Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Diplomski ispit

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 13:57 ned, 14. 3. 2004    Naslov: Diplomski ispit Citirajte i odgovorite

Ovak, mene interesira kak izgleda diplomski ispit tj. koje kolegije treba ponoviti , koliko to sve skup traje ...i tako to :)



[color=darkred][b]Admin (vsego) edit:[/b] Zbog kolicine informacija ovdje, Administratorskim dekretom unaprijedjujem ovaj topic u [i]sticky[/i]... 8) ;)[/color]
Ovak, mene interesira kak izgleda diplomski ispit tj. koje kolegije treba ponoviti , koliko to sve skup traje ...i tako to Smile



Admin (vsego) edit: Zbog kolicine informacija ovdje, Administratorskim dekretom unaprijedjujem ovaj topic u sticky... Cool Wink


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 17:17 ned, 14. 3. 2004    Naslov: Re: diplomski ispit Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Ovak, mene interesira kak izgleda diplomski ispit tj. koje kolegije treba ponoviti , koliko to sve skup traje ...i tako to :)[/quote]

Jedan prilično nestandardni primjerak (moj: ) nalazi se na
http://web.math.hr/~veky/notesfromdipl.html . HTH,
Anonymous (napisa):
Ovak, mene interesira kak izgleda diplomski ispit tj. koje kolegije treba ponoviti , koliko to sve skup traje ...i tako to Smile


Jedan prilično nestandardni primjerak (moj: ) nalazi se na
http://web.math.hr/~veky/notesfromdipl.html . HTH,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:29 pon, 15. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imas tzv. obavezne kolegije (MA 1-4, LA 1&2) i 4 semestra izbornih kolegija. :) Ako se od kraja 2000-te do danas nista pametno nije promijenilo, izborne biras kako ti puhne, ali iskljucivo medju kolegijima 3. i 4. godine. :)

Na diplomskom prvo pricas o radnji (cca 20ak min), a onda te komisija ispituje gradivo iz nabrojanih kolegija. :)

Sve skupa traje sat-dva (meni je trajalo sat i pol). :shock: Onda izadjes van i cekas presudu... ;)

Sretno! :D
Imas tzv. obavezne kolegije (MA 1-4, LA 1&2) i 4 semestra izbornih kolegija. Smile Ako se od kraja 2000-te do danas nista pametno nije promijenilo, izborne biras kako ti puhne, ali iskljucivo medju kolegijima 3. i 4. godine. Smile

Na diplomskom prvo pricas o radnji (cca 20ak min), a onda te komisija ispituje gradivo iz nabrojanih kolegija. Smile

Sve skupa traje sat-dva (meni je trajalo sat i pol). Shocked Onda izadjes van i cekas presudu... Wink

Sretno! Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Edo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (23:03:41)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 15:49 pon, 15. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mali ispravak: izborne kolegije ne biras ti nego mentor i to tako da imaju veze s diplomskim.
Inace, bez obzira na glasine ne postoji dokumantiran slucaj da ja netko pao na diplomskom. A bio sam u komisijama kad ljudi nisu znali derivirati.
Nisam nikad bio na obrani na kojoj je netko odgovorio na sva pitanja.

Ukratko, za jedan sat sramocenja dobijes diplomu koja vrijedi do kraja zivota.

Mislim, cijena i nije tako strasna
Mali ispravak: izborne kolegije ne biras ti nego mentor i to tako da imaju veze s diplomskim.
Inace, bez obzira na glasine ne postoji dokumantiran slucaj da ja netko pao na diplomskom. A bio sam u komisijama kad ljudi nisu znali derivirati.
Nisam nikad bio na obrani na kojoj je netko odgovorio na sva pitanja.

Ukratko, za jedan sat sramocenja dobijes diplomu koja vrijedi do kraja zivota.

Mislim, cijena i nije tako strasna


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:06 pon, 15. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Edo"]Inace, bez obzira na glasine ne postoji dokumantiran slucaj da ja netko pao na diplomskom. A bio sam u komisijama kad ljudi nisu znali derivirati.[/quote]

Meni netko od docenata svojedobno rece da je bio jedan slucaj prije par godina... :? Navodno da je doticna osoba prisustvovala tome... :?

[quote="Edo"]Nisam nikad bio na obrani na kojoj je netko odgovorio na sva pitanja.[/quote]

Ja jesam - moj diplomski! :D Ocito su me prelagano pitali... ;)

[quote="Edo"]Ukratko, za jedan sat sramocenja dobijes diplomu koja vrijedi do kraja zivota.[/quote]

Osjeca se utjecaj financijske matematike u ovom nacinu razmisljanja... ;)
Edo (napisa):
Inace, bez obzira na glasine ne postoji dokumantiran slucaj da ja netko pao na diplomskom. A bio sam u komisijama kad ljudi nisu znali derivirati.


Meni netko od docenata svojedobno rece da je bio jedan slucaj prije par godina... Confused Navodno da je doticna osoba prisustvovala tome... Confused

Edo (napisa):
Nisam nikad bio na obrani na kojoj je netko odgovorio na sva pitanja.


Ja jesam - moj diplomski! Very Happy Ocito su me prelagano pitali... Wink

Edo (napisa):
Ukratko, za jedan sat sramocenja dobijes diplomu koja vrijedi do kraja zivota.


Osjeca se utjecaj financijske matematike u ovom nacinu razmisljanja... Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Edo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (23:03:41)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 17:56 pon, 15. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Meni netko od docenata svojedobno rece da je bio jedan slucaj prije par godina... :? Navodno da je doticna osoba prisustvovala tome... :?[/quote]

Pitaj ga ime, pa cemo provjeriti. Meni su razni pricali o tome, ali kad pitas konkretno ime ne sjecaju se.

[quote="vsego"]Ja jesam - moj diplomski! :D Ocito su me prelagano pitali... ;)[/quote]

Ne kazem ja da tog nema, nego da ja nikad nisam bio u takvoj komisiji. Zlobnici bi rekli da to nije slucajno.
vsego (napisa):
Meni netko od docenata svojedobno rece da je bio jedan slucaj prije par godina... Confused Navodno da je doticna osoba prisustvovala tome... Confused


Pitaj ga ime, pa cemo provjeriti. Meni su razni pricali o tome, ali kad pitas konkretno ime ne sjecaju se.

vsego (napisa):
Ja jesam - moj diplomski! Very Happy Ocito su me prelagano pitali... Wink


Ne kazem ja da tog nema, nego da ja nikad nisam bio u takvoj komisiji. Zlobnici bi rekli da to nije slucajno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 2:16 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bio sam, prije puuuno godina, u komisiji na diplomskom koji je završio padom. Kandidat je bio malo stariji u odnosu na prosječne studente, već dugo je radio u nekoj školi u Zagorju i na pitanje o definiciji derivacije rekao je da to ne zna jer mu to nikad ne treba u nastavi. Ispit je prekinut i repriziran za neko vrijeme...
No, bio sam prije 3-4 godine u komisiji na diplomskom koji je apsolutno "morao" završiti padom (kandidat čak nije znao suvislo prepričati svoj rad, a nije znao ni definirati osnovne pojmove iz rada) pa je ipak propušten (ni sam više ne znam kako ni zašto). Dakle, štošta je moguće i na diplomskom...s tim da je komisiji katkad neugodnije nego kandidatu.
Bio sam, prije puuuno godina, u komisiji na diplomskom koji je završio padom. Kandidat je bio malo stariji u odnosu na prosječne studente, već dugo je radio u nekoj školi u Zagorju i na pitanje o definiciji derivacije rekao je da to ne zna jer mu to nikad ne treba u nastavi. Ispit je prekinut i repriziran za neko vrijeme...
No, bio sam prije 3-4 godine u komisiji na diplomskom koji je apsolutno "morao" završiti padom (kandidat čak nije znao suvislo prepričati svoj rad, a nije znao ni definirati osnovne pojmove iz rada) pa je ipak propušten (ni sam više ne znam kako ni zašto). Dakle, štošta je moguće i na diplomskom...s tim da je komisiji katkad neugodnije nego kandidatu.


[Vrh]
Edo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (23:03:41)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 10:11 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za takve sam stvari i ja cuo, ali to nije bio pad na diplomskom nego ste ga odgodili za par tjedana i takva stvar nije vidljiva u njegovoj dokumentaciji u referadi. Zato ja kazem da na postoji dokumantirani slucaj pada na diplomskom. Posljedice pravog pada su vrlo ozbiljne i, na kraju, rezultiraju gubitkom prava na studij. Zato kriteriji i jesu niski.
Za takve sam stvari i ja cuo, ali to nije bio pad na diplomskom nego ste ga odgodili za par tjedana i takva stvar nije vidljiva u njegovoj dokumentaciji u referadi. Zato ja kazem da na postoji dokumantirani slucaj pada na diplomskom. Posljedice pravog pada su vrlo ozbiljne i, na kraju, rezultiraju gubitkom prava na studij. Zato kriteriji i jesu niski.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 12:36 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Edo"] A bio sam u komisijama kad ljudi nisu znali derivirati. [/quote]

Da li to znači da se trebaju i neki zadatci rješavati ? E da, kako stvar stoji sa dokazima. Koje treba recimo znati, a koje ne ?
Edo (napisa):
A bio sam u komisijama kad ljudi nisu znali derivirati.


Da li to znači da se trebaju i neki zadatci rješavati ? E da, kako stvar stoji sa dokazima. Koje treba recimo znati, a koje ne ?


[Vrh]
Edo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (23:03:41)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 13:36 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma ne. Nismo covjeka pitali zadatak kakav se nadje u pismenom nego nije bas znao definirati derivaciju f-je iz R^n u R^m pa smo mu dali jednu takvu, konkretnu, da izderivira. Dokazi se ne pitaju. Moze se usput pitati sjeca li se kako se iskazana tvrdnja i dokazuje, ali ako ne zna ne uzima se za zlo. Stvari nisu zamisljene tako da se ti posebno spremas za diplomski, vec da tamo pokazes sto si naucio tokom studija. Nacelni kriterij je da trebas znati one stvari za koje bi te bilo sram da ne znas. E sad, nemamo svi isti prag srama, ali vecinu diplomanata bi ipak bilo sram da ne znaju derivirati.
Ma ne. Nismo covjeka pitali zadatak kakav se nadje u pismenom nego nije bas znao definirati derivaciju f-je iz R^n u R^m pa smo mu dali jednu takvu, konkretnu, da izderivira. Dokazi se ne pitaju. Moze se usput pitati sjeca li se kako se iskazana tvrdnja i dokazuje, ali ako ne zna ne uzima se za zlo. Stvari nisu zamisljene tako da se ti posebno spremas za diplomski, vec da tamo pokazes sto si naucio tokom studija. Nacelni kriterij je da trebas znati one stvari za koje bi te bilo sram da ne znas. E sad, nemamo svi isti prag srama, ali vecinu diplomanata bi ipak bilo sram da ne znaju derivirati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 14:46 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kolega Igaly je napravio [url=http://web.math.hr/~igaly/Pitanja_1.html]opsezan popis pitanja[/url] koja su se postavljala na diplomskim ispitima 1996. i 1997. godine. U to vrijeme smo nas dvojica bili clanovi komisija
na vecini diplomskih ispita na nasem fakultetu.
Kolega Igaly je napravio opsezan popis pitanja koja su se postavljala na diplomskim ispitima 1996. i 1997. godine. U to vrijeme smo nas dvojica bili clanovi komisija
na vecini diplomskih ispita na nasem fakultetu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:30 sub, 20. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam svojedobno dobio malo drugaciji popis, pa sam dodao brojeve stranica na kojima se doticne stvari nalaze. 8) Ako nekoga zanima, evo [url=http://degiorgi.math.hr/forum/images/posts/Pitanja%20za%20diplomski.pdf]u PDFu, 74kB[/url]. :D

Knjige za Analizu 1&2 su Kurepine [i]Analize 1 i 2[/i], za Analizu 3 je Ungarova skripta, a za LA su Horvaticeve knjige. :) Ne sjecam se vise koja je knjiga bila aktualna za Analizu 4... Vjerojatno opet jedna od Kurepinih (cetvorka?). :?

Sretno svim diplomandima! 8)

:wave:
Ja sam svojedobno dobio malo drugaciji popis, pa sam dodao brojeve stranica na kojima se doticne stvari nalaze. Cool Ako nekoga zanima, evo u PDFu, 74kB. Very Happy

Knjige za Analizu 1&2 su Kurepine Analize 1 i 2, za Analizu 3 je Ungarova skripta, a za LA su Horvaticeve knjige. Smile Ne sjecam se vise koja je knjiga bila aktualna za Analizu 4... Vjerojatno opet jedna od Kurepinih (cetvorka?). Confused

Sretno svim diplomandima! Cool

Wave



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
brlja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 04. 2008. (19:41:17)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 17:03 uto, 17. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uh, imam Guljašovu skriptu. Može li mi netko ko ima Kurepu reći koji su to teoremi 27 i 28, na stranici 246, odnosno 248.

Unaprijed hvala.
Uh, imam Guljašovu skriptu. Može li mi netko ko ima Kurepu reći koji su to teoremi 27 i 28, na stranici 246, odnosno 248.

Unaprijed hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 06. 2007. (18:03:28)
Postovi: (3D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:18 uto, 24. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja radim po Guljasevoj skripti, ali imam i biljeznicu s ogovorima od frendice pa ako je ona u krivu i ja sam:

[b]Tm 27[/b] ti je onaj koji govori da ako imas dvije primitivne fje F i G da onda postoji konstanta c t.d. F=G+c

[b]Tm 28[/b] je Newton-Leibnizova formula
I ja radim po Guljasevoj skripti, ali imam i biljeznicu s ogovorima od frendice pa ako je ona u krivu i ja sam:

Tm 27 ti je onaj koji govori da ako imas dvije primitivne fje F i G da onda postoji konstanta c t.d. F=G+c

Tm 28 je Newton-Leibnizova formula


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dupin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 01. 2005. (15:29:40)
Postovi: (37)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 11:32 sri, 22. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je li postoji skripta s pitanjima i odgovorima koja se najcesce postavljaju na obrani?
I da, prof. smjer, matematika, jel treba uciti analize 3 i 4, ili samo 1 i 2?
Je li postoji skripta s pitanjima i odgovorima koja se najcesce postavljaju na obrani?
I da, prof. smjer, matematika, jel treba uciti analize 3 i 4, ili samo 1 i 2?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan