Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studenti krecu u bojkot fakulteta - prosvjed na Filozofskom (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 30, 31, 32  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:36 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"][quote="Gogs"]
Neka svi studenti sutra [b]1. svibnja 2009. izađu na Trg Josipa Bana Jelačića u 17h[/b] i pomognu narodu RH u izražavnju nezadovoljstva i traženju [b]ostavke Vlade Repulike Hrvatske[/b].[/quote]
ti sada ocekujes da vlada da ostavku ...? [/quote]

Nisam nigdje napisao da očekujem da će Vlada dati ostavku...
Ono što bi ja želio je da narod prestane biti indolentan i da se malo pokrene.

Ovako narod ide na ruku vlastodršcima koji upravo i žele razmišljanje "nećemo time ništa postići, najbolje je da se pomirimo i cijeli život bjesnimo u sebi...".

Vrijeme je za zaokret u razmišljanju, vrijeme je za prosvjede, sve veće i veće... A masa se neće pokrenuti odjednom...

Vrijeme je da ljudi počnu malo razmišljati...





[color=blue]Pripaziti da izričaj bude u skladu s Pravilima Foruma, a ne oslanjati se na intervencije moderatora.[/color]
kenny (napisa):
Gogs (napisa):

Neka svi studenti sutra 1. svibnja 2009. izađu na Trg Josipa Bana Jelačića u 17h i pomognu narodu RH u izražavnju nezadovoljstva i traženju ostavke Vlade Repulike Hrvatske.

ti sada ocekujes da vlada da ostavku ...?


Nisam nigdje napisao da očekujem da će Vlada dati ostavku...
Ono što bi ja želio je da narod prestane biti indolentan i da se malo pokrene.

Ovako narod ide na ruku vlastodršcima koji upravo i žele razmišljanje "nećemo time ništa postići, najbolje je da se pomirimo i cijeli život bjesnimo u sebi...".

Vrijeme je za zaokret u razmišljanju, vrijeme je za prosvjede, sve veće i veće... A masa se neće pokrenuti odjednom...

Vrijeme je da ljudi počnu malo razmišljati...





Pripaziti da izričaj bude u skladu s Pravilima Foruma, a ne oslanjati se na intervencije moderatora.



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 15:38 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da pojasnim cijenjenim kolegama sa FFa koji ovo citaju (ali i onima koji zagovaraju blokadu na PMFu)....

[quote]Anarhično društvo je bazirano na slobodnom dogovoru, na solidarnosti, na slobodnim udruženjima, na federacijama, na poštivanju pojedinca koji ne želi sudjelovati u svemu tome, držeći se principa prema kojem odluke vrijede samo za one koji na njih pristaju.[/quote]

ajmo analizirati:

[quote]bazirano na slobodnom dogovoru[/quote]

:lol::lol::lol:
mislim da je ovo suvisno komentirati. slobodni dogovor je kad 50 studenata izglasa blokadu? smjesno.

[quote]solidarnost[/quote]

gdje je solidarnost prema onim studentima koji ZELE ici na predavanja?

[quote]na poštivanju pojedinca koji ne želi sudjelovati u svemu tome, držeći se principa prema kojem odluke vrijede samo za one koji na njih pristaju[/quote]

e ovo je najsmjesniji dio. stalno se naglasava da su odluke pleeeeeeenuma obvezujuce za sve. a sad odjednom......pa vidi ti vraga - u anarhiji je ideja POSTIVANJE POJEDINCA KOJI NE ZELI SUDJELOVATI......PRINCIP DA ODLUKE VRIJEDE SAMO ZA ONE KOJI NA TO PRISTAJU...... jako zanimljivo. pa dobro, kad se vec FFovci ne zele politicki opredijeliti, a ujedno prihvacaju anarhiju (sto ja smatram politickim ustrojstvom), onda bi trebali preuzeti i ideje i principe iste te grupacije.



mislim da su sada vec STVARNO izgubili kompas!
da pojasnim cijenjenim kolegama sa FFa koji ovo citaju (ali i onima koji zagovaraju blokadu na PMFu)....

Citat:
Anarhično društvo je bazirano na slobodnom dogovoru, na solidarnosti, na slobodnim udruženjima, na federacijama, na poštivanju pojedinca koji ne želi sudjelovati u svemu tome, držeći se principa prema kojem odluke vrijede samo za one koji na njih pristaju.


ajmo analizirati:

Citat:
bazirano na slobodnom dogovoru


LaughingLaughingLaughing
mislim da je ovo suvisno komentirati. slobodni dogovor je kad 50 studenata izglasa blokadu? smjesno.

Citat:
solidarnost


gdje je solidarnost prema onim studentima koji ZELE ici na predavanja?

Citat:
na poštivanju pojedinca koji ne želi sudjelovati u svemu tome, držeći se principa prema kojem odluke vrijede samo za one koji na njih pristaju


e ovo je najsmjesniji dio. stalno se naglasava da su odluke pleeeeeeenuma obvezujuce za sve. a sad odjednom......pa vidi ti vraga - u anarhiji je ideja POSTIVANJE POJEDINCA KOJI NE ZELI SUDJELOVATI......PRINCIP DA ODLUKE VRIJEDE SAMO ZA ONE KOJI NA TO PRISTAJU...... jako zanimljivo. pa dobro, kad se vec FFovci ne zele politicki opredijeliti, a ujedno prihvacaju anarhiju (sto ja smatram politickim ustrojstvom), onda bi trebali preuzeti i ideje i principe iste te grupacije.



mislim da su sada vec STVARNO izgubili kompas!



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
željac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2006. (21:59:49)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 1

PostPostano: 21:21 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle, danas se odrzao plenum pmf-a na filozofskom...

Izglasano je da se o blokadi nastave odlucuje u [b]pon u 18h na fizici[/b].

Lijepo molim sve studente ovog odjela koji se ne slazu s blokadom da se pojave. Naime, ako vecina[b] [u]NA PLENUMU[/u] [/b]odluci da nema blokade, nece je ni biti. Moze se dati prijedlog i da se matematicki odjel odvoji od plenuma pmf-a te ako vecina podrzava i taj prijedlog ce biti usvojen
(danas je bio prijedlog da se plenum razdvoji po odsjecima jer nismo svi u istoj situaciji, ali nas nekolicinu s MO nisu podrzali).
Na plenumu mozete izraziti svoje misljenje i mozete predloziti stogod zelite i glasat ce se.

Osobno smatram da je "nas fakultet" (od dekana, prodekanice za nastavu, profesora itd.) vise nego korektan prema nama i da bi bilo krajnje bezobrazno raditi ikakvu blokadu te time onemoguciti studentima da pohadjaju predavanja, profesorima normalan rad, izlazenje na kolokvije itd.
Koliko se sjecam, na MO, svaka peticija koja je provedena do sada, naisla je na odgovor i svi zahtjevi koji su bili postavljeni i moguci, bili su i ostvareni.
A buduci da je kod nas stvarno posteno placanje studija, diplomski studij se nece placati (bar kolko sam ja upoznata) ne znam tocno kako smo mi u to upleteni.

Nadalje, ako vec mislimo donositi ikakve odluke, mislim da bi morali donositi sami za sebe. Mi uvijek mozemo sazvati svoj plenum, odluciti da nema blokade i eventualno podrzati kolege s filozofskog, ostatka pmf-a ili nesto slicno..

Takodjer, bilo je napomenuto da ce se o blokadi raspravljat u kojem ce se obliku voditi (ako ce se voditi). Dakle, ne mora biti nimalo slicna blokadi na filozofskom.

Buduci da je prijedlog (opet od strane nekolicine s MO koja se pojavila na plenumu) vezan uz raspisivanje referenduma po odjelima da se sazna stvarna situacija sto studenti misle o svemu tome bio odbijen, jedini nacin je da se SVI pojavite na plenumu i izrazite svoje misljenje.
Znam da oduzima dosta vremena, ali to je jedini nacin da se ista rijesi.
Iskreno, ne znam zasto bi netko tko ne studira na MO odlucivao da li ce biti blokade na nasem odjelu, u kojem ce se obliku provoditi te kada ce poceti.

Ispricavam se na dugom postu, hvala sto ste ga procitali i nadam se da ce se vecina studenata matematike pojaviti u pon te izraziti svoje misljenje, ma koju god stranu podrzali.
Dakle, danas se odrzao plenum pmf-a na filozofskom...

Izglasano je da se o blokadi nastave odlucuje u pon u 18h na fizici.

Lijepo molim sve studente ovog odjela koji se ne slazu s blokadom da se pojave. Naime, ako vecina NA PLENUMU odluci da nema blokade, nece je ni biti. Moze se dati prijedlog i da se matematicki odjel odvoji od plenuma pmf-a te ako vecina podrzava i taj prijedlog ce biti usvojen
(danas je bio prijedlog da se plenum razdvoji po odsjecima jer nismo svi u istoj situaciji, ali nas nekolicinu s MO nisu podrzali).
Na plenumu mozete izraziti svoje misljenje i mozete predloziti stogod zelite i glasat ce se.

Osobno smatram da je "nas fakultet" (od dekana, prodekanice za nastavu, profesora itd.) vise nego korektan prema nama i da bi bilo krajnje bezobrazno raditi ikakvu blokadu te time onemoguciti studentima da pohadjaju predavanja, profesorima normalan rad, izlazenje na kolokvije itd.
Koliko se sjecam, na MO, svaka peticija koja je provedena do sada, naisla je na odgovor i svi zahtjevi koji su bili postavljeni i moguci, bili su i ostvareni.
A buduci da je kod nas stvarno posteno placanje studija, diplomski studij se nece placati (bar kolko sam ja upoznata) ne znam tocno kako smo mi u to upleteni.

Nadalje, ako vec mislimo donositi ikakve odluke, mislim da bi morali donositi sami za sebe. Mi uvijek mozemo sazvati svoj plenum, odluciti da nema blokade i eventualno podrzati kolege s filozofskog, ostatka pmf-a ili nesto slicno..

Takodjer, bilo je napomenuto da ce se o blokadi raspravljat u kojem ce se obliku voditi (ako ce se voditi). Dakle, ne mora biti nimalo slicna blokadi na filozofskom.

Buduci da je prijedlog (opet od strane nekolicine s MO koja se pojavila na plenumu) vezan uz raspisivanje referenduma po odjelima da se sazna stvarna situacija sto studenti misle o svemu tome bio odbijen, jedini nacin je da se SVI pojavite na plenumu i izrazite svoje misljenje.
Znam da oduzima dosta vremena, ali to je jedini nacin da se ista rijesi.
Iskreno, ne znam zasto bi netko tko ne studira na MO odlucivao da li ce biti blokade na nasem odjelu, u kojem ce se obliku provoditi te kada ce poceti.

Ispricavam se na dugom postu, hvala sto ste ga procitali i nadam se da ce se vecina studenata matematike pojaviti u pon te izraziti svoje misljenje, ma koju god stranu podrzali.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 21:39 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="željac"]Dakle, danas se odrzao plenum pmf-a na filozofskom...[/quote]

ovo mi je definitivno najsmjesniji dio. sto - PMFovce ne znaju sami ni na wc otici, pa moraju na FF da im oni obrisu guze?

jesus, ovo vec prelazi u tragikomediju. ali - ono sto me "brine" je slijedece: s obzirom da su PMFovce pleeeeenum (tj. skupno pranje mozga meketanjem) odrzali sa FFpastirima, pretpostavljam da ce pastiri doci i na pleeeeenum PMFovaca na PMF. e sad, kako se [i]oni[/i] (oni = prosvjednici) ne zele predstavljati, potpisivati, votevr, koja je vjerojatnost da ce oni dizati ruke za blokadu PMFa? mislim, kako ce se kontrolirati jesu PMFovce dizali ruke ili FFpastiri?

p.s. da me ne bi opet netko optuzio da sam nepismen i da se ne kaze "PMFovce" nego "PMFovci" odmah velim da sam to namjerno pisao. ;)
željac (napisa):
Dakle, danas se odrzao plenum pmf-a na filozofskom...


ovo mi je definitivno najsmjesniji dio. sto - PMFovce ne znaju sami ni na wc otici, pa moraju na FF da im oni obrisu guze?

jesus, ovo vec prelazi u tragikomediju. ali - ono sto me "brine" je slijedece: s obzirom da su PMFovce pleeeeenum (tj. skupno pranje mozga meketanjem) odrzali sa FFpastirima, pretpostavljam da ce pastiri doci i na pleeeeenum PMFovaca na PMF. e sad, kako se oni (oni = prosvjednici) ne zele predstavljati, potpisivati, votevr, koja je vjerojatnost da ce oni dizati ruke za blokadu PMFa? mislim, kako ce se kontrolirati jesu PMFovce dizali ruke ili FFpastiri?

p.s. da me ne bi opet netko optuzio da sam nepismen i da se ne kaze "PMFovce" nego "PMFovci" odmah velim da sam to namjerno pisao. Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 21:47 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="željac"](danas je bio prijedlog da se plenum razdvoji po odsjecima jer nismo svi u istoj situaciji, ali nas nekolicinu s MO nisu podrzali).
Na plenumu mozete izraziti svoje misljenje i mozete predloziti stogod zelite i glasat ce se.
.
.
.
Buduci da je prijedlog (opet od strane nekolicine s MO koja se pojavila na plenumu) vezan uz raspisivanje referenduma po odjelima da se sazna stvarna situacija sto studenti misle o svemu tome bio odbijen, jedini nacin je da se SVI pojavite na plenumu i izrazite svoje misljenje.
Znam da oduzima dosta vremena, ali to je jedini nacin da se ista rijesi.
Iskreno, ne znam zasto bi netko tko ne studira na MO odlucivao da li ce biti blokade na nasem odjelu, u kojem ce se obliku provoditi te kada ce poceti.[/quote]
To se zove demokacija, solidarnost, razum, ljudskost i osjetljivost na društveno-socijalne probleme :roll: :roll:
Izgleda da se nekolicina revolucionara istinski uvatila za onu [i]Ajmo napravit nešto veliko, nešto po čemu će nas pamtit[/i] :roll: :roll:


Sad da se čak i sastavi neka razumna realna lista zahtjeva, ne bi ju podržala. Jer mislim da iz takvih inicijatora i takve vrste boraca za ljudska prava ne može izać ništa dobro.
željac (napisa):
(danas je bio prijedlog da se plenum razdvoji po odsjecima jer nismo svi u istoj situaciji, ali nas nekolicinu s MO nisu podrzali).
Na plenumu mozete izraziti svoje misljenje i mozete predloziti stogod zelite i glasat ce se.
.
.
.
Buduci da je prijedlog (opet od strane nekolicine s MO koja se pojavila na plenumu) vezan uz raspisivanje referenduma po odjelima da se sazna stvarna situacija sto studenti misle o svemu tome bio odbijen, jedini nacin je da se SVI pojavite na plenumu i izrazite svoje misljenje.
Znam da oduzima dosta vremena, ali to je jedini nacin da se ista rijesi.
Iskreno, ne znam zasto bi netko tko ne studira na MO odlucivao da li ce biti blokade na nasem odjelu, u kojem ce se obliku provoditi te kada ce poceti.

To se zove demokacija, solidarnost, razum, ljudskost i osjetljivost na društveno-socijalne probleme Rolling Eyes Rolling Eyes
Izgleda da se nekolicina revolucionara istinski uvatila za onu Ajmo napravit nešto veliko, nešto po čemu će nas pamtit Rolling Eyes Rolling Eyes


Sad da se čak i sastavi neka razumna realna lista zahtjeva, ne bi ju podržala. Jer mislim da iz takvih inicijatora i takve vrste boraca za ljudska prava ne može izać ništa dobro.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 22:28 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

samo jedno pitanje koje mi se samo po sebi nameće.

protiv koga će se 1.5. prosvjedovat? vlade koja ima produženi vikend negdje na moru/planini/...?

pa vidite da se ni mesiću nisu danas odazvali, di će se jadnim studentima.
bilo bi bolje da je neki drugi dan u igri
samo jedno pitanje koje mi se samo po sebi nameće.

protiv koga će se 1.5. prosvjedovat? vlade koja ima produženi vikend negdje na moru/planini/...?

pa vidite da se ni mesiću nisu danas odazvali, di će se jadnim studentima.
bilo bi bolje da je neki drugi dan u igri



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 22:57 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dosad sam se sprdao, ali sad sam (polu)ozbiljan. Ukoliko se na pleeenumu odluci da se ide u blokadu, namjeravam dekanu skrenuti pozornost na ovu peticiju:

http://www.ipetitions.com/petition/NEblokadi/index.html

Pa ukoliko zelite da se vidi vase misljenje, a ne zelite gubiti sate besmisleno natezuci se s ljudima s kojima nema smisla natezati se, ponudio sam vam alternativu.
A ako itko uopce pomisli izjaviti da je online peticija nelegitimna, ili namjerava bilo kakav drugi derogativni komentar nabaciti na ovu inicijativu, nek pogleda na sto ti pleeenumi lice, i nek dvaput razmisli.

Takoder, ukoliko ovo ne smatrate krajnjoj gluposcu, jer ni ja sam nisam siguran, molim vas da proslijedite istomisljenicima
Dosad sam se sprdao, ali sad sam (polu)ozbiljan. Ukoliko se na pleeenumu odluci da se ide u blokadu, namjeravam dekanu skrenuti pozornost na ovu peticiju:

http://www.ipetitions.com/petition/NEblokadi/index.html

Pa ukoliko zelite da se vidi vase misljenje, a ne zelite gubiti sate besmisleno natezuci se s ljudima s kojima nema smisla natezati se, ponudio sam vam alternativu.
A ako itko uopce pomisli izjaviti da je online peticija nelegitimna, ili namjerava bilo kakav drugi derogativni komentar nabaciti na ovu inicijativu, nek pogleda na sto ti pleeenumi lice, i nek dvaput razmisli.

Takoder, ukoliko ovo ne smatrate krajnjoj gluposcu, jer ni ja sam nisam siguran, molim vas da proslijedite istomisljenicima



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
željac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2006. (21:59:49)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 1

PostPostano: 23:35 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle, nije mi se dalo objasnjavat zasto je odzana na filozoskom, ali kad vec trazite... :)

Naime, trebao se prvo odrzat plenum na fizici u 14h, ali su je zatvorili u pol 14h ili tako nesto pod izlikom da je sutra praznik pa se krace radi. Potom je trebao biti na matematici u 15h, ali se fakultet zatvorio 5 min prije zbog istog razloga:)
Isto se dogodilo i na kemiji:)

Zato su mogli jedino na filozofskom..

Slazem se da se napravi peticija, ali taj plenum je stvarno previse uzeo maha.
Ne znam jeste li svjesni, ali tamo ne mora biti [b]NITI JEDAN [/b]predstavnik naseg odjela da bi oni nesto odlucili u nase ime.

To nikako nije razumno, normalno ili kako vec hocete to nazvati.
Zato pozivam ljude da se nas odjel odvoji od toga, jel meni se ipak cini da je vecina ljudi protiv ikakvih blokada.

A sta se tice glasanja, ravno moja mama moze doc i mislim da ju niko ne bi pitao je li ona studira na pmf-u ili ne. Kao ide se na povjerenje.

Dakle, ako mi i potpisemo peticiju i nitko se ne pojavi na plenumu, oni ce odlucit u nase ime i kod svih zahtjeva ce stajati pmf sto podrazumijeva i nas odjel.

Ovo je meni presmjesno, samo zelim da nas se pojavi dovoljno da se odvojimo i da nas se ne veze uz to.

Takodjer, da napomenem, pricalo se o blokadi, kao da se podrzavaju zahtjevi filozofskog i ukljucit cemo neke nase, ali o tome nije bilo ni rijeci. Ici u blokadu, a ne imati konkretne zahtjeve, meni je presmjesno. A i za filozofski sam jedino cula da zele besplatan studij za sve. I nista vise.

Ne znam jel bi se smijala ili plakala.
Dakle, nije mi se dalo objasnjavat zasto je odzana na filozoskom, ali kad vec trazite... Smile

Naime, trebao se prvo odrzat plenum na fizici u 14h, ali su je zatvorili u pol 14h ili tako nesto pod izlikom da je sutra praznik pa se krace radi. Potom je trebao biti na matematici u 15h, ali se fakultet zatvorio 5 min prije zbog istog razloga:)
Isto se dogodilo i na kemiji:)

Zato su mogli jedino na filozofskom..

Slazem se da se napravi peticija, ali taj plenum je stvarno previse uzeo maha.
Ne znam jeste li svjesni, ali tamo ne mora biti NITI JEDAN predstavnik naseg odjela da bi oni nesto odlucili u nase ime.

To nikako nije razumno, normalno ili kako vec hocete to nazvati.
Zato pozivam ljude da se nas odjel odvoji od toga, jel meni se ipak cini da je vecina ljudi protiv ikakvih blokada.

A sta se tice glasanja, ravno moja mama moze doc i mislim da ju niko ne bi pitao je li ona studira na pmf-u ili ne. Kao ide se na povjerenje.

Dakle, ako mi i potpisemo peticiju i nitko se ne pojavi na plenumu, oni ce odlucit u nase ime i kod svih zahtjeva ce stajati pmf sto podrazumijeva i nas odjel.

Ovo je meni presmjesno, samo zelim da nas se pojavi dovoljno da se odvojimo i da nas se ne veze uz to.

Takodjer, da napomenem, pricalo se o blokadi, kao da se podrzavaju zahtjevi filozofskog i ukljucit cemo neke nase, ali o tome nije bilo ni rijeci. Ici u blokadu, a ne imati konkretne zahtjeve, meni je presmjesno. A i za filozofski sam jedino cula da zele besplatan studij za sve. I nista vise.

Ne znam jel bi se smijala ili plakala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:50 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="željac"]Ne znam jeste li svjesni, ali tamo ne mora biti [b]NITI JEDAN [/b]predstavnik naseg odjela da bi oni nesto odlucili u nase ime.[/quote]

Ne znam jesi li svjesna, ali taj njihov pleeenum nije legitimno tijelo i hence - nemaju oni sta odlucivati u icije ime osim svog osobnog.

Grga je napravio lijepu inicijativu - umjesto smijeha i placa - mozes podrzati inicijativu i razglasiti to okolo. ;)

Vjerujem da nas nasi nastavnici nece razocarati u zahtjevu da zelimo mirno odrzavanje nastave i svih ostalih studentskih prava i obveza :) Tj. da ce naci nacin sprijeciti ometanje nastave.

@Grga: samo zbog tebe sam stavila sig, sto je dovelo do toga da sam ga na ruke morala ukljucivati u zadnjih nesto postova :g:
željac (napisa):
Ne znam jeste li svjesni, ali tamo ne mora biti NITI JEDAN predstavnik naseg odjela da bi oni nesto odlucili u nase ime.


Ne znam jesi li svjesna, ali taj njihov pleeenum nije legitimno tijelo i hence - nemaju oni sta odlucivati u icije ime osim svog osobnog.

Grga je napravio lijepu inicijativu - umjesto smijeha i placa - mozes podrzati inicijativu i razglasiti to okolo. Wink

Vjerujem da nas nasi nastavnici nece razocarati u zahtjevu da zelimo mirno odrzavanje nastave i svih ostalih studentskih prava i obveza Smile Tj. da ce naci nacin sprijeciti ometanje nastave.

@Grga: samo zbog tebe sam stavila sig, sto je dovelo do toga da sam ga na ruke morala ukljucivati u zadnjih nesto postova Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 0:09 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni uopce nije palo na pamet staviti u potpis, pa te evo kopiram :)
Ja sam slucajno imao od prije potpis ukljucen, pa sam samo editat morao :P
Meni uopce nije palo na pamet staviti u potpis, pa te evo kopiram Smile
Ja sam slucajno imao od prije potpis ukljucen, pa sam samo editat morao Razz



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 9:05 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaj ako se izglasa blokada, ja imam u utorak kolokvij i to kod profesorice koja nije s našeg faksa i koja ne hoda na ovaj forum i pitanje da li zna kaj se tu događa i ona bude u ut došla na kolokvij i neko bu ga blokiral i onda ja padam ili kaj, mislim stvarno ...
kakvi plenum, ja u ponedeljak u 6 moram na frizuru i to mi je sve na svijetu, i ko mi može reći da bi mi plenum di se 'odlučuje o mojoj budućnosti' trebal biti bitniji od frizure. Plenum je kao najviši oblik demokracije, ha ha, malo ste skrenuli s tračnica ... Za kaj se vi opće zalažete? Ja sam [color=blue]za[/color] besplatno obrazovanje za sve koji prođu prijemni (ne za vječite studente), ...a to bu se siiigurno postiglo ako blokiramo [color=blue]svoj faks[/color]... mislim da nam svima fali malo pameti. (osim onima kojima ne fali)
i kome se da hodati na nadoknade po ljeti? :raingreen:

:sunce: :sunce: ljetoooooo!
Kaj ako se izglasa blokada, ja imam u utorak kolokvij i to kod profesorice koja nije s našeg faksa i koja ne hoda na ovaj forum i pitanje da li zna kaj se tu događa i ona bude u ut došla na kolokvij i neko bu ga blokiral i onda ja padam ili kaj, mislim stvarno ...
kakvi plenum, ja u ponedeljak u 6 moram na frizuru i to mi je sve na svijetu, i ko mi može reći da bi mi plenum di se 'odlučuje o mojoj budućnosti' trebal biti bitniji od frizure. Plenum je kao najviši oblik demokracije, ha ha, malo ste skrenuli s tračnica ... Za kaj se vi opće zalažete? Ja sam za besplatno obrazovanje za sve koji prođu prijemni (ne za vječite studente), ...a to bu se siiigurno postiglo ako blokiramo svoj faks... mislim da nam svima fali malo pameti. (osim onima kojima ne fali)
i kome se da hodati na nadoknade po ljeti? Mr. Green ima novi kisobran

Sunce... Sunce... ljetoooooo!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 11:22 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Do sada sam samo citala ovu raspravu al evo da se cuje malo i moj glas.

Kada sam cula za ove blokade na FF iskljucivo sam bila protiv toga svega jer ih ionako smatram "hrpom neradnika" i sama pomisao na cinjenicu da bi propustenu nastavu morala nadoknadjivat u ljeto mi je bila nepojmljiva.

Ali nakon malo razmisljanja i razgovora s ostalima shvacam da stvari zapravo dosta dobro funkcioniraju na nasem fakultetu, dok na ostalima nije tako.

Buduci da je glavni zahtjev besplatno studiranje, koliko sam shvatila sa bloga filozofskog uveli bi da svi besplatno upisu 1.godinu, to je zahtjev kojeg ispocetka nisam bila sklona podrzat. Zasto? Hm, nastojeci biti potpuno iskrena prema sebi, "ako svatko moze to dobit tko upise faks cemu onda sav moj trud i rad". Dakle mislim da ja to zasluzujem (svojim radom) a ostali ne. Kad malo bolje razmisljim to je tako krivi stav.

Mi imamo srecu ili neznamnijasta jer je nas fakultet nepopularan po smislu upisa novih studenata pa velika vecina uspjeva upisati faks bez placanja, dok tako nije na ostalim masovnijim fakultetima.

E sad prosle god taman u ovo doba negdje je bila prezentacija diplomskih studija i spomenuto je da bi neki (iako su upisali faks bez placanja i zavrsili prediplomski) morali platiti diplomski. I naravno svi smo mi prosvjedovali protiv toga ima i po forumu o tome (izmedju ostalog jer mi nismo znali kako ce se bodovati kolegiji, da ce imat utjecaj koje smo izborne uzeli, da ce bit vazno imamo li bolje ocjene iz matematickih kolegija i sl.), uglavniom spominjao se iznos od 8000 kuna pune skolarine i linearno placanje. Primijetila sam da se uglavnom javljalju u ovu raspravu osobe koje su mi nepoznate po nickovima pa pretpostavih da su s prediplomskog i vjerujem da nitko od njih ne bi htio placati diplomski ukoliko je izvrsavao svoje obveze redovno. Stoga taj zahtjev o besplatnom studiju nije nesto s cim se ne mozemo solidarizirati. Onda nam je odgovaralo da FF prosvjeduju s nama jer ipak se radilo o nasim novcima.

Isto tako u ovoj raspravi je velik (IMO prevelik) naglasak na nacinu na koji to ekipa s FF pokusava ostvariti. Blokada, istina, ja jesam protiv toga iskljucivo jer to ne smatram postenim nacinom prema ostalima ali smatram nacinom koji bi mogao rezultirati da se usvoji trazeni zahtjev.
Ali ne bismo trebali biti tako ograniceni i misliti pa tak „ko uci nek studira besplatno“ jer nisu svi tako sposobni (ali isto mogu zavrsit fakultet) ili isli u dobru srednju skolu (ali isto mogu zavrsit fakultet) ili odlucili se za nepopularan fakultet pa nemaju takvih problema ili jednostavno smatrati da smo bolji od njih i da oni to ne zasluzuju.
Do sada sam samo citala ovu raspravu al evo da se cuje malo i moj glas.

Kada sam cula za ove blokade na FF iskljucivo sam bila protiv toga svega jer ih ionako smatram "hrpom neradnika" i sama pomisao na cinjenicu da bi propustenu nastavu morala nadoknadjivat u ljeto mi je bila nepojmljiva.

Ali nakon malo razmisljanja i razgovora s ostalima shvacam da stvari zapravo dosta dobro funkcioniraju na nasem fakultetu, dok na ostalima nije tako.

Buduci da je glavni zahtjev besplatno studiranje, koliko sam shvatila sa bloga filozofskog uveli bi da svi besplatno upisu 1.godinu, to je zahtjev kojeg ispocetka nisam bila sklona podrzat. Zasto? Hm, nastojeci biti potpuno iskrena prema sebi, "ako svatko moze to dobit tko upise faks cemu onda sav moj trud i rad". Dakle mislim da ja to zasluzujem (svojim radom) a ostali ne. Kad malo bolje razmisljim to je tako krivi stav.

Mi imamo srecu ili neznamnijasta jer je nas fakultet nepopularan po smislu upisa novih studenata pa velika vecina uspjeva upisati faks bez placanja, dok tako nije na ostalim masovnijim fakultetima.

E sad prosle god taman u ovo doba negdje je bila prezentacija diplomskih studija i spomenuto je da bi neki (iako su upisali faks bez placanja i zavrsili prediplomski) morali platiti diplomski. I naravno svi smo mi prosvjedovali protiv toga ima i po forumu o tome (izmedju ostalog jer mi nismo znali kako ce se bodovati kolegiji, da ce imat utjecaj koje smo izborne uzeli, da ce bit vazno imamo li bolje ocjene iz matematickih kolegija i sl.), uglavniom spominjao se iznos od 8000 kuna pune skolarine i linearno placanje. Primijetila sam da se uglavnom javljalju u ovu raspravu osobe koje su mi nepoznate po nickovima pa pretpostavih da su s prediplomskog i vjerujem da nitko od njih ne bi htio placati diplomski ukoliko je izvrsavao svoje obveze redovno. Stoga taj zahtjev o besplatnom studiju nije nesto s cim se ne mozemo solidarizirati. Onda nam je odgovaralo da FF prosvjeduju s nama jer ipak se radilo o nasim novcima.

Isto tako u ovoj raspravi je velik (IMO prevelik) naglasak na nacinu na koji to ekipa s FF pokusava ostvariti. Blokada, istina, ja jesam protiv toga iskljucivo jer to ne smatram postenim nacinom prema ostalima ali smatram nacinom koji bi mogao rezultirati da se usvoji trazeni zahtjev.
Ali ne bismo trebali biti tako ograniceni i misliti pa tak „ko uci nek studira besplatno“ jer nisu svi tako sposobni (ali isto mogu zavrsit fakultet) ili isli u dobru srednju skolu (ali isto mogu zavrsit fakultet) ili odlucili se za nepopularan fakultet pa nemaju takvih problema ili jednostavno smatrati da smo bolji od njih i da oni to ne zasluzuju.



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 11:50 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je u redu, ali cilj [b]ne[/b] opravdava sredstva.

Mozemo se mi solidarizirati s njima, podrzavati njihov prosvjed (iako se u to ne bih upustao dok oni [b]tocno[/b] ne artikuliraju sto traze), ali blokada, kako PMF - MO, pa tako ni bilo kojeg drugog fakulteta je barbarizam.

No, barem imam dovoljno pristojnosti da se ne mijesam u njihove stvari u smislu da ako oni zele blokadu, necu ih siliti da je prekinu.
Oni nemaju, nego zele nas prisiliti da blokiramo fakultet, jer svi ovi plenumi i statijaznam se zapravo svode na to. Skoro nitko na PMF - MO nije za blokadu, i naravno da se plenum ne bi ni organizirao, nego se cijenjeni kolege sa FF igraju direktne demokracije u nase ime i organiziraju nam plenume od 40 ljudi koji bi kakti trebali nesto odlucivati.

Ja bih prvi podrzao prosvjed da mi se izloze konkretne cinjenice i zahtjevi - ukoliko se slazem sa zahtjevima, naravno. No ovako je jedino sto su uspjeli postici da se borim protiv prosvjeda.
To je u redu, ali cilj ne opravdava sredstva.

Mozemo se mi solidarizirati s njima, podrzavati njihov prosvjed (iako se u to ne bih upustao dok oni tocno ne artikuliraju sto traze), ali blokada, kako PMF - MO, pa tako ni bilo kojeg drugog fakulteta je barbarizam.

No, barem imam dovoljno pristojnosti da se ne mijesam u njihove stvari u smislu da ako oni zele blokadu, necu ih siliti da je prekinu.
Oni nemaju, nego zele nas prisiliti da blokiramo fakultet, jer svi ovi plenumi i statijaznam se zapravo svode na to. Skoro nitko na PMF - MO nije za blokadu, i naravno da se plenum ne bi ni organizirao, nego se cijenjeni kolege sa FF igraju direktne demokracije u nase ime i organiziraju nam plenume od 40 ljudi koji bi kakti trebali nesto odlucivati.

Ja bih prvi podrzao prosvjed da mi se izloze konkretne cinjenice i zahtjevi - ukoliko se slazem sa zahtjevima, naravno. No ovako je jedino sto su uspjeli postici da se borim protiv prosvjeda.



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
rudim
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 04. 2006. (20:07:41)
Postovi: (2F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 25 - 3

PostPostano: 15:57 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]Ali ne bismo trebali biti tako ograniceni i misliti pa tak „ko uci nek studira besplatno“ jer nisu svi tako sposobni (ali isto mogu zavrsit fakultet) ili isli u dobru srednju skolu (ali isto mogu zavrsit fakultet) ili odlucili se za nepopularan fakultet pa nemaju takvih problema ili jednostavno smatrati da smo bolji od njih i da oni to ne zasluzuju.[/quote]
ovo što si napisala nije primjer neograničenosti, nego jako jeftina demagogija.
ako netko jedva prolazi svaki ispit, a ti vjerojatno svaki položiš sa visokom ocjenom, onda to znači da ti [b]jesi[/b] bolja od njega (u matematici) i da ti [b]zaslužuješ[/b] da ti se pomogne u plaćanju faksa više nego njemu, i zaslužuješ dobiti stipendiju više nego on. a on ako je nesposoban za matematiku onda se na istu nije trebao ni upisivati. i to ne znači da je zbog toga manje vrijedan, nego da jednostavno manje zaslužuje nagradu za svoj rezultate na matematičkom fakultetu. a oni koji su nesposobni za svaki faks, neka nijedan jednostavno ne upisuju. ja sam nesposoban za pjevanje, pa zato niti nisam otišao u tenore i zahtijevao da me se isto plaća ko pavarottija, bacajući demagoške argumente da nismo svi tako sposobni, imali dobre učitelje pjevanja ili se odlučili za manje popularnu vrstu glazbe.

ako ćemo po tvome stavu onda bi svatko tko prima plaću ili stipendiju trebao je velikodušno podijeliti sa ostatkom akademske zajednici, jer "nisu svi tako sposobni i išli u dobru srednju školu"
nana (napisa):
Ali ne bismo trebali biti tako ograniceni i misliti pa tak „ko uci nek studira besplatno“ jer nisu svi tako sposobni (ali isto mogu zavrsit fakultet) ili isli u dobru srednju skolu (ali isto mogu zavrsit fakultet) ili odlucili se za nepopularan fakultet pa nemaju takvih problema ili jednostavno smatrati da smo bolji od njih i da oni to ne zasluzuju.

ovo što si napisala nije primjer neograničenosti, nego jako jeftina demagogija.
ako netko jedva prolazi svaki ispit, a ti vjerojatno svaki položiš sa visokom ocjenom, onda to znači da ti jesi bolja od njega (u matematici) i da ti zaslužuješ da ti se pomogne u plaćanju faksa više nego njemu, i zaslužuješ dobiti stipendiju više nego on. a on ako je nesposoban za matematiku onda se na istu nije trebao ni upisivati. i to ne znači da je zbog toga manje vrijedan, nego da jednostavno manje zaslužuje nagradu za svoj rezultate na matematičkom fakultetu. a oni koji su nesposobni za svaki faks, neka nijedan jednostavno ne upisuju. ja sam nesposoban za pjevanje, pa zato niti nisam otišao u tenore i zahtijevao da me se isto plaća ko pavarottija, bacajući demagoške argumente da nismo svi tako sposobni, imali dobre učitelje pjevanja ili se odlučili za manje popularnu vrstu glazbe.

ako ćemo po tvome stavu onda bi svatko tko prima plaću ili stipendiju trebao je velikodušno podijeliti sa ostatkom akademske zajednici, jer "nisu svi tako sposobni i išli u dobru srednju školu"


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 17:17 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@rudim: A zasto netko tko je zadovoljio uvjete i dopusteno mu je upisati fakultet i ukoliko redovno izvrsava svoje obveze ne bi besplatno studirao prediplomski studij?Btw zar ne postoje ocjene 3 i 4?

Tvoj nacin razmisljanja je kapitalisticki, najbolji prezivljavaju, u njih se jedino isplati ulagati i to je to. Pitam se koliko bi onda RH imala visokoobrazovanih.

Iskreno do ovih prosvjeda me zaboli lijevo uho za placanja jer ja ne placam i sklona sam mislit da onaj ko se muci i uci taj i zasluzuje da besplato studira. Buduci da je pokrenuta ova inicijativa nemam nista protiv da se i ostalima omoguci besplatno ukoliko sve redovno polazu. Ne mislim da da ce to umanjit moj uspjeh il stavec
@rudim: A zasto netko tko je zadovoljio uvjete i dopusteno mu je upisati fakultet i ukoliko redovno izvrsava svoje obveze ne bi besplatno studirao prediplomski studij?Btw zar ne postoje ocjene 3 i 4?

Tvoj nacin razmisljanja je kapitalisticki, najbolji prezivljavaju, u njih se jedino isplati ulagati i to je to. Pitam se koliko bi onda RH imala visokoobrazovanih.

Iskreno do ovih prosvjeda me zaboli lijevo uho za placanja jer ja ne placam i sklona sam mislit da onaj ko se muci i uci taj i zasluzuje da besplato studira. Buduci da je pokrenuta ova inicijativa nemam nista protiv da se i ostalima omoguci besplatno ukoliko sve redovno polazu. Ne mislim da da ce to umanjit moj uspjeh il stavec



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 17:26 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]@rudim: A zasto netko tko je zadovoljio uvjete i dopusteno mu je upisati fakultet i ukoliko redovno izvrsava svoje obveze ne bi besplatno studirao prediplomski studij?Btw zar ne postoje ocjene 3 i 4?[/quote]

u cemu je problem? pa na matematici tocno tako funkcionira - za studente koji se prvi puta upisuju po bolonjskom nacinu - ostali su upali u novi sustav i normalno je da postoje razne verzije istog prilagodjena njihovom stanju

tko je zadovoljio uvjete za free upad - upao je free, tko nije - placa prvu godinu ovisno o mjestu na rang listi

sve iduce godine - placanje ovisi o redovnom izvrsavanju obaveza, a o prosjeku ovise stvari poput 'upisivanje dodatnih predmeta izvan kvote' i slicno


placanje / neplacanje studija nije nagrada - nagrade su stipendije i druge povlastice

sad u tom svjetlu procitaj post na kojeg referenciras :)

pruziti podrsku onima koji nemaju dobar sustav placanja - je ok
ali da li uistinu zbog toga treba blokirati onaj dio sustava koji dobro radi? da li je to podrska ili je to opstruiranje onoga sto je dobro?
nana (napisa):
@rudim: A zasto netko tko je zadovoljio uvjete i dopusteno mu je upisati fakultet i ukoliko redovno izvrsava svoje obveze ne bi besplatno studirao prediplomski studij?Btw zar ne postoje ocjene 3 i 4?


u cemu je problem? pa na matematici tocno tako funkcionira - za studente koji se prvi puta upisuju po bolonjskom nacinu - ostali su upali u novi sustav i normalno je da postoje razne verzije istog prilagodjena njihovom stanju

tko je zadovoljio uvjete za free upad - upao je free, tko nije - placa prvu godinu ovisno o mjestu na rang listi

sve iduce godine - placanje ovisi o redovnom izvrsavanju obaveza, a o prosjeku ovise stvari poput 'upisivanje dodatnih predmeta izvan kvote' i slicno


placanje / neplacanje studija nije nagrada - nagrade su stipendije i druge povlastice

sad u tom svjetlu procitaj post na kojeg referenciras Smile

pruziti podrsku onima koji nemaju dobar sustav placanja - je ok
ali da li uistinu zbog toga treba blokirati onaj dio sustava koji dobro radi? da li je to podrska ili je to opstruiranje onoga sto je dobro?



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 17:33 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

A zasto ne bi svi neovisno o rang listi ne placali?

Ne kuzim u cem je problem. Mislis da nema novaca (drzava), da je bezobrazno to trazit ili sta?
A zasto ne bi svi neovisno o rang listi ne placali?

Ne kuzim u cem je problem. Mislis da nema novaca (drzava), da je bezobrazno to trazit ili sta?



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
rudim
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 04. 2006. (20:07:41)
Postovi: (2F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 25 - 3

PostPostano: 17:35 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]@rudim: A zasto netko tko je zadovoljio uvjete i dopusteno mu je upisati fakultet i ukoliko redovno izvrsava svoje obveze ne bi besplatno studirao prediplomski studij?Btw zar ne postoje ocjene 3 i 4?[/quote]@nana: A zasto netko tko je zadovoljio vozacki ispit i dopusteno mu je voziti automobil i ukoliko redovno obnavlja svoju vozacku dozvolu ne bi od ministartstva pomorstva, prometa i veza dobio besplatni automobil? ako znaš koji je odgovor, onda isti primijeni i na naš slučaj

a ukoliko smatraš kako je sve to jako nepravedno, slobodno učini što sam spomenuo na kraju zadnjeg posta
nana (napisa):
@rudim: A zasto netko tko je zadovoljio uvjete i dopusteno mu je upisati fakultet i ukoliko redovno izvrsava svoje obveze ne bi besplatno studirao prediplomski studij?Btw zar ne postoje ocjene 3 i 4?
@nana: A zasto netko tko je zadovoljio vozacki ispit i dopusteno mu je voziti automobil i ukoliko redovno obnavlja svoju vozacku dozvolu ne bi od ministartstva pomorstva, prometa i veza dobio besplatni automobil? ako znaš koji je odgovor, onda isti primijeni i na naš slučaj

a ukoliko smatraš kako je sve to jako nepravedno, slobodno učini što sam spomenuo na kraju zadnjeg posta


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 17:41 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znaci svi koji poloze vozacki i dopusteno im je voziti i odlicno (izvrsno) izvrsavaju svoje vozacke obaveze zasluzuju automobil od ministarstva?

ako sam dobro shvatila analogiju ovo tvrdis?
Znaci svi koji poloze vozacki i dopusteno im je voziti i odlicno (izvrsno) izvrsavaju svoje vozacke obaveze zasluzuju automobil od ministarstva?

ako sam dobro shvatila analogiju ovo tvrdis?



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:50 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]Buduci da je pokrenuta ova inicijativa nemam nista protiv da se i ostalima omoguci besplatno ukoliko sve redovno polazu.[/quote]

1. Kako je to u kontradikciji s [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=114756#114756]aktualnim nacinom placanja[/url] (moj odgovor na cetvrti HijeniN citat)? :-k

2. Prosvjednici [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=115830#115830]traze besplatno za SVE[/url], pod izgovorm da bolonja ima kontrolne mehanizme protiv vjecnih studenata, sto je [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=115222#115222]prakticki krivo[/url]. :)
nana (napisa):
Buduci da je pokrenuta ova inicijativa nemam nista protiv da se i ostalima omoguci besplatno ukoliko sve redovno polazu.


1. Kako je to u kontradikciji s aktualnim nacinom placanja (moj odgovor na cetvrti HijeniN citat)? Think

2. Prosvjednici traze besplatno za SVE, pod izgovorm da bolonja ima kontrolne mehanizme protiv vjecnih studenata, sto je prakticki krivo. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 30, 31, 32  Sljedeće
Stranica 19 / 32.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan