Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

32 studenta u 12 h na komisiji?
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 10:38 sri, 27. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="@#"]Mozes li prihvatiti _mogucnost_ da nije znao da govori neistinu?[/quote]
Mogu prihvatiti cinjenicu da je odlucio vjerovati ispitnoj komisiji (a-ha, laganje je za ispitne komisije prihvatljivo ponasanje, dakle?) a ne vecem broju studenata i to u toj mjeri da se odlucio javiti Vjesniku da to kaze :evil: ?

Pleading incompetence i nije neka isprika za osobu koja je Celnik Uprave Ovog Fakulteta :evil:
@# (napisa):
Mozes li prihvatiti _mogucnost_ da nije znao da govori neistinu?

Mogu prihvatiti cinjenicu da je odlucio vjerovati ispitnoj komisiji (a-ha, laganje je za ispitne komisije prihvatljivo ponasanje, dakle?) a ne vecem broju studenata i to u toj mjeri da se odlucio javiti Vjesniku da to kaze Evil or Very Mad ?

Pleading incompetence i nije neka isprika za osobu koja je Celnik Uprave Ovog Fakulteta Evil or Very Mad



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ruda
Gost





PostPostano: 12:01 sri, 27. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da bi, ovaj, trebalo provjeriti ured prof. Caklovica zbog kolebanja u Space-Time kontinuumu.... meni je tih 20 minuta proletilo u 40 sekundi... i nekim cudom, stoperica mog bivseg cimera (koji se, usput, nalazio u hodniku) je pokazivala isto. A sto se tice pismenog dijela... ak je to bilo duze od 5 min, dajem bubreg u humanitarne svrhe.
Mislim da bi, ovaj, trebalo provjeriti ured prof. Caklovica zbog kolebanja u Space-Time kontinuumu.... meni je tih 20 minuta proletilo u 40 sekundi... i nekim cudom, stoperica mog bivseg cimera (koji se, usput, nalazio u hodniku) je pokazivala isto. A sto se tice pismenog dijela... ak je to bilo duze od 5 min, dajem bubreg u humanitarne svrhe.


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:48 sri, 27. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkred]Zube, ajmo malo obazrivosti u ophodjenju i raspravama o zaposlenicima Fakulteta. :roll: Aktualna [url=http://degiorgi.math.hr/forum/]Pravila ponasanja[/url] i dalje vrijede.[/color] 8)

Sto se tice "[i]Neki od studenata nisu prihvatili takav zaključak, već su tvrdili da su naučili gradivo. Povjerenstvo je svima takvima dalo priliku za pojedinačno usmeno odgovaranje[/i]":

Vidio sam [i]summary[/i] tog testa i bar jednoj osobi je pisalo ?/6 (dakle ? rijesenih od 6 zadataka, a ne 4). :-s Pitao sam kako to i prof. je rekao da je doticna osoba trazila da odgovara pred komisijom i da su ju bez problema pitali. 8)

Ja nisam bio tamo i ne mogu znati kako je doslo do nesporazuma; samo navodim da postoji bar jedna takva osoba. 8)

@Veky: Caka se proziva i ovdje i po novinama kao nekakvog kolovodju kojem je jedini cilj likvidacija studenata. :evil: Mene u toj prici smeta licemjerno prepisivanje tekstova s ovog Foruma, uz istovremeno prigovaranje o "[i]atmosferi straha[/i]". :roll: Je l' netko mozda imao problema zbog prigovora i misljenja iznesenih ovdje, na - ponavljam - masini koja pripada projektu doc. Caklovica? :-k
Zube, ajmo malo obazrivosti u ophodjenju i raspravama o zaposlenicima Fakulteta. Rolling Eyes Aktualna Pravila ponasanja i dalje vrijede. Cool

Sto se tice "Neki od studenata nisu prihvatili takav zaključak, već su tvrdili da su naučili gradivo. Povjerenstvo je svima takvima dalo priliku za pojedinačno usmeno odgovaranje":

Vidio sam summary tog testa i bar jednoj osobi je pisalo ?/6 (dakle ? rijesenih od 6 zadataka, a ne 4). Eh? Pitao sam kako to i prof. je rekao da je doticna osoba trazila da odgovara pred komisijom i da su ju bez problema pitali. Cool

Ja nisam bio tamo i ne mogu znati kako je doslo do nesporazuma; samo navodim da postoji bar jedna takva osoba. Cool

@Veky: Caka se proziva i ovdje i po novinama kao nekakvog kolovodju kojem je jedini cilj likvidacija studenata. Evil or Very Mad Mene u toj prici smeta licemjerno prepisivanje tekstova s ovog Foruma, uz istovremeno prigovaranje o "atmosferi straha". Rolling Eyes Je l' netko mozda imao problema zbog prigovora i misljenja iznesenih ovdje, na - ponavljam - masini koja pripada projektu doc. Caklovica? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 14:52 sri, 27. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]@Veky: Caka se proziva i ovdje i po novinama kao nekakvog kolovodju kojem je jedini cilj likvidacija studenata. :evil:[/quote]

Za ovo po novinama nisam znao. Sorry. Samo sam mislio reći, ton ovog topica (bar ovog zadnjeg smjera rasprave) mi ne djeluje kao da je usmjeren prvenstveno protiv Čaka.
vsego (napisa):
@Veky: Caka se proziva i ovdje i po novinama kao nekakvog kolovodju kojem je jedini cilj likvidacija studenata. Evil or Very Mad


Za ovo po novinama nisam znao. Sorry. Samo sam mislio reći, ton ovog topica (bar ovog zadnjeg smjera rasprave) mi ne djeluje kao da je usmjeren prvenstveno protiv Čaka.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 15:18 sri, 27. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Admin"][color=darkred]Zube, ajmo malo obazrivosti u ophodjenju i raspravama o zaposlenicima Fakulteta. :roll: Aktualna [url=http://degiorgi.math.hr/forum/]Pravila ponasanja[/url] i dalje vrijede.[/color] 8)[/quote]
:bow:
[quote="vsego"]Sto se tice "[i]Neki od studenata nisu prihvatili takav zaključak, već su tvrdili da su naučili gradivo. Povjerenstvo je svima takvima dalo priliku za pojedinačno usmeno odgovaranje[/i]":

Vidio sam [i]summary[/i] tog testa i bar jednoj osobi je pisalo ?/6 (dakle ? rijesenih od 6 zadataka, a ne 4). :-s Pitao sam kako to i prof. je rekao da je doticna osoba trazila da odgovara pred komisijom i da su ju bez problema pitali. 8)[/quote]
Pa... 32 ljudi, 6 ispitano, 26 ruseno bez ikakve sanse postavljanja dodatnog pitanja uz "Zao mi je, to je to ... Ne, ne mogu vas vise nista pitati ... Ne, nece biti nikakvih dodatnih pitanja."
O tome pricamo.
[quote="veky"][quote="vsego"]@Veky: Caka se proziva i ovdje i po novinama kao nekakvog kolovodju kojem je jedini cilj likvidacija studenata. :evil:[/quote]

Za ovo po novinama nisam znao. Sorry. Samo sam mislio reći, ton ovog topica (bar ovog zadnjeg smjera rasprave) mi ne djeluje kao da je usmjeren prvenstveno protiv Čaka.[/quote]
I nije, barem ne sa moje strane.
[list] [*] Prof. Caklovicu jako zamjeram za ono sto je ucinio. Ni zakon ni profesija covjeku nije diktirala da djeluje protiv zakona i ethosa struke krajnjim nepostivanjem studenta kao covjeka.
[*] Prof. Caklovic mozda jest fokalna tocka bijesa bio u odredjenom trenutku iako u niti jednom trenutku ne bi smjeli zaboraviti da su u "komisiji" bile jos dvije osobe, od kojih je barem jedna odnedavno clan foruma iako se nije ocitovala o nicemu od ovoga. Vjerovatno NIJE BITNO. To su, ipak, samo studenti :evil:
[*] Dekanu Mangeru zamjeram ili za laganje u javnosti ili za nesposobnost/nedostatak komunikacijskih vjestina nuznih za obavljanje njegovog posla (kao i krajnji nedostatak postovanja prema studentima). Ako me uho dobro sluzi, do fakulteta i do dekana je dosao dopis na tu temu (u kojem je spomenut DG). Dakle, bio je vrlo svjestan detalja studentskih prituzbi (dobro, zabrinutih roditelja :roll:), koje kolaju zadnjih par tjedana i u kontekstu cega se institucija kojoj je on direktor Uprave u losem kontekstu vuce po novinama (u kojima je, budireceno, preprican vise/manje tocno tijek te komisije). Imajuci to na umu, u tih nekoliko tjedana nije uspio naci ikoga od tri clana komisije da mu isprica tocan tijek dogadjaja [b]prije nego pocne pricati stvari u novine[/b]. :shocked!:
I to, _ocito_, bez da je makar u jednom trenutku razmislio i pokusao otkriti imali ikakvih tragova istine u tim prituzbama :evil:
[u]Alternativa[/u] tomu jest da su mu clanovi komisije [i]lagali[/i].[/list:u]
Dakle, imamo a) neiskrenost dekana (tako se to lijepse kaze), b) nedostatak sposobnosti kvalitetne komunikacije sa svojim suradnicima covjeka koji obnasa duznost dekana/direktora uprave ili c) neiskrenost barem jednog clana komisije a sva tri slucaja odrazavaju krajnji nedostatak svijesti o ljudskoj prirodi zabrinute mase koja je stajala pred vratima :evil:

Ako postoji i d), ja ga ne vidim iako bih ga rado cuo buduci da me svaki od a,b i c cine jako nesretnim studentom 2. godine ovog fakulteta :evil:
Admin (napisa):
Zube, ajmo malo obazrivosti u ophodjenju i raspravama o zaposlenicima Fakulteta. Rolling Eyes Aktualna Pravila ponasanja i dalje vrijede. Cool

I bow before you
vsego (napisa):
Sto se tice "Neki od studenata nisu prihvatili takav zaključak, već su tvrdili da su naučili gradivo. Povjerenstvo je svima takvima dalo priliku za pojedinačno usmeno odgovaranje":

Vidio sam summary tog testa i bar jednoj osobi je pisalo ?/6 (dakle ? rijesenih od 6 zadataka, a ne 4). Eh? Pitao sam kako to i prof. je rekao da je doticna osoba trazila da odgovara pred komisijom i da su ju bez problema pitali. Cool

Pa... 32 ljudi, 6 ispitano, 26 ruseno bez ikakve sanse postavljanja dodatnog pitanja uz "Zao mi je, to je to ... Ne, ne mogu vas vise nista pitati ... Ne, nece biti nikakvih dodatnih pitanja."
O tome pricamo.
veky (napisa):
vsego (napisa):
@Veky: Caka se proziva i ovdje i po novinama kao nekakvog kolovodju kojem je jedini cilj likvidacija studenata. Evil or Very Mad


Za ovo po novinama nisam znao. Sorry. Samo sam mislio reći, ton ovog topica (bar ovog zadnjeg smjera rasprave) mi ne djeluje kao da je usmjeren prvenstveno protiv Čaka.

I nije, barem ne sa moje strane.
  • Prof. Caklovicu jako zamjeram za ono sto je ucinio. Ni zakon ni profesija covjeku nije diktirala da djeluje protiv zakona i ethosa struke krajnjim nepostivanjem studenta kao covjeka.
  • Prof. Caklovic mozda jest fokalna tocka bijesa bio u odredjenom trenutku iako u niti jednom trenutku ne bi smjeli zaboraviti da su u "komisiji" bile jos dvije osobe, od kojih je barem jedna odnedavno clan foruma iako se nije ocitovala o nicemu od ovoga. Vjerovatno NIJE BITNO. To su, ipak, samo studenti Evil or Very Mad
  • Dekanu Mangeru zamjeram ili za laganje u javnosti ili za nesposobnost/nedostatak komunikacijskih vjestina nuznih za obavljanje njegovog posla (kao i krajnji nedostatak postovanja prema studentima). Ako me uho dobro sluzi, do fakulteta i do dekana je dosao dopis na tu temu (u kojem je spomenut DG). Dakle, bio je vrlo svjestan detalja studentskih prituzbi (dobro, zabrinutih roditelja Rolling Eyes), koje kolaju zadnjih par tjedana i u kontekstu cega se institucija kojoj je on direktor Uprave u losem kontekstu vuce po novinama (u kojima je, budireceno, preprican vise/manje tocno tijek te komisije). Imajuci to na umu, u tih nekoliko tjedana nije uspio naci ikoga od tri clana komisije da mu isprica tocan tijek dogadjaja prije nego pocne pricati stvari u novine. #Shocked
    I to, _ocito_, bez da je makar u jednom trenutku razmislio i pokusao otkriti imali ikakvih tragova istine u tim prituzbama Evil or Very Mad
    Alternativa tomu jest da su mu clanovi komisije lagali.

Dakle, imamo a) neiskrenost dekana (tako se to lijepse kaze), b) nedostatak sposobnosti kvalitetne komunikacije sa svojim suradnicima covjeka koji obnasa duznost dekana/direktora uprave ili c) neiskrenost barem jednog clana komisije a sva tri slucaja odrazavaju krajnji nedostatak svijesti o ljudskoj prirodi zabrinute mase koja je stajala pred vratima Evil or Very Mad

Ako postoji i d), ja ga ne vidim iako bih ga rado cuo buduci da me svaki od a,b i c cine jako nesretnim studentom 2. godine ovog fakulteta Evil or Very Mad



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:30 sri, 27. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]...u niti jednom trenutku ne bi smjeli zaboraviti da su u "komisiji" bile jos dvije osobe, od kojih je barem jedna odnedavno clan foruma iako se nije ocitovala o nicemu od ovoga.[/quote]

:OT: Tko bi to bio? :-s Doc. Caklovic je odavno clan Foruma, a za ovu dvojicu ne znam da su se ikada registrirali... :?
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
...u niti jednom trenutku ne bi smjeli zaboraviti da su u "komisiji" bile jos dvije osobe, od kojih je barem jedna odnedavno clan foruma iako se nije ocitovala o nicemu od ovoga.


Off-topic Tko bi to bio? Eh? Doc. Caklovic je odavno clan Foruma, a za ovu dvojicu ne znam da su se ikada registrirali... Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 8:21 čet, 28. 10. 2004    Naslov: Za Zuba Citirajte i odgovorite

Dragi Zube, iz svega što si napisao može se objektivno iščitati:
1) da si odavno studentima koji su pali na komisiji preuzeo ulogu odvjetnika ili roditelja,
2) braniš neka piskaranja po novinama kao da si koautor.
Pa te pitam zašto?

Nekadašnji student PMFa.
Dragi Zube, iz svega što si napisao može se objektivno iščitati:
1) da si odavno studentima koji su pali na komisiji preuzeo ulogu odvjetnika ili roditelja,
2) braniš neka piskaranja po novinama kao da si koautor.
Pa te pitam zašto?

Nekadašnji student PMFa.


[Vrh]
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 10:50 čet, 28. 10. 2004    Naslov: Re: Za Zuba Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Dragi Zube, iz svega što si napisao može se objektivno iščitati:
1) da si odavno studentima koji su pali na komisiji preuzeo ulogu odvjetnika ili roditelja,
2) braniš neka piskaranja po novinama kao da si koautor.
Pa te pitam zašto?

Nekadašnji student PMFa.[/quote]
Jer sam jedan od tih koji su pali na toj komisiji, Oj negdasnji Studente PMF-a koji-si-potpuno-upucen-u-razlog-poradi-kojeg-jos-uvijek-JA-jesam-druga-godina-a-ne-moja-"djecaILIvoljeni_klijenti" :evil:

A tebe, dragi Oj Negdasnji Studente pitam zasto mi nisi dao d) opciju (pretpostavljam da jesi procitao prijasnje postove kada iznosis takve stavove ;)) ?
Ali OPrezno! budes li suvise branio Upravu mislit cu da si koautor Onog Drugog clanka kojeg jesam ovdje citirao djelove mu :roll:
Anonymous (napisa):
Dragi Zube, iz svega što si napisao može se objektivno iščitati:
1) da si odavno studentima koji su pali na komisiji preuzeo ulogu odvjetnika ili roditelja,
2) braniš neka piskaranja po novinama kao da si koautor.
Pa te pitam zašto?

Nekadašnji student PMFa.

Jer sam jedan od tih koji su pali na toj komisiji, Oj negdasnji Studente PMF-a koji-si-potpuno-upucen-u-razlog-poradi-kojeg-jos-uvijek-JA-jesam-druga-godina-a-ne-moja-"djecaILIvoljeni_klijenti" Evil or Very Mad

A tebe, dragi Oj Negdasnji Studente pitam zasto mi nisi dao d) opciju (pretpostavljam da jesi procitao prijasnje postove kada iznosis takve stavove Wink) ?
Ali OPrezno! budes li suvise branio Upravu mislit cu da si koautor Onog Drugog clanka kojeg jesam ovdje citirao djelove mu Rolling Eyes



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 13:29 čet, 28. 10. 2004    Naslov: Za Zuba II Citirajte i odgovorite

Tko bi toliko dragocjenog vremena gubio po forumu prije ispita da zna da mu visi godina? Nimalo me ne čudi da si opet pao na ispitu.
Spasonosna opcija ti je d) više učiti.

Nekadašnji student PMFa.
Tko bi toliko dragocjenog vremena gubio po forumu prije ispita da zna da mu visi godina? Nimalo me ne čudi da si opet pao na ispitu.
Spasonosna opcija ti je d) više učiti.

Nekadašnji student PMFa.


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 13:38 čet, 28. 10. 2004    Naslov: Re: Za Zuba II Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Tko bi toliko dragocjenog vremena gubio po forumu prije ispita da zna da mu visi godina?[/quote]

Mnogi koji poznaju npr. mene?
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2829
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2825
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=1830

Da, gubio je on vrijeme i na druge načine. Npr. provevši koju ugodnu večer sa mnom u IRL razgovorima, i na Forumu, i u mailovima, o kolegijima koje je (ako sam dobro upućen) položio. Čak i drugu komisiju (kombinatorika npr.).
Sve osim MM.
Anonymous (napisa):
Tko bi toliko dragocjenog vremena gubio po forumu prije ispita da zna da mu visi godina?


Mnogi koji poznaju npr. mene?
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2829
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2825
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=1830

Da, gubio je on vrijeme i na druge načine. Npr. provevši koju ugodnu večer sa mnom u IRL razgovorima, i na Forumu, i u mailovima, o kolegijima koje je (ako sam dobro upućen) položio. Čak i drugu komisiju (kombinatorika npr.).
Sve osim MM.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 14:44 čet, 28. 10. 2004    Naslov: Re: Za Zuba II Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Tko bi toliko dragocjenog vremena gubio po forumu prije ispita da zna da mu visi godina?[/quote]

ja!
1. na Forumu se moze naci mnogo korisnih informacija (i tu ne brojim odgovore na pitanja tko daje rok :lol:)
2. moze se dogovoriti s nekim asistentom ili kolegom koji bolje 'kopca' nalazenje IRL i rjesavanje problema

nejednom sam na Forumu nasla hint za rjesavanje zadataka
nejdnom sam zvala asistente da nam dodju pomoci rijesiti ponesto...

Forum je koristan... i mozda upravo onda kada ti je godina na visuljku - dobit ces odgovore u vrlo kratkom vremenu.... (uglavnom)
a i potporu da nije sve izgubljeno...

[quote="Anonymous"] Nimalo me ne čudi da si opet pao na ispitu.
Spasonosna opcija ti je d) više učiti. [/quote]

Zub je pao zato sto (ocito) nije dobro napisao preliminarni testic
on kaze da nije mogao odgovarati, a prof. kaze da su SVI koji su EXPLICITNO trazili da USMENO odgovaraju imali priliku
=> MOZDA Zub nije bio dovoljno jasan u svom zahtjevu?
znate, reci - [i]dakle, nista od usmenog[/i]
nije isto kao i - [b]ali ja ZELIM usmeno odgovarati[/b]

clanak u novinama je:
1. nepotpisan
2. ogorceni roditelji bi se prvo mogli uvjeriti u znanje svog djeteta, prije nego se idu tako blamirati i tvrditi da su njihova djeca sve to znala i da su profesori azdaje (hallov uvjet kojeg valjda NITKO od doticnih 26 studenata koji su se pretrgli od ucenja za komisiju i izasli na svaki usmeni na koji su bili pozvani i izasli na svaki pismeni koji su prijavili nije znao tocno - je toliko elementarna stvar da bi se trebalo pitati kakvo je njihovo znanje iz ostalih kolegija i kako su uopce dosli na drugu godinu)
3. a mogli bi znati i tko ih je ispitivao (i pri tome ne pricam o druga dva clana komisije)
4. studenti - da im je stalo - su mogli uloziti zalbu na komisiju (recimo, mogli su reci da nisu USMENO bili ispitani) a zalbu im je i sam profesor sugerirao na dan ispita - ako nisu zadovoljni...

meni smeta sto se onih par studenata koji su ZBILJA ucili, ali eto - peh + los dan ucinili svoje (ili se nisu snasli i trazili svoju usmenu priliku kako spada... samo kukanje NIJE trazenje USMENOG dijela ispita)
izjednacuje sa HRPOM studenata koji imaju politiku doci do komisije - jer tamo ce ih se pustiti jer im je to eto komisija....

profesoru Caklovicu se IMO zamjera nesto sto uopce nije kontra bilo cega, a ponajmanje protiv studenta kao covjeka
rechi - morate mi napisati nesto pismeno (jer, budimo realni, da li je ITKO od tih studenata sa komisije DOBRO napisao pismeni? i pri tome 45 bodova NE smatram dobriim pismenim, ali u ovom slucaju, cak bi i to mogli promatrati) - nije nista protiv zakona
ISPIT se sastoji od PISMENOG i USMENOG dijela
ako profesor, a time i komisija, odluci da bi mogli provjeriti kako se pismeno snalaze (znate, da se iskljuci opcija - zamjerio se asistentu) - sto je u tome lose? (jos samo da spomenemo da je bilo cak i na Forumu by profesor himself, napisano kako ce ta komisija izgledati pa ne mogu svi reci da nisu znali)
opce poznato je da se na komisijama moze ocekivati rjesavanje zadataka...
zadaci koji su skrivili da su jadni mali studenti ostali bez krova nad glavom, su bili toliko jednostavni da samo s njima na prosjecnom pismenom ne bi dobili ni 5 bodova....

sta - sad svi ocekuju ne znati nista od osnova a proci jedan dvosemestralni kolegij za kojeg se mnogi ljudi spremaju po cijelo ljeto - i to samo zato jer im je to komisija?

sramotno po sve one koji su se htjeli jos jednom provuci.... svojim neznanjem....

[quote="Anonymous"]Nekadašnji student PMFa.[/quote]
mislim da je korektno spomenuti i koji odjel
jerbo, math, fizika, kemija, biologija... svi oni imaju ipak drugaciji nacin ucenja koji dovodi do dobrih rezultata...
Anonymous (napisa):
Tko bi toliko dragocjenog vremena gubio po forumu prije ispita da zna da mu visi godina?


ja!
1. na Forumu se moze naci mnogo korisnih informacija (i tu ne brojim odgovore na pitanja tko daje rok Laughing)
2. moze se dogovoriti s nekim asistentom ili kolegom koji bolje 'kopca' nalazenje IRL i rjesavanje problema

nejednom sam na Forumu nasla hint za rjesavanje zadataka
nejdnom sam zvala asistente da nam dodju pomoci rijesiti ponesto...

Forum je koristan... i mozda upravo onda kada ti je godina na visuljku - dobit ces odgovore u vrlo kratkom vremenu.... (uglavnom)
a i potporu da nije sve izgubljeno...

Anonymous (napisa):
Nimalo me ne čudi da si opet pao na ispitu.
Spasonosna opcija ti je d) više učiti.


Zub je pao zato sto (ocito) nije dobro napisao preliminarni testic
on kaze da nije mogao odgovarati, a prof. kaze da su SVI koji su EXPLICITNO trazili da USMENO odgovaraju imali priliku
⇒ MOZDA Zub nije bio dovoljno jasan u svom zahtjevu?
znate, reci - dakle, nista od usmenog
nije isto kao i - ali ja ZELIM usmeno odgovarati

clanak u novinama je:
1. nepotpisan
2. ogorceni roditelji bi se prvo mogli uvjeriti u znanje svog djeteta, prije nego se idu tako blamirati i tvrditi da su njihova djeca sve to znala i da su profesori azdaje (hallov uvjet kojeg valjda NITKO od doticnih 26 studenata koji su se pretrgli od ucenja za komisiju i izasli na svaki usmeni na koji su bili pozvani i izasli na svaki pismeni koji su prijavili nije znao tocno - je toliko elementarna stvar da bi se trebalo pitati kakvo je njihovo znanje iz ostalih kolegija i kako su uopce dosli na drugu godinu)
3. a mogli bi znati i tko ih je ispitivao (i pri tome ne pricam o druga dva clana komisije)
4. studenti - da im je stalo - su mogli uloziti zalbu na komisiju (recimo, mogli su reci da nisu USMENO bili ispitani) a zalbu im je i sam profesor sugerirao na dan ispita - ako nisu zadovoljni...

meni smeta sto se onih par studenata koji su ZBILJA ucili, ali eto - peh + los dan ucinili svoje (ili se nisu snasli i trazili svoju usmenu priliku kako spada... samo kukanje NIJE trazenje USMENOG dijela ispita)
izjednacuje sa HRPOM studenata koji imaju politiku doci do komisije - jer tamo ce ih se pustiti jer im je to eto komisija....

profesoru Caklovicu se IMO zamjera nesto sto uopce nije kontra bilo cega, a ponajmanje protiv studenta kao covjeka
rechi - morate mi napisati nesto pismeno (jer, budimo realni, da li je ITKO od tih studenata sa komisije DOBRO napisao pismeni? i pri tome 45 bodova NE smatram dobriim pismenim, ali u ovom slucaju, cak bi i to mogli promatrati) - nije nista protiv zakona
ISPIT se sastoji od PISMENOG i USMENOG dijela
ako profesor, a time i komisija, odluci da bi mogli provjeriti kako se pismeno snalaze (znate, da se iskljuci opcija - zamjerio se asistentu) - sto je u tome lose? (jos samo da spomenemo da je bilo cak i na Forumu by profesor himself, napisano kako ce ta komisija izgledati pa ne mogu svi reci da nisu znali)
opce poznato je da se na komisijama moze ocekivati rjesavanje zadataka...
zadaci koji su skrivili da su jadni mali studenti ostali bez krova nad glavom, su bili toliko jednostavni da samo s njima na prosjecnom pismenom ne bi dobili ni 5 bodova....

sta - sad svi ocekuju ne znati nista od osnova a proci jedan dvosemestralni kolegij za kojeg se mnogi ljudi spremaju po cijelo ljeto - i to samo zato jer im je to komisija?

sramotno po sve one koji su se htjeli jos jednom provuci.... svojim neznanjem....

Anonymous (napisa):
Nekadašnji student PMFa.

mislim da je korektno spomenuti i koji odjel
jerbo, math, fizika, kemija, biologija... svi oni imaju ipak drugaciji nacin ucenja koji dovodi do dobrih rezultata...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 10:35 pet, 29. 10. 2004    Naslov: Re: Za Zuba II Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]Zub je pao zato sto (ocito) nije dobro napisao preliminarni testic
on kaze da nije mogao odgovarati, a prof. kaze da su SVI koji su EXPLICITNO trazili da USMENO odgovaraju imali priliku
=> MOZDA Zub nije bio dovoljno jasan u svom zahtjevu?
znate, reci - [i]dakle, nista od usmenog[/i]
nije isto kao i - [b]ali ja ZELIM usmeno odgovarati[/b][/quote]
Zub je bio kraajnje eksplicitan i nije se cijelih nekoliko minuta dao vani inzistirajuci da ga usmeno ispitaju :evil: (cijela vijecnost u usporedbi sa brzinom kojom je rijesen slucaj vecine studenata sa te komisije)
NIJE postojala mogucnost usmenog ispita, on nam NIJE bio omogucen, i DA, netko je ili nesposoban ili laze u novine :evil:

[quote="Nesi"]clanak u novinama je:
1. nepotpisan
2. ogorceni roditelji bi se prvo mogli uvjeriti u znanje svog djeteta, prije nego se idu tako blamirati i tvrditi da su njihova djeca sve to znala i da su profesori azdaje (hallov uvjet kojeg valjda NITKO od doticnih 26 studenata koji su se pretrgli od ucenja za komisiju i izasli na svaki usmeni na koji su bili pozvani i izasli na svaki pismeni koji su prijavili nije znao tocno - je toliko elementarna stvar da bi se trebalo pitati kakvo je njihovo znanje iz ostalih kolegija i kako su uopce dosli na drugu godinu)
3. a mogli bi znati i tko ih je ispitivao (i pri tome ne pricam o druga dva clana komisije)[/quote]
Prvi clanak.... no comment :roll: nije me usrecilo, osobno, radi se o komadu hladne bljuvotine cijeg mi je okusa i dizanja natrag iz zeluca poprilicno dosta.
Zadaci jesu bili jednostavni, mogli su biti informativne prirode, mogli su biti tezi, pa da budu pozitivno diskriminacijske prirode da se rastereti komisija (kao kod prof Veljana), a ne 4-minutni masakr koji komotno moze zavrsiti u pocetnici "Kako skinuti sa vrata komisiju za trideset i dvoje ljudi u pauzi medju predavanjima". To nema veze ni sa strukom ni sa zakonom, koliko god ta pitanja jednostavna bila.
No to je stara prica. Odlucio sam to zaboraviti i nastaviti dalje sa zivotom i studijem, ali ono sto je Manger tada izjavio..... :roll:
[quote="Nesi"]4. studenti - da im je stalo - su mogli uloziti zalbu na komisiju (recimo, mogli su reci da nisu USMENO bili ispitani) a zalbu im je i sam profesor sugerirao na dan ispita - ako nisu zadovoljni... [/quote]
Da, mogli su, iako meni nitko nije nista takvo rekao dok nije proslo 23 i pola sata (rok zalbe je, naime, za ovu instituciju _sramotnih_ 24 sata). Da ne govorimo o tome, da sam u ta 24 sata debelo imao pune ruke posla da nesto ucinim da ne izgubim studentska prava ako bi cijela stvar prosla "nekaznjeno". :evil:
[quote="Nesi"]profesoru Caklovicu se IMO zamjera nesto sto uopce nije kontra bilo cega, a ponajmanje protiv studenta kao covjeka[/quote]
Zamjera mu (tj budimo fer, dakle, "njima") se krsenje zakona na stetu studenata zato sto je bilo suvise za ocekivati da komisija uistinu ispita 32oje ljudi, kao i neke druge stvari vezane uz rasprave na Vijecu koje su se ispuhale na zadnjem mjestu na kojem su se smjele ispuhati, ali to necemo ovdje razglabati.

Nuff said :evil:
neki ljudi ce me jos cuti zbog ovoga, ali ne na ovom forumu. Nemam se namjeru pomiriti sa time da me svaka mustra gazi kako joj pada napamet sad po zakonu sada mimo svakog zakona samo zato sto nema nikoga da im ucini da im takvo apaticno nasilje prisjedne.

A ti, dragi i mudri negdasnji studente kemije, geologije, geofizike, fizike, biologije ili geografije, daleko me preslabo poznajes da mi na taj nacin sudis, objektivno.
Uostalom, nema te matematicke literature koje ja mogu nauciti a da zbog toga ne bi vrijedio a, b ili c. Ovome se studiju lose pise ukoliko se nesto fundamentalno na njemu ne promijeni.
Nesi (napisa):
Zub je pao zato sto (ocito) nije dobro napisao preliminarni testic
on kaze da nije mogao odgovarati, a prof. kaze da su SVI koji su EXPLICITNO trazili da USMENO odgovaraju imali priliku
⇒ MOZDA Zub nije bio dovoljno jasan u svom zahtjevu?
znate, reci - dakle, nista od usmenog
nije isto kao i - ali ja ZELIM usmeno odgovarati

Zub je bio kraajnje eksplicitan i nije se cijelih nekoliko minuta dao vani inzistirajuci da ga usmeno ispitaju Evil or Very Mad (cijela vijecnost u usporedbi sa brzinom kojom je rijesen slucaj vecine studenata sa te komisije)
NIJE postojala mogucnost usmenog ispita, on nam NIJE bio omogucen, i DA, netko je ili nesposoban ili laze u novine Evil or Very Mad

Nesi (napisa):
clanak u novinama je:
1. nepotpisan
2. ogorceni roditelji bi se prvo mogli uvjeriti u znanje svog djeteta, prije nego se idu tako blamirati i tvrditi da su njihova djeca sve to znala i da su profesori azdaje (hallov uvjet kojeg valjda NITKO od doticnih 26 studenata koji su se pretrgli od ucenja za komisiju i izasli na svaki usmeni na koji su bili pozvani i izasli na svaki pismeni koji su prijavili nije znao tocno - je toliko elementarna stvar da bi se trebalo pitati kakvo je njihovo znanje iz ostalih kolegija i kako su uopce dosli na drugu godinu)
3. a mogli bi znati i tko ih je ispitivao (i pri tome ne pricam o druga dva clana komisije)

Prvi clanak.... no comment Rolling Eyes nije me usrecilo, osobno, radi se o komadu hladne bljuvotine cijeg mi je okusa i dizanja natrag iz zeluca poprilicno dosta.
Zadaci jesu bili jednostavni, mogli su biti informativne prirode, mogli su biti tezi, pa da budu pozitivno diskriminacijske prirode da se rastereti komisija (kao kod prof Veljana), a ne 4-minutni masakr koji komotno moze zavrsiti u pocetnici "Kako skinuti sa vrata komisiju za trideset i dvoje ljudi u pauzi medju predavanjima". To nema veze ni sa strukom ni sa zakonom, koliko god ta pitanja jednostavna bila.
No to je stara prica. Odlucio sam to zaboraviti i nastaviti dalje sa zivotom i studijem, ali ono sto je Manger tada izjavio..... Rolling Eyes
Nesi (napisa):
4. studenti - da im je stalo - su mogli uloziti zalbu na komisiju (recimo, mogli su reci da nisu USMENO bili ispitani) a zalbu im je i sam profesor sugerirao na dan ispita - ako nisu zadovoljni...

Da, mogli su, iako meni nitko nije nista takvo rekao dok nije proslo 23 i pola sata (rok zalbe je, naime, za ovu instituciju _sramotnih_ 24 sata). Da ne govorimo o tome, da sam u ta 24 sata debelo imao pune ruke posla da nesto ucinim da ne izgubim studentska prava ako bi cijela stvar prosla "nekaznjeno". Evil or Very Mad
Nesi (napisa):
profesoru Caklovicu se IMO zamjera nesto sto uopce nije kontra bilo cega, a ponajmanje protiv studenta kao covjeka

Zamjera mu (tj budimo fer, dakle, "njima") se krsenje zakona na stetu studenata zato sto je bilo suvise za ocekivati da komisija uistinu ispita 32oje ljudi, kao i neke druge stvari vezane uz rasprave na Vijecu koje su se ispuhale na zadnjem mjestu na kojem su se smjele ispuhati, ali to necemo ovdje razglabati.

Nuff said Evil or Very Mad
neki ljudi ce me jos cuti zbog ovoga, ali ne na ovom forumu. Nemam se namjeru pomiriti sa time da me svaka mustra gazi kako joj pada napamet sad po zakonu sada mimo svakog zakona samo zato sto nema nikoga da im ucini da im takvo apaticno nasilje prisjedne.

A ti, dragi i mudri negdasnji studente kemije, geologije, geofizike, fizike, biologije ili geografije, daleko me preslabo poznajes da mi na taj nacin sudis, objektivno.
Uostalom, nema te matematicke literature koje ja mogu nauciti a da zbog toga ne bi vrijedio a, b ili c. Ovome se studiju lose pise ukoliko se nesto fundamentalno na njemu ne promijeni.



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink


Zadnja promjena: ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE; 10:47 pet, 29. 10. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:44 pet, 29. 10. 2004    Naslov: Re: Za Zuba II Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"][quote="Nesi"]4. studenti - da im je stalo - su mogli uloziti zalbu na komisiju (recimo, mogli su reci da nisu USMENO bili ispitani) a zalbu im je i sam profesor sugerirao na dan ispita - ako nisu zadovoljni... [/quote]
Da, mogli su, iako meni nitko nije nista takvo rekao dok nije proslo 23 i pola sata (rok zalbe je, naime, za ovu instituciju _sramotnih_ 24 sata). Da ne govorimo o tome, da sam u ta 24 sata debelo imao pune ruke posla da nesto ucinim da ne izgubim studentska prava ako bi cijela stvar prosla "nekaznjeno". :evil:[/quote]

Prijedlog za buduce studrepove. Na Vijecu bi trebalo potegnuti produljenje tog roka na dva [b]radna[/b] dana nakon ispita. Osim toga, trebalo bi pripremiti nekakav obrazac za zalbu (ako vec ne postoji u referadi) i razglasiti medju studentima koja su im prava.
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Nesi (napisa):
4. studenti - da im je stalo - su mogli uloziti zalbu na komisiju (recimo, mogli su reci da nisu USMENO bili ispitani) a zalbu im je i sam profesor sugerirao na dan ispita - ako nisu zadovoljni...

Da, mogli su, iako meni nitko nije nista takvo rekao dok nije proslo 23 i pola sata (rok zalbe je, naime, za ovu instituciju _sramotnih_ 24 sata). Da ne govorimo o tome, da sam u ta 24 sata debelo imao pune ruke posla da nesto ucinim da ne izgubim studentska prava ako bi cijela stvar prosla "nekaznjeno". Evil or Very Mad


Prijedlog za buduce studrepove. Na Vijecu bi trebalo potegnuti produljenje tog roka na dva radna dana nakon ispita. Osim toga, trebalo bi pripremiti nekakav obrazac za zalbu (ako vec ne postoji u referadi) i razglasiti medju studentima koja su im prava.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 10:48 pet, 29. 10. 2004    Naslov: Re: Za Zuba II Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Prijedlog za buduce studrepove. Na Vijecu bi trebalo potegnuti produljenje tog roka na dva [b]radna[/b] dana nakon ispita. Osim toga, trebalo bi pripremiti nekakav obrazac za zalbu (ako vec ne postoji u referadi) i razglasiti medju studentima koja su im prava.[/quote]
Definitivno :?
krcko (napisa):
Prijedlog za buduce studrepove. Na Vijecu bi trebalo potegnuti produljenje tog roka na dva radna dana nakon ispita. Osim toga, trebalo bi pripremiti nekakav obrazac za zalbu (ako vec ne postoji u referadi) i razglasiti medju studentima koja su im prava.

Definitivno Confused



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Marijan
Gost





PostPostano: 22:34 pet, 29. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zadatak 1. Halov uvjet
Greska u tom zadatku mi je bila sto nisam napisao "za svaku matricu..." nego "za matricu..." (ono dalje tocno!). To je greska, to svakako. Nego da li je to tooliko velika greska da mi profesor kaze: "to Vam je krivo prekrizi cijeli zadatak" ?

Zadatak 4.
Na trenutak sam zastao, poceo pisat teorem i profesor je rekao da odlozimo olovke. Ja sam usal u kabinet u nadi da ce me pitat da mu to dovrsim i tako vidjet ta to znam. Ali ne!
ovako je to bilo:
prof.Caklovic: Cetvrti zadatak vam je nedovrsen.
ja: znam, pa pitajte me da dovrsim, dokazem...
prof.Caklovic: Zao mi je upisite ponovo!

:shock: Za zalbe nisam znao, niti sam cuo profesora da nas je na to upozorio. :shock:

da sam dosao do komisije sam sam si kriv, ali za komisiju sam ispit spremal jako-jako dugo i nisam ocekival da ce profesor samo me pustit ni slicno, kroz godinu san isal i na demostrature i na konzultacije kod profesora, a onda se sve svelo na katastrofu... :blju:
A onda i navlacenje po novinama :blju:

Mozda je sad dobro vrijeme da pitam: Gdje mogu nac svoja prava kao student PMF-MO? Ako smo mi ovako prosli, zar ce se ovo dopustit i drugi put? Gdje cemo onda zavrsit? Nisam osoba koja e navaljivat da profesor promijeni odluku i to me ovaj put pokopalo jer trebao sam ne izaci iz kabineta dok me profesor ne pita, njemu ocito moje pitanje da me pita nije izgledalo nimalo ozbiljno (zasto? nikako nemogu skuzit).

-Sto napraviti da se ovo ne dogodi kod istog profesora ponovo? Nazalost, nemam razloga vjerovati da se to nece ponoviti. :gloom:

Marijan
Zadatak 1. Halov uvjet
Greska u tom zadatku mi je bila sto nisam napisao "za svaku matricu..." nego "za matricu..." (ono dalje tocno!). To je greska, to svakako. Nego da li je to tooliko velika greska da mi profesor kaze: "to Vam je krivo prekrizi cijeli zadatak" ?

Zadatak 4.
Na trenutak sam zastao, poceo pisat teorem i profesor je rekao da odlozimo olovke. Ja sam usal u kabinet u nadi da ce me pitat da mu to dovrsim i tako vidjet ta to znam. Ali ne!
ovako je to bilo:
prof.Caklovic: Cetvrti zadatak vam je nedovrsen.
ja: znam, pa pitajte me da dovrsim, dokazem...
prof.Caklovic: Zao mi je upisite ponovo!

Shocked Za zalbe nisam znao, niti sam cuo profesora da nas je na to upozorio. Shocked

da sam dosao do komisije sam sam si kriv, ali za komisiju sam ispit spremal jako-jako dugo i nisam ocekival da ce profesor samo me pustit ni slicno, kroz godinu san isal i na demostrature i na konzultacije kod profesora, a onda se sve svelo na katastrofu... Krcko kaze 'blju' - sto vise reci?
A onda i navlacenje po novinama Krcko kaze 'blju' - sto vise reci?

Mozda je sad dobro vrijeme da pitam: Gdje mogu nac svoja prava kao student PMF-MO? Ako smo mi ovako prosli, zar ce se ovo dopustit i drugi put? Gdje cemo onda zavrsit? Nisam osoba koja e navaljivat da profesor promijeni odluku i to me ovaj put pokopalo jer trebao sam ne izaci iz kabineta dok me profesor ne pita, njemu ocito moje pitanje da me pita nije izgledalo nimalo ozbiljno (zasto? nikako nemogu skuzit).

-Sto napraviti da se ovo ne dogodi kod istog profesora ponovo? Nazalost, nemam razloga vjerovati da se to nece ponoviti. Malo sam lose volje...

Marijan


[Vrh]
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 13:19 sub, 30. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Marijan"]Mozda je sad dobro vrijeme da pitam: Gdje mogu nac svoja prava kao student PMF-MO? Ako smo mi ovako prosli, zar ce se ovo dopustit i drugi put? Gdje cemo onda zavrsit? Nisam osoba koja e navaljivat da profesor promijeni odluku i to me ovaj put pokopalo jer trebao sam ne izaci iz kabineta dok me profesor ne pita, njemu ocito moje pitanje da me pita nije izgledalo nimalo ozbiljno (zasto? nikako nemogu skuzit).

-Sto napraviti da se ovo ne dogodi kod istog profesora ponovo? Nazalost, nemam razloga vjerovati da se to nece ponoviti. :gloom:[/quote]
Da, mozes traziti svoja prava :evil: u 24 sata :evil:

Za ovakve slucajeve bi trebala postojati institucija javnih i siroko dostupnih studentskih predstavnika. Odabrani ljudi prije dvije godine se skoro isto toliko nisu pojavili na sjednici vijeca niti znam tko su svi ti ljudi :roll:

Izbori bi trebali biti uskoro i to je jedno mjesto na kojem se mozes osigurati da ce iduce dvije godine na tome mjestu biti dostupni i aktivni ljudi. :?

A tvoje je pitanje za usmenim ispitivanjem vjerovatno izgledalo neozbiljno, jer gdje bi dosli kada bi se svi morali usmeno ispitati, pa jadna bi komisija cijeli tjedan morala sjediti i zijevati :shock: :blju: fuj

Ako zakon ne cini sto treba ciniti, onda je pokazivanje sile vise-manje jedini nacin na koji ljudi ostvaruju svoja prava. Komisija je, izmedju ostalog, pokazala svoju silu da ostvari svoje pravo da ih ne ometaju studenti vise od dvaput tjedno.

Sto se "zabrinutih roditelja" tice, sramotno je da taj cin nisu poduzeli studenti koji su time bili osteceni, a ne "zabrinuti roditelji", mozda bi tada taj clanak i imao neku stvarnu tezinu i dovoljno realnosti u sebi da bude ozbiljno shvacen :evil: No, zalosno jest, da dok studenti i profesori ne nauce bolje, u slucajevima otvorenog krsenja zakona na stetu studenata i otvorenog iznosenja lazi u medije u pokusaju zataskavanja te iste nepravde i nezakonja....
Onda se bojim da nema mnogo alternative od blacenja u medijima na stetu svih :evil: Moram priznati da mi je sada zao sto nisam poslusao nenadov prijedlog i izasao u javnost u vezi sa ukinutim ispitnim rokovima, neke se male spačke mogu ciniti iza zatvorenih vrata, nasilje je nesto sto se uzgaja u privatnosti toplog doma, a ne pod reflektorima. Zao mi je, ljudi ce se morati nauciti razgovarati medjusobno i zao mi je ako ce se ta elementarna ljudska sposobnost morati uciti na tezi nacin.
Duh stvarne demokracije nije u osiguranju svacijih prava, nego u sposobnosti svih da se za svoja prava bore. Bojim se da JA, takav medij nemam :evil:

Ova neugoda je, bojim se i nadam se, iza nas, ali nista slicno se vise ne smije desiti i mogu obecati da ce reakcija na takve i slicne izgrede u buducnosti biti daleko konstruktivnija :evil:
Marijan (napisa):
Mozda je sad dobro vrijeme da pitam: Gdje mogu nac svoja prava kao student PMF-MO? Ako smo mi ovako prosli, zar ce se ovo dopustit i drugi put? Gdje cemo onda zavrsit? Nisam osoba koja e navaljivat da profesor promijeni odluku i to me ovaj put pokopalo jer trebao sam ne izaci iz kabineta dok me profesor ne pita, njemu ocito moje pitanje da me pita nije izgledalo nimalo ozbiljno (zasto? nikako nemogu skuzit).

-Sto napraviti da se ovo ne dogodi kod istog profesora ponovo? Nazalost, nemam razloga vjerovati da se to nece ponoviti. Malo sam lose volje...

Da, mozes traziti svoja prava Evil or Very Mad u 24 sata Evil or Very Mad

Za ovakve slucajeve bi trebala postojati institucija javnih i siroko dostupnih studentskih predstavnika. Odabrani ljudi prije dvije godine se skoro isto toliko nisu pojavili na sjednici vijeca niti znam tko su svi ti ljudi Rolling Eyes

Izbori bi trebali biti uskoro i to je jedno mjesto na kojem se mozes osigurati da ce iduce dvije godine na tome mjestu biti dostupni i aktivni ljudi. Confused

A tvoje je pitanje za usmenim ispitivanjem vjerovatno izgledalo neozbiljno, jer gdje bi dosli kada bi se svi morali usmeno ispitati, pa jadna bi komisija cijeli tjedan morala sjediti i zijevati Shocked Krcko kaze 'blju' - sto vise reci? fuj

Ako zakon ne cini sto treba ciniti, onda je pokazivanje sile vise-manje jedini nacin na koji ljudi ostvaruju svoja prava. Komisija je, izmedju ostalog, pokazala svoju silu da ostvari svoje pravo da ih ne ometaju studenti vise od dvaput tjedno.

Sto se "zabrinutih roditelja" tice, sramotno je da taj cin nisu poduzeli studenti koji su time bili osteceni, a ne "zabrinuti roditelji", mozda bi tada taj clanak i imao neku stvarnu tezinu i dovoljno realnosti u sebi da bude ozbiljno shvacen Evil or Very Mad No, zalosno jest, da dok studenti i profesori ne nauce bolje, u slucajevima otvorenog krsenja zakona na stetu studenata i otvorenog iznosenja lazi u medije u pokusaju zataskavanja te iste nepravde i nezakonja....
Onda se bojim da nema mnogo alternative od blacenja u medijima na stetu svih Evil or Very Mad Moram priznati da mi je sada zao sto nisam poslusao nenadov prijedlog i izasao u javnost u vezi sa ukinutim ispitnim rokovima, neke se male spačke mogu ciniti iza zatvorenih vrata, nasilje je nesto sto se uzgaja u privatnosti toplog doma, a ne pod reflektorima. Zao mi je, ljudi ce se morati nauciti razgovarati medjusobno i zao mi je ako ce se ta elementarna ljudska sposobnost morati uciti na tezi nacin.
Duh stvarne demokracije nije u osiguranju svacijih prava, nego u sposobnosti svih da se za svoja prava bore. Bojim se da JA, takav medij nemam Evil or Very Mad

Ova neugoda je, bojim se i nadam se, iza nas, ali nista slicno se vise ne smije desiti i mogu obecati da ce reakcija na takve i slicne izgrede u buducnosti biti daleko konstruktivnija Evil or Very Mad



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink


Zadnja promjena: ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE; 14:19 sub, 30. 10. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:03 sub, 30. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkred]Zube, ajd' sad hladne glave procitaj svoj post. :? Koliko u okvire "pravedne borbe" spadaju konstantna koristenja smajlija :blju: i [b]javne prijetnje[/b] (hint: zadnja recenica)? :| Mislim da malo previse iskoristavas gostoljubivost Foruma... :evil:[/color]

Sto se tice studentskih prestavnka, aktualni su bili na sjednici prije godinu i par mjeseci, kad je bila rasprava o promjeni programa na profesorskom smjeru. 8) A koji su tocno predstavnici, ne znam, jer SZ nije dostavio Fakultetu aktualni popis, pa se Anamari jos uvijek vodi kao (stalno odsutni) clan Vijeca... :shock: :lol:

Moze mi netko reci zasto je toliko problem "[i]24 sata[/i]"? :-k Slazem se s Krckom da bi bilo bolje "[i]dva radna dana[/i]", ali nije ni ovo malo. :-s Pa, u 5 minuta se sroci "[i]Postovani, smatram da sam ostecen na tom i tom komisijskom ispitu jer mi nije omoguceno usmeno odgovaranje. Zato molim da mi se omoguci nova komisija pred kojom bih odgovarao usmeno, u skladu sa Statutom Fakulteta.[/i]" :) Onda proseces do Referade i predas molbu. 8)
Zube, ajd' sad hladne glave procitaj svoj post. Confused Koliko u okvire "pravedne borbe" spadaju konstantna koristenja smajlija Krcko kaze 'blju' - sto vise reci? i javne prijetnje (hint: zadnja recenica)? Neutral Mislim da malo previse iskoristavas gostoljubivost Foruma... Evil or Very Mad

Sto se tice studentskih prestavnka, aktualni su bili na sjednici prije godinu i par mjeseci, kad je bila rasprava o promjeni programa na profesorskom smjeru. Cool A koji su tocno predstavnici, ne znam, jer SZ nije dostavio Fakultetu aktualni popis, pa se Anamari jos uvijek vodi kao (stalno odsutni) clan Vijeca... Shocked Laughing

Moze mi netko reci zasto je toliko problem "24 sata"? Think Slazem se s Krckom da bi bilo bolje "dva radna dana", ali nije ni ovo malo. Eh? Pa, u 5 minuta se sroci "Postovani, smatram da sam ostecen na tom i tom komisijskom ispitu jer mi nije omoguceno usmeno odgovaranje. Zato molim da mi se omoguci nova komisija pred kojom bih odgovarao usmeno, u skladu sa Statutom Fakulteta." Smile Onda proseces do Referade i predas molbu. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 14:16 sub, 30. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][color=darkred]Zube, ajd' sad hladne glave procitaj svoj post. :? Koliko u okvire "pravedne borbe" spadaju konstantna koristenja smajlija :blju: i [b]javne prijetnje[/b] (hint: zadnja recenica)? :| Mislim da malo previse iskoristavas gostoljubivost Foruma... :evil:[/color][/quote]
Very well. Lobiram za lock ovog topica. Nemam dojam da ce ista dobro iz ovoga dalje ispasti.

U okviru pravdne borbe smajliju : blju: uistinu nema mjesta. Problem ove price je da ova "borba" nema konstruktivni cilj na vidiku buduci da su nase sposobnosti za takvu borbu "nepravedne" i : blju: je samo izlijev frustracije nemoci.

Zadnja recenica je neumjesno izrecena. Nadam se da je promjena vise u duhu Pravila ophodjenja ovog foruma.
[quote="vsego"]Moze mi netko reci zasto je toliko problem "[i]24 sata[/i]"? :-k Slazem se s Krckom da bi bilo bolje "[i]dva radna dana[/i]", ali nije ni ovo malo. :-s Pa, u 5 minuta se sroci "[i]Postovani, smatram da sam ostecen na tom i tom komisijskom ispitu jer mi nije omoguceno usmeno odgovaranje. Zato molim da mi se omoguci nova komisija pred kojom bih odgovarao usmeno, u skladu sa Statutom Fakulteta.[/i]" :) Onda proseces do Referade i predas molbu. 8)[/quote]
24 h je rok koji se daje kada se nadas da se onaj koji se zali nece snaci na vrijeme. Odredjeno vrijeme mora proci da se ljudi organiziraju, raspitaju, razgovaraju sa iskusnijim i pravno obucenijim ljudima, komisija bi trebala eksplicitno svakog studenta upozoriti na njegova prava (iliti uputu o pravnom lijeku) itd :?

Osobno, volio bih da neugode ove cijele eskapade, barem malo taknu i ljude koji provode ispitivanja u nadi da ce neke zastitne mjere jednog dana naletiti na plodnije tlo pred Vijecem. Da ce neki ljudi vise razmisljati o nekim drugim ljudima i da zakon nece biti tu zato da sa njime jaci pronalaze opravdanja a slabiji ne nalaze zaklon.

Lagao bih ako bih rekao da prijetnja nije implicirana u svakom postu ovdje napisanom poslije "komisije", ali ne vidim nista osim prijetnje poslijedica u 3. licu sto bi nagnalo ljude da postuju, ako vec ne ljude, onda zakon.

I to je to.
vsego (napisa):
Zube, ajd' sad hladne glave procitaj svoj post. Confused Koliko u okvire "pravedne borbe" spadaju konstantna koristenja smajlija Krcko kaze 'blju' - sto vise reci? i javne prijetnje (hint: zadnja recenica)? Neutral Mislim da malo previse iskoristavas gostoljubivost Foruma... Evil or Very Mad

Very well. Lobiram za lock ovog topica. Nemam dojam da ce ista dobro iz ovoga dalje ispasti.

U okviru pravdne borbe smajliju : blju: uistinu nema mjesta. Problem ove price je da ova "borba" nema konstruktivni cilj na vidiku buduci da su nase sposobnosti za takvu borbu "nepravedne" i : blju: je samo izlijev frustracije nemoci.

Zadnja recenica je neumjesno izrecena. Nadam se da je promjena vise u duhu Pravila ophodjenja ovog foruma.
vsego (napisa):
Moze mi netko reci zasto je toliko problem "24 sata"? Think Slazem se s Krckom da bi bilo bolje "dva radna dana", ali nije ni ovo malo. Eh? Pa, u 5 minuta se sroci "Postovani, smatram da sam ostecen na tom i tom komisijskom ispitu jer mi nije omoguceno usmeno odgovaranje. Zato molim da mi se omoguci nova komisija pred kojom bih odgovarao usmeno, u skladu sa Statutom Fakulteta." Smile Onda proseces do Referade i predas molbu. Cool

24 h je rok koji se daje kada se nadas da se onaj koji se zali nece snaci na vrijeme. Odredjeno vrijeme mora proci da se ljudi organiziraju, raspitaju, razgovaraju sa iskusnijim i pravno obucenijim ljudima, komisija bi trebala eksplicitno svakog studenta upozoriti na njegova prava (iliti uputu o pravnom lijeku) itd Confused

Osobno, volio bih da neugode ove cijele eskapade, barem malo taknu i ljude koji provode ispitivanja u nadi da ce neke zastitne mjere jednog dana naletiti na plodnije tlo pred Vijecem. Da ce neki ljudi vise razmisljati o nekim drugim ljudima i da zakon nece biti tu zato da sa njime jaci pronalaze opravdanja a slabiji ne nalaze zaklon.

Lagao bih ako bih rekao da prijetnja nije implicirana u svakom postu ovdje napisanom poslije "komisije", ali ne vidim nista osim prijetnje poslijedica u 3. licu sto bi nagnalo ljude da postuju, ako vec ne ljude, onda zakon.

I to je to.



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink


Zadnja promjena: ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE; 14:34 sub, 30. 10. 2004; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Netko
Gost





PostPostano: 14:23 sub, 30. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja uopce nisam znao za zalbe, a kad su njih trojica napravili to sto su napravili, mogli su onda izaci vani i reci nam da imamo 24 sata za zalbe, osim ako nisu mislili da cemo im prostrijeti crveni tepih sto su nas uopce primili unitra na par sekundi svakog i da nam takvo nesto uopce ne bi trebalo pasti na pamet.
Ja uopce nisam znao za zalbe, a kad su njih trojica napravili to sto su napravili, mogli su onda izaci vani i reci nam da imamo 24 sata za zalbe, osim ako nisu mislili da cemo im prostrijeti crveni tepih sto su nas uopce primili unitra na par sekundi svakog i da nam takvo nesto uopce ne bi trebalo pasti na pamet.


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:08 sub, 30. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za zalbe [b]bi trebali[/b] znati sami. :-s

:idea: Prijedlog: buduci predstavnici (tko god to ispao) bi nakon izbora mogli proci kroz Statut i sl. i sloziti malu kompilaciju (A4 ili tako nesto) stvari koje vecina studenata vjerojatno ne zna, a koristilo bi im da saznaju. :D Onda to mogu dijeliti, staviti na oglasne ploce, na Forum,... 8)

@Zub: Zamisli da locknem topic... :-s Odmah bi drugi dan u novinama bilo kako su se i asistenti od Zemlje do Jupitera ujedinili u gushenju studentske rijeci, uz sluzbeni dopis protiv Foruma i mene kakav smo vec imali prilike vidjeti. :roll: :rotfl:

Ne, ja cu ostaviti raspravu, uz potrebne mjere da se ona zadrzi u granicama prihvatljivog. 8)

[quote="ZZNPD"]Osobno, volio bih da neugode ove cijele eskapade, barem malo taknu i ljude koji provode ispitivanja u nadi da ce neke zastitne mjere jednog dana naletiti na plodnije tlo pred Vijecem. Da ce neki ljudi vise razmisljati o nekim drugim ljudima i da zakon nece biti tu zato da sa njime jaci pronalaze opravdanja a slabiji ne nalaze zaklon.[/quote]

IMO, moguce je i da ce sada profesori masovno poceti gledati [b]sve[/b] studente kao osobe koje ce im - zbog pada - zabijati noz u ledja. :shock: Osobno, vjerujem da do toga nece doci, ali ne mozes reci da je pretpostavka totalno nerealna... :(

I dalje smatram da se stvar trebala prvo rjesavati "u kuci", a "u javnost" ici tek ako to zakaze. :? Mislim da se prodekanica ne bi oglusila na zajednicki prigovor ne 26 (ili koliko vec), nego "samo" 10ak studenata! :|

Uzmes li u obzir da se samo Vjesnik bavi ovime (koliko ja znam), ne mogu se oteti dojmu da "[i]netko nekoga pozna[/i]" sto totalno omalovazava i problem i studente koje, navodno, zastupa. :( Dapace, zvuci mi kao da je rijec o "ogorcenim roditeljima" samo jednog studenta... :roll:
Za zalbe bi trebali znati sami. Eh?

Idea Prijedlog: buduci predstavnici (tko god to ispao) bi nakon izbora mogli proci kroz Statut i sl. i sloziti malu kompilaciju (A4 ili tako nesto) stvari koje vecina studenata vjerojatno ne zna, a koristilo bi im da saznaju. Very Happy Onda to mogu dijeliti, staviti na oglasne ploce, na Forum,... Cool

@Zub: Zamisli da locknem topic... Eh? Odmah bi drugi dan u novinama bilo kako su se i asistenti od Zemlje do Jupitera ujedinili u gushenju studentske rijeci, uz sluzbeni dopis protiv Foruma i mene kakav smo vec imali prilike vidjeti. Rolling Eyes Valjam se po podu od smijeha

Ne, ja cu ostaviti raspravu, uz potrebne mjere da se ona zadrzi u granicama prihvatljivog. Cool

ZZNPD (napisa):
Osobno, volio bih da neugode ove cijele eskapade, barem malo taknu i ljude koji provode ispitivanja u nadi da ce neke zastitne mjere jednog dana naletiti na plodnije tlo pred Vijecem. Da ce neki ljudi vise razmisljati o nekim drugim ljudima i da zakon nece biti tu zato da sa njime jaci pronalaze opravdanja a slabiji ne nalaze zaklon.


IMO, moguce je i da ce sada profesori masovno poceti gledati sve studente kao osobe koje ce im - zbog pada - zabijati noz u ledja. Shocked Osobno, vjerujem da do toga nece doci, ali ne mozes reci da je pretpostavka totalno nerealna... Sad

I dalje smatram da se stvar trebala prvo rjesavati "u kuci", a "u javnost" ici tek ako to zakaze. Confused Mislim da se prodekanica ne bi oglusila na zajednicki prigovor ne 26 (ili koliko vec), nego "samo" 10ak studenata! Neutral

Uzmes li u obzir da se samo Vjesnik bavi ovime (koliko ja znam), ne mogu se oteti dojmu da "netko nekoga pozna" sto totalno omalovazava i problem i studente koje, navodno, zastupa. Sad Dapace, zvuci mi kao da je rijec o "ogorcenim roditeljima" samo jednog studenta... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 3 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan