studij i to racunato samo za one koji su zavrsili!), a rekorder je - cini mi se - kolega koji je nedavno diplomirao... 16.5 godina nakon sto je upisao. Shocked Applause

Ja i dalje smatram da je ovaj sustav nehuman, ali prvenstveno zbog realizacije. Confused Sama ideja nije nuzno losa. Smile

Anyway, ovaj topic je - IMO - bezveze jer se prezvakavaju stvari koje su vec vise puta recene. Sad Bilo bi lijepo cuti nesto svjeze... provedivi prijedlog poboljsanja ili tako nesto... Uzdah...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shere
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2006. (17:04:03)
Postovi: (17)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: Zagreb grad

PostPostano: 22:19 čet, 21. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Anyway, ovaj topic je - IMO - bezveze jer se prezvakavaju stvari koje su vec vise puta recene. :( Bilo bi lijepo cuti nesto svjeze... provedivi prijedlog poboljsanja ili tako nesto... :sigh:[/quote]


potpisujem...

takodjer bi zelio dodati da mi je tema besmislena, kad sam vidio naslov mislio sam da je tema stara 3 godine :roll:

krivi kuci mamu sta te nije rodila par godina ranije...ako bi to pomoglo... a kao apsolutni neradnik mogu sa pokricem tvrdit da je bolonja zakon i sjecanja ce mi na studiranje definitvno biti ugodna...:D:D


a uostalom
...it's so last friday... :roll: :roll:
vsego (napisa):

Anyway, ovaj topic je - IMO - bezveze jer se prezvakavaju stvari koje su vec vise puta recene. Sad Bilo bi lijepo cuti nesto svjeze... provedivi prijedlog poboljsanja ili tako nesto... Uzdah...



potpisujem...

takodjer bi zelio dodati da mi je tema besmislena, kad sam vidio naslov mislio sam da je tema stara 3 godine Rolling Eyes

krivi kuci mamu sta te nije rodila par godina ranije...ako bi to pomoglo... a kao apsolutni neradnik mogu sa pokricem tvrdit da je bolonja zakon i sjecanja ce mi na studiranje definitvno biti ugodna...Very HappyVery Happy


a uostalom
...it's so last friday... Rolling Eyes Rolling Eyes



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
noa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 04. 2007. (22:28:08)
Postovi: (51)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 1

PostPostano: 22:28 čet, 21. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo imam ja prijedlog.
neka ostanu zadace i kolokviji i sve to da se nas nedisciplinirane ljenjivce opet natjera da radimo nes ali stavi se recimo neki manji prag na kolokvije koji se mora zadovoljit da ostanes u konkurenciji pa da ako netko omane na nekom da ga to ne kosta godine i ostavite dva roka na koja se smije izaci (regularni i popravni ako ih bas tako volite zvati) ali date vise termina (recimo 4) u kojima se na njih moze izaci medu kojima je razmak od barem 2-3 tjedna tako da ako netko padne na 1. ima ustvari vremena nauciti za drugi. pri tome tko je prosao kolokvije (dakle imao 50+%) je osloboden pismenog pa bi vecina izlazila na 1. rok. dakle ne bi bilo nista vise posla za profesore jer bi svi ovi pismeni zavrsni bili normalni pismeni a ljudi bi opet mogli izaci na ispit samo 2 puta pa ostaje jednak broj ljudi za odraditi i jos bi im k tome bilo smanjeno opterecenje jer nas ipak ne bi dolazilo svih 200 odjednom a i vjerojatno bi dolazili s vecim znanjem jer ne bismo imali potrebe se pojavljivati ako nismo ustvari naucili. a mi bismo si krasno mogli rasporediti te rokove tako da imas barem 2 tjedna cista za 1 predmet. moze ih se cak staviti sve izmedu 1. i 4. mjeseca pa dok dodu 2. kolokviji opet si morao imati rijesen 1. semestar
eto to je nesto sto bi meni npr. odgovaralo
samo me zanima je li ikoga uopce briga za ikakve prijedloge i je li ustvari itko od ovlastenih da provedu ustvari neku promjenu takvo sto voljan napraviti :?
evo imam ja prijedlog.
neka ostanu zadace i kolokviji i sve to da se nas nedisciplinirane ljenjivce opet natjera da radimo nes ali stavi se recimo neki manji prag na kolokvije koji se mora zadovoljit da ostanes u konkurenciji pa da ako netko omane na nekom da ga to ne kosta godine i ostavite dva roka na koja se smije izaci (regularni i popravni ako ih bas tako volite zvati) ali date vise termina (recimo 4) u kojima se na njih moze izaci medu kojima je razmak od barem 2-3 tjedna tako da ako netko padne na 1. ima ustvari vremena nauciti za drugi. pri tome tko je prosao kolokvije (dakle imao 50+%) je osloboden pismenog pa bi vecina izlazila na 1. rok. dakle ne bi bilo nista vise posla za profesore jer bi svi ovi pismeni zavrsni bili normalni pismeni a ljudi bi opet mogli izaci na ispit samo 2 puta pa ostaje jednak broj ljudi za odraditi i jos bi im k tome bilo smanjeno opterecenje jer nas ipak ne bi dolazilo svih 200 odjednom a i vjerojatno bi dolazili s vecim znanjem jer ne bismo imali potrebe se pojavljivati ako nismo ustvari naucili. a mi bismo si krasno mogli rasporediti te rokove tako da imas barem 2 tjedna cista za 1 predmet. moze ih se cak staviti sve izmedu 1. i 4. mjeseca pa dok dodu 2. kolokviji opet si morao imati rijesen 1. semestar
eto to je nesto sto bi meni npr. odgovaralo
samo me zanima je li ikoga uopce briga za ikakve prijedloge i je li ustvari itko od ovlastenih da provedu ustvari neku promjenu takvo sto voljan napraviti Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:48 čet, 21. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za veci razmak redovitih i popravnih se pokusavamo izboriti; zato su popravni u ljetnom roku i stavljeni iza ljeta. :D Na zalost, bez ozbiljnih zahvata u kalendaru, ne znam kako povecati tu pauzu i u zimskom semestru. :(

Vise termina kolokvija... iskustvo nas uci da bi velika vecina birala samo zadnje termine, pa tu nema koristi. :(

Inace, takve prijedloge ti ovdje rijetko tko uoci, a ide ih "gurati" samo ako ih jako podrzava. :? Forum nije mjesto za mijenjanje svijeta, nego samo za pitanja/odgovre, rasprave i sl. ;)
Za veci razmak redovitih i popravnih se pokusavamo izboriti; zato su popravni u ljetnom roku i stavljeni iza ljeta. Very Happy Na zalost, bez ozbiljnih zahvata u kalendaru, ne znam kako povecati tu pauzu i u zimskom semestru. Sad

Vise termina kolokvija... iskustvo nas uci da bi velika vecina birala samo zadnje termine, pa tu nema koristi. Sad

Inace, takve prijedloge ti ovdje rijetko tko uoci, a ide ih "gurati" samo ako ih jako podrzava. Confused Forum nije mjesto za mijenjanje svijeta, nego samo za pitanja/odgovre, rasprave i sl. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
noa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 04. 2007. (22:28:08)
Postovi: (51)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 1

PostPostano: 23:00 čet, 21. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

a cuj znam to sve ali kad si vec pitao za prijedlog :)
a ja uostalom ne bih imala nista protiv niti da mi se rok stavi i kada vec pocnu predavanja mislim da bi svejedno bilo lakse nego ovako
a cuj znam to sve ali kad si vec pitao za prijedlog Smile
a ja uostalom ne bih imala nista protiv niti da mi se rok stavi i kada vec pocnu predavanja mislim da bi svejedno bilo lakse nego ovako


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivanzub
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2006. (11:16:46)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 23:05 čet, 21. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ili neka predavanja pocnu tjedan dana ranije.. :wink:
ili neka predavanja pocnu tjedan dana ranije.. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:12 čet, 21. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="noa"]a ja uostalom ne bih imala nista protiv niti da mi se rok stavi i kada vec pocnu predavanja mislim da bi svejedno bilo lakse nego ovako[/quote]

Nyet. :ccc: Studenti tada masovno ne bi dolazili na predavanja. :( Tako je bilo apsolutno svaki put kad bi se predavanja i ispiti preklapali... :(

[quote="ivanzub"]ili neka predavanja pocnu tjedan dana ranije.. :wink:[/quote]

Na tome se radi (famozna "promjena kalendara"). :)
noa (napisa):
a ja uostalom ne bih imala nista protiv niti da mi se rok stavi i kada vec pocnu predavanja mislim da bi svejedno bilo lakse nego ovako


Nyet. Ccc.... Sram te bilo... Studenti tada masovno ne bi dolazili na predavanja. Sad Tako je bilo apsolutno svaki put kad bi se predavanja i ispiti preklapali... Sad

ivanzub (napisa):
ili neka predavanja pocnu tjedan dana ranije.. Wink


Na tome se radi (famozna "promjena kalendara"). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:44 pet, 22. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Prosjek studiranja na PMF-MO je - prije Bolonje - bio cca 7.5 godina (za [b]petogodisnji[/b] studij i to racunato samo za one koji su zavrsili!)[/quote]

[b]Četverogodisnji.[/b]

[quote="noa"][size=7]evo imam ja prijedlog.
neka ostanu zadace i kolokviji i sve to da se nas nedisciplinirane ljenjivce opet natjera da radimo nes ali stavi se recimo neki manji prag na kolokvije koji se mora zadovoljit da ostanes u konkurenciji pa da ako netko omane na nekom da ga to ne kosta godine i ostavite dva roka na koja se smije izaci (regularni i popravni ako ih bas tako volite zvati) ali date vise termina (recimo 4) u kojima se na njih moze izaci medu kojima je razmak od barem 2-3 tjedna tako da ako netko padne na 1. ima ustvari vremena nauciti za drugi. pri tome tko je prosao kolokvije (dakle imao 50+%) je osloboden pismenog pa bi vecina izlazila na 1. rok. dakle ne bi bilo nista vise posla za profesore jer bi svi ovi pismeni zavrsni bili normalni pismeni a ljudi bi opet mogli izaci na ispit samo 2 puta pa ostaje jednak broj ljudi za odraditi i jos bi im k tome bilo smanjeno opterecenje jer nas ipak ne bi dolazilo svih 200 odjednom a i vjerojatno bi dolazili s vecim znanjem jer ne bismo imali potrebe se pojavljivati ako nismo ustvari naucili. a mi bismo si krasno mogli rasporediti te rokove tako da imas barem 2 tjedna cista za 1 predmet. moze ih se cak staviti sve izmedu 1. i 4. mjeseca pa dok dodu 2. kolokviji opet si morao imati rijesen 1. semestar
eto to je nesto sto bi meni npr. odgovaralo
samo me zanima je li ikoga uopce briga za ikakve prijedloge i je li ustvari itko od ovlastenih da provedu ustvari neku promjenu takvo sto voljan napraviti :?[/size][/quote]

Interpunkcija sluzi tome da bude lakse citati. A i inace je zdravo recenice skratiti na manje od 100kb. S ovakvim stilom na usmenom, mislim da ni tri roka ne bi bila dovoljna...
vsego (napisa):
Prosjek studiranja na PMF-MO je - prije Bolonje - bio cca 7.5 godina (za petogodisnji studij i to racunato samo za one koji su zavrsili!)


Četverogodisnji.

noa (napisa):
evo imam ja prijedlog.
neka ostanu zadace i kolokviji i sve to da se nas nedisciplinirane ljenjivce opet natjera da radimo nes ali stavi se recimo neki manji prag na kolokvije koji se mora zadovoljit da ostanes u konkurenciji pa da ako netko omane na nekom da ga to ne kosta godine i ostavite dva roka na koja se smije izaci (regularni i popravni ako ih bas tako volite zvati) ali date vise termina (recimo 4) u kojima se na njih moze izaci medu kojima je razmak od barem 2-3 tjedna tako da ako netko padne na 1. ima ustvari vremena nauciti za drugi. pri tome tko je prosao kolokvije (dakle imao 50+%) je osloboden pismenog pa bi vecina izlazila na 1. rok. dakle ne bi bilo nista vise posla za profesore jer bi svi ovi pismeni zavrsni bili normalni pismeni a ljudi bi opet mogli izaci na ispit samo 2 puta pa ostaje jednak broj ljudi za odraditi i jos bi im k tome bilo smanjeno opterecenje jer nas ipak ne bi dolazilo svih 200 odjednom a i vjerojatno bi dolazili s vecim znanjem jer ne bismo imali potrebe se pojavljivati ako nismo ustvari naucili. a mi bismo si krasno mogli rasporediti te rokove tako da imas barem 2 tjedna cista za 1 predmet. moze ih se cak staviti sve izmedu 1. i 4. mjeseca pa dok dodu 2. kolokviji opet si morao imati rijesen 1. semestar
eto to je nesto sto bi meni npr. odgovaralo
samo me zanima je li ikoga uopce briga za ikakve prijedloge i je li ustvari itko od ovlastenih da provedu ustvari neku promjenu takvo sto voljan napraviti Confused


Interpunkcija sluzi tome da bude lakse citati. A i inace je zdravo recenice skratiti na manje od 100kb. S ovakvim stilom na usmenom, mislim da ni tri roka ne bi bila dovoljna...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Shere
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2006. (17:04:03)
Postovi: (17)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: Zagreb grad

PostPostano: 11:30 pet, 22. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm,da... Rasprava o bolonji je presla u komentare o interpunkciji i razbijanje djecackih (djevojackih) snova.

Mislim da je vrijeme da neko trezvene glave zakljuca topic i sutne ga u neki tamni dio foruma. ;)
Hm,da... Rasprava o bolonji je presla u komentare o interpunkciji i razbijanje djecackih (djevojackih) snova.

Mislim da je vrijeme da neko trezvene glave zakljuca topic i sutne ga u neki tamni dio foruma. Wink



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:42 pet, 22. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="vsego"]Prosjek studiranja na PMF-MO je - prije Bolonje - bio cca 7.5 godina (za [b]petogodisnji[/b] studij i to racunato samo za one koji su zavrsili!)[/quote]
[b]Četverogodisnji.[/b][/quote]

Mea culpa. :oops: Da, cetvreogodisnji studij je trajao (prosjecno!) skoro dvostruko dulje... i to samo za one koji su na kraju ipak diplomirali. :?

Dodao bih da Bolonja ukida kategoriju "pad godine". :) Nekad je covjek mogao pasti bukvalno zbog pola ispita (fale mu, na primjer, 3 boda, a vecina ispita nosi 6 ili vise). :? Po "nasoj" Bolonji, jednostavno se upisuju nasljednici polozenoga, bez evidencije na kojoj je student godini. 8)

Da, kolegiji su jos uvijek tako razvrstani, no ne mozete reci na kojoj je godini student koji nesto slusa na prvoj, nesto na drugoj i nesto na trecoj. :) Neke sluzbe pokusavaju zadrzati pojam "studijske godine" jer im je tako lakse, no polako se to istiskuje van iz rijecnika studiranja. :D Mi odnedavno vise ne pisemo na izvjestaje "ponavlja godinu" i sl. nego samo "u prosloj akademskoj godini je ostvario/la toliko-i-toliko ECTSa". 8)

[quote="Shere"]Mislim da je vrijeme da neko trezvene glave zakljuca topic i sutne ga u neki tamni dio foruma. ;)[/quote]

Nema potrebe... ne krse se nikakva pravila, topic je formalno ok... jedino sto ga nas nekoliko smatra besmislenim, no to nije razlog za lock i/ili micanje. :)
krcko (napisa):
vsego (napisa):
Prosjek studiranja na PMF-MO je - prije Bolonje - bio cca 7.5 godina (za petogodisnji studij i to racunato samo za one koji su zavrsili!)

Četverogodisnji.


Mea culpa. Embarassed Da, cetvreogodisnji studij je trajao (prosjecno!) skoro dvostruko dulje... i to samo za one koji su na kraju ipak diplomirali. Confused

Dodao bih da Bolonja ukida kategoriju "pad godine". Smile Nekad je covjek mogao pasti bukvalno zbog pola ispita (fale mu, na primjer, 3 boda, a vecina ispita nosi 6 ili vise). Confused Po "nasoj" Bolonji, jednostavno se upisuju nasljednici polozenoga, bez evidencije na kojoj je student godini. Cool

Da, kolegiji su jos uvijek tako razvrstani, no ne mozete reci na kojoj je godini student koji nesto slusa na prvoj, nesto na drugoj i nesto na trecoj. Smile Neke sluzbe pokusavaju zadrzati pojam "studijske godine" jer im je tako lakse, no polako se to istiskuje van iz rijecnika studiranja. Very Happy Mi odnedavno vise ne pisemo na izvjestaje "ponavlja godinu" i sl. nego samo "u prosloj akademskoj godini je ostvario/la toliko-i-toliko ECTSa". Cool

Shere (napisa):
Mislim da je vrijeme da neko trezvene glave zakljuca topic i sutne ga u neki tamni dio foruma. Wink


Nema potrebe... ne krse se nikakva pravila, topic je formalno ok... jedino sto ga nas nekoliko smatra besmislenim, no to nije razlog za lock i/ili micanje. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 13:50 pet, 22. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Da, kolegiji su jos uvijek tako razvrstani, no ne mozete reci na kojoj je godini student koji nesto slusa na prvoj, nesto na drugoj i nesto na trecoj. :) Neke sluzbe pokusavaju zadrzati pojam "studijske godine" jer im je tako lakse, no polako se to istiskuje van iz rijecnika studiranja. :D Mi odnedavno vise ne pisemo na izvjestaje "ponavlja godinu" i sl. nego samo "u prosloj akademskoj godini je ostvario/la toliko-i-toliko ECTSa". 8)[/quote]

:D ovo je zgodno. bolonjac zapravo nakon srednje škole upiše fakultet, pred sobom ima hrpu kolegija koje mora ispolagati (tu i tamo neke koje dobije na izbor) i kad sve to uspije, diplomirao je. a sad, koliko to traje... to je druga priča.
neće više biti: "koja si godina?", nego: "koliko imaš do kraja?", "još 13 kolegija."

iako je ovaj topic samo jedan u nizu, dobar je stoga što će i ljudi kojima se ne da postati kliknuti svoje mišljenje. tako bar otprilike možemo znati koliko smo zadovoljni bolonjom. makar- sama činjenica da je ovo već dvajstreća tema s istim naslovom govori dosta. mi, naime, malo govorimo o onome s čime smo zadovoljni. :?
vsego (napisa):
Da, kolegiji su jos uvijek tako razvrstani, no ne mozete reci na kojoj je godini student koji nesto slusa na prvoj, nesto na drugoj i nesto na trecoj. Smile Neke sluzbe pokusavaju zadrzati pojam "studijske godine" jer im je tako lakse, no polako se to istiskuje van iz rijecnika studiranja. Very Happy Mi odnedavno vise ne pisemo na izvjestaje "ponavlja godinu" i sl. nego samo "u prosloj akademskoj godini je ostvario/la toliko-i-toliko ECTSa". Cool


Very Happy ovo je zgodno. bolonjac zapravo nakon srednje škole upiše fakultet, pred sobom ima hrpu kolegija koje mora ispolagati (tu i tamo neke koje dobije na izbor) i kad sve to uspije, diplomirao je. a sad, koliko to traje... to je druga priča.
neće više biti: "koja si godina?", nego: "koliko imaš do kraja?", "još 13 kolegija."

iako je ovaj topic samo jedan u nizu, dobar je stoga što će i ljudi kojima se ne da postati kliknuti svoje mišljenje. tako bar otprilike možemo znati koliko smo zadovoljni bolonjom. makar- sama činjenica da je ovo već dvajstreća tema s istim naslovom govori dosta. mi, naime, malo govorimo o onome s čime smo zadovoljni. Confused



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
k8yvis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2006. (14:32:30)
Postovi: (79)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-36 = 8 - 44

PostPostano: 13:54 pet, 22. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, topic je besmislen, ali vidim da su se ljudi raspisali. Tako da možda i nije... a možda ipak je... :?
Da, topic je besmislen, ali vidim da su se ljudi raspisali. Tako da možda i nije... a možda ipak je... Confused



_________________
Da li je napredak kad ljudozder uzme vilicu?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 14:14 pet, 22. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako je smisao natuci postcount, ili samo kukati negdje i nekome kako ti je lose - da, onda ti je ovaj topic smislen

topic sam po sebi nece nigdje bas nista promijeniti, dakle, tako gledano je besmislen (kao i preostalih 30tak ili koliko ih vec ima topica o bolonji - do na onaj o 'mirnom' prosvjedu nakon kojega smo mi predstavnici imali jedno 2 mjeseca problema sa uopce pricati na sjednici ili sa nastavnim osobljem nesto sluzbeno jer nas nitko nije fermao iako smo se izjasnili da smo protiv prosvjeda na takav nacin i tako postavljenog.... :roll:)

sad, ljudi mogu nastaviti kukati i davati neke prijedloge (koje nitko tko cita topic a ima mogucnost negdje ih reci - nece, jer mu je vise puna kapa prijedloga iz neba koji apsolutno nikako nisu razradjeni i ne uklapaju se u trenutacno stanje vec bi stvar vracali na stari sustav more or less)

ili se studenti mogu grupirati i krenuti sa nekom konkretnom akcijom, sloziti kompletan prijedlog, sa argumentima, sa brojkama studenata, etc...
sto i dalje ne znaci da bi taj trud icemu sluzio, tj. da bi se taj prijedlog prihvatio
ali bi at least bio saslusan i razumljiv slusateljima (sto vecina prijedloga ovdje dana - to nije)
a ako se jos pojasni poimence nastavnicima i zainteresira ih se za prijedlog, onda tu ima kruha

da bi prijedlog tako nesto polucio mora biti prilicno razradjen, ili prilicno jasan te mora biti razlicit od sustava s rokovima, jer to vam odmah mogu reci - nece nikad proci dok god se ovi studiji zovu bolonjski

osobno ne vjerujem da ce se sada naci grupa entuzijasta koji su voljni potrositi sate na smisljanje prijedloga koji ima smisla (a koji vec nije dan) te sate u razgovore s nastavnim osobljem (prijedlog koji kojim slucajem samo dodje na vijece, bit ce procitan, 5 ljudi ce ga poslusati i odluka vijeca ce 99% biti onakva kakvu je fakultetski kolegij [savjetodavno tijelo dekana] predlozio - 98% 'odbija se zbog toga i toga' - dakle, mora se vecem dijelu vijeca upoznati s tim prijedlogom PRIJE vijeca)
:arrow: u tom svjetlu, da, topic je apsolutno beskoristan i besmislen, al ta konstatacija ionako nece nikoga sprijeciti da nesto napise u ovaj topic, kao sto uostalom nije niti mene sprijecilo da to jos jednom sve napisem :)
ako je smisao natuci postcount, ili samo kukati negdje i nekome kako ti je lose - da, onda ti je ovaj topic smislen

topic sam po sebi nece nigdje bas nista promijeniti, dakle, tako gledano je besmislen (kao i preostalih 30tak ili koliko ih vec ima topica o bolonji - do na onaj o 'mirnom' prosvjedu nakon kojega smo mi predstavnici imali jedno 2 mjeseca problema sa uopce pricati na sjednici ili sa nastavnim osobljem nesto sluzbeno jer nas nitko nije fermao iako smo se izjasnili da smo protiv prosvjeda na takav nacin i tako postavljenog.... Rolling Eyes)

sad, ljudi mogu nastaviti kukati i davati neke prijedloge (koje nitko tko cita topic a ima mogucnost negdje ih reci - nece, jer mu je vise puna kapa prijedloga iz neba koji apsolutno nikako nisu razradjeni i ne uklapaju se u trenutacno stanje vec bi stvar vracali na stari sustav more or less)

ili se studenti mogu grupirati i krenuti sa nekom konkretnom akcijom, sloziti kompletan prijedlog, sa argumentima, sa brojkama studenata, etc...
sto i dalje ne znaci da bi taj trud icemu sluzio, tj. da bi se taj prijedlog prihvatio
ali bi at least bio saslusan i razumljiv slusateljima (sto vecina prijedloga ovdje dana - to nije)
a ako se jos pojasni poimence nastavnicima i zainteresira ih se za prijedlog, onda tu ima kruha

da bi prijedlog tako nesto polucio mora biti prilicno razradjen, ili prilicno jasan te mora biti razlicit od sustava s rokovima, jer to vam odmah mogu reci - nece nikad proci dok god se ovi studiji zovu bolonjski

osobno ne vjerujem da ce se sada naci grupa entuzijasta koji su voljni potrositi sate na smisljanje prijedloga koji ima smisla (a koji vec nije dan) te sate u razgovore s nastavnim osobljem (prijedlog koji kojim slucajem samo dodje na vijece, bit ce procitan, 5 ljudi ce ga poslusati i odluka vijeca ce 99% biti onakva kakvu je fakultetski kolegij [savjetodavno tijelo dekana] predlozio - 98% 'odbija se zbog toga i toga' - dakle, mora se vecem dijelu vijeca upoznati s tim prijedlogom PRIJE vijeca)
Arrow u tom svjetlu, da, topic je apsolutno beskoristan i besmislen, al ta konstatacija ionako nece nikoga sprijeciti da nesto napise u ovaj topic, kao sto uostalom nije niti mene sprijecilo da to jos jednom sve napisem Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:56 pet, 22. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Shere"]Hm,da... Rasprava o bolonji je presla u komentare o interpunkciji i razbijanje djecackih (djevojackih) snova.[/quote]

Gle, nije mi namjera razbijanje snova. Da bih mogao zauzeti neki stav o noinom prijedlogu, moram ga najprije procitati i razumjeti. Zato zvocam za interpunkciju.

Ja mislim da je topic koristan, a i za one prethodne sam smatrao da su korisni. To sto smo mi starceki vec pricali o tome :djed: ne znaci da novi bolonjci nemaju pravo pricati niti da se iz topica ne bi mogle izroditi nove ideje.
Shere (napisa):
Hm,da... Rasprava o bolonji je presla u komentare o interpunkciji i razbijanje djecackih (djevojackih) snova.


Gle, nije mi namjera razbijanje snova. Da bih mogao zauzeti neki stav o noinom prijedlogu, moram ga najprije procitati i razumjeti. Zato zvocam za interpunkciju.

Ja mislim da je topic koristan, a i za one prethodne sam smatrao da su korisni. To sto smo mi starceki vec pricali o tome Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete... ne znaci da novi bolonjci nemaju pravo pricati niti da se iz topica ne bi mogle izroditi nove ideje.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 15:10 pet, 22. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Dodao bih da Bolonja ukida kategoriju "pad godine". :) Nekad je covjek mogao pasti bukvalno zbog pola ispita (fale mu, na primjer, 3 boda, a vecina ispita nosi 6 ili vise). :? Po "nasoj" Bolonji, jednostavno se upisuju nasljednici polozenoga, bez evidencije na kojoj je student godini. 8)

Da, kolegiji su jos uvijek tako razvrstani, no ne mozete reci na kojoj je godini student koji nesto slusa na prvoj, nesto na drugoj i nesto na trecoj. :) Neke sluzbe pokusavaju zadrzati pojam "studijske godine" jer im je tako lakse, no polako se to istiskuje van iz rijecnika studiranja. :D Mi odnedavno vise ne pisemo na izvjestaje "ponavlja godinu" i sl. nego samo "u prosloj akademskoj godini je ostvario/la toliko-i-toliko ECTSa". 8) [/quote]

ma,to stvarno jest super ideja da se upisuju samo sljedbenici onih predmeta koje smo polozili... zvuci sjajno, al problem je u praksi...

problem je sto odredeni kolegij mozemo upisati tek u jednom semestru. kada bi iz semestra u semestar upisivali kolegije i na taj nacin skupljali etcs bodove islo bi nekako bolje...
kada bi ja npr pala nesto iz zimskog semestra bilo bi idealno da ga opet upisem u ljetnom i da upisem sve kolegije koji su mi sljedbenici polozenih...

al to je ono sto_bi_bilo_kad_bi_bilo... pretpostavljam da je to tesko izvedivo i gotovo nemoguce... al to je moj mali prijedlog... sad cu se povuc jer neman nista pametnije za rec...

:wink:

btw,sve drugo u bolonji mi poprilicno dobro i zvuci i provodi se. zadace, kolokviji i sl stvari me tjeraju da redovito radim a to za nas kampanjce izgleda muka al uvelike olaksava prolaz... a rokovi... o tom mi se stvarno vise ne da raspravljat.... kako je tako je... mi smo samo studenti...

pozz
vsego (napisa):


Dodao bih da Bolonja ukida kategoriju "pad godine". Smile Nekad je covjek mogao pasti bukvalno zbog pola ispita (fale mu, na primjer, 3 boda, a vecina ispita nosi 6 ili vise). Confused Po "nasoj" Bolonji, jednostavno se upisuju nasljednici polozenoga, bez evidencije na kojoj je student godini. Cool

Da, kolegiji su jos uvijek tako razvrstani, no ne mozete reci na kojoj je godini student koji nesto slusa na prvoj, nesto na drugoj i nesto na trecoj. Smile Neke sluzbe pokusavaju zadrzati pojam "studijske godine" jer im je tako lakse, no polako se to istiskuje van iz rijecnika studiranja. Very Happy Mi odnedavno vise ne pisemo na izvjestaje "ponavlja godinu" i sl. nego samo "u prosloj akademskoj godini je ostvario/la toliko-i-toliko ECTSa". Cool


ma,to stvarno jest super ideja da se upisuju samo sljedbenici onih predmeta koje smo polozili... zvuci sjajno, al problem je u praksi...

problem je sto odredeni kolegij mozemo upisati tek u jednom semestru. kada bi iz semestra u semestar upisivali kolegije i na taj nacin skupljali etcs bodove islo bi nekako bolje...
kada bi ja npr pala nesto iz zimskog semestra bilo bi idealno da ga opet upisem u ljetnom i da upisem sve kolegije koji su mi sljedbenici polozenih...

al to je ono sto_bi_bilo_kad_bi_bilo... pretpostavljam da je to tesko izvedivo i gotovo nemoguce... al to je moj mali prijedlog... sad cu se povuc jer neman nista pametnije za rec...

Wink

btw,sve drugo u bolonji mi poprilicno dobro i zvuci i provodi se. zadace, kolokviji i sl stvari me tjeraju da redovito radim a to za nas kampanjce izgleda muka al uvelike olaksava prolaz... a rokovi... o tom mi se stvarno vise ne da raspravljat.... kako je tako je... mi smo samo studenti...

pozz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 3 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan