Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

1. domaća zadaća
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pedro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2010. (14:08:21)
Postovi: (19B)16
Sarma = la pohva - posuda
-22 = 16 - 38

PostPostano: 8:17 sub, 15. 10. 2011    Naslov: 1. domaća zadaća Citirajte i odgovorite

pošto nejdem baš na predavanja, zanima me da li je prof. Bakić rekao išta za 1. domaću zadaću i koji je rok predaje?
pošto nejdem baš na predavanja, zanima me da li je prof. Bakić rekao išta za 1. domaću zadaću i koji je rok predaje?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Optimum
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (09:16:23)
Postovi: (41)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:56 sub, 15. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije ništa rekao... poledaj:
http://web.math.hr/nastava/la/zadace.html
pa ćeš viditi da nove zadaće još nisu niti objevljene...
Nije ništa rekao... poledaj:
http://web.math.hr/nastava/la/zadace.html
pa ćeš viditi da nove zadaće još nisu niti objevljene...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pedro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2010. (14:08:21)
Postovi: (19B)16
Sarma = la pohva - posuda
-22 = 16 - 38

PostPostano: 12:32 sub, 15. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislila sam da nije dao neku zadaću od prošle godine pa sam samo htjela provjerit. hvala
mislila sam da nije dao neku zadaću od prošle godine pa sam samo htjela provjerit. hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pedro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2010. (14:08:21)
Postovi: (19B)16
Sarma = la pohva - posuda
-22 = 16 - 38

PostPostano: 13:51 sub, 15. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://web.math.hr/nastava/la/la_1_1011_dz1.pdf može pomoć oko 4. i 5. zadatka??
http://web.math.hr/nastava/la/la_1_1011_dz1.pdf može pomoć oko 4. i 5. zadatka??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (16:21:29)
Postovi: (8C)16
Sarma = la pohva - posuda
34 = 36 - 2

PostPostano: 10:26 uto, 18. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jučer je objavljena zadaća:

http://web.math.hr/nastava/la/zadace/la1_11-12/la_1_1112_dz1.pdf

Rok: sljedeći ponedjeljak (24. 10. 2011.), donijeti zadaću na predavanje.
Jučer je objavljena zadaća:

http://web.math.hr/nastava/la/zadace/la1_11-12/la_1_1112_dz1.pdf

Rok: sljedeći ponedjeljak (24. 10. 2011.), donijeti zadaću na predavanje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 14:43 uto, 18. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovaj... Meni nije jasno, Bakić kaže da predamo samo konačna rješenja, bez postupka. Što je s dokazima, pa oni se svode na postupak i objašnjavanje, nema "konačnog rješenja"? Da jednostavno dam sve što sam pisala u dokazu ili da slijedim upute jednog kolege koji kaže da napišem samo zadnji red dokaza? :shock:

I usput može pomoć za 4.zadatak, očito mi je da ono vrijedi, znam i zašto, ali nemam blage veze zapisati i dokazati. :)
Ovaj... Meni nije jasno, Bakić kaže da predamo samo konačna rješenja, bez postupka. Što je s dokazima, pa oni se svode na postupak i objašnjavanje, nema "konačnog rješenja"? Da jednostavno dam sve što sam pisala u dokazu ili da slijedim upute jednog kolege koji kaže da napišem samo zadnji red dokaza? Shocked

I usput može pomoć za 4.zadatak, očito mi je da ono vrijedi, znam i zašto, ali nemam blage veze zapisati i dokazati. Smile




Zadnja promjena: PermutiranoPrase; 15:58 uto, 18. 10. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 15:56 uto, 18. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

(E, sad kad bi ja znala kako se brišu postovi... Slučajan nepotrebni dupli post.)
(E, sad kad bi ja znala kako se brišu postovi... Slučajan nepotrebni dupli post.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
logikaus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (17:55:23)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 17:33 uto, 18. 10. 2011    Naslov: . Citirajte i odgovorite

nego, imam par pitanja :)
jel prvi ide tak?
na koju foru se rjesava drugi? (to je ono di je nama kazalicki stavljao samo kvacice, jel xD)
i kaj s trecim? nekak mi je cudno ispalo to za bazu?
nego, imam par pitanja Smile
jel prvi ide tak?
na koju foru se rjesava drugi? (to je ono di je nama kazalicki stavljao samo kvacice, jel xD)
i kaj s trecim? nekak mi je cudno ispalo to za bazu?





img001.jpg
 Description:
 Filesize:  596.09 KB
 Viewed:  381 Time(s)

img001.jpg



img001.jpg
 Description:
 Filesize:  596.09 KB
 Viewed:  302 Time(s)

img001.jpg


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 20:29 uto, 18. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, prvi ide tak nekak, ali nisam siguran dal bi to doneslo sve bodove na kolokviju. Jer je to ipak cisti racun, nema nikakve diskusije zasto je to baza, to je samo dokaz da su ti vektori linearno nezavisni. Fali jos onaj dio da je [tex]dim V^3(O) = 3[/tex], pa zbog toga i cinjenice da je taj skup vektora linearno nezavisan slijedi i da je on baza.

Ako je tak dovoljno pisati, onda super, al nisam bas siguran u to :D

[size=9][color=#999999]Added after 14 minutes:[/color][/size]

A kaj se tice drugog zadatka rjesava se ovak nekak:

Primjetimo da je [tex] dim P_n = n + 1 [/tex] te da skup [tex] A = \{1, t, t(t-1), ... , t(t-1)...(t-n+1)\} [/tex] ima [tex] n + 1 [/tex] elemenata. Zbog te cinjenice da bi [tex]A[/tex] bio baza dovoljno je pokazati da je on linearno nezavisan.

[tex] a_0 + a_1 t + a_2 t(t-1) + ... + a_n t(t-1)...(t-n+1) = 0 [/tex]

Kako je [tex] t(t-1)...(t-n+1) [/tex] jedini polinom n-tog stupnja, da bi vrijedila ta jednakost mora vrijediti [tex] a_n = 0 [/tex].

Sada je

[tex] a_0 + a_1 t + a_2 t(t-1) + ... + a_{n-1} t(t-1)...(t-n+2) = 0 [/tex]

Pa je i [tex] a_{n-1} = 0 [/tex].

Analogno vrijedi da je [tex] a_{n-2} = a_{n-3} = ... = a_0 = 0 [/tex], tj. skup A je linearno nezavisan pa je on i baza za vektorski prostor [tex] P_n [/tex]

(Neznam sad kak bude to dobro formatirano, posto nikad nisam pisal koristeci TeX. Nadam se da bu citljivo :D

[color=blue][b]Moderator:[/b] Grupiranje u TeXu napravis s viticastim zagradama. Editirah ti: umjesto [tex]a_n-1[/tex], sada imas [tex]a_{n-1}[/tex].[/color]

[size=9][color=#999999]Added after 17 minutes:[/color][/size]

skuzio sam, bas sam htio editirati :D
Da, prvi ide tak nekak, ali nisam siguran dal bi to doneslo sve bodove na kolokviju. Jer je to ipak cisti racun, nema nikakve diskusije zasto je to baza, to je samo dokaz da su ti vektori linearno nezavisni. Fali jos onaj dio da je [tex]dim V^3(O) = 3[/tex], pa zbog toga i cinjenice da je taj skup vektora linearno nezavisan slijedi i da je on baza.

Ako je tak dovoljno pisati, onda super, al nisam bas siguran u to Very Happy

Added after 14 minutes:

A kaj se tice drugog zadatka rjesava se ovak nekak:

Primjetimo da je [tex] dim P_n = n + 1 [/tex] te da skup [tex] A = \{1, t, t(t-1), ... , t(t-1)...(t-n+1)\} [/tex] ima [tex] n + 1 [/tex] elemenata. Zbog te cinjenice da bi [tex]A[/tex] bio baza dovoljno je pokazati da je on linearno nezavisan.

[tex] a_0 + a_1 t + a_2 t(t-1) + ... + a_n t(t-1)...(t-n+1) = 0 [/tex]

Kako je [tex] t(t-1)...(t-n+1) [/tex] jedini polinom n-tog stupnja, da bi vrijedila ta jednakost mora vrijediti [tex] a_n = 0 [/tex].

Sada je

[tex] a_0 + a_1 t + a_2 t(t-1) + ... + a_{n-1} t(t-1)...(t-n+2) = 0 [/tex]

Pa je i [tex] a_{n-1} = 0 [/tex].

Analogno vrijedi da je [tex] a_{n-2} = a_{n-3} = ... = a_0 = 0 [/tex], tj. skup A je linearno nezavisan pa je on i baza za vektorski prostor [tex] P_n [/tex]

(Neznam sad kak bude to dobro formatirano, posto nikad nisam pisal koristeci TeX. Nadam se da bu citljivo Very Happy

Moderator: Grupiranje u TeXu napravis s viticastim zagradama. Editirah ti: umjesto [tex]a_n-1[/tex], sada imas [tex]a_{n-1}[/tex].

Added after 17 minutes:

skuzio sam, bas sam htio editirati Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Phoenix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 05. 2010. (18:46:07)
Postovi: (164)16
Sarma: -

PostPostano: 20:31 uto, 18. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="gflegar"]Da, prvi ide tak nekak, ali nisam siguran dal bi to doneslo sve bodove na kolokviju. Jer je to ipak cisti racun, nema nikakve diskusije zasto je to baza, to je samo dokaz da su ti vektori linearno nezavisni. Fali jos onaj dio da je [tex]dim V^3(O) = 3[/tex], pa zbog toga i cinjenice da je taj skup vektora linearno nezavisan slijedi i da je on baza.

Ako je tak dovoljno pisati, onda super, al nisam bas siguran u to :D

[size=9][color=#999999]Added after 14 minutes:[/color][/size]

A kaj se tice drugog zadatka rjesava se ovak nekak:

Primjetimo da je [tex] dim P_n = n + 1 [/tex] te da skup [tex] A = \{1, t, t(t-1), ... , t(t-1)...(t-n+1)\} [/tex] ima [tex] n + 1 [/tex] elemenata. Zbog te cinjenice da bi [tex]A[/tex] bio baza dovoljno je pokazati da je on linearno nezavisan.

[tex] a_0 + a_1 t + a_2 t(t-1) + ... + a_n t(t-1)...(t-n+1) = 0 [/tex]

Kako je [tex] t(t-1)...(t-n+1) [/tex] jedini polinom n-tog stupnja, da bi vrijedila ta jednakost mora vrijediti [tex] a_n = 0 [/tex].

Sada je

[tex] a_0 + a_1 t + a_2 t(t-1) + ... + a_{n-1} t(t-1)...(t-n+2) = 0 [/tex]

Pa je i [tex] a_{n-1} = 0 [/tex].

Analogno vrijedi da je [tex] a_{n-2} = a_{n-3} = ... = a_0 = 0 [/tex], tj. skup A je linearno nezavisan pa je on i baza za vektorski prostor [tex] P_n [/tex]

(Neznam sad kak bude to dobro formatirano, posto nikad nisam pisal koristeci TeX. Nadam se da bu citljivo :D

[color=blue][b]Moderator:[/b] Grupiranje u TeXu napravis s viticastim zagradama. Editirah ti: umjesto [tex]a_n-1[/tex], sada imas [tex]a_{n-1}[/tex].[/color][/quote]

Ovo je dobra argumentacija i rješenje. Ipak, za svaki slučaj, pišite što više možete u kolokviju. Ili, još bolje, raspitajte se kod svojih asistenata kakva se argumentacija od vas očekuje (s obzirom da ipak oni ispravljaju zadatke, oni će ujedno i najbolje znati). :)
gflegar (napisa):
Da, prvi ide tak nekak, ali nisam siguran dal bi to doneslo sve bodove na kolokviju. Jer je to ipak cisti racun, nema nikakve diskusije zasto je to baza, to je samo dokaz da su ti vektori linearno nezavisni. Fali jos onaj dio da je [tex]dim V^3(O) = 3[/tex], pa zbog toga i cinjenice da je taj skup vektora linearno nezavisan slijedi i da je on baza.

Ako je tak dovoljno pisati, onda super, al nisam bas siguran u to Very Happy

Added after 14 minutes:

A kaj se tice drugog zadatka rjesava se ovak nekak:

Primjetimo da je [tex] dim P_n = n + 1 [/tex] te da skup [tex] A = \{1, t, t(t-1), ... , t(t-1)...(t-n+1)\} [/tex] ima [tex] n + 1 [/tex] elemenata. Zbog te cinjenice da bi [tex]A[/tex] bio baza dovoljno je pokazati da je on linearno nezavisan.

[tex] a_0 + a_1 t + a_2 t(t-1) + ... + a_n t(t-1)...(t-n+1) = 0 [/tex]

Kako je [tex] t(t-1)...(t-n+1) [/tex] jedini polinom n-tog stupnja, da bi vrijedila ta jednakost mora vrijediti [tex] a_n = 0 [/tex].

Sada je

[tex] a_0 + a_1 t + a_2 t(t-1) + ... + a_{n-1} t(t-1)...(t-n+2) = 0 [/tex]

Pa je i [tex] a_{n-1} = 0 [/tex].

Analogno vrijedi da je [tex] a_{n-2} = a_{n-3} = ... = a_0 = 0 [/tex], tj. skup A je linearno nezavisan pa je on i baza za vektorski prostor [tex] P_n [/tex]

(Neznam sad kak bude to dobro formatirano, posto nikad nisam pisal koristeci TeX. Nadam se da bu citljivo Very Happy

Moderator: Grupiranje u TeXu napravis s viticastim zagradama. Editirah ti: umjesto [tex]a_n-1[/tex], sada imas [tex]a_{n-1}[/tex].


Ovo je dobra argumentacija i rješenje. Ipak, za svaki slučaj, pišite što više možete u kolokviju. Ili, još bolje, raspitajte se kod svojih asistenata kakva se argumentacija od vas očekuje (s obzirom da ipak oni ispravljaju zadatke, oni će ujedno i najbolje znati). Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
logikaus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (17:55:23)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 20:49 uto, 18. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

joj, isse, kaj si ti tu sve nažvrljal xD
mislim hvala, fkt, budem si to proucila, jer nije da mi je sad odma sve jasno ^^
ja sam si pogledala kak smo mi to radili al mi to nije bas pomoglo u rjesavanji
jedva da znam one obicne jednadžbe rjesavati :D
al valjda budem do kolokvija to polovila =)
joj, isse, kaj si ti tu sve nažvrljal xD
mislim hvala, fkt, budem si to proucila, jer nije da mi je sad odma sve jasno ^^
ja sam si pogledala kak smo mi to radili al mi to nije bas pomoglo u rjesavanji
jedva da znam one obicne jednadžbe rjesavati Very Happy
al valjda budem do kolokvija to polovila =)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 20:52 uto, 18. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hahaha, np,
samo pitaj ako ne uspijes skuziti koji dio, potrudil bum se da ti objasnim :D
hahaha, np,
samo pitaj ako ne uspijes skuziti koji dio, potrudil bum se da ti objasnim Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
jajce
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2011. (16:04:03)
Postovi: (11)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:14 sri, 19. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo pitanja vezan uz prvi zadatak... Znači, mi trebamo dokazat da je drugi skup isto baza za za v.p. V3(=) . Ako u računu pokažemo da su oni u tom slučaju nekolinearni, nebi to trebalo značiti da onda oni čine bazu za taj vektorski prostor? Jer u tom v.p. 3 nekomplanarna vektora čine bazu(znači svaki radijvektor se može na jedinstven način prikazat kao lon komb tih vektora)? HELP!
Evo pitanja vezan uz prvi zadatak... Znači, mi trebamo dokazat da je drugi skup isto baza za za v.p. V3(=) . Ako u računu pokažemo da su oni u tom slučaju nekolinearni, nebi to trebalo značiti da onda oni čine bazu za taj vektorski prostor? Jer u tom v.p. 3 nekomplanarna vektora čine bazu(znači svaki radijvektor se može na jedinstven način prikazat kao lon komb tih vektora)? HELP!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 16:56 sri, 19. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam tako stavila, mislim da je to ok. Dokažeš linearnu nezavisnost (baza je sustav izvodnica koji je linearno nezavisan).
Kako je to prostor V3(O), a i zadana je jedna baza (a,b,c) za njega, odmah sa sigurnošću možemo reći da je dimenzija tog prostora 3 i da svaka baza tog prostora mora imati 3 vektora. Zadani skup ima 3 vektora, lin. nezavisan je, pa je baza.

Nego, 4.? :)
Ja sam tako stavila, mislim da je to ok. Dokažeš linearnu nezavisnost (baza je sustav izvodnica koji je linearno nezavisan).
Kako je to prostor V3(O), a i zadana je jedna baza (a,b,c) za njega, odmah sa sigurnošću možemo reći da je dimenzija tog prostora 3 i da svaka baza tog prostora mora imati 3 vektora. Zadani skup ima 3 vektora, lin. nezavisan je, pa je baza.

Nego, 4.? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jema
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (15:56:35)
Postovi: (52)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 17:45 sri, 19. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

kako ovaj 3., ali ovaj drugi dio, reducirat do baze... koji da izbacim jer kak god sam probavala da neki napisem kao lin.komb. neide mi (a neda mi se raspisivat XD)...pa moze netko tko je rijesio nek napise koji se to treba izbaciti? XD hvala :)
kako ovaj 3., ali ovaj drugi dio, reducirat do baze... koji da izbacim jer kak god sam probavala da neki napisem kao lin.komb. neide mi (a neda mi se raspisivat XD)...pa moze netko tko je rijesio nek napise koji se to treba izbaciti? XD hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
boksi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 09. 2011. (16:37:55)
Postovi: (44)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:06 sri, 19. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

može se izbaciti samo (6,2,13),
ovim postupkom pokazuješ lin. nezavisnost ili zavisnost
dakle, za (6,2,13)
A(1,1,1)+B(2,1,3)+C(3,1,7)=(6,2,13)
i onda raspisuj, nema ti druge...
A+2B+3C=6
A+B+C=2
A+3B+7Y=13 ...
uostalom, čini mi se da je logikaus ili netko već tu cijeli zadatak postao/la, pa ne znam zašto ovo pišem uopće.
može se izbaciti samo (6,2,13),
ovim postupkom pokazuješ lin. nezavisnost ili zavisnost
dakle, za (6,2,13)
A(1,1,1)+B(2,1,3)+C(3,1,7)=(6,2,13)
i onda raspisuj, nema ti druge...
A+2B+3C=6
A+B+C=2
A+3B+7Y=13 ...
uostalom, čini mi se da je logikaus ili netko već tu cijeli zadatak postao/la, pa ne znam zašto ovo pišem uopće.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
logikaus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (17:55:23)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 7:57 čet, 20. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

e, a jel moguce da mi u tom 3. zadatku. gama ili c (kak je ko uzeo) ispadne 3/2, tj. jel moze to uopce bit razlomak?
e, a jel moguce da mi u tom 3. zadatku. gama ili c (kak je ko uzeo) ispadne 3/2, tj. jel moze to uopce bit razlomak?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pedro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2010. (14:08:21)
Postovi: (19B)16
Sarma = la pohva - posuda
-22 = 16 - 38

PostPostano: 11:51 čet, 20. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="logikaus"]e, a jel moguce da mi u tom 3. zadatku. gama ili c (kak je ko uzeo) ispadne 3/2, tj. jel moze to uopce bit razlomak?[/quote]

zašto nebi mogao biti??? bilo koji realni br može biti
logikaus (napisa):
e, a jel moguce da mi u tom 3. zadatku. gama ili c (kak je ko uzeo) ispadne 3/2, tj. jel moze to uopce bit razlomak?


zašto nebi mogao biti??? bilo koji realni br može biti


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
spik2nick
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2011. (12:41:01)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:49 čet, 20. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ljudi jd ako neko zna 4. zadatak kak bi trebalo izvesti taj dokaz nek napiše... Hvala :D
Ljudi jd ako neko zna 4. zadatak kak bi trebalo izvesti taj dokaz nek napiše... Hvala Very Happy



_________________
Pokušaj je prvi korak prema neuspjehu!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
zvonkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2010. (20:56:30)
Postovi: (37)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 14 - 2

PostPostano: 11:42 pet, 21. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo pretpostavimo da [A]=[B]. To znači da su svi vektori iz [A] ujedno i u [B] (i obrnuto). Specijalno, vektori iz A su u [A] pa su i u [B]. Analogno za bj-ove.

Drugi smjer:

Pretp. da su ai-ovi u [B] i bj-ovi u [A]. Treba dokazati [A]=[B]. Uzmimo neki a iz [A]. Po def. linearne ljuske, a je lin. kombinacija ai-ova.Kako su ai-ovi u [B], opet iz def. linearne ljuske slijedi da je i bilo koja njihova lin. kombinacija u [B]. Dakle [A] je podskup od [B]. Sasvim analogno se dokaže i da je [B] podskup od [A]. QED
Prvo pretpostavimo da [A]=[B]. To znači da su svi vektori iz [A] ujedno i u [B] (i obrnuto). Specijalno, vektori iz A su u [A] pa su i u [B]. Analogno za bj-ove.

Drugi smjer:

Pretp. da su ai-ovi u [B] i bj-ovi u [A]. Treba dokazati [A]=[B]. Uzmimo neki a iz [A]. Po def. linearne ljuske, a je lin. kombinacija ai-ova.Kako su ai-ovi u [B], opet iz def. linearne ljuske slijedi da je i bilo koja njihova lin. kombinacija u [B]. Dakle [A] je podskup od [B]. Sasvim analogno se dokaže i da je [B] podskup od [A]. QED



_________________
nekad sam bio umišljen al sam se promijenio sad sam savršen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan