Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Uvjeti za 4. i 5.godinu po Bolonji (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 17:37 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kpkp"]

Mozda zato jer studenti po staron sistemu dobiju titulu dipl.ing. koja im se sad izjednacuje s nasom nakon 5 godina.. Mag ili sta vec? A njima, bez obzira koliko losi bili, nitko na drugoj ili trecoj godini nije dao nikakve kvote i uvjete ili sta god vec, i reka da njemu nema dalje studiranja na pmf-mo.. A s nama je druga prica..
[/quote]

ovo je zapravo što mene u svemu najviše ljuti.
oni za 4 godine dobiju isto što i mi za 5 i to još besplatno, bez rang lista i kojekakvih kvota.
kpkp (napisa):


Mozda zato jer studenti po staron sistemu dobiju titulu dipl.ing. koja im se sad izjednacuje s nasom nakon 5 godina.. Mag ili sta vec? A njima, bez obzira koliko losi bili, nitko na drugoj ili trecoj godini nije dao nikakve kvote i uvjete ili sta god vec, i reka da njemu nema dalje studiranja na pmf-mo.. A s nama je druga prica..


ovo je zapravo što mene u svemu najviše ljuti.
oni za 4 godine dobiju isto što i mi za 5 i to još besplatno, bez rang lista i kojekakvih kvota.



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:46 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]Dakle ja sma XX i imam zavrsene 3godine, bakalar sam matematike... ono gadno sam ispod crte za financiju.. nema sanse da cekam jos novu godinu kad vec ove osakacene prve nisam...[/quote]

A zamisli ovo. Ti si friskopeceni bakalar, upravo si podigla bakalarsku diplomu i sva ponosna izlazis s faksa. I onda te pregazi autobus. Jos gadnije, zar ne?

Oba slucaja ja bih nazvao visom silom. S time da bih za autobus prije krivio faks nego za bivanje ispod crte. Povjerenstvo koje je sastavilo formulu zbilja se trudilo da ti se ne dogodi prvo, a protiv autobusa bi se dalo uciniti vise (npr. postaviti stupice na nogostup da ne moramo zaobilaziti parkirane aute).

[quote="kpkp"]Koliko nas je na trecoj?[/quote]

Oko 80.

[quote="kpkp"]Koliko od toga redovno?[/quote]

Ovo pitanje ne razumijem. Svi koji su na trecoj godini polozili su sve ispite s prve dvije.
nana (napisa):
Dakle ja sma XX i imam zavrsene 3godine, bakalar sam matematike... ono gadno sam ispod crte za financiju.. nema sanse da cekam jos novu godinu kad vec ove osakacene prve nisam...


A zamisli ovo. Ti si friskopeceni bakalar, upravo si podigla bakalarsku diplomu i sva ponosna izlazis s faksa. I onda te pregazi autobus. Jos gadnije, zar ne?

Oba slucaja ja bih nazvao visom silom. S time da bih za autobus prije krivio faks nego za bivanje ispod crte. Povjerenstvo koje je sastavilo formulu zbilja se trudilo da ti se ne dogodi prvo, a protiv autobusa bi se dalo uciniti vise (npr. postaviti stupice na nogostup da ne moramo zaobilaziti parkirane aute).

kpkp (napisa):
Koliko nas je na trecoj?


Oko 80.

kpkp (napisa):
Koliko od toga redovno?


Ovo pitanje ne razumijem. Svi koji su na trecoj godini polozili su sve ispite s prve dvije.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:48 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]oni za 4 godine dobiju isto što i mi za 5 i to još besplatno, bez rang lista i kojekakvih kvota.[/quote]

Ne, oni za 7.5 godina dobiju isto sto i vi za 5 i u prosjeku placaju vise.
mladac (napisa):
oni za 4 godine dobiju isto što i mi za 5 i to još besplatno, bez rang lista i kojekakvih kvota.


Ne, oni za 7.5 godina dobiju isto sto i vi za 5 i u prosjeku placaju vise.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 17:56 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="mladac"]oni za 4 godine dobiju isto što i mi za 5 i to još besplatno, bez rang lista i kojekakvih kvota.[/quote]

Ne, oni za 7.5 godina dobiju isto sto i vi za 5 i u prosjeku placaju vise.[/quote]

nisi u pravu. oni su tad magistri znanosti tj nakon 7.5.
a nakon ovih 4 kaj završe mogu tražit da im se diploma uskladi sa bolonjom i pisat će im da su magistri struke
krcko (napisa):
mladac (napisa):
oni za 4 godine dobiju isto što i mi za 5 i to još besplatno, bez rang lista i kojekakvih kvota.


Ne, oni za 7.5 godina dobiju isto sto i vi za 5 i u prosjeku placaju vise.


nisi u pravu. oni su tad magistri znanosti tj nakon 7.5.
a nakon ovih 4 kaj završe mogu tražit da im se diploma uskladi sa bolonjom i pisat će im da su magistri struke



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:00 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"][quote="krcko"][quote="mladac"]oni za 4 godine dobiju isto što i mi za 5 i to još besplatno, bez rang lista i kojekakvih kvota.[/quote]
Ne, oni za 7.5 godina dobiju isto sto i vi za 5 i u prosjeku placaju vise.[/quote]
nisi u pravu. oni su tad magistri znanosti tj nakon 7.5.
a nakon ovih 4 kaj završe mogu tražit da im se diploma uskladi sa bolonjom i pisat će im da su magistri struke[/quote]
Ne, nego onako kako je Krcko rekao. Prosjecno trajanje studija na MO-u je (prijie Bolonje) bilo 7.5 godina. Prakticki je bilo nemoguce diplomirati za manje od 5 godina.
mladac (napisa):
krcko (napisa):
mladac (napisa):
oni za 4 godine dobiju isto što i mi za 5 i to još besplatno, bez rang lista i kojekakvih kvota.

Ne, oni za 7.5 godina dobiju isto sto i vi za 5 i u prosjeku placaju vise.

nisi u pravu. oni su tad magistri znanosti tj nakon 7.5.
a nakon ovih 4 kaj završe mogu tražit da im se diploma uskladi sa bolonjom i pisat će im da su magistri struke

Ne, nego onako kako je Krcko rekao. Prosjecno trajanje studija na MO-u je (prijie Bolonje) bilo 7.5 godina. Prakticki je bilo nemoguce diplomirati za manje od 5 godina.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 18:06 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]oni za 4 godine dobiju isto što i mi za 5 i to još besplatno, bez rang lista i kojekakvih kvota.[/quote]
Ali zato imate ležerniji i manje zahtjevan studij od starijih studenata koji uspiju diplomirati u 4 godine. :)
mladac (napisa):
oni za 4 godine dobiju isto što i mi za 5 i to još besplatno, bez rang lista i kojekakvih kvota.

Ali zato imate ležerniji i manje zahtjevan studij od starijih studenata koji uspiju diplomirati u 4 godine. Smile



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kpkp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 02. 2007. (13:30:32)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 18:08 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ovo pitanje ne razumijem. Svi koji su na trecoj godini polozili su sve ispite s prve dvije.[/quote]

Koliko nas je koji smo redovno davali godine, tj. upisali smo faks 2005. godine, i nismo nista pali?
krcko (napisa):
Ovo pitanje ne razumijem. Svi koji su na trecoj godini polozili su sve ispite s prve dvije.


Koliko nas je koji smo redovno davali godine, tj. upisali smo faks 2005. godine, i nismo nista pali?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zoja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2007. (00:39:43)
Postovi: (23)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 16 - 2

PostPostano: 18:11 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Prosjecno trajanje studija na MO-u je (prijie Bolonje) bilo 7.5 godina. Prakticki je bilo nemoguce diplomirati za manje od 5 godina.[/quote]

Informacija je da nas je trecu godinu redovno upisalo oko 80. Znam da je to fascinatno u odnosu na prijasnji sustav al... Sto mislis koliko ce nas dati svih 5 godina u roku? I koliko je onih koji ce i po Bolonji studirati 7.5 godina? :-k
mdoko (napisa):
Prosjecno trajanje studija na MO-u je (prijie Bolonje) bilo 7.5 godina. Prakticki je bilo nemoguce diplomirati za manje od 5 godina.


Informacija je da nas je trecu godinu redovno upisalo oko 80. Znam da je to fascinatno u odnosu na prijasnji sustav al... Sto mislis koliko ce nas dati svih 5 godina u roku? I koliko je onih koji ce i po Bolonji studirati 7.5 godina? Think


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:11 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]
Ne, nego onako kako je Krcko rekao. Prosjecno trajanje studija na MO-u je (prijie Bolonje) bilo 7.5 godina. Prakticki je bilo nemoguce diplomirati za manje od 5 godina.[/quote]

pa neće ni njih baš previše završiti 5 godina u roku
mdoko (napisa):

Ne, nego onako kako je Krcko rekao. Prosjecno trajanje studija na MO-u je (prijie Bolonje) bilo 7.5 godina. Prakticki je bilo nemoguce diplomirati za manje od 5 godina.


pa neće ni njih baš previše završiti 5 godina u roku



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 18:25 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kpkp"]Koliko nas je na trecoj? [b]Koliko od toga redovno[/b]?[/quote]

Ne znam sto je kpkp mislio/mislila, no postoji izvjestan broj ljudi koji formalno nije treca, ali ce iduce godine upisati diplomski.
kpkp (napisa):
Koliko nas je na trecoj? Koliko od toga redovno?


Ne znam sto je kpkp mislio/mislila, no postoji izvjestan broj ljudi koji formalno nije treca, ali ce iduce godine upisati diplomski.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zoja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2007. (00:39:43)
Postovi: (23)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 16 - 2

PostPostano: 18:29 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mad Wilson"]... no postoji izvjestan broj ljudi koji formalno nije treca, ali ce iduce godine upisati diplomski.[/quote]

Ukoliko daju sve kolegije s trece, i pociste onaj jedan kolegij s druge.... A ovaj ljetni semestar nam je bas zabavan... :twisted:
Mad Wilson (napisa):
... no postoji izvjestan broj ljudi koji formalno nije treca, ali ce iduce godine upisati diplomski.


Ukoliko daju sve kolegije s trece, i pociste onaj jedan kolegij s druge.... A ovaj ljetni semestar nam je bas zabavan... Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:33 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]
Ali zato imate ležerniji i manje zahtjevan studij od starijih studenata koji uspiju diplomirati u 4 godine. :)[/quote]

ja ne osporavam da je možda vama teže, ali vi ste u velikoj prednosti sa rokovima. osim toga ovo manje zahtjevan studij ne bih uzela kao naš plus
Melkor (napisa):

Ali zato imate ležerniji i manje zahtjevan studij od starijih studenata koji uspiju diplomirati u 4 godine. Smile


ja ne osporavam da je možda vama teže, ali vi ste u velikoj prednosti sa rokovima. osim toga ovo manje zahtjevan studij ne bih uzela kao naš plus



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 19:23 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]ja ne osporavam da je možda vama teže, ali vi ste u velikoj prednosti sa rokovima. osim toga ovo manje zahtjevan studij ne bih uzela kao naš plus[/quote]
Gle, ja ne kažem da je svim starijim studentima teže. Teže je onima koji uspiju diplomirati u 4 godine, a takvi su jako rijetki. Takvi ne koriste nikakve prednosti rokova (odbijanje ocjena i slično), nego daju ispite prvom prilikom kad je to moguće.

Ako sam dobro shvatio, smeta te što će se naše diplome smatrati jednakovrijedne vašima. Samo mi nije baš jasno zašto. Realno gledajući, opseg obrađenog gradiva je tu negdje.

Ako je razlog samo način polaganja ispita, misliš li onda da se trebaju razlikovati diplome još starijih studenata koji su imali neograničen broj izlazaka na ispite i naših? Recimo, ljude koji su diplomirali 80-tih, 90-tih svrstati negdje u rang današnjih bakalara?
mladac (napisa):
ja ne osporavam da je možda vama teže, ali vi ste u velikoj prednosti sa rokovima. osim toga ovo manje zahtjevan studij ne bih uzela kao naš plus

Gle, ja ne kažem da je svim starijim studentima teže. Teže je onima koji uspiju diplomirati u 4 godine, a takvi su jako rijetki. Takvi ne koriste nikakve prednosti rokova (odbijanje ocjena i slično), nego daju ispite prvom prilikom kad je to moguće.

Ako sam dobro shvatio, smeta te što će se naše diplome smatrati jednakovrijedne vašima. Samo mi nije baš jasno zašto. Realno gledajući, opseg obrađenog gradiva je tu negdje.

Ako je razlog samo način polaganja ispita, misliš li onda da se trebaju razlikovati diplome još starijih studenata koji su imali neograničen broj izlazaka na ispite i naših? Recimo, ljude koji su diplomirali 80-tih, 90-tih svrstati negdje u rang današnjih bakalara?



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 19:27 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo sto sma ja opisala je vrlo realna situacija... nadam se da nece biti realna, u smislu da se ne upisu....koliko sam upoznata ima jako puno onih koji nemaju bas dobre ocjene..... stovise vecinom imaju dvojke...

Bilo je za ocekivat da ce bit rangiranje po prosjeku, al se barem pricalo da ce svi moci upisati, pa makar s placanjem.
A nista, bar ce se popunit sva "besplatna" mjesta na ne tako popularnim studijima sa studentima koji ih nece pohadjat....


Btw ako se ne popuni kvota stranci, dal umjesto njih mogu ostali?
Ovo sto sma ja opisala je vrlo realna situacija... nadam se da nece biti realna, u smislu da se ne upisu....koliko sam upoznata ima jako puno onih koji nemaju bas dobre ocjene..... stovise vecinom imaju dvojke...

Bilo je za ocekivat da ce bit rangiranje po prosjeku, al se barem pricalo da ce svi moci upisati, pa makar s placanjem.
A nista, bar ce se popunit sva "besplatna" mjesta na ne tako popularnim studijima sa studentima koji ih nece pohadjat....


Btw ako se ne popuni kvota stranci, dal umjesto njih mogu ostali?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 20:14 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]
Ako sam dobro shvatio, smeta te što će se naše diplome smatrati jednakovrijedne vašima. Samo mi nije baš jasno zašto. Realno gledajući, [b][color=black]opseg obrađenog gradiva je tu negdje[/color].[/b]
[/quote]

smeta me jer vi to dobijate besplatno, a neki od nas će plačat 8k.
i još vam niko ne uvjetuje šta ćete upisa.
i to baš zato jer smatram da vrijedi ovo podebljano. dakle nismo niš više dobili neg vi
Melkor (napisa):

Ako sam dobro shvatio, smeta te što će se naše diplome smatrati jednakovrijedne vašima. Samo mi nije baš jasno zašto. Realno gledajući, opseg obrađenog gradiva je tu negdje.


smeta me jer vi to dobijate besplatno, a neki od nas će plačat 8k.
i još vam niko ne uvjetuje šta ćete upisa.
i to baš zato jer smatram da vrijedi ovo podebljano. dakle nismo niš više dobili neg vi



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 22:14 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

O cijeni studija možemo diskutirati, ali ne vidim kakve veze to ima s mjerenjem vrijednosti naših diploma. Na raznim privatnim fakultetima su cijene studija daleko veće. Smeta li te i što njihove diplome ne vrijede daleko više nego naše?

Gle, ja razumijem vašu frustraciju i strah da se nećete uspjeti upisati i slažem se da se treba podesiti način rangiranja. Ali nikako mi nije jasno zašto bi se zbog toga naše diplome trebale degradirati i zašto nekom smeta da nas se smatra jednako vrijednima.
O cijeni studija možemo diskutirati, ali ne vidim kakve veze to ima s mjerenjem vrijednosti naših diploma. Na raznim privatnim fakultetima su cijene studija daleko veće. Smeta li te i što njihove diplome ne vrijede daleko više nego naše?

Gle, ja razumijem vašu frustraciju i strah da se nećete uspjeti upisati i slažem se da se treba podesiti način rangiranja. Ali nikako mi nije jasno zašto bi se zbog toga naše diplome trebale degradirati i zašto nekom smeta da nas se smatra jednako vrijednima.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 22:46 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]O cijeni studija možemo diskutirati, ali ne vidim kakve veze to ima s mjerenjem vrijednosti naših diploma. Na raznim privatnim fakultetima su cijene studija daleko veće. Smeta li te i što njihove diplome ne vrijede daleko više nego naše?

Gle, ja razumijem vašu frustraciju i strah da se nećete uspjeti upisati i slažem se da se treba podesiti način rangiranja. Ali nikako mi nije jasno zašto bi se zbog toga naše diplome trebale degradirati i zašto nekom smeta da nas se smatra jednako vrijednima.[/quote]

ti i ja bikako na istu granu. ja smatram da tvoj i moj program studija i naše diplome JESU jednake i da JEDNAKO vrijede... ne umanjujem ja ništa, baš obratno hoću reći da mi za tih 8k ne dobivamo ama baš ništa što vi niste dbili besplatno i da zato ne vidim svrhu od 8k. po meni su vaših 4 rastegnute na 5
Melkor (napisa):
O cijeni studija možemo diskutirati, ali ne vidim kakve veze to ima s mjerenjem vrijednosti naših diploma. Na raznim privatnim fakultetima su cijene studija daleko veće. Smeta li te i što njihove diplome ne vrijede daleko više nego naše?

Gle, ja razumijem vašu frustraciju i strah da se nećete uspjeti upisati i slažem se da se treba podesiti način rangiranja. Ali nikako mi nije jasno zašto bi se zbog toga naše diplome trebale degradirati i zašto nekom smeta da nas se smatra jednako vrijednima.


ti i ja bikako na istu granu. ja smatram da tvoj i moj program studija i naše diplome JESU jednake i da JEDNAKO vrijede... ne umanjujem ja ništa, baš obratno hoću reći da mi za tih 8k ne dobivamo ama baš ništa što vi niste dbili besplatno i da zato ne vidim svrhu od 8k. po meni su vaših 4 rastegnute na 5



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:17 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gledajte ljudi, meni je dosta igre gluhog telefona. Zaista ne razumijem zasto ste se toliko prepali kvota i razredbenog. Vise puta su objasnjeni razlozi zbog kojih je strah neosnovan, ja vise necu. Reci cu jos samo ovo.

Da sam na vasem mjestu, i mene bi bilo strah zbog nastavka studija. Ali ne zbog kvota i skolarina koje vecina diplomskih studenata ionako nece placati (mozda poneko na Financijskoj). Upravo suprotno, bilo bi me strah da ce vas biti [b]premalo[/b] za pokretanje 7 diplomskih studija. To mi se cini kao puno realnija opasnost.

EOD od mene na ovom topicu.
Gledajte ljudi, meni je dosta igre gluhog telefona. Zaista ne razumijem zasto ste se toliko prepali kvota i razredbenog. Vise puta su objasnjeni razlozi zbog kojih je strah neosnovan, ja vise necu. Reci cu jos samo ovo.

Da sam na vasem mjestu, i mene bi bilo strah zbog nastavka studija. Ali ne zbog kvota i skolarina koje vecina diplomskih studenata ionako nece placati (mozda poneko na Financijskoj). Upravo suprotno, bilo bi me strah da ce vas biti premalo za pokretanje 7 diplomskih studija. To mi se cini kao puno realnija opasnost.

EOD od mene na ovom topicu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 23:18 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@mladac: Ok, drago mi je da smo to raščistili. :)

Meni se recimo sadržajno vaš studij više sviđa nego naš. Imate bolje sastavljen skup obaveznih kolegija na prve tri godine i imate bolji izbor izbornih kolegija. Tak da, s te strane ipak možete biti zadovoljni što ste balkanjci. :)
@mladac: Ok, drago mi je da smo to raščistili. Smile

Meni se recimo sadržajno vaš studij više sviđa nego naš. Imate bolje sastavljen skup obaveznih kolegija na prve tri godine i imate bolji izbor izbornih kolegija. Tak da, s te strane ipak možete biti zadovoljni što ste balkanjci. Smile



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
zoja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2007. (00:39:43)
Postovi: (23)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 16 - 2

PostPostano: 23:35 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Zaista ne razumijem zasto ste se toliko prepali kvota i razredbenog. Vise puta su objasnjeni razlozi zbog kojih je strah neosnovan, ja vise necu. [/quote]
Takodjer smatram da je strah neopravdan i da ce se, barem iz nase generacije, svi koji poloze sve kolegije moci upisati na zeljeni smjer.

[quote="krcko"]Da sam na vasem mjestu, i mene bi bilo strah zbog nastavka studija. Ali ne zbog kvota i skolarina koje vecina diplomskih studenata ionako nece placati (mozda poneko na Financijskoj). Upravo suprotno, bilo bi me strah da ce vas biti [b]premalo[/b] za pokretanje 7 diplomskih studija. To mi se cini kao puno realnija opasnost.
[/quote]

Zar zaista postoji mogucnost da se neki diplomski studij nece pokreniti? Koji su najrizicniji?
krcko (napisa):
Zaista ne razumijem zasto ste se toliko prepali kvota i razredbenog. Vise puta su objasnjeni razlozi zbog kojih je strah neosnovan, ja vise necu.

Takodjer smatram da je strah neopravdan i da ce se, barem iz nase generacije, svi koji poloze sve kolegije moci upisati na zeljeni smjer.

krcko (napisa):
Da sam na vasem mjestu, i mene bi bilo strah zbog nastavka studija. Ali ne zbog kvota i skolarina koje vecina diplomskih studenata ionako nece placati (mozda poneko na Financijskoj). Upravo suprotno, bilo bi me strah da ce vas biti premalo za pokretanje 7 diplomskih studija. To mi se cini kao puno realnija opasnost.


Zar zaista postoji mogucnost da se neki diplomski studij nece pokreniti? Koji su najrizicniji?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Sljedeće
Stranica 6 / 13.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan